Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:33

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S4 - negyedik, bővített kiadás, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) zseko


zseko
veterán

Memória használás szempontjából nagyon jó ez a 4.3. Viszont most merült mint az atom, 7 óra alatt 20%-ot.... éjjel, alvás alatt.

HR24.hu

(#24002) kali válasza zseko (#24001) üzenetére


kali
legenda

pedig akkumulátoros üzemidőben is sokkal jobb a 4.3, mint a legjobb 4.2.2.
nézz rá az akkumulátoros statisztikára, hogy mi fogyaszt, esetleg a problémás google folyamat, amiről sok telefon esetén cikkeznek az utóbbi google frissítés óta, vagy csak nulláznod kell a rendszert, ha nem megfelelő/tiszta alapra ment fel a 4.3.

[ Szerkesztve ]

(#24003) zlatan77 válasza kali (#23992) üzenetére


zlatan77
aktív tag

De,ha mindent kikapcsolsz,amiket linkeltél,akkor tulajdonképpen kapsz egy jó fogyasztású,de egyszerű butatelefont. :D

Egyébként a google szolgáltatásoknál szerintem a Now fogyasztja a legtöbbet.
Kipróbáltam és éjszakára kikapcsoltam.(Helymeghatározás engedélyezve maradt)
Folyamatos Wifi-vel, minden szinkronizációval 3%-ot merült. :C
Azt hiszem marad is így.Egyelőre nem nyújt még annyit,hogy érdemes lenne feláldozni az üzemidőt rá.

(#24004) Newlocal válasza kali (#23994) üzenetére


Newlocal
aktív tag

Hello,

ujmobilshopban vettem 2 év gyári garival, 27%os áfás számlával. Garipapír, doboz, tartozékok, minden fullra rendben van.

Itt a kért infó:

AP: I9505XXUDMHA
CP: I9505XXUDMHA
CSC: I9505OXXDMI3

''Két dolog érdekel igazán: az állapottérmodell alkalmazása az irányításelméletben... és a p*na.''

(#24005) kali válasza zlatan77 (#24003) üzenetére


kali
legenda

miért? miért fussanak olyan szolgáltatások, amik részint nem is működnek magyarországon?
miért naplózza folyamatosan a rendszer, hogy merre járok, miért továbbítsa a szervernek, miért kínáljon fel nekem éttermeket, benzinkutakat...stb, ha egyszer magam döntöm el, hogy hová szeretnék menni, milyen szolgáltatásokat akarok (ki)használni...stb, és szükség esetén célirányosan rákeresek!
minek szinkronizáljon fel azonnal minden fényképet...stb automatikusan a felhőbe, ha egyrészt van szabad tárhely bőven a telefonon és a memóriakártyán, másrészt szelektálom először, és majd én eldöntöm, hogy mik mehetnek fel, és mik nem!
lehetne még sorolni, de semmi olyat nem tiltottam le, amitől nem működne teljes funkcionalitással a telefon/rendszer, csupán én határozom meg a működés milyenségét.
telefonálok, az működik!
írok sms-t, az működik!
levelezek, több e-mail kliens is működik!
használom a hangouts szolgáltatást wifi és mobilinternet útján is, működik!
netezek, mobilinternet (4g/lte) és wifi útján is működik!
keresek cíemeket/útvonalakat, a gps és a térkép is működik!
fényképezek/videózok, működik!
hallgatok zenét, működik!
használom a naptárt/tervezőt, szinkronizálom is wifi és mobilinternet útján, működik!
használom a google, samsung és a dropbox fiókot, szinkronizálom is wifi és mobilinternet útján, működik!
használom a távirányító funkciót, wifi és mobilinternet útján is forgalmaz, működik!
használom az optikai olvasót, számológépet és ébresztőt, működnek!

