Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3651) gya/352 válasza Bl.Gyo. (#3650) üzenetére


gya/352
tag

Ettől az apptól függetlenül is, de néha, ritkán le lehet és kell is meríteni akár kikapcsolásig és úgy 100%-ra tölteni, mert csak úgy tud korrekten kalkulálni a teló az akku kapacitásával.

(#3652) Bl.Gyo. válasza gya/352 (#3651) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

2-3 havonta meg szoktam csinálni.

(#3653) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Új fw F.09-es végződéssel. Eddig semmi különös.

(#3654) oba válasza Milka 78 (#3653) üzenetére


oba
addikt

Nálam még nem dobta fel a készülék.

(#3655) ginola válasza oba (#3654) üzenetére


ginola
addikt

Türelem, fel fogja.

(#3656) peti85 válasza oba (#3654) üzenetére


peti85
senior tag

Érdekes módon most én is megkaptam az elsők között az F.09 frissítést. Nem tapasztaltam semmi változást:
- Az Akkumulátor értesítései továbbra sem kikapcsolhatóak, hiába nyomok rá, legközelebb ugyan úgy feldobja
- GLS automatánál nem érzékelte az NFC-s fizetést

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#3657) Bl.Gyo. válasza peti85 (#3656) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Nekem is elsőként, még mielőtt ide írták már feltettem. Innentől nem hiszem hogy lesz már bármi változás a telefonban, inkább már csak ezeket a security patch-eket adják ki rá. De, jó lenne ha tévednék.
Amúgy a gls automata nfc probléma más telefonnál nincs? Mással működik? Nekem van egy Motorola telóm avval majd kipróbálom működik e.

[ Szerkesztve ]

(#3658) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

Amúgy érdekes, minden egyes töltéssel 1%al csökken a health 😂. 85nél már érezni kene hogy gyorsan merül a telóm de nagyon jól bírja, mint ha új lenne. Kíváncsi vagyok meddig megy le ez a %.

[ Szerkesztve ]

(#3659) oba válasza ginola (#3655) üzenetére


oba
addikt

Türelmes vagyok :) Nincs bajom a készülékkel, szóval nem izgat, hogy mikor jön a frissítés.

(#3660) gya/352 válasza Bl.Gyo. (#3658) üzenetére


gya/352
tag

Hagyd lemerülni kikapcsolásig, és úgy töltsd fel. Természetesen úgy hogy rögtön bekapcsolod a telót amikor töltőre dugod, hogy elinduljon az app. Akkor lesz érdekes hogy mit mutat kapacitásnak. Minden más csak saccolás.
Én is felraktam, nekem két töltés után 83 százalékosnak mutatja az akkut. Hétvégén megpróbálom én is elérni a teljes lemerülést és úgy feltölteni.
Az egyedüli jó ebben az appban hogy eddig számomra ez az egyetlen app ami kb jól mutatja, hogy mekkora áramot vesz fel töltés közben.

(#3661) Bl.Gyo. válasza gya/352 (#3660) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Hány wattot ír töltés közben neked? Nekem 30-40w, amikor 65ön (vagy e környékén) kéne mennie. Én gyanítom talán azért számolja rosszul a health-ot, mert a wattot is rosszul érzékeli. Tehát app szerint fél óra alatt 100-on van 30-40w töltéssel, így 4300as akkut 85%ra értékeli, miközben valószínűleg 65 környékén megy mert úgy kell mennie és fél óra 40w-al 15-100%ig már gyanúsan rossz lenne, napközben sem bírná a teló ha ilyen gyenge lenne az akku, amikor 10 órás képernyő időim vannak.
Ezt csak én gondolom mert fura sose megy feljebb 40w-nál de ugy ugyanúgy 30 perc alatt 15rol 100on van mint új korában.

Én hagyom ezt az appot szerintem, fent marad még kíváncsi vagyok mit produkál de amíg 10oras képernyő időim vannak nem idegesítem magam fals adatokkal.

[ Szerkesztve ]

(#3662) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

A Vodafone VoLTE működik a készüléken?

