Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:33

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S4 - negyedik, bővített kiadás, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33851) jeanvaljean


jeanvaljean
tag

Sziasztok!

Hosszú idő után vennék telefont, nemrég született kisfiam miatt először számít életemben a kamera is. A sok leíráson túl személyesen is kipróbálgattam, és engem teljesen meggyőzött.

Viszont több panaszt hallok az akksijával kapcsolatban. Rá-, vagy inkább lebeszélnétek erről a készülékről?

(Engem nem érdekel a pislogós lapozás, irányítás, NEM játszik rajta semmit, semmi ilyesmi, csak egy gyors, jó kamerával megáldott, erős akksival fölszerelt telefont keresek.)

Köszi a segítséget.

(#33852) migabi24 válasza jeanvaljean (#33851) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ha ennyire fontos a kamera, akkor ott vannak a lumiák, vagy s4 zoom, de a G2 is elég jó

(#33853) jeanvaljean válasza migabi24 (#33852) üzenetére


jeanvaljean
tag

Köszönöm a választ!

Kipróbáltam a Lumia 1020-ast, de szerintem kicsit túl van misztifikálva. Nem rossz, de lassú a kamera, és a telefon is kissé döcögős. Az S4 zoom meg otromba (nekünk), az LG meg nagyon nagy. De annak is letesztelem a kameráját.

Mondom, nekem az S4 tökéletesen megfelel kamera terén, csak az akku miatt aggódom.

(#33854) Gizmo94


Gizmo94
veterán

Nálam 4.2.2 alatt használja a glonass-t, viszont a tárhelynél nincs gyorsítótárazott adatok rész...

(#33855) laszlolczka


laszlolczka
őstag

[APP][4.0.3+][XPOSED] HandleExternalStorage.Itt a megoldás az SD kártyához.http://data.hu/get/7555602/HandleExternalStorage-101.apk.

-Házas?igen már tiz éve.Gyerekek?Igen kettő.Állatok?-á tök kulturáltak.

(#33856) zseko válasza Gizmo94 (#33854) üzenetére


zseko
veterán

4.2.2 alatt nekem is úgy volt, 4.4.2 alatt már fordítva ;)

HR24.hu

(#33857) Gizmo94 válasza zseko (#33856) üzenetére


Gizmo94
veterán

Kösz. Francba.. Pedig külön ezért kapcsoltam be két és fél hét után először a telefont, hogy ezt a gyorsítótárat megkeressem. De akkor nem fektetek ebbe a keresgélésbe több energiát. :D

(#33858) Vikooo válasza Gizmo94 (#33854) üzenetére


Vikooo
addikt

4.4.2 alatt mindegyik tudja használni. 4.4.2 -nél elb*szták rendesen... :(

(#33859) Vagany válasza zseko (#33856) üzenetére


Vagany
őstag

4.3 alatt meg mind a kettő adott :) .

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#33860) MunezXBK válasza jeanvaljean (#33853) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mi az aggódás oka?

(#33861) silentkiller válasza laszlolczka (#33855) üzenetére


silentkiller
senior tag

Jó lenne de root kell hozzá :O

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#33862) ak76 válasza SG3rg0 (#33787) üzenetére


ak76
senior tag

(#33863) jeanvaljean válasza MunezXBK (#33860) üzenetére


jeanvaljean
tag

Többen panaszkodtak rá, hogy látszólag indokolatlanul merül, elég drasztikusan, használat mellett is, meg, hogy már nap végét nehezen bírja ki (gondolom nem az új telóról van szó - de nem szeretnék két év múlva ismét újat venni, és folyamatosan töltögeni sem.) Játék kizárva, telefonálás alkalmankéntmobilnet és általában wifi.

Számomra a Moto G ideális, fantasztikus telefon, de az S4-nek szerintem nagyon jó a kamerája.

Mit gondolsz?

(#33864) MunezXBK válasza jeanvaljean (#33863) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Használatfüggő az akksi, de wifin nem merül olyan gyorsan, mint mobilneten.

Nem kicsi a kijelző, valaminek ki kell szolgálnia, az pedig az akksi lesz.

(#33865) jeanvaljean válasza MunezXBK (#33864) üzenetére


jeanvaljean
tag

Köszönöm a válaszokat!

Az a baj, hogy a személyes tapasztalataim alapján (és mert szeretem a kis, maroknyi méretet) vagy ez, vagy az iPhone 5s a csúcsfényképezős telefon, de egyszerűen telefonért kiadni 170 ezret... Szégyellném magam...

