Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-21 21:03:37

LOGOUT.hu


Kérlek, hogy figyelmesen olvasd el, a vonatkozó szabályokat ! ... Köszönöm. 👍 Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21451) kulu22 válasza jeni (#21449) üzenetére


kulu22
aktív tag

Sajnos több "gyári" jóáras töltőt dobtam ki. Simán bekamuzzák a hamisítványt eredetinek jónéhány webshopban.

(#21452) kutga válasza kulu22 (#21451) üzenetére


kutga
nagyúr

A gyorsbolt eddig nem vert át, meg aztán itt van a sarkon. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#21453) TommyNagz


TommyNagz
senior tag

Engem hamis s4 akkuval baszott at a superphone. Sok anyazas es felettesnek irogatas utan visszaadtak a lovemat de termeszetesen a beszallito kuldott rosszat ;)

encapsulation dot1q

(#21454) UfoZoli válasza ShadowLac (#21431) üzenetére


UfoZoli
aktív tag

hát nálam rögtön az első képnél a 6-os variáns nyert.
Azon látszik a fehér honda, a 7-es verzión meg nem, ergo az elég hiányos.... :D :DD :C :Y

HTC Desire S => Galaxy S4 mini => Galaxy Alpha => Galaxy S7 => Galaxy S8 => Galaxy S10+ => Galaxy S23 Ultra

(#21455) ShadowLac válasza Burt1793 (#21450) üzenetére


ShadowLac
addikt

szépen kértük.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra,s23ultra, s24Ultra

(#21456) kengyel válasza ShadowLac (#21431) üzenetére


kengyel
nagyúr

Így tényleg nem veszek észre nagy különbséget, de mióta az N-t használom, nekem jobbak a képeim.

kengyel

(#21457) Burt1793 válasza kengyel (#21456) üzenetére


Burt1793
veterán

Szebb az idő is, simán lehet csak emiatt is.

(#21458) kutga válasza UfoZoli (#21454) üzenetére


kutga
nagyúr

Nézd meg jobban. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#21459) kengyel válasza Burt1793 (#21457) üzenetére


kengyel
nagyúr

Oké napos időben szebbek a képek, mégis úgy vettem észre, mintha nem élesítene annyira. Most hogy egyre jobb idő érkezik, jobban lehet tesztelni a kamerát. :)

kengyel

(#21460) samu74 válasza kengyel (#21456) üzenetére


samu74
addikt

Én mióta az N-t használom,nekem még az idő is szebb. :D

-----------

(#21461) kengyel válasza samu74 (#21460) üzenetére


kengyel
nagyúr

Az hozta meg a jó időt. :D

kengyel

(#21462) Burt1793 válasza kengyel (#21461) üzenetére


Burt1793
veterán

Vagy fordítva. :D

(#21463) pixelblondie


pixelblondie
aktív tag

sziasztok

egy utolsó kérdés és hagylak titeket élni.
sikeresen belefutottam a "nem jelentkeztetem ki a telót a google-ból, mielőtt eladom" szituba és most az új tulaj kétségbeesetten nézi a féltégláját.
A fiókokból eltávolítottam a telefont, szóval nem értem az eszközkezelő miért látja még mindig a google fiókomban. Ismételt eltávolítás gomb nincs. Ötlet?

as good as it gets

(#21464) hito válasza pixelblondie (#21463) üzenetére


hito
nagyúr

Mit csináltál eladás előtt? Milyen szoftver van rajta? FR volt, vagy csak fiókokat távolítottál el?

Azért kérdezem, mert 2 hete ugyanebbe futottam bele egy V10-zel. 200km távolság volt köztünk a vevővel. 3 nap volt, mire meg tudtuk oldani, addig nem tudta használni a készüléket.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#21465) pixelblondie válasza hito (#21464) üzenetére


pixelblondie
aktív tag

droid 7 és nyomtam egy wipe datát én hülye. most akárhol nézem nem tudom kijelentkeztetni. Mindenhonnan kiléptettem már gépről.

as good as it gets

(#21466) Deck válasza hito (#21464) üzenetére


Deck
titán

Ez elég szar ügy :/
Én minden telefon eladás előtt újra rakom az egész romot tisztán, sose volt még gond belőle. Sok Sony, Samsung.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#21467) hito válasza pixelblondie (#21465) üzenetére


hito
nagyúr

Valószínűleg első bejelentkezésnél egy olyan google account-tal kell bejelentkezni, amivel már szinkronizáltál. FRP (factory reset protection) léphetett életbe. Idézem, amit nekem ezzel kapcsolatban írtak a szakmai topicba. Ha erről a dologról van szó, akkor a így kellett volna:

"Open your device settings and remove any security you have for the lock screen. This isn't a required step for all phones, but some want you to do this so we're including it here.

