Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:33

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S4 - negyedik, bővített kiadás, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67001) ozeviktor92


ozeviktor92
tag

Sziasztok! Van arra valami ötletetek, hogy ablakos SView tokot, hogy lehetne használni Lineage alatt? Az a rész, hogy elalszik a teló ha becsukom működik, csak az ablak mögött nem látni semmit se. Ötlet?

(#67002) ozeviktor92 válasza ozeviktor92 (#67001) üzenetére


ozeviktor92
tag

Ötlet valakinek?:D

(#67003) #73029888


#73029888
törölt tag

van új TWRP: (v3.1.1.0)

[link]

(#67004) Atrasko válasza #73029888 (#67003) üzenetére


Atrasko
tag

Köszi a linket. Már fel is raktam.

(#67005) gyulaszu


gyulaszu
senior tag

Sziasztok,
GT-I9515 készüléknél a SIM kártyát néha látja, de többnyire nem.
Amikor nem látja, akkor újraindítást kér egyből.
A kérdésem az lenne, hogy a kártyaolvasó külön cserélhető, vagy az alaplap része?
Üdv

gyulaszu

(#67006) amoledus válasza gyulaszu (#67005) üzenetére


amoledus
aktív tag

Cserélhető külön :)

#ÜDV!# 12-év tapasztalattal vállalok Okostelefon Szervizt Javítást Sony Samsung HTC Iphone LG stb. Budapesten minőségi alkatrészekkel dolgozom ,garanciát vállalok a munkámra ,várom minden kedves érdeklődő jelentkezését ! :)

(#67007) atiszalma válasza gyulaszu (#67005) üzenetére


atiszalma
újonc

Felesleges kicserélni nem lesz jobb. Itt a megoldás: (patikában kapható habszivacs füldugóból vágva)

[ Szerkesztve ]

(#67008) amoledus válasza atiszalma (#67007) üzenetére


amoledus
aktív tag

Nem kötekedésből,de nem tudod,hogy mi a hiba oka , így nem célszerű barkács tippeket adni :)

#ÜDV!# 12-év tapasztalattal vállalok Okostelefon Szervizt Javítást Sony Samsung HTC Iphone LG stb. Budapesten minőségi alkatrészekkel dolgozom ,garanciát vállalok a munkámra ,várom minden kedves érdeklődő jelentkezését ! :)

(#67009) atiszalma válasza amoledus (#67008) üzenetére


atiszalma
újonc

Akkor úgy írom hogy egy próbát megér :) Sokan kicserélték a panelt (én is) de ez a megoldás segített.

(#67010) gyulaszu válasza atiszalma (#67009) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Ha jól értem, akkor ez megoldás lehet egy kontakthiba esetén?
Az akku fedlapja egy kicsit odaszorít valamit valahová és akkor nem jelentkezik SIM hiba?

gyulaszu

(#67011) atiszalma válasza gyulaszu (#67010) üzenetére


atiszalma
újonc

Nem az akkufedlap alá kell tenni. Itt le van írva hogy kell, sajnos csak angolul:
https://forum.xda-developers.com/galaxy-s4-att/general/how-to-fix-galaxy-s4-sim-card-removed-t3113480
[link]

[ Szerkesztve ]

(#67012) gyulaszu válasza atiszalma (#67011) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Rendben, köszönöm szépen :R
Kezdhettem volna én is kereséssel, de egyszerűbb volt ide beírni ;]
Most már kicsit utánaolvastam...

gyulaszu

(#67013) amoledus válasza atiszalma (#67009) üzenetére


amoledus
aktív tag

Ha a csatlakozo repedt volna el akkor is a forrasztas a megoldas minthogy odapreselni , nehogy a vegen mar forrasztani se lehessen , persze mindenkinek sajat dontese,hogy mit kezd a keszulekevel :)

[ Szerkesztve ]

#ÜDV!# 12-év tapasztalattal vállalok Okostelefon Szervizt Javítást Sony Samsung HTC Iphone LG stb. Budapesten minőségi alkatrészekkel dolgozom ,garanciát vállalok a munkámra ,várom minden kedves érdeklődő jelentkezését ! :)

(#67014) tomiivagyok


tomiivagyok
aktív tag

Sziasztok, újra én.

