Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-02-21 16:49:36

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S6 Edge - Mielőtt felteszed a topikban a kérdésed, kérünk olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) madgie válasza Quasi_modo (#400) üzenetére


madgie
titán

dE 1.0 maximum alá?

(#402) Magnat válasza sixpak (#398) üzenetére


Magnat
veterán

Lehet, h a 3 gigán már kevésbé érezhető vagy te pont nem úgy használod, h kijöjjön a hiba, nem tudom. De ha megguglizod a Lollipop memory leaking kifejezést, láthatod, h elég sok hasonló jellegű panasz van rá: [link]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#403) Drakk válasza Fitzgerald (#399) üzenetére


Drakk
tag

Az Apple egy "életérzést" kínál, amit csak ők adhatnak a sugallatuk alapján.
Én iPhone-t használok már nagyon rég óta. Az iOS7, ill. iOS8 kritikán alulira sikerült.
Régebben olyan, hogy nem működik egy gyári alkalmazás, netán fagyna a készülék nem igazán volt..."simple work..."
Az OSX is is hasonló, egyre több hiba van benne.
Eddig nem igazán foglalkoztam az Androiddal, most viszont erősen gondolkodok egy Edge-n, mert végre egy olyan készülék, ami innovatív és tetszik a külseje, és a belső tudása.
Ez lenne az első droidos telefonom, remélem stabilan fog működni...:)

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja.

(#404) Magnat válasza Fitzgerald (#399) üzenetére


Magnat
veterán

Nem fogalmaznék úgy, h elsősorban, de sztem sokat nyom a latba. Egyébként meglehet, h igazad van és az árvesztést az sem tudja megakadályozni - bár megnézve mondjuk a két Nexus 7-et, relatíve jól tartják az árukat. Más kérdés, h a Google iszonyú gyorsan leállíttatta a gyártásukat, őszintén szólva ez nem is túl szimpatikus húzás számomra, mintha direkt akarnák elsorvasztni a modellek életciklusát vagy nem tudom...
Az Apple meg a BB tekintetében is van igazságod, de ha azt nézzük, h valahol az összes készülék ugyanazokra az igényekre lett kitalálva, akkor mégis érthető az összehasonlítás mégha a koncepciók sok mindenben különböznek is. Egyébként az Apple előtt olyan szempontból részemről hatalmas respect, h baromi jó image-et sikerült felépíteniük (amellett, h nem lehet elvitatni tőlük, h a termék sem egy szar) és egy átlag konzumidiótának (ilyenből elég sok van) valszeg eszébe sem jut Iphoneon kívül mást vásárolni, ha meg tudja fizetni. (Ezzel nem azt mondom, h aki Apple cuccot vesz az következésképpen konzumidióta.)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#405) No.01


No.01
őstag

Most nyomkodtam meg mind2 modellet egymas mellett.
V.hogy az edge sokkal jobban kezreesik, kezelhetobb, bar kicsit zavaro, h ahogy a cikkben is irtak kicsit "elesebb" a perem emiadt kicsit olyan, mintha vagna az ember kezet. Nem zavaro, de eszreveheto.
A sima S6 mellett raadasul nemcsak kecsesebbnek hat de annak is erzodik.

Osszesegeben viszont hiaba jobb/szebb azert a 150EUR-s felarat (705 vs 849) egyaltalan nem erzem jogosnak. Vagy inkabb ugy fogalmazok, h en ennek meg a felet sem adnam ki erte.

Amennyire az ujlenyomatolvasot tesztelni tudtam elegg jol mukodik valoban 10-10x. Engem ez abszolute meggyozott.

A kamera eloben kicsit furcsa, h kiall (engem zavarna) de a vele keszitett kepek magukert beszelnek.
Ugyanigy a minoseg es az osszeszereles is peldatlan, fogamazhatnek ugyis, h ilyet szerintem a Samsung meg nem csinalt.

Mindezek ellenere en tovabbra is szivesebben vennek egy kisebb meretu telefont jobb uzemidovel (ala z3 compact) talan majd az S6 mini, bar azert vannak ketsegeim... de hatha.

