Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:33

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S4 - negyedik, bővített kiadás, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32451) proly01 válasza nggabi (#32450) üzenetére


proly01
őstag

Na várjál....azt mondod ha felteszem a 4.4 et és Cf rootal kirootolom akkor lesz root jogosultságom de a knox nem ugrik? :Y
Mert nekem a costume recovery nem kell csak root legyen ez a lényeg.

Mert ez a tervem.Felteszem a 4.4.2 XEH-t és CF rootal ami az 1. hsz ben van kirootolom és annyi.
Bár nem tudom megéri e egyáltalán mert csak panaszkodik mindenki hogy szar.

Azért csodálkoztam mert elméletileg attól rögtön megugrik a knox.Bár egyszer már csináltam S2 nél hogy kirotoltam és feltettem a másik romot és nem maradt meg a root.

[ Szerkesztve ]

....Pr:)ly....

(#32452) nggabi válasza proly01 (#32451) üzenetére


nggabi
nagyúr

nem, a cfroot rögtön kiüti. olvass vissza figyelmesebben :)

sztem xeh 4.3 MKF, saferoot és annyi, jó úgy. :K

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#32453) kali válasza proly01 (#32451) üzenetére


kali
legenda

4.3 alatt biztosabb a product code módosítása, safe vagy megfelelő (illetve megfelelő módon futtatott) kingo, és tutira nincs knox ugrás.
biztos vagyok benne, hogy aki az ng által hozott tiszta 4.4.2 verziót teszi fel tiszta telepítéssel, annak nem annyira lesz problémás, esetleg semennyire.

(#32454) proly01 válasza nggabi (#32452) üzenetére


proly01
őstag

Ezt csak azért nem tartom jó ötletnek mert szerintem nem 1 nem 2 ember van itt akinek az 4.3 MKF volt fent és ki volt safe roottal rootolva és most feltette a 4.4 et és a root mégsem maradt meg nekik,vagy rosszul látom?Mert ha ez így menne akkor mindenki visszatenné az MKF et és aztán kirootolná saferootal majd feltenné a 4.4 et és meg lenne oldva,nem várnák a 4.4 es safe rootot.

Kali: De én nem szeretném módosítani a product code ot mert pont most mondtátok,hogy semmit sem jelent milyen product code al fut.
A 4 fájlos romot pedig re-parttal kell feltenni asszem' ugye?
Nem tudom mi hátrányom származik abból ha rögtön felteszem a 4.4 et és az 1 fájlost.....vagy ha Cf el ki rootolom.
Ugrik a knox de ez minél számít ha van készülék biztosításom is a prémium gari mellé?Elrontani nem tudom a telefont ha pedig valami baja van,kopás törés esetleg rommá törik ellopják akkor úgysem hiszem hogy a knox ugrásával fognak foglalkozni.
Max annyiból szívhatom be ha nem jön ki addig a T-s 4.4 akkor nem tudom visszatenni rá az eredeti szoftvert és ha megnézik akkor nem igen tudom azt mondani hogy nem én mókoltam valamit. :U

[ Szerkesztve ]

....Pr:)ly....

(#32455) nggabi válasza proly01 (#32454) üzenetére


nggabi
nagyúr

felrakták de odinnal, nem mobile odinnal. mobile odinban van egy ilyen funkció h root inject, így megmarad a root.

downgradelni meg nem enged a bootloader. akinek már fent van az új az meg vár tovább vagy cfrootol.

"szenyor dzsíííí"

(#32456) proly01 válasza nggabi (#32455) üzenetére


proly01
őstag

Sosem mobile odinoztam még :(
De van benne valami amit mondasz.Viszont így rizikó is....nem hinném hogy tették volna fel mobile odinnal itt a 4.4 et.

....Pr:)ly....

(#32457) zzola válasza proly01 (#32456) üzenetére


zzola
félisten

Pedig a Mobile Odin egy jó dolog. Az árát mindenképp megéri, én S3 és N2-nél is használtam, mondjuk ott nem volt knox védelem meg egyéb f@szságok...

(#32458) kali válasza proly01 (#32454) üzenetére


kali
legenda

amennyiben már van fent root, úgy én már beállítanám a xeh értéket, már csak a tudata miatt is.

(#32459) biker10


biker10
tag

Csak egy kérdés...

