Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-21 14:11:29

LOGOUT.hu


Kérlek, hogy figyelmesen olvasd el, a vonatkozó szabályokat ! ... Köszönöm. 👍 Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13151) viera válasza #67656192 (#13143) üzenetére


viera
őstag

Automata vagy Pro módban szoktál fényképezni?Eddig nem nagyon használtam a Pro módot.Mit érdemes itt állítani?

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#13152) james008bond válasza hadogabi1 (#13147) üzenetére


james008bond
őstag

Sokunknál előfordul és a reset sem segít. Valószínűleg hálózati probléma okozza, de szerintem teló hiba sem kizárt.

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#13153) Ákkk válasza viera (#13151) üzenetére


Ákkk
addikt

Ez jó kérdés ha kicsit Értesz a fotózáshoz manuális beeállításokkal jobbak lehetnek a képeid.
Hogy mit érdemes itt állítani ....az adott helyzetben a fény és a téma a fotós kreativitása is a tényezők között van .
Tehát itt senki nem tudja ezt neked megmondani.
Égyébbként az automatika sokszor jóval roszabb eredményt ad mint a manual mód (pro) ahol sokmindent tudsz kézzel korigálni de ehezz érdemes a a digitális fotózásról olvasgatni pld záridő, érzékenység, fehéregyensúly stb.

[ Szerkesztve ]

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#13154) SeatZola


SeatZola
őstag

Tegnap este visszaraktam az APB4es Telenoros romot. Este 11től reggel 6ig kemény 1%-ot merült. Most 89%-on van, ugy, hogy nyomagattam, allatgattam, NFSMW játszottam. Marad ez a rom. Messze a legjobb nekem!

Rappi

(#13155) leslien válasza SeatZola (#13154) üzenetére


leslien
nagyúr

Note 7?

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#13156) #67656192 válasza viera (#13151) üzenetére


#67656192
törölt tag

Legtöbbször automata módban de néha próbálgatom a manuális módot is(tanulni kellene, ez egy szakma) . Nálam elvárás az, hogy automata módon jó képek készüljenek, ennek az s7/e megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#13157) viera válasza Ákkk (#13153) üzenetére


viera
őstag

Köszi szépen,utána fogok olvasni mert érdekel.Amúgy gondoltam,hogy az adott körülményekhez kell állítani csak kicsit jobban bele kell menni. :)

Littlecar
Igen,az automata mód már így is nagyon jó. :K
Köszi szépen.

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#13158) Keem1


Keem1
addikt

Srácok, ismét felmerült a vízállóság nemrég, amihez én is hozzáfűztem egy gondolatot. Jöttek is a sablonszövegek, úgyhogy elmondom az egészről a véleményem, aki akarja, tarthatja magát hozzá.

A telefon, mint tudjuk, ipari minősítést kapott, bizonyos feltételek esetén vízálló. Jöttetek nemrég, hogy gyártási hiba, meg hogy gari lejárta előtt megmerítitek.
Nos, a garancia a gyártási hibára vonatkozik, rendeltetésszerű használat esetén. Ha a vágott szeműek esetleg illesztési hibát követtek el, akkor a vízállóság miatt nem dobhatják vissza a garit, mert a telefon nem ázhat be, csak ha hibás. És még épp ezért érdemes megúsztatni a kicsikét, míg új.

Két okból:
- az első évben a gyártót/forgalmazót terheli a bizonyítási kényszer, alapesetben gariztatásnál mindaddig a felhasználó igazát kell vélelmezni, míg a gyártó egyértelműen be nem bizonyítja az ellenkezőjét
- kétéves korára a tömítés már simán elfáradhat, beázhat, ha úgy úsztatjátok meg, a gyártó hivatkozhat elhasználódásra, nem gyártási hibára.

Én ezt csináltam: kb. 2 napos volt a kicsike, bedobtam a mosogatóba engedett, kb. 20-22 fokos (kézmeleg) vízbe, és ott is hagytam 10 percet. Ha bármi baja lett volna, ment volna gariba, mivel ha beázna, az csakis gyártási hiba lehet (sérülésmentes volt a készülék, és mindent betartottam a mélységre, időre, stb. vonatkozólag).

