Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5801) Sanya200 válasza #56573440 (#5799) üzenetére


Sanya200
csendes tag

Mobilnetem van az a baj.Azért próbáltam kábellel ,dlna-n mert natív plex appal a tv-n meg a pc szerverrel bufferel a film.Nézhetetlen.Ajánlották azt hogy csináljak helyi szervert akkor nem kell hozzá net :) Hiába a korlátlan net ha mobilon vsn csak azt osztom 2 felé,egyszer a tv felé egyszer meg a pc felé.
Dlna-t látja a tv ,de érdekes módon a 4k tartalomra 0kb méretet lát.. viszont a fhd tartalmat lejátssza. Nekem mindegy hogy plex app vagy dlna csak játsza le :)
Lehet helyi hálózat is ha az müködik :) nekem mindegy csak legyen jó.
Lényeg,van pc-m plex serverrel,tv-m plex klienssel meg van korlátlan mobilnetem.Ami olyan 100mbit+ a letöltés a feltöltés viszont kevés.Vagy van ps4 pro-m is de azt hiszem arra is csak kliens van.

(#5802) Sanya200 válasza sugarforce (#5798) üzenetére


Sanya200
csendes tag

Jogosultság gondot hol nézhetem meg?

(#5803) #56573440 válasza Sanya200 (#5801) üzenetére


#56573440
törölt tag

Amikor bufferel nézz rá a mobilon a plex szerverre, jobb felső sarok szivritmus jel, és nézd meg mit mutat. Ha transcode, akkor lehet hogy a tv nem ismeri a formátumot vagy azt hazudja hogy nem ismeri. Lehet dlna alatt is ezért mutatja rosszul.

Az a baj hogy dlnan nem néztem soha semmit...

(#5804) sugarforce válasza Sanya200 (#5802) üzenetére


sugarforce
őstag

windows alatt mappa jogok, de ez inkább tűnik plex paraméterezési bajnak.

(#5805) jeklib


jeklib
csendes tag

Szisztok!

Egy kis segitsegre lenne szuksegem. Vettem egy Xiaomi Mi Box 3-at es ezen megy a plex, viszont minden tartalmat csak angol nyelven jatszik le, hiaba van kivalasztva a magyar szinkron. A feliratokat rendesen ki tudom valasztani. Mas eszkozon nincs ez a problema. Tudja valaki esetleg a megoldast?

Koszonom elore is

(#5806) Keksz válasza jeklib (#5805) üzenetére


Keksz
senior tag

Ötletem sincs...

(#5807) sugarforce válasza jeklib (#5805) üzenetére


sugarforce
őstag

Mi box nem a legjobb plexhez, sokan panaszkodnak hasonlo hibakra, kvazi hasonlo a gond mint a samsung lg es tsai kliensekkel.

(#5808) Viszlát válasza jeklib (#5805) üzenetére


Viszlát
addikt

Jelezd a Plex-nek a bugot, ezzel te nem fogsz tudni mit csinálni szerintem.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#5809) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Beleírjátok a felirat nevébe hogy

xy.hun.srt akkor kiírja a plex hogy Magyar felirat (unknown helyett)

Csak érdekességként, erre ma jöttem rá

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#5810) Keksz válasza enginev3.0 (#5809) üzenetére


Keksz
senior tag

én csak .hu. -t szoktam :-)

(#5811) konigjanos válasza Keksz (#5810) üzenetére


konigjanos
senior tag

Vagy hagyjátok, hogy a sub zero szedje le, és akkor benne van a hu, plusz a beállított színben lesz a felirat...

(#5812) Keksz válasza konigjanos (#5811) üzenetére


Keksz
senior tag

Ja, az csinálja

(#5813) sugarforce válasza enginev3.0 (#5809) üzenetére


sugarforce
őstag

Ja ez eleg regota benne van , hasznos dolog, plane ha be van allitva a fiokban, a default subtitle beallitas, h ha angol hang, akkor magyar felirat.

(#5814) fulton válasza #56573440 (#5803) üzenetére


fulton
addikt

nálam a tv-ről ha transcode vel indítok filmet, a tv-n csak forog és forog, míg a serveren ha megnézem a szívritmus jelet, semmi nincs benne. Ez miért lehet? ds418 play. Lg smart tv.

