Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:33

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S4 - negyedik, bővített kiadás, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32951) cadgers válasza migabi24 (#32949) üzenetére


cadgers
aktív tag

Hogy lehet kikapcsolni?

(#32952) Szakiii válasza ImI87 (#32950) üzenetére


Szakiii
addikt

Függő mind és szolgáltatós rom.

(#32953) migabi24 válasza cadgers (#32951) üzenetére


migabi24
nagyúr

Az előző oldalon leírtam, de root és xposed kell hozzá

(#32954) ImI87 válasza Szakiii (#32952) üzenetére


ImI87
őstag

ok, köszi.
amúgy a szolgáltatós rom-nak van bármi negatív hatása a napi használatban ?
(most egy gyári független s2-m van, és egy ideje nem követtem a dolgokat....)

(#32955) mgTerminator válasza migabi24 (#32915) üzenetére


mgTerminator
veterán

Ja meg főni is fog :D csak vigyázz nehogy megégesse az ujjad az üveg!

(#32956) mgTerminator válasza zzola (#32919) üzenetére


mgTerminator
veterán

Mert te ha mész valahova akkor viszed magaddal a dobozát minden tartozékkal, garilevéllel?

(#32957) gyuri81 válasza migabi24 (#32949) üzenetére


gyuri81
veterán

pontosan mi is ez a cpu throttling?

(#32958) fermacht1994 válasza gyuri81 (#32957) üzenetére


fermacht1994
aktív tag

Ha valakit érdekel egy alig használt eredeti fekete swiew tok jó áron az írjon üzit! :)
[link]

Feri

(#32959) Nospa válasza Szakiii (#32952) üzenetére


Nospa
tag

ez nem igaz, az enyémen telenoros és független

Asrock Z77 Pro 4 M, Core i5 3300, gigabyte R9 280X oc 12Gb DDRIII 1600 Ram,Asus Wh222D moncsi

(#32960) zzola válasza mgTerminator (#32956) üzenetére


zzola
félisten

Nem, de nem is a dobozról/tartozékokról volt szó...

(#32961) mgTerminator válasza zzola (#32960) üzenetére


mgTerminator
veterán

Nem, de gondolkozz mielőtt zöldséget beszélsz... Megvan minden tartozék + garijegy, akkor hogy lenne lopott? Ennyi erővel a számlás is lehetne lopott -.-"

(#32962) mgTerminator válasza gyuri81 (#32957) üzenetére


mgTerminator
veterán

A kernel a CPU hőmérséklet alapján szabályozza a teljesítményt. 60 foknál vagy felette csak a frekvenciát csökkenti, 80 fok, vagy felette viszont lekapcsolja az "utolsó" 3 magot is.

(#32963) zzola válasza mgTerminator (#32961) üzenetére


zzola
félisten

Miért, nem lehet az? Gondolkozzál, mielőtt zöldségeket írsz....
Garancia jegyet lehet gyártani, T-Mobile-os például aláírás nélkül is érvényes...és kb. 10 perc alatt meg lehet csinálni, kinyomtatod és kész...
Nyilván számlát is lehet hamisítani...de azért azt leszögezhetjük, hogy a tulajdonjogot nem a garanciajeggyel kell igazolni.
Aki megveszi számla hiányában és kár éri, az az ő baja, elhiheted nekem nem lesz belőle károm... :)

[ Szerkesztve ]

(#32964) kali válasza ImI87 (#32950) üzenetére


kali
legenda

szia,

dobtak ki olyan szériát eleinte, aminek nem szolgáltatós pan, hanem független xeh a product code, és az annak megfelelő független firmware verzió van rajta, továbbá az is frissül le rá, ezek jellemzően független példányok.

[ Szerkesztve ]

(#32965) ricsi0307 válasza zzola (#32963) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Te figyeljél már egy kicsit.Mi a ráknak vagy te itt????Azon kívűl, hogy szítsad a haragot??Inkább maradj csöndbe láthatod, hogy több fórumtársnak is szúrod a szemét állandóan csak a járatod a pofád.Tényleg a susnyásba fogsz kikötni te gyerek.Többen írták az eladóról, hogy mennyire megbízható te meg ilyen hüjeségeket írsz, hogy lehet nyomtatni trés gari levelet?Remélem a sajátod is a TE nyomtatódból pottyant ki ha egyátalán tényleg van S4-ed.

