Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3251) Bl.Gyo. válasza Celtic86 (#3249) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Örülök neki, csak egy tipp volt, kiindulva abból amit én megfigyeltem a sajátomon :) . Reméljük így is marad a javításig, nálam azóta nem jött elő. Nekem így is jó mindig 60on használom a telót.

[ Szerkesztve ]

(#3252) Bl.Gyo. válasza doongoo (#3250) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Ez is egy olyan hiba lehet mint annó volt a Always on display probléma azt hiszem nem igazán működött sokaknál, nálam meg semmi baja nem volt. Ezek szerint nem mindenkinél jelentkezik.

(#3253) csongi


csongi
veterán

Sziasztok!
Azt szeretném tudni, hogy bejövő hívás esetén a bekapcsoló gomb megnyomása után a kijelző kialszik, és úgy is marad? Nem ébred fel megint automatikusan?

(#3254) KaiotEch válasza csongi (#3253) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Amíg hozzá nem érsz, nem.

(#3255) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

mi a fenéért van az hogy a teló simán kibírja 1%-on 1 óráig? elérte az 1%ot, és még 1 órán át instán néztem videókat, neten olvastam stb, nem akart kikapcsolni. ennek ellenére is jól bírja az akku, nem csinál fura dolgokat.

(#3256) kubista85 válasza Bl.Gyo. (#3255) üzenetére


kubista85
csendes tag

esetleg kerd el a panaszkonyvet

(#3257) Bl.Gyo. válasza kubista85 (#3256) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

?

(#3258) novinyul válasza Bl.Gyo. (#3255) üzenetére


novinyul
veterán

Mert az 1% nem jelent valójában 1%-t, ahogy a 100% sem a maximumot. Nem véletlenül nem lehet túl meríteni vagy túl tölteni a telefont, erre van a töltés szabályozás.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#3259) gzoll válasza novinyul (#3258) üzenetére


gzoll
tag

Ezek az akkumulátorok szoftveresen nem hagyják magukat teljesen nullára lemerülni, mert amint megszűnne benne a feszültség, kuka az egész

(#3260) Spricccer


Spricccer
tag

Udv. Rajottem, hogy lehet unlockolni hogy mindenhol 120 fps legyen :) [kép] [kép] [kép]1esre kell allitani :)

Magyar vizslák, Xiaomi 13t pro

(#3261) oba válasza Spricccer (#3260) üzenetére


oba
addikt

Én már egy éve használom ezt a módszert, tényleg működik. [link]

(#3262) dReFiX


dReFiX
senior tag

Valaki rá jött hogy a frissítés után hogy lehetne el érni hogy le zárt képernyőn fel jöjjenek az üzenetek viber messenger stb. Always on kijelzőt már ki lőttem. De ugyan úgy fel jön. Köszi előre is :R

[ Szerkesztve ]

(#3263) fecus


fecus
őstag

A legutóbbi frissítés után, amikor az alapképernyőn vagyok, nem megy a gesztusvezérlésnél a felhúzás ami a taszklistát jelenítette meg. Nova launcher van fenn. Ha egy program van megnyitva akkor működik.
Van valakinek ilyen tapasztalata? Mit tudok érte tenni, hogy visszaálljon?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#3264) peti85 válasza fecus (#3263) üzenetére


peti85
senior tag

Szintén Nova Launcher-t használok, telefon Android 13-ra frissítve, de én ezzel még nem találkoztam. Mindig müködik a gesztus vezérlés.
A leírtak alapján valami Nova beállítás lehet ha csak a főképernyőn nem megy.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#3265) Batu3


Batu3
tag

Sziasztok,

13-ra frissítés óta, nem tudom kikapcsolni azt a funkciót, hogy a bekapcsoló gomb leteszi a hívást. Mindegy merre van a kapcsoló, mindenképp a bekapcsoló gomb leteszi a hívást. Sajna amikor pl. headsettel telefonálok reflexből benyomom a bekapcsoló gombot...de hiába szeretném visszaállítani. Tapasztalt más ilyet? Van megoldás? (Restart nem segített, hard resetet nem szeretnék.)

Sony Ericsson K310i -> K770i -> P1i -> Live with Walkman -> Sony Xperia SP -> Z2 -> Huawei P9 Lite (2017) -> ASUS Zenfone 2 Laser -> Sony Xperia XA1 --> XZ1 --> Realme GT Master Edition --> Sony Xperia 1 IV

(#3266) gingerbalm válasza Batu3 (#3265) üzenetére


gingerbalm
aktív tag


Nem ez van bekapcsolva véletlenül?

