Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:40

LOGOUT.hu

OnePlus One - Kína már itt One

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30751) hjozef válasza Obyboy (#30735) üzenetére


hjozef
csendes tag

Az a baj, hogy nem tudom belakni, mert nem jut el a telefon odáig, hogy teljesen felálljon.
Alkalmazások optimalizálását megcsinálja majd jön, hogy android indítása és ez már nem fut le teljesen, hanem reboot. És ezt a műveletsort ismételgeti a végtelenségig.
Tehát a CM 13 még egyszer sem indult el.
Így is próbáljam meg wipe-ot?

(#30752) Obyboy válasza hjozef (#30751) üzenetére


Obyboy
addikt

Igen, hátha segít valamit. Rosszabb már nem lehet tőle.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#30753) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!
Ma reggel nekem is megérkezett az OTA.
Két kérdésem azért lenne!
1. A frissítés menete: Wipe Cache, Telepít, Belak, Wipe Cache?
2. Nem 485MB volt a frissítés? Nálam több mint 500 mega. Összehegesztették volna a két OTA-t? :Y

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#30754) Obyboy válasza Dolphine (#30753) üzenetére


Obyboy
addikt

Üdv.
Gratt!
Válaszok:
1. Igen.
2. Nagy valószínűséggel neked már a ZNH0EAS2JK azonosítójú frissítés fog települni így lehet 2in1.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#30755) #01696768 válasza Obyboy (#30754) üzenetére


#01696768
törölt tag

Szép jó reggelt!

Rég jártam itt, túl jó a telefon, semmi baja, ezért már alig olvasgatok utána. :B
Nekem is lejött a mai OTA, rá is mentem, hogy tegye fel úgy, ahogy van, gőzöm sem volt, hogy ez verzióváltás. Egyelőre upgrade-eli az alkalmazásokat, cache wipe így aztán csak utána lesz majd. Általában nem dirty flashelek, mindig wipeolom az egész rendszert verzióváltás után, néha előtte is. Ez most mennyire fontos/sürgős?

És van esetleg valami link ahhoz, hogy mit is tud az update? (Érdekelne pl. h mit jelent a mod ready. ;) )

Előre is köszönöm szépen!

(#30756) #01696768 válasza #01696768 (#30755) üzenetére


#01696768
törölt tag

Aha, szóval az új stock recovery-ben nincs többé wipe cache opció. Ilyenkor mi van?

(#30757) Saccco válasza #01696768 (#30756) üzenetére


Saccco
nagyúr

De van, a factory reset menüben. Ne ne lepődj meg, akár 15 percig is mehet.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#30758) Saccco válasza #01696768 (#30755) üzenetére


Saccco
nagyúr

Én veszélyesen élek, eddig minden főverziót dirty flasheltem. :))
Csak később küldtem rá egy cache wipe-t.

A mod kérdés: https://mod.life/

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#30759) Ozsi009


Ozsi009
tag

Sziasztok!

Én is ritkán járok erre, mert szerencsére elégedetten használom a telefont.
Nekem is megjött az OTA. A kérdésem az, hogy pontosan hogyan is kellene telepíteni. Láttam hogy ilyet kéne csinálni: Wipe Cache aztán telepít aztán megint Cache. A gond csak annyi, hogy nem tudom hogy kell ezt a Wipe Cache dolgot csinálni. :B

Leírná nekem valaki jóóó részletesen mert nem mozgok otthon a témában :)

Köszi!! :))

(#30760) Saccco válasza Ozsi009 (#30759) üzenetére


Saccco
nagyúr

Igazából elég lenne csak OTA után is wipe-olni.

1. Kapcsold ki a telefont.
2. Hang le + Bekapcsológomb, amíg bejön a Recovery.
3. Keresd meg a Wipe cache opciót, futtasd le, majd indítsd újra a telefont.
4. Töltsd le az OTA-t, hagyd míg mindent megcsinál.
5. Kikapcs.
6. Hang le + Bekapcs -> Recovery.
7. Factory reset menüben Wipe cache (akár 15 perc is lehet).
8. Reboot és készen is vagy.