(#24006) b.bela1 válasza zlatan77 (#24003) üzenetére


b.bela1
őstag

Ezt a kérdést már én is feltettem. Bár ezek "kényelmi funkciók" nagy része csak kacat. Legtöbb dolog böngésző könyvjelzővel megoldható. Üzemidőben amivel még lehet hozni, az az, ha nem bonyolódunk bele a ramvadászatba. Ami csak ritkán van használva, azt ok. ki lehet lőni, de a folytonos ürítgetés elvesz az aksiból. Jobb lenne, ha ramra rá sem lehetne nézni. Pl. apex van fenn, ha bekepcsolom a memóriában tartást, csak napi 2% aksti igényel. Ha kiveszem a pipát, felmegy 3-4%-ra. Ugyanezt kipróbáltam másnál is. Szóval hagyni kell működni. 5-6h kijelző sima ügy. A linkelt cuccok mondjuk nálam sem mennek.

Aki bárhol, és bármikor tud nevetni az élet dolgain, az megéri a súlyát aranyban. Notesz5 C csodálatos blekzafír gyöngyszem

(#24007) zlatan77 válasza kali (#24005) üzenetére


zlatan77
aktív tag

Jól van na.Ne húzd fel magad. :D
Itt csak,arról van szó,hogy mások a felhasználói szokásaink.
Én szeretem,ha maga megcsinál mindent és nem kell manuálisan nyomkodnom semmit.(Úgyis elfelejteném például a képeimet feltölteni felhőbe).
Eget verően sokat,úgy sem lehet nyerni az aksi időben.

(#24006) b.bela1
Na ez a másik. 2Gb ramnál minek lövöldözi ki valaki a ramot?

[ Szerkesztve ]

(#24008) kali válasza Newlocal (#24004) üzenetére


kali
legenda

így pedig rendben vannak a firmware összetevői és a product code, dobni kellene a frissítést, ha nincs hozzányúlva szoftveresen!
próbáld meg a kies által kinyerni a kockázati tényezőt, hogy az mit ír a frissítésre!?!?
gyári garival csak nincs bolti trükközés, de azért nézd meg, hogy az akkumulátor alatti matricán és a *#06# kódra, valamint a telefon névjegyénél kiírt imei értékek azonosak?

zlatan77; nem húzom, nekem okés a rendszer, de azt a minimális különbözetet azoknak próbáld eladni, akiknek látványosan jobban merül nyugiban is az akkumulátor... :)

[ Szerkesztve ]

(#24009) zlatan77 válasza kali (#24008) üzenetére


zlatan77
aktív tag

Én senkinek nem akarom eladni. Csak a saját tapasztalatom osztottam meg. :) :R

(#24010) Newlocal válasza kali (#24008) üzenetére


Newlocal
aktív tag

Az IMEI-t már vásárláskor megnéztem. Ha nem egyezik el se hozom ;)
Sztem várok pár napot utána meg felhívom a Samu ügyfélszolgálatot. Most beregisztrálom. Ha az is sikerül akkor nem lehet gond.

''Két dolog érdekel igazán: az állapottérmodell alkalmazása az irányításelméletben... és a p*na.''

(#24011) b.bela1 válasza zlatan77 (#24009) üzenetére


b.bela1
őstag

Főleg 3gb. Totál rákattantam a note3-ra, csak attól félek, kiröhögnek, ha előveszem.

Aki bárhol, és bármikor tud nevetni az élet dolgain, az megéri a súlyát aranyban. Notesz5 C csodálatos blekzafír gyöngyszem

(#24012) kali válasza Newlocal (#24010) üzenetére


kali
legenda

a regisztráció menni fog, ott semmilyen ellenőrzés sem történik, bármit beírhatsz, az nem funkcionál szűrő módjára.

(#24013) zseko válasza kali (#24002) üzenetére


zseko
veterán

Csupán annyit látni, az Android Operációs Rendszer fogyasztja a legtöbbet.
Persze nem tisza alapra lett feltéve, nem volt és még most sincs annyi időm hogy újra belakjam. Ez persze részben az én hibám is, rá kellene szánni az időt. Talán most hétvégén már megtudom csinálni.