(#32966) zzola válasza ricsi0307 (#32965) üzenetére


zzola
félisten

"hüjeségeket írsz".
Ki szít, te IQ fighter? Kár, hogy a helyesírásoddal egyetemben tudatlan vagy. Ha most vásárolsz/rendelsz online a T-mobile-nál, akkor a számlát, garancia jegyet magadnak kell kinyomtatnod...
Én a helyedben kussolnék...senki nem kérdezett.

(#32967) migabi24 válasza mgTerminator (#32955) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nem fogja mert nem játszok a telefonon, + init.d sciptel meghúztam a max órajelet 1566Mhz-en, és a ondemand governort is hangoltam picit

(#32969) mentic18 válasza zzola (#32966) üzenetére


mentic18
tag

Ne haragudj, de ez egyáltalán nem igaz. Amikor online megrendeled a T-mobiltól a telefont akkor elhozza neked egy futár dobozzal, tartozékokkal együtt, és a dobozban benne van a garanciajegy és a számla nem biztos, hogy a dobozban van, de mindenképpen megkapod a futártól. Méghogy nyomtatni a számlát, garijegyet. :) Akkor már mindenki nyomtatná a hamisított garanciajegyet.

Samsung Galaxy A53 5G

(#32970) leslien


leslien
nagyúr

skacok erről van vmi info? van aki ezt használja? :R

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#32971) Ati007 válasza mentic18 (#32969) üzenetére


Ati007
őstag

Nincs igazad, valóban nincs számla és gari jegy , neked kell nyomtatni , :K

(#32972) flegga92 válasza mentic18 (#32969) üzenetére


flegga92
senior tag

"Egyéb szolgáltatás/termék megrendelése esetén a szerződés elektronikusan jön létre, a megrendelés feladásával egy időben. A megrendeléséhez kapcsolódó dokumentumokat (szerződés, számla, jótállási jegy, stb.) mindkét esetben elektronikusan juttatjuk el az előfizetőkhöz. Bármikor letölthetők a regisztrációkor létrejövő My T-Mobile fiókból. A dokumentumok elérhetőségségének módját e-mail formájában is eljuttatjuk az előfizetőhöz."

4.1 Általános jellemzők

(#32973) bee_jay válasza Ati007 (#32971) üzenetére


bee_jay
tag

Én tavaly júliusban rendeltem a telefonom a T webshop-jában és a csomagban volt a garancia levél és a számla is. Ettől függetlenül lehet, hogy most már csak elektronikus úton teszik elérhetővé...

(#32974) Groovebaby


Groovebaby
tag

sziasztok. gyari fuggetlen telom van gyari rommal semmi mokolas. tegnap elott erkezett ra frissites amit telepitettem is de azota nem mukodik az intelligens kijelzo funkcio. Se gorgetes se az hogy figyelem-e a kepernyot....be vannak kapcsolva ezek azt megneztem. Az allapotsoron sincs kint a kis retina-ikon. Van masnak is ilyen? Vagy valami behalt es csak veletlen hogy pont a frissites napnan???

Amoi N828

(#32975) kecsetihunor válasza Gizmo94 (#32941) üzenetére


kecsetihunor
aktív tag

Türkbey... :D
Én nem annyira csíptem a ROM-jait, túl giccses votl számomra.
Amíg ROM-oltam, addig Criskelo romjai tetszettek (Gingerbread alatt), aztán az egyik legstabilabb ROM-ot Neophyte készítette volt, majd jött Wanam, de már ő sem a régi...

Csak én úgy érzem, hogy kezd alább hagyni a Custom ROM gyártás?
S2 alatt volt: Cirskelo, WanamLite, Omega, Turkbey, Lightening, Illusion (Neophyte), Leomar, DarkyROM, majd Artu (R2D2), NeatRom, és még kitudja hányan mások + AOSP, AOKP, CM, MIUI dögivel
+ Muveszur téma
+ egy szekér téma és egy talicska kernel...

A fórum pörgött, ment a ROM-olás ezerrel, szép idők voltak :)

Most meg egy gyári 4.4.2 ROM van a telómon root nélkül 63%-on (reggel húztam le a töltőről), 23 perc kijelzővel...
Meg is kell nézzem miért zabál ennyit, azt írja Android rendszer, Exchange szolgáltatások (1 óra 22 perc ébren!)...

Ez maradt...

If you want to do something with Windows, reboot. If you want to do something with Linux, be root.