Sikeresen megcsókoltam a padlót a seggemmel, a telefonnal a farzsebemben, így konkrétan sz*rrá tört, nem ad képet, szal valszeg a panel is sérült (konkrétan az üveg alatt a panel is háromba tört, a 120 kilóm alatt, lol.)

Kérdés: a telefonon vannak NAGYON fontos képek, amiknek eszmei értéke van... Van rá lehetőség lementeni őket úgy, hogy a telefonomon van képernyőzár? Vagy akkor azok is kuka...? :(

Mentsetek meg kérlek a totális megsemmisüléstől.

(#67015) #73029888 válasza tomiivagyok (#67014) üzenetére


#73029888
törölt tag

Remélem nem tanácsolok hülyeséget:

Rakj fel egy TWRP-t és indítsd Recovery módban majd dugd rá a gépre és MTP kapcsolat lesz,így letudod menteni a dolgokat :)
[link] (Ha I9505 van neked)

[link] (I9506)

[ Szerkesztve ]

(#67016) tomiivagyok válasza #73029888 (#67015) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

TWRP van rajta, rootolva is van, meg LineageOS is van rajta. :D

Mindenesetre köszönöm, nem rossz ötlet, erre nem gondoltam.

update: MŰKÖDIK, A JÓ ISTEN ÁLDJON MEG!!! :R :R

[ Szerkesztve ]

(#67017) #73029888 válasza tomiivagyok (#67016) üzenetére


#73029888
törölt tag

Nincs mit!

Örülök hogy sikerült ;)

(#67018) rosalioTM


rosalioTM
csendes tag

Sziasztok!

GT-I9506

Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy van-e valaki, aki a Darklord S7 Edge vagy az AryaMod S7 Edge romot használja?

Ha esetleg igen, az lenne a kérdésem, hogy ezek alkalmasak-e hétköznapi felhasználásra? (sebesség, akku, kamera, stabilitás, samsung appok működése stb.)
Vagy esetleg van-e jobb rom+kernel ? (TW alapú min. 6.0 rom kellene :)) )

(Ezeknél a romoknál gyári modem feltehető?)

A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv: Ádám

[ Szerkesztve ]

(#67019) Kampó


Kampó
senior tag

az emlitett s4 i9506 om eladó ha valakit érdekel :D:D 2db aksi gyári töltö patika állapot... fehér..
privátba irjon akit érdekel :) :R:R

AMD volt AMD van AMD lesz

(#67020) iPetras99


iPetras99
kezdő

Sziasztok! Nem rég vettem egy Galaxy S4 GT-I9515-öt, újonnan. Nagyon tetszik, nagyon gyors. Bár igaz, hogy csak a Facebook és a Messenger van még rajta, automata frissítések kilőve. Eddig teszi a szolgálatot. :)

[ Szerkesztve ]

(#67021) #73029888


#73029888
törölt tag

Az milyen hiba gyári ROM alatt hogy ha hallgatok zenét a gyári Samsung lejátszóval akkor egy idő után bizonyos idokozonkent magatol beleteker meg fura hangokat ad ki?

(#67022) Atrasko válasza #73029888 (#67003) üzenetére


Atrasko
tag

Miután felraktam, a v3.1.1.0-ás TWRP a romok telepítésekor mindig "Error type 7" hibaüzenettel megszakította a telepítést.
Visszaraktam a régebbi, v3.1.0.0-ás verziót, és minden újra jól működik. Nincs 7-es hibaüzenet.

(#67023) #73029888 válasza Atrasko (#67022) üzenetére


#73029888
törölt tag

Még nem próbáltam custom ROM telepìteni v3.1.1.0 TWRP-vel. Köszi hogy írtál.

(#67024) Kampó


Kampó
senior tag

egy korrekt konkrétan karcmenetes fóliás független fehér szinü i9506 2db akksival vadi uj gyári samsung töltövel mennyit kóstál használt piacon? :R:R

AMD volt AMD van AMD lesz

(#67025) amoledus válasza Kampó (#67024) üzenetére


amoledus
aktív tag

Ha szep akkor 28-30 :)

#ÜDV!# 12-év tapasztalattal vállalok Okostelefon Szervizt Javítást Sony Samsung HTC Iphone LG stb. Budapesten minőségi alkatrészekkel dolgozom ,garanciát vállalok a munkámra ,várom minden kedves érdeklődő jelentkezését ! :)

