Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-02-21 16:49:36

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S6 Edge - Mielőtt felteszed a topikban a kérdésed, kérünk olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) Touch-ko válasza razzorr (#281) üzenetére


Touch-ko
őstag

Nemtudom hogyan lehet iPhone-t internet nelkul hasznalni..
Kb olyan mingha autot akarnek vezetni benzin nelkul.

Amugy rengeteg mas modja van file kuldesenek amihez internet kell.
Ne sertodj meg, de az ismerosodre nem
Tudnek olyan szot talalni ami nem lenne serto...

Nem ertem, hogy miert nincs valakinek internet a telefonjahoz...

(#352) Kasya válasza doooo (#340) üzenetére


Kasya
nagyúr

Az ar is termeket meghatarozo tenyezo.

(#353) Quasi_modo válasza Touch-ko (#351) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Nem ertem, hogy miert nincs valakinek internet a telefonjahoz
Akkor gondolt végig.

valami

(#354) Fitzgerald válasza Touch-ko (#351) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Pl. azért, mert itthon elég sovánka a mobilnetes kínálat, főleg amióta 2008. végén megszűntek a korlátlan csomagok.
Akinek valamilyen komoly számlás előfizetése van, csak az jár jól.
Korlátlan 4G mobilnetet a népnek lol.
Amúgy van akinek elég a wifi, és nem is kell mobilnet.
Akkor ők ne vegyenek okostelefont?
Én is csak addig használom amíg eljutok a-ból b-be (van wifi otthon, melóhelyen, de nyilvános helyeken, parkokban is sok helyen, vendéglátó egységekben, stb. + UPC előfizetőknek ott a Wi-free is).

[ Szerkesztve ]

(#356) Hunt3r22 válasza #32839680 (#355) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Azért beszél így -( már ha külföldön lakik)- mert nyugaton ez tök természetes dolog, hogy sok gb-ot adnak esetleg korlátlan mobilnetet az előfizetéshez.

Csak egy példa: Svéd ismerős, 50 eurós előfizuja van, korlátlan beszélgetés, sms, 4g net 3 gb, majd korlátlan 3g. Bármilyen telefont ingyen hozhat el 1 év hűséggel. Ha aláír egy újabb évet, ingyen függetlenítik a telefonját. Csak nálunk van az hogy kihasználják az embert a szolgáltatók, illetve a szolgáltatás minősége is pocsék.

Xr

(#357) madgie válasza Fitzgerald (#354) üzenetére


madgie
titán

"Amúgy van akinek elég a wifi, és nem is kell mobilnet."

A BT fájlküldés hiánya gáz, az nem, hogy házon kívül egy kuka eszközöd van, ami képtelen akár csak az emailek lefrissítésére? Nem faramuci ez egy "kicsit", egy okostelefonnál?

Mobilnetet már szinte bármilyen előfizetés és kártyás csomag mellé használhat az ember, ha nincs mondjuk ezer forintom havonta erre, akkor szerintem nem veszem meg az S6 Edge-et negyedmillióért.

Hogy az csak 50-200 megabyte? SOS esetben nem elég? Én is 50, meg 100 megát használok ezer éve, ha sürgősen kell, jó, ha van. És online a telefonom út közben is, rá tudok nézni mittomén a MÁV menetrendre az állomástól fél órával odébb is.

(#358) Ricardo válasza madgie (#357) üzenetére


Ricardo
félisten

Én azt nem értem ha már benne van a BT akkor miért korlátozzák? Ha nem teszik bele mert elavult akkor legyen úgy, de ha már benne van (headsettel, kihangosítóval össze lehet lőni) akkor ne legyen lekorlátozva.

[ Szerkesztve ]

(#359) Quasi_modo válasza madgie (#357) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

A BT fájlküldés hiánya gáz, az nem, hogy házon kívül egy kuka eszközöd van, ami képtelen akár csak az emailek lefrissítésére?
Akkor gondolj arra, hogy nem volt túl régen amikor email nélkül is volt élet. Ma is sokan csak hiszik, hogy nem lehet élni nélküle (pl. mert ők fontos mberek...(álmukban)).

valami

(#360) madgie válasza Ricardo (#358) üzenetére


madgie
titán

Mert nekik az a jó, ha az ő kis iTunes-ukban minden zenét, csengőhangot, fityfirittyet legálisan, pénzé' megveszel. Gondolom főleg ezért nem lehet zenét, csengőhangot BT-n küldeni, képet meg azért nem, mert akkor már legyen komplett az ökoszisztéma :DDD

Quasi_modo: megint kifordítanám az érvelést: akkor miért fontos, hogy bárhol, azonnal megkapj egy képet, videót, zenét? Miért nem ér rá később, másnap? Miért nem lesz esetlegesen jó az a kép feldolgozva, az a videó megvágva? Az fontos azonnal, a vasúti menetrend (ami a másik példám volt) nem?

