Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:58:57

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S9 és S9+
Kérlek olvasd át az összefoglalót, mielőtt a fórumban kérdeznél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28251) sityupityu válasza Darko (#28247) üzenetére


sityupityu
veterán

Köszi.

(#28248) SteveJobs Mitől? Egyébként valójában nem is a töltő hanem az akku és a telefon elektronikája együttesen határozza meg magát a töltésfolyamatot. Ha a volt stimmel, akkor nagy baj nem lehet... A töltőnek és a kábelnak a max kimenő áram szempontjából van leginkább jelentősége.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#28252) kiskeni válasza spider80 (#28226) üzenetére


kiskeni
aktív tag

A 3G sem csak úgy jött és maradt ugyanaz a szabvány a megalkotása óta. Csakúgy, mint a 4G-t, ezt is fejlesztették azóta, csak ahhoz hogy ezt tudd, nem ártana picit aktuálisabb hírforrást találnod. A jó öreg [Wikipédia] vagy [ez] az oldal kicsit helytállóbb információval rendelkezik.

Az mondjuk érdekes adalék, hogy az S3 Neo nem képes 10MBit/s feltöltési sebességre a szükséges szabvány támogatásának hiányában (elvileg), de attól még biztosan mértem 10MBit/s feltöltést, épp buszon voltam akkor. Tudom biztosra, mert még csodálkoztam is, hogy még egy olyan vacak telefonnal is hoztam akkora sebességet, mint amennyit a vezetékes itthoni netem tud LETÖLTÉSBEN... A 30 le is elég biztos, de erre inkább nem vennék mérget.

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#28253) Punike válasza Optika01 (#28238) üzenetére


Punike
tag

Engedélyezve van a "háttérben futás" az akkura es adatforgalomra vonatkozóan ?

+1 javaslat: Blue Mail (ugy szabható testre, ahogy gy csak szeretnéd)

[ Szerkesztve ]

(#28254) helixP válasza SteveJobs (#28248) üzenetére


helixP
nagyúr

Nem bántottál meg, de ha tönkre is menne ettől a telefon, még garanciális ,vagy már lecseréltem.

(#28255) Kékes525


Kékes525
félisten

Hol kell a 9-es androidnál beállítani, hogy egy alkalmazás állandóan fusson. Life360 Circles alkalmazást használom és a képernyő kikapcsolása után már nem közli az aktuális helyadatokat.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#28256) kelly416 válasza helixP (#28240) üzenetére


kelly416
veterán

Aliról rendeltem Ugreen QC3.0 töltőt és Baseus QC4.0 töltőt. Mindkettő gyorstölti az S9-et, de a Baseus egy USB és egy Typt-C kimenettel rendelkezik, tehát ajánlott akkor már Type-C - Type-C kábelt is rendelni hozzá, ami van mindkét fenti gyártótól nekem, és mindkettő tökéletes. Csak a Baseus kb. fele annyi, mint az Ugreen, cserébe tényleg éppen csak a pereme marad kint a szivargyújtóból, amikor bedugom, úgyhogy kihúzni nehéz. Ez főleg ott érdekes, ahol gyújtás elé van kötve a szivargyújtó és állandó fesz van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#28257) SharpSA válasza Kékes525 (#28255) üzenetére


SharpSA
veterán

Akkumulátor optimalizálást ki kell kapcsolni annak az appnak.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#28258) Kékes525 válasza SharpSA (#28257) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezzel próbáltam kezdeni, de nem találom, hogy hol van. Átnéztem az eszközkarbantartót, de ott nem találom. Régebben itt volt.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#28259) Optika01 válasza Punike (#28253) üzenetére