*Teljesen gyári rendszer esetére értendő a fenti lépéssor.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#30761) Ozsi009 válasza Saccco (#30760) üzenetére


Ozsi009
tag

Húúú szuper köszönöm szépen!!! :)

Akkor nekem a Wipe cache partition kell ugye?

(#30762) Saccco válasza Ozsi009 (#30761) üzenetére


Saccco
nagyúr

Igen, csak az! :)

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#30763) Ozsi009 válasza Saccco (#30762) üzenetére


Ozsi009
tag

Oké, köszönöm! :))

(#30764) #01696768 válasza Saccco (#30757) üzenetére


#01696768
törölt tag

Öööö... kb 3 másodperc volt... Igaz, ahogy a droid főmenüjét birizgáltam, valahoyg sikerült az app-ek cahe-ét törölnöm, szóval az besegíthetett. Köszi a segítséget! Most egy kicsit kénytelen vagyok így használni, aztán meglátom, hogy kell-e neki egy full wipe.

(#30765) zsiga19


zsiga19
csendes tag

12.1 alatt a lezárt képernyőről oldalra ki tudtam dobni az értesítéseket. Most 13 alatt ez nem működik. Valami beállítás hiányzik, vagy megszűnt ez a lehetőség?

[ Szerkesztve ]

(#30766) zsiga19 válasza Saccco (#30758) üzenetére


zsiga19
csendes tag

Nézegetem: https://mod.life/mods, de nem találom a Hyperlapse módot a kameránál.

[ Szerkesztve ]

(#30767) Obyboy válasza Saccco (#30760) üzenetére


Obyboy
addikt

Én az alábbiak szerint telepítettem a legutóbbi frissítést:
1. OTA letölt
2. Restart recovery módban
3. Cache Wipe
4. Install
5. Cache Wipe
6. Reboot (appok frissülnek)
7. Restart recovery módban
8. Cache Wipe
9. Reboot (használ)

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#30768) Gre@T


Gre@T
tag

CM12 sultanról frissítenék. CM13 sultan vagy CyanogenOS 13?

Szerintetek melyiket?

[ Szerkesztve ]

(#30769) Véreshurka válasza Gre@T (#30768) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Én maradnék a Sultan mellett. A úgyis nagyjából COS, csak kicsit jobban optimalizálva. Egyébként akár még ki is próbálhatsz más ROM-ot is ha már úgyis telepítesz :) Pl. a Resurection Remix-et tudom ajánlani, 3 hónapja nagyon szépen muzsikál.

El Psy Kongroo

(#30770) Saccco válasza zsiga19 (#30766) üzenetére


Saccco
nagyúr

Azt én is kerestem. :DDD
Ha érdekel Play-en fent van.

Microsoft Hyperlapse Mobile

(#30764) fl0werstar:
Jó neked, többeknek nem akart menni. Elsőre azt hittem, hogy lefagyott. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#30771) Gre@T válasza Véreshurka (#30769) üzenetére


Gre@T
tag

Köszi. Kipróbálom.

(#30772) Véreshurka válasza Gre@T (#30771) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Ha szeretsz custom-izálni (de szép magyar szó lett), szereted a sok beállítási lehetőséget (elveszni azért nem fogsz benne :) ) akkor tetszeni fog.

Más: nagyon lemaradtam a COS-al. Ez a Hyperlapse valami nagyon fasza dolog, vagy timelapse-ezni jó de abból nagyon?

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#30773) hjozef válasza Obyboy (#30752) üzenetére


hjozef
csendes tag

Próbáltam, semmi változás.
Ugyanakkor Fl0werstar írta, hogy az új recoveryben nincs a főmenüben cash wipe. Nos, nekem van. Tehát lehet, hogy nekem még a régi van fent? :Y
Ugyanúgy néz ki mint a 12.1-es.
Ötletem sincs.

(#30774) DeBe


DeBe
tag

Srácok, senki nem tudja, hogy hogy tudom feltenni cos13-hoz az új frissítést?
Mindig failed lesz a vége. Full gyári cos13on vagyok, twrp volt rajta, most visszatettem az általatok javasolt cm12 recovery-jét, de így se engedi feltenni.
Mit csináljak, mi lehet a baj?
Köszi előre is.

