Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3751) Bl.Gyo. válasza #54312192 (#3748) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Köszi

(#3752) Bl.Gyo. válasza #54312192 (#3750) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Na sikerült még a vowifi ikon is megjelenik telekomon (2es sim). De a volte hívás is működik 4G-n marad :C . Thanks

Nem annyira mókolás de valamennyire érteni kell hozzá, egy teljesen laikusnak nem biztos menne.

(#3753) peti85 válasza Bl.Gyo. (#3752) üzenetére


peti85
senior tag

Ugyan ezt a módszert írtam le én is korábban: #3706
Nekem viszont sajnos nem működik Voda kártyával. Pedig előző Android főverzióval működött alapból is a VoLTE.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#3754) Bl.Gyo. válasza peti85 (#3753) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Nálam működik vodaval, nem tudom nálad mi történt.

(#3755) ginola válasza Bl.Gyo. (#3754) üzenetére


ginola
addikt

De minden újraindítás után újra kell párosítani?

(#3756) peti85 válasza ginola (#3755) üzenetére


peti85
senior tag

Én sem tudom, azért megint ráprobáltam, de nem megy a VoLTE. A VoWiFi beállítás viszont megjelenik a menüben, be is lehet kapcsolni, de az meg ugye tényleg nincs Vodafone-nál.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#3757) #54312192 válasza ginola (#3755) üzenetére


#54312192
törölt tag

Nem kell ez így fog maradni!

(#3758) zoyoxy


zoyoxy
tag

Három kérdésem lenne:
- A gyárilag mellékelt töltőkábel nekem egy kicsit rövid. Nem vett valaki 120-150 cm-est, ami gyakorlatban is tudja a SuperDARTS-ot? Ha igen, egy linket megköszönnék.
- Mennyire karcálló az üveg a telón? Ha nem használom, táskában hordom, sima gyári tokkal, kulcs és egyebek nincs a közelében.
- Nekem hiányzik a klasszikus értesítő LED. Valójában csak a nem fogadott hívásokat szeretném látni egy piros pöttyel és ha alkalmazás csinálja, akkor lehetőleg ne szívja le az aksit. Az AOD-t nem tudom ilyenre beállítani. Valakinek van ötlete erre?

(#3759) gya/352 válasza zoyoxy (#3758) üzenetére


gya/352
tag

En ezt vettem es tokeletes: link
En is tudnak ertekelni egy olyan alkalmazast ami az AOD-n egy ponttal jelezne ha van nem fogadott hivas. Korabban probaltam keresni ilyet de nem talaltam.

(#3760) zoyoxy válasza gya/352 (#3759) üzenetére


zoyoxy
tag

Köszi, MacroDroid fórumon adtak egy ötletet, majd kipróbálom, mert máshoz is kelleni fog az app.

(#3761) ginola válasza peti85 (#3756) üzenetére


ginola
addikt

Yettelnél sincs WoWifi, jól tudom?

(#3762) peti85 válasza ginola (#3761) üzenetére


peti85
senior tag

Én úgy tudom csak ott van hivatalosan. Ők árulták is a telót. Enyém is onnan van, de független.

Virtuális értesítő LED: NotifyBuddy

[ Szerkesztve ]

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#3763) zoyoxy válasza peti85 (#3762) üzenetére


zoyoxy
tag

Köszi, próba alatt.

(#3764) ginola válasza peti85 (#3762) üzenetére


ginola
addikt

WoWifi nwm működik mégsem.

(#3765) Bl.Gyo. válasza ginola (#3764) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Nemrég vezették be mindenkinek, nem tudom hol tartanak e téren, de működnie kell alapból, mert ahogy írták a készüléket hivatalosan is forgalmazta a Yettel. Pont most a vowifi környékén most kavarodás van úgyhogy menni fog valamikor, várni kell. Esetleg követni is lehet a yettel (Telenor) fórumát ott szokott téma lenni, naprakészen.