Optika01
tag

Köszi, akku optimalizálás volt bekapcsolva. :R

Optika

(#28260) Optika01 válasza SharpSA (#28257) üzenetére


Optika01
tag

Köszi, kikapcsoltam, remélem most már jó lesz. :R

Optika

(#28261) e-newsee válasza kelly416 (#28256) üzenetére


e-newsee
addikt

Az adapterem is ugyanilyen (Ugreen), az autós töltőm is ugyanilyen, és ugyanúgy 2-es fóka. :D
Szóval a kérdés.
Múltkor navigálás közben azt csinálta ez a rendszer, hogy folyamatosan ki-be kapcsolta a vezeték nélküli töltést. Nem biztos, de arra gyanakszom, hogy szakaszosan ment az ablaktörlő, és amikor bekapcsolt, akkor megszakadt, mert megzavarhatta a hirtelen nagyobb áramfelvétel a rendszert. De nem vagyok benne biztos, nem értek nagyon a villanyhoz, csak alapismeretek vannak meg. Viszont, ha nem megy az ablaktörlő, akkor sohasem szakad meg a töltés. Nálad fordult elő hasonló?

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#28262) Kékes525 válasza Kékes525 (#28258) üzenetére


Kékes525
félisten

Megvan, a speciális hozzáférésben van. A keresővel találtam meg. A beállítások között változatlanul nem találom, csak a keresővel. :F

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#28263) helixP válasza kelly416 (#28256) üzenetére


helixP
nagyúr

Köszönöm Neked is.

e-newsee: Nálam is 2-es fóka lesz a felhasználási terület :DDD

(#28264) SharpSA válasza Kékes525 (#28262) üzenetére


SharpSA
veterán

Nálam: alkalmazások - jobb fent 3 pötty, majd speciális hozzáférés - akkumulátorhaszn. optim.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#28265) crue válasza e-newsee (#28261) üzenetére


crue
őstag

Ilyet nekem is szokott csinálni és néha már rohadt idegesítő szinten és nem csak navigálás közben, ablaktörlő nélkül is. A töltő Baseus, töltőfejből próbáltam a gyári gyorssal és egy baseus qc 3.0 típussal, valamint többféle kábellel is. Előbb-utóbb mindegyik variációban előjött a jelenség. Egyik nap hirtelen ötlettől vezérelve magammal vittem a gyári asztali vezeték nélküli gyorstöltőmet, ami a jól lemerült telefonomat egy hosszabb úton egyetlen megszakítás nélkül feltöltötte. Tehát a töltős tartó a ludas. Már majdnem vettem egy ilyen ugreent, mert többen mondtátok hogy ezt használjátok, de ezek szerint ugyanolyan szar ez is.

(#28266) Kékes525 válasza SharpSA (#28264) üzenetére


Kékes525
félisten

Nálam is. ;] Köszi! :R Régebben az a beállítások, eszköz karbantartása, akkumulátor, akkumulátorhasználat, jobbra felül 3 pötty, akkumulátorhasználat optimalizálása-nál volt. Ott logikusabb lenne.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#28267) SharpSA válasza Kékes525 (#28266) üzenetére


SharpSA
veterán

Szívesen. Igen és igen. :)

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#28268) Superhun


Superhun
addikt

Úgy néz ki, hogy 14 hónap után döglődik az aksim az S9-emben. Ha eléri a 15%-ot a töltöttség, akkor utána percek alatt leesik 5%-ra, ott még egy kicsit bírja, aztán kikapcsol a telefon. Lehet ezt még valahogy korrigálni, vagy aksicserés a dolog? Sajnos túl vagyok az 1 éven, így fizetős lenne a történet (mennyi amúgy?)...

[ Szerkesztve ]

(#28269) Kékes525 válasza Superhun (#28268) üzenetére


Kékes525
félisten

A fizikát nem lehet felülírni. Ha tönkremegy az aksi, akkor rövid ideig még talán szoftveresen lehet egy picit javítani, de igazán csak az aksi csere használ.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#28270) e-newsee válasza crue (#28265) üzenetére


e-newsee
addikt

Hát ezt (nem) jó tudni. :(
Akkor legfeljebb maradok a közvetlen telóba dugdosós módszernél. Jobb híján. Nem költenék még ki tudja mennyit a lutrira. Majd kipróbálom az asztali vezeték nélküli töltőmmel, ami ugyan nem gyári, de azzal még nem szakadt meg egyszer sem. Oszt meglátjuk...

