Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3601) peti85 válasza Debilon (#3590) üzenetére


peti85
senior tag

Én is kipróbáltam. Kikapcsoltam a WiFi-t, indítottam egy hívást (szintén Voda-Voda irányba), kiírja hogy HD hívás, de a net nem működik hívás közben, a böngésző nem tudja lefrissíteni az oldalakat. Hívás végén működik a net.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#3602) Debilon válasza peti85 (#3601) üzenetére


Debilon
addikt

Érdekes, mert nálam működik ahogy kell

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#3603) tompa07 válasza Bl.Gyo. (#3588) üzenetére


tompa07
csendes tag

Nekem volt, hogy 3-4-5 másodpercet is várt minden egyes hívás kezdeményezésnél mire elkezdett végre csengeni a telefon.
Baromi idegesítő volt, pláne, hogy egyik napról a másikra lett ilyen.
Meguntam és lecseréltem a telefonomat egy drágább kategóriára.
Megszűnt a problémám.
1 másodperc és kapcsol.

(#3604) tompa07 válasza Yasofix (#3564) üzenetére


tompa07
csendes tag

Szia!

Simple classic van neked letöltve? (az az új app)
A telón az NFC-nél át van állítva Simple classicra?
Nekem működött rendesen.

(#3605) Flashget válasza oba (#3578) üzenetére


Flashget
félisten

Jaja csak nálam nem feltöltős kártya és a mobilt nem frissítettem még. Tehát ez véletlen egybe esés.
Másik sim kártya Digis a holnapi nap nekünk izgis lehet Digiseknek. :)
[link]

Realme GT Master Edition

(#3606) Batu3 válasza Bl.Gyo. (#3579) üzenetére


Batu3
tag

Eddig nem volt 5G-m, mostanában mértem sebességet több helyen Bp-en, de a max. 60mbit/s volt. Nem tudom a telefon baja-e, de elég gyenguszka. Mire fel volt ez a nagy 5G hype...mondják, hogy stabilitás, de az a 4G-vel is rendben volt. Önvezető autókkal meg ne áltassuk magunkat, Magyarisztánba az nem mostanában lesz még, ergo az 5G nem feature (még).

Tok rendelésre visszatérve továbbra is Aliexpress-t ajánlom, az utóbbi időben felgyorsult a küldés sebessége, max. 2 hét és ráaadásul futár hozzá. Áfa-vám stb. nincs. Gyárilag van rajta fólia + tok hozzá, úgyhogy 2 hétet ki lehet bírni. Olcsóbb és nagyobb a választék.

Sony Ericsson K310i -> K770i -> P1i -> Live with Walkman -> Sony Xperia SP -> Z2 -> Huawei P9 Lite (2017) -> ASUS Zenfone 2 Laser -> Sony Xperia XA1 --> XZ1 --> Realme GT Master Edition --> Sony Xperia 1 IV

(#3607) evko


evko
aktív tag

Sziasztok!

Igazából 1 napja használom a telót.
Legnagyobb probléma a mobilhálózattal van...
Van 4g, de mire magához tér, percek kérdése. És össze-vissza ugrál...
Mindkét foglalatban ugyan ezt csinálja. Ez a teló hibája lehet??
Hálózati beállításokat már reseteltem, nem lett jobb.
Másik telefonnal minden megy rendben.

Egyébként szerintem gyorsan merül...

P40lite után váltottam erre... Ahhoz viszonyítva..

Köszi, ha tud valaki érdemi segítséget.😊

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#3608) gingerbalm válasza evko (#3607) üzenetére


gingerbalm
aktív tag

kártyád milyen régi?

(#3609) evko válasza gingerbalm (#3608) üzenetére


evko
aktív tag

Új, pár hónapja kaptam.
De egyébként nem gondolom,hogy egyszer hasítania kellene, máskor pedig belassul, mint állat...
Idegesítő.. :W

De még megy a teszt.