(#3766) #54312192 válasza peti85 (#3762) üzenetére


#54312192
törölt tag

[kép] Telekomnál is van vowifi! :DD

[ Szerkesztve ]

(#3767) Bl.Gyo. válasza #54312192 (#3766) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Látom nálad sincs volte kapcsoló. Működik minden nalam is, csak egy kapcsoló jó lenne ha gond lenne ki lehessen kapcsolni, de akkor ahhoz végig kell küzdeni magam az appokon meg párosítás, pixel ims stb, ja meg wifin kell lennem ugye, ha ki akarom kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#3768) #54312192 válasza Bl.Gyo. (#3767) üzenetére


#54312192
törölt tag

Igen nálam sincs de legalább müködik most már! :R

(#3770) tomszli11


tomszli11
tag

Sziasztok!
Napokban vásárolnék egy GT Master-t és egy olyan kérdésem lenne, hogy vannak-e típushibái a készüléknek vagy bármi olyan amire érdemes odafigyelnem? Előre is köszönöm ! :R

(#3771) oba válasza tomszli11 (#3770) üzenetére


oba
addikt

Ha használtan veszed akkor ugyanazokra a dolgokra kell figyelned mint bármilyen más készüléknél. Típushibáról nem tudunk. Ha használtan veszed akkor talán érdemes olyat venni ami nem szolgáltatós (bár nem vagyok biztos benne hogy ezt szolgálatók árulták), és hogy legyen még valamennyi garancia hozzá.

(#3772) Bl.Gyo. válasza oba (#3771) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

A yettel hivatalosan forgalmazta.

(#3773) Bl.Gyo. válasza tomszli11 (#3770) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Elég megbízható telefon, itt se pörög a fórum róla mert ugye nincs sok baja, nincs panasz, teszik a dolgát. Egy-ket embernek voltak gondjai vele, de az bármelyik mobilnál előfordulhat. A többségnek hibátlan, nekem is.

(#3774) oba válasza Bl.Gyo. (#3772) üzenetére


oba
addikt

Akkor erre is figyelni kell, nehogy belefusson az ember egy letiltásos példányba.

(#3775) peti85 válasza tomszli11 (#3770) üzenetére


peti85
senior tag

Szerintem vannak (típus)hibái a telefonnak, de én így is megtartom:
- Csomagautomatánál nem lehet vele NFC-vel fizetni. GLS-nél és Foxpostnál biztos nem. Ezt én órával áthidalom
- VoLTE nem igazán működik. Korábban (Android 12) ment, ki is jelezte. Erre van kerülő megoldás, de az sem megy mindenkinek (nekem sem).
- A hangerő ^ + PWR gomb rezgőre teszi a telefont, amit nem lehet kikapcsolni (már adb-ből sem) ami elég idegesítő. Ha pl. asztalon van a telefon és meg akarod nyomni a bekapcsoló gombot, akkor mindenképp meg kell támasztanod az ellentétes oldalon a telefont, de a hangerő gomb pont egy magasságban van vele, így jó eséllyel megy rezgőbe. De ugyan ez a gombkombináció nem állítja vissza.
- A fényerő szabályzás nem elég kifinomult. Ha reggel nyomkodom az ágyban (félhomályban), akkor még vissza van véve a fényerő, majd nem fokozatosan emeli, hanem ahogy világosodik egyszerre elég sok fényerőt rátol, majd van hogy megint visszaveszi.
- Ha gesztusvezérlésre van állítva a telefon, akkor az egykezes mód nem összekicsinyíti a képernyőt és látod az egészet teljesben, hanem lehúzza az egészet és a képernyő alsó fele nem látszik, a teteje meg a képernyő közepéig ér.