Mivel kijött a Kit Kat függetlenre, majd valamikor kijön a szolgáltatósra is...
A kérdésem lényege, hogy a szolgáltatósnál is lesz olyan, hogy nem ismeri fel a memóriakártyát, vagy vmi ilyesmi?
Érdemes lesz váltani 4.3-ról 4.4-re???

Köszi

Az ember mindig bizakodik :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S9+ ; Samsung Galaxy S4 White Frost Android 5.0.1 Lollipop

(#32460) zzola válasza biker10 (#32459) üzenetére


zzola
félisten

Értelmetlen a kérdésed! Ki a franc tudná megmondani, hogy lesz-e benne bug vagy sem?

(#32461) biker10 válasza zzola (#32460) üzenetére


biker10
tag

Nagy ívben sz@rok a bugra meg a többi akadásra... kérdésem arra vonatkozik, hogy aki szolgáltatónál vette, mikor jön ki (gondom T-mobile legkésőbben), lesz e gondom?

Samsung Galaxy S9+ ; Samsung Galaxy S4 White Frost Android 5.0.1 Lollipop

(#32462) zzola válasza biker10 (#32461) üzenetére


zzola
félisten

Értem a felfogásod...

Kb. 146.5 perc múlva érkezik a 4.4.4-es exclusive T-Mobile rom és természetesen nem lesz benne hiba, mint ahogy eddig sem volt...

(#32463) biker10 válasza zzola (#32462) üzenetére


biker10
tag

Felőlem egy hónap múlva is jöhet, a lényeg, hogy rendben legyen minden :)

Samsung Galaxy S9+ ; Samsung Galaxy S4 White Frost Android 5.0.1 Lollipop

(#32464) kali válasza biker10 (#32463) üzenetére


kali
legenda

olyan probléma biztos nem lesz, hogy nem ismeri fel a memóriakártyát... :)

(#32465) biker10 válasza kali (#32464) üzenetére


biker10
tag

Hell Yeah! :) :R

Samsung Galaxy S9+ ; Samsung Galaxy S4 White Frost Android 5.0.1 Lollipop

(#32466) papa237 válasza Sebibalu (#31949) üzenetére


papa237
csendes tag

12 Éve vagyok annál a futár cégnél amelyik a T-s telefonokat szállítja HIDD EL NEM KAPTAD VOLNA MEG A TELEFONOD. Mondom az okot ha seggfej vagy nem engedem kibontani és kész az én seggemet védi a GLS üzletszabályzata. ÉS EZ TAPASZTALAT.

TEL:+3630

(#32467) papa237 válasza kali (#31952) üzenetére


papa237
csendes tag

Ezért szeretem ezt a TOPIKOT SOK AZ OKOS EMBERKE.

TEL:+3630

(#32468) migabi24 válasza papa237 (#32466) üzenetére


migabi24
nagyúr

És mit csinálsz elszaladsz a csomagjával mondván nem adod oda, a kézbesítés a dolgod, lehet megvédi a segged a szabályzat, de szerintem, párszor megcsinálnátok ezt, a telekom nézne magának másik céget

(#32469) s.Oliv3r válasza papa237 (#32466) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

Az meg a masik h ha nem adnad oda a csomagom amit oda keell adnod es msr regota varok, ugy allba vagnalak h csak neznel. Utaanna ala sem irnam a kis papirod es azt mondanam at se vettem es nem hoztal semmit. Tenyek: ket foggal kevesebb, beljebb vagy 150penzel. Tanulsag: legkozelebb odaadod amit rendeltem es nem rugatod ki magad pluszba, 12 ev utan mar szep vegkielegites jar. Ember de most komolyan, re nem nezned meg amit vettel? A hozzad hasonlo suttyok kiveszik belole a telefont aztan alairom neked a papirt h vettem egy dobozt. Haver te igazan értelmes ember lehetsz. Nem hiaba vagy futar. .

[ Szerkesztve ]

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#32470) s.Oliv3r válasza papa237 (#32467) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

És igen. Itt sok a Nálad okosabb emberke. :) mondjuk ez minden topikban így van. Holnap jon hozzank gls megkerdezem mit tudnatok tenni, meg ezt megtehetned e, es akkor mar en is okosabb leszek mint te :DD

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#32471) Neonsz válasza kali (#32422) üzenetére


Neonsz
csendes tag

Kedves kali!

