Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3501) szimla65 válasza Bl.Gyo. (#3500) üzenetére


szimla65
aktív tag

Szia!
Pl,a play árúházból nem tudok letölteni,frissíteni,a telefonkezelő nem működik,minden újra indításkor elmegy a zárkép,a háttérkép,a névjegy visszaállítással az sms visszaállítással is kínlódtam.Hirtelen ezek jutnak eszembe.

(#3502) Bl.Gyo. válasza szimla65 (#3501) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Ott lehet valami háttértár probléma van, talán nem tudja írni.
Ha fotózol akkor el menti a képet? Vagy netről letöltött dolgokat el tudja tárolni? Persze a belső tárhelyre.

(#3503) szimla65 válasza Bl.Gyo. (#3502) üzenetére


szimla65
aktív tag

Ezek a dolgok működnek most próbáltam.Az előbb lemaradt egy kép.

(#3504) Bl.Gyo. válasza szimla65 (#3503) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Akkor nem tudom. Érdekes jelenség, ilyet itt még nem olvastam, F06al mindenkinek jól megy minden. Nincs/nem volt mókolva rajta valami? Recovery, ilyesmi. Full gyárin nem szabadna ilyen hiba legyen.🤔
Memória kártya nincs benne?

[ Szerkesztve ]

(#3505) Bl.Gyo. válasza szimla65 (#3501) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Ja még valami amit sokan elkövetnek: amikor csináltál gyári vissza állítást stb. akkor előzőleg mentett backup-ot is vissza állítottál?

(#3506) szimla65 válasza Bl.Gyo. (#3505) üzenetére


szimla65
aktív tag

Full gyári állapotban.Menteni csak azokat a mappákat szoktam amiben van valami pl bluetooth,download,dcim,média ,kb ezeket +sms és névjegymentés.Úgy tudom memória kártyát nem lehet tenni bele.Ja még egy a fastboot módot sem lehet elérni semilyen gomb kombinációval.

[ Szerkesztve ]

(#3507) H-Mano válasza szimla65 (#3499) üzenetére


H-Mano
tag

Hard reset is megvolt?

(#3508) gzoll


gzoll
tag

Nekem közben felbukkant egy ilyen 🤔🤗 a Telenor/Yettel kártyára, eddig is be volt állítva de sose működött, ma reggel óta meg voilá 🤗

[ Szerkesztve ]

(#3509) Bl.Gyo. válasza szimla65 (#3506) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Ja, lehet nem lehet bele tenni ezt nem tudom sose használok mem karit. 2 sim bele azt kész.
Ha full gyári és nincs mokolva rajta semmi... Nem tudom mi lehet. Akkor szoftveresen jónak kell lennie ezek alapján. Úgyhogy most hardveresen gondolok a tárhelyre, hogy valami baja van. De csak tipp, nincs több ötlet.
Ha garis még akkor lehet be kéne adnod javításra.

[ Szerkesztve ]

(#3510) szimla65 válasza Bl.Gyo. (#3509) üzenetére


szimla65
aktív tag

Köszi a segítséget.Még egy kicsit próbálgatom utána szervíz.

(#3511) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

Másnak is eltűnik az aod késő este/ejszaka, hiába van beállítva hogy "mindig"? Ha ég a lámpa ha sötét van. Jó lenne néha éjszaka látni rajta az időt anélkül hogy hozzá kelljen nyúlnom.

(#3512) Milka 78 válasza Bl.Gyo. (#3511) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Most átkapcsoltam, de perpill megy nekem, nem tűnik el.

(#3513) Debilon válasza Bl.Gyo. (#3511) üzenetére


Debilon
addikt

nekem az utóbbi időben egyszer csak az optimalizált töltés nem működik :D

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#3514) peti85 válasza Bl.Gyo. (#3511) üzenetére


peti85
senior tag

Lehet ütemezni, nekem pl. reggel 7-től 23-ig van csak bekapcsolva. Neked az "Egész nap"-ot kell választanod.

[ Szerkesztve ]

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#3515) Bl.Gyo. válasza peti85 (#3514) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

köszi. nekem is egész napra van állítva, mégis eltűnik egy idő útán késő estétől, nincs ütemezve. lehet másnak is eltűnik csak nem tud róla mert este alszik és nem veszi észre.

(#3516) G@ß!


G@ß!
őstag

Sziasztok, volt egy csomó hangjegyzetem, és valószínűleg a legutolsó software update-nál elveszett minden. Ti nem jártatok így? :(

(#3517) kubista85 válasza Bl.Gyo. (#3515) üzenetére


kubista85
csendes tag

Nalam is mindig eltunik. 12-ben is eltunt, 13-ban is eltunik.