(#406) no more válasza Drakk (#403) üzenetére


no more
addikt

Nem lesz semmi bajod vele, ha nem töltesz le vírusirtókat (nincs vírus telefonra), memória-és akkumulátor "optimalizáló" (lol) appokat, task killereket. Mindegyik placebo, 99%-ban ezek teszik instabillá a rendszert. Ezektől fagy a telefon, ezektől őrül meg.

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#407) bulikavagyok válasza No.01 (#405) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Hol sikerült megnyomkodni? Gondolom nem kis hazánkban.. :B

(#408) No.01 válasza bulikavagyok (#407) üzenetére


No.01
őstag

Valoban. Dusseldorf

(#409) drfedayn


drfedayn
tag

10 nm felett elvből nem veszek telefont uh várok még kicsit amig fejlődik a technika :DD

Nem vagyok rasszista, mindenkit egyformán utálok

(#410) bulikavagyok válasza No.01 (#408) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Szerencsés vagy, én is nagyon várom már, hogy a kezembe vehessem..:)
Egyébként köszi a rövid élménybeszámolót! :R

(#411) Quasi_modo válasza madgie (#401) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Ha valamelyik színből már nem tudsz elvenni, akkor a másik kettőt emeled. Vagy nem jól értem a kérdést.

valami

(#412) madgie válasza Quasi_modo (#411) üzenetére


madgie
titán

Nem jól érted, illetve kiegészítem: kalibrációról beszéltem, ahol max kiindulópont a helyes színhőmérséklet beállítása (amit az RGB csúszkákkal el tudsz érni).

A dühítő az, hogy létezik applikáció arra, hogy a kalibrálókütyüm gyönyörűen beállítsa a telefont/tabletet, de csak az adott programon belül működik és csak képnézegetéskor (tehát nem az egész rendszer alatt, mi jó lenne).

[ Szerkesztve ]

(#413) Quasi_modo válasza madgie (#412) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Egy mobilon a színhőmérséklet beállítása szvsz bőven elég.

valami

(#414) ^Boss válasza fogtunder (#204) üzenetére


^Boss
őstag

érdekes, 204 hsz kellett, hogy valaki megemlítse, hogy kiáll a kamera. (több nincs is)
fél év nagy idő, mostmár nem probléma, egy +40k-val drágább készüléknél sem :)

valamint valamiért nem látok véresszájú trollokat, mint a konkurens cikknél. pedig minden adott
-túlárazott
-csamcsung
-túlvékony
-kiálló kamera

de nyilván ez egy Android készüléknél már piros pont :) :R

(#415) Quasi_modo válasza ^Boss (#414) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

De hiszen már itt is vagy.

valami

(#416) madgie válasza Quasi_modo (#413) üzenetére


madgie
titán

Neked igen, nekem nem. Sokszor mobilra vagy tabletre küldöm át a fényképeimet wifin, ne kelljem PC-vel zsonglőrködni, ha nem muszáj (vagy épp nem otthon vagyok). Ilyenkor jól jönne, ha olyan színhelyesen látnám a képeket, mint az otthoni monitoron.

Rétegigény? Az. Mint ahogy a nagyis BT képküldés is :))

(#417) bendegruz válasza ^Boss (#414) üzenetére


bendegruz
őstag

kiáll a kamera,de legalább nem billeg úgy,mint az alma :D
én egyébként már említettem,hogy az ára,a memória bővíthetetlensége,no meg a beépített akku eléggé negatívum :P

meg szerintem már többen felhozták ezeket a dolgokat :)

Asus Rog Strix Scar III

(#418) Zol01 válasza ^Boss (#414) üzenetére


Zol01
tag

Akkor most sokan rájöhetnek hogy nem a márkával volt baja az embereknek, hanem a Samsung hozzáállásával. Most viszont megmutatták hogy tudnak ők ha akarnak, és meg is szüntek a troll jellegű hozzászólások és nem azért mert azok az emberek nem írtak. ;)

(#419) ^Boss válasza Quasi_modo (#415) üzenetére


^Boss
őstag

a troll fogalmát nem ártana tisztáznod magadban, úgy látom.
de a gyengébbek kedvéért:
iPhone 6 cikk:
100 hsz / 50 fika (kamera kiáll, elhajlik mert túl vékony, szánalomapple, almabuzik, és hasonló elmés indokok)
S6 Edge cikk:
100 hsz / 10 nem is fika, hanem észrevétel. ez a különbség.