(#3267) Batu3 válasza gingerbalm (#3266) üzenetére


Batu3
tag

Ez az, de mint írtam mindegy merre van a kapcsoló. A bekapcs gomb mindenképp leteszi a hívást. :(((

Sony Ericsson K310i -> K770i -> P1i -> Live with Walkman -> Sony Xperia SP -> Z2 -> Huawei P9 Lite (2017) -> ASUS Zenfone 2 Laser -> Sony Xperia XA1 --> XZ1 --> Realme GT Master Edition --> Sony Xperia 1 IV

(#3268) gingerbalm válasza Batu3 (#3267) üzenetére


gingerbalm
aktív tag

hát akkor lehet, hogy nem úszod meg a hard resetet...

(#3269) kene84


kene84
senior tag

Sziasztok,

nemrég került a birtokomba egy ilyen telefon, elégedett vagyok vele.
1 dolog ami kényelmetlenebb az pedig az NFC fizetés.
Korábbi telefonnal nem kellett ennyit szórakozni az érintgetéssel mire sikerül fizetni.
Nem mellesleg pl BKK automatánál, automatás auchan benzinkúton nem történik semmi bárhogy forgatom. Nem csippan, csak vár az automata.
Szóval a kérdésem, hogy más is találkozott ilyen problémával vagy én fogtam ki ilyen darabot és vihetem szervizbe.
Köszi előre is.

(#3270) Ereshkigal válasza kene84 (#3269) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Nekem eddig mindenhol működött a telefonos fizetés, kivéve egy GLS csomagautomatát. Ott tuti a terminál a ludas, ettől is függhet. Mondjuk ha másik telefonnal tudtál BKK automatánál fizetni, akkor az elgondolkodtató... (nem ismerem, nem vagyok pösti).
Nekem két hiba szokott jelentkezni: kiírja, hogy túl gyors voltam, vagy azt mondja, hogy egyszerre csak egy kártyát használjak. Mégis hogyan lehetne egyszerre többet beállítani a walletben?! :) De újra próbálkozás mindig megoldja ezeket.

(#3271) drr válasza kene84 (#3269) üzenetére


drr
őstag

Volánbuszos automatánál nekem se megy egy ideje. Biztos valamelyik frissítés vághatta haza, de már android 13 előtt is ez volt... :W

(#3272) gzoll


gzoll
tag

Hát végül én is nyomtam egy factory reset-et, mert megbolondult szegényke... Magától kapcsolgatta a zseblámpa funkciót, most már állandóan "rajtamaradt" a zárképernyő a shortcut-on nyitott kamera alkalmazáson, kikapcsoltam az ébresztést, mégis felébresztett, nagyjából semmit nem tartott már a memóriában, minden appot újratöltött folyamatosan. De droid 11-gyel bontottam ki a dobozból másfél éve, és azóta nem volt újrahúzva, szóval akármekkora macera, megértem ha kicsit már össze volt zavarodva a rendszer.

Funfact hajtépés, hogy én fizetek a Google One szolgáltatásért, amiben van kb rendszer szintű biztonségi mentés. Készült is biztonsági mentés, de sehol nem lehet azt a biztonsági mentést visszaállítani (névjegyek mellett üzenetek, wifi és bluetooth kapcsolatok, minden ilyesmi van benne). A Google One ügyfélszolgálat SE találta meg nekem, hogy a Google One app által a Google Drive-ba mentett biztonsági mentést hogy a csudába lehet visszaállítani. Még jó, hogy a Realme saját kis biztonsági mentés opcióját is igénybe vettem, ami másolható mappát csinált, és lementettem a gépre, de ez mennyire gáz már... Pont kb ez az a funkció, amiért én fizetek Google One-t :-D

(#3273) Bl.Gyo. válasza Ereshkigal (#3270) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Automatáknál sose működik nekem se jegy automatánál, se foxpost vagy emag. De sima bolti terminálnál gond nélkül. Mióta megvan a teló azóta ez van.
Valamit a telefon nem szeret bennük, nem tudom miben más a leolvasójuk mint egy sima bolti terminál.

[ Szerkesztve ]

(#3274) Bl.Gyo. válasza gzoll (#3272) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Biztonsági mentés visszaállítása nem szokott jóra vezetni az eddigi tapasztalatok alapján, mert a hibát is vissza állította.

(#3275) Minime55 válasza Bl.Gyo. (#3233) üzenetére


Minime55
csendes tag

Nálam is van képernyő villogás droid 13 óta..

