Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) gya/352 válasza Bl.Gyo. (#1000) üzenetére


gya/352
tag

Meg a szamitogep usb portjarol is megfeleloen tolt. En is gyakran hasznalok hozza 1 vagy 1,5 amperes toltot, minden gond nelkul.

(#1002) Bl.Gyo. válasza novinyul (#999) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Akkor ez olyan megoldás mint a számítógépeknél a dual channel ram, ehez tudnám hasonlítani... 🤔

[ Szerkesztve ]

(#1003) surgyi


surgyi
senior tag

Csatlakoztam én is a klubba! Ezúton is üdvözlök minden kedves topik társat! :B
Tegnap este üzemeltem be a készüléket,pontosabban kezdtem el ismerkedni vele..még Sim nincs benne.
Első benyomásom nagyon pozitív! Szürke színben rendeltem, nekem annyira a szintén bordázott,s feliratozott tok se túl gagyi. Szerintem nagyon eltalálták ezt a készüléket, mind méretileg, paramétereit tekintve. Egyetlen hátránya amit nem is értettem, a Stereo hangzás mellőzése. Viszont van 3,5mm Jack csatlakozó. :)
Majd ha jobban belakom kívancsi leszek hogy fog tetszeni a készülék,de nagyon bizakodó vagyok!

(#1004) bpalee78


bpalee78
újonc

Sziasztok!

Egy hete használok egy 8/256-os Realme GT Master Edition-t. Egy Xiaomi Redmi Note 7-et cseréltem le erre. Az első benyomásaim nagyon pozitívak. A tesztek alapján remek telefon a kategóriájában. Remélem nem fog csolódást okozni. Játszott még az A52s,a Nord 2,meg gondoltam megvárom a Redmi Note 11 Pro-t,de ár-érték arányban ez tűnt a legjobb vételnek. A használatban majd kiderül,jól döntöttem-e. :)

(#1005) surgyi válasza bpalee78 (#1004) üzenetére


surgyi
senior tag

Nálam is a Nord 2 volt még meccsbe. Ott a Stereo hangzás, némító kapcsoló meg a 8/128Gb kiszerelés ami vonzott..viszont 1,5x áron. Emiatt döntöttem a GT Master mellett, na meg a kinézet is egyedibb! :B
Ez az automata fényerő "probléma" nálam is jelentkezett az este..levette folyton a minimumra..úgy meg alig látni..remélem beáll ahogy többen is írtátok.

[ Szerkesztve ]

(#1006) novinyul válasza bpalee78 (#1004) üzenetére


novinyul
veterán

Maximum az unalom fog megölni :) Megy, működik minden probléma nélkül.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1007) Cabrio


Cabrio
aktív tag

Tudom nem kizárólag telefon specifikus kérdés, de sehol sem találok rá választ és ennél a telefonnál jött elő ez a bibi:
Chrome használata közben a keresés érintéssel funkció nem működik, azt írja nem sikerült elérni a hálózatot, pedig be van kapcsolva, amúgy meg minden máshol működik a keresés. Erre valakinek valami ötlet, hogy hol és mit kéne beállítani?

(#1008) Bl.Gyo. válasza oba (#987) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

tényleg, most bele mentem a google térképbe, és ott 60.

(#1009) eisento


eisento
addikt

Na jott frissites.

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#1010) Cabrio válasza eisento (#1009) üzenetére


Cabrio
aktív tag

Érdemes lenne telepítés után gyári visszaállítás, jól gondolom? Vagy azt csak a főverzió frissítés után ajánlott inkább? Pár napos a készülék, éppen sikerült belakni :(((

(#1011) eisento válasza Cabrio (#1010) üzenetére


eisento
addikt

Alapbol foverzio utan kell. Ilyen sima frissiteseknel max akkor ha valami rendellenesseget tapasztalsz.

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#1012) fecus válasza eisento (#1011) üzenetére


fecus
őstag

Érdekes tapasztalataitok vannak. Én még sohasem állítottam vissza frissítés után egy telefonomat sem. Szép is lett volna ha félévente újra be kell lakni.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#1013) oba válasza eisento (#1009) üzenetére


oba
addikt

Nálam is feldobta ezt. Azt hittem hirtelen, hogy már az android 12 érkezett... :)

fecus: én főverzió után sem reseteltem soha pl. a Oneplus 6-osomnál, és nálam sem volt soha semmi gond

[ Szerkesztve ]

(#1014) Bl.Gyo. válasza Cabrio (#1010) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

én is így vagyok vele, de ilyenkor nem kell visszaállítás. sőt, még azt is mondták főverzió után se kell. régi xiaomimon volt főverzió frissítés (méghozzá android 9-ről 10-re), de nem csináltam vissza állítást. voltak gondok ezért mégis megtettem, de utána is ugyan azok a gondok voltak szóval bug-os volt alapból, szóval az akkori visszaállítás se feltétel, csak ha valami nagy hibát találsz amivel nem tudsz együtt élni/megoldani, akkor lehet csinálni egy FR-t, de ez alapból érvényes bármikor.

