Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:40

LOGOUT.hu

OnePlus One - Kína már itt One

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29801) hyperspace válasza sesshou (#29800) üzenetére


hyperspace
őstag

Nekem csak egy újraflashelés oldotta meg az akksi elkalibrálódását.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#29802) sesshou válasza hyperspace (#29801) üzenetére


sesshou
senior tag

Ujra flash-elés alatt mire gondolsz?
Aksi kalibrálásra(már legalább 3-4 alkalommal megcsináltam de mindíg elmászik már az első alkalommal.) vagy a telefon újra telepítésére?

(#29803) hyperspace válasza sesshou (#29802) üzenetére


hyperspace
őstag

Telefon újratelepítése.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#29804) sesshou válasza hyperspace (#29803) üzenetére


sesshou
senior tag

Lépések?
Azóta már volt telefon telepítés de csak frissítéssel.
Whipe oltál is előtte és utánna vissza tetted ugyan azt a romot?
Neked is ugyan ezek voltak a tünetek?

(#29805) sesshou válasza sesshou (#29804) üzenetére


sesshou
senior tag

twrp- alatt is 100% nak írja az akist pedig már vagy 30 perce nyomkodom töltés nélkül kötve hiszem hogy ennyi megoldaná a problémát

(#29806) hyperspace válasza sesshou (#29804) üzenetére


hyperspace
őstag

Csinálsz egy biztonsági mentést, factory reset, újrahúzod a romot. nekem így lett jó.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#29807) janosibaja válasza hyperspace (#29806) üzenetére


janosibaja
őstag

Bocsi, a factory reset a root elvesztésével jár, de a bootloadert is zárja?
A factory resetnél nem csinál teljesebb gyalut a TWRP-ben formatálás?
:R

(#29808) sesshou válasza hyperspace (#29806) üzenetére


sesshou
senior tag

Sajnos nem jött be kb 20 perce húztam le a töltőröl a telefont de meg mindig 100 % ot ír pedik kb 10 percet beszelgettem is vele.

(#29809) hyperspace válasza janosibaja (#29807) üzenetére


hyperspace
őstag

Nem zárja.
Nem esküdnék meg rá, de szerintem igen. Vannak itt nálam okosabbak.

sesshou, hát ha android újratelepítése után is rossz, akkor én nyitnék egy ticketet, nézzék meg, mi van vele.

[ Szerkesztve ]

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#29810) janosibaja válasza hyperspace (#29809) üzenetére


janosibaja
őstag

Köszi! :R

(#29811) Lacika0002 válasza janosibaja (#29807) üzenetére


Lacika0002
aktív tag

Nem zárja a bootloadert, de szerintem még a root is megmarad, mert az a rendszerbe kerül be. A twrp-vel is ugyan olyan a Factory Reset, de ha formázol akkor akár a rendszert is törölheted egy Clean Install előtt. :U

(#29812) janosibaja válasza Lacika0002 (#29811) üzenetére


janosibaja
őstag

Nekem egyszer mintha elveszett volna a root a gyári beállítások visszaállítása után - persze nem vagyok biztos benne, pont azért kérdezem...

Egy kicsit túltelepített rendszernél mit tanácsolnál? TWRP-ben a rendszertől kezdve minden wipe, aztán flash az image fájl, amit egyedül hagynék a belső memóriában (azt is törölném mentés után, mert az Android könyvtár is tele van szemetelve). Ez tisztább megoldás, mint a gyári beállítások visszaállítása? :R

(#29813) Lacika0002 válasza janosibaja (#29812) üzenetére


Lacika0002
aktív tag

Max a SU alkalmazás tünt el szintem, nem maga a root :U
Ha ugyan azt a rendszert akarod használni akkor kár újra telepíteni. Töröld le azt az alkalmazást ami nem kell, majd TWRP ben wipe dalvik and cache. Ami kell megmarad, de tisztul a rendszer. Vagy Factory reset, sd kártyát lemented és utána formázod, letöltesz mindent újra és beállítgatod és visszamásolod az sd tartalmát ami kell neked :U

(#29814) kano válasza sesshou (#29808) üzenetére


kano
nagyúr

Fastboot módban dobj fel rá egy gyári 12.1-et és lehetőleg kikapcsolva töltsd éjszaka.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#29815) Simtu


Simtu
senior tag

Sziasztok!

