Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:33

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S4 - negyedik, bővített kiadás, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32251) mgTerminator válasza Dare2Live (#32247) üzenetére


mgTerminator
veterán

Ezekhez nem kell a Stock ROM-ot feltenni, akár már most is felrakhatod. De KNOX ugrani fog...

(#32252) nfsu17


nfsu17
veterán

kár volt feltennem MHA-ra az MKF-et.
eddig csak negatív érzéseim vannak róla.

-YT ez a "pirosikonos", ami nekem nem jön be
-térkép szintén új, nincs benne offline mentési lehetőség
-képernyőzár feloldáskor nincs meg az a fincsi effekt, hogy ha a kijelző fölé viszem az ujjam, akkor követi a kis fény az ujjamat, anélkül hogy hozzáérnék a kijelzőhöz...tehát a levegőből követi
-akkuidő nem hogy jobb lenne, de....mindegy.
-nem is tűnik gyorsabbnak az egész, ugyan olyan akadások vannak ezen is
amit meg végképp nem értek, port.hu-s tévéműsor teljes asztali nézetben úgy tölt be, mint valami 256MB-os f.stalicska...de csak az az oldal...minden máshol eddig jónak tűnik
-volt kb 5 reset feltevés előtt is és után is, ennél tisztább már a baba popója sem lehetne

Ó de jó lett volna hallgatni magamra, mert tudtam úgyis rosszabb lesz...na mindegy.
azért lehet használni a telót, de akkor is

[ Szerkesztve ]

(#32253) galaxys80 válasza Szakiii (#32242) üzenetére


galaxys80
veterán

Legalább már tudod,hogy nem magyar a telefonod.:)

Nfsu17
Érdekes észrevétel, mert én a megjelenése óta MKF -et használok és teljesen elégedett vagyok vele.

[ Szerkesztve ]

(#32254) Dare2Live válasza mgTerminator (#32251) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Azért kérdezem mert korábban volt vmi bootloaderes hülyeség, hogyha felmet 4.4 akkor már nem lehet 4.3ra visszamenni. De más pl AOSPs 4.4et attól még fel lehet rá tenni, hogy felment rá a hivatalos 4.4?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#32255) zzola válasza mgTerminator (#32249) üzenetére


zzola
félisten

Tudom, azért kérdeztem... :)

(#32256) borsodika válasza lefkosia (#32248) üzenetére


borsodika
őstag

Én is feltettem tényleg mintha kicsit gyorsabb lenne az előző leak-hez képest viszont amikor a gyári lockscreen-el feloldom akkor mintha +1mp hatásszünet lenne amire mutatja a kezdőképernyőt pedig volt wipe és az előző leaknél ezt nem tapasztaltam. HA beállítom ezt a cseppes lockscreent ott hibátlan.

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#32257) lefkosia válasza borsodika (#32256) üzenetére


lefkosia
őstag

Amennyiben van root jogod, akkor tedd fel ezt. Ezzel nem lesz "hatásszünet" a TW.

Nálam hibátlanul, gyorsan teszi a dolgát.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There

(#32258) borsodika válasza lefkosia (#32257) üzenetére


borsodika
őstag

A vicc az egészben, hogy fent van. :( Már a leak-re is feltettem most a XEH-re is de itt meg meg van ez a hatásszünet a fényeffektusnál.

[ Szerkesztve ]

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#32259) Sebibalu válasza lefkosia (#32248) üzenetére


Sebibalu
őstag

Az ikonok nagyon babák, végre valami jó pofa dolog. Az UI-t ismerem és mint kés a vajban ugy suhan :))

(#32260) Don't Panic


Don't Panic
senior tag

sziasztok , tegnap tetttem fel a 4.4.2 őt és nem jelenik meg az intell.kép.zár. ikon holott a funkció be van kapcsolva 4.3. alatt tökéletesen működött. valaki valamit erre?

nem szóltam , csak akkor villan fel egy pillanatra mikor mondjuk a böngészőben olvasok

[ Szerkesztve ]

(#32261) Valken


Valken
tag

Feltettem a független 4.4.2-t és olyan "gondom" van, hogy a beállítások menüben (és az állapotsorban) scrollozáskor a betűk villognak / vibrálnak.

Tapasztalt más is ilyet?

(#32262) Don't Panic válasza Valken (#32261) üzenetére


Don't Panic
senior tag

nekem is ilyen :D kicsit fura nekem is... mosódnak a betűk is és inkább ilyen sötét lilás fleshbe megy át a fekete rész... 4.3 alatt nem ilyen volt.