[ Szerkesztve ]

(#361) Tibee86 válasza Quasi_modo (#359) üzenetére


Tibee86
veterán

Komoly érvelés a "miért nem kell mobilnet a 300 ezer forintos telefon mellé". :D

[ Szerkesztve ]

(#363) Quasi_modo válasza Tibee86 (#361) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

OK. Te is gondold végig.
Csak bátran.

valami

(#365) Touch-ko válasza Fitzgerald (#354) üzenetére


Touch-ko
őstag

Azert csak van olyan elofizetes amihez jar nehany GB internet is...

Nem arrol van szo, hogy ne vegyenek, arrol van szo, hogy ma egy okostelefon internet nelkul olyan mint auto benzin nelkul... Ugy gondolom ha valaki megengedhet egy iPhone-t otthon (ami nagyon draga tudtommal) az szerintem ne sporoljon az interneten...

Egyszeruen nehany alapfunkcio hasznalatahoz (idojaras, reszvenyek, email) elengedhetetlenek.
Egy okostelefon szerintem nem teljeserteku internet nelkul.

@Morgyi:
A mobilinternet hianyahoz nem sok koze van ahhoz, hogy valaki hol el.

[ Szerkesztve ]

(#366) bulikavagyok válasza Robertoq (#364) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Erre azért számítani lehetett..:)

(#367) vicze


vicze
félisten

Sírjak azon, vagy ássam el inkább magam egyből, hogy 8év után is a BT file küldésen lyukadunk ki, és ezen megy 100 hozzászóláson keresztül a rugózás. :F

[ Szerkesztve ]

(#368) Touch-ko válasza Quasi_modo (#363) üzenetére


Touch-ko
őstag

Nah, komolyan, erdekel a velemenyed, ird csak le batran!

(#369) Ricardo válasza madgie (#360) üzenetére


Ricardo
félisten

Ez a marketing duma része. Mailben bármit elküldhetsz, így nem sok értelme van a korlátnak.

"képet meg azért nem, mert akkor már legyen komplett az ökoszisztéma :DDD"

Ez jó :DDD

Bár amikor az ember lefotózza a gyereket, és eljuttatná a képet a nagyi telefonjára ,ami mondjuk egy alap színes kijelzős telefon,akkor nem minden esetben mókás. A nagyik jó része nem rendelkezik net eléréssel így a mail felejthető.
Ritka de néha jól jön.

Touch-ko
"Egy okostelefon szerintem nem teljeserteku internet nelkul."
Ez eddig rendben is van.
Akkor mi van, ha az adatot fogadó félnek nem okos a telefonja és nincs net sem a telefonján?

Az igazán bosszantó az benne, hogy a lehetőség megvan rá hiszen fizikailag ott a BT, de nem használhatod teljes körűen.

[ Szerkesztve ]

(#370) madgie válasza Ricardo (#369) üzenetére


madgie
titán

Nem tudsz mailben zenét és csengőhangot küldeni.

Képet igen, de azt látod akkor is, ha Windows-ra dugod a telefont. A zenét és csengőhangokat akkor sem.

(#371) Quasi_modo válasza Touch-ko (#368) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Mit írjak le?
Az okostelefon okostelefon volt a mobilnet előtt is. Ha valaki nem használ netet rajta az az ő dolga. Anélkül is van rengeteg funkció egy ilyen kütyüben. A net csak egy funkció a sok közül. Az időjárás jelentést meg a tőzsdét talán hagyjuk, mert az átlag kiválóan elvan ezek nélkül. Nekem csak 500 mega net van az előfizetésemben, de ha nem lenne akkor sem vágnám magam hanyatt.

valami

(#372) madgie válasza Quasi_modo (#371) üzenetére


madgie
titán

Ezt kivételesen ON-ba írom:

Ha választani lehet, hogy X száz karaktert beszélek a külföldön élő rokonnal, itthoni barátokkal és családtagokkal szöveges/hangos üzenetküldéssel bárhonnan, bármikor (Ausztráliában "kicsit másképp jár az óra"), vagy félévente mosolyogva nézi a nagymama a telefonom kijelzőjén a képeket és arra kér, hogy küldjem át ezt meg ezt a 320*240 pixeles csodafónjára... nos, akkor futok egy kört és előhívatom (pontosabban kinyomtattatom valahol) azokat a képeket a nagyinak. Hidd el, jobban fog örülni annak.