Az is biztos, hogy 1 - 1,5 év múlva már nem fogom úsztatni a telefont, a tömítések elöregedése miatt.
Aki biztosra akar menni, az még most, amíg új a telója, csinálja meg a vízállósági tesztet, mint én. Azóta nem is parázom gyártási hibától, nyugodtan beviszem olyan vízbe, ami megengedett.

(#13159) majestic


majestic
őstag

Régen voltam itt. Megoldódott a merűlési probléma? Azon filózok, hogy S7E-t vagy Note 7-et vegyek-e....

Esetleg valami tanácsok?

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#13160) t72killer válasza Keem1 (#13158) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"- kétéves korára a tömítés már simán elfáradhat, beázhat, ha úgy úsztatjátok meg, a gyártó hivatkozhat elhasználódásra, nem gyártási hibára." - nem láttam bárhol, hogy kevesebb mint 2 év lenne a vízállósági gari, szeretném ha élettartama végéig (nálam ~4év) vízálló lenne... Igazolni a 2.évben meg jó kérdés, vajon elfogadnak egy videón dokumentált tesztet?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#13161) Keem1 válasza t72killer (#13160) üzenetére


Keem1
addikt

Én se láttam ilyet, de sajnos ennyi idő után simán elhasználódásra (is) hivatkozhatnak. Nem kizárt, hogy a mai tömítések már nem olyanok mint a régiek, de én nem merem 2 évesen vízbe tenni.

Régen egy ketyeréből, amit szétszedtem, csak úgy kipotyogott darabokban a gumi tömítés, anélkül, hogy hozzányúltam volna (csak a hátlapot vettem le), ez egy kb. 10 évvel ezelőtti műszer volt, nem rémlik, hogy mennyi idős lehetett szétszedéskor (lehet 2 volt, de az is lehet, hogy 5-6 is akár). Bennem ezért maradt meg a tömítés elöregedése.

(#13162) SeatZola válasza leslien (#13155) üzenetére


SeatZola
őstag

Ma voltam a pécsi Telenorba. Megnéztem, tapogattam, nyomkodtam a Note7-et. Marad az S7E. Nekem személy szerint sokkal kényelmesebb az S7E fogása. A N7 olyan nagyon sarkos lett.

Rappi

(#13163) SonyNex7 válasza SeatZola (#13162) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Melyikbe voltál?Árkádba T-be, Mm-be nincs de nagyon megnéznék egyet. Pont csütörtökön ráérek.

[ Szerkesztve ]

(#13164) SeatZola válasza SonyNex7 (#13163) üzenetére


SeatZola
őstag

Igen az Árkád Telenorban van egy fekete.

Rappi

(#13165) Keem1 válasza SonyNex7 (#13163) üzenetére


Keem1
addikt

+SeatZola

-ba -be / -ban -ben :U
Bocs, tudom, szőrszálhasogatás, de azért érdemes és illik is legalább ilyen alapvető helyesírási hibát elkerülni.

[ Szerkesztve ]

(#13166) blade4


blade4
aktív tag

Sziasztok!

Visszatértem a táborba! :)

Remélem ezzel se lesz gondom mint az elsővel.

Lehet már rá normális üvegfóliát kapni?

(#13167) Keem1 válasza blade4 (#13166) üzenetére


Keem1
addikt

Én már nem is keresem... :DDD
Van kétféle műanyag fóliám, azokat cserélgetem, van amiben az egyik, van amiben a másik a jobb. De ahogy eddig figyeltem, szerintem a többiek se nagyon találtak tényleg normális üvegfóliát.

(#13168) blade4 válasza Keem1 (#13167) üzenetére


blade4
aktív tag

Értem. :(

Köszi, csak lesz idővel remélem.

Most vettem egy fóliát de elfelejtettem megkérdezni és nem teljes kijelzős. :(

Jobb int a semmi. De remélem lesz jobb is.

(#13170) Keem1 válasza blade4 (#13168) üzenetére


Keem1
addikt

Az milyen? Üvegfólia, vagy hagyományos? Mert hagyományos műanyagból van több is, ami jó, bevált, bár eléggé megoszlanak a vélemények, van amelyik néhány embernek jó, másnak meg egyáltalán nem.
Sőt, van gyári Samsung is, bár nem emlékszem, hogy mit írtak róla, akik kipróbálták.

