Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:33

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S4 - negyedik, bővített kiadás, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) migabi24 válasza lojza (#2000) üzenetére


migabi24
nagyúr

Én használom, samsung tv-nél 100%-os hozzáférést biztosít, minden gomb rajta van, arra érdemes odafigyelni, hogy nem fér ki minden gomb a képernyőre ezért lefele kell gőrgetni

(#2002) Criton


Criton
veterán

Erről tud valaki valamit? Új firmware S4 I9505-hez, igaz még csak Németország kapta meg.

(#2003) rolcsibácsi


rolcsibácsi
őstag

nektek is akadozik a rendszer? ugyan s3am csak 3-4 honapig volt de ugy emlexem hogy az nem volt ilyen laggos, pedig ezen is kikapcsoltam az osszes csicsa featuret. probaltam mas launchereket is de azok sem jobbak. nova, apex stb.. pedig elvileg nagy lepes a proci meg benchmarkokban is dupla olyan jo, ennyire gaz lenne a 4.2.2?
igaz i5ot csereltem most le erre de akkor is ugy emlexem hogy s3 azert nem volt ilyen.
kameranak a zarideje is eleg rossz sztem. eleg egyszeru homalyos kepeket loni vele.
de meg csak ket napja van meg nem panaszkodom, csak a regi rendszerrel nem voltak ilyen torrent meg fajlos bajaim sem:(

azz ertesitesek rezgesi idejet nem lehet valahogy allitani meg most sem? idegesitoen hosszan rezzen email vagy smsnel

[ Szerkesztve ]

(#2004) istnag válasza rolcsibácsi (#2003) üzenetére


istnag
addikt

Most már egyre többen írják ez a laggolásos dolgot. A Samu nem nyilatkozott még erről valamit?

(#2005) RECSKA válasza rolcsibácsi (#2003) üzenetére


RECSKA
veterán

Mivel maga a hardver a leggyorsabb jelenleg kaphato soc, biztos nem annak a baja. Nekem ennek az elodje van, es semmi ilyen bajom nincs.

A kapkodas miatt gondolom nem elegge tesztelt szoftverrel jott a draga. A samsungot ismerve, gyorsan javitjak.

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#2006) ThorsHUN válasza istnag (#2004) üzenetére


ThorsHUN
őstag

A veletechen (nap vegen ugyan) megneztem az S4et es tobbszor mutatott akadasokat, amiket a HTC one pl nem...
Osszessegeben a HTC pozitivabb a samu negatovabb kepet mutatott a vartnal, de meg mindig nagy kerdojel van mindket oldalon

(#2007) istnag válasza ThorsHUN (#2006) üzenetére


istnag
addikt

Nekem ez azért fura,mert általában a Samu jobban kommunikál kifele és ilyenkorra már szokott reagálni,hogy készül a javítás stb,stb.

(#2008) bakos1


bakos1
tag

A kamerát fehér falnál tesztelte már vki? Van rózsaszín folt, vagy megoldották? Üdv.

Samsung Galaxy S 2 _JB LSJ, Galaxy S 4

(#2009) GLOCK34


GLOCK34
aktív tag

Nálam wifi és térerő( Debrecen,T-mobil) probléma van,de nagyon. Volt már vonalszakadás is de csak a Samun,a másik telefonon full vagy max 1 egység hiányzik.
Tapasztaltatok ilyet? Lehet,hogy hibás? :F

(#2010) Bone123 válasza istnag (#2004) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Na, arra várhatsz. :)

Ilyesmit nem szoktak kommentelni, de amúgy sem látnak ki a munkából. Tipikus gyermekbetegségek, lag, 1-2 képernyő furcsaság, az első vásárlóknak jut a tesztelési feladat, aztán amit kell HW-ben SW-ben javítanak. Kíváncsi vok az első magyar Octás véleményre.

(#2011) Bone123


Bone123
HÁZIGAZDA

A friss tulajok lőhetnének és feltolhatnának egy-két nappali fotót, mondjuk égről, gyors mozgásról erős fény alatt, páran írták, hogy autó módban az expozícióidő relatíve hozzú. Megnéznék ilyen fotókat autó és sport módban összehasonlítás végett.

(#2012) majestic válasza AMD Power (#1997) üzenetére


majestic
őstag

Már most lehet kapni 179.990-ért, rendeltem is...

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2024), G30

(#2013) istnag válasza Bone123 (#2010) üzenetére


istnag
addikt

Mindegy remélem javítják majd,mert ez nem tesz jót az android megítélésének sem. Pedig én bátran állítom,hogy a 4.0.4-től kezdve az Android felvszi a versenyt az iOS -al,stabilitásilag és gyorsaságilag is. Párom jelezte,hogy Ő igényt tartana egy ilyen telefonra :Y ,várhatóan mire oda kerül a sor, jön rá update és minden rendben lesz.

(#2014) joey04 válasza rolcsibácsi (#2003) üzenetére


joey04
titán

Érdekesek ezek a nagyon eltérő tapasztalatok, Én pont az s3-nál tapasztaltam akadozást, még szépen letisztított magánkészüléken is, egy kiállított nem végleges S4-nél meg közel sem találkoztam annyi laggal.

