Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-21 21:03:37

LOGOUT.hu


Kérlek, hogy figyelmesen olvasd el, a vonatkozó szabályokat ! ... Köszönöm. 👍 Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20201) MPite válasza UfoZoli (#20196) üzenetére


MPite
tag

Pesti vagyok és szerencsére közel is lakom a váci úti bolthoz, oda viszem egyből.

Röviden a problémák: áprilisban vettem a telót, elég hamar rendellenes forrósodást tapasztaltam. Irány a szerviz (SES-en keresztül TMX), két hét után azt mondták, hogy ők nem tapasztalták a hibát, nem csináltak vele semmit. A forrósodás megmaradt, sőt odáig fajult, hogy nyár végén töltés közben megolvasztotta a töltő csatlakozóját. Belső károsodást szenvedett a telefon, USB-aljzat, akkumulátor és kijelző csere (bár utóbbit nem vallották be, de elvileg nem lehet USB-aljazot cserélni a kijelző rongálása nélkül és valamilyen csoda folytán a karcok is eltűntek a telefonomról). Ezt követően hónapokig tünetmentes volt, kb januárban kezdett lefagyni és újraindulni, ekkor viszont kb 10 percig bootolás közben is lefagyott és újraindult. Ezt teljesen random csinálta, akár használat közben, akár az asztalon feküdve. Reméltem, hogy a Nougat megoldja (bár azért mélyen tudtam, hogy nem ez lesz a megoldás), szükségem is volt a telefonra, így nem adtam szervizbe. 1 hét Nougat alatt semmi baj nem volt, tegnap délután viszont teljesen meghalt a telefon.

Ami érdekes, hogy reggel induláskor betettem a dobozába és a táskámba, délután elővettem és a kikapcsolt (!) telefon is melegszik, a dobozon keresztül is lehet érezni.

Kíváncsi leszek mit mondanak rá...

[ Szerkesztve ]

(#20202) jeni válasza oba (#20192) üzenetére


jeni
félisten

Sajnos ami elromlik az el is romolhat. Van esély rá,hogy a második évében elromoljon. Na akkor az egy vagyonba fog kerülni a javítatása.
A csak 1 év garancia azt jelenti,hogy nem a Samsung disztribútortól szerezték be a telot.

[ Szerkesztve ]

(#20203) UfoZoli válasza MPite (#20201) üzenetére


UfoZoli
aktív tag

hát akkor azzal ne kísérletezz irány mihamarabb a szerviz.
Ilyen előélettel esélyes a csereutalvány, de ott sem azonnal.
Lehet hogy lesz 2-3 munkanap. Kissé legyél erélyes, korábbi szervizpapírokat is vidd, mert nem mindent látnak a rendszerben.
S mindenképp jelezd, hogy csereutalványt kérsz. Ezt rá kell írniuk a papírra.
Lehet hogy csak egy tesztet fognak rá futtatni. Extra tanács: kérd ki a szervizvezetőt, s tarts neki empirikus élménybeszámolót a forrósodó kikapcsolt telefonról. Mikor én voltam bent egy kedves csaj volt.

HTC Desire S => Galaxy S4 mini => Galaxy Alpha => Galaxy S7 => Galaxy S8 => Galaxy S10+ => Galaxy S23 Ultra

(#20204) jeni válasza UfoZoli (#20203) üzenetére


jeni
félisten

Hányszori szervizbe adás utan lehet rávágni,hogy sorozatos meghibásodás miatt...... csereutalvány az elfogadható megoldás.

(#20205) Tesztelo.hu


Tesztelo.hu
senior tag

Feltettem én is a Nougatot (Telenor), és a frissítést követő boot után érdekes dolgot tapasztaltam: Mintha érzéketlenné vált volna a képernyő. Az alsó gombok működtek, de a képernyőn hiába csináltam bármit, nem érzékelte, jobb esetben 5-6 rányomás után történt valami, de pl. görgetni már nem tudtam. Újraindítottam. Ugyanez. Megint újraindítottam Recovery-ben, Wipe cache, bebootol, a hiba nem szűnt meg, viszont kikapcsolni sem tudtam a telót, a power gomb megnyomására nem történt semmi! Rákerestem a neten a jelenségre, senki sem írt ilyesmiről. Csak velem történik ilyen több millió felhasználóból? Végül a hangerő le + power gombbal kikapcsoltam, majd Safe módban újraindítottam. Ekkor megjelent egy ablak boot után: "Téma frissítése". Ez lefutott, és itt tökéletesen működött is minden. Újraindítottam immár normál bootal, és minden rendbe jött. Mostanáig nem értem, hogy mi volt ez... De egy hozzá nem értő felhasználó biztosan vitte volna a szervizbe.