(#3518) Milka 78 válasza G@ß! (#3516) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Most néztem, de nálam minden megvan.

(#3519) Bl.Gyo. válasza kubista85 (#3517) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Akkor az "egész nap" a realme-nél is reggeltől-estiget jelenti. Nekem az 24 órát jelent. Ez van.

(#3520) fecus válasza Bl.Gyo. (#3519) üzenetére


fecus
őstag

Nem lehet, hogy valamilyen zsebfunkció? A sötétben azt hiszi, hogy a zsebedben van és elkezd takarékoskodni.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#3521) Bl.Gyo. válasza fecus (#3520) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Nem hiszem. Az ilyen "zseb funkció"-hoz a közelség érzékelőt használja. De köszi a tippet. Ez ilyen akkor. Nem nagy probléma végülis.

[ Szerkesztve ]

(#3522) G@ß! válasza Milka 78 (#3518) üzenetére


G@ß!
őstag

Köszi szépen, hogy megnézted. Nem tudom, mi történhetett. :(

(#3523) Bl.Gyo. válasza szimla65 (#3503) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Most nekem is csinálta. De utána már ment.

(#3524) szimla65


szimla65
aktív tag

Sziasztok!
Ma történt egy baleset a telóval.Kb 1,5m magasból leesett betonra.Mivel a teló flip tokban van üvegkijelzővédő bíztam benne,hogy nem lesz baja.Ahhoz képest pofára esett és ráadásul kinyílott a tok mire leért.Felveszem látom,hogy a kijelzővédő tiszta pókháló,jól van gondoltam leveszem a töröttkijelzővédőt és este teszek rá másikat.De. sajnos a kijelző is ugyan olyan pókhálós Amúgy minden működik csak az ujjlenyomatolvasó nem mindig érzékel,azt most kikapcsoltam.
Tudtok abban segíteni,hogy egy hozzáértő kicserélné,és ez kb mennyi lenne?

(#3525) Vackor1


Vackor1
tag

Sziasztok,

13 android, F.06 alatt nálatok is csökkent az akku üzemideje ? Én kb. mindig egyformán használom a telefont és amióta frissítettem - sokáig nem váltottam 12-ről, hogy javíthassák a felmerülő gondolkat, de aztán pár hete engedtem frissíteni - azóta észrevehetően kevesebbet bír... : (((

Mindenkinek legyen szép a napja!

(#3526) Bl.Gyo. válasza Vackor1 (#3525) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Nálam pont ellenkezőleg. Jobb lett. 🤔

(#3527) mpierre válasza Vackor1 (#3525) üzenetére


mpierre
veterán

Itt is javult. Eddig 2 nap után 21-26%, a 13-sal 37-42%.

Pl.: Töltés maxra és reset. Hátha.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#3528) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Nekem az éltben nem megy el 2 napot, igaz nálam állandó BT és GPS kapcsolat van, meg talán az 5g is be van kapcsolva...meg van vagy napi 3 órás képernyő időm.
Érzésre nekem is egy picit jobban merül a 13-al.

(#3529) Vackor1 válasza Bl.Gyo. (#3526) üzenetére


Vackor1
tag

Akkor úgy tűnik az enyémnél kicsit talán jobb a telód.. :)

Mindenkinek legyen szép a napja!

(#3530) Vackor1 válasza mpierre (#3527) üzenetére


Vackor1
tag

Két nap után 20-30 % ? Az enyémen ha nem csinálok vele semmit lenne ennyi talán ( na, jó, ez túlzás, de teljesen normális napi néhány hívás, pár hír elolvasása, semmi film vagy youtube, BT, GPS nélkül, egy tetris-szerűség mondjuk egy óra játék után naponta sincs 20 % : ))) ) . Ha kihagyom a játékot, akkor tudom használni a következő napon is, de akkor már figyelős, nem, hogy megmaradna bármi delej még . : ))) Reset ? Mármint teljes törlés, újra konfig minden ?

Mindenkinek legyen szép a napja!

(#3531) Vackor1 válasza Milka 78 (#3528) üzenetére


Vackor1
tag

Ha előtte is ugyanígy használtad , akkor kb. az lehet a tieddel is, mint az enyémmel, én is érzésre mondom. Ahogy felment a 13 , másnap már furcsa volt , utána kifejezetten figyeltem este és nem szignifikánsan ugyan, de picit határozottan rosszabbnak tűnt...

Mindenkinek legyen szép a napja!

(#3532) evko


evko
aktív tag

Sziasztok!