2012: 2 év gyári HU garival? Vagy az aprós németből érkező? Nem mindegy...

[ Szerkesztve ]

(#2015) ForRedGlory válasza istnag (#2013) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Csak a 2D gyorsítást kellene kikapcsolni és nem akadna... bugos még az a ficsőr. Már tegnap is beírtam, csak a sok fika mellett gondolom átsiklott mindenki tekintete felette.

(#2016) toeki válasza ForRedGlory (#2015) üzenetére


toeki
senior tag

elvileg alapból nem elérhető a fejlesztői lehetőségek vagy rosszul emlékszem?

(#2017) istnag válasza ForRedGlory (#2015) üzenetére


istnag
addikt

Igazad van, én tényleg elsiklottam felette,de akkkor ez egy jó hír végülis.
Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#2018) muveszur válasza ForRedGlory (#1992) üzenetére


muveszur
addikt

Elvileg ha az EU-ban veszed nem itthon a telefont, és Samsung garanciával, akkor itthon érvényesíteni tudod azt, de Prémium szervizre nem vagy jogosult, be kell vinned a Telemaxhoz.

(#2019) thiclyoon válasza toeki (#2016) üzenetére


thiclyoon
aktív tag

úgy olvastam, hogy a build számot kell nyomkodni a beállításokban..de lehet valamit félreértettem:D

(#2020) Bone123 válasza istnag (#2013) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Részben Android, részben TouchWiz a megakadások oka, S2, S3 esetében is eliminálta a Samsung a nagyját, de bennmaradt egykét röcc, amiért a Gugli körmére kellene nézni. A lockscreen widgetek ésatöbbi miatt a 4.2-es Android nagyobb erőforrásigényű a 4.1-nél, nem is rohan a HTC, Sony a frissítéssel, a Samsung viszont már annak optimalizálásán dolgozik, azaz lépéselőnyben van. Általában az első pár hét meghozza az előrelépések zömét, utána a frissítések beállnak egy lassabb szintre. Most pedig van annyi funkció, hogy akadjon a Samunak dolga, úgyhogy dolgozzanak a szorgos koreai kezek. :K

(#2021) rolcsibácsi


rolcsibácsi
őstag

makro

nappali

felhos
szerintem mar nincs meg a parnaeffekt ami az s3 egyik hibaja volt

be the first

(#2022) BroCreSt válasza mazsi70 (#1993) üzenetére


BroCreSt
aktív tag

Előre kell utalni 50e.-t, és 2 nap múlva megy a címedre, és a többit utánvétel fizeted! :)

Samsung Notebook Series 9 NP900X3C-A01HU -> iPhone 4 16GB, fehér -> Samsung i9505 Galaxy S4 16GB, fehér

(#2023) ThorsHUN válasza rolcsibácsi (#2021) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Nekem nem jon be semmi

(#2024) spawn21 válasza rolcsibácsi (#2021) üzenetére


spawn21
veterán

nem is rosszak ezek a képek.

Kamerában biztosan nem kell szégyenkeznie a Samunak.

iPhone 13p

(#2025) RECSKA válasza Bone123 (#2020) üzenetére


RECSKA
veterán

Azert az android mar nembaz a recegos bughalmaz... Nalam tokeletes, pedig kicsivel gyengebb a hardverem, megsem reccent meg meg soha...

Ergo ha szepen kijavitgatja a samsung azt, amit a tw-vel elrontott, nem lesz itt baj.

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#2026) ForRedGlory válasza toeki (#2016) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Jól emlékszel, de első dolgom volt elővarázsolni a menüt jó kisdobosként :D

(#2021) rolcsibácsi: Hol lőtted ezeket? Gondolom külföldön, ilyen épület nem rémlik hazánkban :DDD Plusz a felirat is árulkodó. Mondjuk érdekes, hogy kimaradt a szóköz :))

[ Szerkesztve ]

(#2027) mazsi70 válasza BroCreSt (#2022) üzenetére


mazsi70
senior tag

Személyesen elmegyek a telcsiért ,nem utalok előre .
Ha ,tetszik ,akkor megveszem....

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#2028) rolcsibácsi válasza spawn21 (#2024) üzenetére


rolcsibácsi
őstag

ja mar s3 nak se volt rossz, de nekem megis van egy kis rossz erzesem mert a benti kepeknel eleg konnyen elmosodnak, mintha i5nek gyorsabb lett volna a zarideje, de majd csinalok egy kis tesztet magamnak a bnom i4s-evel osszehasonlitva.

(#2029) spawn21


spawn21
veterán

szerintem sem laggol a droid már.

Pláne az enyém (XZ) remélem veszi a lapot akinek szántam ;] :))

Rolcsibácsi bárcsak az Sony is ilyen jó képeket lőne. De abban valami botrányosan szar :DDD

hiányzik az s3-am :B

[ Szerkesztve ]

iPhone 13p

(#2030) Bone123 válasza rolcsibácsi (#2021) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Jó kis képek ezek, főleg a házról és a kézről. Fura ez az imageshack, sehogy sem tudtam rávenni a teljes kép mutatására, de sikerült külső progival letölteni.