Amit tudtam megnéztem. Recoveryben a CSC nem XEH hanem ALB.
Download modban 0x0 a knox, Samsung Offical, a leirasban megyezik amit latok plusz van egy sor meg ez:
eMMC BURST MODE: ENABLE

Emlitetted, hogy ellenorizzem az esetleges modositasokat a rendszerben. Nem tudom mit kell ellenorizni. Eszembe jutott meg valami, a pasi a boltban azt mondta, fuggetlen marad update utan, rakerdeztem, ha nem akkor a fejehez vagom a telefont :DD.

Feltetelezzuk, h nem kokany modon van fuggetlenitve. XDAn olvastam rendszermenus unlockot kepekkel illusztrálva, az kokany?

Mit csinaljak? Root utan CSC t tegyem at XEHra es probaljam meg OTA? V. nggabi altal linkelt romot huzzam fel odinnal es hatha jo lesz a CSC?

Köszi! :)

(#32472) migabi24 válasza s.Oliv3r (#32469) üzenetére


migabi24
nagyúr

:C :DD

[ Szerkesztve ]

(#32473) Gizmo94 válasza s.Oliv3r (#32469) üzenetére


Gizmo94
veterán

:D :DDD

(#32474) migabi24 válasza s.Oliv3r (#32470) üzenetére


migabi24
nagyúr

Mekkora poén lenne ha pont őt fognád ki :-)

(#32475) kali válasza papa237 (#32467) üzenetére


kali
legenda

veheted okoskodásnak, de egy gondod lesz vele, nem veled kötök szerződést, hanem a szolgáltatóval, így baromira csak az érdekel, hogy a szolgáltató mit határoz meg számomra!
csak olyan dolgokat írok le, amiket jogilag alá is tudok támasztani, ahogy tettem ezt jelen esetben is.
az legyen a te problémád, ha te látatlanban aláírsz egy szerződést, vagy elvárod ezt bárkitől is, de ugye nem ez a normális, sem emberileg, sem pedig jogszabályilag!
további jó munkát, és persze sok átadatlanul visszavitt készüléket, amiket nem adtál át az "ügyfeleknek", akik nem írták alá látatlanban a szerződést! :U

Neonsz; a product code nem az igazi, bár különösebb problémát nem okoz.
minden függetlenítés "kókány", amit nem a szolgáltató eszközöl hivatalos úton, és adott esetben akkor szerintem nem hivatalosan lett elvégezve...
főként a rendszer állapota volt a kérdés, az meg okés a leírásod alapján, illetve a korábbi hozzászólásodban jelzett firmware verzió szerint a modem állománnyal sem bűvészkedtek, szóval elvileg nem lesz gond.
root - a két írt verzió, amik nem ugrasztják a knox számlálókat - és cscc segítségével tedd xeh értékre a product code értékét a jelenlegi firmware alatt, utána pedig a re-partition kipipálásával húzd fel az nggabi által linkelt újat, úgy lesz egy megfelelő identitású és tiszta rendszered, amivel már azt csinálsz utána, amit csak akarsz.

(#32476) MunezXBK válasza migabi24 (#32474) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az nagyobb poén lenne, ha állba is pattintaná. :D

(#32477) galaxys80 válasza nggabi (#32455) üzenetére


galaxys80
veterán

De,ha mobil odinnal teszem fel a romot és beállítom, hogy maradjon a root, akkor Custom recoveryt is tesz fel nem?
Így meg ugrik a knox.

(#32478) migabi24 válasza MunezXBK (#32476) üzenetére


migabi24
nagyúr

:D

(#32479) madkiller


madkiller
őstag

23óra 36perc készenlét, 1 óra 23 perc kijelző. 50% on van, android 4.4.
Kb 20hívásom volt csak, nem nagyon volt időm nyomogatni és még most az egyszer a szinkronizáció is ki volt kapcsolva :)

(#32480) s.Oliv3r válasza migabi24 (#32478) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

lehet h inkább lőnék neki egy combost utánna beurgnám a sövénybe. :D aztan feladnék a egy hirdetést pár eladó s4re :D

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#32481) Gizmo94 válasza s.Oliv3r (#32480) üzenetére


Gizmo94
veterán

LOOOOL :D

(#32482) cbrfireblade válasza papa237 (#32466) üzenetére


cbrfireblade
aktív tag

És mit tennél akkor ha fogom és belebaszom a dobozba a tollat és már nem is sértetlen a csomagolás?
Innentől a te nagy GLS szabályzatod szerint is köteles/jogosult vagyok a csomag kibontására és átvizsgálására!....