[ Szerkesztve ]

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#3610) evko


evko
aktív tag

Igazából itt 4g van, és vált össze-vissza.
Használhatatlan.
De van,amikor jó...

Igaz vidéken vagyok,de a p40 lite telóval gond nélkül megy .
Vodafone...

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#3611) Bl.Gyo. válasza Batu3 (#3606) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Nem telefon baja. Ez egy marketing 5G ami nem is igazi 5G. Követsd a szolgáltatód forumát itt.

(#3612) Bl.Gyo. válasza evko (#3607) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Hát erre is azt mondanám hogy egy gyári visszaállítást kéne csinálni.

(#3613) Bl.Gyo. válasza evko (#3610) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Oh Vodafone. Nekem is csinál olyat hogy pl. el megyek lejön wifi -ről és le vált egyből edge-re, pedig ott a 4G torony két utcára, meg az itthoni netem routeben is Voda (mobil) az nem csinál ilyet.
Nem mindig de sokszor van ez, utána pár perc és vissza megy 4G-re, és utána fixen van. Írtam erről a voda topicjában de nem tudták és másnak nincs ilyen baja nem láttam panaszt erre. Szerintem a teló és Voda nem igazán szeretik egymást. De egy gyári beállítást azért meg csinálhatsz hátha.

(#3614) peti85


peti85
senior tag

Szerintem sem kerek minden a Voda+GTMaster kombóban.
- Nem működik a VoLTE (inaktív a kapcsoló), A12-n rendeb volt
- Hívásindításkor hosszú másodpercekig nem épül fel a kapcsolat, nem kezd kicsöngeni. De ez mondjuk az előző telómmal (Honor 8) is előfordult.

Az 5G meg sokszor parasztvakítás, a legtöbb helyen nem igazi 5G hálózatra lépnek fel a telefonok, csak egy pimpelt 4G-re, amit a telefon 5G-nek jelez, de ez nem az! Kevés olyan hely van ahol igazi 5G megy. Bog beszélt erről az egyik MA!gazinban: [link]

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#3615) Bl.Gyo. válasza Batu3 (#3606) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Melyik szolgáltató?

(#3616) evko válasza peti85 (#3614) üzenetére


evko
aktív tag

Egy kalap... Sajnos...
Nem gondolom,hogy a reset segít.
A hálózati reset nem segített. Igazából az van, hogy ez így használhatatlan,mert olyan, mintha háló hibás lenne a teló... Szóval ezt jól megcsinálták...

Eléggé ideges vagyok,hogy egy ennyire jó telót sikerült vennem...

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#3617) evko válasza Bl.Gyo. (#3613) üzenetére


evko
aktív tag

Ha gariba visszaküldöm, szerinted?
Mert gondolom a legtöbb felhasználónak nincs ilyen gondja...

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#3618) Bl.Gyo. válasza evko (#3617) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Nekem is van hasonló vodával de nem ennyire használhatatlanul, meg vagyok vele. Szervíz előtt nézd meg telón nincs e frissítés hozzá azt tedd fel, és egy gyári visszaállítást azért próbálj meg.

(#3619) evko válasza Bl.Gyo. (#3618) üzenetére


evko
aktív tag

Frissítve, visszaállítva. Fővárosban még Megnézem, milyen. Itt vidéken nem jó. De Telekom 5g hasít rajta....

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#3620) sebai


sebai
csendes tag

sziasztok
"smart lock" -ot használ vki ?
elvileg tudja a telelfon
nekem pedig vegyesek a tapasztalataim, hol működik hol nem
én a lokáció alapú feloldást használom / használnám
de van hogy nem ismeri fel h "otthon" vagyok, és nem old fel
köszi

(#3621) zoyoxy válasza sebai (#3620) üzenetére


zoyoxy
tag

Most bekapcsoltam, mert hasznos szerintem. Pár nap múlva megírom, mit tapasztaltam.

