Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:58:57

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S9 és S9+
Kérlek olvasd át az összefoglalót, mielőtt a fórumban kérdeznél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29101) embe válasza szita.erno (#29100) üzenetére


embe
nagyúr

Használd megelégedéssel!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#29102) paolinho válasza Oldman2 (#29093) üzenetére


paolinho
őstag

Ez jól jött, köszi! Már frissítettem is. Ja, igen, én is THL-lel használom, és ez így marad addig, amíg a hazai rom is nem fogja tudni a hívásrögzítést.

[ Szerkesztve ]

(#29103) Rinocerosz válasza szita.erno (#29100) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Akkor megvan az öröm :DD

[ Szerkesztve ]

(#29104) csorbajeno válasza kiskeni (#29099) üzenetére


csorbajeno
veterán

Hülye kérdés lehet, de mi van beállítva? Mert ha az van beállítva, hogy alapértelmezett, akkor azon jelez, amit te az értesítéseknél beállítasz. Hogy alapból miért nem a sajátjával jelez...passz.

(#29105) csorbajeno válasza szita.erno (#29100) üzenetére


csorbajeno
veterán

Használd egészséggel megelégedve! :C

(#29106) viewdetails


viewdetails
addikt

TMH frissült

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#29107) TaaT


TaaT
veterán

A tegnapi frissítés óta úgynézki megjavult a készenléti merülés.

Give them hell Ukraine!

(#29108) Oldman2 válasza paolinho (#29102) üzenetére


Oldman2
veterán

Ezek szerint min. hárman vagyunk THL ROM-on.
:C

(#29109) Tomix24 válasza #08205312 (#29094) üzenetére


Tomix24
addikt

[link] Digi-s prohardver fórum.
APN beállítás az összefoglalóban.
1-es simbe kell tenni ha dualos. Ami fontos még

(#29110) MADcat válasza viewdetails (#29106) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Igen. Nagy hurrá! Megjött vele a VoLTE. :K

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#29111) Indiant válasza Oldman2 (#29108) üzenetére


Indiant
addikt

Én XEH romot használok. ..csak beletettem egyszer egy thai simet. Így van benne hívásrögzítés is.
#paolinho

[ Szerkesztve ]

(#29112) #08205312 válasza Tomix24 (#29109) üzenetére


#08205312
törölt tag

Rom:

Apn:

Slot 1-ben van:

Szóval továbbra is várom a megoldást célzó tanácsot. :))

(#29113) e-newsee válasza #08205312 (#29112) üzenetére


e-newsee
addikt

Az előfizetéseden aktiválva van a VoLTE? Csak mert az is kell hozzá. Nekem pl a céges előfizuhoz nincs, a sajáthoz van. Így igazából pont nem tudom rendesen kihasználni.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#29114) crue válasza #08205312 (#29112) üzenetére


crue
őstag

A megoldás a ma megjelent májusi TMH rom használata, csak ezzel működik a digis volte.

(#29115) #08205312 válasza crue (#29114) üzenetére


#08205312
törölt tag

Thnx :R

e-newsee: az csúnya lenne, ha 1-1 kártya technikai hiba miatt kimaradna a VoLTE-ből. Úgy tudom, mindre aktiválták központilag.

(#29116) Rinocerosz válasza MADcat (#29110) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Egyébként most ez a VoLTE mire jó pontosan?
Vagy hop tudom ezt használni?

(#29117) viewdetails válasza MADcat (#29110) üzenetére


viewdetails
addikt

Szarkazmus? :D

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#29118) #08205312 válasza viewdetails (#29117) üzenetére


#08205312
törölt tag

Szerintem nem az.
Mivel a diginek nincs 3G-je, ezért ők csak LTE-n tudnak HD hangot adni. Ezért fontos a digis ügyfeleknek a VoLTE.

(#29119) MADcat válasza viewdetails (#29117) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Telenor simmel eddig nem volt.
:N

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#29120) jupp008 válasza e-newsee (#29113) üzenetére


jupp008
senior tag

Ezt szerződésenként is tényleg kell külön aktiválni ? ... Ezt nem hiszem.
Csak mert most kíváncsiságból ránéztem a MyTelenor beállítások / aktivált szolgáltatásokra, és nincs sehol feltüntetve a VoLTE lehetőség (céges előfizetés).