[ Szerkesztve ]

(#32263) Valken válasza Don't Panic (#32262) üzenetére


Valken
tag

Pontosan. 4.3 alatt semmi ilyen nem volt, jelen pillanatban iszonyatosan zavaró, remélem van / lesz rá megoldás. :)

(#32264) Don't Panic válasza Valken (#32263) üzenetére


Don't Panic
senior tag

u látszik nem mindenkinél jön elő ez , neked az intell kép zár ikon csak olvasáskor villan fel vagy állandóan ott van az ikon mint 4.3 alatt?

(#32265) Valken válasza Don't Panic (#32264) üzenetére


Valken
tag

Csak olvasáskor. De ez kevésbé zavar, mint a villódzó betűk. :)

(#32266) Don't Panic válasza Valken (#32265) üzenetére


Don't Panic
senior tag

jogos ;]

(#32267) Don't Panic válasza Valken (#32265) üzenetére


Don't Panic
senior tag

de csak a menuben... pl ha saját fájlokban turkálok akkor jó nincs mosódás és vibrálás és feketés lilás áthúzás

(#32268) Valken válasza Don't Panic (#32267) üzenetére


Valken
tag

Igen, csak a menüben és az értesítési sávban jön elő, böngészőben, alkalmazásokban (pl. Index.hu applikáció) minden tökéletes.

(#32269) isu2003 válasza kali (#32250) üzenetére


isu2003
csendes tag

Nekem gyárilag az SWC volt rajta, utána feltettem a magyar XEH-t és átállt SIO-ra ( Szlovén )ezután feltettem a magyar PAN-t és rendesen beállt PAN-ra. Ezután megint megpróbáltam a magyar XEH-t és átállt NEE-re. Most visszaraktam a gyári SWC és rendesen visszaállt SWC-re. Ja és gyárilag független a telefon….

Galaxy Note 4 + Galaxy Tab 2 10.1

(#32270) KisBundi válasza isu2003 (#32269) üzenetére


KisBundi
őstag

Vki elmagyarázná miez a sok XEH, SIO, PAN...? :B Mit befolyásol ez? :)

(#32271) kali válasza isu2003 (#32269) üzenetére


kali
legenda

annak nincs jelentősége, hogy függő vagy független a készülék, hanem csak annak, hogy az aktuális identitásra milyen kerül felhúzásra.
a pan szolgáltatós, nem multi csc, így azt bármelyikre felhúzod, nem tud másmilyen lenni, hiszen csak és kizárólag azt az egy értéket tartalmazza a firmware, de ez igaz a többi szolgáltatós firmware verzióra.
mindig azt nézd, hogy aktuálisan milyen, és arra milyet teszel fel, semmi más nem számít.
swc utána xeh, tehát oxx csc, amiben már nincs swc identitás, akkor az ahhoz közeli alapértelmezett áll be, az lehetett a sio.
pan bármire pan eredményt fog dobni, a fent leírtak miatt.
pan után az oxx csc hiába tartalmaz xeh értéket is, nem az fog beállni, mert nem az az alapértelmezett, de ha nee lett, akkor nem oxx volt a csc, hanem a nee megfelelős.
egyszer kell beállítani bármire, például xeh esetén sosem fog módosulni, ha mindig oxx csc megy fel, mert bár tartalmaz sok más értéket is, de mivel adott az előző, ezért nem módosítja a rendszer, hanem automatikusan hozzátársítja a megfelelőt.

KisBundi; product code, recovery alatt tudod megnézni, az alapján azonosítja minden a rendszert, hogy melyik ország (és szolgáltató) identitását hordozza.

[ Szerkesztve ]

(#32272) nggabi


nggabi
nagyúr

most komolyan egész nap a beállításokat scrollozzátok? :U

;]

"szenyor dzsíííí"

(#32273) mSchumi87 válasza kali (#32271) üzenetére


mSchumi87
senior tag

Hello nekem is SWC a CSC-m, ezek szerint root nelkul megtudom változtatni?

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#32274) Valken válasza nggabi (#32272) üzenetére


Valken
tag

Nem, de olyan szinten feltűnő, hogy nem tudtam elmenni mellette szó nélkül. :)
Mellesleg eddig nem volt ilyen gondom, tehát muszáj volt érdeklődni, hogy másnál is hasonló-e a helyzet.