(#33866) kali válasza jeanvaljean (#33865) üzenetére


kali
legenda

szia,

ne sima kínai akkumulátor legyen az s4-ben, akkor nem akar majd hirtelen merüléseket eszközölni a púposodás miatt, a többi meg már használat függvénye.
az s4 is volt 170 e ft, de még drágább is, amikor kijött!
az iphone 5s-t nem tudom, hogy milyen konstrukcióban nézted 170 e ft ellenében, de ha az aprón vagy a gsm boltokban árult, megfelelő számlával nem rendelkező, külföldi szolgáltatós, de amúgy független készülékről van szó, akkor csak óvatosan! nem véletlenül jóval drágább a rendes apple hivatalos viszonteladós, vagy szolgáltatónál listaáron, esetleg feltöltős csomagban árusított készülék...
én kiadtam inkább a t-nél 215 e ft-ot a listaáras iphone 5s-ért, és nem véletlenül nem vettem olcsóbban kérdéses forrásból származót, megfelelő számla nélkül, ráadásul ha gariban cserélnek készüléket, akkor a szolgáltatósnak akár a jótállás utolsó napján is újraindul a teljes 1 év, a függetlennél viszont nem, annál maximum 3 hónapot adnak, és nem is feltétlenül az egész készülékre.

[ Szerkesztve ]

(#33867) nfsu17 válasza jeanvaljean (#33865) üzenetére


nfsu17
veterán

én pl nem tudom (és nem is akarom) lemeríteni egy nap alatt, de tény hogy nem is nyomkodom egész nap.
ennek ellenére ésszel használva 5-6 óra kijelzőidő hozható vele.
a kamera meg...hm...gondolom nem az udvaron lesz a gyerek fotózva, hanem beltérben, szóval nem kizárt, hogy 10-ből csak pár kép fog sikerülni...a többi meg bemozdult lesz.
ha nem fontosak azok a képek, akkor mindegy, ha igen, akkor nem használnék mobilt

(#33868) jeanvaljean válasza kali (#33866) üzenetére


jeanvaljean
tag

Szia, köszönöm a válaszokat!

Gsmline-hu-n ennyi akciósan. Nem beszéltem még velük, de persze, csak garanciásan és papírokkal, számlával venném.

(#33869) jeanvaljean válasza jeanvaljean (#33868) üzenetére


jeanvaljean
tag

http://www.gsmline.hu/mobiltelefon/37500-apple-iphone-5s-akcios

(#33870) kali válasza jeanvaljean (#33868) üzenetére


kali
legenda

az olyan gsm boltos meg aprós olcsósított készülékeket csak saját felelősségre!
itt találod meg a hivatalos viszonteladókat, akik megfelelő számlát adnak; link
a szolgáltatósak is rendben vannak!
nem véletlen az a 40 - 50 e ft különbözet a megfelelő és a kérdéses forrásból származó készülékek áránál!
ahol nincs számla, vagy csak gsm bolti számla van - olyan üzleté, amelyik nem hivatalos viszonteladó -, ott probléma adódhat, mert bár alapesetben számla nélkül is megy a garis ügyintézés, ha a regisztráció alapján rendben van a gyártói jótállás, de bizonyos esetekben kérik a számlát, és akkor már csak a hivatalos viszonteladóé a jó!
a linkelt üzletnél még csak gyártói garit sem írnak, a bolti meg alig ér valamit...

s4 esetén is van ilyen, illetve még kacifántosabb, a gsm bolti garis, rendes samsung jótállási jegy nélküli telefonra nincs gyártói garancia, pedig a gyártói gari prémium, házhoz díjmentesen kivonuló szervizessel!
alapesetben is sem kell számla, elég a gyártói jótállási jegy, de bizonyos esetekben is iit kérik a számlát!

[ Szerkesztve ]

(#33871) jeanvaljean válasza nfsu17 (#33867) üzenetére


jeanvaljean
tag

Én sem használnám állandóan, nem vagyok az a fajta. Játszani sem játszom rajta.

Fénykép? Kint is, bent is. Hát úgy nem fontosan, hogy nem kell tökéletes minőségnek lennie. Fényképezőt meg nem akarok mindenhova hurcolni magammal, azért kényelmes a teló, hogy csak előkapom, és hipp-hopp.