(#20206) MPite válasza UfoZoli (#20203) üzenetére


MPite
tag

Köszi a tippeket, már úton vagyok. :)

(#20207) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Sziasztok!

Az állapotjelző sávban az a karika benne egy plusz jellel mit jelenthet?

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#20208) UfoZoli válasza Bad Pritt (#20207) üzenetére


UfoZoli
aktív tag

Monokróm vöröskereszt? Vagy valami oldalkövetés funkció, ha csak böngésző alatt jelentkezik?

[ Szerkesztve ]

HTC Desire S => Galaxy S4 mini => Galaxy Alpha => Galaxy S7 => Galaxy S8 => Galaxy S10+ => Galaxy S23 Ultra

(#20209) .zSoLTi. válasza Bad Pritt (#20207) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

A mobilnetnèl beállìtasz appokat amik nem hasznàlhatjàk azt, akkor megjelenik. Adattakarèkos üzemmód kènt találod meg.

(#20210) Bad Pritt válasza .zSoLTi. (#20209) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Áh valóban, köszönöm, rá nem jöttem volna. :D
Amúgy lenne értelme bekapcsolva hagyni?

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#20211) UfoZoli válasza jeni (#20204) üzenetére


UfoZoli
aktív tag

ugyanazzal a hibával ha jól tudom törvényileg 2x javítást kell választani. Ha második javítás után is megmarad ugyanaz a hiba akkor igényelheted a cserét. Persze nem kötelesek teljesíteni, ebből szokott Békéltető testületi bejelentés lenni, mivel úgy vannak vele a gyártók hogy kevesen szánják rá az időt, pedig neked mint panasztevőnek ráadásul ingyenes. Persze ha a Testület a Te javadra dönt az sem kötelezi semmire a gyártót.
Nekem kinéz egy bejelentés a Samsung-gal szemben, persze kivárom a 30 napos válaszidőt. De belebegtettem nekik a nem teljesítés/fizetés miatt a csődeljárást/felszámolást is.

HTC Desire S => Galaxy S4 mini => Galaxy Alpha => Galaxy S7 => Galaxy S8 => Galaxy S10+ => Galaxy S23 Ultra

(#20212) .zSoLTi. válasza Bad Pritt (#20210) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Én szemèlyszerint beállítottam hogy mobilnettel mit használhat korlátozás nélkül.

(#20213) UfoZoli válasza MPite (#20206) üzenetére


UfoZoli
aktív tag

majd azért beszámolhatsz mi volt a szervizben

HTC Desire S => Galaxy S4 mini => Galaxy Alpha => Galaxy S7 => Galaxy S8 => Galaxy S10+ => Galaxy S23 Ultra

(#20214) Dave1984


Dave1984
őstag

Reggel feltettem a Telenoros Nougatot.
Rövid tapasztalatom.
Semmi akadás nagyon pörgős, akksi jobban bírja. Zenei hangzás javult. Videó lejátszás minősége javult.
Nagyon elégedett vagyok.
Nem csináltam se wipe cache t se FT.
Ajánlom bátran mindenkinek tegye fel nyugodtan :)

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#20215) Deck


Deck
titán

Gondom akadt a Nougattal és sajna nagyon zavaró a dolog. Véletlenszerűen lenémítja magát, hogy hiába nincs lenémítva nem csörög csak némán, sms is, értesítések stb.. Restart segít rajta. Erre valami ötlet? :)

PS5

(#20216) Burt1793 válasza Deck (#20215) üzenetére


Burt1793
veterán

Ne zavarjanak? Vagy esetleg az értesítéseket kapcsolod le valahogy?
Én nem tapasztaltam ilyet, most már megszoktam a rendszert, jól megy a kezelése, nagyon jó az üzemidő, nálam ennyit nem tudott, pdpro sincs fent pedig.

(#20217) oba válasza jeni (#20202) üzenetére


oba
addikt

"A csak 1 év garancia azt jelenti,hogy nem a Samsung disztribútortól szerezték be a telot."

Szabad ilyen készüléket venni vagy inkább kerülendő?

(#20218) MPite válasza UfoZoli (#20213) üzenetére


MPite
tag

Túl is vagyok rajta, teljesen korrektek voltak. Üres volt az egész bolt, szóval kb minden eladó rám figyelt, csak úgy néztek a történetem hallatán :D Mindenképpen a TMX-be megy ilyenkor a készülék, szóval bevizsgálják és szólnak. Csereutalványt igényeltem, ők is úgy látják, ha ez nem cserés, akkor semmi, de azért hangsúlyozták, hogy nem ők döntenek. Addig meg kaptam egy arany színű S6-ot, ezzel azért jobban kibírom az S7 hiányát, múltkor a céges csodámmal kellett élnem ezidő alatt, ami használhatatlan. Szóval bizakodó vagyok.