(#67026) Kampó válasza amoledus (#67025) üzenetére


Kampó
senior tag

hibátlan:R
13at ajánlottak érte azt hittem én vagyok hülye :R hogy drágán adom:D:D

AMD volt AMD van AMD lesz

(#67027) amoledus válasza Kampó (#67026) üzenetére


amoledus
aktív tag

Annyiért én is vennék, de vagy 10db-ot :D mekkora alkugéppel volt dolgod.. :D

#ÜDV!# 12-év tapasztalattal vállalok Okostelefon Szervizt Javítást Sony Samsung HTC Iphone LG stb. Budapesten minőségi alkatrészekkel dolgozom ,garanciát vállalok a munkámra ,várom minden kedves érdeklődő jelentkezését ! :)

(#67028) Kampó válasza amoledus (#67027) üzenetére


Kampó
senior tag

Ugyan dehogy...

AMD volt AMD van AMD lesz

(#67029) zsolt0638 válasza Kampó (#67028) üzenetére


zsolt0638
tag

Az én voltam 😶
De nem alkudoztam, azt mondtad mondjak valamit, mondtam. Egy próbát megért 😁

(#67030) Black_Raven válasza zsolt0638 (#67029) üzenetére


Black_Raven
veterán

Ha lúd, legyen kövér.:D

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#67031) Kampó válasza zsolt0638 (#67029) üzenetére


Kampó
senior tag

de azért naaa.. 13000ft... galaxi j3 2016 ot 20e ért árulják.... :D:D

AMD volt AMD van AMD lesz

(#67032) iPetras99


iPetras99
kezdő

Én 50.000-ért vettem újonnan szerdán. :D

(#67033) Black_Raven válasza iPetras99 (#67032) üzenetére


Black_Raven
veterán

Honnan, Indiából? vagy leesett a polc mögé, és most találták meg 2 év után.:D

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#67034) Kampó válasza Black_Raven (#67033) üzenetére


Kampó
senior tag

Ha ugyveszem 50 ért ujonnan 5col super amoled full hd snapi 800 adreno 330... a j5 2016 60e... akkor mirõl beszélünk.

AMD volt AMD van AMD lesz

(#67035) Black_Raven válasza Kampó (#67034) üzenetére


Black_Raven
veterán

a i9515 value edition

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#67036) iPetras99 válasza Black_Raven (#67033) üzenetére


iPetras99
kezdő

Hivatalosan a Samsung-tól. Samsung Experience Store. :D Hétfőn rendeltem, kedden már nem is lehetett kapni. :D

(#67037) iPetras99 válasza Black_Raven (#67035) üzenetére


iPetras99
kezdő

Galaxy S4 GT-I9515-öt vettem (igen, Value Edition). Ugyanaz mint a sima Galaxy S4, a hardware, kamerája, minden ugyan az, kivéve a szoftvert, mert a sima S4 Jelly Beanről indult, a Value Edition pedig 4.4-ről. Persze, mindkettő frissíthető Android 5.1-re :)

(#67038) ezso


ezso
tag

Sziasztok!

Lenne egy kis akkumulátor merülési problémám, kb. 1 hónapja.
Eddig, ha csak telefonálásra használtam akár 4 napot is elment, de mostanában 2napot is nyögve nyelősen bír.
Kipróbáltam másik akkuval, ami szintén jó és ott is gyorsabban lemerült.
A készülék 1 hónap híján 2 éves, még garis, nincs rootolva, mókolva, stb.
Szinkronizálás, email fogadás, Facebbok, Massenger + egy csomó felesleges dolog (lépésszámláló, google drive és vagy 30 számomra nem kellő alkalmazás tiltva)
Magyarul, tudomásom szerint semmit nem változtattam rajta. Gondoltam valami "beragadó" alkalmazásra, de a letöltött GSam battery monitor szerint is az maga az android rendszer viszi el magasan a legtöbbet. Itt viszont már tanácstalan vagyok, mert csak azt látom, hogy "kworker"-ből fut vagy 50 darab, de hogy melyik mire jó....passz.
Megpróbálok egy képet is berakni.
Ha valakinek lenne tanácsa, megköszönném.