(#3276) gzoll válasza Bl.Gyo. (#3274) üzenetére


gzoll
tag

Az appokat nem is terveztem ilyen formában visszaállítani, csak a wifi jelszavak, bluetooth, sms-ek, híváslista... De végülis sikerült csak kényelmesebb lett volna a Google One appban nyomni egy gombot, ha már az arcomba tolja, hogy van biztonsági mentésem, legyen már lehetőség visszaállítani azt... Hát nincs lehetőség :-D

(#3277) gzoll


gzoll
tag

Hmm na most az a fura, hogy ha jön Viberen egy üzenet és megnyitom értesítési sávból, akkor lebegő ablakként nyílik meg a semmi közepén. Nos a lebegő ablakok megnéztem ki vannak kapcsolva. Egyéb ötlet valaki? 😂

(#3278) peti85 válasza kene84 (#3269) üzenetére


peti85
senior tag

Foxpost automatánál nekem sem működött legutóbb. Máshol nem volt gondom vele. Azt hittem egyszeri alkalom volt, de lehet hogy ezeket a terminálokat valamiért nem szereti. Általában órával fizetek, ezért nem tűnt még fel.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#3279) Karee11 válasza kene84 (#3269) üzenetére


Karee11
tag

Én azt vettem észre, hogy ahol ez a CCV szöveg szerepel a terminálon, azoknál nem működik. BKK automaták, Allee pinceparkoló fizető autómata, Emag box automata... Nem találtam neten megoldást. Huawei P20, Redmi Note 10 5G, Xiaomi Mi A1-el nem volt ilyen gond. Android 11-el vettem, már akkor sem működött :(

(#3280) spiritex válasza Karee11 (#3279) üzenetére


spiritex
veterán

Ha már automaták, nektek működött valaha az emag által küldött, átvételhez való QR-kód easybox automatánál? Nekem még sosem, próbáltam teljesen odanyomni, 1 centire tartani, majd nagyon lassan távolítani, de még soha, egyetlen automata sem volt képes leolvasni a QR-kódot a telómról...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#3281) Exquisito válasza spiritex (#3280) üzenetére


Exquisito
csendes tag

Soha. Foxpost, Alza igen.
(Oppo)

(#3282) Milka 78 válasza spiritex (#3280) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Talán 2x a 10 alkalomból.

(#3283) peti85 válasza Karee11 (#3279) üzenetére


peti85
senior tag

Tegnap vettem át egy utánvétes Foxpost csomagot és valóban nem működött ott az NFC-s fizetés, az órámat azonnal elfogadta. Üzletekben pénztáraknál nem szokott gond lenni, tudok mindig fizetni a telefonnal.
A telefonomon Simple van beállítva NFC-s fizetésnek, az órán GooglePay. Akinek nem működik automatáknál a telefonos fizetés, azoknak mi van beállítva a telefonon NFC-s fizetésre?

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#3284) Bl.Gyo. válasza spiritex (#3280) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Igen, kb. 10 centire tartva a leolvasótól és minél pontosabban avval szembe a QR kód (nem maga a telefon), és csak picit mozgattam ha nem veszi egyből. Lehet a gyors ide oda mozgatás miatt se tudja olvasni, mert az ember próbálgatja, és a közel rakás se jó. Érdemes a fényerőt is felhúzni, bár nekem közepesen is működött. Gondolom a környezeti fények és főleg a képernyő tükröződése is nagyban befolyásolja. Nem egy jó megoldás, jobban jár az ember ha a QR kód alatti szám sort pötyögi be kézzel az automatába. Először nekem se ment de kitapasztaltam és mostmár megy.

[ Szerkesztve ]

(#3285) Vackor1


Vackor1
tag

Sziasztok, az a problémám, hogy kábelen szeretném lementeni a képeket/egyebeket laptopra, de a kapcsolatoknál az usb megosztás kapcsoló inaktív. Hiába kötöm össze a kábelével a gépet a telóval, csak tölt de nem kapcsolódik. Az összes eddigi telefon azonnal megjelent a laptop particiójainál és onnan meg tudtam nyitni a telefon belső merevlemezét, ennél semmit nem csinál. Valamit telepteni kell esetleg vagy valami beállítás ?

Előre is köszönöm a válaszokat, legyen jó napotok !
Üdv! Zsolt

Mindenkinek legyen szép a napja!