(#3663) gya/352 válasza Bl.Gyo. (#3661) üzenetére


gya/352
tag

A wattokon szerintem kár agyalni, mert az hogy az akkut mennyivel lehet éppen tölteni, az sok mindentől függ, de a hőmérsékletétől különösen. A 65W szerintem egy elméleti maximum. Nekem általában 25 W körül szokott tölteni.
Most végre lemerült kikapcsolásig a telefon. Úgyhogy ment egy teljes feltöltés, néha láttam olyan 30-40W közötti értékeket is, de azt csak nagyon rövid időre.
A lényeg, hogy ezen töltés alkalmával 89%-ra saccolta az akku állapotát, belenyomott 3732 mAh-t, úgyhogy az akku kapacitást 3848 mAh-ra tippeli.
Nem tudom igaz lehet-e.
Nem sok értelme van ennek az appnak sem az biztos.

(#3664) Bl.Gyo. válasza gya/352 (#3663) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

"Nem sok értelme van ennek az appnak sem az biztos."
Látom te se vagy elégedett az eredménnyel 😂

Amúgy a lényeg hogy jól bírja az akku semmi jel hogy halódna. Nálam 85%nal már feltűnne szerintem, a 10 óra képernyő idő nem erre utal.

[ Szerkesztve ]

(#3665) Bl.Gyo. válasza Bl.Gyo. (#3662) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Amúgy ez nem aktuális már, igen működik most próbáltam.

(#3666) gya/352 válasza Bl.Gyo. (#3664) üzenetére


gya/352
tag

A 10 óra képernyőidő nem tudom hogy jön össze neked. Az nagyon jó.
Én azt tudom hogy valamennyit minden nap rá kell töltenem mert a két napot nem bírná ki, 1 nap után 40-50% között van. Képernyőidőt nem szoktam figyelni de nem hinném hogy 7 óránál több lenne.

(#3667) Milka 78 válasza Bl.Gyo. (#3665) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Azt honnan tudod ellenőrizni?
Nekem kapcsoló van, meg valami HD hang, de ikon meg semmi sincs, sőt ha kikapcsolom akkor semmi különbség nincs.

(#3668) Milka 78 válasza gya/352 (#3666) üzenetére


Milka 78
nagyúr

23 órája töltöttem, ebben van egy komplett éjszaka, 3½ óra képernyő idő, aktív BT és GPS viszont csak 4g és 60 hz, 56%-on az aksi.

(#3669) Bl.Gyo. válasza Milka 78 (#3667) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Érdekes nekem nincs semmi kapcsoló mégis működik, mert hívás közben 4G-n marad. Amúgy sehol máshol nem jelzi.
A telekom meg nem működik rajta, aktív a VoLTE a kártyán, de hívásnál levált 2Gre.
A Yettel is máshogy viselkedik, avval meg is jelenik felül a VoLTE felirat, úgy látszik az teljesen támogatott, a Yettel forgalmazta a készüléket is.
A Vodafone meg fura van volte de nem jelzi nincs kapcsoló...

(#3670) drr válasza Bl.Gyo. (#3669) üzenetére


drr
őstag

A Yettel is máshogy viselkedik, avval meg is jelenik felül a VoLTE felirat - nálam nem, de működik.

(#3671) Debilon válasza Bl.Gyo. (#3669) üzenetére


Debilon
addikt

.

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#3672) Debilon válasza Debilon (#3671) üzenetére


Debilon
addikt

Ugyanígy működik a Vodafone volte nálam is, de írja a hd vagy hd+ a hivas közben is.

viszont érdekes, hogy a telefon elvileg tudja a volte roamingot de a digis kártya meg levált 4g-rol ha azon hivok (hívás listában HD hangot ír)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#3673) Bl.Gyo. válasza Debilon (#3672) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Az a HD felirat is fura mert nekem akkor is írta amikor még nem is volt aktív a kártyán a volte egyáltalán, és már 3G sem volt.
Nem tudok kiigazodni mikor mi van, ezek a kijelzések félre vezetőek.
De az biztos hogy ha nem vált le 4Gről akkor működik ha le vált akkor nem.

[ Szerkesztve ]

(#3674) Milka 78 válasza Bl.Gyo. (#3673) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nekem egyből ledobja a 4g-t, szintén voda és írja hogy HD hívás.
Itt ziher, hogy nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#3675) Debilon válasza Bl.Gyo. (#3673) üzenetére


Debilon
addikt

eléggé kaotikus ez

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#3676) Di Natale válasza Ktr20 8 (#3632) üzenetére


Di Natale
aktív tag

Nálam két hónapja jött elő ez a dolog, pedig mondhatni megjelenéskor vettem a készüléket. Én is majdnem szívrohamot kaptam. :D

(#3677) Benhill


Benhill
senior tag

Nálam ez az Accubattery applikáció kapacitásra 44%-ot ir... :DDD Már mióta használom 10x töltöttem kb, minden alkalommal 15%-ig meritve.