Once that's done, you need to remove any and all Google Accounts from the phone or tablet. That's also done in the settings — look for a section labeled Accounts. With an account selected, look for a delete or remove option, usually hidden behind the three little dots in the top corner of the screen.

When you've made sure all of the Google accounts have been erased, you can then factory reset your phone or tablet through the device settings. Forrás: [link]"

Amennyiben a FRP-ről van szó, és a telefonod már az új tulajnál van, találkoznotok kell még1x és meg kell adnod azt az g.account-ot, amivel használtad a készüléket. Ezt követően már regisztrálni tud új g.accountot a készüléken.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#21468) pixelblondie válasza hito (#21467) üzenetére


pixelblondie
aktív tag

Igen, ahogy mi is gondoltuk.. köszi.
Tavaly ezt még el lehetett intézni egy egyszerü eltávolítással, webről, belépve a google accountba.
Pazar is meg nem is.. elképesztő ez a biztonsági intézkedés, aláírom, de hát basszus, mi van ha a gyanútlan vevő már épp egy barcelonába tartó gépen ül...?
Eh.

[ Szerkesztve ]

as good as it gets

(#21469) hito válasza pixelblondie (#21468) üzenetére


hito
nagyúr

de hát basszus, mi van ha a gyanútlan vevő már épp egy barcelonába tartó gépen ül...?

Ultraszívás :) Egyébként akkor az a megoldás (mint az én esetemben is), hogy megváltoztatod a jelszavad, majd megvárod, míg központilag is átáll a rendszer az új password-re (1-3nap), utána gép előtt ülve (mail.google.com megnyitva) megadod neki a user és (ideiglenes) password párost, közben telefonon online maradsz és követed az eseményeket (belép a telefonon az adataiddal), majd amikor mondja, hogy kész, Te egyből megváltoztatod megint a jelszavad (gyorsan, mert ugye már a gép előtt ülsz ezzel is időt spórolva).

Nálunk ez tűnt a legbiztosabb megoldásnak. De hangsúlyozom, hogy ez rizikós, még úgy is, ahogy leírtam, mert mégis csak megadod a felhasználóneved és a jelszavad egy "idegennek", akit az üzlet óta és csupán annak kapcsán ismersz. Ez csak vész esetére ajánlott megoldás, amikor a távolság miatt tényleg megoldhatatlan az újbóli találkozó. De nagyon észnél kell lenni és ha csak egy kis sumákságot is érez az ember a másikon, akkor más megoldást kell keresni, legyen az bármi.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#21470) pixelblondie válasza hito (#21469) üzenetére


pixelblondie
aktív tag

Hála az égnek, mi relative közel vagyunk, fél óra és ittvan a telefonnal, csak hát ég a pofám, hogy benyaltam egy ilyen szitut. Vagy harminc telót eladtam már, és tessék. Rookie mistake, lol.

Ez a "tudtam én csak nem sejtettem.." témakör :D

köszönettel :R

as good as it gets

(#21471) kengyel válasza Deck (#21466) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ha a telefonból csinálsz egy gyári visszaállítást, még az is elég lehet tudtommal. Vagy a 7-nél ez is változott ?

kengyel

(#21472) hito válasza kengyel (#21471) üzenetére


hito
nagyúr

Ez mar a MM-val jott. Beallitasfuggo a dolog. Ha ez az opcio nem aktiv, akkor termeszetesen eleg a sima FR.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#21473) kengyel válasza hito (#21472) üzenetére


kengyel
nagyúr

Akkor jól gondoltam a dolgot, mert az előző S7-t, sima FR-után eladtam. Pontosabban, hol van ez az opció ?

kengyel

(#21474) pixelblondie


pixelblondie
aktív tag

Csak, hogy ne legyen olyan egyszerű, a fiókom kért tőlem egy jelszó változtatást... én fool megcsináltam....

aztán mikor beirtam az email cimet és a jelszót a telefonon, közölte velem:

Köszönhetően a nemrég elvégzett jelszó változtatásnak, majd csak 24 óra elteltével jelentkezhetek be a fiókba és ezáltal a készülékbe....

