Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-21 21:03:37

LOGOUT.hu


Kérlek, hogy figyelmesen olvasd el, a vonatkozó szabályokat ! ... Köszönöm. 👍 Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20551) Dare2Live válasza samu74 (#20528) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Az SE szerintem a mérete miatt egy vicc."

Ott a mondatodban a szerintem. Neked az. Izlések pofonok, én pl azt nem értem aki 75mmnél szélesebbel rohangál. Értem én jó az 5.8-6"mert nagy, csk egy kézzel nekem kezelhetetlen. Másnak, édesanyám, hugom meg ez a 60mm az ideális és az én S7em a péklapát.

"Az S7 2x akkora felbontáson is pixeles,homályos."

Nem homályos. Pixeles. Egész elképesztően pixeles. Túl kis területet használ, túl kevés a pixel. A VR nekem baromi nagy élmény, ha visszanézel tavaly ilyenkorra kb ezért is cseréltem S4ről S7re. Ettől még pixelhegyek vannak. Remélem "S10"ben már 8Ks kijelző lesz meg GPU ami meghajtja.

szerk: SE részt én abbahagytam.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#20552) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Az miért van, hogy videofelvételnel mintha bezoomolna, sokkal kisebb latoszogben veszi fel a dolgokat? Ezt nem lehet atallitani? Ez így nagyon zavaró.

(#20553) Burt1793 válasza kalapacsolok (#20552) üzenetére


Burt1793
veterán

Nem a látószög kisebb, hanem a felbontás (persze így kisebb szögben látsz, szóval valójában a látószög is). Állítsd 4K-ra a videófelvételt, akkor nem lesz ilyen, ja és 16:9-es képhez hasonlítsd, a szenzor 4:3-as, a videó 16:9-es.

(#20550) Dimond G: Tényleg jó képeket csinál. :)

[ Szerkesztve ]

(#20554) válasza Dare2Live (#20551) üzenetére



őstag

Már S9-ben 7nm-es SoC-ot mondanak, úgy hogy tuti 🤣

(#20555) bigrock


bigrock
addikt

Üdv mindenkinek.
Szemezek egy ilyen készülékkel, de a munkámból kifolyólag mindenképpen dual-sim -es verzió kell.
Tud valaki javasolni olyan beszerzési forrást, ahonnan hivatalosan, normális Samsung garanciával tudok venni?
Köszi.

(#20556) kalapacsolok válasza Burt1793 (#20553) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Köszi, így már jobb
:-) Viszont 4:3ban nem lehet videót felvenni?

(#20557) samu74 válasza kalapacsolok (#20552) üzenetére


samu74
addikt

A videóstabilizálás kavar be asszem,kapcsold ki és nem vágja le a széleknél.Vagy nézz olyan felbontást amiben nincs.

-----------

(#20558) Burt1793 válasza kalapacsolok (#20556) üzenetére


Burt1793
veterán

Ahogy néztem a gyári kamera app-ot, nem találtam benne 4:3-as felbontást, szóval a kép alja, teteje le lesz vágva. Mindegy, videót úgyis 16:9-ben kell csinálni, a filmek már ennél is szélesvásznúabbak... :(((

(#20559) oba


oba
addikt

Gondolom nem lehet megoldani, hogy érintés érzékennyé tegyük a home gombot ujjlenyomat feloldásnál (ne kelljen megnyomni a gombot) illetve ugyanez mint home gomb funkció? Utóbbira próbáltam az easy home appot de az meg elég gyakran rezeg a működési elve miatt. Az engedély sem tetszik amit kér magának. Egyéb megoldás létezik?

[ Szerkesztve ]

(#20560) Burt1793 válasza oba (#20559) üzenetére


Burt1793
veterán

Nem sajnos, az A3 és A5 2017 páros tudja ezt itt Magyarországon gyárilag, az S7 nem. Csak gombbal lehet felébreszteni, vagy, ha be van kapcsolva az AoD, akkor az értesítésre, zenére duplán nyomva. Ha nem mész vissza One Plus 3T-re, meg fogod szokni ezt.

szerk.: de neked végképp nem ajánlanám az A5 2017-et, ha az S7-re is azt mondod, hogy akadós... ;]

[ Szerkesztve ]

(#20561) jeni válasza bigrock (#20555) üzenetére


jeni
félisten

Európai garisat talán ami DUAL simes,viszont arra nincs 2év gari.
Ha nagyon fontos a DUAL sim,akkor a Honor 8-t vagy a Huawei P9-t vegyél.
Esetleg a OnePlus 3T.
Azt nem tudom,hogy az A5 2017-kiadásban van-e DUAL sim?