Részemről ennyivel le is zárom is a BT vs mobilnet kérdéskört.

Ui: Nekem sajnos már nem élnek a nagyszüleim, de a feleségemnek még igen, ők tök természetesnek veszik, hogy ha én fotózom a szülinapot, akkor ők abból megkapják papíron, ami tetszik nekik. A mobiltelefont viszont úgy kezelik, hogy néha a gyorstárcsázóban lévő nevek is "véletlenül összekavarodnak".

[ Szerkesztve ]

(#373) Crafter32


Crafter32
őstag

Az egyetlen Samsung telefon ami tetszik. Aki meg annyira odavan a erő demonstrációért fizessen. Én nem adnék érte ennyi pénzt miatta, de tuti viszik majd, mint a cukrot. Gratulálok a Samsungnak.

(#374) Ricardo válasza madgie (#372) üzenetére


Ricardo
félisten

Már csak egy mondat és én is befejeztem. Miért kellene választani? Szépen megférne egymás mellett a kettő.

(#375) Touch-ko válasza Ricardo (#369) üzenetére


Touch-ko
őstag

Akinek nincs okostelefonja az igy jart. Ha internete sincs akkor szinten.
Nem hinnem, hogy jo otlet, ha az okostelefon gyartok igazodnak a buta telefonok felhasznaloi szokasaihoz. Akkor sosem mozdulna elorebb a technologia.

Amugy BT valoszinuleg sosem lesz file kuldesere alkalmas iPhone-ban...

(#376) madgie válasza Ricardo (#374) üzenetére


madgie
titán

Jogos. Droidon megy is mindkettő, nem? :)

(#377) Touch-ko válasza Quasi_modo (#371) üzenetére


Touch-ko
őstag

Igen. Csak a Motorola A1000 ota eltelt lassan 10 ev es a felhasznaloi szokasok valtoztak. Teljesen masra IS hasznaljuk a mostani okostelefonjainkat mint 10 eve.
Ma mar majdnem az osszes alapfunkcio a telefonokon megkoveteli, hogy legyen internet kapcsolatod.
Nem hinnem, hogy az atlagos smartphone userek ne hasznalnak az idojaras applikaciot a telefonjaikon :)
A tozsdes appot talan mar kevesebben, Emailt azonban rengetegen irnak. FB is nepszeru, valamint a kulonbozo uzenetkuldo appok is azok.

Am mar a legegyszerubb jatekokhoz ki kell neha internet..

Nekem pl szemely szerint 500 MB nagyon keves lenne.

(#378) dlaj válasza no more (#350) üzenetére


dlaj
őstag

Bocs, amiért hozzászóltam egy topikhoz aminek nem olvastam el előtte a teljes tartalmát. (Gondolom te sem szoktad.)

Egyébként javaslom neked, hogy mielőtt reagálsz a kommentemre (beszólsz), olvasd el és értelmezed, hogy mire válaszolok, majd olvasd el és értelmezd  a mondanivalómat.
Ha mindez sikerül rájössz, hogy nem írtam hülyeséget.

(#379) Ricardo válasza madgie (#376) üzenetére


Ricardo
félisten

:K

(#380) Quasi_modo válasza Touch-ko (#377) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Nekem pl szemely szerint 500 MB nagyon keves lenne
Egyrészt wifi-vel kiegészítem, másrészt PC-ről netezek, ami azért mégiscsak jobb.

valami

(#381) Magnat válasza Fitzgerald (#329) üzenetére


Magnat
veterán

Az Apple 3 évnél is tovább ad ki frissítést, és mivel a házon belüli soc miatt már a driverek hiányára sem panaszkodhatnak, nyugodtan megléphetnék. Sztem a frissítések (illetve azok hiánya) is jelentősen okolható az androidos készülékek komolyabb árvesztéséért - ami persze közvetlenül nyilván nem nagyon izgatja a gyártót, de közvetve lehet, h mégis, mert a várható értéktartás - és ezen keresztül időtállóság - elég meghatározó tényezője annak, h az adott terméket mennyire veszik "komolyan", ha érted mire gondolok.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#383) madgie válasza #32839680 (#382) üzenetére


madgie
titán

Jogos. De droidon is ugyanez van most a Lollival, nagyon sokan visszasírják a Kitkat-et. Nagy különbség persze, hogy ott vissza is lehet tenni a régit, 4S-nél meg nem.