Posztoltam itt néhány képet, alul láthatod őket. Ezek a feleségem Lumia 610-esével készültek zárt térben, vaku nélkül, néha buszon, vonaton. Számomra teljesen elfogadható képek egy telefontól. De ha egy kicsit jobbat is lehetne, örülnénk neki.

http://mobilarena.hu/tema/re_motorola_moto_g_nekunk_is_kene/friss.html

(#33872) jeanvaljean válasza kali (#33870) üzenetére


jeanvaljean
tag

Köszönöm az infókat!

(#33873) ricsi0307 válasza jeanvaljean (#33871) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Nagyon jópofa a buszos kép amikor mindketten alszotok :) Egyébként ettől jóval jobb képminőséget várj az S4-től.

(#33874) jeanvaljean válasza ricsi0307 (#33873) üzenetére


jeanvaljean
tag

Köszi:)

Hát az egy kimerítő nap volt:)

Én is így gondoltam, köszi. Azért raktam be a képeket is, mert teljesen relatív, kinek mi a jó kép. Szerintem az S4-essel jó képeket lehet lőni. Szerintem ezek sem rosszak, lőttem pár képet az S4-essel, azok nagyon szépek lettek.

(#33875) mgTerminator válasza jeanvaljean (#33863) üzenetére


mgTerminator
veterán

Nem akarsz 2 év múlva újat venni? Akkor szerintem ne is vegyél semmit, mert manapság már csak 1-2 évre terveznek mindent... Nehogy azt hidd hogy ezzel a telefonnal fogsz nyugdíjba menni...

(#33876) kurion


kurion
senior tag

Tegnap nekiálltam szét szedni a telefonom kijelzőjét hogy kicserélem. Most van egy üveg nélküli telefonom vagy 2 hétig mert elrontottam a ragasztást.... :W :W :W

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#33877) zzola válasza kurion (#33876) üzenetére


zzola
félisten

Uh, mi sikerült félre? Látszik a ragasztó vagy befolyt valahova?

(#33878) kurion válasza zzola (#33877) üzenetére


kurion
senior tag

belevegősödött, először lepucoltam másodszorra meg már lehet kevés is volt a ragasztó... Mind egy a telefon megy enélkül is csak nem javasolt a használat :D

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#33879) zzola válasza kurion (#33878) üzenetére


zzola
félisten

Cumi, akkor lehet gyakorolni, gondolom már meg is rendelted a következő szettet a cseréhez...

(#33880) migabi24 válasza mgTerminator (#33875) üzenetére


migabi24
nagyúr

Azért ez erős túlzás, az S1-S2 még mindig sok ismerősömnél hibátlanul üzembe van, pedig nem 2 éves darabok

(#33881) kurion válasza zzola (#33879) üzenetére


kurion
senior tag

hát sajnos nem :\ majd csak hétfőn tudok pénzt tenni a számlámra de akkor rendelem a köv adag ragasztót, remélem azzal már jó lesz :)

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#33882) ak76 válasza jeanvaljean (#33865) üzenetére


ak76
senior tag

Az i5s is merül,pláne az új frissítés óta.
Egy nap oszt jónapot'.
Ettől függetlenül csalódás a S4 akksikapacitása 4.4.2-vel,pláne a feleannyiba kerülő Lg F6-os két,két és félnapos töltési periódusa után(4-5 óra kijelző,nonstop wifi,4G,3 mail szinkron,1 óra beszélgetés,stb).
Ma hajnali 1-kor vettem le töltőről az S4-est 100%-ról,most van 51%-on,1 óra 45 perc net után,3 mail szinkron,0 beszélgetés,0 sms.
Soványka.

(#33883) SP!T


SP!T
addikt

Hali! T-Mobile-os telcsire flasheltem gyári XEH 4.4.2-t, 3+1 fileos-at. Ez után még recovery-ben factory resetet is nyomtam, még is valami más külföldi (talán cseh?) nyelven indul el első indításnál. Gondolom rossz a CSC, de ezt hogy módosítom a nélkül, hogy megsérteném a Knox számlálót?

There's a device that I've been using called a whoop.

(#33884) nggabi válasza SP!T (#33883) üzenetére


nggabi
nagyúr

jelenleg nincs knoxfree root, ezért nem. de jó az úgy, miért zavar?

"szenyor dzsíííí"

(#33885) SP!T válasza nggabi (#33884) üzenetére


SP!T
addikt

Csak a tudat zavar! :U De amúgy miért lett más nyelvű? Hisz magyar ROM volt eddig is rajta. Most is XEH-eset raktam fel. Akkor honnan szalajtotta ezt a másik nyelvet alapértelmezettnek?

There's a device that I've been using called a whoop.