HR24.hu

(#24014) bulikavagyok válasza zseko (#24001) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Tegnap óta vmi nagyon nem stimmel az enyémmel sem. :F Már tegnap is sokkal gyorsabban merült a szokásosnál, de a csúcsot ma éjjel érte el. Este feltöltve, mikor lefeküdtem és repülőbe tettem 95%-on állt, ma reggelre leugrott 72-re. Tegnap volt wipe, Clean master takarítás, plusz minden google szolg. kilőve (bár ez eddig is így volt). Most az android oprendszer van az első helyen ami szerintem normális, a tegnapi legnagyobb fogyasztó(play szolgáltatások) eltűnt a listáról. Mindenesetre ez tényleg gáz, hogy ennyit kell vele bűvészkedni, és még így se jó! :W

[ Szerkesztve ]

(#24015) mgTerminator válasza b.bela1 (#24011) üzenetére


mgTerminator
veterán

Én megnéztem durván 500 magával jelez ki többet mint az S4 :U

(#24016) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Csak három napja követem a topikot, de már most szédülök. :)) Azt viszont tudom, hogy megvárom, míg szól, hogy újabb droid verzióra frissítene, nem óhajtok maszekolni. Az akku időhöz - 4 óra alatt fogyott 4%, első helyen a készenlét áll. Hálózatoknál GSM van választva, mobilnet, wifi nem megy csak ha nem vagyok gépnél.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#24017) kali válasza zseko (#24013) üzenetére


kali
legenda

próbáld meg kiszűrni, hogy melyik folyamat mászott bele a rendszer keretébe, ezzel megnézheted, hogy mi ébresztgeti a rendszert; link
így talán teljes nullázás és újbóli belakás nélkül is kiszűrheted és orvosolhatod a hibát.

bulikavagyok; neked is valamelyik google folyamat felelős a problémás merülésért, dolgozik rajta a google, és sajnos nagyon sok típusú készülék érintett; link
a folyamat leállítása, a tárak/adatok ürítése és a készülék újraindítása orvosolja a hibát.

(#24018) MunezXBK válasza kali (#24005) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Legalább 1x írd már Magyarországnak...

(#24019) mycso


mycso
veterán

Nos szépen haladok a telefonnal.
Ráraktam a 4.3-at (nem knoxolok, így az omega romját toltam rá. Természetesen hozzá a modemes okosságot is. De, a wifi az csinálja, hogy hiába kapcsolom ki, az folyamatosan bekapcsolva marad, ez látszik az akku üzemidőn is.
Majd, mivel nem vagyok gépközelben (pesten szaladgálok, és a telefonom használtam gps-nek eddig a pontig) így mobile odinnal újraraktam a modemet.
No ez egész jól sikerült, most már nem indul el a telefon, még recoveryben sem.
DE legalább a wifi nem megy. ;]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#24020) kali válasza mycso (#24019) üzenetére


kali
legenda

pipa ki innen; wifi -> menü -> speciális -> keresés engedélyezése mindig (a google helymeghatározási szolgáltatása és más alkalmazások számára a hálózatkeresés engedélyezése még kikapcsolt wifi mellett is)

MunezXBK; csak szélsőséges esetben írok nagybetűvel, ez a helyzet pedig (már) nem az, legyek bármilyen rossznak titulálva emiatt, ez az ország már nem az, aminek lennie kellene, vagy egykor volt...
a politikát rühellem, tehát nem megyek bele jobban, meg amúgy sem lenne okés ezen fórumon.

[ Szerkesztve ]

(#24021) zlatan77 válasza b.bela1 (#24011) üzenetére


zlatan77
aktív tag

Hát az nekem már használhatatlan méret.
A 3 Gb ramnak sem látom jelenleg még az értelmét. Nekem 3 heti folyamatos használat mellet (nem ürítettem ramot egyszer sem) is volt 800 mb körüli szabad ram.