(#2031) lafaty80 válasza rolcsibácsi (#2021) üzenetére


lafaty80
őstag

Párnaeffekt? Ezt nem értem, lehet hogy csak én nem persze :)

Nem olvastam és tapasztaltam ilyet, de van valami kép erről?

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#2032) rolcsibácsi válasza lafaty80 (#2031) üzenetére


rolcsibácsi
őstag

kesobb rakok fel kepet s3al i5tel meg errol is majd meglatod, csak muszaj aludnom kicsit

(#2033) BroCreSt válasza mazsi70 (#2027) üzenetére


BroCreSt
aktív tag

Megkérdeztem, nincs nála telefon! :)
Akkor hozat külföldről, ha 50e. adsz neki előlegbe. :D

Samsung Notebook Series 9 NP900X3C-A01HU -> iPhone 4 16GB, fehér -> Samsung i9505 Galaxy S4 16GB, fehér

(#2034) Def26 válasza BroCreSt (#2033) üzenetére


Def26
félisten

Aprópénz. :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#2035) Bone123


Bone123
HÁZIGAZDA

Galaxy S4 vs. iPhpne 5 vs. S3 törésteszt. A háttal érkezést mindhárom bírja, oldalra érkezve az i5 és az S4 képernyője ép marad, as S3-é nem, arccal lefele az iPhone és az új Galaxy is megadja magát.

(#2036) migabi24 válasza ForRedGlory (#2026) üzenetére


migabi24
nagyúr

Akkor láthattad, hogy a gpu kényszerítés nincs bekapcsolva, szóval ne terjeszd ezt a butaságot, laggol a telo nincs ezen mit szépíteni, elkapkodott rommal adták ki

(#2037) spawn21 válasza Bone123 (#2035) üzenetére


spawn21
veterán

ezek a tesztek nagyon vadak.

iPhone 13p

(#2038) Def26 válasza rolcsibácsi (#2003) üzenetére


Def26
félisten

Nálam semmi baja a rendszernek. Nem akad, laggol, stb. Kicsit gyorsabban merül mint az s3, de gondolom ez szoftveres gond lesz.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#2039) Bone123 válasza spawn21 (#2037) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

(#2040) ForRedGlory válasza migabi24 (#2036) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Mégis miről beszélsz? :U Itt van a kezemben és CSAK akkor lagol, ha a 2D be van kapcsolva. Ne hazudtolj meg, mert nem szeretem. :W

(#2041) bmarko


bmarko
tag

Ha van köztetek vállalkozó kedvű S4 tulaj kis linux mániával, akkor van egy lehetséges megoldási ötletem. Mivel nincs S4-em tesztelni nem tudom... Hozzávalók linux + arm toolchain + samsung gt-i9505 kernel forrás + mentett initramfs valamelyik hivatalos kernelből (bár ezzel már egy CWM-et is lehetne dobni a kernelhez, esetleg rootolt kernelt, nem olyan nagy mágia). Amit én próbaképpen módosítanék a kernel configban, a cpu governor-t átraknám az alapbeállításból performance-ra. Biztosan akkuidő vesztéssel járna, de egy próbát megér...

(#2042) mazsi70 válasza BroCreSt (#2033) üzenetére


mazsi70
senior tag

Igaz ! :K
Most beszéltem meg a részleteket .

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#2043) Muffi válasza ForRedGlory (#2040) üzenetére


Muffi
aktív tag

Amúgy hol kell ki-bekapcsolni ezt a 2D-t? Meg számít vmit ha bevan kapcsolva azon kívül h lagol?

Google Nexus 5 16Gb - White/KitKat 4.4.2; Asus Transformer Prime Tablet- V4.1.2 JB

(#2044) atike


atike
nagyúr

S4 vs One

teszt
(1. rész)

(#2045) ForRedGlory válasza Muffi (#2043) üzenetére


ForRedGlory
félisten

A fejlesztői beállításoknál.

(#2046) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

(#2047) migabi24 válasza ForRedGlory (#2040) üzenetére


migabi24
nagyúr

Te miről beszélsz? Azt terjeszted, hogy ha ezt kikapcsolja az ember akkor nem fog laggolni a teló, holott ez a funkció gyárilag ki van kapcsolva, de még a menü is rejtve van ahol be lehetne kapcsolni

(#2048) migabi24 válasza bmarko (#2041) üzenetére


migabi24
nagyúr

Szia mester, remélem mihamarabb hozzájutsz egy S4-hez, nagyon jó lenne egy ilyen ember itt a fórumon

(#2049) rolcsibácsi válasza ForRedGlory (#2026) üzenetére


rolcsibácsi
őstag

londonban eldegelek.

amugy a laggok azok nano laggok, esetenkent mikrok.
de azert erdekelne hol kell kapcsolgatni ezt a 2d 3d dolgot

[ Szerkesztve ]

(#2050) Vagany


Vagany
őstag

Majdnem két giga egy ROM :) . Nekem ez meglepő, SGS-en max kb 300 mega :DDD .

-<[]>- https://mowned.com/vagany

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.