(#20562) Burt1793 válasza jeni (#20561) üzenetére


Burt1793
veterán

Van abból is, de gondolom abból se két év garis. Mindegy, meg kell venni egy év garival és kész. Legalább jóval olcsóbb. :)

(#20563) béke


béke
aktív tag

Hali, a samu firmware oldalán azt jelzik hogy karbantartás miatt csak a premiumosok használhatják, szükségem lett volna egy 6.0.1-es FW-re, de nem találok sehol sem, a samfirm-pedig szintén csak 7-eseket szedd le vagy is a legfrissebbet, nincs véletlenül valakinek egy 6.0-ása,és nem tudná nekem feltölteni valahova thanks előre is és ezer hála :) :R

Alá írás :)

(#20564) -Valinas-


-Valinas-
senior tag

Nekem ma 7.0-án (BTU asszem) OTA-n frissült a Galaxy Apps-ból a Quick Dialer vagy valami ilyesmi. Vettetek észre valami változást?

(#20565) #67656192 válasza béke (#20563) üzenetére


#67656192
törölt tag

Updato, ott van minden.

(#20566) béke válasza #67656192 (#20565) üzenetére


béke
aktív tag

Lesem köszönöm..

Alá írás :)

(#20567) misi111 válasza béke (#20566) üzenetére


misi111
tag

Jah,csak nem lehet letölteni

Privátra illik válaszolni!!!!

(#20568) IamTheDog


IamTheDog
tag

szerintetek valahol ki lehet kapcsolni az adatkorlátos figyelmeztetést teljesen?

(#20569) hjanó válasza bigrock (#20555) üzenetére


hjanó
csendes tag

Ezek szerint minden S7-es tud dual SIM-et?

[L]https://www.youtube.com/watch?v=a_lQdg8yAwM

[ Szerkesztve ]

(#20570) Burt1793 válasza IamTheDog (#20568) üzenetére


Burt1793
veterán

Igen. Ki lehet.

(#20571) Jazzmedve válasza hjanó (#20569) üzenetére


Jazzmedve
tag

nem! Ez egy dual simes mobil. csak vagy 2 simmel használod vagy 1 sim és microsd. Ezen a sufni videón azt mutatják be h ne kelljen a 2.sim és a microsd között választanod, hanem belepaszírozza mindkettőt

(#20572) appel válasza hjanó (#20569) üzenetére


appel
őstag

Inkább csak dual sim használata esetén is lehet microsd-t használni, ha szétgányolod a simet.

(#20573) jeni válasza hjanó (#20569) üzenetére


jeni
félisten

Az a kérdés,hogy az európai szoft tartalmaz-e ilyen SIM1 SIM 2 variációt?

(#20574) ShadowLac válasza Dimond G (#20550) üzenetére


ShadowLac
addikt

A levelek tényleg ilyen élénk zöldek?
vagy azzá csinálja?

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra,s23ultra, s24Ultra

(#20575) ShadowLac válasza kalapacsolok (#20552) üzenetére


ShadowLac
addikt

Ha ki veszed a képstabilizációt nem csinálja .

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra,s23ultra, s24Ultra

(#20576) samu74 válasza jeni (#20573) üzenetére


samu74
addikt

A szoftver nem elég,a modemnek is tudnia kell.

-----------

(#20577) viera válasza samu74 (#20528) üzenetére


viera
őstag

Nekem volt i7 tavaly novemberben de visszaküldtem mert nem tetszett annyira.Az S7 Edge-hez képest gyengébb kijelző,akku.Ezek nagyon zavartak.De én egyáltalán nem éreztem gyorsabbnak.Nem értem sokan miért vannak úgy,hogy "sokkal" jobb az iPhone. :F

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#20578) IamTheDog válasza Burt1793 (#20570) üzenetére


IamTheDog
tag

:)

na és hol? mert az istennek nem találom.

(#20579) hito


hito
nagyúr

Na komolyan mondom, hogy nyugodtan rohadjon meg a Samsung!!!! Hogy jön ahhoz, hogy kérés nélkül felszinkronizálja a dolgaimat a telefonból??? Belemegyek a beállításokba, erre látom, hogy a Samsung Cloud-nál közli, hogy ő már ugyan nem tud több elemet felszinkronizálni a galériámból, mert jó alaposan meg van tömve már a dolgaimmal!

Hogy a fenébe jönnek ehhez?? És akkor ott van, hogy én állítottam be! Mi van?? Direkt mindig letiltom ezeket a sunyi felhőszinkronizálásokat, erre azt állítja, hogy én állítottam be? Ennek úgy kéne működnie, hogy 77x rákérdez, hogy szeretném-e az internetre feltenni a személyes képeimet/videóimat annak minden kockázatával együtt, még ha jelszó is védi??

