Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-21 21:03:37

LOGOUT.hu


Kérlek, hogy figyelmesen olvasd el, a vonatkozó szabályokat ! ... Köszönöm. 👍 Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20051) migabi24 válasza Burt1793 (#20049) üzenetére


migabi24
nagyúr

6-on nem villan semmi

(#20052) #67656192 válasza Burt1793 (#20049) üzenetére


#67656192
törölt tag

Én nem akarom elvenni a kedvét annak akinek tetszik, direkt nem sározom a Nougatot, látom, hogy vannak benne jó dolgok is.
Nekem nem ez a fontos, hanem, hogy stabil, használható legyen.
Ezeknek a feltételeknek jelenleg még a 6-os jobban megfelel. :)

[ Szerkesztve ]

(#20053) Burt1793 válasza migabi24 (#20051) üzenetére


Burt1793
veterán

Tudom, május óta azt használtam. :D
Egyet villan, aztán abbahagyja, minden témával ilyen.

Littlecar: stabilnak stabil, wifi nélkül is működik, amúgy nekem nem eldobja, csak ide-oda csatlakozik a 3 router között feleslegesen.

(#20054) pucni


pucni
csendes tag

https://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G930F/XEH/
oldalon letölthető firmware-t akarom a telefonomra tenni. Minden adatot lementettem és csináltam egy beállításokból elérhető teljes gyári visszaállítást. Már kezdenék is hozzá a 3.11.1-es Odinnal, de nem tudom biztosan eldönteni hogyan csináljam. A telefon soha nem volt buherálva, csak OTA frissítés jött le még a 6-oshoz, de abból sem az utolsó van fenn, mert azt már nem telepítettem.
A legtöbb leírásban csak az AP file van betallózva és Re-Partition pipa nélkül.
Azt olvastam, hogy Re-partition teljesen felesleges alap esetben. Amit nem tudok biztosan, hogy BL, CP, CSC vagy CSC_HOME kellenek-e.
Valahol azt írták, hogy az md5 kiterjesztésű file tartalmazza mindet, így nem kell.
Nálam minden adat le lett mentve, így nem számít, ha törlődnek.
Tehát az a kérdés, hogy csak AP legyen betallózva, vagy mind. És ha mind, akkor CSC vagy CSC_HOME a kettő közül. Legyen egy teljesen tiszta gyári telefon minden szemét nélkül, de IMEI, KNOX és egyebek persze maradjanak.
Csak olyan választ kérek, aki szakértő és nem csak valahol olvasta az okosságokat.
Köszi.

(#20055) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Sziasztok!

Úgy döntöttem visszarakom a 6.0.1-et, elég ha letöltök egy 2 fájlos verziót sammobileról és felrakom? Nem kell 4 fájlos hozzá?

(#20056) ShadowLac


ShadowLac
addikt

Elég sokan visszarakják a 6 ost.
Ez a NOUGAT sajnos még mindíg csak egy bétának tünik.
Túl sok a hiba amit olvasni lehet itt és az edge topikban.
Nekem a neten levó camera összehasonlitás után ment el a kedvem tőle.Kamera terén van előre lépés de vissza is.
De miért nem csak előre lépés van ?

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#20057) Burt1793 válasza ShadowLac (#20056) üzenetére


Burt1793
veterán

Ki tudja...
Amúgy a wifi dobáson és a kinézet felhasználóbaráttalanabbá válásán kívül nincs semmi visszalépés. Elsőt valszeg javítják, második megszokható, persze zavaró. Oké vannak megröccenések, de ezek is csak a 6os után zavaróak. 😃 Én már meg is szoktam, amúgy is minimális.
Van, hogy úgy enged be az ujjlenyomatos feloldás, hogy nem is látom a zárképernyőt, nyomogattam is a home gombot, hogy engedjen már be, de.már bent voltam. 😃
Kamerában változás maximum jó irányba történt.

[ Szerkesztve ]

(#20058) smisa


smisa
őstag

Sziasztok

pár napja vettem egy használt készüléket feltettem a phone info alkalmazást alábbi infokat adja :

KNOX: 0x0
Termékkód: SM-G930FZKATMH
Bootloader G930FXXU1DQBQ és PDA verzió is ez
CSC: G930FTMH1DQB5
Baseband verzió: G930FXXU1DPLT
Build száma: NRD90M.G930FXXu1DQBQ

Elmondás szerint Telekomos érintetlen, segítsetek a fenitek alapján az(vagy kell még info)?