(#32275) isu2003 válasza kali (#32271) üzenetére


isu2003
csendes tag

Köszi... :R

Galaxy Note 4 + Galaxy Tab 2 10.1

(#32276) kali válasza mSchumi87 (#32273) üzenetére


kali
legenda

meg, csak nem feltétlenül arra, amire szeretnéd.
amennyiben például pan vagy tmh kell, akkor a megfelelő szolgáltatós érték felhúzásával arra módusol, attól függetlenül is, hogy előtte milyen volt, de ha például xeh kell, és oxx csc kerül felhúzásra, akkor az swc után az csak root és cscc által állítható be, ellenkező esetben bár fog változni, de az újonnan felhúzott firmware alapértelmezettje lesz, ami sosem a xeh, sajnos...
mennyivel egyszerűbb volt a régebbi telefonokon/firmware verziókon, csak beírta az ember a megfelelő kódot a tárcsázóba, kiválasztotta a megfelelő product code értéket, és a rendszer beállította azt egy teljes nullázás után. nem kellett root, meg külön alkalmazás sem.

[ Szerkesztve ]

(#32277) gyurka75 válasza kali (#32271) üzenetére


gyurka75
csendes tag

szóval ezt értsem úgy, hogy ha nekem PAN-s a telefonom, akkor egyszerűen nem tudom átállítani XEH-re a recovery-ben?

ez csak azért kérdem, mert mintha a XEH-esek gyorsabban kapnák a frissítéseket

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk! :)

(#32278) kali válasza gyurka75 (#32277) üzenetére


kali
legenda

amennyiben szolgáltatós firmware van fent, úgy nem lehet módosítani, mert csak a pan értéket tartalmazza, de annak semmi akadálya, hogy felhúzz egy magyar független firmware verziót, utána root és cscc alatt belődd a xeh értéket.
a telenor esetén került ki olyan s4 széria is, amin magyar független firmware verzió van, xeh értékkel, azok alapban a független firmware verziós frissítést kapják meg (f)ota/kies útján, illetve a magyar független firmware verzió odin által történő felhúzását követően is xeh marad a korábbi xeh érték.
mostanság valóban a független firmware verzió jön korábban, de eleinte nem így volt, a telekom volt az első, utána a többi szolgáltató, és végül a független érkezett.

(#32279) gyurka75 válasza kali (#32278) üzenetére


gyurka75
csendes tag

köszönöm..... asszem értem! :)

de szerintem semmi bajom se lesz ha megvárom a szolgáltatói frissítést - lehet pár nap és jön is ;)

előtte bada-m volt, és azon sokkal egyszerűbben mentek ezek az fw variálások :) és most még nem mernék beleugrani az s4 -esem mókányolásába! jól működik így is :K

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk! :)

(#32280) ricsi0307


ricsi0307
senior tag

Az mitől lehet, hogy lecsökkent a felére a töltés mértéke?Eddig ugye 1900 ma-val töltötte most meg csak 1000-el.Próbáltam ki be dugni attól régebben helyre állt de nem segített.MIUI van fent de az a 4.2-es TW-re épül szóval nem hiszem, hogy az lenne a gond.Estleg az létezhet, hogy ki lett cserélve a kábel az okozná a gondot?

[ Szerkesztve ]

(#32281) Vikooo válasza ricsi0307 (#32280) üzenetére


Vikooo
addikt

Csak gyari, szigetelt (vastag) usb kabellel ad le 2A -t.

(#32282) KisBundi válasza kali (#32271) üzenetére


KisBundi
őstag

Nekem CSC code: NEE! Ez mit jelent most? :F

(#32283) ricsi0307 válasza Vikooo (#32281) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Az van nekem is.Amikor cserélték a kijelzőt kaptam egy új kábelt is, mert bitang holtjátéka volt a telefonba.Ezért lepődtem meg.

(#32284) kali válasza KisBundi (#32282) üzenetére


kali
legenda

nordic identitást.
annyira nagy jelentősége nincs, legalábbis a készülék/rendszer működése szempontjából, nagyon szélsőséges esetben probléma már csak, ha nem "megfelelő" az érték.

(#32285) WinnerB0Y


WinnerB0Y
senior tag

Oké.
Egyik recovery sem megy fel a telómra.
Már kezdek ideges lenni.

EUNE: iNeeko

(#32286) frantyi


frantyi
tag

Sziasztok,

Az értesítési ikonokat hogy lehet színesre vissza állítani? Ezek a fehérek nem szimpik :D

Köszönöm
Frantyi

(#32287) frantyi


frantyi
tag

Sziasztok,

Az időjárás widgetet be lehet állítani átlátszóra?
Vagy van esetleg olyan időjárás widget ami átlátszó?

Köszönöm

Frantyi

(#32288) Petyyyyy válasza frantyi (#32287) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Playen - Transparent clock & weather.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#32289) mgTerminator válasza nggabi (#32272) üzenetére


mgTerminator
veterán

Igen, én naponta több órát is ezzel töltök el, nagyon jó elfoglaltság!
Egyébként cm alatt is ilyen.... nem lehet hogy az android verzióban van a hiba?