(#5815) sugarforce válasza fulton (#5814) üzenetére


sugarforce
őstag

Azert mert el sem jut odaig h nekialljon lejatszani barmit is.

(#5816) sugarforce


sugarforce
őstag

Multkori dupla savszelesseg tema margojara.

(#5817) Keksz


Keksz
senior tag

Azt vettem észre most éppen a webkliensben hogyha van egy magyar/angol nyelvű (audio) film és ugye alaphelyzetben amikor felveszi a library-ba, akkor nálam a magyar hang és a forced felirat kerül beállításra.

Ha viszont átállítom a nyelvet angolra, akkor automatikusan benyomja mellé a sima magyar feliratot.

Régebben mindig mindkettőt át kellett klikkelni. Most ahogy a hangot kiválasztod, egyből dobja mellé a feliratot.
Tök zsír.

És persze visszafelé is működik.
Magyar nyelv, egyből jön hozzá a forced felirat.

(#5818) MasterMark válasza Keksz (#5817) üzenetére


MasterMark
titán

Ez hogy van beállítva: [link]

Switch Tax

(#5819) szpeti40


szpeti40
addikt

Sziasztok!

Ilyen beállítások mellett:

Mégis berakja a Magyar Forced feliratot. Mit állítottam rosszul?

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#5820) Keksz válasza MasterMark (#5628) üzenetére


Keksz
senior tag

Nálam ott így van/volt:

(#5821) qnadam válasza sugarforce (#5807) üzenetére


qnadam
veterán

ha már így szóba került: milyen olcsó boxot érdemes venni plexhez kliensnek? más funkció nem kell, csak ez. lehetőleg transcode nélkül menjen, mert a szerver egészen gyenge vason fut, cserébe nem is lesznek rajta egzotikus formátumok, csak sima fhd h264.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#5822) mekkGyver válasza qnadam (#5821) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Ha nem akarsz barkácsolni, akkor a Mi Box 3 szerintem jó választás volt. Legalábbis a saját tapasztalatom az. Mostanában több kínai androidos szemetet kipróbáltam, amik tesztek alapján verik a MiBoxot, de a gyakorlat egész mást mutat. Ideig-óráig mennek, de később eldobálják a wifit, kiakad az alkalmazás, akadozik a betöltés... szóval csak anyázás a vége mindnek. A xiaomi meg első frissítés óta nekem nem is volt újraindítva. Jól kezelhető a távja is és az AndroTV Plex app hivatalosan megy rajta törés nélkül, míg a sima androidosér fizetni kell(ene). Nekem a hanggal sincs gond, nem a szerveren van valami rosszul állítva?
Barkács megoldás sokféle van, de árban ugyanott leszel szerintem, bár abban nincs tapasztalatom...

Ja, a Samsung TV is szépen játszik mindent. 2 éve napi szinten van használva. Az igaz, hogy néha (havonta egyszer) indításnál megfeszül, és nem látja a wifit, de az meg szerintem a router hibája lehet.

[ Szerkesztve ]

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#5823) qnadam válasza mekkGyver (#5822) üzenetére


qnadam
veterán

nekem semmi gondom nincs a hanggal, mert egyelőre a szerver készülget, kliens még nincs :) anyóséknál kellene 2 tévére. az egyik okos, ahhoz majd kipróbálom a vonatkozó appot, a másik viszont buta mint a tök. szóval bármi lehet :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#5824) sugarforce válasza qnadam (#5821) üzenetére


sugarforce
őstag

X96 vagy esetleg venz v10, rarakva egy openpht vagy coreelec plex appal gyakorlatilag problema mentes, mindent visz.
Nalam egy minix u1 van, azt hasznalom lassan 2 eve, bo egy eve open pht van rajta, elotte libreelec vt plex appal.

(#5825) mekkGyver válasza sugarforce (#5824) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Na az X96 (és társai) pont az, amit én legszivesebben megtaposnék. Amikor este fáradtan az ember hátradől, hogy még pár perc youtube nézéssel elaltassa magát, na pont akkor kilépeget az app, aztán csak teker az a rohadt karika, pedig kínomban már wifi helyett egy AP Bridge-el oldom meg a netet, hogy az a vérszegény néhány megabites netkapcsolat helyett legalább 30 jusson a gigabites előfizetésből, de akkor már kilépni se lehet, és akkor fel kell tápászkodnom hogy kihúzzam a villanyból, így talán 10 percig tudom nézni, mire megint szarozik... wáááá....
Tettem már rá mindenféle herélt firmware-t, a gyárinál ugyan sokkal jobb lett, de így használni csak kínlódás...
És akkor még itt van pl. egy Scishion X 5G nevű szar, ami nem, hogy 5G-t nem tud, de szerintem még az N-et se, úgy tudtam megnézni rajta egy filmet, ha lebutítom 720P-re, de még úgy is 5 percenként pufferel.
Szóval én befejeztem ezekkel a kínai noname vacakokkal...

