Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:33

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S4 - negyedik, bővített kiadás, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33801) borsodika válasza Eternitys (#33800) üzenetére


borsodika
őstag

Itt valószínűnek tartom, hogy a micro sd fájlrendszere is közrejátszik.

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#33802) Eternitys válasza borsodika (#33801) üzenetére


Eternitys
aktív tag

Fat32 és exFAT is érdekelne, bár felvételnél nem hiszem hogy lenne limit különbség. De majd megmondja valaki.

(#33803) mgTerminator válasza Eternitys (#33802) üzenetére


mgTerminator
veterán

Miért nem próbálod ki?

(#33804) Eternitys válasza mgTerminator (#33803) üzenetére


Eternitys
aktív tag

Mert nincs ilyen S4-em. Illetve én csak 2GB tudok folyamatosan felvenni valamiért exfat-os microsd-re.

(#33805) mgTerminator válasza Eternitys (#33804) üzenetére


mgTerminator
veterán

Ha nincs S4-ed akkor mivel veszel fel 2gigát? :D

(#33806) Eternitys válasza mgTerminator (#33805) üzenetére


Eternitys
aktív tag

minivel :D, de érdekelne hogy a nagytestvérnél mi a pálya. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#33807) kurion válasza Eternitys (#33806) üzenetére


kurion
senior tag

NTFS-be esetleg?

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#33808) Vikooo


Vikooo
addikt

Hello!

Valaki megtenné, hogy megnézi hány műholdat lát az S4 4.4.2 -vel és hányra csatlakozik? Nekem jelenleg egyet sem lát, idáig 16 körül volt... Note 10.1 -en is nézem, ott csak 1 amerikait lát. Napkitörés vagy az én eszközeim haltak be? :)

(#33809) Vikooo válasza Vikooo (#33808) üzenetére


Vikooo
addikt

Storno, működik. Igaz nem olyan jól mint 4.3 -on...

(#33810) Eternitys válasza kurion (#33807) üzenetére


Eternitys
aktív tag

Ha azt is rendesen kezelik az s4-esek, persze az is érdekel. Nálad mennyi limit?

(#33811) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Meglehet az valahogy oldani hogy a kikapcsolás menube ne azt írja nekem hogy: GEAR kikapcsolása? Volt már factory reset de nem segitet rajta, nem nagy hiba mert minden mukodik csak idegesito :D

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#33812) zseko válasza Vikooo (#33808) üzenetére


zseko
veterán

Nekem 22-24-et látott anno és most is, 4.3-ig 20-22-re csatlakozott most már csak a felére... A glonass-t 4.4-el akár el is felejtheted. Köszönjük google... :(((

HR24.hu

(#33813) Vikooo válasza zseko (#33812) üzenetére


Vikooo
addikt

Remenykedek benne, hogy ez csak hiba es javitva lesz, vagy van hivatalos allaspont, hogy a google tiltotta a glonassra valo csatlakozast?

(#33814) nggabi válasza Vikooo (#33813) üzenetére


nggabi
nagyúr

ki van zárva. note 3 a 4.4.2-vel is használja a glonass hódakat.

"szenyor dzsíííí"

(#33815) kali válasza Vikooo (#33813) üzenetére


kali
legenda

nem, ez nem a google műve, őket jelenleg csak a memóriakártyás dolog miatt lehet szidni...

(#33816) zseko válasza kali (#33716) üzenetére


zseko
veterán

Tehát akkor teljességgel rendben van, hogy kiadtak adott tudással egy hardvert és most visszabutítják? Gondolok itt a glonass-ra. Vagy az sd kártya kezelésre. 2.1 óta vagyok androidos, 4.0.3 óta csak azt látom hogy folyamatosan hülyítik visszafelé az egészet. Ha lenne normális alternatíva, a következő rendszerem valószínűleg már nem android lenne. De nincs.
És mi lesz szerinted a másik módosítás majd?