Hol tudom megnézni, hogy a rohadék miket szinkronizált fel? Mert természetesen egy olyan app, vagy weboldal nincs, mint a OneDrive vagy a google drive esetén.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#20580) oba válasza hito (#20579) üzenetére


oba
addikt

Én is pont tegnap szembesültem ezzel. Persze azonnal kikapcsoltam... tényleg botrány, hogy alapból ez be van kapcsolva. Nem vagyok benne biztos, de szerintem mobilneten is lazán töltött fel nekem dolgokat (az engedélyem nélkül) mert hiányzik nagyjából 200 mbnyi adatom amit nem tudok hová tenni. És hónap elejeje/közepe van még csak. Nagyon kedves tőlük komolyan.

(#20581) #67656192 válasza hito (#20579) üzenetére


#67656192
törölt tag

Ha tiltás előtt megnyitod az alkalmazást akkor abban le lehet állítani a szinkronokat. Ezután savat neki pdpro-val.

(#20582) hito válasza oba (#20580) üzenetére


hito
nagyúr

Komolyan mondom ezt nem kéne annyiban hagyni. Személyes adatokkal vicceskednek? Meddig képesek még lealjasodni a gyártók? Nagyon alaposan el fogok gondolkozni, hogy hova tudok ezzel fordulni.

És nekem nem 200MB-om tűnt el, hanem több GB :W

ΞlittlecarΞ : és hol tudom megnyitni, megnézni, hogy ez a büdös kis tetű mit szinkronizált fel? Mert most úgy néz ki, hogy "ja, ahhoz már semmi közöm". Mindenesetre visszajöttek olyan fájljaimat, amiket már rég töröltem :W :((

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#20583) ravebp válasza hito (#20582) üzenetére


ravebp
senior tag

Nem tudom nektek hogy szinkkronizál magától, amíg nem lépsz be samsung fiókba esélyt sem ad, legalábbis nekem nem csinálta.
A többi felhő isegyébként max egyszer rákérdez, hogy akarod-e menteni a cuccaid azt jónapot... Ahogy az Android rendszer is szűz indításnál egyszer ha megkérdi..

Rave

(#20584) Ákkk válasza ravebp (#20583) üzenetére


Ákkk
addikt

Ha belépsz az első indításnál a samsung acount-ba alapból bekapcsol de csak wifi esetében szinkronizál.

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#20585) oba válasza ravebp (#20583) üzenetére


oba
addikt

Én egy téma letöltés miatt léptem be a samsung accountommal. Letöltöttem, alkalmaztam. Ennyiben is hagytam a dolgot. Majd tegnap nézem, hogy a galériában a fotóknál ott van a kis felhő ikon. Egyszer sem kérdezte meg, hogy akarom e őket szinkronizálni. A csak wifi sync opció is defaultban kikapcsolva van. Ha szerinted ez így okés akkor nem szóltam...

(#20584) Ákkk: Tévedsz. A csak wifi sync opció alapértelmezetten ki volt kapcsolva, nálam legalábbis. Szépen le is fogyasztott az adatforgalmamból.

[ Szerkesztve ]

(#20586) #67656192 válasza hito (#20582) üzenetére


#67656192
törölt tag

Szerintem ez egy off site, de egy misét megérne a Samsung ügyfélszolgálattal.
A gyári galéria appban is le tudod tiltani a szinkronizálást.

[ Szerkesztve ]

(#20587) hito válasza Ákkk (#20584) üzenetére


hito
nagyúr

Na EZ a gusztustalan! A kérdés egyébként még mindig aktuális: hol tudom megnézni, hogy miket szinkronizált? Hol van ennek a szarnak egy grafikus felülete? Ugyanis eddig csak a beállításokban találtam egy részt, ahol mutatja hogy mikből (galéria, névjegyzék, jegyzetek, stb.) hány MB-ot szinkronizált.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#20588) oba válasza hito (#20587) üzenetére


oba
addikt

Ez engem is érdekelne. Szeretném törölni az eddig felsyncelt cuccokat. Mert oké, hogy most letiltottam... de van egy gyanúm, hogy a felhőben még ott vannak amiket korábban feltöltött.

(#20589) ravebp válasza hito (#20587) üzenetére


ravebp
senior tag

ha zavar töröld az egészet, és kész.

Rave

(#20590) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

A Vodától elhoztam hétvégén a telefont, bár nem említette az ügyintéző, de ezt is kell/lehet regisztrálni a kiterjesztett garanciára?

Let the Zone take me if I am.

