Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:55:43

LOGOUT.hu

Üdvözlünk minden (leendő) Oneplus 6 tulajt a fórumon!
Kérdések előtt megkérünk mindenkit, hogy az összefoglalót olvassa el!
Így néhány felesleges kör megelőzhető.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2301) marcarc


marcarc
senior tag

Tudna valaki adni egy rövid leírást arról hogy hogyan tudom rollbackelni a szoftvert 5.1.8 ra?

(#2302) #80439296 válasza marcarc (#2301) üzenetére


#80439296
törölt tag

Meeert??? :Y

[link]

[ Szerkesztve ]

(#2303) PowerBuldog válasza #80439296 (#2302) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Gondolom azért, mert merül neki mint a titanic. De ennyi erővel a factory resetet is csinálhatná. :)

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#2304) szolocukor94 válasza #80439296 (#2300) üzenetére


szolocukor94
csendes tag

OTP

(#2305) szolocukor94


szolocukor94
csendes tag

Igazatok volt, tényleg be voltt állítva egy kisebb limitre. Köszönöm a segítéset! :R

[ Szerkesztve ]

(#2306) ßrainiac válasza PowerBuldog (#2303) üzenetére


ßrainiac
addikt

Csinalt mar. Azert akar rollbackelni.

[ Szerkesztve ]

(#2307) #80439296 válasza szolocukor94 (#2304) üzenetére


#80439296
törölt tag

Akkor nem az, amire gondoltam. Bocs...

(#2303) PowerBuldog: Nekem nem, azért nem értettem; én is valami nagyon futni akaró cuccra gondoltam, a háttérben.

(#2305) szolocukor94: Ezt meg azért nem gondoltam, mert nekem is limites, de netesre nincs ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#2308) szolocukor94


szolocukor94
csendes tag

Még egy olyan kérdésem lenne, hogy szerintetek érdemes megvenni a Boundle csomagot? Ha telefont meg a kieget egyszerre rendelem akkor levonja alapból a 20 eurós kedvezményt?

(#2309) #80439296 válasza szolocukor94 (#2308) üzenetére


#80439296
törölt tag

Én azt a bundle-t, amiben töltő van, nem venném meg (minek: 1.000.- olyan töltő, ami 5V / 2A, és bár nem quick charge, de nekem így is ~2 óra alatt feltölt monjuk 20% -ról) ; viszont a gorilla+füles vagy a tok+füles jó lehet.

DE!

A voucher akkor érvényesíthető, ha veszel mellé (egyszerre) telefont is.

Szerintem, nem beszéltem akkor marhaságot... :B

(#2310) YAS-dude válasza #80439296 (#2309) üzenetére


YAS-dude
őstag

A dash töltő nagyon nem olyan, mint egy alap 2 amperes usb töltő. Egyrészt 4 ampert tol, másrészt nem melegszik tőle a telefon és akkor is gyorsan tölt, ha közben használod. Az autós töltő pl. nagyon erősen ajánlott, ha kocsiban használod a telefont navigálni meg ilyesmi. Feltölt a telefon mire odaérek ahol dolgom van úgy, hogy közben megy a waze és spotify-ról szól bluetooth-on át a zene. I'm lovin' it.

(#2311) szolocukor94 válasza #80439296 (#2309) üzenetére


szolocukor94
csendes tag

Pont a töltő miatt gondoltam volna a nagyobb csomagra, de akkor azt mondod hogy itthon is lehet ilyen töltőt kapni, ezt nem tudtam. Köszönöm az infót! :R

(#2312) #80439296 válasza YAS-dude (#2310) üzenetére


#80439296
törölt tag

Én olyanról beszélek, amit én ( ;] ) vettem: nem melegszik (langy, OK), használattal is tölt, autós technikailag nem kell (nincs mibe dugni).

ÉS otthon van OPPO VOOC töltő is, mindegyiket használom, éppen melyikbe dugom (VOOC-hoz van átalakítóm, rendesen dash-ként tölt).

Nem ellene, csak minek kidobni rá mondjuk 6ezret... ;)

(#2311) szolocukor94: nem itthonról van, chineese made (asszem' a tinydeal-ről vettem).

[ Szerkesztve ]

(#2313) marcarc válasza PowerBuldog (#2303) üzenetére


marcarc
senior tag

megvolt, dalvik cache is üritve. minden appot leirtottam, de nem is jelenik meg az az app ami folyamatosan ébren tartja.