Értelme nem tudom van-e... nálam 1.5 napig elmegy a teló átlagban, 36 óra után 20-30% marad benne kb. 60Hz, Wifi és mobilnet folyamatosan bekapcsolva.

(#3678) ginola válasza Benhill (#3677) üzenetére


ginola
addikt

Az applikáció beállításaiban kapcsold be a két cellás akkumulátor módot

(#3679) eisento


eisento
addikt

Skacok. Esetleg vasarolt valaki mostanaban toltofejet a telefonhoz? Milyet erdemes? Csak gyari vagy alirol is lehet? vegulis csak arra kellene, hogy amikor kint tartozkodom kulfoldon havi 1-2 alkalommal ne kelljen elvinnem a gyari toltot (nem szeretnem veletlenul sem otthagyni valahol hotelben stb.) ha van valami best buy akar olyan is amin tobb port is van olyan is johet. Koszi. Es nekem se jott meg a 9-es frissites :DDD

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#3680) Bl.Gyo. válasza eisento (#3679) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Attól függ sima 10wos kell, vagy gyors.
Gyors töltéshez ez jó: Xiaomi MDY-10-EL nem gyári töltő gyorsaság de jóval gyorsabb mint egy sima 10w-os, és akármilyen kabellel megy.
Lassú 10w-os meg bármelyik márkásabb jó, már az alzapower márkájú minőséginek számít (alza.hu-rol). Gagyit ne vegyél, főleg alirol.

[ Szerkesztve ]

(#3681) evko válasza Bl.Gyo. (#3623) üzenetére


evko
aktív tag

Nah, szia újra!

Fegyverneken továbbra is rossz. Voltam Tarcalon... Ott meg hasít a 4G... De Fegyvernek, Törökszentmiklós irányába, közelebb a toronyhoz sem javul a helyzet.

Egyébként más kérdés... Ez a teló tudja a volte-t? Honnan tudom, mert itt nincs olyan ikon..?

Köszi :)

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#3682) Debilon válasza evko (#3681) üzenetére


Debilon
addikt

Tudja, ha hívás közben marad 4g-n akkor működik is, kapcsoló nincs

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#3683) peti85 válasza Debilon (#3682) üzenetére


peti85
senior tag

Ez nem igaz, van kapcsoló, de nem minden szolgáltatónál lehet bekapcsolni, van ahol inaktív. Nekem Vodafone SIM-kártyával Android 12-n be lehetett kapcsolni és szépen működött is. Android 13 óta inaktív a kapcsoló és nem is működik.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#3684) Debilon válasza peti85 (#3683) üzenetére


Debilon
addikt

én még sosem láttam a volte kapcsolót új kora óta végig voda kártyával

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#3685) peti85 válasza Debilon (#3684) üzenetére


peti85
senior tag

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#3686) Bl.Gyo. válasza peti85 (#3683) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Nekem nincs kapcsoló vodánál, de megy a volte, de kijelzés nincs fent erről. 4G-n marad, és azonnal kapcsol, működik.
Yettelel van kapcsoló (a yettel sim menün belül), és ki is jelzi felül hogy volte.

Úgy tűnik sokféleképpen működik, de azt nem értem hogy ugyan azon a telefon modellen ugyan avval a Szolgáltatóval az egyiken miért van kapcsoló másikon miért nincs, itt valami félreértés van.

(#3687) Bl.Gyo. válasza peti85 (#3685) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Ez valami más. Ez a 2-es sim-hez tartozik ott írja is, és akkor aktív ha bekapcsolod a 2. Sim-et. Nincs 2. Simed így nem is lesz aktív a kapcsoló. Nem tudom mi ezert a rendes volte kapcsoló az adott sim menüben van ha van. Yettelnél van, vodánál nincs. Itt valami kompatibilitás dolog lesz...