(#32976) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziasztok! Most jött meg a micro sd kártyám. Digitális fenykepezobe lehet rá írni olvasni. Telefonba ha belerakom ami rajta van azt olvasni tudom de írni ramasolni nem tudok. 32gb UHS-I kártya

[ Szerkesztve ]

(#32977) Ati007 válasza bee_jay (#32973) üzenetére


Ati007
őstag

én december 4.-én vettem az S4-et dominóval és nekem már nem adtak se számlát se garijegyet , de bejelentkezve le tudom tölteni .

(#32978) zzola válasza mentic18 (#32969) üzenetére


zzola
félisten

Értem...tényleg nem lehet letölteni... :U
Én pick-pack ponton vettem át és egy webes rendelés visszaigazoláson kívül semmi nem volt a csomagban...

[ Szerkesztve ]

(#32980) vrgkrisztian


vrgkrisztian
aktív tag

sziasztok srácok,lenne pár kérdésem,mert nemsokára s4re váltok.
milyen a telefon zenei teljesítménye?gyári füles elég jó?(s2-nél gondolom jobb)
ez a lilás elmosódás a kijelzőn akkor most tényleg mindegyiken van?
könnyen kopik ez a fémnek álcázott keret?
gyári kitkatről mi a véleményetek?
(napok óta olvasom amúgy a fórumot,de csak vita megy itt,értelmes hozzászólásokat alig találni :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#32981) zseko válasza kali (#32964) üzenetére


zseko
veterán

Vakarta is a fejét a szervizes ma hogy mi van, garijegyen telenor pecsét, én meg azt mondtam neki hogy független :)

HR24.hu

(#32982) Gizmo94 válasza vrgkrisztian (#32980) üzenetére


Gizmo94
veterán

Ha napok óta olvasod, akkor az összes kérdésedre választ kellett találnod, mert mindegyikről volt szó. Ráadásul sokszor. A napokban is, mindről, egytől-egyig. Lehet, hogy újra kellene olvasnod, és nem a vitákat, mint megjegyezted. Mindegyikre meglesz a válasz. Vagy valaki leírja neked, ezeredjedjére is, ha lesz ráérő. :R

(#32983) ricsi0307 válasza vrgkrisztian (#32980) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Kezdjük az elejéről.A zenei teljesítménye szerintem elég korrekt, elötte Nexus S-t nyúztam amiben ugye wolfson van hát sok különbség nincs csak a basszus teltségében és a hangerőben.A gyári füles kukába való bár ez az én véleményem, mert vájtfülű vagyok.A lilás elmosódás szoftveres bug volt ami javítva lett a keret pedig kopik mint a veszedelem de cserélik gariban.A kitkatról pedig visszáb 2-3 oldalon keresztül olvashatsz.

[ Szerkesztve ]

(#32984) galaxys80


galaxys80
veterán

A gyári kamera appban ti használjátok az automata éjszakai mód észlelést.
Azt vettem észre, hogy ezt a funkciót bekapcsolva sokkal jobb képeket lehet lőni gyenge fényviszonyoknál.
Viszont a vaku ilyenkor szinte soha nem kapcsol be.
A vaku manuális bekacsolása és az éjszakai móddal tudtam a legjobb képeket elérni.

(#32985) mgTerminator válasza kecsetihunor (#32975) üzenetére


mgTerminator
veterán

Csinálsz még olyan ROM bemutató videót amiben elejted a telót? :D

(#32986) mgTerminator válasza zzola (#32978) üzenetére


mgTerminator
veterán

Rendben van, igazad van, lehet nyomtatni gari jegyet... Na és mi a helyzet a számlával? Hm? Te mondtad először hogyha az nincs akkor lehet lopott is... De mint tudjuk a számla is csak egy darab papír...
Na ilyenkor mi a helyzet?

(#32987) Vikooo válasza galaxys80 (#32984) üzenetére


Vikooo
addikt

Szia!
En hasznalom de neha hatrany (pl ha a varost fotozod)
Amugy tenyleg jobb vilagosabb kepeket lehet igy loni.