[ Szerkesztve ]

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#5826) Vodike válasza sugarforce (#5824) üzenetére


Vodike
tag

Nekem is a legegyszerubb X96 van az egyik TV-n OpenPHT-vel es semmi gond. Sosincs kikapcsolva mar tobb, mint egy eve. LAN-on megy, wifijet sosem hasznaltam.

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#5827) mekkGyver válasza Vodike (#5826) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Köszönöm, azt még nem próbáltam. De ha jól értem, akkor bukom az Android többi lehetőségét. Bár eddeig úgyis használhatatlan volt az egész, azért egy youtube kliens jó lenne. Tudom, hogy a Plexben van ilyen plugin, de ha jól emléxem az kicsit körülményes.

[ Szerkesztve ]

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#5828) Vodike válasza mekkGyver (#5827) üzenetére


Vodike
tag

Attol fugg hova telepited, nekem a emmc-n van es direkt erre vettem, OpenPHT csak plex kliens, nem tud mas feature-t.

exTiga

(#5829) sugarforce válasza mekkGyver (#5825) üzenetére


sugarforce
őstag

Na pont ez az, hogy Te egy hót gagyi, a noname-nél is nonamebb valami (ami ráadásul nem is amlogic chipes, hanem Rockchip3229) alapján általánosítasz amlogic cuccokat. A kettőnek semmi köze nincs egymáshoz. Elég jártas vagyok a témában, de erről a márkáról még életemben nem hallottam :D Pont a rockchip az, amit jó messzire kerülni kell, nem is igazán filmnézéshez való. Sem a Venz, sem a Minix nem azt a kínai vonalat követi, mint ez a Scishion, vagy micsoda, még support is van mögöttük, meg updatelik a szoftvereiket. Persze nem is 6-7 ezer forint az ára, de cserébe használhatóak is.
Megértem a frusztráltságod, idegesítő lehet, de ezek az android alapú szoftveres vackok pont semmire nem jók, tapasztalat. Ezért is ajánlottam a coreelecet, vagy az openpht-t. Nagyjából az összes ilyen jellegű fórum azzal kezd, hogy ha kompromisszum mentes filmnézés a cél, akkor az androidot kukázd és rakj fel valami linux alapú cuccot(coreelec, vagy openpht) az sd kártyára. Ezeknek szerencsére semmi közük nincs az androidhoz. Bár a minixen elég használható az android is.
már wifi helyett egy AP Bridge-el oldom meg a netet
Ja, hogy egy olcsó, 6-7 ezer forintos kínai kis vackon szar a wifi? Nem igazán meglepő, én már azon is csodálkozom, hogy egyáltalán működik. Amúgy még a sokkal izmosabb kártyával rendelkező lejátszónál is érdemes kábellel használni azokat, nincsen ilyen jekkegű gond.
Ráadásul a MiBox3 ugyanolyan "kínai szemét", mint az általad annyira utált x96 és társai. És cserébe még csak alternatív oprendszert sem tudsz rárakni, ha nem tetszene / lenne kompromisszummentes a rajta levő. Tény, hogy nem is kell szarakodni vele, hogy egy youtube elinduljon(Te valamiért folyamatosan a youtube-ot hozod fel, mint példa, holott qnadam transzkódolás nélküli plex klienst szeretne), de ha valamiért még is akad, pufferel, transzkódol a plex egy bármilyen random remuxos fhd alatt, akkor várhatsz a megoldásra, akár hónapokat is. Pont pár hsz-el feljebb írta valaki, hogy ez-az a baja és nem az egyetlen ilyen komment ebben a topikban azzal a lejátszóval kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#5830) sugarforce válasza Vodike (#5826) üzenetére


sugarforce
őstag

Szintén, csak u1-el. Nálam akkor van csak kikapcsolva, amikor áramszünet van, vagy villanyt szerelek. Az openpht-nak valahogy jobban kézre áll a felülete, szimpatikusabb mint a kodi plex pluginje, azzal sem volt semmi bajom, csak az már az új plex ui-t követi, ami nekem annyira nem jön be a régihez hasonlítva.