Kinéztem magamnak ezt a telót, és lenne pár kérdésem:

-Mennyire megbízható a működése?
-Vannak szériahibái? A garanciális ügyintézés gondolom elég hosszadalmas...
-Mire kell figyelni használt vásárlásakor?
-GPS mennyire erős benne?
-A hw mennyire időtálló? Vajon meddig lesz rá frissítés?

A b200-as LTE hiánya kicsit elbizonytalanított. Tapasztalatok alapján mennyire fájó ez a gyakorlatban? Pest megyében lakom, Telenoros vagyok. Vidékre ritkábban megyek.

+1: 60-ért tokkal, bambusz hátlappal, jó állapotban, még 6 hó hivatalos garival megéri?

Eőre is köszi!

(#29816) randras_83 válasza Simtu (#29815) üzenetére


randras_83
addikt

Nálam teszi a dolgát CM13-mal az akksi is ok.
Szériahiba talán a kijelző sárgulás foltokban, amit itt olvastam, illetve az összefoglalóban.
Imei szám stimmeljen, illetve ha tudod akkor a hozzá tartozó oneplus fiókot is kérd el az eladótól.
GPS-ok
HW rendben van a Snap 801 + 3GB ram még elég lesz.
CM lesz rá, hogy meddig csak a jóisten tudja.

Én Budakalászon lakom, nem olyan vészes a B20 hiánya. Igazából csak ott gáz, ahol nincs 3G csak 2G + 800mHz-en LTE.

Ha 64GB-s akkor nagyon jó vétel, főleg, ha makulátlan, nekem 75k volt.

https://www.flickr.com/randras83/

(#29817) Obyboy válasza Simtu (#29815) üzenetére


Obyboy
addikt

- Én is Telenoros vagyok, Debrecen környékén van 4G.
- Nekem stock COS12.1 van fent, gyakorlatilag csak frissítésekkor szoktam újraindítani, bár a pontosság kedvéért azért be kell vallani, hogy néhány hete minden ok nélkül megfagyott, csak a restart segített, azóta tünetmentes.
- Official COS13 napokon belül meg kell hogy érkezzen (2016Q1-re ígérték), Unofficial CM14 (ha ezt a nevet kapja majd az Android N) még valószínű lesz rá.
- Nekem a GPS gyorsan megtalálja a pontos helyet.
- A kijelző alsó része több modellnél sárgás árnyalatba megy át fehér háttérnél erős megvilágítás esetén.
- Ha 64GB-os akkor szerintem is jó vétel lehet.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#29818) Simtu


Simtu
senior tag

Köszönöm srácok! :R

Igen, 64-es.

[ Szerkesztve ]

(#29819) RetepNyaraB válasza Simtu (#29815) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Jó cucc, vedd meg, miután lehetőség szerint ellenőrizted.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#29820) axlfsi válasza Simtu (#29818) üzenetére


axlfsi
veterán

Hacsak a nem lopott vagy van más baja, ennyi pénzért ajándék (csak a bambusz hátlap 50€ volt...).

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#29821) randras_83 válasza Simtu (#29818) üzenetére


randras_83
addikt

Akkor azt hiszem meggyőtünk. :D :) :)

A bambusz miatt tényleg nagyon jó ár. Még annyi jutott eszembe, hogy a króm keretet nézd át, ha az meg a kijelző ok akkor minden ok :K

https://www.flickr.com/randras83/

(#29822) Simtu válasza randras_83 (#29821) üzenetére


Simtu
senior tag

Igen, én is attól tartok. :D

Elvileg karcmentes, üvegfóliás. 62-ért van fent itt az aprón, láthatóan megbízható eladótól.