P40 lite-ról váltottam, ott a bekapcsoló gombbal van építve ujjlenyomat olvasó. De az villamgyors...

Igaz 1 hónapot használtan vettem a mastert, de patika állapotú... Tehát nem ezzel lesz a gond.
Ami nem tetszik :az ujjlenyomat felismerés szerintem lassú, sőt, van, hogy elsőre nem is ismeri fel, újra kell próbálni.

Van rajta gyári fólia. Én vagyok a béna, vagy más gond lehet?

Köszi. 😊

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#3533) kubista85 válasza evko (#3532) üzenetére


kubista85
csendes tag

ez minden kepernyobe integralt olvasonal elofordul. tisztitsd meg a kepernyot es a kezedet is. ha igy se javul, add hozza ujra az ujjadat es ismet menni fog par honapig

(#3534) Bl.Gyo. válasza evko (#3532) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Nekem is hasonló, gyári fóliával. Kell neki pici idő mire felold, de meg lehet szokni. És Néha nekem se veszi be, ha éppen pl. koszos az ujjam, mintával kell feloldanom akkor. Ez ilyen. Nem tudom hogy esetleg más fajta fólia javíthat e ezen. De nekem nem probléma.

[ Szerkesztve ]

(#3535) peti85 válasza kubista85 (#3533) üzenetére


peti85
senior tag

Szerintem a teló egyik legjobb pontja a gyors ujjlenyomat olvasó. Mivel nem egy fizikailag behatárolt helyre kell helyezni az ujjat (mint minden képernyő alá helyezett megoldásnál), ezért néha van hogy nem jó helyre teszem, de alapvetően nagyon gyorsan felold és jó hatékonysággal. A korábbi Honor 8 sem volt gyorsabb a hátlapi megoldással.
Nekem kínai üvegfólia van rajta, semmivel sem rosszabb így a hatásfoka tapasztalataim szerint,

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#3536) mpierre válasza Vackor1 (#3530) üzenetére


mpierre
veterán

Yep. Factory reset. Hátha valami nyűgje vmelyik andoid résznek vagy minek.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#3537) oba válasza evko (#3532) üzenetére


oba
addikt

Nekem sincs bajom az ujjlenyomat olvasóval. A gyári fóliával sem volt problémám. Amikor tettem rá egy másik, hidrogél fóliát akkor viszont törölni kellett a régit és újra felvinni, mert nem volt tökéletes. Újra felvittem és azóta újra hibátlan. Pontosan kövesd az utasításokat amikor regisztrálod az ujjlenyomatot. Nem tudom, hogy engedi -e, de ha igen akkor egy ujjat többször is rögzíthetsz, hátha segít nálad valamit.

(#3538) gingerbalm válasza evko (#3532) üzenetére


gingerbalm
aktív tag

az ujjbegyed nincs elkopva? nem vicc, volt már rá példa, hogy akinek kopottabb a barázdája, az kicsit kínlódott, de az egy ujj többszöri felvitele segített

(#3539) Vackor1 válasza mpierre (#3536) üzenetére


Vackor1
tag

Brrrrrrrrrrrrrr.... : ))))))))))))))))))))))

Mindenkinek legyen szép a napja!

(#3540) sebai


sebai
csendes tag

Sziasztok,

Most vettem használtan ilyen telefont, és engedelmetekkel lenne pár kédésem amire eddig nem találtam választ. Semmi tapasztalatom nincs ezzel a márkával, Xiaomi/Redmi vonalon voltam eddig, előre elnézést kérek ha vmi evidenciára kérdezek. Nem nagy probléma egyik sem, de azért kiváncsi lennék a tapasztalatokra.

Utolsó verzió van rajta (11_F.06), hard reset is volt.

- jól látom h nincs a system app-oknak külön frissítési menüpontja / lehetősége ? (Redmi/Xiaomi-nál ez külön menüpont a beállításokban, Samsungnál meg külön alkalmazás ugye)

- ha így van akkor gondolom vagy GPLAY-ből frissülnek néha, vagy csak a rendszerfrissítésekkel ? Rendszerfrissítésekkel kapcsolatban mi a tapasztalat, 2-3 havonta adnak ki frissítéseket nagyjából ? (már azoknál akik rendszeresen kapják, mert olvasom h többeteknél nem jönnek)

- lehet nem nagyon használjátok, de én próbáltam a beépített Időjárás APP-ot (igen tudom h rengeteg jobb van), ez is ACCUWeather-es mint kb az összes beépített, de gyakorlatilag használhatatlan, ha ki is ír vmi lokációt és infókat hozzá, ahogy legörgetem eltűnik minden infó ?!, és csak memóriatörlés és újraindítás után jön elő megint vmi - csak nálam ilyen sz@r ? (tiltás/adat törlés/engedélyezés megvolt)

- háttérkép (tapéta) beállításnál nem működik a "További háttérképek" kapcsoló, nem hoz be semmit, gondolom ennek kellene vmi online Realme-s "galériába" vinnie, h ne csak a beépített képeket tudjam beállítani, hanem letölteni is - másnál ilyen hiba esetleg ?