(#33815) kali azt gondoltam a glonass is a kitkat 'műve', akkor az ezek szerint a Samu sara? Nem tudom elhinni hogy ilyet nem vettek volna észre, ez eléggé ordas hiba ahhoz hogy ne szúrja ki a szemüket.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#33817) kali válasza zseko (#33816) üzenetére


kali
legenda

a glonass hiba pass, jelenleg nem tudom ellenőrizni, kedden vagy szerdán lesz rá ismét lehetőségem, de más típusú telefonokon működik 4.4.2 alatt, szóval biztos nem globálisan szüntették meg kitkat alatt, inkább firmware hiba lehet - ha valóban mindenkinél (s4 - 4.4.2) létező probléma, mert senki sem írta le, hogy milyen módon tesztelte...
biztos nem fizették még be az s4-re erre az évre a glonass jogdíjat... :DDD
a memóriakártya kezelésének a módosításáról a google döntött, és ha ő úgy látta jónak, ahogy a módosítást aztán eszközölték, akkor ez van...
valakit nem érint a probléma, mert eddig is csak zenéket, képeket, videókat...stb tárolt a memóriakártyán, másokat érint, de eztán a telefon belső memóriájára szorítkoznak a külsős alkalmazások kapcsán - ki vállvonogatással, ki pedig mérgelődve -, de olyan is lesz, aki akár a jótállás kockáztatásával/elvesztésének tudatával is root után nyúl, és megoldja a problémát.
a más oprendszer alá menekülést nem vetem fel, mert túl sok lehetőség nincs.
olvasni több indoklást/magyarázatot is, hogy miért lépte ezt meg a google, van benne logikus is, hibalehetőségeket is zártak ki így, de más is van/lehet a dolog mögött, idővel talán kiderül...
van egy elméletem, persze magammal sem mernék nagyban fogadni, hogy jól sejtem, de ha csak kis ráció is van benne, akkor lesz még egy biztonsági lépés (korlátozás) a google részéről, részint visszaszorítandó a warezt. nem kezdem el feszegetni, felesleges hangulatkeltés lenne, pláne ha rosszul tippelek.
más gyártók/oprendszerek alatt is megéltünk már sok időközben bevezetett korlátozást, hiába vagyok most ios alatt, azzal kapcsolatban is tudnék ilyet mondani, bár engem az sem érint direktben, mert eltérő a felhasználói szokásom.

[ Szerkesztve ]

(#33818) Luser2000 válasza zseko (#33812) üzenetére


Luser2000
addikt

Mi a jelentősége, hogy 11-12 holdra csatlakozik, vagy 20-24 holdra?
Szerény ismereteim szerint 2 hold mar pozíciót ad, 3. holdtól van már magasságadat is. A consumer készülékek pontosságahoz 5-6 hold elegendő. Egy S4-es telefon, vagy akármilyen telefon és a rajtuk futó alkalmazások nem is tudnák kihasználni az ennél több holdról jövő adatot.

Még jobb is talán, hogy nem veszi annyinak a jelét, mert így nem fogyaszt annyit.

SZERINTEM.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#33819) migabi24 válasza zseko (#33816) üzenetére


migabi24
nagyúr

Csinálhatunk egy tesztet ha gondolod, megbeszélünk egy időpontot azt kiállunk az ég alá, nekem 4.3 van fent de mostanság elég ritkán látok glonass holdat, nem biztos, hogy a telefon hibája ez, régóta lesem a gps jelet, mindig a mániám volt, és azt nem árt tudni, hogy a műholdak keringenek a föld körül, és csak azok jelét látjuk amik épp felettünk vannak, emlékszek olyanra, hogy szinte eggyáltalán nem volt fix, mindenki pánikolt a fórumokon, már az xda-n is diskuráltak rólla, aztán pár nap múlva helyreált minden

(#33820) Vikooo válasza migabi24 (#33819) üzenetére


Vikooo
addikt

Igen de a felesegem S3 ma fogja a glonasst az en 4.4.2 es S4 em meg nem, ugyan abban a szobaban. 4.3 alatt jo volt mindig.
Tovabba kulfoldi forumokban is sirnak ezmiatt.
En azert szeretnen ha fogna a glonasst is mert benne van, tudja akkor csinalja. Arrol nem is beszelve, hogy a belvarosban vagy hegyek kozott kirandulas alkalmaval sokat segit.