(#384) Robertoq válasza Touch-ko (#375) üzenetére


Robertoq
őstag

Vannak emberek akik elfogadják, hogy korlátozzák őket míg mások nem. A fő probléma a lehetőség elvételével van hisz a technológia ott van! Lehet 1 évben egyszer használom, de én akarom eldönteni , ne valaki más tegye meg helyettem!

(#385) madgie válasza Robertoq (#384) üzenetére


madgie
titán

Ugyanígy vagyok a rendszerszintű kijelzőkalibrálással. Évente kétszer lőném be a kijelzőt, hardverem van hozzá, a telefonok elvileg képesek lennének arra, hogy rendszerszinten módosíthasd a színprofilokat (nem szoftveres RGB sz*rságokra gondolok, hanem ICC profilokra), mégsem megy sehol. De droidon, de ios-en, wp-n meg pláne.

Na akkor most hová menjek? Tönkre? :D

(#386) Touch-ko válasza Quasi_modo (#380) üzenetére


Touch-ko
őstag

Nekem PC nem mindig van a kozelemben. Egyertelmuen kenyelmesebb a nagyobb kijelzo miatt. Am ez egy mobil eszkoz.

@Robertoq

"Vannak emberek akik elfogadják, hogy korlátozzák őket míg mások nem. A fő probléma a lehetőség elvételével van hisz a technológia ott van! Lehet 1 évben egyszer használom, de én akarom eldönteni , ne valaki más tegye meg helyettem!"

Itt nem arrol van szo, hogy az embereket korlatozzak... Ha 1 evben csak egyszer hasznalod akkor nem tok mindegy?
Amugy en pl szemely szerint 7.5 eve elvagyok BT filekuldes nelkul. Megis eletben tudtam maradni valahogy :)

Amugy tenyleg durva, hogy 8. eve errol van szo a forumon :)

[ Szerkesztve ]

(#387) Magnat válasza madgie (#383) üzenetére


Magnat
veterán

Pont ezt akartam mondani, h Androidon mindenki maga döntheti el, melyiket használja - már ha van frissítés. (A Nexus 7-emen és is sokkal bénábbnak érzem a Lollit a KK-nál)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#388) Fitzgerald válasza madgie (#357) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Hát nem dől össze a világ, ha abban a mondjuk napi kétszer 1 órában amíg eljutsz a-ból b-be, nem tudod szinkronizálni az emailedet, de javíts ki ha tévedek.
Nagyon túlspilázzátok ezt a dolgot. Ha valakinek munkaeszköz az internet, akkor megértem.
Persze, menetrendet is jó nzni (bár van erre dedikált offline alkalmazás, de ha online akarod nézni, nézd úgy)
Aki meg megveszi ezt 250 rongyért, annak nyilván nem fog fájni a mobilnet, de nem is S6 Edge userekről volt szó.
Amúgy a mobilos kínálat ma legnagyobb részt okostelefonból áll, akkor mi a szart vegyen az ember ha nem ezt?
Amúgy én is havi 1-2 gigát használok max.
Persze, jó hogy van. De nem lenne nyomorultabb az életem ha nem lenne lol.
BT fájlküldéshez meg közöm nincs, 5 éve használok Androidot, 5-nél kevesebbszer volt erre igényem.

@Touch-ko #365

Ez igaz. Én a mobilnetről beszéltem. A wifis net is net.