(#3622) evko


evko
aktív tag

Sziasztok!

Fejlemény... Budapesten hasít a 4G a telón... Vidéken (Fegyvernek) pedig nagy semmi... Szinte alig tölt be 1 oldalt is.... Mintha nem is lenne mobilnet...
A vodafone hálózatát néztem, ott is teljes lefedettség van. Hogy lehet ez?
Mi okozhatja a gondot?
Valakinek valami tipp?

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#3623) Bl.Gyo. válasza evko (#3622) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Hát Fegyvernek-en egyszem B20as és egyszem B28as adó van és azok is a város szélén, lehet le van terhelve vagy túl messze van. Hajnalban is rossz? Esetleg közel tudsz menni a toronyhoz (ott a térképen hol van), és úgy megnézni mi a helyzet (persze ha arra jársz)?

Még mindig az a 4G - E között ugrálás? Lehet akkor ott nem jó valami a toronnyal... de ha más teloval meg jó... hát akkor nem tudom. 🤔 Esetleg cseréltess SIM kártyát hátha megoldja!!
Esetleg kerdezz rá a Vodafone fórumán hátha van valakinek ötlete: [link]

[ Szerkesztve ]

(#3624) Bl.Gyo. válasza Bl.Gyo. (#3623) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Igen, Telekommal azért jobban el van látva, szét osztva jusson mindenhova:

Szerintem a gyenge voda lefedettség lesz az oka vagy hibas SIM kártya azt azért cseréltesd ki.

(#3625) peti85 válasza zoyoxy (#3621) üzenetére


peti85
senior tag

Nekem az a bajom a Smart Lock-al, hogy ha be van kapcsolva és társítva mondjuk az órámhoz, akkor ugye nem kell ujjlenyomat/arcazonsítás/minta/... segítségével feloldani a képernyőt. Ez nyilván tök jól hangzik.
De a gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy ha felemelem a telót, akkor még:
- vagy meg kell nyomnom a bekapcsológombot
- vagy dupla kopp
hogy AoD-ről átváltson a zárképernyőre, ahol még kell egy felfelé legyintő mozdulat a feloldáshoz

Míg ha nincs SmartLock, akkor ha úgy fogom meg a telefont, hogy egyből a megfelelő helyre teszem az ujjam, akkor ujjlenyomattal azonnal felold.
Szerintem ez utóbbi sokkal kényelmesebb és gyorsabb is. Az ujjlenyomat olvasó aktív lehetne SmartLock engedélyezése esetén is, így lenne értelme.
Ugyan ez a bajom az arcalapú feloldással is, ha felismert, akkor oldja fel azonnal, ne kelljen még egy legyintés a feloldáshoz.

[ Szerkesztve ]

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#3626) G@ß! válasza Milka 78 (#3575) üzenetére


G@ß!
őstag

Akkor ezek szerint lehet, hogy nem én baltáztam el valamit... Köszi a visszajelzést. :( Sajnálom.

(#3627) G@ß! válasza peti85 (#3614) üzenetére


G@ß!
őstag

Ugyanez volt a problémám (realme gt master + voda).
Megoldás: bemenni egy vodafone ügyfélszolgálatra és végleg kikapcsoltatni a voLTE-t.
Azóta nálam nincs probléma (kopp, kopp, kopp).
u.i.: ez előtt kártyát is cseréltettem, nem javult meg.

[ Szerkesztve ]

(#3628) zoyoxy


zoyoxy
tag

Google Play azt mondja reggel óta, hogy a fájlkezelő (My Files) frissítése nem sikerült, mert már(???) nem kompatibilis a készülékemmel. Fura. Másnál mi a helyzet? Nem hat ugyan meg különösebben, mert amúgy is a Solid Explorert használom, de akkor is.

(#3629) Bl.Gyo. válasza zoyoxy (#3628) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Nálam is ez van. Vajon miért nem kompatibilis.