(#33821) Vikooo válasza kali (#33817) üzenetére


Vikooo
addikt

Nekem 4.4.2 alatt is vannak alkalmazasok az sd kartyan.
A Google is szeretne ha tobb vallalati ugyfele lenne, ezert zarja be a kiskapukat?

(#33822) Vikooo


Vikooo
addikt

Valaki segitsen, hogy lehet alkalmazas adatot (jatekallas pl) lementeni a legegyszerubben nem rootolt eszkozon?
Google play nemtudja azt mint az Alma fele appstore? Ha joltudom ott felhobe menti a beallitasait az alkalmazasnak?!

(#33823) csabám válasza Vikooo (#33822) üzenetére


csabám
addikt

Playből Helium!

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#33824) silentkiller


silentkiller
senior tag

Szeretném root-olni az S4-esemet mert dühít ez az SD kártya tiltás. Szerintetek álljak neki magam (gyári független S4-es) és tegyek rá valami 4.3-as ROM-ot vagy van olyan közületek aki egy kis föníciai találmányért cserébe Budapesten megoldaná mindezt nekem (adatok visszaállításával együtt)?

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#33825) borsodika válasza silentkiller (#33824) üzenetére


borsodika
őstag

Ha már fent a 4.4 akkor knox ugrás nélkül nem tudsz visszamenni 4.3-ra. Innentől kezdve meg nyugodtan lehet root-olni akár a 4.4-et cf autoroot-al mert vagy így vagy úgy de ugrik a knox.

[ Szerkesztve ]

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#33826) silentkiller válasza borsodika (#33825) üzenetére


silentkiller
senior tag

4.4.2 (I9505XXUFNB8)

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#33827) zseko válasza Luser2000 (#33818) üzenetére


zseko
veterán

Jelen állapotban csupán annyi, hogy úgy adták el a készüléket hogy a hardver tudja, és most "megkárosítottak" :D És azért jól jöhet az a pár 'plusz műhold'. Mint Vikooo írja, benne van, tudja, akkor csinálja. Nem akarok rajta lovagolni, nem is ezért írtam, de nekem nem tetszik ez az irány amit mostanában a Samu/Google csinál. És mint írtam neked is Kali, ez azért nem egy iszonyatosan rejtett hiba ami csak olyan adott holdálláskor jön elő, hogy ne vehették volna észre a Kit(e)Kat tesztelésekor, hanem rögtön kiböki az ember szemét. De ha ez tényleg csak valami hiba akkor úgyis javítják majd. Anno megvettem a GPS Test Plus progit, azzal szoktam nézni. A Spica-n kellett egy kis idő mire 'bemelegedett' :D, ezzel a progival néztem mindig hogy mit/meddig bénázik már hogy legyen jel :)

(#33819) migabi24: én most kimentem az udvarra és megnéztem, GPS Test Plus progival:
Ilyen volt tavaly júniusban:

Ilyen meg most, lassan kb. 1 órája:

Hmm, még kisebbre kellett volna tennem a képeket.
Mint látni most is jelzi a glonass műholdak helyzetét, csak nem használja.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#33828) migabi24 válasza zseko (#33827) üzenetére


migabi24
nagyúr

Igen ez tényleg kaka, jogos a panasz

(#33829) zseko


zseko
veterán

Két (nekem új :D) dolgot fedeztem fel a telefonban:
- egyik, hogy bementem a Tárhely részbe a beállításokban, itt ugye felsorolja az eszközmemóriát, mi mennyit foglal. Találtam itt egy olyat hogy Gyorsítótárazott adatok, amit lehetett üríteni, így rögtön nyertem 3GB helyet :Y Vajon itt miket tárolhatott? És mit buktam ezáltal hogy töröltem? :D
- másik, hogy a Fejlesztői beállításokban van egy olyan hogy Folyamatállapotok, ez is szép, jó, és érdekes adatokat mutat, már csak rá kell jönni mire lesz jó :)