(#32483) Bandi8407


Bandi8407
tag

Az előző telómat xperia ion-t ami akkor 100+os telefon volt én is úgy rendeltem és ez a futár szolgálat hozta, érdekes mód nem volt ellenére hogy belenéztem szóval hozzállás kérdése az egész! Amelyik meg annyira ellenkezik attól meg vagy nem kell átvenni vagy tényleg állon kell verni :D

(#32484) Gizmo94 válasza cbrfireblade (#32482) üzenetére


Gizmo94
veterán

Elég, ha a zacskóba baszod bele, mert abban van a doboz és máris sérült.

(#32485) cbrfireblade válasza Gizmo94 (#32484) üzenetére


cbrfireblade
aktív tag

Na ja, szóval felesleges ezen kardoskodnia, mert így vagy úgy úgyis hozzájutok, hogy megnézhessem :C
1 percébe kerül és még lehet csúszik is valami a zsebbe ha normálisan áll a dolgokhoz!

(#32486) nfsu17 válasza madkiller (#32479) üzenetére


nfsu17
veterán

szerintem ez nudli...de kizárt hogy a kitkat lenne a ludas, ennyire nem lehet xar az akkuidő ott.

(#32487) Neonsz válasza kali (#32475) üzenetére


Neonsz
csendes tag

Mivel nekem MGG utáni "ÚJ" bootloaderes rom van fent most, azt gondolom, hogy a KINGO root app segíségével kellen rootolni, a leírás szerint az 1.1.6 utáni verziók, már szintén változtatják a KNOX státuszt, mert Custom Recovery-t is telepítenek. Jelenleg 1.2-es ver. számú van mindenhol, nem találtam older versiont.

A CSC change rajta van már a telefonon. az odin v.3.09 is megvan, csak a root kellene, meg rom.
A rom jelenleg nem letölthető.

"Sajnos a fájl jelenleg nem tekinthető meg vagy tölthető le.
Mostanában túl sok felhasználó tekintette meg vagy töltötte le ezt a fájlt. Kérjük, próbáljon meg később hozzáférni a fájlhoz. Ha az elérni kívánt fájl különösen nagy méretű, vagy túl sok személlyel osztottál meg azt, a fájl megtekintése vagy letöltése akár 24 órát is igénybe vehet. Ha 24 óra elteltével sem tud elérni egy fájlt, lépjen kapcsolatba a tartományi rendszergazdával."

Várok, még úgy is az adatokat mentem a készülékről. Az jutott még eszembe, hogy az S1-nél mindig kellett csinálni Battery calibrationt, hogy ne merüljön, S4-nél nincs ilyen baj?

Köszi a segítséget mindenkinek.

(#32488) nggabi válasza Neonsz (#32487) üzenetére


nggabi
nagyúr

:W csinálok megás linket később, kis türelem :)

"szenyor dzsíííí"

(#32489) kali válasza Neonsz (#32487) üzenetére


kali
legenda

az újabb kingo is jó, de ott figyelni kell, hogy ne tegye fel a módosított recovery állományt, és akkor nem ugrik a knox számláló sem.
itt linkeltek régebbi verziót; link
nem kell kalibrálgatni az akkumulátort, régebben is inkább csak placebó volt, legalábbis szerintem.

(#32490) Neonsz válasza nggabi (#32488) üzenetére


Neonsz
csendes tag

Persze, hogy türelmes vagyok, az én érdekem.
Az előbb elnéztem valamit szerintem.
II. módszer (újabb romok ezzel rootolhatóak)

Tehát, ha a második módszer szerint csinálom meg, akkor is marad a knox?
(Nem akartam spammelni a fórumot...)

Szerk: Köszi a linket akkor megcsinálom azzal!

[ Szerkesztve ]

(#32491) nbware


nbware
senior tag

Hát hihetetlen, de most, hogy letiltottam amik nem kellenek, egyből jól bírja az akksi :)
Tegnap reggel volt utoljára töltőn és azóta 37%, pedig mobilneten vok és telefonáltam is.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#32492) nggabi válasza Neonsz (#32490) üzenetére


nggabi
nagyúr

beraktam a megás linket, de nem ismerem, nem tudom h meddig engedi majd letölteni.

gdrive pedig sose szivatott még :(

"szenyor dzsíííí"

(#32493) Neonsz válasza nggabi (#32492) üzenetére


Neonsz
csendes tag

Köszönöm, már töltöm, is le, utána a leírásod szerint frissítem a telefont. Ha rárakom az új rendszert, akkor a root eltűnik gondolom. Ha elkészültem majd jelzem. :)

kali: Köszi! Sikerült a root, átírtam a CSC-t is XEH-ra. A KONX is megúszta, maradt 0x0-án. Odinnal csinálom majd meg, csak próba ként megnéztem OTA-t is Ez egy módosított eszköz. Szoftver frissités nem elérhető. Gondolom ez a ROOT miatt van.