(#20591) hito válasza oba (#20588) üzenetére


hito
nagyúr

Én azt már megtaláltam (de ott az elemeket nem fogod látni): beállítások => felhő és fiókok => Samsung Cloud => Felhőtárhely kezelés.

ravebp: hogy zavar az nem kifejezés. De az még jobban zavar, hogy még belenézni sem tudok, hogy miket szinkronizált. :((

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#20592) oba válasza hito (#20591) üzenetére


oba
addikt

Megvan, köszi. Milyen érdekes, hogy 203,24 mb a lefoglalt terület... :) Pont annyi amennyi hiányzik az adatkeretemből. Köszi Samsung...

(#20593) Ákkk válasza hito (#20587) üzenetére


Ákkk
addikt

Egyedül a képeket tudom win gépel megnézni egy pc gallery alkalmazással a többire még eddig nem jöttem rá☺
Állítólag lessz erre alkalmazás.....

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#20594) bulikavagyok válasza kutga (#20590) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Igen, itt kell regisztrálni.

(#20595) Burt1793 válasza IamTheDog (#20578) üzenetére


Burt1793
veterán

Bocs, kikapcsolni valahogy tényleg nem lehet, a forduló nap be van állítva, azt se lehet kikapcsolni. Amit tehetsz: 100GB-ra állítod a határt, ez a max., kikapcsolod a mobilnet leállítását a határ elérésénél és amikor először figyelmeztet, hogy elérted a 100 GB-ot, akkor az értesítésre hosszan nyomva ki tudod kapcsolni azt.

(#20596) tecsa74


tecsa74
tag

Sziasztok!

Tegnap este csináltam egy gyári visszaállítást, mert ennél a Nougatnál a gyári galéria iszonyatosan lassú.
Görgetem, és néha még arra sem hajlandó, hogy görögjön :-)
Vagy elindul, de egy 6 évvel ezelőtti alsó kategóriás készülék gyorsaságával van egy szinten.
Vissza olvasva látom, hogy többen jelezték itt ezt a problémát, de megoldás ugye még nem született rá?

Mindegy milyen jó ember voltál,a temetésed menetének hosszát úgyis az időjárás határozza meg:)

(#20597) Burt1793 válasza tecsa74 (#20596) üzenetére


Burt1793
veterán

Helló!

Nálam az sokat javított, hogy végiggörgettem azon a sokezer képen, ami ott van, megcsinálta az indexképeket és most már jó. Már csak egy villanás (az egész kijelző fehérre vált egy pillanatra) van a megnyitás utáni első görgetésnél.

(#20598) tecsa74 válasza Burt1793 (#20597) üzenetére


tecsa74
tag

Köszi!
Nekem nincs rajta sok képem mert a minap mentettem el őket külső vinyóra, de azt néhány darabot is lassan kezeli.
6-os androidnál ez nem tűnt fel, lehet épp azért, mert az jó volt.

Mindegy milyen jó ember voltál,a temetésed menetének hosszát úgyis az időjárás határozza meg:)

(#20599) MPite


MPite
tag

Visszatérek a csereutalványos kérdésre, gondolom már hiányoltátok. :) Kedden vittem be a telefont a Váci úti boltba, pénteken még a budaörsi TMX-be nem érkezett meg a készülék. Hívtam őket, ma vették csak fel a telefont a boltban, ahol azt mondták, cserénél nem küldik a készüléket a TMX-be, teljesen máshova küldik el a kérelmet és a bolt fogja kiadni a csereutalványt, de "áh, még csak egy hét telt el, ez még sok idő lesz". Mondtam, hogy ez így kicsit furcsa, hogy bevizsgálás nélkül vagy adnak cserét, vagy nem, de ok.

Most akkor mi van? A leadásnál is mondták, hogy a bolt fogja kiadni az utalványt, de többen mondtátok, hogy ez nem így van, hanem a TMX adja majd. Ezt fényképpel valaki be is bizonyította.

Ok, hibás készüléket kaptam, de ez az egész "prémium szolgálatás" maszlag egy nagy kamu, harmadszorra kell hetekre nélkülöznöm a 240k-s telefonomat, a telefont rendszeresen 10-edjére veszik fel, máshol nem lehet érdeklődni (email cím sincs), én nem gondolom, hogy ez normális lenne 2017-ben. És azért érdekel ez a dolog, mert nagyot csalódtam ebben az egészben és rohadtul nem akarok még egy S7-et, eleget szívtam ezzel. Ha a TMX adná a csereutalványt és a vásárlás helyén tudnám érvényesíteni, akkor tudnék mást kérni helyette... Sose gondoltam volna magamról, de pl egy iPhone-t.

(#20600) kutga válasza MPite (#20599) üzenetére


kutga
nagyúr

de pl egy iPhone-t.

Gondolod ahhoz prémium szolgáltatást kapsz? ;]

Let the Zone take me if I am.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.