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#28271) kelly416 válasza e-newsee (#28261) üzenetére


kelly416
veterán

Őőőőőő... nem. Ilyennel még nem találkoztam, de legkésőbb holnap kipróbálom, vagy ma, ha nem felejtem el a titkos menüvel együtt, amit tegnap óta nem próbáltam ki. :DDD

De elméletileg nem kellene az ablaktörlő annyi áramot felvegyen, hogy a szivargyújtótól elvegye a delejt. Vagy akku, vagy generátor bajság lehet esetleg, de ezt hagyjuk meg a Ford topikba. Fogalmam sincs, mi okozhatja, de nem életszerű. Bár nálam szakaszos törlés nincs, majd locsolgatom az ablakot az udvaron, vagy megkérem a gyerekeket, lőjenek rám vízipisztollyal miközben figyelek.

(#28272) kelly416 válasza Superhun (#28268) üzenetére


kelly416
veterán

Én a helyedben bemennék egy SES-be és előadnám a dolgot. Utána megkérdezném, hogy mivel a 2 év gari nem járt le, ez ugye gyaris javítás lesz? Igen? Köszönöm.
Én továbbra is azt mondom, mivel megbonthatatlan, igenis gariban csinálják meg még akkor is, ha az akkut ki kell fizetni. De csak az akkut, nem a munkadíjat, az új kijelzőt, az új hátlapot vagy akármit, amit a megbontás miatt cserélni kellett.

(#28273) sityupityu válasza kelly416 (#28272) üzenetére


sityupityu
veterán

Miért? Ennél a telefonnál benne van a pakliban, hogy egy sima akku cserénél a hátlapot vagy a kijelzőt is cserélni kell? Vagy rosszul értek valamit?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#28274) jezusom


jezusom
csendes tag

Sziasztok.
Két hónapos S9+ készülékemet a kezdetek óta egy Spigen F302W típusú vezeték nélküli töltővel töltöm nap közben az irodában.
A múlt hét óta néha előfordul, hogy a telefon és a töltő is jelzi a töltést, de az akkumulátor nem töltődik. Már cseréltem töltőfejet, kábelt, de semmi változás. Hiába indítom ilyenkor újra a telefont, húzom ki-be a konnektorból a töltőt, rakom fel-le a telefont, órákig nem tölti. Utána megjavul és 1-2 napig semmi hiba, majd kezdődik előről.
Nincs a környezetemben másik töltő vagy telefon, amivel tudnám tesztelni.
Volt már másnak is ilyen problémája? Ez telefon vagy inkább töltő hiba lehet?

[ Szerkesztve ]

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van...

(#28275) samu74 válasza jezusom (#28274) üzenetére


samu74
addikt

Másik telefont tölt az a töltő?
Mert ha igen ,akkor lehet bekrepált a telefonon a pad. Ami az akksi felett.
Most olvasom hogy nem tudod próbálni másik telóval...Tok van rajta?

[ Szerkesztve ]

-----------

(#28276) helixP


helixP
nagyúr

Nem akarok elkiabálósdit játszani, de mintha (részben) megtaláltam volna a fogyasztásért a ludast nálam.
Google helyelőzmények ki, OK Google figyelés ki, Play cache (X edik alkalommal való) törlése.

11 óra alatt 50 %-on vagyok 2 óra SOT-tal úgy, hogy ma az átlagnál többet nyúztam a telót. Ez közelít az átlaghoz, és ez nálam elég nagy szó :D

[ Szerkesztve ]

(#28277) thedarkfox válasza helixP (#28276) üzenetére


thedarkfox
senior tag

Jahogy ezek eddig nem voltak kikapcsolva? :DDD
Problem solved. 😎🤣

(#28278) kelly416 válasza sityupityu (#28273) üzenetére


kelly416
veterán

Igen, úgy olvastam, hogy a hátlap levételkor sérülhet, az akku kivételekor meg a kijelző. Ebben a topikban olvastam emlékeim szerint.