(#5831) mekkGyver válasza sugarforce (#5829) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Először is: Ne személyeskedj, mert megkereslek, és p1csán rúglak!!! :D
Másodszor: az X96 - amiről írtam alapból - Amlogic S905W chipes, az szarakodik, gyári androidos rendszerrel, de barkácsolt Androidossal is. Az, hogy te meg is cáfolod magad azzal, hogy "ja a szar androidot azt le kell cserélni Linuxra", az már egyenesen vicces. A másik kütyüt csak megemlítettem, mert azt is bőszen ajánlották egy másik fórumban, mint best buy mediabox.
A youtube-ot azért írtam, mert az nem lehet kihívás egy mediaboxnak, ha az se megy akkor nagy baj van.

Komolyan nem értem, hogy miért kell ez a kirohanás, leírtad, hogy te "elég jártas vagy a témában...", elhiszem, hogy nagy király vagy :N , de attól még nem te szartad a világot. Há másnak más a véleménye, mint neked, akkor már rá kell "robbantani" a topicot?! Ha egy átlag usernek eladnak egy ilyet, és nem működik (p&p) rendesen, akkor az szar, ne ragozzuk. Egyébként az MK809-től kezdve itt sorakozik 8-10 kütyü, amit a sok év alatt kipróbáltam, van ami használható 1-2 dologra, de amire való ("TV okosító"), arra alkalmatlan.

Nem meglepő, hogy szar a wifi? DE!!! Egy több éves gagyi mobil is lazán játssza a filmeket wifin keresztül, hozzá teszem, nem azért építettem ki a drága Unifi rendszeremet, hogy szétfúrjam a házat. Ja, és a legolcsóbb UE58... Samsung TV is lazán viszi a saját Plex appjával a 4K filmeket.

És egyáltalán nem vagyok Xiaomi rajongó (sőt), de nem vagyok előítéletes sem. Megvettem, kipróbáltam működik. Meglepően jól. Ennyi. Azt meg pont lesz@rom, hogy nem lehet rá CoreElecet rakni!

[ Szerkesztve ]

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#5832) qnadam


qnadam
veterán

nem akartam ekkora vitát :)

a cucc anyóséknál lenne, szóval a cél az, hogy bekapcsolják, és menjen. előzetes hekkelésre hajlandó vagyok, de utána legyen stabil. a yt annyira nem érdekes, a plex igen. de van itthon egy atomos minipc, ami semmi másra nem jó, lehet beállítom erre a feladatra, csak annak a ki-be kapcsolása nyűgös dolog.
ja meg az még jó dolog lehet, ha a tévé távjával lehet piszkálni, de nem létfontosságú. az nem volna baj, ha használható wifi lenne benne, mert ha nagyon kell, tudok oda vezetéket vinni, de macerás.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#5833) sugarforce válasza mekkGyver (#5831) üzenetére


sugarforce
őstag

Először is nem szemelyeskedtem, ellentetben most veled, "nagy kiraly vagy, nem te szartad a vilagot"es tsai. A picsanrugason meg jot rohogtem, koszi.
Ird mar le kerlek, hogy mivel cafoltam meg magam, mert annyira el vagyok szallva magamtol es a tudasomtol, hogy nem latom egyszeruen mit es mivel cafoltam meg.:DDD
Kirohanas? Amit most te csinalsz pont az a kirohanas, vedd mar eszre magad egy kicsit, nem szemelyeskedtem es nem robbantottam semmilyen topikot senkire. Pont te csinalod azt, mert leirtam egy olyan velemenyt ami nem egyezik a tieddel es ugy reagalsz az egeszre mint akire raeroltetnek valamit, holott nem igy van, tapasztalatot cserelunk, nem egyezik a véleményünk, nagy kaland.
Draga unifi rendszer meg gagyi telefon ide vagy oda, az ilyen olcso kinai cuccokban akkor is gagyi lesz a wifi ha a seggedet a foldhoz vered es azt kialtod wifi.
Egy szoval sem mondtam, hogy ne szard le a coreelecet, csak egy szempontot hoztam fel, nem kell egyetertened.

