Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-02-21 16:49:36

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S6 Edge - Mielőtt felteszed a topikban a kérdésed, kérünk olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#504) janitor01 válasza petymeg (#462) üzenetére


janitor01
tag

Tudom, hogy csak vitát szítok vele. De szerintem a sok ilyen stílusú és tartalmú komment mellég elfér az én véleményem is.

Egy termék annyit ér amennyiért el lehet adni. Ezt el lehet adni ennyiért, tehát ennyit ér.

Az, hogy összeadod az alkatrészek költségét az nem a termék ára a gyártónak. Erre még rengeteg minden rájön például, S&A költségek, marketing költségek és persze nem utolsó sorban a fejlesztés költsége. Nehéz kiszámítani, hogy erre mennyi időt és pénzt fordítanak a gyártók de hidd el szerintem termékenként legalább a alkatrész árak összegének a 20%. ezek után jönnek a különböző szamadalmak és adók, jogdíjak költségei. Aztán össze is kell szerelni. Ott invesztálni kell a szerlősorokba, fém és fröccsöntő szerszámokba, elektrnikai eszközökbe. Ezeknek az amortizációja is benne van az árban. (sokszor a gyártó ezt előre kifizeti a beszállítónak így gyakrolatilag a pénzét befekteti, tehát még mindenféle kamatokkal is kell számolnia)

Ráadásul ezek a szemetek még profitot is akarnak, ami megint legalább minimum 6-8% de lehet sokkal több is az sem lenne megvetendő. Egyszóval az alkatrészek árának legalább a kétszerese vagy akár háromszorosa az amibe egy gyártónak a termék kerül.

Ezután még logisztikát raktározást és vámot fizet. (ez is meglepően drága ám)

Egyszóval összeadni az alkatrészek piaci árát (amiről egyébként fogalmunk sincs de szerintem még csak megközelítőleg sincs) egy baromság.

Ráadásul a telefonok legalább 80% nem boltból megy majd el, hanem különböző szolgáltatókon keresztül akik valószínűleg nem ennyit fizetnek a telefonért.

A világ pedig valóban sok mindenre megérett már de azt gondolom, hogy elsősorban neked kéne kérdezned ha valamihez nem értesz mielőtt ilyeneket leírsz. Elnézést a személyeskedésért sok ilyen komment van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.