(#24014) bulikavagyok
Tegnapig nekem is elég drasztikus volt az éjszakai merülés.
Nyomtam egy wipe cachet és kikapcsoltam a Nowt.
Ma éjjel aktív wifivel 3%-ot merült.

(#24022) csabicska


csabicska
senior tag

Átlátszó idójárás widgetet keresek a gyáriból,ami cwm-ből telepithető.
4.3.
köszi ha segitettek.

-Galaxy S20 - The best-

(#24023) bulikavagyok válasza kali (#24017) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Köszi a segítséget, de igazából minden meg lett csinálva tegnap este amit leírtál. (kivéve a tárak/adatok ürítése, amit a Clean master-el csináltam, mert máshol nem találok ilyen lehetőséget).
zlatan77: wipe nekem is volt, illetve a Now soha nem volt még bekapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#24024) zlatan77 válasza bulikavagyok (#24023) üzenetére


zlatan77
aktív tag

Akkor valami más akadhatott be. :(

(#24025) mycso válasza kali (#24020) üzenetére


mycso
veterán

Szerintem ez nem volt bepipálva, de már nem is fogom megtudni....
Majd este ha hazaértem felhúzok rá valami romot, aztán majd meglátjuk.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#24026) kali válasza mycso (#24025) üzenetére


kali
legenda

alapbeállításban kipipálva, és bár nem tekeri a wifi modul, de folyamatos ébrenlétben van, hogy bármikor megszólítható legyen, ezért jelzi az akkumulátoros statisztika.
többen is jelezték itt a dolgot, és a funkció kikapcsolása (pipa ki) mindenkinek megoldotta a problémát.

(#24027) Gizmo94 válasza MunezXBK (#24018) üzenetére


Gizmo94
veterán

Szerintem ebben a kérésedben semmilyen politikai iràny nem volt, amire vonatkozott,,csak egyszerű nyelvtan ... :DDD :DDD

(#24028) kali válasza bulikavagyok (#24023) üzenetére


kali
legenda

elég csak az alkalmazáskezelőben megcsinálni.

Gizmo94; nem is az ő részéről írtam, hanem a sajátomról, hogy csak azzal lehetne indokolni, de azt meg nem szeretem.

(#24029) bulikavagyok válasza kali (#24028) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

A feladatkezelőben ki tudom lőni az adott folyamatot, de hol tudom a tárak/adatok ürítését megcsinálni. Én ott nem találok ilyet.. :F

(#24030) Gizmo94 válasza kali (#24028) üzenetére


Gizmo94
veterán

Ha politikai oldalról néznénk,akkor inkább le sem írnám a nevet, de maga az ország nem tehet semmiről. Ez csak egy ártatlan föld, folyók, hegyek, tavak, ami habár kicsi, viszont szép és szàmomra kedves. Szerintem nem érdemli meg a kisbetűt. De ez tényleg off, így vége.

Bulikavagyok: használj Clean Mastert, a legjobb, tud mindent.

[ Szerkesztve ]

(#24031) kali válasza bulikavagyok (#24029) üzenetére


kali
legenda

1

(#24032) bulikavagyok válasza kali (#24031) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Ahha. Tehát minden alkalmazásnál külön-külön meg kell csinálni. Na szép. :N
Mindenesetre köszi a segítséget ismét! :R

(#24033) goldnarmz válasza Gizmo94 (#24030) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Elnézést, de róla van szó, igaz? :B

(#24034) bulikavagyok válasza Gizmo94 (#24030) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Köszi Neked is, de mint pár hozzászólással előbb írtam, tegnap este megvolt a Clean Master-es tisztítás is. :)
goldnarmz: igen róla.