(#28279) kelly416 válasza helixP (#28276) üzenetére


kelly416
veterán

A helyelőzmények meg vannak, de az ok google figyelést hol találom?

(#28280) helixP válasza thedarkfox (#28277) üzenetére


helixP
nagyúr

Ja, de az összes eddig telefonomon ezek simán érintetlenül voltak.
Just Samsung stuff. :K Aztán mondom, lehet, hogy placebo, majd még nézem több napig.

kelly416: Ezek alapján. Lényegében a google assistant Okay google settingjei alatt Voice match és minden ehhez kapcsolódó kikapcsolása.

[ Szerkesztve ]

(#28281) thedarkfox válasza kelly416 (#28278) üzenetére


thedarkfox
senior tag

Nemtom az előzményt be vagyok gombázva :DDD , de a lényeg:
S8-s9 (talán s7-nél is már de erről nincs infóm) készülékeknél az akku a kijelzővel van összeragasztva, ezért a külön csere macerás. Értsd ez alatt, hogy kijelzőcserénél egybe szokták cserélni az akkut is. A ragasztásos megoldás miatt, szétszedésnél sérülhet a kijelző /nem a készülék szétszedésénél, hanem a kijelző-akku pàros szétválasztasánál/. Ettől függetlenül lehet külön cserélni, de a szervíz se szeret "kockáztatni", hogy pl.: beégett kijelzőnél lehántolja a régi akkut es visszategye, inkább benyelik és beteszik az ujjat. Sőt eleve akkuval érkezik a kijelző egybeszerelve. Persze van külön is, mert ugye azis behalhat idő elött. Pont.

[ Szerkesztve ]

(#28282) szevassag


szevassag
tag

Üdv.
Bocsi, ha volt már. De megkérdezném, hogy ki milyen e-mail klienst használ a telefonon? Kicsit fura, hogy 2019-ben nem megoldott, hogy az ember kapjon értesítést egy bejövő e-mailról. Eddig a Samsung gyári kliense volt, de az ugye frissítési periódusonként jeleníti csak meg, most felraktam a Gmailt, na az egyáltalán nem értesít róla. Csak ha megnyitom az app-ot. Az Outlook lenne még, de az meg állítólag nem biztonságos. A biztonság is fontos lenne, mert a héten feltörték a gmailem meg az amazonom és nagybevásárlást csináltak éjjel ameddig aludtam...
Szal ki mit használ, illetve maradnék a Gmail-nál de hogy kell beállítani, hogy megjöjjenek a levelek?

(#28283) SharpSA válasza szevassag (#28282) üzenetére


SharpSA
veterán

Aquamail már jó régóta. Gmail tiltva.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#28284) kkdesign válasza szevassag (#28282) üzenetére


kkdesign
senior tag

Miből gondolod, hogy az outlook nem biztonságos? volt róla valahol valami hír? Tényleg őszintén érdekelne, mert én egyébként azt használom, de nem tudok ilyenről. Előtte meg Blackberry Hub volt

[ Szerkesztve ]

(#28285) Parallaxis válasza szevassag (#28282) üzenetére


Parallaxis
addikt

A hiba nálad lehet, a Gmail nálam hibátlanul működik és mindig azonnal megjön az értesítés.

(#28286) szevassag válasza kkdesign (#28284) üzenetére


szevassag
tag

Múlt héten jött egy céges e-mail, hogy senki ne használja a mobilos outlook-ot, mert volt vele valami biztonsági gebasz és le is lett tiltva a céges oldalról. Meg utána olvastam is róla egy cikket valahol. Aquamail jó lehet? Mi lehet a rossz a gmail beállításaimban? Semmit nem mókoltam rajta csak telepítettem és beállítottam a jelszót.
szerk.:
most nézem a Play-en sokan panaszkodnak a Gmailre, hogy nem jelez.