- van egy CustCoreApp nevű built-in alkalmazás amit automatikusan letilt egy idő után, nem tudom miért, sem azt h mi ez, de úgy olvastam h ez "normális"

- nem találtam hivatalos FW frissítési megoldást erre a típusra, ha nem akarom az OTA-t megvárni, illetve hivatalos .ozip fájlt egész pontosan (ha jól értelmeztem), régebbi verziókra sem, és ahogy láttam itt a fórumon ti sem vmi hivatalos oldalt linkeltetek be amikor 12-re küldtetek linket h downgrade-elni tudjatok

- .zip fájl formátumban találtam hivatalosnak mondott ROM-ot a https://realmefirmware.com/ oldalon, de ahhoz meg egy MSM Tool nevű cucc kell elvileg, amit csak szervízpontok tudnak használni autentikáció után - tapasztalat ezzel kapcsolatban ?

- aki nem stock ROM-ot használ annál miből látszik h "főzőtt" a ROM ? Azért kérdezem mert nálam a frissítés menüpontban ugyan kiírja h "Naprakész verzió" van, meg hogy "Official version", de már felmerüt bennem az is h nem stock ROM-mal kaptam a telót, csak az eladó elfelejtett szólni róla
Bár ennek az is ellent mond h RootChecker APP-pal sem tudtam "lebuktatni", elvileg eredeti ROM van rajta

Elnézést a kisregényért, és előre is köszönök minden választ !

(#3541) kubista85


kubista85
csendes tag

Majus 10-e van es meg mindig marcius 5-i a biztonsagi csomag. Nonszensz. A mai vilagban, amikor az informaciobiztonsag a legfontosabb szempont, naponta kene kiadni biztonsagi frissiteseket.

(#3542) novinyul válasza kubista85 (#3541) üzenetére


novinyul
veterán

Beszélj a Google vezetőséggel hogy ők is naponta adjanak ki frissítést :U De ha ennyire aggódsz, akkor ajánlom a hagyományos "buta" telefonokat :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#3543) Ereshkigal válasza novinyul (#3542) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Vagy nem kell a netet bekapcsolni. :D

(#3544) oba válasza kubista85 (#3541) üzenetére


oba
addikt

Vegyél Pixel telefont. Igaz ott sem jönnek naponta, de ennél gyakrabban érkeznek azért a biztonsági frissítések. Egyébként meg ésszel kell működni a neten, mert az emberi butaság ellen semmilyen biztonsági frissítés sem segít. Értem ez alatt, hogy nem kattintunk semmilyen gyanús linkre, nem nyitunk meg gyanús emailt, nem töltünk le tömegével ismeretlen és haszontalan appokat. Sokan túlságosan rá vannak pörögve erre a biztonsági frissítés dologra. Nem a szoftverinfónál kell állandóan nézegetni ezt az adatot hanem józan paraszti ésszel használni a telefont és nem lesz gond.

(#3545) Bl.Gyo. válasza sebai (#3540) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

- igen, nincs külön rendszer app frissítő, mindent a play áruházból frissít amit tud, vagy esetleg együtt jön az ota frissítéssel.

- kb. 2-3 havonta jön valami igen. aki nem kapja meg, az is meg kapja csak késve, olyan mint a xiaomi-nál. Elvileg megjelenéstől 3 évig kap frissítéseket ami azt jelenti hogy innentől még kb. másfél évig lesz. Új androidot már nem kap, a 13 a vége.

- Sose használok gyári időjárás appot úgyhogy erről nem tudok nyilatkozni, fapadosak és pontatlanok, nem frissülnek a widget-ek stb.. Én a weawow-ot használom választható szolgáltatókkal benne: legpontosabbak a weatherbit, és apple weather, talán még az AerisWeather, a többi kuka), vagy más nevesebb hivatalos app is jó, pl. weather undergroud, weatherbug, foreca és accuweather (ez utóbbi kettő nekem pontatlan sokszor).

- A további háttérképek nekem sem működik, nem tudom miért. De nem is baj, google keresővel le tudok szedni bármi, akár jobb képeket is mint amit esetleg a gyári adna.

- Nem tudom mi az a CustCoreApp app, sose hallottam róla. Nem kell vele foglalkozni a rendszer majd elintézi.