[ Módosította: CoolMan ]

(#13171) sgery válasza Keem1 (#13158) üzenetére


sgery
őstag

Én jacuban is megáztattam, nem volt vele semmi gond :)
[Még videóztam is]
Azért tömítések között is vannak különbségek, de leginkább a hő hatására mennek tönkre - télen megfagy - kiszárad, nyáron meg szétnyúlik. Vélhetően ebbe minőségi darabok kerültek és általában azonos hőmérsékleten van a telefon kivéve ha napon hagyja valaki...

Ebaynél úgylátszik holtszezon van mert 1 hét alatt megjöttek a dolgok, amik ált 2-4 hétig szoktak.
Így a napi 270Ft-os tok is megjött, elég jól véd, de sajnos a pontok is jól látszódnak rajta, meg hát nem is egy szépség. de munkába nagyon jó, por szerintem nem tud alá bemenni.

[kép]

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#13173) vadászcsiga válasza sgery (#13171) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Én is ezt használom melóban. Viszont amint hazaérek, szigorúan leveszem

(#13174) blade4 válasza Keem1 (#13170) üzenetére


blade4
aktív tag

Sajna sima, az előző s7 edgemre vettem simát, ami teljes képernyős volt és nagyon jó volt rá.

De ez nem teljes, ha tudom meg se veszem, de kiment a fejemből megkérdezni a boltba. :)

(#13175) Gabes13


Gabes13
tag

Üdv! Nèvjegyekhez hogy tudok kèpet rendelni??

Stay Free-Stay Rebel! Fuck the systems!

(#13176) MunezXBK válasza Gabes13 (#13175) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Névjegy, szerkeszt.

(#13177) viera


viera
őstag

Most frissült OTA-n a teló BPH1-re. :K
Belekerült a Samsung Cloud meg változott a Galéria kinézete.
Egyelőre más változást nem vettem észre.

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#13178) viera


viera
őstag

Bocs,ez lemaradt.

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#13179) EnterR válasza viera (#13177) üzenetére


EnterR
veterán

+az augusztusi biztonsági patch

PSN ID: marquuard

(#13180) ΞΔGLΞ válasza viera (#13178) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Érdekes, hogy nálam semmi nincs még mindig...

(#13182) viera válasza EnterR (#13179) üzenetére


viera
őstag

Ja igen,ez kimaradt. ;)

Más:
Frissítettem a Poweramp-ot Alpha-ra,valami brutál jól szól. :Y
A sima is nagyon jó volt,de az Alpha... :))
Ennek lesz később végleges változata?
Nem olvastam még utána,de gondolom lesz.

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#13183) gerner1 válasza viera (#13182) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Lehet, jelezned kellene, hogy milyen CSC kódra kaptad az OTA-s frissítést, mert egészen biztos, hogy nem egyszerre várható a XEH, VDH, PAN, TMH -ra, illetve az összes többire, ami(k) nem honos lokalizációs....

[ Szerkesztve ]

(#13184) Risard válasza viera (#13178) üzenetére


Risard
aktív tag

no para telenor júniusi se jött még meg :DD :D :))

(#13185) viera válasza gerner1 (#13183) üzenetére


viera
őstag

Ja,bocsi de még új vagyok a Samsung telós világban. :))
XEH-ra jött a frissítés.

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#13186) mtm800 válasza Risard (#13184) üzenetére


mtm800
senior tag

Mert már a 7.0- át várják a mérnökeik, kezüket tördelve ;] ;] ;]

(#13187) blade4


blade4
aktív tag

Egy ilyennel vajon működne a dual sim? :)

(#13188) gerner1 válasza viera (#13185) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Részemről semmi gond, de képzeld magad fordított helyzetbe, amikor valaki más ír ugyan erről, de mondjuk nem teszi hozzá, hogy pölö ITV-re kapta. Majd sokan szintén elkezdik keresni a sajátjukra (ami nem a példaként említett ITV) ami számukra nem lesz pozitív . Egy ilyet, értékelhetik -akár- feleslegesen futott körnek is ...

(#13189) Burt1793 válasza mtm800 (#13186) üzenetére


Burt1793
veterán

Még várnak pár napot és felrakom az XEH-et...
Az ugye nem jár garivesztéssel, meg semmivel, még úgy se, hogy a telenornál kell gariztatni?!
Csak annyi, hogy újra be kell laknom a mobilt, amihez sok kedvem nincs, de ha ennyire szarnak a frissítésre, muszáj lesz lépnem.