Amúgy az árához képest nem rossz telefon, de ezek engem zavarnak. Van még pár apróság, de azok már tényleg nem lényegesek.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#3776) Bl.Gyo. válasza peti85 (#3775) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

- a telefonos nfc fizetés megy más telefonnal? Ha nem akkor nem a készülék hibája.
- alapból yettel-el működik a volte, mert forgalmazta. Voda és telekommal nem, de megoldható, nekem is sikerült megy a voda és Telekom volte is (vowifi is, azt ki is jelzi), és csak 1x kell beállítani. Persze a Szolgáltató oldalán is legyen aktiválva. Ki írni nem írja egyiknél sem, de működik az a lényeg.
- a power gomb és hangerő gombok tényleg rosszul lettek rá tervezve, nem gondolták ezt vegig. Nekem képernyő képet sikerül csinálom így, amikor lezarom a telot de oldasnál is sikerült a zar kepernyőröl egy kép. Idegesítő.

(#3777) Bl.Gyo. válasza oba (#3774) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Egy ideje (pár éve) függetlenül árulják a készülékeket, mindegyik Szolgáltató. De azért jobb biztosra menni amikor az ember vesz egyet.

(#3778) oba válasza Bl.Gyo. (#3777) üzenetére


oba
addikt

Semmit nem jelent, hogy független. Ugyanúgy tiltják ha nem fizeti valaki a számlát (ha előfizetésre lett véve)

(#3779) peti85 válasza Bl.Gyo. (#3776) üzenetére


peti85
senior tag

- más telefonnal működik, és mint írtam, órával is. Telefon hibája, ebben a fórumban is jelezte már más is.
- Voda kártyám van, évek óta ugyan az. Android 12-vel volt VoLTE, A13-al már nem működik. Pixel IMS sem segít rajta nálam. Szolgáltató oldalán aktiválva van, hiszem Android frissítés előtt működött.
- Igen, a másik verzió, hogy képernyőképet készít.

Mondom, összességében jó ez a telefon, de vannak hibái. Nem kell védeni, minden készüléknek van valami nyűgje. Én legszívesebben Asus Zenfone 8-9-et vettem volna a mérete miatt, de az ára (nekem nem kéne csúcshardver) és azok fórumaiban jelzett problémák eltántorítottak. Pedig az egy felső kategóriás cumó, felső kategóriás áron, mégis bugzik mint állat. Sajnos ilyen ez a fogyasztói társadalom.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#3780) peti85


peti85
senior tag

Ja és +1, mivel épp most dobta fel a telefon:
- Az "Akkumulátor használat" értesítést nem lehet kikapcsolni. Magyarul állandóan zargat azzal, hogy XY alkalmazás a háttérben fogyasztja az akkumulátort, pedig én direktben megadtam az engedélyt neki. Ez is kikapcsolható volt A12 alatt, frissítés után már inaktív a kapcsoló.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#3781) Bl.Gyo. válasza oba (#3778) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Az igaz.

(#3782) tomszli11


tomszli11
tag

Sziasztok! Tudnátok nekem abban segíteni, hogy barátnőmnek vettem egy új realme-t át raktam a sim kártyát. Mobilnet van, hívást nem tud indítani és fogadni sem. Azt mondja, hogy nem elérhető, a hívás indításánál ki sem cseng. Köszi előre is.

(#3783) Atti777 válasza tomszli11 (#3782) üzenetére


Atti777
senior tag

Melyik szolgáltató?
Ha aktív a VoLTE, akkor próbáld meg kikapcsolni.

Путин, иди нахуй!

(#3784) tomszli11 válasza Atti777 (#3783) üzenetére


tomszli11
tag

Telekomos és sajnos az a baj hogy sehol se találom ezt a VoLTE lehetőséget.

(#3785) zoyoxy válasza zoyoxy (#3758) üzenetére


zoyoxy
tag

Kábelből végül kettőt rendeltem, abban bízva, hogy az egyik csak jó lesz. Másfél méteresek és mindkettővel működik a SuperDART töltés. Ha valaki ilyen cipőben járna:
Link1 Link2
(A másodikból a 80W-osat)

[ Szerkesztve ]

(#3786) tomszli11 válasza tomszli11 (#3784) üzenetére


tomszli11
tag

Valakinél előfordult már hasonló?
Adott egy Alzás Realme GT Master készülék, amit Telekomos SIM kártyával szeretnék használni. Amikor egy SIM-et rakok bele akkor nem tudok róla hívást indítani, viszont amikor 2 SIMet használok akkor tudok minden gond nélkül mind 2 SIMről indítani hívást.