(#3630) Atti777


Atti777
senior tag

Tegnap töltés közben az akku töltöttség jelző 66%-on "ragadt" hosszú ideig, aztán felugrott 100-ra.
Most 100%-on áll tegnap este óta. Volt több újraindítás, de nem segített.
Gyári op rendszer, nincs semmilyen akku birizgáló app telepítve.

Találkozott már valaki hasonlóval?

Путин, иди нахуй!

(#3631) Atti777 válasza Atti777 (#3630) üzenetére


Atti777
senior tag

Eddig úgy tűnik, hogy a factory reset megoldotta

Путин, иди нахуй!

(#3632) Ktr20 8


Ktr20 8
csendes tag

Urak, mondom, nálam mi történt, immár kétszer. Telefon a farzsebemben, viszonylag meleg idő. Egyszercsak a készülék elkezd irtó hangosan sípolni, villogtatja a vakut/zseblámpát, mint valami emergency cucc. Pontosabban nem tudom leírni, mert olyan pánikba estem, hogy kikapcs-bekapcs, mielőtt valaki rámhívja a rendőröket. Előre is köszi, ha van ötlet, a biztonság/vészhelyzet menüben nincs bekapcsolva semmi.

(#3633) Ereshkigal válasza Ktr20 8 (#3632) üzenetére


Ereshkigal
őstag

A farzsebed csinál egy felfelé húzást, utána rányom a vészhelyzetre, majd a hangjelzésre.

(#3634) gya/352 válasza Ktr20 8 (#3632) üzenetére


gya/352
tag

Nekem is szokott neha a zsebemben igy csinalni, a frasz jon ram tole.
A bal felso sarokban van egy 'X' azzal be lehet zarni ilyenkor az alkalmazast.

(#3635) Benhill


Benhill
senior tag

Másnak nem állt át az idő egy órával előbbre?

Reggelre egy órával több lett, most 8:58 van. Újraindítás megvolt, idozona jó.

Na ezt az üzenetet elküldtem és most vissza állt. :D

[ Szerkesztve ]

(#3636) Bl.Gyo. válasza Benhill (#3635) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Az automatikus időzóna állítás nekem is be kavart néha így azt kikapcsoltam, és kézzel állítottam Budapestre, azóta jó.

[ Szerkesztve ]

(#3637) Atti777 válasza Atti777 (#3631) üzenetére


Atti777
senior tag

Úgy tűnik korai volt az öröm, továbbra is "beragad" a kijelzés valahol, most éppen 47%-on áll jó ideje úgy, hogy töltőre van dugva.

Tud valaki olyan működő kódot, amivel az akku feszültségét meg lehet nézni?
A *#0228# és *#*#4636#*#* nem működik.

(A *#899# -re előbukkanó menüben van töltés / kisütés teszt, de még nem próbáltam )

Путин, иди нахуй!

(#3638) Bl.Gyo. válasza Atti777 (#3637) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Vannak erre appok, ampere, accubattery, stb. Igaz nem tudom hogy kezelik a 2db akkut a készülékben, megzavarhatja a mérést. Ilyen hibával még nem találkoztam, csak azoknál a telóknál amikben az akku már döglődött.

[ Szerkesztve ]

(#3639) Atti777 válasza Bl.Gyo. (#3638) üzenetére


Atti777
senior tag

Felraktam az Ampere-t, 4300 mAh-t ír kapacitásra, health good.
4247 mV-ra 38%-os töltöttséget jelzett, most töltöm, 4346 mV és 20% :W

Aki használ ilyesmit, megírhatná, hogy nála milyen akkufesz / töltöttség értékek vannak.
Thx!

Путин, иди нахуй!