(#30775) Véreshurka válasza hjozef (#30773) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Sztem teljesen el kéne kezdened mindent elölről. Fastboot-al feldobnék egy COS 12.1-et, majd utánna ráengedném az OTA frissítéseket. Hátha csak valami telepítés közben ment félre, esetleg egy rosszul letöltött fájl.

El Psy Kongroo

(#30776) hjozef válasza Véreshurka (#30775) üzenetére


hjozef
csendes tag

Az a baj, hogy ez egy teljesen stock rendszer, és én még sohasem csináltam illyen okosságokat.
Hogyan álljak neki, hogy ne tegyek nagyobb kárt mint ami most van? :W
Minden tanácsot, segítséget köszönök.

(#30777) Obyboy válasza hjozef (#30776) üzenetére


Obyboy
addikt

Szerintem töltsd le újra az OTA zip-et és recovery módban told fel újra a telefonra, hátha tényleg csak a file volt hibás vagy a telepítés közben futott valami hibára.
Kicsit informatikus megoldás de akár még segíthet is.
"Négy mérnök beül egy autóba, de az autó nem indul...
Villamos mérnök: Szerintem lemerült az akkumulátor!
Gépész mérnök: Szerintem tönkrement az önindító!
Vegyész mérnök: Szerintem szennyezett az üzemanyag!
Informatikai mérnök: Szerintem szálljunk ki, majd szálljunk be még egyszer, hátha akkor beindul..."

[ Szerkesztve ]

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#30778) Véreshurka válasza hjozef (#30776) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Uhhhh... Elég régen csináltam, de megpróbálom összeszedni a lépéseket, aztán valaki majd kijavít ha tévesen írok bármit :)

Szóval:

1. Itt találsz egy nagyon jó kis leírásgyűjteményt arról, hogy mit hogyan lehet csinálni OPO-n.
2. Innen letöltöd ezt a fájlt: cm-12.1-YOG7DAS2K1-bacon-signed-fastboot.zip
3. Ha nincs még létrehozva az ADB illetve Fastboot kapcsolat a teló és a gép között, akkor az 1. hozzászólásban lévő Micafighter féle leíráson végig haladva létrehozod azt.
4. Miután ez megvan, Fastboot módba lépsz (Power+hangerő le gomb egyszerre megnyomva)
5. Kicsomagolod a letöltött fastboot.zip fájlodat és bemásolod a platform-tools mappába őket
6. Nyitsz egy parancssort ahol a platform-tools mappában vagy
7. az 1. pontban linkelt leírás 8. pontjában lévő parancsokat kiadod egyesével a parancssorban
8. újraindítod a telefont a "fastboot reboot" (idézőjelek nélkül) paranccsal
--- innen már nem vagyok annyira képben, de a fórumot olvasva ez működhet:---
9. letöltöd playből a Cyanogen updatetracker-t, ez leszedi a zip-et, ami ezután pár kattintással telepíthető a gyári recovery alól. (Copyrigth by Sacco :) )

És elvileg lesz friss ropógos COS 13-ad.

De ha már ennyire benne vagy a minddenféle telepítgetésben, Micafighter féle leírásból feldobod a TWRP 2.8.6?-ot akkor esetleg ki is próbálhatsz Custom ROM-okat, feletted párral linkeltem egyet, kezdésnek nem rossz megízlelni mit tudnak :)

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#30779) hjozef válasza Obyboy (#30777) üzenetére


hjozef
csendes tag

Van a gépemen egy Calkulin'sStock_OPO_ XNPH52Q_ROM_v1.0.zip és egy XNPH52Q_extras.zip.
Ezt kéne valahogyan rátölteni a telefon gyökérkönyvtárába, ha jól sejtem.
Ezt csak fastboottal lehet?
Még nem használtam ilyet úgyhogy tök hülye vagyok hozzá.