[ Szerkesztve ]

(#389) Fitzgerald válasza Magnat (#381) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Abban egyetértek, hogyha a teljes Androidos platform egy kézben összpontosulna - ahogy az összes iOS-es eszköz az Apple-é - akkor teljesen más lenne a helyzet.
Kérdés az, hogy nekünk mennyire lenne ez jó? Szerintem semennyire.
Évente néhány készülék ugyanattól a gyártótól, verseny nélkül, valódi konkurencia nélkül...az egekig vernék az árakat, ahogy azt az Apple is csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#390) predakon


predakon
őstag

Asszem eladom a 128as i6+-omat.... úgyis unom már ezt a szar ios-t

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#391) WZP


WZP
aktív tag

Azért ez a pontozás nagyon troll... a skálának nem csak a felső harmada használható ám...

Nincs micro SD, akku kivehetetlen, és az átlagos iphone felhasználónak tetszeni akarás miatt a valaha volt legbutább rendszer:

-Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 9

Ár/érték aránya 7 pont, ÚGY, hogy negyed millió fölött indul, és megragadtak a 2.0-s USB-nél, amivel még a 32-est is kínszenvedés feltölteni zenével/filmmel.

Ez az eszköz teljes mértékben nélkülözi a racionalitást, és mégis mindenki összevizeli magát örömében, hogy "mekkora innováció", meg "végre"

Ugyanmár...

Inter Arma Enim Silent Leges

(#392) sixpak válasza Magnat (#387) üzenetére


sixpak
nagyúr

Ez nyilván csak megszokás kérdése...én kevesebb mint két hónap alatt megbarátkoztam a lollipopal.
Teljesen jó...

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#393) ansell


ansell
tag

Névjegyz... :W

Muhaha. Szánalom!

ITX konfig eladó!

(#394) Magnat válasza sixpak (#392) üzenetére


Magnat
veterán

Üzemidő sokkal rosszabb, memóriafelhasználás sokkal rosszabb (KK-n ugyanolyan felhasználás mellett alig volt olyan eset, h kilépve egy alkalmazásból a launcher újratöltötte magát, Lolli alatt meg napi szinten többször is), plusz sokkal gyakrabban is röccen meg a rendszer. Megbarátkozni meg lehet vele, de attól még szarabb.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#395) Weeman1 válasza predakon (#390) üzenetére


Weeman1
veterán

:D :C

Xiaomi 11T Pro

(#396) Magnat válasza Fitzgerald (#389) üzenetére


Magnat
veterán

De én nem arról beszélek, h a teljes platform 1 kézben legyen, hanem arról, h a soc-ot gyártják házon belül, mivel a frissítés hiányát vagy késését legtöbb alkalommal arra hivatkozva magyarázzák meg, h a soc gyártója nem adott ki drivert az új verzióhoz. Egyébként vmikor 2011 körül a Google el is indított egy olyan szövetséget, amihez ha csatlakozott valaki, az garantálta az eszközeire a másfél éves supportot. Emlékeim szerint az Lg, a Sony és talán a Samsung is csatlakozott, aztán soha többet erről nem lehetett hallani.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#397) Fitzgerald válasza Magnat (#396) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Akkor félreértettem a dolgot, értelek.

(#398) sixpak válasza Magnat (#394) üzenetére


sixpak
nagyúr

Hát, én pont azt néztem, hogy bekapcsolás után pár perccel, mikor már elindult minden program, akkor még van 2GB szabad ram...és több óra után is másfél szabad a 3-ból.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#399) Fitzgerald válasza Magnat (#396) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Viszont ha elsősorban a frissítések határozzák meg egy készülék sorsát, élettartamát, értékállóságát, akkor pl. a Nexus széria miért nem tartja az árát Androidos vonalon?
Az Apple-hez visszatérve: ők pedig szerintem kicsit olyanok a mobilbizniszben, mint a Nintendo a játékiparban:
ahelyett hogy közvetlen, kiélezett versenybe bonyolódnának a konkurenciával, inkább saját piacot hoztak létre, teremtettek egy olyan kategóriát, amiben rajtuk kívül nem játszik más. Legalábbis ha felhasználói élményről van szó.
És ilyen a BlackBerry is pl.
Egy BB-t vagy egy iPhone-t nem lehet igazából összehasonlítani egy Androiddal (egymással sem), de mégis össze kell ugye, mert
1. ezt várják a userek
2. valamilyen mértékben mégis ugyanazért a pénzért játszanak, még ha más ligában is. Érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#400) Quasi_modo válasza madgie (#385) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

nem szoftveres RGB sz*rságokra gondolok,
Egy Z3C-t kíválóan be lehet lőni szoftveres RGB sz*rságokkal.

valami

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.