Mégegyszer köszi mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#29827) janosibaja válasza Lacika0002 (#29813) üzenetére


janosibaja
őstag

Azért kérdeztem, mert várom a hivatalos Marshmallow cyanogen változatát (COS 13 vagy 14?), s szeretném abszolút gyalulni a mobilt előtte, akár vesszen a root is. Szóval, ha nem ugyanazt a rendszert akarom telepíteni, mi a legtisztább módszer? :R

(#29829) kano válasza Simtu (#29828) üzenetére


kano
nagyúr

Áááááá.... nem. :) Egy fórumtárs akivel rendeltünk együtt USB kábelt és beszéltünk is párszor. Korrekt állapotban volt a telefonja és Ő is korrekt volt. :R
Ha nem sietsz meg is fűzöm, hogy a bambusz hátlapot nekem adja el. :DD

janosibaja
Lementesz mindent a belső tárterületről ami kell (PC-re). Majd fastbootból felteszed az új romot és utána bootloader unlock, majd twrp telepítés. Majd visszateszed az adataidat a tiszta belső tárterületre (amit a booloader unlock legyalult).

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#29830) janosibaja válasza kano (#29829) üzenetére


janosibaja
őstag

Uhhh, nagyon kösz :R ezt a választ: a bootloader unlock MINDENT gyalul?
Jelenleg unlockolt a teló.

Akkor új ROM-nál lock, fastbootból telepít, majd unlock? Bár egy darabig nem akarnám rootolni sem, mert arra számítok, hogy nagyon sok hibajavítás jön kezdetben. Bocs az értetlenkedésért.

(#29831) kano válasza janosibaja (#29830) üzenetére


kano
nagyúr

Ha fastbootból dobsz rá egy romot az alapban lockolja a bootloadert (legalább is a COS-ok), de nem töröl semmit a háttértárról.
A twrp-hez kell az unlock (most nézzük az egyszerűbb verziót) és ez töröl mindent a tárterületről. (Bár régen volt olyan verzió is ami elvileg nem törölt semmit, de ez azt hiszem, hogy a 4.4.4-óta talán nem működik.)

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#29832) RetepNyaraB válasza kano (#29831) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem akarok vitatkozni, de nekem volt cos fastbootos telepítésem és nem zárta vissza a bootloadert, sőt, root is megmaradt. Persze lehet, hogy eleve root verziót raktam fel; erre már nem emlékszem.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#29833) kano válasza RetepNyaraB (#29832) üzenetére


kano
nagyúr

Egy gyári érintetlen rom tuti zár. Akkor vagy nem nyomtál fel mindent fastbootból vagy nem volt gyári.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#29834) janosibaja válasza kano (#29833) üzenetére


janosibaja
őstag

Bocs, hogy visszamondom, mint a hülyegyerek a leckét, csak nem akarom majd elrontani.

1. Jelenleg rootolt a teló. Ha kijön a COS 13 (vagy 14, nem tom hányas lesz a hivatalos Marshmallow), akkor ha nem akarok rootolt mobilt, akkor mentek, törlök mindent a belső tárhelyről, és ... mi a legjobb gyalu az előzmények teljes felszámolásához?
2.) Fastbootból felrakom az image fájlt.
3.) Csak a várható javítócsomagok után akarok rootolni, gondolom, a nyitott bootloader nem zavarja a frissítéseket.

Jól mondtam vissza? Köszi szépen

(#29835) vikla007 válasza kano (#29833) üzenetére


vikla007
aktív tag

Nekem még eddig nem zárt egyszer sem, pedig már sokszor telepítettem full fastbootbol... Persze ha a végén kiadod a: 'fastboot oem lock' parancsot akkor igen

(#29836) sesshou válasza kano (#29814) üzenetére


sesshou
senior tag

Koszonom a tippet raprobalok. A kikapcsolt ejszakai töltés mostantól a vilag vegeig vagy ez csak az elejen idolegesen kell? Remélem megoldja a problémát de gyanús hogy az aksiban valami erzekelo ment propara mert akarhanyszor csinalom meg a kalibrálást rogton az elso töltés utan elojon újra

(#29837) kano válasza vikla007 (#29835) üzenetére


kano
nagyúr

És teljes romot tettetek fel (az összes fájlt fastbootból) vagy csak részeket. Tényleg nem zár vissza? mondjuk én már tényleg régen csináltam...

