Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-21 21:03:37

LOGOUT.hu


Kérlek, hogy figyelmesen olvasd el, a vonatkozó szabályokat ! ... Köszönöm. 👍 Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20901) formax


formax
tag

Sziasztok! Itt is felteszem a kérdést, amit a Huawei P9 fórumon feltettem:
Ajánlanátok-e ezt a telefont a Huawei P9-cel szemben? Az ár most nem számít, a cég fizetné, a Vodafone flotta készülékekből lehet választani, erre a kettőre szűkítettem le választást.
Melyiknek jobb a fényképezője, sötétben is?
Melyik bírja tovább 1 töltéssel?

Ami számomra az S7 mellett szól:
- optikai stabilizátor
- nagyobb RAM (4GB vs 3GB)
- a mobilarena teszt szinte minden szempontból 1 ponttal többet ad az S7-re, mint az P9-re.
- ismertebb, nagyobb háttérrel rendelkező márka

Hátrány az P9-el szemben:
- kissé unalmas forma
- A Samsung hátul is üveg megoldásától tartok egy kicsit.
- ISO 250 maximális érzékenység szemben az ISO 1000-rel a fényképezőben
- kiáll ki az optika (igaz, tokot vennék rá, akkor meg mindegy)
- instabilitás, állítólag hetente több alkalommal újra kell indítani. Igaz ez?
- állítólagos vételi gyengeség, időnkénti telefon jelvesztés. Igaz ez?

Láttam, korábban is szerepelt már ez a fórumban, a számomra fontos kérdéseket tettem fel. Köszönöm.

formax

(#20902) vivo2000


vivo2000
tag

Üdv vissza jöttem egy silver s7 -tel nem birok elszakadni a samsungtól, pedig ami most volt elötte telom,nem volt rossz egy google pixelem volt, de akkor is a samsung az samsung ugy hogy most várom már az s8-at valaki más is várja vagy le cseréli arra? :)

(#20903) Promi válasza vivo2000 (#20902) üzenetére


Promi
aktív tag

Nem, nem.

(#20904) #54715584 válasza kengyel (#20888) üzenetére


#54715584
törölt tag

Igen, sok sok töprengés után végül ez lett a befutó készülék. :)
Picit valahol fáj, hogy nem 5.5" a kijelző, de ez legyen a legkevesebb, ha legalább olyan jó lesz majd, mint a mostani. :)

(#20905) Fred23 válasza formax (#20901) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szerintem minden szempontból jobb az S7, meg külön kiemelendő szerintem, hogy még vízálló is! Mondjuk ha tudsz várni, és a cég fizeti, megfontolandó lehet az S8 is szerintem. Mondjuk az arányai egy kissé szokatlanok.

[ Szerkesztve ]

(#20906) kengyel válasza #54715584 (#20904) üzenetére


kengyel
nagyúr

Valahol jó hogy nem 5.5", szerintem jó a fogása, napi használata. Nagyon jó kis készülék, lesz olyan jó mint az előző. :) Majd várom a tapasztalataidat, már te is régi motoros vagy.

kengyel

(#20907) -Valinas- válasza formax (#20901) üzenetére


-Valinas-
senior tag

Nem kell újraindítani. Az ISO értékekkel ne foglalkozz, itt a rekeszelhetőség (asszem f 1.9?), meg a szenzorméret számít, amiben a telefon abszolút a csúcsot hozza. Sötétben kitűnő képek készíthetők vele. Ha tokot veszel, szerintem nem gáz az üveg hátlap, sem a kamera, bár igaz, ezt a gyártók elhagyhatnák végre, mert abszolút nem praktikus, egy szép alumínium hátlap nekem is jobban bejön.

A vételi gyengeség pár felhasználónál előjön, nekem is volt már az S6+S7 kombóval pár nem fogadott hívásom (több, mint 2 év alatt talán 5 db).

Én ajánlom a telefont, de a P9-cel sem nyúlsz mellé.

(#20908) Burt1793 válasza formax (#20901) üzenetére


Burt1793
veterán

Helló!

Egyáltalán nem kell többször újraindítani, mint más telefont, én nem is szoktam, csak 1-2 havonta, akkor sem bug miatt, csak a lelkemet nyugtatom vele. :D

Az ISO 50-től 800-ig állítható.

Térerő gond nálam sincs, de tényleg valós a probléma, szerencsére másoknál, bár mostanában nem ír senki a topikba emiatt, persze lehet, hogy azért, mert megszokták.

Üveg hátlap előnye a vezetékmentes töltés, DBrand fóliával pedig takarható, ha meg tokot raksz rá, akkor tökmindegy.
Tyű, lehet előrendelni S8-ra a DBrand-et. :C

Szerintem a P9 kicsit sem szebb, de pl az ujjlenyomatolvasója biztosan gyorsabb (nem tudom, hogy böngészőben belépésre és máshol használható-e, mint s7-nél a samsung pass-szal).