(#32988) Maranello74


Maranello74
aktív tag

Sziasztok
direkt azért regisztráltam, hogy megtudjam, hogy vagytok megelégedve az új 4.4.2 vel.
S3-mat cseréltem le s4 active-ra majd s4re, aztán eladtam az asszony s3-át és azt is elcseréltem s4-re.
A két s4 eddig jól működött, kisebb akadásoktól eltekintve meg voltam elégedve velük. Na de a "kitkat" mindkét gépen elég akadós lett, és rendszeresen beszélgtés közben megfagy.
Kérdésem az lenne hogy szerintetek szoftver vagy hardver hiba van a dolgok mögött.
Mindkét telefon gy. gar, független.
Előre is köszönöm.

(#32989) MunezXBK válasza Maranello74 (#32988) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nálam hibátlan. Bár nemrég volt factory reset.

(#32990) galaxys80 válasza Vikooo (#32987) üzenetére


galaxys80
veterán

Miben nyilvánul meg a hátránya?

(#32991) Maranello74 válasza MunezXBK (#32989) üzenetére


Maranello74
aktív tag

Szia és az segített?

(#32992) sEtuke


sEtuke
tag

Holnap indulok 10 napra Japánba,fényképezéshez (és minden máshoz is.. :) ) szeretett S4-emet fogom használni. Milyen appet ajánlanátok első sorban fényképezéshez,amellyel a lehető legjobb képet tudom készíteni,és később nem fogok csalódni amikor gépen vissza nézem?

(#32993) Smile8822


Smile8822
senior tag

Sziasztok.
Lenne egy kérdésem.
Elgondolkodtam hogy lecsrélem az i5c met egy s4 es mobilra kipróbálnám a nagyobb kijelzőt, és előtte megszeretném kérdezni hogy szerintetek cseréljem le vagy sem? Mert ugye az i5c vel semmi gondom soha nem fagy sem akad de a Samsungrol hallottam már több olyan infót hogy akad belassúl stb.
+ olyat is hallottam hogyha zsebben van hordva akkor belülről megreped a kijelző...
Írnátok róla pár sort, az előnyökről és a hátrányoktól is.
Tisztába vagyok a 2 eltérő Op rendszerről de hátha :)
Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

•19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

(#32994) Kapanyél válasza sEtuke (#32992) üzenetére


Kapanyél
őstag

Tudom, off, de: ne tedd!
Használj rendes gépet, különben meg fogod bánni! Tapasztalat!
Amúgy Camera FV-5... de tkp. tökmindegy.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#32995) Gizmo94 válasza sEtuke (#32992) üzenetére


Gizmo94
veterán

Szerintem hacsak nem hazajáró lélek vagy Japánban, értem ezalatt, hogy bármikor mégy újra és fotózhatsz amennyit akarsz bármikor, hanem egyszeri az út és sokat érő emlékeket szeretnél fotózni, akkor javaslom, hogy semmiképpen ne az S4-gyel fényképezz, mert a kültérieket sem fogod szeretni, de a beltéri képeid garantáltan szarok lesznek. Utólag kitéped az összes hajad és nagyon bánni fogod. Ez egy jó telefon, de a kamerája egyszerűen nem az. Ha bármilyen digitgépet viszel ami nem őskövület, összehasonlíthatatlanul szebb és élvezhetőbb képeket fogsz csinálni. Amúgy ha mindenképpen ragaszkodsz az S4 használatához, szerintem max amit tehetsz, vagy amit kapanyél írt, vagy a Camera zoom fx használata.. Ezekkel sem lesz sokkal jobb, csak valamivel, vagy semmivel, de placebonak jó. Tudom, ezért megölnek itt, de ez a kamera jó dísznek, meg éppen lőni arra, amire nagyon muszáj.

Közben kapanyél megmondta a tutit, nagy +1 neki. :)

[ Szerkesztve ]

(#32996) kali válasza Smile8822 (#32993) üzenetére


kali
legenda

szia,

az első/régebbi firmware verziókkal akadt az s4, illetve ha nem megfelelő módon frissül rá újabb firmware verzió, de akkor azon is teljes nullázás, illetve tiszta firmware felhúzása, ahogy iphone alatt a restore/visszatöltés.
volt néhány kijelzős repedés, például a felpúposodott akkumulátor, vagy más (külső) behatás miatt, de nagyon elenyésző számban.
amennyiben szereted a változatosságot, úgy bepróbálhatod az s4-et, nem rossz telefon, tiszta és megfelelően belakott rendszer alatt pörgősnek mondható - persze nem lesz 5c/ios 7.1, de azért bőven használható -, az ios viszonylatában sokkal több beállítási és személyre szabhatósági lehetőség van android alatt, eltérő rendszer, ami előnyökkel és hátrányokkal is jár a másikhoz képest.
nekem egy évig volt iphone 4s, most iphone 5s van, de a kettő között volt s4 is 9 hónapig, és így is azt mondom, hogy jó és szerethető típus az s4, pláne 4.3 óta imádtam, nem véletlenül nem adtam el/cseréltem le korábban, mert például előtte az xperia z csak 3 hónapig volt meg.