Mondanom se kell, itt volt az elég a vevőmnek, és elállt a vételtől.

:( :W

Szóval ne.. ismétlem NE csinálj jelszó váltást ilyen esetben, mert az még +24 óra.

[ Szerkesztve ]

as good as it gets

(#21475) hito válasza pixelblondie (#21474) üzenetére


hito
nagyúr

De hiszen a #21469-ben irtam is :O :W

kengyel: 2-t es konnyebbet! Asszem ha kepernyozarat alllitasz be (pl. Pin+Fp), az mar magaval hozza.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#21476) pixelblondie válasza hito (#21475) üzenetére


pixelblondie
aktív tag

másképp jött le nekem, amit te irtál megoldásnak, ami nálam történt, mindettől függetlenül egy google play ügy kapcsán kötelező jelszóváltás volt még kora délután.

[ Szerkesztve ]

as good as it gets

(#21477) gerner1 válasza kengyel (#21473) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Én úgy emlékszem, hogy a Beállítások ->Fejlesztői beállítások -> OEM-feloldás ON -ra állítása eredményezi ezt. De ha nem ez, akkor javítsatok ki.

(#21478) kengyel válasza hito (#21475) üzenetére


kengyel
nagyúr

Értelek. Annyira nem védem be a telefonom, itthon nincs aki piszkálja. Szinte az ujjlenyomat olvasót is ritkán használom, csak ha valahol töltöm a telefont.

(#21477) gerner1

Igen, valami ilyen komolyabbra gondoltam, de ezeket én messziről kerülöm. Köszi a választ !

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#21479) pixelblondie


pixelblondie
aktív tag

Már csak elméleti síkon kattogok a megoldáson, mert akár lenne 24 órám kivárni, de mittudomén, hátha van valami okosság.
Mi a helyzet akkor ha újrahúzom a romot rajta?

as good as it gets

(#21480) hito válasza pixelblondie (#21479) üzenetére


hito
nagyúr

Nem megoldas, asszem imei fuggo. Ha ezzel ki lehetne jatszani, akkor milyen biztonsagrol beszelhetnenk? :)

gerner1: asszem az lesz az.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#21481) pixelblondie válasza hito (#21480) üzenetére


pixelblondie
aktív tag

No, azt nem tudom, de felraktam a francia romot, bejelentkeztem és kész. Épp visszaállítja az alkalmazásokat meg mindent a felhőből..

as good as it gets

(#21482) hito válasza pixelblondie (#21481) üzenetére


hito
nagyúr

Nem igy kene mukodnie :N A 24 orat be kene tartania a rendszernek, mazlid van :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#21483) samu74 válasza pixelblondie (#21481) üzenetére


samu74
addikt

Akkor ok ha megy.
Volt már szó róla itt a fórumon,eladás előtt ki kell jelentkezni a telefonon a google fiókból(beállítások-fiókok-jobbra fent-fiók eltávolítása),majd aztán a factory reset.És szerintem ezek előtt érdemes még minden védelmet kikapcsolni is(pin/ujjlenyomat/irányzár).

[ Szerkesztve ]

-----------

(#21484) #33253120 válasza ShadowLac (#21431) üzenetére


#33253120
törölt tag

:C

(#21485) #33253120 válasza Burt1793 (#21450) üzenetére


#33253120
törölt tag

Volt FR.

(#21486) ACE-


ACE-
addikt

Hali, most váltottam S5-ről, ismerkedem a cuccal. Az feltűnt, hogy szerintem a naptár alkalmazása nagyon gáz lett az S5-höz képest (S Tervező). Azt bele lehet valahogy varázsolni? Főleg az zavar, hogy az Exchange naptáramban lévő feladatokat listáznám vele, és nem az aktuális nap feladataival kezdi a megjelenítést, hanem a legrégebbi még el nem végzett feladattal...