(#32290) migabi24 válasza mgTerminator (#32289) üzenetére


migabi24
nagyúr

Dehogy, itt a kijelzővel van baj, ezért nincs megoldás megjelenés óta erre a problémára

(#32291) mgTerminator válasza migabi24 (#32290) üzenetére


mgTerminator
veterán

Nekem talán csak a legelején csinálta, nem emlékszek hogy 4.3 alatt csinálta volna :U de amúgy tényleg egy kalap szar ez a kijelző, a felső része lilás árnyalatú, az alja meg sárgás....

(#32292) migabi24 válasza mgTerminator (#32291) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nekem ez a 2. S4-em az elsőt megjelenés napján vettem az is lilult, most ez is lilul, az első egyik szoftverrel lilult a másikkal nem, de amikor nem lilult akkor meg korom sötétbe látszódott, hogy nem kapcsolnak ki a pixelek ezért nem lilul, de akkor meg a fekete nem volt rendes, vöröses volt, ezek váltakoztak felváltva, ezért gondolom, hogy a kijelző a bűnös, ha jól tudom a note3 is ilyen, pedig az már újabb

(#32293) zakrafein


zakrafein
csendes tag

Sziasztok! Vki esetleg aki találkozott már ezzel a problémával ... Gyári független a telefon is a ROM is rajta - most frissült OTA-n keresztül. A 4.3 alatt is előfordult - pl a hét elején is vmikor, hogy ránézésre ok a telefon, max. térerőn virít, de a telefon nem elérhető, én sem tudok hívást indítani, nincs mobil kapcsolat, nincs regisztrálva a hálózaton. Akkor repülő mód vissza és működik. Többek közt ezért raktam most fel a 4.4-et úgy, hogy gyári visszaállítás, frissítés, gyári visszaállítás ... azonban ma reggel megint így jártam, azzal a különbséggel, hogy most csak az újraindítás után állt helyre a kapcsolat. Elég zavaró, hogy azt hiszem, hogy elérhető vagyok ... aztán kiderül, hogy mégsem. Mintha egyre gyakrabban csinálná ezt ... a héten ez volt a második alkalom.

[ Szerkesztve ]

(#32294) galaxys80 válasza mgTerminator (#32291) üzenetére


galaxys80
veterán

Valamiért nálad mindig előjönnek, ilyen anomáliák ennél a telefonnál. :U
Ha nekem ennyire nem jönne be és ennyi gondom lenne vele már rég eladtam volna.
Szar kamera, szar kijelző, szar TW.

(#32295) mgTerminator válasza galaxys80 (#32294) üzenetére


mgTerminator
veterán

A kijelző az hardveresen szar, de a 2. kijelzőm az jó volt :D A kamerának meg nincs semmi baja csak cm alatt szarakodott de már működik pedig nem is csináltam vele semmit. A TW meg egy idő után unalmas, a sebesség meg kész tény hogy rontja a Samsung...
Én hűséges típus vagyok ezért nem adok túl semmin a kezdeti nehézségek miatt ;) Sajnos semmi sem tökéletes a tömeggyártás miatt. Amúgy meg mindenki nagyon jól tudja hogy nem könnyű váltani...

(#32296) mgTerminator válasza migabi24 (#32292) üzenetére


mgTerminator
veterán

Nekem a 2. kijelzőm tökéletes volt, nem volt semmi lilulás, a színek is jók voltak, a fekete pedig teljesen fekete volt, többször is kipróbáltam sötétben!

(#32297) zzola válasza mgTerminator (#32295) üzenetére


zzola
félisten

Igazad van, de a Samsung igazán megengedhetné, hogy az ember válasszon....Én örömmel használnám ezt a készüléket GE rommal, ha lehetne....
Persze attól nem lenne jobb a kijelző sem...

[ Szerkesztve ]

(#32298) nbware


nbware
senior tag

mivel új tulaj vagyok, tudnátok esetleg írni egy listát, mit érdemes feltenni és miért? gyorsabb, szebb legyen?

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#32299) frantyi válasza Petyyyyy (#32288) üzenetére


frantyi
tag

Köszönöm

(#32300) mgTerminator válasza zzola (#32297) üzenetére


mgTerminator
veterán

Én már annak is örülnék ha itt is kapható lenne a Google Edition S4... Egyébként simán meg tudnák csinálni hogy lehessen váltani a menüben a 2 ROM között... Letoltené OTA és felrakná a másikat... Nem értem miért kell ráerőltetni az emberekre a szarukat. Az S5 a 8 gigás tárhelyel meg vicc...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.