(#33886) migabi24 válasza SP!T (#33883) üzenetére


migabi24
nagyúr

Csak a még nem elérhető tés 4.4.2-es rommal tudod garivesztés nélkül visszaállítani a csc-t, minden rom csomagba van egy alapértelmezett csc kód ami beáll ha nem szerepel a csomagba a telefon kódja

[ Szerkesztve ]

(#33887) SP!T válasza migabi24 (#33886) üzenetére


SP!T
addikt

Értem! 4.4.2-ről 4.3-ra lépni amúgy lehet számláló ugrás nélkül?

There's a device that I've been using called a whoop.

(#33888) migabi24 válasza SP!T (#33887) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nem

(#33889) SP!T válasza migabi24 (#33888) üzenetére


SP!T
addikt

Akkor utolsó kérdés: Várható valamikor, hogy valaki rájön, hogy a francba lehet kiherélni ezt a Knox-ot, vagy ez egy lehetetlen küldetés mindenki számára? :) Pont akkor tértem át LG-re, mikor S3-ra kijött a Knox-os ROM. Gondoltam azóta valaki ezt megoldotta és meglepődtem, hogy még mindig semmi ilyesmi. :(

There's a device that I've been using called a whoop.

(#33890) migabi24 válasza SP!T (#33889) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ezt senki nem tudja pontosan, de szerintem ha törhető lenne akkor már megoldották volna

(#33891) jeanvaljean válasza mgTerminator (#33875) üzenetére


jeanvaljean
tag

Tisztában vagyok vele, hogy nem evvel megyek nyugdíjba, de én nem vagyok olyan telefon használó, aki kétévente cseréli a mobilját. A jelenlegit is már három éve használom, azelőtt pedig 4 és 8 (!) évig használtam ugyanazt a telefont. Nyilván a maiak gyorsabban ideje múlttá válnak, de nem vallom azt a tételt, hogy el kell fogadni, hogy kétévente új telefont kell venni. Mert így nem éri meg egy 150-200 ezres telefon két évre... Gondolj bele. Nekem családom, gyerekeim vannak, és még lesznek, így nem fér bele kétévente ennyi kiadás.

(#33892) chester99


chester99
aktív tag

Üdv

Honnan érdemes valami minőségibb fóliát rendelni a telefonra?
Valaki akkor dobjon már egy linket... :R

(#33893) b.regius válasza jeanvaljean (#33891) üzenetére


b.regius
tag

+1 !

(#33894) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Ilyet még ugye nem lehet kapni? Mar mint hátlapot



Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#33895) migabi24 válasza mSchumi87 (#33894) üzenetére


migabi24
nagyúr

Sajnos még nem, de mivel sokan várjuk, ha elérhető lesz, biztos olvasni fogsz itt rólla

[ Szerkesztve ]

(#33896) mgTerminator válasza migabi24 (#33880) üzenetére


mgTerminator
veterán

Azért a 2010-2011-es modellt nem nevezném mai darabnak... mindent úgy gyártanak hogy egyre kevesebbet bírjon. Amúgy faternak is S2 van.

(#33897) migabi24 válasza mgTerminator (#33896) üzenetére


migabi24
nagyúr

Olvasd el mit írtam

(#33898) kali válasza ak76 (#33882) üzenetére


kali
legenda

Egy nap oszt jónapot' - vagy nem, de legalábbis ha az 5s annyi - mert úgy használja valaki, akkor az s4 még annyi sem...
konkrétan -4% iphone 5s alatt a 7.0.6 és a 7.1 különbözet, amit észre sem venni, ellenben sokkal jobban bírja az s4-nél az 5s, pláne kijelzős használatban érzem a különbséget, úgy 2 órával többet tud az 5s az én használati szokásaim mellett (főként lte és wifi net).
azt nem értem, hogy a gyenge hardverű, de aránylag nagy kapacitású akkumulátorral rendelkező f6, miként hasonlítható a sokkal erősebb hardverű csúcskategóriás készülékekhez akkumulátoros üzemidőben...

[ Szerkesztve ]

(#33899) Maquuu


Maquuu
tag

Hello. A Viper4Android alkalmazásnál milyen cpu-t kell választani I9505-höz?

(#33900) mgTerminator válasza migabi24 (#33897) üzenetére


mgTerminator
veterán

Igazad van, bocs. De én legelőször azt írtam hogy a mostanában, vagyis pl S4, te meg jöttél a régi modellekkel... érted... de ne aggódj, azok se fognak túl sokat menni még. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.