(#20219) toompa válasza oba (#20217) üzenetére


toompa
őstag

EU-n belül beszerzett telókról van szó. Teljeskörű 1 év samsung gari van rá. Ha neked elég az 1 év gari,akkor szabad venni.
Még mindig jobb mint az egy év gsm bolti gari.
De természetesen a 2 év samsung gari a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#20220) Burt1793


Burt1793
veterán

Néztem egy tesztet az új A3-ról, láttam, hogy létezik még az antutu, nem is emlékszem, hogy s7-en próbáltam-e, most kipróbáltam, úgyis sok van még ma az aksiban, kicsit rásegítek, nehogy esti töltés nélkül be merjem vállalni a holnapot. :D Amúgy csak 3%-ot merült az app telepítésétől a futtatáson át az app törléséig. :)
130 ezer pont, nehéz hova tenni, jobb, mint az A3 2017. :C Rögtön smooth-abbnak tűnt a teló a pontszám után. :D Amúgy tényleg szépen beállt, jó ez a nougat, ajánlom mindenkinek a frissítést.

(#20218) MPite: S6 az jó, nincs mire panaszkodni, amúgy más telefont szeretnél az s7 helyett?

[ Szerkesztve ]

(#20221) MPite válasza Burt1793 (#20220) üzenetére


MPite
tag

Szerintem nem, egy problémamentes S7 teljesen megfelelne. Ilyenkor amúgy van erre lehetőség? Pl ráfizetéssel egy Edge-et elhozni? Nem akarok váltani, nem véletlenül választottam a simát, csak kérdem. Ha a TMX elszötymög rajta egy ideig, lehet az S8 is megérkezik, azon azért elgondolkoznék :D

(#20222) Burt1793 válasza MPite (#20221) üzenetére


Burt1793
veterán

Azt írtad csereutalványt szeretnél, ezért gondoltam, hogy mást szeretnél. Nem tudom amúgy, hogyan működik a dolog, nem volt ilyenhez szerencsém egyelőre. :)

(#20223) kengyel válasza Burt1793 (#20220) üzenetére


kengyel
nagyúr

Szép kis pontszámot kapott, én még nem is teszteltem. :) Még a 6-droid alatt megcsináltam, de a Nougat alatt nem. Mondjuk nem a számokra alapozok, de egy próbát megér. :D

kengyel

(#20224) MPite válasza Burt1793 (#20222) üzenetére


MPite
tag

Szerencsére még nekem sem volt ilyennel dolgom, nem tudom én se, hogy ilyenkor S7-S7 cseréről van szó, vagy az értékét vásárolhatom le. Azt tudom, hogy az eddigi telefonom nem akarom visszakapni semmiképp.

(#20225) toompa válasza MPite (#20221) üzenetére


toompa
őstag

Természetesen listaárat néznek és elhozhatsz mondjuk egy edge-t ráfizetéssel.

(#20226) #67656192 válasza UfoZoli (#20199) üzenetére


#67656192
törölt tag

A csereutalványt a TMX adja ha nem tudja javítani a készüléket. Beváltani meg az üzletben lehet ahol a vásárlás volt.
A Samsung nincs a körben.

(#20227) MPite válasza #67656192 (#20226) üzenetére


MPite
tag

Fura, nekem a boltban (Váci út), azt mondták, hogy ők adják majd a TMX véleménye alapján.

(#20228) toompa válasza #67656192 (#20226) üzenetére


toompa
őstag

Ez így van. Egyébként így néz ki egy csereutalvány,ha valakit érdekel:
[link]

(#20229) attka válasza Burt1793 (#20220) üzenetére


attka
aktív tag

Szia,

Képek és video terén is jobb a Nougat mint az MM?

Üdv.

(#20230) Burt1793 válasza attka (#20229) üzenetére


Burt1793
veterán

Helló!

Nincs vele baj, nekem eddig is tetszettek a képek, videók, most sincs bajom velük. Vannak tesztek mindenfelé, illetve van egy fotós topik, ahova néha napján feltöltünk pár képet, nemrég raktam fel a 7-es androiddal képeket, a korábbiak még a hatossal készültek.

(#20231) kengyel válasza Burt1793 (#20230) üzenetére


kengyel
nagyúr

A videó részét még te sem próbáltad ? A képeket én is teszteltem, jobb mint a 6-alatt volt.

kengyel

(#20232) attka válasza Burt1793 (#20230) üzenetére


attka
aktív tag

Szia,

Köszönöm az infókat. Ezeket már néztem a fotós topicban. :K
Igazából egy előtte-utána képet és videót néznék meg szívesen. A youtube-on láttam de csak egyet.

Üdv.