HR24.hu

(#33830) nadi94


nadi94
csendes tag

Az normális, ha az akkumulátor statisztikában ha összeadom a százalékokat mindig ~90% jön ki vagy az alatt? Régóta figyelem és mindig ilyen. :DD :(

(#33831) tisvol válasza zseko (#33827) üzenetére


tisvol
aktív tag

Nemcsak akkor úgy adták el, hanem a hivatalos oldalon most is úgy van fent, hogy:
Helymeghatározás: Assisted GPS, GLONASS
Innentől kezdve, hogy kinek hasznos, és kinek nem, már csak részletkérdés.
Említette korábban valaki, hogy 3 hold már magasságot is ad. Persze, elméletben. Főleg ha egyhelyben állsz. Aztán ha elkezdesz mozogni, ne adj' Isten hegyek, vagy magas épületek között, hirtelen kevés lesz a 3 hold. De még az 5 is! Nem beszélve a pozíció pontosságáról, és a jel megtalálásának gyorsaságáról.
Szóval, ha a készülék tudja, ráadásul a terméklapon is ott van, mint jellemző, akkor tudja is. Engem pl. nem érdekelnek és nem is használom ezeket a gesztusvezérlős hókuszpókuszokat, de minden bizonnyal akik meg használják, azok igencsak morcosak lennének, ha a következő frissítéssel ezek megszűnnének.

Üdv:T.

(#33832) kali válasza Vikooo (#33821) üzenetére


kali
legenda

alkalmazás 4.4.2 alatt is lehet a memóriakártyán, hogy külsős alkalmazás mennyire tud rá írni, az már más kérdés...
a vállalati ügyfelek (szerintem) inkább a gyártók érintettsége, mint például a samsung megoldott bizonyos "ipari" biztonsági elvárásokat a knox által, úgy a többi is meglépheti, azt nem tudom, hogy a google maga az android szintjén mennyire akarja összességében befolyásolni, vagy módosítani ezt.

zseko; a hardver biztos, hogy most is tudja, viszont i9505 esetén több fórumon is találtam hozzászólást, hogy a hivatalos 4.4.2 alatt nem működik a glonass, mások meg írják, hogy náluk igen, szóval a fene tudja...
s2-n használtam utoljára ezt az alkalmazást, de előveszem megint azt a fiókomat, ha jönnek az s4-ek.
a gyorsítótárban tárolt adatok törlésével minden ideiglenes állományt eltávolítottál, az összes alkalmazás előzményét, frissítési/telepítési ideiglenes adatát, a böngészési előzményektől kezdve mindent.
én rendszeresen ürítgettem, mert sok adatot felhalmoznak a háttérben az alkalmazások/folyamatok, belép az ember a play vagy samsung apps felületére, és máris több megabyte ideiglenes adat marad hátra, és ez sok más folyamatra is igaz, tehát elég sok tárhely lefoglalásra kerülhet idővel, jobbára feleslegesen.

nadi94; teljesen normális.

[ Szerkesztve ]

(#33833) Bavid


Bavid
senior tag

(#33834) kishoris válasza nggabi (#33814) üzenetére


kishoris
tag

Tényleg nem használja! :W :W :W

(#33835) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Az hogy van, hogy 33% 1 óra alatt 5%-ra esett az akku szint és nem is nyúltam a telefonhoz? Nem púpos az akku.

(#33836) Zolix


Zolix
tag

Sziasztok!