(#3286) Vackor1 válasza gzoll (#3277) üzenetére


Vackor1
tag

Nekem az van kikapcsolva , hogy kimondja a hívó nevét vagy a számot, mégis mondja. Kicsit idegesítő, hogy amikor éjjelre nem akarom kikapcsolni, csak lenémítom, kilövöm az értesítési hangokat de hív valaki, akkor arra ébredek, hogy mondja a hívót... Van néhány gond ezzel a konstrukcióval..

Mindenkinek legyen szép a napja!

(#3287) spiritex válasza Bl.Gyo. (#3284) üzenetére


spiritex
veterán

Na, ezt ki fogom próbálni!. Köszi szépen! Majd jelentem, ha sikerült.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#3288) spiritex válasza Bl.Gyo. (#3284) üzenetére


spiritex
veterán

Ja, még annyit kérdeznék, hogy a qr-kód méretén növeltél, hogy minél nagyobb legyen, vagy úgy tartottad oda, amekkorában alapból van az emailben?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#3289) doongoo válasza Vackor1 (#3285) üzenetére


doongoo
addikt

én megnézném a fejlesztői beállításokban az alapértelmezett USB-beállítás módja mire van állítva (lehet, hogy ott van belőve a nincs adatátvitel)

(#3290) oba válasza Vackor1 (#3285) üzenetére


oba
addikt

Értesítési sávot lehúzva látod az USB kapcsolatot? Arra rábökve a töltésről nem tudod átkapcsolni adatátvitelre?

(#3291) Vackor1 válasza oba (#3290) üzenetére


Vackor1
tag

Köszönöm a tippet, nekem ott nincs usb mód, csak a beállítások-kapcsolat/megosztásban, de ott inaktív..

Mindenkinek legyen szép a napja!

(#3292) Bukk900 válasza Vackor1 (#3291) üzenetére


Bukk900
őstag

A gyári kábelt használod?
Újraindítás volt már?
Ha rádugod a kábelt, akkor felugrik egy ablak, hogy csak töltés, vagy fájlátvitel.
Ugyanez a kapcsoló megtalálható, a már említett fejlesztői beállításokban.

(#3293) Vackor1 válasza Bukk900 (#3292) üzenetére


Vackor1
tag

Újra nem indítottam ugyan, de a saját kábelével felugrott egy értesítés :W , amire rákoppintva ki lehetett választani, hogy mit szeretnék, köszönöm ! :R Láma voltam, de a többi telefonom nem ragaszkodott a saját kábeléhez, eszembe sem jutott, hogy ennek nem jó a direkt neki vásárolt gyorstöltő ,csak hosszabb kábel.. : ))) Ha még a hívószámok kimondását is megoldjátok - reset nélkül, nem annyira szeretném újra telepíteni : )) - , akkor holnapra jó időt csinálok, hogy élvezhessétek a szabadnapot ! :)) :DD

Mindenkinek legyen szép a napja!

(#3294) spiritex válasza Vackor1 (#3286) üzenetére


spiritex
veterán

Az a helyzet, hogy én nem is ismerem ezt a funkciót... Nálam soha senkinek nem mondja ki a nevét. :F

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#3295) Vackor1 válasza spiritex (#3294) üzenetére


Vackor1
tag

Régi telefonom is tudta, sőt régebben még az sms-t is felolvasta , kipróbáltam kíváncsiságból aztán kikapcsoltam és ki is kapcsolta, de ezen nem.. Állítottam már arra, hogy csak fülessel csinálja, de akkor is mondta mindig, a kikapcsolt állapotban is beszél a dög. : )))

Mindenkinek legyen szép a napja!

(#3296) Bukk900 válasza Vackor1 (#3295) üzenetére


Bukk900
őstag

Tárcsázó/telefon ikon - három pont - beállítások - alul haladó - hívóazonosító kimondása

[ Szerkesztve ]

(#3297) Vackor1 válasza Bukk900 (#3296) üzenetére


Vackor1
tag

Tudom, köszönöm, ott állítottam be, hogy kimondja, aztán kikapcsoltam csak az nem érdekli őkelmét, szerintem szereti a saját hangját. : )))

Mindenkinek legyen szép a napja!

(#3298) alexnagy777


alexnagy777
csendes tag

Közben jött beta frissítés, ~68MB, ...11-F.02.

[ Szerkesztve ]

(#3299) Bl.Gyo. válasza spiritex (#3288) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Nem növeltem semmit, alap helyzet. Mailt nyitottam, és oda tartottam a kódot.

[ Szerkesztve ]

(#3300) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

Hú ez a telefon hogy nem engedi a vakut használni fotózás közben mert 20% alá csökkent az akku. Ennek mi értelme? Jó lenne ha a felhasználó döntse ezt el...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.