(#2314) #80439296 válasza marcarc (#2313) üzenetére


#80439296
törölt tag

Benyeltél valami kéretlen appot? Nem biztos, hogy vírus, de azért...
Nekem ESET van fent, hátha ér valamit...

(#2315) Macika66 válasza marcarc (#2295) üzenetére


Macika66
addikt

Nálam maradt a 2-3 nap...

(#2316) oba


oba
addikt

6T -ben szerintetek mi várható reálisan? Új proci biztos nem, és több ram sem mert egyikre sincs szükség.

[ Szerkesztve ]

(#2317) Tailorzsolt válasza oba (#2316) üzenetére


Tailorzsolt
tag

Szerintem a legvalószínűbb, hogy kapni fog IP minősítést és talán még sztereó hangszórót is.. (IP jöhet, sztereó nem fontos nekem)

Amit még el tudok képzelni, hogy kap egy kicsit nagyobb akkumulátort. (bár én így is nagyon elégedett vagyok a jelenlegi rendszeres 6-8 órás SOT-ommal) :D

(#2318) #80439296 válasza oba (#2316) üzenetére


#80439296
törölt tag

Hátra 3 kamera, elöl dupla + led fény.
IP igen, elképzelhető, és a nagyobb aksi is.
Esetleg nagyobb felbontás, és félő, hogy elhagyják a 3.5 jacket.
Esetleg wireless töltés.

(#2319) Macika66 válasza #80439296 (#2318) üzenetére


Macika66
addikt

Hátul legyen EGY kamera. De az jó legyen! ;) Nem kell a számháború!

IP szerintem nem kell, fölöslegesen drágít. Na meg nincs is szükség, hogy okos gyerekek víz alatti videokamerának képzeljék és utána teleokádják a fórumokat, hogy mekkora szar az OP6T, mert beázott. Szerintem pont elég a fokozott cseppállóság a viharban elázás és a WC-kagylóba beesés ellen.Ha ennél többet kap, akkor könnyen kísértésbe vinne sokakat. Na meg megint jönne a számháború, hogy miért nem IP99, amikor a Samsung S10+ az IP88...

Nagyobb akksit sem várok, mert méret- és tömegnövekedést okozna.
És hát őszintén, a 6-os akksija is fantasztikus, nagyrész a SD845-nek köszönhetően.

Nagyobb felbontást sem hiszek, hiszen a Samsungon kívül nem nagyon alkalmaznak FHD feletti AMOLED-et, ráadásul ők sem tudják rendesen etetni a legfinomabb felbontást...
És hát szükség sincs rá, örülök, hogy leálltak az agyatlan felbontásnövelési versennyel a gyártók...

A 3,5-es jack elvesztése sajnos reális veszély. :(
Főleg, hogy kihozták nagy hype-pal a saját BT fülesüket.

A vezetéknélküli töltésről beszéltek, de azt írták, hogy ameddig nem tudnak mást, jobbat adni mint a konkurencia, addig nem lesz.

Én nem bízok abban, hogy lesz annyi változás ősz végéig, hogy érdemes legyen kiadni egy új modellt.

De lehet, hogy sötéten látom a jövőt...

(#2320) rankesz válasza Macika66 (#2319) üzenetére


rankesz
veterán

Az Oppo kihozta a super vooc-t, szerintem annak utánamennek saját névvel

(#2321) #80439296 válasza Macika66 (#2319) üzenetére


#80439296
törölt tag

Nem sötéten, hanem ablakmentesen... ;]

Persze, mindenki JÓ kamerát szeretne, de a trendi a 'sok kamera disznót győz'.
A hüjepistike ellen úgy sincs orvosság, az úgyis tengeralattjárónak képzeli magát, éppen csak nem forog.

Aksi: meg ha végre valaki kihozza az új nano aksikat, az király lesz a mobil-szemétdombon...

(#2320) rankesz: OPPO miatt úgyis belterjes, szal nagy ügy... :D

[ Szerkesztve ]

(#2322) somnia


somnia
őstag

....Német Amazonon van piros ha valakit érdekel...

(#2323) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Gcam, immár javított színekkel, stabilabb fotózási képességekkel. [link]
Remélem elkezdenek a részletességen dolgozni, mert az talán picit romlott, de mindenki döntse el maga.
Csak fel kell telepíteni, nem kell semmi trükk, root, etc.

https://utdetailing.hu/

(#2324) marcarc


marcarc
senior tag

Factory reset utan:

Lefekvés előtt a wifit kikapcsoltam. Akkor hogy ment reggelig? Nem értem 81% al fekudtem, 7 ora alatt lement 45% ra. A wifire meg nen is ir fogyasztast kb:

[ Szerkesztve ]

(#2325) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Csak nekem vágja le az instagram a storyk széleit? A Oneplus 3-nál ez nem fordult elő, úgyhogy gyanítom, hogy a telefon képaránya miatt lehet.