(#20233) Burt1793 válasza kengyel (#20231) üzenetére


Burt1793
veterán

Nem, de nem videózom túl sűrűn a telóval, inkább képeket csinálok. GIF ugyanúgy megy sorozatfelvételből, azt már próbáltam. :)

(#20234) handrash válasza UfoZoli (#20211) üzenetére


handrash
őstag

Nincs erre szabály!

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#20235) kengyel válasza Burt1793 (#20233) üzenetére


kengyel
nagyúr

A képek nekem sokkal jobbak, nincs már annyira túlélesítve. Nekem sincs videó témám, de az előzőn is jó volt, akkor ezen is biztos oké.

kengyel

(#20236) oba válasza toompa (#20219) üzenetére


oba
addikt

Köszi!

(#20237) Burt1793 válasza kengyel (#20235) üzenetére


Burt1793
veterán

Egy olyan videóm van, amin az összerakott passzív PC-t első alkalommal beindítjuk. Sok látnivaló nincs benne, mert hangtalan, nincs benne semmi mozgó alkatrész és amúgy is beltéri a téma. :)

(#20238) kengyel válasza Burt1793 (#20237) üzenetére


kengyel
nagyúr

Azon is lehet látni a videó minőségét, nagyjából kivehető belőle valami. :) Kinti fényviszonyoknál kell majd tesztelni, csak kicsit jobb idő is kellene hozzá.

kengyel

(#20239) samu74 válasza Deck (#20215) üzenetére


samu74
addikt

Ha a wipe cache partitions nem segít, akkor factory reset. Szerintem. A rendszerben valami keményen elsz@ródott.

-----------

(#20240) #67656192 válasza toompa (#20228) üzenetére


#67656192
törölt tag

Pontosan, nekem most volt egy cserém. Alpha.... S6-ot választottam helyette,az jött ki az árából.

(#20241) Burt1793 válasza kengyel (#20238) üzenetére


Burt1793
veterán

Igen, azt még fel is raknám, de nincs kedvem a feltöltéssel bénázni.
Van egy hosszabb hyperlapse felvételen a youtube-on (vezetés közben készült), de az se nyilvános videó, amúgy az menő lett, próbáld ki, autóstartóban kirakod a szélvédőre és mehet a menet. Arra figyelj, hogy előtte vedd le a fényerőt, kapcsold le az automatát, mert nem kikapcsolható a kijelző felvétel közben.

[ Szerkesztve ]

(#20242) UfoZoli válasza MPite (#20221) üzenetére


UfoZoli
aktív tag

Csereutalvánnyal a vásárlás helyére kell visszabattyogni ahol az eredeti számlán szereplő összeg levásárolható, vagy kérhető dellában is kézbe. (ami általában utalás)

HTC Desire S => Galaxy S4 mini => Galaxy Alpha => Galaxy S7 => Galaxy S8 => Galaxy S10+ => Galaxy S23 Ultra

(#20243) UfoZoli válasza MPite (#20227) üzenetére


UfoZoli
aktív tag

+1 :C

HTC Desire S => Galaxy S4 mini => Galaxy Alpha => Galaxy S7 => Galaxy S8 => Galaxy S10+ => Galaxy S23 Ultra

(#20244) kengyel válasza Burt1793 (#20241) üzenetére


kengyel
nagyúr

Az ötlet jó, és volt hogy sokat vettem így fel. A mostani autóstartóm a fűtésrácsra van rögzítve, így azzal felvenni sajnos nem lehet. Eddig a szélvédőre volt tapasztva, de azok mind leestek. :)

kengyel

(#20245) Wiz Khalifa válasza toompa (#20228) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Az én csereutalványom nem így nézett ki. Igaz az 2014-be volt. :DD

Smoke some weed nigga!

(#20246) Burt1793 válasza kengyel (#20244) üzenetére


Burt1793
veterán

Nekem a sima samsungos van üvegre, 6 ezerért, sose esett még le.

(#20247) kengyel válasza Burt1793 (#20246) üzenetére


kengyel
nagyúr

Előtte ilyen csipeszes megoldásos volt, az mindig leesett. Megnézem már, azt amit írtál.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#20248) ShadowLac válasza #33253120 (#20062) üzenetére


ShadowLac
addikt

Írtam privátban.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra,s23ultra, s24Ultra

(#20249) Kami11 válasza UfoZoli (#20193) üzenetére


Kami11
őstag

A második bekezdésben leírt az igaz. Olasz importos, szolgáltatós (TIM mobil) a telefon, kártyafüggetlen.
Ezért 1 év, ugyanis csak a magyar piacra szánt telefonok kapják meg a 2 évet. Mivel EU-s, így él rá a gyári garancia, ezért is tudtam beregisztrálni, ellentétben pl. a dualsimes verziókkal. Azok ugyanis nem az európai piacra szánt modellek.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#20250) Csocsesz75 válasza Kami11 (#20249) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Akkor nemcsak én kaptam tőlük TIMest.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.