Előre is köszönöm :R

ui: mivel belakás előtt megjött az Nougat már azzal kezdtem

[ Szerkesztve ]

(#20059) Burt1793 válasza smisa (#20058) üzenetére


Burt1793
veterán

Helló!
Ebből az látszik, hogy tmobilos szoftver van rajta (amit rá lehet flashelni bármelyikre) és, hogy a knox rendben van, szóval garipapírral garis.

(#20060) samu74 válasza ShadowLac (#20048) üzenetére


samu74
addikt

Sőt, a 7-es után a home gomb is hangosabban kattog... ;)

-----------

(#20061) ShadowLac válasza Burt1793 (#20057) üzenetére


ShadowLac
addikt

A kamera változással kapcsolatosan kérdezném:a netes 6. vs 7 camera teszt ami nem tetszett
-a tűzriasztó rikitó piros szine
-a medence rikitó élénk kék szine
-a coca colas vonat rikitó piros szine és erős szinek
-a labda szine is rikitó sárga
Ami jó:talán mintha tisztább élesbb lenne.
A mukámhoz sokat fotózok.elküldött fotóim alapján rendelnek.Nagy problémák lehetnek ha a foto és a termék szine nem eggyezik.
Ezt a szinezést megnéznétek hogy van e?
Vagy ha valaki debreceni és van kedve csinálhatunk egy kamera összehasonlitást.

[ Szerkesztve ]

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#20062) #33253120 válasza ShadowLac (#20061) üzenetére


#33253120
törölt tag

Debreceni vagyok.
7-es Telekomos van fent.
Ha kellek privizz.

(#20063) #67656192 válasza pucni (#20054) üzenetére


#67656192
törölt tag

1 fájlosba csak AP.
4 fájlosba mindent a helyére csc-hez a sima csc.
Én szoktam előtte is recoveryből fr-t nyomni de flashelés után mindenképpen.

[ Szerkesztve ]

(#20064) kengyel válasza samu74 (#20060) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ezt én nem tapasztalom.

kengyel

(#20065) Ferike81 válasza ShadowLac (#20048) üzenetére


Ferike81
senior tag

Én is mintha ilyesmit éreznék, csak nem mertem leírni. Van úgy, hogy háromszor rányomok egy ikonra mire indul. Ez lehet azért van, mert eddig alig kellett hozzáérni máris reagált. A másik amit már írtam is, hogy szerintem automatán gyengébb képet csinál mint MM alatt. Amúgy ezt leszámítva nem lenne rossz. Akksiidő sokat javult, igaz ha meg akarom nézni, kell 3 almenübe kotorászni mire megtalálom. De hozzá lehet szokni. Jahh még valami. A teljes képernyős hívóképet most sem tudom beállítani, szerintem kimaradt. Viszont ha nem egy hónapja vettem volna a telefont, hanem már Nugáttal kezdtem volna használni, fel sem tűnne szinte semmi. Megszokható.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#20066) Burt1793 válasza ShadowLac (#20061) üzenetére


Burt1793
veterán

Nem tűnt fel változás, a fotós topikban keress rá az s7re. Itt vannak pl a hétvégi képeim. [link]

(#20067) kerxy


kerxy
senior tag

Tegnap koraeste hazaértem, felraktam a telót tölteni, leszedtem 100 %-on. Telefonáltam egy negyed órát, majd max ennyit böngésztem vele és (90-85% közötti akssival) beraktam repülő üzemmódba, míg én aludtam.
Reggel felkelek és 55%-on volt, és az akkustat semmit nem mutat, hogy mi szívta le? Ötletek? Egy hónapos BTU nougat, és anno volt FR is... Akkuinfók: https://goo.gl/photos/5VRQD66DRAqkkTEv9

(#20068) F-ECT$ válasza kerxy (#20067) üzenetére


F-ECT$
titán

Ennyiből lehetetlen megmondani, nekem 1x volt ilyen 6-os alatt, ezek szerint itt is előfordulhat. Egy wakelock detector segíthet, de jópár funkciójához root kell, illetve visszamenőleg az sem mutat semmit, csak akkor ha ismét megtörténik.
Tolj egy wipe cache-t, és reménykedj, hogy nem fordul elő ismét.