Az e-mail applikációnál (amivel a céges leveleket olvasom) pedig nincs olyan beállítás hogy ne mutassa a betekintőt... Tud valaki esetleg egy ennél használhatóbb alkalmazást Exchange-es levelek nézegetéséhez?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#21487) air válasza ACE- (#21486) üzenetére


air
nagyúr

Nine, Blackberry Hub.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#21488) ShadowLac


ShadowLac
addikt

Ez hogy lehet: automata frissités kikapcsolva. Manuális frissitésre nem nyomtam rá.Mellettem volt a kocsi üllésén. hozzá sem értem.?????
Mégis feldobta a frissités letöltését.????

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra,s23ultra, s24Ultra

(#21489) TOZ válasza air (#21487) üzenetére


TOZ
addikt

Nine messze az egyik legjobb, ha nem a legjobb.

(#21490) the_stig


the_stig
tag

Sziasztok!
Most állok döntés előtt:

S6 dual sim: ez olcsóbb, dual standby, állítólag van B20LTE
s7 dual sim, ez drágább, dual standby, állítólag nincs B20LTE
...vagy maradjon az asus zenfone2: ez nem akar jól müködni a gear s3-al, nem tudok telefonálni az órával
de dual aktív
vagyis: Ha a Samsungok közül választanék: és ha megy a mobilnet, akkor (márpedig mindig megy)
sohasem fognak tudnak hívni?
Asusnál nincs ilyen gond. Azért a dual sim, mivel egyik kártya csak mobilnet. (lapotophoz való)

Please help!

[ Szerkesztve ]

(#21491) kutga válasza the_stig (#21490) üzenetére


kutga
nagyúr

A mobilnettől még tudsz telefonálni. Hívás közben viszont lekapcsol a másik kártya.

S6/S7 hivatalos garival nem hiszem hogy elérhető nálunk dual sim változatban, én egyiket se venném. Ha mindenképpen választani kellene akkor viszon S7, jobban sikerült mint a korábbiak.

Let the Zone take me if I am.

(#21492) the_stig válasza the_stig (#21490) üzenetére


the_stig
tag

Yaa, és a B20LTE a sarkalatos, mivel "vidéki vodás" vagyok. :DDD

(#21493) hito válasza kutga (#21491) üzenetére


hito
nagyúr

Ezt jo tudni. Tenyleg lekapcsol a masik kartya ha beszelek? Legjobb esetben egy sms-t kapok a nem fogadott hivasrol? En azt hittem, hogy bepittyeg, mint hivasvarakoztatasnal :U

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#21494) kutga válasza hito (#21493) üzenetére


kutga
nagyúr

Dual Standby esetén igen.

MOD
A tegnapihoz kapcsolódva, fali adapterről már nem rakoncátlankodik a wireles töltés.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#21495) gerner1 válasza the_stig (#21490) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Az S7 -ben biztosan van B20LTE, de nem minden cellatorony van még ezzel installálva. 4G -n jelenleg egyik szolgáltatónál sem lehet NET közben hívni, mert egyiknél sincs még VoLTE. Ezért híváskor, minden készülék visszavált 3G-re, illetve ha nem talál megfelelő 3G-t, akkor 2G-re.
Az ASUS valszeg jobban kezeli a visszaváltásokat, de S7-nél is megoldható a legtöbb ilyen hiba, ha fix 3G-re állítva használom, mert ott egyszerre mehet mindkettő.
HUTCHDB-nak is dual -os S7 (vagy Edge?) van, és Ő is küzdött hasonlóakkal. Kérdezd meg tőle, pontosabb tapasztalatai vannak.

[ Szerkesztve ]

(#21496) the_stig válasza kutga (#21494) üzenetére


the_stig
tag

Ok, de ha a mobilnet állandóan aktív, akkor észreveszi magát, és a hanghívást automatice fogadni fogja?
A mobilnetem önálló, laptopba való kártya.

(#21497) the_stig válasza gerner1 (#21495) üzenetére


the_stig
tag

Köszi, kérdeztem.

(#21498) kutga válasza the_stig (#21496) üzenetére


kutga
nagyúr

Igen. Nekem is volt dual simes telóm, folyamatos mobilnettel. :)

Let the Zone take me if I am.

(#21499) kutga válasza kutga (#21494) üzenetére


kutga
nagyúr

Koppintásos ébresztés mondjuk elfért volna a telefonon. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#21500) Habib[HUN] válasza kutga (#21499) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

Nem lenne rossz, de úgy is ujjlenyomattal ébresztem. Ha meg kíváncsi vagyok valamire az látszódik folyamatosan a kijelzőn.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.