(#30780) Gre@T válasza Véreshurka (#30769) üzenetére


Gre@T
tag

A hozzá linkelt beta google apps-al config hibával leáll.

(#30781) Véreshurka válasza Gre@T (#30780) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Nálm ezzel ment minden: Slim_mini_gapps.BETA.6.0.build.0.x-20160408-1605.zip. Teljes wipe, megvolt? Előtte feldobtál egy friss CM 13 nightlyt (firmware miatt)? Én még általában xposed-ot is ráengedem rögtön gapps csomag után, általában azzal szokott lenni gebasz. Ha megvolt minden akkor még próbálj rá másik 6-oshoz való gapps-re, pl. innen a CM 13-hoz valót.

Pont két napja csináltam a 04.21-i build-el egy clean flasht, működik minden szépen.

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#30782) Gre@T válasza Véreshurka (#30781) üzenetére


Gre@T
tag

Full wipe volt. Utána OS update, majud gapps install. 2x is kipróbáltam. Sajnos ugyanaz.

(#30783) Véreshurka válasza Gre@T (#30782) üzenetére


Véreshurka
senior tag

OS update alatt a friss CM-re gondolsz?

Próbáld ki akkor még azt, hogy Gapps nélkül fel áll e a rendszer. Ha igen utánna flasheld fel a gapps-et. Kernelt nem cserélsz ugye?

Én így csinálnám:

1. teljes wipe
2. legfrisebb CM 13 nightly flash
3. nem kell bebootolni, teljes wipe
4. Resu Rom flash
5. cache/dalvik wipe
6. Gapps flash
7. cache/dalvik wipe
8. Reboot

ha tudnál képet csinálni a hibáról akkor bedobhatom az XDA fórumában is, hogy mi lehet. Nálam csak akkor kapott bootloop-ot, ha az xposed és egy custom kernelt tettem fel egyben. Utánna nem bírta a cache/dalvik után bebootoltatni magát.

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#30784) Gre@T válasza Véreshurka (#30783) üzenetére


Gre@T
tag

Igen. Ezzel is: Unfortunately, Setup Wizard has stopped.

[ Szerkesztve ]

(#30785) Obyboy válasza hjozef (#30779) üzenetére


Obyboy
addikt

Ha teljesen gyári root nélküli a telefon akkor én csak a COS13 újratelepítésére gondoltam. Az előző hozzászólásokban segítettek a srácok a rootolással és a fastboottal kapcsolatban is. Nekem nincs rootolva és csak gyári OTA COS volt/van a telefonon így roottal kapcsolatban nem tudok segíteni. :(

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#30786) Gre@T válasza Gre@T (#30784) üzenetére


Gre@T
tag

Megoldódott. A CM és a gapps telepítése között nem indítottam újra.

(#30787) Véreshurka válasza Gre@T (#30784) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Nem szoktam újraindítani semmit.... Lényeg h megvan :)

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#30788) kano válasza hjozef (#30779) üzenetére


kano
nagyúr

A Calkulin romok twrp-ből feltehető romok. De ez még KitKat, ha jól emlékszem. A legújabbja a Calkulin 3.7 (de az sem éppen friss).

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#30789) hjozef válasza Obyboy (#30785) üzenetére


hjozef
csendes tag

Értem. Full gyári, nem rootolt a teló. Magyarán le kéne szednem a COS 13-at és fastboottal feltenni a telefonra.
Honnan érdemes ezeket letölteni?

(#30790) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Üdv!
Segítséget kérnék.
Munkatársam telefonja megadta magát, most elhozta hozzám.
Állítólag egy frissítést csinált meg magától (nem tudom, nem láttam) és azóta nem működik a telefon.
Ez konkrétan annyit jelent, hogy nem lehet feloldani a képernyőt, mert megfagy, és újraindul.
Gyári CM recovery van rajta, amin az összes wipe-ot, és factory resetet is próbáltam, de egyik műveletet sem csinálja meg. Ez annyit tesz, hogy kb. 1 mp pl. a factory reset, és utána, ahogy újraindítom, homályosan látszik, hogy a korábban használt állapotban van a telefon, tehát nincs nullázás, és újra és újra befagy.