Dive ever, work never.

(#20069) Burt1793 válasza kerxy (#20067) üzenetére


Burt1793
veterán

Ha repülőben volt, akkor elég különös, persze előfordulhat, lehet, hogy a töltés nem sikerült jól és csak este tért magához, vagy csak zavar volt az erőben. :D
Egyszeri alkalom esetén nem kell aggódni, töltsd fel, használd, ha sokszor előfordul, akkor resetelni kell, ha nem szűnik meg, akkor gari.

(#20070) pucni válasza #67656192 (#20063) üzenetére


pucni
csendes tag

Köszi. Már este megcsináltam, de pont úgy ahogy írtad. Előbb teljes visszaállítás, majd minden betallózva és utána is csináltam teljes gyári visszaállítást + wipe cache.
Talán a tiszta telepítés miatt, de nálam nem tűnik fel a lassulás. Igaz nem túl sokat használtam még. Ráadásul én azzal kezdem, hogy mindenféle adatgyűjtést, szinkronizálást kikapcsolok, letiltok. Agyon sem telepítem ezer programmal, csak ami szükséges. Az ujjlenyomat olvasás mintha tényleg gyorsabb lenne.
A helyzet, hogy haladni kell a korral. Windows 3.11-ről sem akartam áttérni Win95-re és utána sem soha a következőre, de végül mégiscsak a 10-esnél tartunk.

(#20071) smisa válasza Burt1793 (#20059) üzenetére


smisa
őstag

köszönöm

(#20072) rgeorge


rgeorge
addikt

Telenor: megérkezett a Nugat (legalábbis egy 1222.2 MB-os frissítés, de az mi más lehetne).

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#20073) Burt1793 válasza pucni (#20070) üzenetére


Burt1793
veterán

Én is sok faszságot letiltok, ennek ellenére tűnt lassabbnak, de most már megszoktam. :D Illetve nem zárom be az appokat, így gyorsabb is. Ujjlenyomat tényleg jobb, üzemidő is szuper, nekem tetszik az egész, galériát kéne kicsit javítani, de persze nem rossz.

(#20074) lcee79


lcee79
őstag

Hi!

Tegnap lefrissítettem a feleségem S7-esét nougatra
A szavaival élve "semmi sem tetszik benne"
Szóval megígértem neki, hogy visszateszem a 6-ost ami eddig volt Odinnal
Van valami amire figyelni kell?
Vagy simán mehet a downgrade?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#20075) kengyel válasza #67656192 (#20047) üzenetére


kengyel
nagyúr

Egy kicsit én is többet vártam tőle, de kezdem már megszokni. Van ami javulást hozott, van olyan ami rontott.
Megértem azokat a felhasználókat akik visszateszik, stabilitás szempontját nézve, jobb volt a 6-verzió. Én most elvagyok vele, még nem idegesít. :)

kengyel

(#20076) Cuccok válasza kengyel (#20075) üzenetére


Cuccok
tag

Ez a csodás badge értesítés kikapcsolható valahogy?
Általában mindent az értesítesi sávból nyitok meg, ha üzenet jött, és így a kezdőkepernyőn vagy az alkalmazásválasztóban nem törlődik a badge...

(#20077) lcee79 válasza lcee79 (#20074) üzenetére


lcee79
őstag

Most nézem a sammobile oldalán minden magyar, ami nem 7es az szürke már, és nem is engedi letölteni... :(
Honnan lehet még beszerezni?

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#20078) kengyel válasza lcee79 (#20077) üzenetére


kengyel
nagyúr

Még innen is megpróbálhatod, vagy Samfirm-ről.

SamFirm használata.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#20079) lcee79 válasza kengyel (#20078) üzenetére


lcee79
őstag

Köszi!

Közben rájöttem, hogy a céges neten nem lehet letölteni, de ha mobilneten próbálnám, akkor igen, de azon meg nem szeretnék 2 GB-ot leszedni :)
Nem akartam otthon húzni az időt, hogy 2 órát várjak amíg lejön.
Ezekről gyorsabban lehet szedni?

köszi!