[ Szerkesztve ]

(#24035) b.bela1 válasza bulikavagyok (#24034) üzenetére


b.bela1
őstag

Azt vettem észre, hogy ürítés után kicsit köhög. Net gyorsabb, de hamar visszatelik arra a szintre, ahol előtte volt. Úgyanúgy a többi tisztított alk. is. Ezután szépen kisimul a működés. Lehet, csak nálam. Én tegnap töröltem a tisztítót. Nem sok értelmét láttam.

Aki bárhol, és bármikor tud nevetni az élet dolgain, az megéri a súlyát aranyban. Notesz5 C csodálatos blekzafír gyöngyszem

(#24036) mycso válasza kali (#24026) üzenetére


mycso
veterán

Ezt az alapban kipipált dolgot cáfolnám, mert ez volt kb. a 6.-7. rom a telefonomon és most először produkálta ezt a jelenséget.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#24037) Maxentius válasza kali (#23975) üzenetére


Maxentius
addikt

The first Dropbox account that signs in to the app on the device will get 48 GB of free space. - Egyszer sem kaptam meg, pedig végig mentem a lépéseken.

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#24038) bulikavagyok válasza b.bela1 (#24035) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Én is csak megszokásból használom kb hetente egyszer, lassulást nem igazán tapasztaltam tisztítás után.

(#24039) kali válasza mycso (#24036) üzenetére


kali
legenda

régebbi firmware verziókban nem volt adott, maga a "probléma" pedig 4.3 óta adott.
olvass vissza, illetve keress rá ezen témában, többen is felvetették a dolgot.

bulikavagyok; nem sok folyamatról van szó.

Maxentius; elsőre megkaptam, kicsivel 50 gigabyte felett vagyok most.

[ Szerkesztve ]

(#24040) Gizmo94 válasza goldnarmz (#24033) üzenetére


Gizmo94
veterán

Igen, erről van szó. Nálam maximálisan bevált. Igaz, ennek root kell...

(#24041) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Most már megnéztem én is. SW: I9505.002, HW: REV0.2. Ez mennyire számít frissnek, jónak? Ha meglesz a win reinstall otthon, majd engedem hadd frissítsen Kies-sel.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#24042) Gudy


Gudy
tag

4.3-al is melegszik a teló? nekem 4.2.2-vel 10 perc wifis net után bitang forró a hátlap és a kijelző is. Esetleg akinek van összehasonlítási alapja, Note 2 is melegszik?

(#24043) Gizmo94 válasza Gudy (#24042) üzenetére


Gizmo94
veterán

Nem normális ha melegszik, semmiképpen. Egész nap wifin lóg, le sem szedem róla és teljesen normál hőfokú 4.2.2.-n A wifi alkatrészei nem tudnak melegedni, valami folyamat fullon pörgeti a processzort, ha wifire csatlakozol.

[ Szerkesztve ]

(#24044) Petyyyyy válasza Gudy (#24042) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nekem 4.2.2 van és tegnap fél óra wifi után sem lett még csak langyos sem, pedig frissített a play áruházból közben meg böngésztem.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#24045) zlatan77 válasza mycso (#24036) üzenetére


zlatan77
aktív tag

Szerintem félreértitek egymást és a mind a ketten ugyan azt mondjátok :)
Mondjuk úgy,hogy alapból nincsen engedélyezve ez a funkció. :)

(#24046) Habsteve válasza Habsteve (#23899) üzenetére


Habsteve
tag

Erre vki? :F

(#24047) kavics325i válasza kali (#24020) üzenetére


kavics325i
őstag

ez a keresés engedélyezése mindig nálam nem látok ilyet

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#24048) Szovie


Szovie
csendes tag

Erre valami ötlet? msm_hsic_host miért nem hagyja aludni a kicsikét? :)
Gondolkoztam hogy valamelyik app miatt szív, de nem látok kiugró értéket sehol.

(#24049) Gudy válasza Petyyyyy (#24044) üzenetére


Gudy
tag

Chrome böngészővel nyomom, és akkor melegszik.

(#24050) Petyyyyy válasza Gudy (#24049) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Én is azzal böngésztem.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.