Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-21 21:03:37

LOGOUT.hu


Kérlek, hogy figyelmesen olvasd el, a vonatkozó szabályokat ! ... Köszönöm. 👍 Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20651) oba válasza kutga (#20650) üzenetére


oba
addikt

Témáról volt szó :) Kellett egy, hogy a settings app fehérsége megszűnjön, nagyon zavart.

(#20652) kutga válasza oba (#20651) üzenetére


kutga
nagyúr

Jaja világos, olyat még ritkábban töltök le. Ahogy idősödöm egyre kevésbé izgat a szoftver kinézete, megelégszem a gyárival. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#20653) kklausz válasza hito (#20644) üzenetére


kklausz
tag

hát pl amikor használni kezdek egy telefont az alap, hogy végignézem a beállításokat az ilyesfajta meglepetések elkerülésére. Egyáltalán nincs eldugva, és ha jól emlékszem első bekapcsoláskor is feljön az accountos rész és a mentés.

(#20654) oba válasza kklausz (#20653) üzenetére


oba
addikt

Hihetetlen vagy...
Igen feljön... amit élből skippeltem is. Én kérek elnézést, hogy azt feltételeztem, hogy rá fog kérdezni mielőtt csak úgy magától, mobilnetet nem sajnálva elkezdi felrakni a fotóimat.

(#20655) hito válasza kklausz (#20653) üzenetére


hito
nagyúr

Te csodagyerek! :C Van meg mit tanulnom ;]

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#20656) Burt1793 válasza Burt1793 (#20629) üzenetére


Burt1793
veterán

Amúgy ez furcsa dolog. Amíg nem volt S7esem, én is elfogadtam azt a mondást, ami szerint ~350 ppi felett nem lát különbséget a szem. Én netezek, emailezek, facebookozom, fotózom, zenét hallgatok, térképet nézek nagyrészt a telóval és nagyjából mindenhol észreveszem azt, hogy nem QHD-n van, ha leveszem. Viszont arra is gondoltam, hogy direkt csinálták ilyenre a textúrát a kisebb felbontásokra, ezzel is terelve a maximumra, meg ami még majd jön.
Persze mindenkinek más a látása, plusz az se mindegy, hogy milyen nagyításban nézed a tartalmat, bár a nagy méretű betűk is szarul néznek ki HDra állítva.

Oba: elvileg rákérdez, valszeg valamit benéztél és leokéztál.

[ Szerkesztve ]

(#20657) oba válasza Burt1793 (#20656) üzenetére


oba
addikt

Ja... és még rajtam kívül hito is benézte. És egy másik user is. Nem kell leokézni semmit, mert pl a galériában alapértelmezetten aktív az az opció, hogy synceljen a cloudba. Amint belépsz egy Samsung accountal (mindegy, hogy miért) máris tolja fel a fotókat. De már unalmas ugyanazt leírnom kb. tizedjére... és még én vagyok helikopter. :) Befejeztem :D Minden tökéletes :D Köszönöm a samunak, hogy felrakta a fotóimat beleegyezés, értesítés nélkül. Amúgy is sok volt az adatom, csak elhasználta nekem... milyen figyelmes. Mindenki happy, minden a legnagyobb rendben van. Be is állok a sarokba.

(#20658) air válasza renee7 (#20634) üzenetére


air
nagyúr

A WiFi UPC?
IPv6?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#20659) kklausz


kklausz
tag

nyílván az élből skippelés helyett elolvasni mi is történik, megoldás lehetett volna. de biztos ez is más hibája.