közben a telefonok, mint ahogy meg is jegyeztétek, nem másolás miatt, de elég sokmindenben megegyeznek.

szóval akkor már csak az a kérdés, hogy az i6 "fanok" (jézusom, használók nem lehetnek, csak "rajongók", önmagában paródia ez) miért képesek a samsung szidását elfojtani, míg fordítva ez miért akkora móka? én tudom a választ, de nem sértenék meg senkit ;)

(#420) bendegruz válasza ^Boss (#419) üzenetére


bendegruz
őstag

sajnos ez a két tábor soha nem fog megbékélni egymással
viszont az már égő,ha valaki átmegy a konkurens gyártó topicjába trollkodni :) (konkrétan nem rád értettem,mielőtt félreérted)

volt,hogy megkérdeztem az illetőt a samu topicban,hogy ezt minek kell?
az volt a válasz,hogy a samsungosok is ezt csinálják az alma topicban :D

én spec soha nem mentem át egy i-s topicba sem,mert annyira rühellem az egész érát,amit képvisel :))

Asus Rog Strix Scar III

(#421) ^Boss válasza bendegruz (#420) üzenetére


^Boss
őstag

:R

egyébként cikkírókhoz lenne 1-2 kérdésem a pontozással kapcsolatban (nyilván i6-ot néztem hozzá)

először is a szoftver rugalmassága, bővíthetősége: 9-9. ezt hogy? az apple telefonjának rugalmassága köszönőviszonyban sincs a droidosokkal, noha ennek vannak előnyei is.

aztán az anyaghasználat: 10-9 (az edge-nek). mindkettő maximális prémium, mivel jobb az edge anyaghasználata? mi a hiba az i6-tal?

ár értéket sem értem, ha igaz amit itt irtak, hogy 290k, akkor a 250k-s i6 szerintem nem kaphatott volna szintén 7 pontot anno, vagy ez kellene kevesebbet kapjon. 40k azért nem kevés..

egy-két apróság még van, de ezek a lényegi kérdéseim.

köszi :R

(#422) Kasya :
esztétika: relatív
másik: OK, ezt majd meglátjuk évek múltán, hogy mennyire lesz gond a karcolódás.

[ Szerkesztve ]

(#422) Kasya válasza ^Boss (#414) üzenetére


Kasya
nagyúr

Az a nem mindegy, hogy a kameralencse nem kozvetlen erintketik a felulettel, hanem van egy oereme, ami vedi...
Valamint esztetikusabb az elhelyezese mint az Iphone eseten.

(#423) Quasi_modo válasza ^Boss (#419) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Én nem tehetek róla, hogy nem értetted. Ezt tisztázd magadban.

valami

(#424) QwErTy42 válasza ^Boss (#421) üzenetére


QwErTy42
addikt

De ne az i6-hoz hasonlítsd, hanem a plusshoz, mert tudásban hozzá lényegesen közelebb áll az S6 és az S6 Edge is.
Nincsen egyszerű dolga az embernek, mert ugye 32 gigás verzió nincsen az Iphoneból.
Ha i6+ 64 GB és egy s6 edge 64 GB nyitóárát nézzük meg, akkor máris eltűnik a különbség.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#425) tjb007 válasza big-J (#302) üzenetére


tjb007
nagyúr

„A72-es magok jönnek, ők sehol se”

Snapdragon 618 és 620, és ez még mindig csak a felső-középkategória.

„mtk6795 erősebb náluk”

Mivel/miben is ? Mert azzal a nyolc darab Cortex-A53-as maggal, a 28nm-es csíkszélességgel és a G6200-as GPU-val biztosan nem.

„exynos is erősebb náluk”

Igen, erősebb, de ezt nagyban a gyártástechnológiájuknak köszönhetik. Ez az, ami miatt pillanatnyi hátrányba került a Qualcomm velük szemben.

„kirin940, 950 is erősebb náluk”

Snapdragon 618 és 620.

„az elhúzódó fejlesztésük hozni fogja-e a konkurensek 2016-os teljesítményét?”

Gondolod, hogy egy kategóriával lejjebb vitték volna az A72-eseket, ha nem hozná ? A konkurensek 99%-a jövőre is az ARM-től licencelt CPU IP-ket fogja használni/alkalmazni, ha csak elő nem húznak egy sajátot a kalapból, szóval elég jól be lehet lőni már most mindegyiket.