- Én sem tudok hivatalos FW weboldalról, xiaomi-nál van ilyen. úgyhogy meg kell várnod ota-n.

- "egy MSM Tool nevű cucc kell elvileg, amit csak szervízpontok tudnak használni autentikáció után - tapasztalat ezzel kapcsolatban ?" - Nincs.

- Szerintem itt mindenki stock rommal használja, nem igazán van rá főzött rom mert régebben nem lehetett nyitni a bootloadert. a tieden is tuti stock van fent! nekem is ugyan úgy írja ki a dolgokat mint nálad, ha nem gyári rom lenne akkor ezek eltérőek lennének valószínűleg. Itt az enyém stock rommal, evvel össze tudod hasonlítani, gondolom ez mindenkinél ugyan az vagy max nagyon kicsit tér el:

kicsit korlátozott telefonnak tűnik, és igazából ez a telefon azoknak való akik megbizhatóan működő telefont és rendszert szeretnének és használni azt a mindennapokban, és nem azoknak akik rom-olgatni meg mókolni akarnak, azok nézzenek mást. átlag felhasználásra kiváló, és sokszor megbizhatóbb mint a márkásabb társai.

[ Szerkesztve ]

(#3546) sebai válasza Bl.Gyo. (#3545) üzenetére


sebai
csendes tag

Nagyon köszönöm a részletes választ !
Igen csontra nekem is ugyanaz minden verzió adat mint amit írtál
Megnyugodtam, akkor ezek az apróságok csak kisebb szoftveres hibák, és a ROM valszeg gyári
Köszönöm a válaszra szánt idődet

(#3547) Bl.Gyo. válasza sebai (#3546) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Mennyiért vetted, mennyi idősen?

(#3548) sebai válasza Bl.Gyo. (#3547) üzenetére


sebai
csendes tag

50k-ért vettem 10 napja Jofogas-on
akkor ez volt a legolcsobb GT Master
nem szoktam legolcsóbb ajánlatokkal foglalkozni, de most 2. telefonnak vettem ezt, ezért kicsit "lejjebb adtam"
összesen 100 km -t autóztam érte
eladó állította h minden szép és jó vele, csak kisebb karcok vannak :)
aztán amikor találkoztunk és megnéztem akkor persze jött a turpisság, íme:


de végül mégis megvettem, igen tudom a többség valszeg nem vette volna meg :)

a karcok meg a 3. képen a kis repedés nem is érdekel, de az első és második képen látható felfeszítési kísérlet már kevésbé "megnyugtató"

kérdeztem mi ez ? asszongya a kedves eladő ő nem tudja :), már akkor rajta volt amikor újonnan rendelte és kihozta a futár :)
nyilván :)

amúgy a "vicc" az h közben az előlap karcmentes, foliázva volt, a hátlapon is csak a szokásos tokk alatti piszok miatti kisebb karcok vannak

de azér tegyszer sikerült csak úgy a sarkára ejtenie h repedjen egy picit
meg hát franc tudja miért akarta "kinyitni", egyelőre még - naív módon - bízom benne h csak kiváncsiságból :)

aztán majd ha már használom egy ideje akkor lehet kiderül még valami turpisság, ígérem megírom majd, de lekopogom - ezektől a nevezzük "szépséghibáktól" eltekintve - minden rendben van rajta egyelőre, az aksiját sem érzem "elpusztítottnak"

amúgy főhősünk árult még egyet, egy fehéret, állítóllag az asszonyét, ugyanennyiért, azt egy nappal hamarabb vitték el
de most néztem, megint hirdeti, ezek szerint visszavitték :)
most már beleírta a hirdetésbe h cserés volt a kijelző, ezt az első körben "elfelejtette"
ja és most már csak 40k-ért árulja a lelkem :)

viszatérve az enyémre:
13 hónapja volt aktiválva, gyártva pedig 2021 09 27-én
valszeg akkor sokat gyártottak mert rémlik h itt a fórumon is már írt be valaki h aznapi gyártás a készüléke

(#3549) Ereshkigal válasza sebai (#3548) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Már az elején kamuzott, aztán a helyszínen még képes a pofádba hazudni?! Már csak ezért sem vettem volna meg. Most gondolom veri a tökét, milyen faszául eladta.

[ Szerkesztve ]

(#3550) oba válasza sebai (#3548) üzenetére


oba
addikt

Olcsó húsnak híg a leve, sajnos. Én sem vettem volna meg, de alapból nem is mennék el ilyen messzire egy telefon miatt. A lényeg, hogy működik és hogy még sokáig működjön.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.