(#20660) SpaceKombajn válasza hito (#20644) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Nekem február közepén volt ilyen, ment a waze (teljes képernyőn, pár megát használ csak), felértem Pestre és jött az SMS, hogy 80%-át elértem az adatkeretnek (1GB), ott aztán még megnéztem valamit gyorsan a neten és megjött az újabb SMS, hogy elfogyott az összes adatforgalom. Elsőre csak az látszott, hogy az op rendszer feltöltött 920 MB-t, aztán elkezdtem keresni egyesével, hogy mi lehetett ez, és csak a rejtett rendszerfolyamatoknál találtam meg a samsung cloud-ot (és tényleg nem is szólt, hogy akar valamit, akkor sem amikor kész volt), hogy az töltött fel ennyi adatot. Ha leállítod elindul magától, annyit lehet állítani, hogy csak wifin szinkronizáljon és, hogy miket, persze beállítottam, hogy semmit. Most hetente sír, hogy nem sikerült mentenie :) ezt bezzeg közli, de, hogy előtte titokban a háttérben tevékenykedett azt nem...

spacetime

(#20661) kklausz válasza hito (#20655) üzenetére


kklausz
tag

nem is nekem van ilyen gondom...

(#20662) oba válasza kklausz (#20659) üzenetére


oba
addikt

Egyel utánad lévő hozzászólás. Nyilván ő is hülye, csak a Samsung és az S7 a hibátlan, ugye? Skippelést a Samsung accountba való belépésre nyomtam. Bevallom férfiasan nem olvastam el a több tucat oldalas felhasználási feltételeket. De te nyilván megtetted. Hiszen "alap" dolog. Szerintem meg az lenne az alap, ha jönne egy kérdés accountba lépés után, hogy szeretném e syncelni a fotóimat.

(#20663) Burt1793 válasza oba (#20657) üzenetére


Burt1793
veterán

Oké, te nem ismerted eddig ezt a rendszert, én első bekapcsolásnál wifire kapcsolódom vagy ha nincs, kikapcsolom a mobilnetet. Illetve a galéria syncelését is kikapcsolom, mert onedriveba töltődnek a képeim, ez maradt a WP után.
Ha tényleg nem szólt, hogy feltöltiba képidet, az komoly bug, én csak azt írtam, hogy valószínűleg leokéztad.

(#20664) oba válasza Burt1793 (#20663) üzenetére


oba
addikt

Nem szólt semmit semmiről. Lásd pár hsz -el lejjebb az újabb áldozat történetét. Ezeréve vannak androidos telefonjaim, nem vagyok kezdő. Ezt nem nézném be.

(#20665) Burt1793 válasza oba (#20664) üzenetére


Burt1793
veterán

Én se vagyok kezdő, amikor bekerült ez a felhőzés a rendszerbe (kb. szeptemberben), rögtön kikapcsoltam, sőt, akkor még pdproval is tiltottam. ;]
De jogos, aki nem ilyen autista, az jól megszívja, tehát az emberek 99,9%-a.

[ Szerkesztve ]

(#20666) _Moriarty_ válasza SpaceKombajn (#20660) üzenetére


_Moriarty_
aktív tag

Emiatt sír, hogy nem tud menteni? Állandóan értesít és nem tudtam mi a baja.
Megnéztem én is a galériámat most, ahogy beléptem, rögtön felugrott, hogy engedélyeztem a felhőbe mentést, de ha változtatni szeretnék a beállításon, akkor megtehetem. Nos, megtettem. Nem túl egyértelmű ez így. Logikusabb lenne, ha a felugró ablakban arra hívná fel a figyelmet, hogy ha szeretném felhőbe menteni, akkor azt beállíthatom.

(#20667) oba válasza _Moriarty_ (#20666) üzenetére


oba
addikt

Nálam még ez sem volt... nem értesített arról, hogy be van kapcsolva a cloud sync amikor beléptem a galériába.

(#20668) _Moriarty_ válasza oba (#20667) üzenetére


_Moriarty_
aktív tag

Persze, értettem.
Csak annyit szerettem volna érzékeltetni, hogy ez nem túl logikus megoldás. Olyan ráerőltetős, megtévesztős.

(#20669) oba válasza _Moriarty_ (#20668) üzenetére


oba
addikt

Egyetértek. Szerintem is.