„Lehet épp egy nokia, blackberry, féle hanyatlás tanúi vagyunk.”

Ahhoz még nagyon sok sziderikus évet kell megélned neked, nekem, vagy bárki másnak, hogy bármiféle hanyatlás tanúja legyen főleg úgy, hogy nem ez a fő bevételi forrásuk.

(#426) Touch-ko válasza ^Boss (#421) üzenetére


Touch-ko
őstag

Miert? En evek ota jarok ebbe a forumba esmeg erre senki sem tudott valaszolni.

Am nekem is feltuntek a sokkal mersekeltebb hangvetelu hozzaszolasok...
Pontozasnal mar lattam cifrabbakat is. Ha erdekel PM-ben megirom neked!

(#427) #67656192


#67656192
törölt tag

Lehet, hogy én vagyok itt az egyetlen akinek a sima s6 jobban tetszik? Egész jó lett az oldala szerintem kellemesebb lehet használni a mindennapokban. Mondom ezt úgy, hogy most tettem szert egy Alphára.

(#428) Kasya válasza ^Boss (#421) üzenetére


Kasya
nagyúr

Lehet relativ, de inkabb szubjektiv. Mellesleg az emberek inkabb a kiegyensulyott, egyenlo eloszlasu dolgokat kedvelik jobban. Tehat egy kozepen elhelyezkedo kamera jobb dontes lehet, mint sarokban elhelyezni.

Evek multan? Ha az ember vigyaz ra es mindig odafigyel milyen feluletre teszi, nem lesz gond soha... de tenyleg "kenyeskedve" kellene hasznalni egy telefont? Itt karcos lesz a keret, az mar biztos. De a lencse legalabb nem...

(#426) Touch-ko: Pontozasnal mar lattam cifrabbakat is. Oh...ne is mondd. Regi szep idok mikor meg viaskodtam en is a magyarazatert. Mara mar atsiklok felette.

[ Szerkesztve ]

(#429) Kasya


Kasya
nagyúr

Kijott a Cnet teszt is

(#430) joey04 válasza Quasi_modo (#363) üzenetére


joey04
titán

ahogy olvasom neked kéne nagyon sok dolgot végiggondolnod.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#431) Robertoq


Robertoq
őstag

Azért ott van az aksi az élmezőnyben és a gyors töltés is szépen működi :C

[ Szerkesztve ]

(#432) Kasya válasza Robertoq (#431) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nekem furi, hogy az Edge kozel egy oraval jobb uzemidovel bir.... valami nem stimmel szvsz.

(#433) joey04 válasza Urmy (#314) üzenetére


joey04
titán

1810-es akksival is hozza az s6/edge szintjét: [link] vs [link]

sőt, a nekem legfontosabb értékben (böngészés) még jobb is.

ezt nem az iphone védelmében mondom, hanem arra vonatkozólag, hogy ne a specifikációk alapján ítéljünk.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#434) ^Boss válasza Robertoq (#431) üzenetére


^Boss
őstag

Ez nem tudom milyen teszt, de az i6 joval tobbet bir, kb mint joey linkjen. Nem atom, de ennel azert jobb.
Touch-ko: privis sztorit termeszetesen szivesen elolvasnam :)

(#435) Quasi_modo válasza joey04 (#430) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Jó hogy jöttél kötözködni.
Sebaj.

valami

(#436) no more válasza joey04 (#433) üzenetére


no more
addikt

Feletted kettővel látod azt a "szint" -különbséget-. :P xD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#437) vicze válasza joey04 (#433) üzenetére


vicze
félisten

Ja meg negyed akkora kijelző felbontással, kevesebbet fogyaszt böngészés közben. Az Apple megint csodát csinált! ;]

(#438) madgie válasza vicze (#437) üzenetére


madgie
titán

Hát ahol csak két magot kell bebikázni, nem nyócat :D

(#439) vicze válasza madgie (#438) üzenetére


vicze
félisten

Elég nagy eséllyel, sőt szinte biztos vagyok, hogy az a 8 mag 14nm-en bizony kevesebbet fogyaszt mint az A8 20nm-en, de ezzel megvárnám az Anandos cikket az megfelelően részletes.