(#3688) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

2 aktív simmel:

Yettel sim volte kapcsoló, most valamiért nem irja ki felül:

Vodafone működő volte nincs kapcsoló, de hívás közben 4Gn marad:

[ Szerkesztve ]

(#3689) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Én nem tudom nálatok hogy megy, de itt az első perctől nem ment a volte vodán.

(#3690) Debilon válasza peti85 (#3685) üzenetére


Debilon
addikt

ez nem az, amit már írtak is, a Volte kapcsolónál ki van írva a neve is, hogy mi az

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#3691) Bl.Gyo. válasza Milka 78 (#3689) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Nálam megy ahogy az látszik is. Az előfizetéseden is aktíválva van? Akkor mennine kell.

(#3692) Milka 78 válasza Bl.Gyo. (#3691) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Na ez egy jó kérdés, de egy ezer éves tarifában vagyok, így sanszosan nem.

(#3693) Kormi76 válasza ginola (#3648) üzenetére


Kormi76
aktív tag

Szerintem ez tévedés. A gyorstöltésnek nem nagyon van gyakorlati hátránya. Legalábbis 2 cellás akkunál, mivel így alacsonyan tudja tartani az áramerősséget. A Realme gyorstöltése egy viszonylag rövid ideig tartó mérsékelt hőterhelés az akkunak, ami szerintem jobban kíméli az akkut, mint egy hagyományos (lassú) töltő hosszú ideig tartó hőterhelése. Az akkut ugyanis nem a töltés gyorsasága, hanem az így keletkező hő károsítja fokozottan (meg persze minden töltés okoz természetes degradációt is).
3 éve használok Realme telefont, és 85%-os akkuállapotom van, rendszeres gyorstöltés mellett. Egy dologra kell figyelni: ne merítsd le teljesen és ne töltsd fel teljesen: 30-80% között ideális tartani az akkut, meg fogja hálálni. Nekem így is simán kibír egy napot, és kb. 10 perc töltés reggelente nem nagy macera.

(#3694) Bl.Gyo. válasza Kormi76 (#3693) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

85% accubattery szerint? Nekem is pont ennyi egy alig másfél éves telón, és figyelek a töltésre. Kezdem azt hinni hogy ez az accubattery app egy nagy kamu, default érték a 85% mindenhol.

[ Szerkesztve ]

(#3695) gya/352 válasza Kormi76 (#3693) üzenetére


gya/352
tag

Milyen appal méred az akku állapotot?

(#3696) peti85 válasza Bl.Gyo. (#3687) üzenetére


peti85
senior tag

Valóban más ez, figyelmetlen voltam. :R

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#3697) Kormi76


Kormi76
aktív tag

Igen AccuBattery, nekem bevált. Szerintem használható, több készüléken is használom, nem mindenhol 85%-ot ír. Nekem sem mindig annyit írt. Minden töltés más, függ tőle, hogy mennyire jól saccolja meg, van egy szórása, mint minden mérésnek, de a hosszútávú átlag számít, ami a hibákat jól korrigálja. Szerintem alkalmas arra, hogy az akku állapotát felmérjük vele, és mondjuk kiszűrjük, hogy egy alkalmazás zabálja-e az akkut, vagy kuka lett.
Egyébként nekem a Realme akkukkal általánosan jó a tapasztalatom, az egy cellásakkal is, szóval az nem az app hibája, ha ezeket jónak írja. Évek múltával sem csökken érdemben az üzemidő, nem úgy, mint a Samsung akkuk esetén.

(#3698) ginola válasza Kormi76 (#3693) üzenetére


ginola
addikt

A tapasztalat és a gyakorlat mondatja ezt velem.
Illetve szakemberek és a gyartók is.

(#3699) evko


evko
aktív tag

Sziasztok!

Este, sötét szobában szerintem nagyon halvány nálam a háttérvilágítás. Automatikusra van állítva, ha fényt kap, emeli is a fényerőt, de sötétben ez szerintem simán szemrontó.
Erre van valami megoldás, vagy valamit állítani kell pluszban rajta?

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#3700) doongoo válasza evko (#3699) üzenetére


doongoo
addikt

nem tudsz rajta állítani rendszerben, manuálisan kell feljebb húzni mindig. Tipikus realme specifikus bug, legalábbis nálam Gt neo2-n ugyanez van és lányom GT Masterén is, sötétben túl visszaveszi a fényerőt. Mondjuk ez legyen a legnagyobb baja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.