Gyárilag 4.2.2 van felrakva és elkezdtem a frissítést (4.3 ill. 4.4.2is majd) a fájl le is töltődött, de meggondoltam magam, mert egy csomó rosszat is olvastam és nincs kedvem gyári visszaállítás után szenvedni a telepítésekkel egyelőre. Előbb átolvasgatnám a fórumokat. Le törölném a frissítést, de nem tudom hova teszi, van ötlete valakinek?

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#33837) Eternitys


Eternitys
aktív tag

Erre valaki? (Leginkább exFAT-os sd kártyával érdekelne.) Thx.

(#33838) kali válasza SG3rg0 (#33835) üzenetére


kali
legenda

pörgeti valamelyik alkalmazás/folyamat a rendszert készenlétben, vagy csak beragadt egy folyamat, nézz rá az akkumulátoros statisztikára.

(#33839) Petyyyyy válasza SG3rg0 (#33835) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Az lesz az amit kali írt. Kapcsold ki pár percre a vasat, az segíteni szokott.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#33840) Vagany válasza Eternitys (#33837) üzenetére


Vagany
őstag

Megnéztem a kedvedért, kb 4GB után kapcsolta ki a felvételt, 33 perc lett a felvétel.

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#33841) Eternitys válasza Vagany (#33840) üzenetére


Eternitys
aktív tag

Nagyon köszi, hogy megnézed nekem :R.
Ok, akkor exFAT-on ezek szerint 4 GB a limit, akkor nálam miért csak 2 GB-ig vesz fel?
Egy ilyet használok, amit pc-vel formáztam exFAT-ra, viszont nem a hozzá való adapterben hanem egy külön usb-s stickkel.
Talán ez lehet hiba oka?

(#33842) Eternitys


Eternitys
aktív tag

ezt a Kingston MobileLite olvasót használtam a formázáshoz, de a SanDisk adaptere nélkül.

(#33843) Vikooo


Vikooo
addikt

Nekem most a tererom ingadozik, akkustatisztikaban latszik is a sok piros csik.
Picit elegem van ebbol a fosbol...

(#33844) Vikooo válasza Vikooo (#33843) üzenetére


Vikooo
addikt

1 ora 30 percet ment ma a kijelzo es 39% on van!!! Nem tortent valtozas tegnap ota ezt nem hiszem el, hogy igy kell mukodnie!

(#33845) zseko válasza kali (#33832) üzenetére


zseko
veterán

Mindegy, nem akarok lovagolni rajta, csupán mint írtam ez nem egy rejtett véletlen hiba amit nem lehetett volna észrevenni rom tesztelés közben.

tehát elég sok tárhely lefoglalásra kerülhet idővel, jobbára feleslegesen.

vettem észre, 2.9GB volt :D Közben frissítették az x-plore progit is, most már tudok törölni, másolni az sd-n. Ideje lenne megajándékozni egy-két sörrel :) az egyik ha nem a legjobb filekezelő amit használok.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#33846) mgTerminator válasza Eternitys (#33841) üzenetére


mgTerminator
veterán

Az exFat-nak épp ez a lényege hogy nincs mérethatár!

Mi a szar ez a glonass hód?

(#33847) migabi24 válasza mgTerminator (#33846) üzenetére


migabi24
nagyúr

Az orosz műholdrendszer

(#33848) mgTerminator válasza migabi24 (#33847) üzenetére


mgTerminator
veterán

Nem Amerikai?
Ez mennyire jó?

(#33849) zzola válasza mgTerminator (#33848) üzenetére


zzola
félisten

Nem, orosz! Kár érte egyébként, mert a Glonass pontosabb meghatározásra alkalmasabb...viszont csak Glonass képes készüléket állítólag nem gyártanak...

[ Szerkesztve ]

(#33850) Gyula84


Gyula84
veterán

mi lesz ha Galileo képesek is lesznek a tolok :D

[ Szerkesztve ]

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.