[ Szerkesztve ]

Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

(#67039) #73029888


#73029888
törölt tag

Javították a LineageOS 14.1-ben a mikrofonos gondot?

(#67040) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Hali.
Ha jól látom az i9506-nak nincs külön topikja.
Már 2 napja azzal küzdök, hogy vissza tegyeem a gyári 4.2.2-es Rom-t (tudom, a bootloader lehet a hiba). Eddig a 4.4-2, és a 4.3 is simán sikerült (lolliról indultam). Már letöltöttem pár rom-ot (ami ugye rengeteg idő), hogy hátha a CSC miatt nem megy.
Sőt, anno barátomnak sikerült az i9505-sön a 4.2.2. Szóval nem értem az egészet.
Odinban a log:
<ID:0/004> Added!!
<ID:0/004> Odin engine v(ID:3.1005)..
<ID:0/004> File analysis..
<ID:0/004> SetupConnection..
<ID:0/004> Initialzation..
<ID:0/004> Get PIT for mapping..
<ID:0/004> Firmware update start..
<ID:0/004> SingleDownload.
<ID:0/004> aboot.mbn
<ID:0/004> NAND Write Start!!
<ID:0/004> FAIL! (Auth)
<ID:0/004>
<ID:0/004> Complete(Write) operation failed.

Illetve a telefon ezt írja ki: SW REV CHECK FAIL : Fused 1 > Binary 0

Amit megfigyeltem: más a rom fájlfelépítése (a különbségeket kiemeltem)

i9505 4.2.2:
boot, cahce, hidden, modem, non-hlos, persdata, recovery, system

i9506 4.2.2:
aboot, boot, chache, hidden, modem, non-hlos, recovery, rpm, sdi, system, tz

i9506 4.4.2:
aboot, boot, chache, hidden, modem, non-hlos, recovery, rpm, sbl1, sdi, system, tz

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#67041) ArthurShelby válasza ArthurShelby (#67040) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Az új bootloader az aboot, rpm, sbl1, sdi, tz fájlokat tartalmazza.
Valaki (aki nagyon okos) le tudja nekem írni, hogy mik a kiemelt fájlok? (mire valók)

Azt fontolgatom, hogy az sbl1 fájlt átteszem a 4.3/4.4.2-es romból a 4.2.2-esbe. De lehet ezzel téglásítanék, vagy ugyanúgy fail hibaüzenetet kapnék az odinnál.

(igazából a 4.2.2-es modem kéne csak, de az nem működik az újabb op rendszerek alatt) (próbáltam, de fagyás, és újraindulás lett a vége)

(gondolom 4.3-nál jött be a knox)

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#67042) béke


béke
aktív tag

Sziasztok, tudom ez nem S4 de az eljárás ugyan az lenne, egy Samu J5-re szeretnék 5.1-et feltenni viszont, folyamatosan FAIL, jelenik meg, a gépemen már csináltam több motyót is szóval (driverek,portok,kábelek,rendben vannak) mi lehet a gond? Most egy 1 file-os tar.md5-össel próbálkozok amit már több helyről is letöltöttem de egyik sem jó,több odinnal is próbáltam de az sem segített, ez jelenik meg:

4+1-el kellene meg próbálnom de samfirm progi csak a legújabb 6-ost tudja levadászni nekem, és neten sem találok vagy azt hogyan varázsolhatok?
Köszi előre is helpet!

Alá írás :)

(#67043) ArthurShelby válasza béke (#67042) üzenetére


ArthurShelby
addikt

:DDD Ugyanaz a problémád, mint nekem. Az az aboot.mbn. Magyarán a bootladered hiba szerintem.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#67044) ArthurShelby válasza ArthurShelby (#67041) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Közben végig próbáltam. Ha legalább az egyik bootlader fájl (aboot, rpm, sbl1, sdi, tz) benne volt a tar-ban, akkor fail lett.
Kipróbáltam csak bootloader nélküli fájlokkal, úgy végig ment, viszont a recovery-ben csak egy csík volt, betöltéskor először kék, majd fekete volt a képernyő (a led kéken pulzált), szóval ez sem nyert (bár furcsa, hogy boot-olni tudott, viszont mintha kb driver gondok lettek volna, egyszer még fel is villant a helyes boot kép).