[ Szerkesztve ]

(#1015) Cabrio válasza Bl.Gyo. (#1014) üzenetére


Cabrio
aktív tag

Pont ezért fogalmaztam ilyen óvatosan, hogy ajánlott e vagy érdemes lenne, mert én sem szoktam még a főverzió váltáskor se gyalulni. Aztán az idő múlásával egyre jobban elgondolkodtam azon, hogy lehet annak az eredménye néhány kis apró, fura működés, mint pl. gyorsabb merülés és néha gyanús vacakolások... Amúgy Xiaomi Mi8 telefont cseréltem le így 3,5 év után, azt is csak azért mert már gyengült az akku

(#1016) aprokaroka87 válasza Cabrio (#1015) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha nagyon unatkozol, és nincs mivel elütni az időt, egy FR és az utánna való vissza állítás mindig nagyon jó dolog :)

(#1017) Bl.Gyo. válasza aprokaroka87 (#1016) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

😂

(#1018) madagaszkar


madagaszkar
tag

Sziasztok!
Fizetett már valaki közületek ezzel a készülékkel, OTP Simple alkalmazás használatával?
Ma fizettem először, két alkalommal is és az volt a furcsa, hogy ujjlenyomatos feloldás után a terminálhoz tartottam a telefont, a terminál csippant, jelezte, hogy a fizetés megtörtént. A telefon kijelzőjén azonban nem jelent meg semmilyen felugró ablak, mint korábban a régi Huawei telefonomon a kártya képével és egy zöld pipával. A fizetés rendben végbement, de semmilyen visszajelzést nem adott a telefon a fizetés megtörténtéről. Esetleg tudnátok segíteni, hogy mi lehet a probléma. Valamilyen beállítási hiba lehet a háttérben?

(#1019) oba válasza Bl.Gyo. (#1008) üzenetére


oba
addikt

Találtam megoldást. Play áruházból le kell tölteni a SetEdit nevű appot. Azon belül a "System table" szekcióban a "peak refresh rate" -re kell bökni, majd "edit value" és be kell írni, hogy "1" (idézőjelek nélkül). Majd mentés. Nálam most már a Vivaldi browser is szépen 120hz-en fut. Root meg semmi nem kell hozzá, anélkül is működik.

(#1020) Exquisito válasza madagaszkar (#1018) üzenetére


Exquisito
csendes tag

Persze. Oppo-n sincs felugró ablak. Bár itt csak az új készüléken android 11-nél nincs, a régi telefonon android 10-en normálisan működött. Hogy ez most a BBK vagy a Simple sara azt nem tudom.

(#1021) Viktor0610 válasza Exquisito (#1020) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

99,99999999999%, hogy a Simple sara.
Sosem hallottam annyi panaszt -telefontól függetlenül- appra fizetés kapcsán, mint a Simple esetében.

Samsung Galaxy A54

(#1022) blueye válasza Viktor0610 (#1021) üzenetére


blueye
veterán

Tul kicsi ceg all mogotte :)

(#1023) madagaszkar válasza madagaszkar (#1018) üzenetére


madagaszkar
tag

Köszi a segítséget. Ezek szerint nem vagyok egyedül a problémámmal. Valamilyen megoldás nem létezik esetleg erre a dologra? Ugyanis vannak még olyan terminálok, amelyek hanggal nem jeleznek - az egyik pont egy ilyen volt ( Penny ) - és ilyenkor nem lehet tudni mikor történik meg a fizetés, mert ugye a telefon eltakarja magát a terminált.

(#1024) Exquisito válasza madagaszkar (#1023) üzenetére


Exquisito
csendes tag

Simple megnyitás fizetés elött. Esetleg kirakod az intelligens oldalsávra és ott nyitod meg lebegő ablakban.

(#1025) madagaszkar válasza Exquisito (#1024) üzenetére


madagaszkar
tag

Köszi, ezt megpróbálom ha más megoldás nem lesz. De ezzel elveszti minden előnyét a telefonos fizetés, ha még előtte alkalmazásokat kell megnyitogatnom. Pont ez volt a lényege, hogy előveszem, feloldom és fizetek.
Mindenesetre várok még megoldásokat. Írtam a Simple ügyfélszolgálatnak is, még nem válaszoltak. Ha találok megoldást közzéteszem, hátha van másnak hasonló problémája.