(#20670) SpaceKombajn válasza _Moriarty_ (#20666) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Igen ez miatt, jön egy kis üzenet, a főképernyőre, olyan amiket el lehet söpörni, hogy nem sikerült mentenie (persze, mert most már úgy állítottam be, hogy ne csinálja, kép, video), mert alapból hét naponta mentene, de amikor tudott feltölteni, akkor arról semmi nem jött se előtte, se közben, se utána, legalább valamit kiírt volna.

spacetime

(#20671) kengyel válasza PainKiller13 (#20623) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ez egyéni dolog ki mivel tölti, én jobban szeretem a vezetékes töltést. Sima módban is gyorsan feltölt, de nem vettem meg a másik opciót sem. :)

(#20624) kutga

Irodában tökéletes megoldás.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#20672) _Moriarty_ válasza SpaceKombajn (#20670) üzenetére


_Moriarty_
aktív tag

Mondjuk ez is elég bosszantó, hogy mindig értesít. De inkább értesítsen, mint szó nélkül szinkronizáljon.

(#20673) hito válasza kklausz (#20661) üzenetére


hito
nagyúr

Nem-nem. Neked szemmel lathatoan teljesen mas gondod van.

phonecat: az is szep tortenet. :( De a lenyeg, hogy a gyarto nem lehet hibas, nem lehet sunyi, csak a user lehet a hibas, mese nincs.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#20674) Jazzmedve válasza Burt1793 (#20656) üzenetére


Jazzmedve
tag

Mivel a kijelzo nativ felbontasa qhd-tehat annyi pixelt is tartalmaz a kijelző, ha pl 1080p felbontast allitasz be akkor rosszabb kepet fog adni mint egy fullhd-s kijelző. Ez ugyanaz a jelenseg mint a monitoroknal. Egy fullhd monitoron a 720p nagyon szarul nez ki, viszont egy regi 4:3-mas 19"-os monitoron meg az 1280x1024 is élés és viszonylag szép

(#20675) petrson válasza hito (#20673) üzenetére


petrson
senior tag

Higgadj már le. Ezt benézted, kész, majd legközelebb odafigyelsz. Érdekes, nekem egy darab képet sem szinkronizált, FR után első dolgom volt ezeket beállítani.

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#20676) bulikavagyok válasza petrson (#20675) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

+1. Egy "kicsit" túlzónak találom ezt a hisztit. :U

[ Szerkesztve ]

(#20677) viewdetails válasza petrson (#20675) üzenetére


viewdetails
addikt

+1 Sem 6 sem 7 alatt nem fordult elő ilyen, pedig samsung account aktív a témák miatt.

[ Szerkesztve ]

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#20678) #67656192 válasza UfoZoli (#20641) üzenetére


#67656192
törölt tag

Elolvastad az utalványt?
Van egy megállapodás a két cég között amiben az egyszeri megállapodás szerinti a felülbírálati jogkör visszavonásig engedyezve van.
Ennek értelmében szinte minden sor arra utal, hogy a TMX gyakorolja a jogokat, nem szalad minden esetben a Samsunghoz mégegyszer engedélyt kérni. Lehet, hogy a Te eseted más volt de alapvetően a TMX dönt és adja a cserejegyet amit ahogy már említettem Te váltod be a (csakis) vásárlás helyén. Ebből a Samsung már kimarad, én is leveleztem és személyesen is tárgyaltam velük.
A Samsung elad a kereskedői hálozatán keresztül, és javittat illetve garanciális szolgáltatást nyújt a TMX - en keresztül.
A javítás a TMX szerződéses feladata, a kártalanítás pedig a TMX szakvéleménye alapján azé az üzleté ahol a készüléket vetted.
Ezután kártalanítás után az üzlet az igényét bejelenti a Samsung partnernek, nagykernek vagy magának a Samsung Magyarországnak attól függően, hogy honnan szerezte be az adott készüléket.
Közvetlenül a Samsung nem szól bele a TMX döntésébe.