Már csak az a lehetőség maradt, hogy egy későbbi ROM-ból hozzáadom sbl1-et a 4.2.2-eshez (más ötletem már nincs). Csak ezzel a bootladert hack-elem, ami azért elég necces (bár így is kész csoda, hogy eddig nem lett tégla a telefonból).

Biztos a sbl1 azért kell, mert bejött az a fránya knox is képbe 4.3-tól (bár a franc tudja).

Kezdek kifogyni az ötletekből :D

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#67045) ArthurShelby válasza ArthurShelby (#67044) üzenetére


ArthurShelby
addikt

+megfigyelések:
- cf autoroot 4.3 alatt nem működik (recovery hiba lesz)
- twrp sem volt jó mindenhol

+ötletek:
- esetleg twrp-ből zip formában flash-elném a 4.2.2-t és akkor hátha jó lenne (probléma, hogy fogalmam sincs, hogy alakítsam át a tar-t zippé
-mobile odin (probléma, hogy a i9506 nem támogatott, csak a i9505 :( )
- ezen cikk alapján csc hiba is lehet, bár ezt kétlem (viszont akkor probléma, mert t-mobilos 4.2.2 sosem volt, csak 4.3). Viszont akkor, ha egy német (DTM) 4.3-mas Rom fölmegy, akkor a 4.2.2-nek is föl kéne. Ha fölteszem a német romot, akkor megváltozik a csc, és utána már az lesz az érvényes (és nem az eredeti)?

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#67046) béke válasza ArthurShelby (#67043) üzenetére


béke
aktív tag

:) Kéne valami megoldás, én böngészek folyamatosan de a J5 topic-ban sincs semmi.. már fáj a szemem :)
A tart-zip-é ez itt nekem valami rémlik az pedig lehetséges!! (Winrar legújabb)

[ Szerkesztve ]

Alá írás :)

(#67047) Poplacsek


Poplacsek
senior tag

4.4.2 NG8 droid van feleségem 9505-ös S4-én. Azt nézem, hogy a képek amiket lő a stock kamerával elég fátyolosak, nem tiszták, mintha ködben fotózna.
Mi a legjobb Kamera app, esetleg valami S5 v. S6-ról portolt Stock verzió ami kompatibilis a 9505-el 4.4.2-n?

(#67048) amoledus válasza Poplacsek (#67047) üzenetére


amoledus
aktív tag

Open camera , play aruhazbol toltheto Mark Harmanntol es kek ikonja van es eddig rengeteg app kozul ez valt be :)

[ Szerkesztve ]

#ÜDV!# 12-év tapasztalattal vállalok Okostelefon Szervizt Javítást Sony Samsung HTC Iphone LG stb. Budapesten minőségi alkatrészekkel dolgozom ,garanciát vállalok a munkámra ,várom minden kedves érdeklődő jelentkezését ! :)

(#67049) ArthurShelby válasza ArthurShelby (#67045) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Kipróbáltam az sbl1-es verziót, de mintha ott sem lett volna, ugyanúgy aboot-tal kezdte az odin (és azt dobta ki problémának).
Viszont az odin egész hülye biztos (még mindig nem tégla, és jól használható a telefon)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#67050) ArthurShelby válasza béke (#67046) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A winrar a tar-t csak olvasni, kicsomagolni tudja, tar fájlt nem lehet vele létre hozni (ellenben a 7-zip-pel).

Viszont az odinban használt tar-nak, és a recoveryben lévő zip-nek más a fájlrendszer struktúrája. Szóval nem annyiból áll, hogy kicsomagolom, becsomagolom és a fájl formátum kész van és akkor már jó is. :(

Az odinban használt fájlok így néznek ki:
aboot.mbn,
boot.img,
chache.img.ext4,
hidden.img.ext4,
modem.bin,
non-hlos.bin,
recovery.img,
rpm.mbn,
sbl1.mbn,
sdi.mbn,
systemimg.ext4,
tz.mbn
Az mbn fájlok a bootlader részei, bin fájlok a kommunikációért felelősek (modem-mobil kommunikáció, non-hlos-wifi, bluetooth, infra, 4g, az img-k megy egyértelműek.
Itt mindegyik fájl kb egy-egy partíció szerintem.

A recovery-ben flashelhető zip fájloknál, meg van install, metainf és system mappa, boot.img.... (ezt nem ismerem annyira).

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.