(#1026) Exquisito válasza madagaszkar (#1025) üzenetére


Exquisito
csendes tag

Töröld a gyorsítótárat, telepítsd újra az alkalmazást.
Nekem ezt válaszolták. :D

(#1027) Bl.Gyo. válasza madagaszkar (#1023) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

"ilyenkor nem lehet tudni mikor történik meg a fizetés, mert ugye a telefon eltakarja magát a terminált."

Bekapcsolt makró kamerával teszed a terminálhoz, és latod a kijelzőn a terminál kijelzőjét. 😅

[ Szerkesztve ]

(#1028) Donki Hóte válasza blueye (#1022) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Az OTP kicsi cégnek számít :F :Y

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#1029) oba válasza madagaszkar (#1023) üzenetére


oba
addikt

Ilyen hangtalan terminalnál ott tartod 3-5 mp-ig és addigra tuti beolvassa az nfcről az adatokat. Pár mp után úgyis elindul a blokk nyomtatása, onnan is tudni fogod hogy sikerült a fizetés. Utólag meg az app vagy a bank úgyis küld értesítést/sms-t a dologról. Miért ennyire kritikus pont, hogy nem villan fel a kártya képe fizetésnél?

(#1030) gzoll


gzoll
tag

Lehet, hogy suta kérdés, de ha a Simple ennyire nem szimple, akkor miért nem adjátok hozzá a kártyát Google Pay-ben és használjátok úgy? Nekem is tudja a bankom appja az NFC fizetést, de a Google Pay valahogy egyszerűbb, problémamentesebb

(#1031) Exquisito válasza gzoll (#1030) üzenetére


Exquisito
csendes tag

Mert még nem lehet.
Az NFC-s fizetéshez.

[ Szerkesztve ]

(#1032) blueye válasza Donki Hóte (#1028) üzenetére


blueye
veterán

Vicc? Irónia? Smiley? :)

(#1033) gzoll válasza Exquisito (#1031) üzenetére


gzoll
tag

Oki nekem nem OTP-s bankkártyám van, azért gondoltam, hogy akár ez is lehet mögötte

(#1034) Donki Hóte válasza blueye (#1032) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nem jött le a szándék :U

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#1035) drr válasza madagaszkar (#1025) üzenetére


drr
őstag

Ez előtt a telefonom előtt Poco X3 NFC volt. Ugyanez volt a problémám. 10 tranzakció után csak úgy tudtam fizetni, ha töröltem az alkalmazás adatait. Az agyamra ment. Aztán regisztráltam Curve-re, mögé tettem az OTP-s kártyám. A Curve Google Pay kompatibilis, probléma megoldva és azóta is boldog vagyok, természetesen a GT ME-nel is így használom, hibátlan :DD

(#1036) madagaszkar


madagaszkar
tag

Köszönöm a megoldási javaslatokat.

"Bekapcsolt makró kamerával teszed a terminálhoz, és látod a kijelzőn a terminál kijelzőjét."

Ez volt a leviccesebb javaslat!
De tényleges megoldást keresnék. A korábbi Huawei telefonom igaz lassabb volt, de ilyen gondom soha nem volt vele. Mindenesetre a gyorsitótár törlés, újratelepítést megpróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#1037) oba válasza madagaszkar (#1036) üzenetére


oba
addikt

Esetleg olvass vissza (keress rá a hozzászólásaimra), hogy milyen akku kímélés, automatikus indítás, automata fagyasztás elleni beállításokat írtam értesítés gondok ellen. Próbáld meg ezeket a simple appra alkalmazni, lehetséges, hogy mélyen alszik az app amikor fizetsz, és ezért nem jön fel a kijelzőn a bankkártya. Nyilván ez csak egy ötlet, lehet, hogy semmi köze az egésznek hozzá.

(#1038) madagaszkar válasza oba (#1037) üzenetére


madagaszkar
tag

Köszi, megnézem.

(#1039) Bl.Gyo. válasza madagaszkar (#1036) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Örülök, poénnak szántam. 😅

(#1040) aprokaroka87 válasza oba (#1019) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ügyes, viszont Realme 6 esetén ki próbálva, a beállított érték után, 60 vagy 90hz-en, illetve automatikus esetén is mindig 90hz-en marad.

Itt is?