Azért nem opció hogy mind 2 SIMet használjam, mert páromé a telefon és Ő egy kártyával szeretné használni. Ahogy elindítom a hívást nem cseng ki. Ha ezt a telefont hívom másik készülékről akkor azt mondja be, hogy a hívott szám nem elérhető. A mobilnet teljesen jól megy róla.

(#3787) Bl.Gyo. válasza tomszli11 (#3786) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

- Ez a kártya másik telefonban jól működik?
- Másik sim foglalatban sem jó?

Nézd meg mikor lett legelőször aktiválva a készülék [itt] .
IMEI-t beírod, kiadja a dátumot. Ha nem akkor amikor ti magatok kezdtétek használni akkor ez egy már vissza küldött használt készülék, ami jelentheti azt hogy lehet pont azért mert hibás. Ilyenkor vissza az Alzának. De az Alza ilyet nem szokott csinálni, de becsúszhat bármi.

Amúgy érdekes jelenség, nem hallottam ilyenről, egyedi lehet, ilyenkor egy gyári visszaállítást javaslok, hátha az megoldja.

[ Szerkesztve ]

(#3788) tomszli11 válasza Bl.Gyo. (#3787) üzenetére


tomszli11
tag

Sajnos az a nagyobb gond, hogy minden készülékben (Redmi note 10 pro, Redmi note 9) teljesen jól működik az a kártya, és már 2x is csináltam rajta gyári vissza állítást, ennek ellenére sem változott semmi. :O

(#3789) Bl.Gyo. válasza tomszli11 (#3788) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Ki egészítettem még a szöveget.

(#3790) tomszli11 válasza Bl.Gyo. (#3789) üzenetére


tomszli11
tag

Sajnos a másik Foglalatba sem jó.
Most azt találtam ki, hogy Túrok otthon egy régi SIM-et és megpróbálom azzal párhuzamosan, hátha úgy esetleg működő képes lehet. Vagy a Telekomba kérek egy új SIM-et, és kettőt használok egyszerre. Mert ugye amikor kettő van benne akkor úgy tűnik minden működik.

Megnéztem a linket és akkor lett beüzemelve amit mondtak is nekem, mert ez használt készülék de előtte használatba volt.

Esetleg egy korábbi android vagy UI visszaállítás segíthetne ezen? Köszi!

(#3791) Bl.Gyo. válasza tomszli11 (#3790) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Tehát használtan vetted? Nem egészen tiszta most. Ha igen akkor lehet hibás azért szabadultak meg tőle.

Teljesen másik telekom sim-el is ezt csinálja?

"Esetleg egy korábbi android vagy UI visszaállítás segíthetne ezen?"
Sajnos itt senki nem rom-olgat, mindenki gyari friss rendszerrel használja, úgyhogy evvel nincs tapasztalat. Hogy meg oldaná e, nem biztos nem lehet tudni mi okozza a hibát. Neten lehet van leírás hogyan lehet vissza állítani, ha nagyon kell. De mivel itt senkinek nincs ilyen gondja, akkor valószínű nem maga a rendszer a hibás, ott más gond van.

De ha készülék hiba akkor inkább ki cseréltetném másikra ha garis mint szenvednék vele.

[ Szerkesztve ]

(#3792) tomszli11 válasza Bl.Gyo. (#3791) üzenetére


tomszli11
tag

Használtan vettem egy sráctól, akinél állítása szerint semmi ilyen nem volt, de ő fél éve már másik készüléket használ. Van rá garancia az Alzába, még februárig.
Ami ugye nagyon érdekes hogy amikor 2 SIM van benne akkor teszi a dolgát, viszont ha akkor letiltom az egyik SIMet akkor a másik se működik. Igen teljesen másik SIMel is ezt csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#3793) Bl.Gyo. válasza tomszli11 (#3792) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Akkor végülis nem közvetlenül alzás, hanem magánszemélytől vetted csak ő vette alzába, és onnantól bármin at mehetett a készülék nála. Viszont gyanús hogy hibás a készülék, mondani meg bármit lehet. Én beadnám szervizbe.