(#5834) sugarforce válasza qnadam (#5832) üzenetére


sugarforce
őstag

Pc-hez kellene valami usb-s ir dongle vagy valami ilyesmi, hdmi cec sajnos erre nem lesz mostansag, max valami kulso cec injectorral.
Nezdeg a venz v10et, par kattintassal azt raksz ra amit akarsz, de ha kell tudok segiteni is.

(#5835) mekkGyver válasza sugarforce (#5833) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Igazad van, bocsáss meg, félreolvastam az első mondatodat. Ráadásul közben rájöttem, hogy nekem X96 Max van, az meg S905X2, szóval nem is egyről beszéltünk. Ez van, ha az ember stresszesen fórumozik. SORRY!

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#5836) Kisnyikhaj


Kisnyikhaj
csendes tag

Ezt megeri megvenni?
[link]

(#5837) UberMutant válasza Kisnyikhaj (#5836) üzenetére


UberMutant
őstag

meg

(#5838) Magga válasza Kisnyikhaj (#5836) üzenetére


Magga
aktív tag

Régóta várok én is egy ilyen ajánlatot!

(#5839) Patice válasza Kisnyikhaj (#5836) üzenetére


Patice
nagyúr

:K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5840) konigjanos


konigjanos
senior tag

Én miért nem kapok?

(#5841) Keksz válasza konigjanos (#5840) üzenetére


Keksz
senior tag

Nekem akkor küldtem mikor a sima havidíjas csomagot lemondtam. :-D

(#5842) Devilstudio


Devilstudio
tag

Sziasztok
Ezzel mi a helyzet:
https://hackernews.blog/brein-goes-after-pirate-plex-share-with-thousands-of-movies-and-tv-shows/
Vége a plexezésnek?

[ Szerkesztve ]

Az adatvédelem halott, és a szociális média tartja a dohányzó fegyvert.

(#5843) MasterMark válasza Devilstudio (#5842) üzenetére


MasterMark
titán

Kinek? Te pénzért árulod idegeneknek a torrentezett könyvtárad?

Switch Tax

(#5844) Devilstudio válasza MasterMark (#5843) üzenetére


Devilstudio
tag

Ami nincs azt nem tudom árulni!
Amúgy se tennék ilyet.
Csak véletlenül bukkantam erre a cikkre és érdekelt az infó.

[ Szerkesztve ]

Az adatvédelem halott, és a szociális média tartja a dohányzó fegyvert.

(#5845) Keksz válasza Devilstudio (#5842) üzenetére


Keksz
senior tag

Ennyiből az összes ftp, torrent kliensnek is vége lehetne. Hiszen abból is van több, ami másoknak elérhetővé teszi fájlok megosztását. :-D
Most Plex, holnap Emby, az után meg valami más.

(#5846) sugarforce válasza Devilstudio (#5842) üzenetére


sugarforce
őstag

Nem. Max ha penzert osztod meg a letorrentezett filmeket sorozatokat.

(#5847) st6969


st6969
őstag

Sziasztok!
Légyszi segítsetek! Sok éve használom a Plexet. PC-n a webes felület, tv-n (Samsung F6400) az applikáció. Soha semmi gond nem volt. De most az van, hogy a Filmek mappában van 11 film (külön-külön könyvtárban). Ebből 10-et lát, az újonnan felkerült egyet nem. Be van állítva, hogy a könyvtár tartalmának változásakor frissítsen, de manuálisan is frissítettem. Sőt, már a web-es nézetben töröltem és újra hozzáadtam a Filmek mappát. 1-et nem olvas be.

Miket próbáljak meg, mi lehet a gond? :R

[ Szerkesztve ]

(#5848) sugarforce válasza st6969 (#5847) üzenetére


sugarforce
őstag

Elnevezes vagy jogosultsag. Mi mappa es a fajl neve? A konyvtar tipusa jo?

(#5849) st6969 válasza sugarforce (#5848) üzenetére


st6969
őstag

Mappa:

File:


:R

[ Szerkesztve ]

(#5850) sugarforce válasza st6969 (#5849) üzenetére


sugarforce
őstag

Érdekes, az elnevezésből max nem ismerné fel a metaadatokat, bár már ez is elég lehet neki. Összevetve a jogosultságokat más mappákkal, fájlokkal, amit lát?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.