Van esetleg erre valamilyen beállítási lehetőség ami helyrehozza?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#2326) tibcsi0407 válasza marcarc (#2324) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Router-ben minden rendben? Milyen frekvencia, 2.4, vagy 5 GHz? Wifi csatorna fixálva van? WMM?
Szerintem hálózati oldalon kellene keresni a probléma forrását.

https://utdetailing.hu/

(#2327) marcarc válasza tibcsi0407 (#2326) üzenetére


marcarc
senior tag

Semmi nem változott hálózati fronton. Csak az update óta szar minden, amiben pont volt wifit érintő "javítás". Ha ki van kapcsolva a wifi akkor ne legyen aktív, ami az első kepen úgy tűnik folyamatosan ment, míg a listából a wifit kivalasztva azt írja hogy nem ment. 100% hogy a 5.1.9 es verzió az amitől elszarodott a telefon. Viszont jelen allas szerint nem szeretnék megint felnapos telefont a következő updatig..

(#2328) tibcsi0407 válasza marcarc (#2327) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Azért én megnézném, hogy pont a hálózati javítás nem akad-e össze a wifi beállításaimmal. Mivel a telefon oldaláról le vannak fixálva a dolgok, a router oldalon tudsz rugalmasan játszani.
Az, hogy nem próbálkozol, csak írsz róla nem fogja megoldani a problémád... Nem garantált, hogy segít, de legalább kizárható. Egyértelmű, hogy ébrentartja a wifi-d állandóan, ez pedig hálózati inkompatibilitásra / problémára utal.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#2329) hard74 válasza marcarc (#2327) üzenetére


hard74
senior tag

A helymeghatározásnál a wifi alapú keresést próbáld meg kikapcsolni, hátha az a hunyó.

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#2330) tibcsi0407 válasza hard74 (#2329) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Jaja, azt ébrentarthatja a play services is.

https://utdetailing.hu/

(#2331) #80439296


#80439296
törölt tag

Én nagyon hülye vagyok, ezt el kell ismerni, de nem kéne KUVVÁRA átbogarászni minden egyes appot, hogy mi a F@SZ tartja ébren + WIFI ON alvásnál??? :F :F :F

(#2332) tibcsi0407 válasza #80439296 (#2331) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Általában a Google szarjai szoktak ilyet okozni a háttérben.
Én beta tester vagyok Play-en a sok Google app-ra is, mert számomra kevesebb gondot okoznak, mint a stabil verziók. :DDD

https://utdetailing.hu/

(#2333) marcarc válasza hard74 (#2329) üzenetére


marcarc
senior tag

Feltettem az Android P-t, ha már használhatatlan a stable számomra. A location-be kilőttem a wifit. Most kapott egy nulláról 100ra töltést. Összes szir szar app letörölve. Köszönöm mindenkinek a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#2334) Macika66 válasza marcarc (#2324) üzenetére


Macika66
addikt

Factory Reset nélkül.
5.1.9
Ma délben...

(#2335) Macika66 válasza marcarc (#2327) üzenetére


Macika66
addikt

Ez User Error lesz, bocsi...

Ha a következő képernyők Nálad is így néznek ki, akkor kizárt, hogxy folyamatosan menjen a WiFi.


Ja, és a Viber is hajlamos bekapcsolva tartani a WiFi-t, ha nem így van beállítva:

(#2336) #80439296 válasza tibcsi0407 (#2332) üzenetére


#80439296
törölt tag

OK, OK, te értesz hozzá, de nem véletlen írtam, hogy meg kéne nézni, mie a jó szagos franc megy alvásos üzemmódban is.

Nahát! :O

(#2337) tibcsi0407 válasza #80439296 (#2336) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Jól mondtad, hiszen a mindenben a Google is benne van. :D

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#2338) marcarc válasza Macika66 (#2335) üzenetére


marcarc
senior tag

Feltettem az 5.1.8 at minden igy van beállítva ahogy mondtad.

(#2340) Macika66 válasza marcarc (#2338) üzenetére


Macika66
addikt

Eddig is így volt, amikor ezeket a titanic-merüléseket tapasztaltad?

Mondjuk létezik még pár program a Viberen kívül, ami képes felülbírálni a telefon WiFi-beállításait.