[ Szerkesztve ]

(#20909) metrion válasza Burt1793 (#20908) üzenetére


metrion
aktív tag

Szia!

Az ujjlenyomatos bejelentkezés működik Chromeal is?

(#20910) Burt1793 válasza metrion (#20909) üzenetére


Burt1793
veterán

Helló!

Nem tudom, régebben nem ment, én a gyári böngészőt szeretem amúgy is.

(#20911) appel válasza metrion (#20909) üzenetére


appel
őstag

Lastpass használatával igen.

(#20912) szizoka


szizoka
csendes tag

Sziasztok!

Na át tértem g4 ről.
Megéri szerintetek nougatot feltolni rá?

(#20913) Ferike81 válasza Burt1793 (#20908) üzenetére


Ferike81
senior tag

A Nugat óta nincs térerővesztés. Majd 3 hete tettem fel, azóta egyszer sem volt térerőeldobás. Előtte 3 nap alatt ötször volt, de szerencsére jött a Nugat!! :R

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#20914) Burt1793 válasza Ferike81 (#20913) üzenetére


Burt1793
veterán

Lehet, hogy csak FR kellett neki. Nekem se előtte, se utána nem volt. A lényeg, hogy most már használható a telefonod. :D

(#20915) Ferike81 válasza Burt1793 (#20914) üzenetére


Ferike81
senior tag

Ahogy a futártól átvettem az első dolgom a FR volt. Nekem szerintem a Nugat volt a megoldás.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#20916) _Moriarty_ válasza Ferike81 (#20913) üzenetére


_Moriarty_
aktív tag

Megerősítem, nekem is stabilabb Nougat óta.
Viszont senkinek nem volt ötlete a rossz hívás hangminőség javítására, én pedig kifogytam az ötletekből, szervizbe adom. Nem tudom mi történt vele :F

(#20917) pcnet


pcnet
addikt

Ezt azalea s7st hoga szàntàk?

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#20918) Burt1793 válasza _Moriarty_ (#20916) üzenetére


Burt1793
veterán

Én nem vettem észre hívás minőség romlást. Jól hallok mindent és engem is hallanak.

(#20919) terra052 válasza appel (#20911) üzenetére


terra052
őstag

Lastpass által generált jelszavakat asztali gépen hogyan kell használni?

werkmania.hu

(#20920) appel válasza terra052 (#20919) üzenetére


appel
őstag

A megfelelő böngésző bővítmény használatával. www.lastpass.com

(#20932) terra052 válasza appel (#20920) üzenetére


terra052
őstag

:R

werkmania.hu

(#20938) Jazzmedve válasza crane75 (#20866) üzenetére


Jazzmedve
tag

Feltoltottem az osszes regebbi camera modot, ebben az is benne van. Viszont frissiteni kell, nekem se ment egybol 7.0-án, de mar minden tökéletes.
Bocs nem tudok telorol linkelni :

https://www.dropbox.com/s/anl4sspfsx9660u/Camera%20modes.zip?dl=0

[ Szerkesztve ]

(#20948) pcnet


pcnet
addikt

Sziasztok!

Ma vettem egy S7-et. Bolti garos, de meglepődtem, hogy angol töltőfej volt hozzá, és már dobozból kivéve Nougat volt rajt. Jött rá még egy pár megás frissítés. Minden rendben van vele, eddig nagyon tetszik, csak nem hagy nyugodni az angol töltő és, hogy kibontáskor Nougat volt rajt. A srác előttem bontotta fel a dobozt.

Valaki meg tudná mondani, a képek alapján, hogy hova szánták a telefont? Lehet vele valami gebasz frissítéskor? Köszi a segítséget! :R

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#20949) Norbi. válasza pcnet (#20948) üzenetére


Norbi.
őstag

Build alapján Egybesült Arab Emírségek

[ Szerkesztve ]

(#20950) jeni válasza eladogeppc (#20937) üzenetére


jeni
félisten

Vissza olvastam a sorokat.
Kérdésem az Alpha teló esetén miért nem volt gond és miért nem volt illegális az android rendszerek ide-oda tologatása? A márkaszervizes csak 1 dolgot nézett meg,hogy KNOX 0x0 vagy sem a telón? Azt sem érdekelte,hogy a magyar Vodás telón a Francia verzió volt felrakva.
Ugyanis a Lollipop ami 5.0.2 verzióról simán lehetett visszarakni a KIt-KAt-ra ami 4.4.4. Semmi gond nem volt vele és a Knox se ugrott. A lényeg a dologban,hogy szinte ha gyári Samsung oldalról szeded le az android ami gyárilag digitálisan ellenőrzött és ezért nem volt gond vele.Biztonságosan meglehetett oldani a dolgokat. Jómagam is ezt csináltam.

Ezek szerint a magyar piacra készült S7(Edge) teló esetén már ez nem oldható meg?
Bevallva nekem is jobban tetszik az MM.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.