(#1041) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

Akinek gondja van a töltéssel, a telefonba van egy app: Telefonkezelő. Belépve alul
diagnosztika>folytatás>akkumulátor és töltés. Érdemes ebbe hagyni csak a pipát többiből kivenni, töltő rádug, és >diagnosztika futtatása.
Nem tudom mit csinál meg mit ír ki, de lehet közelebb lehet kerülni a megoldáshoz vele:

[ Szerkesztve ]

(#1042) gzoll válasza Bl.Gyo. (#1041) üzenetére


gzoll
tag

Kinek van gondja a töltéssel? Milyen gondok vannak a töltéssel? :F

(#1043) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

Néhányuknak más sima töltővel nem töltötte, csak a hozzá adottal.

(#1044) gzoll válasza Bl.Gyo. (#1043) üzenetére


gzoll
tag

Hát én kíváncsi leszek erre, mert én sokat külső akkuzok, és a kocsiban is QC 3.0 töltő van, para lenne ha ezekről nem tudnám tölteni a telefont. Szerintem megjön (holnap) ez lesz az első amit kipróbálok rajta

[ Szerkesztve ]

(#1045) Bl.Gyo. válasza gzoll (#1044) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

szerintem nem lesz gáz.
hozzá teszem ha jól emlékszem azok régebbi bejegyzések voltak itt, és lehet szoftveres probléma volt amit azóta kijavíthattak, mert mostanában nincs ilyen panasz itt.

[ Szerkesztve ]

(#1046) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

jól időzítettem, már 10.000-el drágább lett a gt master az alzába. pont időben vettem meg. :U

[ Szerkesztve ]

(#1047) oba válasza aprokaroka87 (#1040) üzenetére


oba
addikt

Igen, itt is ugyanez a helyzet csak ugye nem 90 hanem 120 hz-es értékkel.

(#1048) Batu3


Batu3
tag

Töltővel kapcsolatban érdeklődnék. Jó lenne ha utazáskor elég lenne egy töltőt vinni. Anno volt, hogy PSP-t rossz töltővel töltöttem és szervizelni kellett, bár nem biztos, hogy ezért, úgyhogy óvatos vagyok inkább...

Van egy Thinkpad-em, 65W-s töltője van, használhatom-e a realme-s gyorstöltővel?
Thinkpad-en ez van, output: 20V - 3,25A, 15V - 3A, 9V - 2A, 5V - 2A
Superdart, output: 5V - 2A, 10V - 6,5A

Ilyenkor nem sok a 6,5A neki, ha a Thinkpad töltőjén 3,25 a max? Ilyenkor auto 10W-tal töltené? Sötét vagyok a témához, szeretném megérteni :D

És mi van ha a Superdart-tal töltenék olyan telót ami, 10-18W-s töltést tud befogadni max? Azzal lehet gond? :R

Sony Ericsson K310i -> K770i -> P1i -> Live with Walkman -> Sony Xperia SP -> Z2 -> Huawei P9 Lite (2017) -> ASUS Zenfone 2 Laser -> Sony Xperia XA1 --> XZ1 --> Realme GT Master Edition --> Sony Xperia 1 IV

(#1049) Bl.Gyo. válasza Batu3 (#1048) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

az usb-s mobil töltőkön feltüntett értékek csak azok amit maximum képesek leadni, amennyire a rácsatlakoztatott készüléknek szüksége van. ha 3,25 kell neki akkor egy telefon töltő is 3,25-t ad le, ha képes rá.
mivel a super dart töltőn nincs ami a thinkpad töltőn ezért lehet azt használja ami mind kettőn megtalálható azaz 5v 2A ami lassú lesz, vagy ami támogatott akkor azt, azt kipróbálással lehet megtudni.

telefonnal kapcsolatban, ha kompatibilis a super dart töltővel akkor a legnagyobb értékkel tölt, ha nem kompatibilis akkor alap 5v 2A, de tönkre nem teszi.
én rádugtam a super dart töltőmet egy xiaomi mobilra ami tudja a gyors töltést, és csak 5v 2A-el ment, azaz nem kompatibilis.

a leírtakért felelősséget nem vállalok, laptop-mobil töltéssel tapasztalatom nincsen, csak abból indultam ki ahogy a mobil töltők működnek, elvileg kárt nem okoznak max lassan töltenek ha valami nem stimmel.

[ Szerkesztve ]

(#1050) gzoll


gzoll
tag

Na, megjött a telefon, éppen lakom be, de a fényképezőgép körül gondjaim vannak. Én esküszöm sehol semmilyen beállítást nem találok a fényképező appban, hogy hány megapixelen, milyen tömörítéssel, milyen képaránnyal fotózzon. Nekem az kellene, hogy 16:9-es képeket csináljon, de komolyan sehol nem találom erre a beállítást...
Esetleg gcam valahonnan leszedhető erre?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.