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#20080) kengyel válasza lcee79 (#20079) üzenetére


kengyel
nagyúr

Én az Updató-ról töltöttem, nagyon gyorsan lejött. A másik, szintén gyors letöltéssel bír.

kengyel

(#20081) lcee79 válasza kengyel (#20080) üzenetére


lcee79
őstag

Köszi!

Elindult, ez tényleg gyorsabb :) meg ez müxik a cégesről is :)
Amit az updato-ról leszedek majd, ehhez a samfirm-ös progi kell, amit küldtél, vagy mehet az odinnal is?

Ja és downgrade-nél van bármi fontos dolog amire figyelni kell, vagy mehet simán?

Köszi!

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#20082) kengyel válasza lcee79 (#20081) üzenetére


kengyel
nagyúr

Az updató-ról, már a teljes romot szeded le. A másik program, teljesen más Rom-letöltő alkalmazás. Ha lejött a rom, akkor odin és mehet fel. A többit meg gondolom tudod. :)

Segítség a Rom-felrakáshoz.

Kolléga jóvoltából, ez is jól jöhet.

Ne tévesszen meg, hogy ez a hetes android ! Lap teteje, téma összefoglalóban is le van írva. Előtte, és utána is érdemes egy FR-nyomni.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#20083) petrson


petrson
senior tag

Hihetetlen, de XEU-ra is megjött a nyugágy. Na majd meló után pakolom fel...
Csak az alkalmazásokat menteném, van valami ötlet, hogy az adatokat hogy tartsam meg? Ki-mit használ, mert a Smart Switch ugye adatot nem ment, csak apk-t.

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#20084) lcee79 válasza kengyel (#20082) üzenetére


lcee79
őstag

Köszi!

Odinnal már raktam fel romot más telefonokra, csak erre még nem, mert csak 1 hónapja van meg :)
A Factory reset mindenképp kell?
előtörténet: Kb. 1 hónapos telefon, amennyire azóta be lett lakva...
aztán tegnap minden reset nélkül ráment a nougat, de mivel nem tetszik vissza az egész.

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#20085) kengyel válasza lcee79 (#20084) üzenetére


kengyel
nagyúr

Nem kötelező és nem is mindenki szokta, inkább ajánlott " kategória ". Én frissítés után szoktam megcsinálni, és szépen belakom. :)

kengyel

(#20086) lcee79 válasza kengyel (#20085) üzenetére


lcee79
őstag

Saját telefonomnál szoktam én is, de most a feleségemen múlik, hogy lehet-e... :)

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#20087) UfoZoli válasza petrson (#20083) üzenetére


UfoZoli
aktív tag

Nekem a Helium app vált be.
Viszont először a desktop-ra is kell egy kliens progi és a telefont össze kell kötni vele. Utána a telo leválasztható és mehet a mentés, vagy a visszaállítás.
3rd party app-ok egyesével menthetők internal storage-re vagy cloud-ba, google drive-ra is.
Galaxy S7-en is tesztelve. Előnye hogy más telefonon készített azonos drive fiókhoz tartozó app backup-ot is vissza tud állítani.
Hátránya először mindig géphez kell csatlakoztatni, de ez a következő kikapcsolásig, vagy újraindításig viszont megjegyzi.
Én ezzel pakoltam cuccokat Alpha-ról Tab S-re/S7-re mindenféle gond nélkül.
S user adatokat is ment; pl poweramp fullos beállítás egyedi hangzáskép stb.
Azt viszont nem szereti ha egyszerre több app-ot jelölsz ki neki backup-ra. Lehet hogy dolgozik, de én mindig azt hiszem hogy lefagyott, ezért én egyesével szoktam őket menteni

HTC Desire S => Galaxy S4 mini => Galaxy Alpha => Galaxy S7 => Galaxy S8 => Galaxy S10+ => Galaxy S23 Ultra

(#20088) kengyel válasza lcee79 (#20086) üzenetére


kengyel
nagyúr

Akkor kérdezd meg tőle, hátha igen mond. :)

kengyel

(#20089) lcee79 válasza kengyel (#20088) üzenetére


lcee79
őstag

Egyszer már mondott igent :D
Hátha most is fog :)

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#20090) petrson válasza UfoZoli (#20087) üzenetére


petrson
senior tag

Köszi a bővebb leírást. Akkor PC-vel miért is kell összekötni? A backup-ot is PC-n kell végrehajtani?