(#32997) Smile8822 válasza kali (#32996) üzenetére


Smile8822
senior tag

Köszönöm hogy ilyen bőven leírtad a dolgokat korrekt vagy teljes mértékben!
Hát nem tudom hogy mit csináljak mert ugye az i5c hibátlan minden téren, de felmerűlt bennem a csere is hogy hátha.
Engem az zavar csak hogy én ugye zsebben hordanám és félnék hogy megrepedne a kijelző.
De az hogy egy 4 magos telefon nem tud olyan lenni mint egy 2 magos ezt értem Android vs ios -ra, hát elég gáz szerintem azért 4 maggal meg dupla annyi memóriával legyen olyan mint az i5 pl.
Aztán pedig még most is sokan beszélik hogy még az s3 is lenyomja az i5 öt, mert 4 mag stb.
De sajnos még az s4 se.
Nem tudom mit csináljak erősen gondolkodom rajta.

•19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

(#32999) kali válasza Smile8822 (#32997) üzenetére


kali
legenda

én is a zsebben hordtam, le is ültem úgy, és a 9 hónap alatt sosem adódott probléma, szóval normális esetben nem aggódnék emiatt.
az android más rendszer, hiába alatta az erősebb hardver, egyik telefonon sem olyan gördülékeny, mint a jobb iphone típusokon, de ez a többrétűségének is betudható, amik kompromisszumokkal is járnak.
sok nexus 5, one...stb tulaj mondja, hogy az már iphone gördüllkenységű és sebességű, hát szerintem nem, bár nagyon közelítenek, de nem teljesen hozzák azt a szintet, cserébe más téren sokkal nagyobb szabadságot és többrétűséget biztosítanak, de ez mondhatni normális, nincs olyan telefon, ami mindenben jobb egy másik típusúnál.
nagyban függ attól is, hogy milyen elvárásaid vannak, mert nekem sok ismerősöm úgy iphone tulaj, hogy több típusra visszamenőleg csak azt használnak, de kíváncsiságból megnézik és kipróbálják azért a haverok, munkatársak...stb android és wp telefonjait is, el is mondják a véleményüket, ki elfogultan, ki korrektebb módon, és sokször öröm volt azt hallani egyik vagy másik i5 tulaj szájából, hogy nyomkodtak már több s4-et is, amiket problémásnak találtak, de amikor az enyémet kipróbálták, akkor elismeréssel bólintottak, hogy az rendben van az androidhoz képest is!
ennyit számít, hogy milyen firmware verzió, miként van beállítva, belakva...stb.
próbálj ki egy s4-et, de sokat számít, hogy az milyen szoftveres állapotban lesz, mert az alapján lehet jó, de nagyon rossz első benyomásod is.
ios alatt ilyen nem igazán van, de legalábbis nagyon nehéz alávágni a rendszernek, így általában még egy kiállított példány megtekintése és kipróbálása is okés, nem úgy az android esetén, ahol a szórakoztató ifjúság poénból hülyére "elállít" - mert ki nem ismeri a fejlesztői beállításokba történő belépés módját...stb - egy kiállított csúcstelefont úgy, hogy utána csak úgy röcög meg akad.
az android több odafigyelést igényel, mint az ios, de cserébe több módosítási..stb lehetőséget is biztosít.
aki eddig nem használt androidos telefont, vagy csak az alsóbb kategóriás típusokat próbálta és amiatt rossz véleménnyel van róla, annak pléne nehéz döntés, és erősen meggondolandó.
igaz, a másik oldal is adott, sok volt i5 tulajt találsz, akik androidos csúcstelefonokra váltottak (g2, nexus 5, one...stb) és elégedettek, szóval tényleg minden felhasználói szokások és kompromisszumos képesség kérdése.

(#33000) Smile8822 válasza kali (#32999) üzenetére


Smile8822
senior tag

Köszönöm szépen minden segítséget!
Ha kérdésem lesz hozzád fordulok :)
Köszi mégegyszer.
Szép estét:
Smile8822

•19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.