Pl. a Google hely-előzmények....

(#2341) marcarc válasza Macika66 (#2340) üzenetére


marcarc
senior tag

A hely meghatározás tuti hogy csak gps en volt. A wifi sleep policy is tuti be volt allitva, hogy ne scanneljen. A viber is be volt állítva ahogy neked.

Tegnap éjszaka nem volt awake a telefon amíg aludtam.

(#2342) beeep146 válasza Macika66 (#2252) üzenetére


beeep146
tag

Üdv!

Elfogadom a kritikát, hogy user error, de akkor miért csak a OP6-nál jelentkezik a szinkronizálási gond? Semmilyen más eddigi android készüléknél nem volt ilyen problémám. (közte OP3, 3T és 5T..)
Sőt, hogy fokozzam, itteni ajánlásra felraktam a DigiCal naptárt (megvettem a Pro verziót) és az sem szinkronizál automatikusan ha a gépen állítok a Google Naptárban valamit, csak ha kézzel frissítem az appot... Pont mint a Google Calendar app, csak ennél még a akkumulátoroptimalizálásnál is ki van véve a pipa, hogy ne tegye..
Ötlet, hogy mi lehet?

Komolyan azt gondolom, hogy ez egy fantasztikus készülék, de ez nálam akkora probléma, hogy simán elgondolkodtam az eladáson a múlt héten...

[ Szerkesztve ]

(#2343) shanya83 válasza mrbodriakos (#2229) üzenetére


shanya83
tag

Nekem ugyanez a bajom, hogy képtelen vagyok vele normális panorámát csinálni. Az OP3-ban tökéletesen működött...

(#2344) daver88


daver88
aktív tag

Akku gondokhoz én annyit tennék hozzá így 1 hét használat után, hogy azt vettem észre, a "tétlen" (kikapcsolt kijelzőnél) módban a telefon több energiát használ, mint bekapcsolt kijelzőnél.
Fura ezt így leírni, de ez így van...ma reggel 2 óra 15 perc SOT mellett volt 48% töltöttségem, és most 2 óra 49 percnél vagyok 7 %-on, néhány hívás, és minimális Wi-Fi-s böngészés mellett.. :(

[ Szerkesztve ]

(#2345) marcarc válasza daver88 (#2344) üzenetére


marcarc
senior tag

Nekem megoldani latszik a dolog az akksival. Visszatettem az 5.1.8 at, betoltam a deep cleant, wifi scant kiirtottam. Most jónak tűnik, de majd ha lement a teszt rakok ki képet.

(#2346) YAS-dude válasza mrbodriakos (#2229) üzenetére


YAS-dude
őstag

Ez ilyen. Ezt tudja a oneplus camera app. (3-ason meg 5-ösön is).
Innen keress egy olyat aminek benne van a nevében, hogy OP6.

(#2347) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Aki szeretné manuálisan aktiválni a másodlagos kamerát:
Tárcsázóban pötyögje be *#*#1597#*#*
Utána a kameraváltó gombbal tudtok váltani mindhárom kamera között.
Beltérben egyelőre csak 5 Megapixeles képet tudtam kicsikarni belőle (gondolom OP5T-féle low light baromság miatt), de holnap megnézem napsütésben is, ha nem felejtem el.
Kültérben jó fényviszonyok között sokkal részletesebb képeket lehetne egy 20 Megapixeles kamerával lőni bizonyos szituációkban.

https://utdetailing.hu/

(#2348) AuraSync válasza tibcsi0407 (#2347) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Milyen másodlagos kamerát?
Most akkor ez nem úgy működik mint a P20 Pro meg a többi, hogy két kamera csinál egy képet?
Az OP6-on csak egyik hátsó kamera dolgozik?
Vagy, hogy van ez?
Kajak nem értem ezeket a teló gyártó cégeket mit kell ezen variálni...
Ha egyszer valami beválik az egyik cégnél akkor miért nem lehet másnak is úgy csinálni?
A V30-amnál pl a második kamera egy széleslátószögű lencse volt.
Akkor az OP6-nál mi az egyik és mi a másik?

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2349) tibcsi0407 válasza AuraSync (#2348) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Olyan sokszor le lett már írva a topikban,hogy biztos nem fogod tőlem megtudni. :)

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#2350) YAS-dude válasza AuraSync (#2348) üzenetére


YAS-dude
őstag

Divat a dupla kamera, a hajánál fogva előrángatott funkciója op6 esetén pedig kizárólag a porté mód bokeh effekthez a mélységélesség információ.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.