Ez az egész nálam többször ismétlődött de attól még lehet, hogy téged máshogy tájékoztattak. Egyik sumákabb banda mint a másik, szeretik egymásra tologatni a sz*rt ahogy ez a mai világban szokás. A lényeg a kifárasztás. :)

[ Szerkesztve ]

(#20679) Tesztelo.hu


Tesztelo.hu
senior tag

Ha már Samsoung Cloud: Be lehet állítani, hogy csak Wifin szinkronizáljon. "Szinkronizálás csak Wi-Fi-n" képernyő. Itt kapcsolók vannak. De nekem nem egyértelmű, hogy mikor szinkronizál csak Wifi-n? Ha be van kapcsolva vagy ha ki?

(#20680) #67656192 válasza petrson (#20675) üzenetére


#67656192
törölt tag

+1
#bulikavagyok: +1

Valóban alap lett a galéria szinkron de ez az első tisztességes beállítás közben ki kell, hogy derüljön. Sima user hiba sok hisztivel.
Alapból első dolgom "fujtogatni" a sok ilyen szart.
Nem kell a semmilyen felhőszolgáltatás van sd, van otg.. Stb
A felhőszolgáltatás a szifonosoknak kell:D

[ Szerkesztve ]

(#20681) oba válasza petrson (#20675) üzenetére


oba
addikt

Nem néztük be. De amit tudni kell a körülményekről már leírtam. Rajtam és hiton kívül még két ember írt róla. Befejeztem. Nem szabad kritikával illetni az isteni cég tökéletes termékét. -fav.

(#20682) hito válasza petrson (#20675) üzenetére


hito
nagyúr

Úgy látom lehiggadnom nem nekem kell. Megint csak nem folytattam volna, de ismét jön egy "érdekes, nekem így meg úgy". És? Ez minket gondolod vígasztal? Velünk megtörtént, idegesítő, dühítő, leírjuk erre jönnek ezek a kommentek. Nem lehet annyit mondani, hogy igen, ez idegesítő lehet, meg ezt nem így kéne a Samsung-nak megoldania, stb. Vagy ez így korrektül, user-friendly módon van megoldva? Na mind1, tényleg hagyjuk, ezt nem érdekes folytatni.

bulikavagyok: nincs itt semmi hiszti. Ennek nem így kéne működnie. Szemét módon van megoldva, szóvá tettük, hiba vót. Pont.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#20683) kengyel válasza #67656192 (#20680) üzenetére


kengyel
nagyúr

A galéria beállításában is ott a kapcsoló, szinkronizáljon automatikusan, vagy nem. Én sem használom ezeket, ne tárolgassa a képeimet.

kengyel

(#20684) #67656192 válasza oba (#20681) üzenetére


#67656192
törölt tag

Nem erről van szó,hanem arról, hogy sok egy kicsit. Értjük, értjük de nem ért kettőtökkel mindenki egyet. Ki kell kapcsolni ami nem kell és kész.
Töröld és kész. Én pont a héten néztem rá és találtam vagy 8 készüléket a fiókba. Töröltem a mostanin kívül az összeset .

[ Szerkesztve ]

(#20685) oba válasza #67656192 (#20684) üzenetére


oba
addikt

Nem a nem egyetértéssel van gond hanem hogy hülyének vagyunk nézve. X+1 -szer írtam (nem csak én), hogy semmi értesítés, engedély kérés nem volt a syncre vonatkozóan. Különösen az alapértelmezett mobilnet feltöltés az ami szerintem undorító. Nem kell egyet érteni. Nem mindenkinek van túl sok adatforgalma. Ez meg szó nélkül lezabált. Jó. Tök mindegy.

(#20686) #67656192 válasza kengyel (#20683) üzenetére


#67656192
törölt tag

Még anno az(ingyenessel beetetlek majd majd ha jól megszoktad akkor mégis fizetsz paraszt ha nem akarsz máshova cuccolni) dropboxnál vettem el a répát tőlük.
Egy sd kártyás bővíthetőség megfizethetetlen.
Az összes tárhelyről ez a kislányosan szende véleményem.