(#3640) Bl.Gyo. válasza Atti777 (#3639) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Hát 4200mV már a maximum az a 100%nak kéne lennie, ha akkor írja ki amikor nincs töltőn. Ha töltés közben írja ezt, akkor az még normális is lehet, mert kapja a cuccot, és felugrik.
Mivel töltöd? A gyári gyors töltő vagy sima 10w-ossal. Próbáld a sima 10w-ossal 5v 2A tölteni akkor mit csinál, másik töltővel hogy nem e töltő romlott el és hülyítí meg a telót. Meg hagyni lemerülni kikapcsolódásig aztán töltőre tenni a 10-essel. Ilyeneket lehet próbálgatni.
Fel rakom az ampere-t, megnézem nekem mit ír. Nekem tökéletes a töltés, merülés, kijelzés is.

Feltettem, jelenleg...
Nincs töltésen:

[ Szerkesztve ]

(#3641) Kormi76 válasza Atti777 (#3639) üzenetére


Kormi76
aktív tag

AccuBattery appot javasolom. Valós health statust számít.
Kezeli a 2 cellás akkut is.

[ Szerkesztve ]

(#3642) fecus


fecus
őstag

Hogyan lehet "feléleszteni" az OTG-t? Be kell valahol kapcsolni?
Vettem egy USB-s endoszkópot. Működik, mert a PC-re dugva világít és a VLC-n látom a képet. A telefonon nem tudom ugyanezt elérni. Az OTG View2 4.3.3-at tettem fel.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#3643) peti85 válasza fecus (#3642) üzenetére


peti85
senior tag

Igen, engedélyezni kell és csak 10 percig él az engedély ha jól emlékszem, tehát mindig újra be kell kapcsolni ha használni szeretnéd.
A Beállításokban keress rá az "OTG" szóra és ki fogja dobni.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#3644) novinyul válasza fecus (#3642) üzenetére


novinyul
veterán

Elvileg külön gyors kapcsoló is van hozzá(legalább is a GT2 Pro-n van ha fentről lehúzom a gyors panelt)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#3645) peti85 válasza novinyul (#3644) üzenetére


peti85
senior tag

És tényleg, kirakható gyorskapcsoló is!

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#3646) Bl.Gyo. válasza Kormi76 (#3641) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Neked mennyi a battery health? Nekem 88%, igaz 2 töltés után mégcsak. Viszont az akkum elég jó 10 óra képernyő idő kijön, és vigyázok is rá, töltés közben nem használom, 20-30%tol töltöm kb. 90ig, vigyázok ne melegedjen, elejétől így használom. Másfél éves a teló. De ez a 88% nekem fals-nak tűnik. Első indításnál az akku kapacitást is 3550mah-re érzékelte, kezzel állítottam 4300ra. Gyári gyorstöltjével töltve 30-40w-os töltést írt a 65 helyett amivel elvileg kéne mennie. Lehet nem túl pontos az app.

[ Szerkesztve ]

(#3647) fecus válasza novinyul (#3644) üzenetére


fecus
őstag

Köszönöm mindkettőtöknek. Szuperül működik.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#3648) ginola válasza Bl.Gyo. (#3646) üzenetére


ginola
addikt

A gyorstöltő jobban eszi az akkut!

(#3649) gya/352 válasza Bl.Gyo. (#3646) üzenetére


gya/352
tag

"kezzel állítottam 4300ra"
Mivel az app nem tudja, hgoy mekkora kapacitású akku van a telefonban, így be is kell állítani. A töltések alapján legfeljebb kalkulálni tudja a kapcitást, mivel elég ritkán van 0-ról 100%-ra töltve a telefon, és még az sem biztos hogy az a full kapacitás amit 0...100% között lát az akkuból.
Hol mutatja ezt a 88% battery helalth értéket? Csinálnál róla egy képernyőképet?

(#3650) Bl.Gyo. válasza gya/352 (#3649) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Azt a 15% alá merítést és úgy tölteni tele majd megpróbálom amit ott ír felül. Csak nem igazán szoktam addig menni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.