Még annyi hogy gondolom nem mókoltál rajta semmit. Gyári visszaállítás után csak sim bele és próbáltad?
A másik kérdés hogy gyári rendszer van rajta egyáltalán?

Rá nyomva erre pedig:

[ Szerkesztve ]

(#3794) tomszli11 válasza Bl.Gyo. (#3793) üzenetére


tomszli11
tag

Igen a gyári van rajta.
UI

Szerviz alatt az Alzához visszavitelt érted?

[ Szerkesztve ]

(#3795) oba


oba
addikt

Garanciális ügyintézésben van valakinek tapasztalata? Alza vétel és 2 év garancia van rá, ami nálam még februárig érvényes. Jól látom, hogy a TMX a hivatalos szervizpartner? Szerintetek kijelző beégésre vonatkozik a garancia?

(#3796) Bl.Gyo. válasza oba (#3795) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Ennyire be van égve? Nekem másfél éves és nagyon halványan csak felül ahol az idő van meg az akku ugye azok ott vannak folyamatosan, és nagyon sokat megy a kijelző, nincs kímélve. De az is alig látszik egy teljes képernyős teli sötétszürke képpel lett ellenőrizve, avval jól látszanak ezek. Használat közben meg a világon semmit nem látni.

"Szerintetek kijelző beégésre vonatkozik a garancia?"
Lehetséges, de ezt az alza tudja megmondani. Érdemes nem megkérdezni mert lehet azt mondják nem, de beégett kijelző hibával vissza küldeni egyből, aztán vagy meg csinálják vagy nem. Ha nem akkor megbeszélni az alzával ezt utána.
De rád van bízva.

[ Szerkesztve ]

(#3797) oba válasza Bl.Gyo. (#3796) üzenetére


oba
addikt

Közben már írtam a tmxnek emailt és azt mondták, hogy küldjem be. Kicsit aggódom mert ennyi negatív véleményt még egy cégről sem olvastam a neten mint róluk. Tegnap vitte el a futár a készüléket... szóval most várakozás van.

Amúgy nagyon be volt égve, már billentyűzet gombok is és pl tiktok kezelőgombok is, meg persze a status bar is. Korábbi amoledes készülékeknél nem volt ilyen problémám, azokat sem használtam kevésbé.

(#3798) Bl.Gyo. válasza oba (#3797) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

mennyi idős a tiéd, mikori gyártás a dobozán? nekem 2021.08.12-t ír.
úgy tűnik ezekben az amoled panelekben is vannak eltérések, szórások a modellen belül ez jellemző a kínai telókra amúgy.

"Korábbi amoledes készülékeknél nem volt ilyen problémám, azokat sem használtam kevésbé."
igen, én sem kímélem az enyém, mégis szinte teljesen jó a kijelzője.
most jutott eszembe hogy lehet befolyással van erre hogy milyen fényerőn van folyamatosan használna, nekem kezdetektől félig van húzva a csúszka, nagy ritkán maxra kint napfényben ha nem látom, de az is pár percig. lehetséges ha magasan van használva akkor jobban beég.

[ Szerkesztve ]

(#3799) oba válasza Bl.Gyo. (#3798) üzenetére


oba
addikt

Nem tudom megnézni a dobozát mert abban küldtem be a szervizbe. Tavaly februárban vettem az alzán.

(#3800) namegin válasza tomszli11 (#3786) üzenetére


namegin
tag

Szia!
Nálam volt hasonló probléma. Megoldódott.
Ezt olvasd el és próbáld meg: [link]
Sikereket!
Namegin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.