(#20687) kengyel válasza #67656192 (#20686) üzenetére


kengyel
nagyúr

Én amit használok az a Google Drive, abban még látok némi logikát. Nem engedem neki hogy "magától" dolgozzon, de szoktam felrakni képeket. Ha már a telefon adottsága az SD-foglalat, ezzel viszont egyetértek, mert ki is kell használni.

kengyel

(#20688) #67656192 válasza oba (#20685) üzenetére


#67656192
törölt tag

Ne szívd föl magad:)
Tanultál, ilyen a világ, résen kell lenni.
Én sem szeretem, hogy ez van de...

[ Szerkesztve ]

(#20689) #67656192 válasza kengyel (#20687) üzenetére


#67656192
törölt tag

Drive is csak az irodában van, mobilról nem engedem.
A Google fotók kell?
Nem elég amit igy is ellopnak?

[ Szerkesztve ]

(#20690) petrson válasza oba (#20681) üzenetére


petrson
senior tag

Én és a Samsung imádat, ahhha :DDD

Na de lépjünk is ezen túl. Nálam is előjött ez az üzenetek (pl. Messenger) hiba, ma pl. az otthoni wifire csatlakoztata jöttek meg az üzenetek, 1 órával korábbról... :(((

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#20691) kengyel válasza #67656192 (#20689) üzenetére


kengyel
nagyúr

Én használom mobilon, és a gépen is. Nem mondom hogy nagy a tárhely, de személyes fotóknak elég. Ha esetleg az SD-kártya kifújna, legyen honnan visszarakni. Ismerjük a Google dolgait, de mégis kell egy opció.

kengyel

(#20692) #67656192 válasza kengyel (#20691) üzenetére


#67656192
törölt tag

Én inkább csináltam biztonsági mentést egy másik sd-re otg-n.

(#20693) mark67


mark67
csendes tag

sziasztok, a híváslista feletti keresőablakot hogyan tudom eltüntetni, egyáltalán, hogy került oda?

(#20694) kengyel válasza #67656192 (#20692) üzenetére


kengyel
nagyúr

Jó a megoldás nem mondom, jelenleg nincs másik SD, így választottam egy felhőt. Még biztonsági mentésről nem gondoskodtam, de nagyon nincs rá szükségem. Ha nagy gebasz elkapja, FR-után inkább újra belakom.

kengyel

(#20695) Dave1984 válasza #67656192 (#20680) üzenetére


Dave1984
őstag

Android 6oson nem volt alap a galériában a Samsung account ba mentés.
Simán ota n feltettem a 7et fene sem gondolta hogy ezt így beleraktak, MIVEL SEMMILYEN FIGYELMEZTETÉST nem írt a telefon mikor először indítottam el a galériát!

Valaki írja meg hogy érem el a Samsung account ba mentett file okat
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#20696) #67656192 válasza kengyel (#20694) üzenetére


#67656192
törölt tag

Én is ezt csinálom, mindig újként lakom be.

#Dave 1984.: nem tudok segíteni ebben mert szénné gyomláltam a telefont, amennyire lehet, illetve amennyire nekem tetszik.
Ha keresni kellene akkor valahol a Samsung Cloudban keresgélnék akár pc-n.

[ Szerkesztve ]

(#20697) Dorcika50 válasza Dorcika50 (#20632) üzenetére


Dorcika50
tag

Erre valaki? :)

(#20698) kengyel válasza #67656192 (#20696) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ha már FR-kell csinálni, akkor indítok a nulláról. Szépen kezdem belakni, majd a Drive-ról meg ráhúzom a fontos dolgokat. Szerencsére nem sokszor kerül rá sor, de ha mégis......

kengyel

(#20699) #67656192 válasza kengyel (#20698) üzenetére


#67656192
törölt tag

Egyetértünk, szokás szerint :D

(#20700) #67656192 válasza Dorcika50 (#20632) üzenetére


#67656192
törölt tag

Valamit nem jól csinálsz. Nálam működik 6-on,és 7-én is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.