(#32494) kali válasza Neonsz (#32493) üzenetére


kali
legenda

igen, a root miatt óczkodik, tiszta rendszer alatt megy, de jobb is lesz a tiszta 4.4.2 telepítés, utána már minden okés lesz.

(#32495) kecsetihunor


kecsetihunor
aktív tag

Hozzászólva a csomagszállítós témához.

Magyarországon is jelen van az eMAG (ahogy néztem, sajnos egyelőre nem a legolcsóbb), igaz, Romániában sem a legolcsóbb, de majdnem.
Hozzá tartozik, hogy ők garantálják azt, hogy megnézheted a csomagot mielőtt átveszed, illetve van egy eMAG-os szalag is a csomagon, ami ha sérült nem vagy köteles átvenni (sérülhetett a szállítás során is). Továbbá megvan a lehetőséged 30! napig indok nélkül visszaváltani a terméket (természetesen minden tartozékkal, dobozzal együtt) és visszaadják a pénzed. Ennek hatására lehetőséged van vásárolni "újradobozolt" termékeket, amiket szintén megnézhetsz mielőtt átvennéd, kifizetnéd.

Szerintem ez egy prémium szintű hozzáállás, és nem a szállító társaságtól függ, mert te nyugodtan felhívhatod a call centert ha nem engedik megnézni a csomagot, és megy az eMAG-tól egy ejnye-bejnye a szállító társaság felé.

Ja és a garanciáztatás is úgy működik, hogy jön a futár, elviszi, majd hozza (természetesen díjmentesen) - valószínűleg ezért "drágább" üzlet.

Az éjjel 2%-ot merült a telefonom, kilőve a sok hülyeséget, viszont még nincs belakva, nincs minden applikáció bekonfigurálva, szóval ez még nem a végleges állapot.
18 óra készenlét, 34 perc kijelző (vegyes), 82% van még hátra...
Ha így masírozna mindig, nagyon örülnék

If you want to do something with Windows, reboot. If you want to do something with Linux, be root.

(#32496) b1sti


b1sti
senior tag

Sziasztok!

Mik a tapasztalatok a samsung BT-s headsetekkel kapcsolatban? Ezek közül pl. melyiket lenne érdemes megvenni? Mondjuk én a HM-3300-at néztem középútnak...

(#32497) nfsu17 válasza kecsetihunor (#32495) üzenetére


nfsu17
veterán

este 10-kor húztam le töltőről:
14 és fél óra akku: 1 óra 49 perc kijelző
67%-on vagyok
éjjel merült 3%-ot 11 óra alatt (ez jónak számít nekem, volt már ennél rosszabb is)
wifi majdnem egész délelőtt ma ment, mert nyomkodtam, éjjel nem ment

továbbra sem vagyok ezzel elégedett, ennyit az MHA (most MKF van) is röhögve tudott.
valami nem oké, de nincs kedvem megint resetelni

(#32498) Neonsz


Neonsz
csendes tag

Nagy köszönet kalinak és nggabinak a sok segítségért!
Recoveryben XEH
KONX: 0x0
Samsung Offical
Működik minden!
:))

(#32499) Revesz válasza s.Oliv3r (#32480) üzenetére


Revesz
aktív tag

Istenem, fél órát szakadtam a kommentjeiden xD. Ez a combos dolog meg kimondottan sírva röhögtetett xD

(#32500) LaciGSM válasza zzola (#31986) üzenetére


LaciGSM
aktív tag

amikor összedugtad, nem dugtad be a hálózati töltőt is???
Nekem akkor volt gondom, amikor rádugtam a TV-re, rádugtam a töltőre, majd rádugtam a telót.. onnantól kezdve csak ki be ugrált hogy usb csatlakozik, majd nem, majd megint... amint lehúztam a töltőt, rögtön elindult és gyönyörűen ment a kép!

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.