Ami stabil pont most, az a gyári recovery, ahonnan úgy látom lehetne flash-elni romot apply update résznél, valamint van boot mód is.

Tudnátok-e tanácsot adni, mihez kezdjek (milyen romot, milyen módon, esetleg pendrive-ról tudok-e flash-elni, stb.)?
:R

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#30791) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Nekem is megvolt a frissítés.
Van rá lehetőség, hogy az Alkalmazás menü ne függőlegesen, hanem vízszintesen is "gördüljön"? Ez a függőleges dolog annyira nem jött be!

Fura volt, hogy frissítés után (mikor mozgott az Android füle és frissített) nem újraindult a teló, hanem kikapcsolt! Utána egyből a frissítés beindult, majd maga a telefon is. Most Wipe cache van, már végzett is. Kb. 2 perc alatt lezajlott. :Y
Mindezek után aggódjak? (Frissítés után leállás, gyors Wipe Cache?) :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#30792) Dolphine válasza Dolphine (#30791) üzenetére


Dolphine
addikt

Fura, hogy az összes alkalmazás bezárása gomb, az alkalmazások alatt van. Ha több meg van nyitva, akkor meg lapozni kell az aljára. Egy kicsit fura ez a felépítés még így! :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#30793) hjozef válasza Dolphine (#30791) üzenetére


hjozef
csendes tag

Nálam is így volt, viszont az én telefonomon utána nem ment végig a frissítés, úgyhogy most erőlködök mert nem bootol be. Úgy látszik te megúsztad simán. :C

(#30794) Dolphine válasza hjozef (#30793) üzenetére


Dolphine
addikt

Majd kiderül! :DDD

Az akkumulátor statisztika törlése hova lett? :Y

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#30795) #01696768 válasza Dolphine (#30792) üzenetére


#01696768
törölt tag

Ja, az a funkció engem is zavar az alján. Remélem, csak szerencsések voltunk a gyors wipe-pal. :)

(#30796) Dolphine válasza Dolphine (#30792) üzenetére


Dolphine
addikt

Miért kapcsolja le a Wi-Fi-t egy idő után? A keresés mindig elérhető opció hol van? :O

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#30797) HUTCHDB válasza HUTCHDB (#30790) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Közben a következő előrelépést történt:

ADB flash-el nyitottam a bootloadert, majd flash-eltem egy twrp recovery-t. (2.8.7.0)
Innen csináltam cache, és dalvik wipe-ot.
A helyzet nem változott, vagyis az optimalizáció végig futott, de a telefon ugyanúgy viselkedik.
DE!
Elvileg most már tudok mountolni pendrive-ról valami zip-es romot...
Mit tegyek fel ?
Igazából 12.1 lenne a jó, azt hallottam az jobb ...talán...

Szerk.:
Sikerrel jártam!
Vissza recovery-be ott data resetet is csináltam, és szépen le is futott.
Teljesen hibátlan a telefon.
A "telefonról" részben 13.0 COS van a készüléken, és a az android biztonsági hibajavító csomag időpontja: 2016. május 1. :Y (április 29-e van..... :DDD )

No a lényeg, a a lényeg, kész vagyok, így marad!

Jó fórumozást kívánok! :R

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#30798) [Ixub]


[Ixub]
tag

Most frissítettem 6.0.1-re és nem tudom megfejteni jobbról az ötödik ikon jelentését az értesítési sávon. Valaki segítene: http://kepfeltoltes.hu/160429/Screenshot_20160429-192243_www.kepfeltoltes.hu_.png köszi, x.

(#30799) petipetya válasza [Ixub] (#30798) üzenetére


petipetya
nagyúr

Rezgő üzemmód, ha arra a részeges ikonra gondolsz az ébresztőtől balra.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#30800) Véreshurka válasza HUTCHDB (#30797) üzenetére


Véreshurka
senior tag

A 2.8.7.0 helyett a 2.8.6.0 TWRP jobb, az előbbi nem mindig flashel modemet.

El Psy Kongroo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.