[ Szerkesztve ]

(#28287) #33253120 válasza Darko (#28242) üzenetére


#33253120
törölt tag

Vettem Aliról Essager kábeleket. A 0.5 méteres, és a 2.0 méteres is tudja a gyorstöltést. Olcsón, textilszövéssel.

(#28288) viewdetails válasza szevassag (#28286) üzenetére


viewdetails
addikt

GMailnél figyelni kell arra, hogy az ötfelé szortírozott levélfajta mindegyikére beállítsd a hangos értesítést, különben a Frissítések, Közösségi, stb. címkékre nem jelez.

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#28289) Kékes525 válasza SharpSA (#28283) üzenetére


Kékes525
félisten

A pro verziója nagyon drága. Az ingyenes is elég?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#28290) kelly416 válasza szevassag (#28282) üzenetére


kelly416
veterán

Nem értelek Titeket. Nekem összesen 2x fél napig nem jött email értesítés az elmúlt 5-6 évben gmail appal.

(#28291) SharpSA válasza Kékes525 (#28289) üzenetére


SharpSA
veterán

The advantages of using Aqua Mail Pro include:
● Push mail for Exchange (corporate email) in the Pro version
● Supports more than two accounts;
● Supports per-account identities (aliases);
● Removes the promo signature linking to this site to all outgoing messages.
● Ad-free

Ha ezek nem hiányoznak, illetve nem zavarnak, akkor elég.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#28292) Kékes525 válasza SharpSA (#28291) üzenetére


Kékes525
félisten

Kérdés, hogy a reklám mennyire zavaró a free verzióban?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#28293) Chamoro válasza helixP (#28276) üzenetére


Chamoro
tag

Na ezeket én is kikapcsoltam.. hátha jobb lesz :))

Eladó 3 db. tok S23+ hoz, egy Pitaka Overture színben, Spigen Liquid Air és egy gyári Clear Case.

(#28294) kiskeni válasza thedarkfox (#28281) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Hát nem tudom, [itt] JerryRigEverything videójában nem tűnik olyan bonyolultnak eltávolítani külön csak az akksit. Biztos ugyanarról a telefonról beszélünk?

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#28295) Oldman2 válasza #33253120 (#28287) üzenetére


Oldman2
veterán

Pontosan milyet?
:R

(#28296) Tybike81


Tybike81
őstag

Tudtok olyan képernyő záró appot ami reklam mentes, és megy vele az ujjjlenyomat olvasó?

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#28297) samu74 válasza thedarkfox (#28281) üzenetére


samu74
addikt

Szerintem ez a verzió hogy kijelző csak akksi cserével megy, az a béna és fakezű szervizesre vonatkozik. :)
Írtam már én is hogy S7-en nekem cseréltek kijelzőt, hangszórót, usb-t ,olvasót, keretet, de akksit meg hátlapot nem. Tudom mit cseréltek mert a munkalapon rajta volt ,meg láttam hogy a hátlapi karcok ugyanúgy megvoltak. Az tény hogy az akksit nem egyszerű kivenni...

-----------

(#28298) thedarkfox válasza kiskeni (#28294) üzenetére


thedarkfox
senior tag

Szervizes infó volt. Ha badarságot beszélek a tévedes jogát fenntartom. :DDD

(#28297) samu74
S7re nemesküszök meg s8/s9 volt a téma, bár lehet hogy pont mint ellenpélda volt felhozva.

(#28299) kelly416 válasza kelly416 (#28271) üzenetére


kelly416
veterán

Kipróbáltam, csak ezt [kép] látom, pedig nehezített terep volt, még a klíma is ment. [kép] Ugreen QI pad és töltő [kép] , csak a kábel 1000 éves Motorola.

Hiába töröltem ablakot, hiába spricceltem, töltött. Pedig automatán törölt.

(#28300) SharpSA válasza Kékes525 (#28292) üzenetére


SharpSA
veterán

Szettben próbáld ki. :)
Egyébként most mennyi a pro?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.