(#13190) mtm800 válasza Burt1793 (#13189) üzenetére


mtm800
senior tag

Nem jár garivesztéssel ha sammobilról letöltött file-t teszel fel. Ha gariztatni kell és a szolgáltatóhoz viszed vissza ügyintézésre , biztos ami biztos visszatenném helyedben a PAN végűt majd.

(#13191) Burt1793 válasza mtm800 (#13190) üzenetére


Burt1793
veterán

Az a 'baj", hogy nincs gond a jelenlegi szoftverrel, ezért sem akarom magam szopatni egy újra belakással, Samsung Cloud nem hiányzik és a galériával sincs bajom. A néhai hálózatprobléma pedig nem szűnt meg, de azzal mostanában tényleg nincs gondom, kopp, kopp. :D

(#13192) viera válasza gerner1 (#13188) üzenetére


viera
őstag

Semmi gond köszi,hogy figyelmezettél.
Teljesen igazad van legalább megszokom,hogy ezt is oda kell írni.
Csak előtte nem volt Samu telóm ez az első.
A frissítés is az első mióta megvan. :D

Burt1793
Én is szolgáltatónál (Telekom) vettem a telót,és ahogy hazaértem vele már fel is tettem az XEH-s romot mielőtt belaktam. :))

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#13193) ΞΔGLΞ válasza viera (#13182) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Frissítettem a Poweramp-ot Alpha-ra,valami brutál jól szól. :Y
A sima is nagyon jó volt,de az Alpha...

Hagyjuk az ilyeneket, nem programfüggő, hogy valami jól szól.
A PA meg alapból is gyárilag már xarrá színezett.

(#13194) Burt1793 válasza viera (#13192) üzenetére


Burt1793
veterán

Igen, ha lett volna eszem (vagy tudom, hogy 3 hónappal később jön minden a telenorosra), én is ezt tettem volna.

(#13195) viera válasza ΞΔGLΞ (#13193) üzenetére


viera
őstag

Szerintem az is számít.
Korábban a Sony Z-s telóimnál is sokat dobott rajta a Poweramp a gyári lejátszóhoz képest. :DD
Igaz,hogy egy jó fülest is vettem a telóhoz mert a gyári itt sem ér sokat. :(

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#13196) mtm800 válasza Burt1793 (#13194) üzenetére


mtm800
senior tag

Ha csak az AP hez tallózod be a file-t /odin/ akkor megmarad mindened. De ha nem tetszik az új rom és vissza akarod majd tenni az eredetit, akkor mindenképpen kell majd mind a 4 file és az új belakás mert anomáliákat okozhat.
Vagy eleve felteszed a 4 file-t és belakod újra .

(#13197) Burt1793 válasza mtm800 (#13196) üzenetére


Burt1793
veterán

Oké, még várok egy-két hetet, ha nem jön rá frissítés, akkor felrakom az XEH-et.
Az aksi nagyon bírja (flat verzióm van, nem edge), rosszul raktam fel este valszeg a qi töltőre és nem töltötte, így 53%-kal kezdtem a napot, de nem volt gond.

[ Szerkesztve ]

(#13199) Koza


Koza
csendes tag

Sziasztok!
Tud valaki egy olyan fóliát mondani ami teljes képernyős és nem csak a szélein tapad,és jó?? :) Most csak sima van rajta az oldalain nincs marha gáz,meg kényelmetlen is! A srác azt mondta a gsm boltba hogy ő nem is rakna rá foliat,de én jobban érzem magam ha van rajta,meg hogy ami van neki ivelt fólia csak a szélein tapad,na olyan tuti nem kell!

(#13200) Bravo198


Bravo198
tag

Üdv! Én is boldog tulaja lettem ennek a telefonnak. A SES-ben lefóliáztattam, tök jól nézett ki, mindenhol passzolt rá a gyári fólia, aztán beraktam egy Spigen Neo Hybrid tokba, mondom ez a tuti, fólia + a tok, aztán szépen a gyári fóliát feltolta a tok, ahogy beraktam a telót, most a széleken tiszta felpúposodott, levegős. Más járt esetleg így? Kell rá az a fólia? Mert így most elég ronda lett szegény :( Vagy esetleg egy olyan fólia, ami a szélekre nem lóg rá, így nem tudja feltolni a tok...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.