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#20091) Damage401


Damage401
senior tag

TELENORRA KINT A NOUGAT :)

Manuálisan rá kerestem :)

[ Szerkesztve ]

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#20092) petrson válasza petrson (#20090) üzenetére


petrson
senior tag

Még annyi kérdés (bárkihez), hogy a Smart Switch legalább az SMS-eket elmenti/visszatölti?

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#20093) UfoZoli válasza petrson (#20090) üzenetére


UfoZoli
aktív tag

mert valami rendszerszintű engedély kell neki hogy mehessen a backup. Mihelyt a kliensoldali engedélyt megadja le is lehet csatlakoztatni a tekot.
Mindez azért kell mert gondolom nem root-olt a telod.
Ha az lenne nem kéne a desktop-os összekötés a kliensprogi miatt.

HTC Desire S => Galaxy S4 mini => Galaxy Alpha => Galaxy S7 => Galaxy S8 => Galaxy S10+ => Galaxy S23 Ultra

(#20094) kengyel válasza lcee79 (#20089) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ha más nem, megint írjatok egy papírt, és arra írja az igent. FR-címmel. :D

kengyel

(#20095) samu74 válasza petrson (#20092) üzenetére


samu74
addikt

Igen,de pipáld be hogy mit mentsen.
kengyel amit írtam azt némi iróniával. :)

-----------

(#20096) kengyel válasza samu74 (#20095) üzenetére


kengyel
nagyúr

Oké értem én a dolgot, nincs ezzel semmi gond. :)

kengyel

(#20097) TommyNagz


TommyNagz
senior tag

En mar annyiszor laktam be hogy elegem lett. Azota is koszoni szepen jol van a xeh mm-ra huzott home csc-s btu nougat fr nelkul ;)

encapsulation dot1q

(#20098) Burt1793 válasza kengyel (#20075) üzenetére


Burt1793
veterán

Szeintem nagyon jó. Az automata fényerőállítás is hibátlan lett pl, az üzemidő jóval jobb, igaz ritkábban jönnek az értesítések kicsivel, van, hogy 10-20 perccel később szól egy messenger üzenet miatt, illetve van, amikor csak kijelző bekapcsolásnál jön meg valami, ezen kell javítani. A wifi nálam csak néha hülyéskedik. Néztem videót youtubeon, végig tartotta a routert.
Mintha a röccenések is elmúltak volna, betanulta a rendszer a használatot.

[ Szerkesztve ]

(#20099) Matyi222 válasza Burt1793 (#20098) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Nem értem ezt az értesítés késést. Ez másnál is van? Nekem még sohasem késett a Gyári e-mail appon kívül, ezt cseréltem a Gmailre azóta nincs gond.F,messenger, viber, Whatsapp, Hangouts, Viber, sőt még a Pages manager is azonnal jelez nálam. Akkor minek a push?
bár lehet én vagyok szerencsés. :D
Szerintem ott más gond lehet, mert ugye push megléte az azonnali üzenet küldés és fogadását jelenti, nem hinném, hogy a Samsung ebbe belenyúlna.

[ Szerkesztve ]

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#20100) F-ECT$ válasza Burt1793 (#20098) üzenetére


F-ECT$
titán

Az automata fényerőállítás is hibátlan lett
Ez nekem is feltűnt, ami azért külön jó, mert a ki/bekapcsolásához eggyel több gombot kell nyomni, mint eddig.

az üzemidő jóval jobb
Ez kb mennyit jelent? Nekem olyan nagy különbség nincs, eddig is elment 4-6 óra SOT-ig a nap végére (használattól függően), most is kb ennyit látok, bár még csak 2 töltésen van túl. 10-20%?

van, hogy 10-20 perccel később szól egy messenger üzenet miatt
Sajnos a gmail is, ami azért gáz szerintem.

A wifi nálam csak néha hülyéskedik
Ez nálam szerencsére nem is jött elő. (Eddig.)

Ami még tetszik: az ujjlenyomat olvasó valóban villám lett a 6-oshoz képest, pedig már ott se volt lassú.

Dive ever, work never.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.