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#29838) kano válasza janosibaja (#29834) üzenetére


kano
nagyúr

Ha fastbootból felteszed a cos-t és utána adsz neki egy fastboot oem unlock parancsot akkor le fogja gyalulni a belső tárhelyet. Elvileg ez így tiszta telepítés lesz.
Ezt és ezt szoktam használni.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#29839) randras_83 válasza kano (#29837) üzenetére


randras_83
addikt

a postban leírt parancsok alapján nem zárhat vissza a BL, mondjuk a batch filet nem láttam, de kétlem, nexus-on se zárt a flash-all. ha belegondolsz nem is lenne sok értelme.

https://www.flickr.com/randras83/

(#29840) kano válasza randras_83 (#29839) üzenetére


kano
nagyúr

Érdekes. Akkor lehet, hogy 4.4.4 image zárt vissza még anno utoljára? A parancsok alapján nyilván nem, de flashelt fájl igen.
Mindegy, akkor nem zár vissza...

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#29841) randras_83 válasza kano (#29840) üzenetére


randras_83
addikt

Nem tudom, ahogy írtam nem láttam a batch filet, bár annyira nem is lényeg szvsz :)

https://www.flickr.com/randras83/

(#29842) kano válasza randras_83 (#29841) üzenetére


kano
nagyúr

Igen annyira nem lényeg, majd megnézem. Nekem még talán a 33R visszazárt és azóta automatikusan nyitottam egy fastboot flash után (ami utoljára régen volt).

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#29843) randras_83 válasza kano (#29842) üzenetére


randras_83
addikt

én meg még OPO nem toltam fel így romot, csak a nexuson

https://www.flickr.com/randras83/

(#29844) ananasz1


ananasz1
tag

Felraktam 4-5 napja a LagFree-t, amivel mindenki nagyon elégedett volt. Azóta kettő soft reboot. :( Másnál is előfordult már?

It takes a long time to become young. (Pablo Picasso)

(#29845) janosibaja válasza kano (#29838) üzenetére


janosibaja
őstag

Kösz a türelmes válaszokat. :R

(#29846) Obyboy


Obyboy
addikt

Tegnap frissített a Cyanogen updatetracker, már megijedtem, hogy jön a COS13 de semmi... :(

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#29847) kano válasza ananasz1 (#29844) üzenetére


kano
nagyúr

Raktál hozzá fw-t is és teljes wipe is megvolt? 3.16-i nekem teljesen jól megy.

randras
Én is fájlonként szoktam flashelni. Egyszer tettem volna fel batch-el de hard brick lett a vége. Így soha többet nem használtam se toolboxot se batch fájlt.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#29848) RetepNyaraB válasza ananasz1 (#29844) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Sose indult újra még, egyik lagfree sem. Ahogy Kano is: firmware, rendes wipe, a fejlesztő által javasolt slimgapps, saját kernel (nem third party).

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#29849) ananasz1 válasza RetepNyaraB (#29848) üzenetére


ananasz1
tag

Sultan cm13-ján voltam, ott nem volt semmi gondom, az előtt frissítettem firmware-t. Lehet, hogy most is kellett volna?

It takes a long time to become young. (Pablo Picasso)

(#29850) kano válasza ananasz1 (#29849) üzenetére


kano
nagyúr

Igen, ott van az első hsz-ben az ajánlott fw és full wipe is kellene (03.16-t tedd fel, újabbat ne).Ráadásul olyan sorrendben, hogy fw flash majd reboot twrpbe, majd full wipe és utána mehet a rom majd a slim gapps.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.