(#29121) hackeeeee válasza hematoma1 (#29070) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én azt nem tudom, hogy az menti-e az alkalmazás adatait.

Ma reggel megjött a telekomos DS változat frissítése is.

Véleményem szubjektív...

(#29122) kiskeni válasza csorbajeno (#29104) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Az Alkalmazásinfón belül az Értesítések engedélyezve van, azon belül meg ugye egy rakat kategória van amikhez mind társul valamilféle értesítési típus (hang, rezgés, előugrik stb. Discord-nál pl. egyetlen egy értesítési kategóriánál, a "Hívás"-nál van olyan lehetőség Hangra, hogy "Alkalmazás által biztosított hang". Persze ha rányomok ugyanúgy a "Hívás" kategóriában a Hangra, hogy kiválasszam melyik legyen, akkor ott a listában nem szerepel "Alkalmazás által biztosított hang" opció, illetve sehol máshol sem, de alapértelmezettem ez van beállítva erre a "Hívás" kategóriára. Ami még érdekes, hogy a LoL-barátok pl. képes a saját hangján értesíteni mindaddig, amíg előtérben van és használom. Amint háttérbe kerül/bezárom, a Skyline csipog. Discord-ot annyira még nem használtam, de gondolom ott sincs másként.

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#29123) viewdetails válasza MADcat (#29119) üzenetére


viewdetails
addikt

Ja, értem. TMH-n Telekom SIM-el eddig is volt, ezért csodálkoztam a válaszodon.

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#29124) kiskeni válasza hematoma1 (#29070) üzenetére


kiskeni
aktív tag

A Smart Switch mindent ment, ha akarod. App lista, ikon elrendezés, Beállítások, fájlok, wifi jelszavak, tényleg mindent. Az már más, hogy Samsung boltba mikor bementem szoftveres hibával és elmondtam többek között azt is, miképp használtam a SmartSwitch-et, óva intettek a Beállítások mentésétől a programmal. Mondjuk az én hibám elég egyedi volt, mert nekem tipikusan csak bizonyos körülmények között előjövő bootloop-om volt, ami nem mindig volt bootloop, néha csak egy újraindulás. Az a kifejezett körülmény pedig a Beállításokon belül az ujjlenyomatokkal való matatás volt, attól őrült meg a telóm szinte fixen mindig. Egy ilyen hibával besétáló júzernek pl. lehet én sem javasolnám a Beállítások lementését is, sőt, nagyon max fájlmentést javasolnék :D Szerintem amúgy nyugodtan használható.

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#29125) kiskeni válasza jupp008 (#29120) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Igen, külön is lehet, illetve szolgáltatói oldalról kell, hogy bekapcsolva legyen. Máskülönben az a kapcsoló a Beállításokban szép díszletnek számíthat max. Alapból a szolgáltató automatikusan aktiválja a VoLTE funkciót, lásd Telekom előfizusok, akiknél szolgáltatói oldalról alapból aktív, vagy feltöltőkártyások, akiknek mostanság aktiválják folyamat. Én is Telekom feltöltőkártyás vagyok, de én a VoLTE funkciót az oldalukon olvasottak alapján külön kértem (ekkor már javában ment az aktiválás kártyásoknak). Leráztak párszor, hogy régi a SIM-em, amit cseréltettem és kiderült, hogy a "régi" is jó lett volna, utána meg még vagy 2x beszéltem velük. Az egyik alkalommal aktiválta nekem, a másik alkalommal meg feltöltőkártyás voltam és nekem ez nem elérhető. Végül csak-csak jött az SMS a VoLTE aktiválásáról pár napra/hétre rá és máris lett értelme annak a kapcsolónak a Beállítások között :DD

Viszont én nem vagyok ezzel a funkcióval elégedett. A "traktor" hangomra kellett megoldás, ezért kértem a VoLTE-t, de többször előfordult már, hogy a hívás kellős közepén benyögte, hogy "Ezen a számon előfizető nem kapcsolható". Olykor hívás elkezdésekor csinálta ugyanezt létező, élő számok hívásánál. Újabban a "Szerver nem érhető el" üzenettel megszakítja a hívást a telefon, még mielőtt a hívott fél felvenné ami érdekes, mert a hívás így is kifut, kap erről értesítést a hívott fél. Nálam ez már csak így megy sajna, hívás terén egy téglafonnal is biztosabb lennék, mint a saját S9 Dual telómmal :DDD