De abba belenyugodhatsz, hogy az a 8 magot szökőévente használja kb.

[ Szerkesztve ]

(#440) Tidzsimon válasza Kasya (#428) üzenetére


Tidzsimon
őstag

"Az emberek az egyenlő eloszlású dolgokat szeretik" nyiss ki egy tipográfia könyvet, szerintem az első oldalon fogják cáfolni. :)

# A ki hol trollkodik dologban benne van, hogy a heti 50 samsung hír fórumaiban eloszlanak. Az is számít, hogy az új iphoneok nagyra sikerültek, designben elbújhatnak a korábbiak mögött, tőlük kb egy nulla kávás telefont vártam volna. A samsung meg végre csinált egy telefont ami kinéz valahogy.

A legjobb sütemény a sült oldalas.

(#441) bendegruz válasza ^Boss (#434) üzenetére


bendegruz
őstag

ezeknek az ábráknak annyira nem hiszek
biztos,hogy valakinél többet,valakinél kevesebbet bírnak

ez olyan,mint a benchmark,kinek ennyi pont-kinek meg annyi :D

Asus Rog Strix Scar III

(#442) Robertoq válasza Kasya (#432) üzenetére


Robertoq
őstag

(#443) kali válasza bendegruz (#441) üzenetére


kali
legenda

pedig pont az ilyen (megfelelő) akkumulátoros tesztek a mérvadók, ha különböző típusú készülékek összehasonlításáról van szó, mert a tesztek azonos feltételek mellett készültek, a felhasználók által tapasztaltak viszont eltérő használati mód mellett, így utóbbiak sokkal kevésbé alkalmasak valós összehasonlításra.

[ Szerkesztve ]

(#444) bendegruz válasza kali (#443) üzenetére


bendegruz
őstag

összehasonlításnak tényleg jók,de mindenkinél más időt bír ki attól függően,hogy használja :P

Asus Rog Strix Scar III

(#445) kali válasza bendegruz (#444) üzenetére


kali
legenda

pont ez a lényeg, hogy ha több/sok eltérő típusú készülék szerepel egy kimutatásban akkumulátoros üzemidő alapján rangsorolva, akkor azt a kimutatást, a telefonokat azonos feltételek mellett tesztelve lehetett elkészíteni, mert azt mégsem írhatták oda, hogy az egyik józsikánál így használva, a másik petikénél úgy használva...stb. bírt ennyit és annyit...
a benchmark szintén zenész, hiszen nem mindegy, hogy milyen állapotú rendszeren, milyen hőmérséklet mellett...stb. készülnek a tesztek.

(#446) Bone123 válasza Kasya (#432) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Egyelőre minden S6 és edge tesztkészülék kiadás előtti rendszert futtat, ez lehet talán az egyik oka a dolognak. Hardveresen nincs különbség, az akkuméretben meg minimális. Az is számít, hogy egy használatlan tesztkészülék akkumulátorába hány töltési ciklus került, az edge például a 4-5. töltésre kezdett belejönni, és az S5 szintjét elérni.

(#447) Kasya válasza Tidzsimon (#440) üzenetére


Kasya
nagyúr

Persze. Nem is a tokeletes szimmetriara gondoltam, hanem egy egyenlo eloszlasu dologra (ami nem feltetlen tlejesen egyenlo sokszor, de szvsz ez egy konnyen ertheto szo ra).
Bar nekem a tipografia nem sugall semmilyen (mobil) design-nal kapcsolatos dolgot, elhiszem neked.

(#446) Bone123: :R

[ Szerkesztve ]

(#448) #67656192


#67656192
törölt tag

Tettszik ez a sok "jó lett a teló de ennyit én sosem adnék ki telefonért" . Aztán elteleik 2 hónap és jönnek az üdv a klubban és társai.

(#449) joey04 válasza no more (#436) üzenetére


joey04
titán

a gsmarena évek óta azonos körülmények között mér, igen pontosan. inkább nekik hiszek.

437: nem mondtam hogy csodát tett.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#450) AMD Power


AMD Power
titán

Ez a telefon élőben is nagyon szép. A fogása fura. De szerintem nagyon jó lett. Ára kb 260e Ft lesz nálunk hivatalosan. Végre egy nagy dobás a Samsungtól! :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.