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#29126) 22balu


22balu
aktív tag

Halihó csösztök sziasztok :D

Hol tudom beállítani hogy a felső állapotsor színe ne kezdjen azonosulni a háttérkép színeivel :D ugyanez igaz a feloldó képernyő óra színére is.(az most kicsit szivárványos lol) mert ha egy világos kép van akkor fekete lesz...

(#29127) paolinho válasza Oldman2 (#29108) üzenetére


paolinho
őstag

Indiant + waldorff, szóval négyen.:)

(#29128) e-newsee válasza kiskeni (#29122) üzenetére


e-newsee
addikt

Ez úgy működik, hogy ha az adott alkalmazáson belül tudod állítani az értesítés hangját, akkor a telefon a telefon értesítési beállításainál odateszi, hogy "Alkalmazás által biztosított hang". Azt te magad nem tudod kiválasztani, csak egy információ, hogy az app felülírta a telefon beállítását.
Azonban ez a túlontúl részletesre szabható értesítési dolog szerintem csak elsz@rta az egészet, mert egy csomó alkalmazás küzd vele. Pl nálam is a discord. Beállítottam egy csengőhangot a chat üzenetekre (a telefon beállításainál), hogy tudjam, a discordra jött valami, erre pár napja megint a Skyline-on értesít. Független a májusi update-től.
A Messenger szintén hülye. Van ugye az a sajátos pingelős üzenethangja. Na úgy egy hete nem azon szól, hanem valami más buborékszerű hangon. És a Messengernél ez általános. Asuson is, ezen is időnként elcsesződik az értesítési hang, és akkor az alkalmazásban valami számsor kerül a helyére. Ezzel meg az app nem tud aztán mit kezdeni, és valami vész üzemmódra beállított alapértelmezett hangot játszik le.
Túl van ez bonyolítva szerintem. Elég lenne alkalmazásonként (amelyiknél van rá lehetőség) egy hívás hang, meg minden más típusú értesítésre egy másik. Vagy nem tudom, de ez így egy kicsit túl van tolva szerintem.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#29129) viewdetails válasza e-newsee (#29128) üzenetére


viewdetails
addikt

Nem SD kártyán vannak a hangjaid?

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#29130) sityupityu válasza probizz (#29087) üzenetére


sityupityu
veterán

Minden lehetséges, de szerintem ehhez nagyon "szakembernek" kell lenni...

(#29090) samu74 Elméletileg nem lehetetlen. A tárhelyeken rögzített utolsó adat ami törölve lett (lehet az sd kártya stb) elméletben visszanyerhető. Hiába törölted te azt és mutatja a géped, hogy nincsen rajta semmi sem. Ugyanez van akkor is, ha a tárhely már tele van adattal, de előtte már volt más is rajta ami törölve lett az új miatt, az eggyel visszább lévé adatok morzsáihoz is vissza lehet nyúlni. A hatóságok, illetve a hozzáértők is szoktak így visszanyerni adatokat eszközökből ha szükség van rá. Persze az ilyesmihez hozzáértés és technikai háttér is kell.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#29131) e-newsee válasza sityupityu (#29130) üzenetére


e-newsee
addikt

Feltéve, ha a gyári visszaállítás nem formázza teljesen a memóriát.

viewdetails:
Nem, a gyáriak közül válogattam.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#29132) Rinocerosz


Rinocerosz
senior tag

Ha a messengernek szeretnék saját értesítési hangot akkor azt hol tudom hozzá adni?

(#29133) Sungoo válasza Rinocerosz (#29132) üzenetére


Sungoo
addikt

Messengeren belül. Ráböksz a képedre, és értesítések, hangok.

(#29134) Rinocerosz válasza Sungoo (#29133) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Az meg van, de én egy teljesen újat szeretnék hozzá adni.

(#29135) Sungoo válasza Rinocerosz (#29134) üzenetére


Sungoo
addikt

Beállítások, értesítések, összes értesítés, ott ráböksz a messengerre.

(#29136) Bathalsar


Bathalsar
aktív tag

VoLTE: Vodafone-os Galaxy S9 (nem dual-sim), legfrissebb (májusi) XEH szoftverrel. Ügyfélszolgálatot kell felhívni, és kérni az engedélyezést. Hivatalosan csak S8-ra engednék, de szépen kértem.

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#29137) Rinocerosz válasza Sungoo (#29135) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Ja és akkor csak így lehet, hogy a zedge-ből letöltök és azt beállitom?

(#29138) Sungoo válasza Rinocerosz (#29137) üzenetére


Sungoo
addikt

Így?

[ Szerkesztve ]

(#29139) hackeeeee válasza Bathalsar (#29136) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Elvileg én is elintéztem, várom, hogy működjön.

Véleményem szubjektív...

(#29140) Rinocerosz válasza Sungoo (#29138) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Na ez az ha ráböksz a média tárra akkor ott csak az alap csengőhangok vannak de én meg egyedit akarok :(

(#29141) Sungoo válasza Rinocerosz (#29140) üzenetére


Sungoo
addikt

Előtte másold be a hangfájlt a Notifications mappába a telefonon, és látni fogja az egyedit is.

[ Szerkesztve ]

(#29142) csorbajeno válasza Sungoo (#29141) üzenetére


csorbajeno
veterán

Így van. ha értesítési hangnak szeretnéd, akkor a Notifications, ha pedig csengőhangnak, akkor a Ringtones mappába kell bemásolni. :K

(#29143) samu74 válasza Bathalsar (#29136) üzenetére


samu74
addikt

Én lehet nem kértem szépen. :)
Azt mondja a munkatárs hogy galaxy S8 meg mate20-ra elérhető. Mondom ez csak tudja ,meg az oldalukon is írja az S9-et hogy támogatja a 4G+/Volte funkciót. Úgyhogy van zavar a vodánál is a fejbe...

-----------

(#29144) hackeeeee válasza samu74 (#29143) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én azt mondtam, h S8-am van, aktiválták is, de most nem tudom, hogy esetleg ezen a helyen nem megy, ahol vagyok, vagy még esetleg nem atkív.

Véleményem szubjektív...

(#29145) LEON_01


LEON_01
tag

Tegnap óta beszálltam én is a DIGI Mobil tesztelésbe. A teló független, gyári német ROM, SIM1 Voda (hívás,sms), SIM2 DIGI (adatforg.). Tökéletesen megy minden a DIGI Net nagyon gyors, VoLTE mindkettőn megy (bár a Vodán nekem eddig is volt mindenféle aktíválás nélkül). Akku fogyasztása nem nagyobb. Eddig jó minden. Mondjuk azt a DIGI írja is, hogy tökéletesen, független dual telefonokkal működik együtt.

(#29146) Rinocerosz válasza Sungoo (#29141) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Köszönöm így már valóban sikerült erre vopt kívancsi :R

Nem tudom miért de vagy 4 napja furára változott a messenger hangja... de az alapértelmezettek meg annyira gázok, hogy nem igaz.

(#29147) pusszycat válasza szita.erno (#29100) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ha már tetem az S9+ az már baj... :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#29148) szita.erno válasza pusszycat (#29147) üzenetére


szita.erno
aktív tag

Köszönöm szépen mindenkinek :C :DD

'Tiszteld őseidet, mert rajtok keresztül nyertél életet és örököltél Istent és Hazát."

(#29149) 22balu válasza 22balu (#29126) üzenetére


22balu
aktív tag

Valaki ? :D

(#29150) samu74 válasza 22balu (#29149) üzenetére


samu74
addikt

Az állapotsor színét nem tudod változtatni. Az óra színét meg az AOD beállításokban. Vagyis Beállítások- Képernyő lezárása - Óra stílusa itt a zárolt képernyőt.

hackeeeee a voda promózza az 5G-t , de még 4 is halovány...Egyszercsak majd lesz mindenkinek VOLTE. :N

[ Szerkesztve ]

-----------

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.