Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:55:43

LOGOUT.hu

Üdvözlünk minden (leendő) Oneplus 6 tulajt a fórumon!
Kérdések előtt megkérünk mindenkit, hogy az összefoglalót olvassa el!
Így néhány felesleges kör megelőzhető.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2351) hedgehog


hedgehog
senior tag

Egyébként ti milyen kamera appot használtok, ha nem a gyárit vagy a moddolt gcam-ot? (keresnék egy olyat, ami jó képeket csinál, de nem 19:9-ben)

-- aka p3d3str1an

(#2352) tibcsi0407 válasza hedgehog (#2351) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Többi nem alternatíva. Mióta a gyártók erőltetik a duál camera-t,azóta nem túl jók a 3rd party app-ok. Az oka egyszerű, nincs egy egységes több kamerát is támogató API,ezért mindenki egyedi megoldást alkalmaz. Ez most az Android P-vel változhat a natív multicamera támogatás miatt.
Aztán a gyakorlatban majd eldől.

https://utdetailing.hu/

(#2353) Tailorzsolt válasza beeep146 (#2342) üzenetére


Tailorzsolt
tag

Hali. Nekem és a tesómnak is OP6 van.. Nekünk az emailek nem jönnek meg. Nem működik a push.. illetve valamikor működik, valamikor nem. Amit hasznalunk: Gmail, Outlook, Bluemail

Mindhárom alkalmazásban van hogy csak fél óra múlva jelez, van hogy egyből és van hogy soha.

Más is tapasztalt hasonlót? Egyik alkalmazás sincs optimalizálva...

Van hogy belépek és akkor látom, hogy 4 email érkezett és semmi értesítés nem jött erről.

Ez így eléggé használhatatlan. Nem tudom, hogy az Oreo az oka, vagy user error. Jobban örülnék az utóbbinak.. :(

[ Szerkesztve ]

(#2354) Le Klein válasza Tailorzsolt (#2353) üzenetére


Le Klein
tag

Beállítások->Akkumulátor->Akkumulátoroptimalizálás->Bluemailt vedd ki. és a Gmail app-on belül ha vmit exchange fiókként veszel fel, gmail fiókot is lehet akkor tudsz beállítani push értesítést. Nekem működik. A beállítások-> Fiókok-> 3pötty függölegesen Automata adatszinkronizálás legyen kipipálva.

[ Szerkesztve ]

(#2355) Tailorzsolt válasza Le Klein (#2354) üzenetére


Tailorzsolt
tag

Köszi, a gmailt megpróbálom, a bluemail és Outlook ki van véve, mégsem működik mindig.

Azért megnézem mégegyszer, az ördög nem alszik... :D

(#2356) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Új arnova: [link]

OP6_test_1.2.2_GCam_5.3.015-Pixel3Mod-Arnova8G2.apk

- I restore SENSOR_DYNAMIC_BLACK_LEVEL, Works well for night shots or in the dark if fix blacklevel is enabled.
- Fix shutter button greys out and locks.
- Improvement the focus is faster now, so I restore the original code for zoom. I am looking for a better one, because the code mentioned above does not work.

Fókusz érezhetően jobb, bár még nincs a gyári kamera szintjén. Színek jók, a képek baromira jól sikerülnek!

https://utdetailing.hu/

(#2357) ßrainiac válasza tibcsi0407 (#2356) üzenetére


ßrainiac
addikt

Humm, nekem rozsaszines es nem talalok ra az advanced settinget.

(#2358) tibcsi0407 válasza ßrainiac (#2357) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Törölted az alkalmazás adatait?

https://utdetailing.hu/

(#2359) ßrainiac válasza tibcsi0407 (#2358) üzenetére


ßrainiac
addikt

Aha. Lilas mind.

(#2360) tibcsi0407 válasza ßrainiac (#2359) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nekem nem. Ez érdekes. Fix blacklevel be van kapcsolva?
5.1.9?

https://utdetailing.hu/

(#2361) mjani1172 válasza ßrainiac (#2359) üzenetére


mjani1172
addikt

Akkor lehet az én fejemet fotóztad.

(#2362) tibcsi0407 válasza mjani1172 (#2361) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Lilás? Öklöztél valakivel? :DDD

https://utdetailing.hu/

(#2363) ßrainiac válasza tibcsi0407 (#2360) üzenetére


ßrainiac
addikt

Igen es igen.

G6-on is ilyenek voltak a Gcam egyes verzioi,vagy vmi ilyesmi, mar nem emlekszem.

Ott volt fix pink tinting gomb.

(#2364) tibcsi0407 válasza ßrainiac (#2363) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nekem most DP3 a rendszer, de ennek nem kellene befolyásolni a színeket, hiszen ez lenne az egyik lényege már az új gcam build-nek, hogy ki van javítva a sok hülye színárnyalat belőle.
Minden szituációban rosszak a színek?

https://utdetailing.hu/

(#2365) -FreaK- válasza tibcsi0407 (#2356) üzenetére


-FreaK-
veterán

Kell ehhez root, vagy telepíthető simán gyári rendszerre is?

(#2366) rankesz válasza tibcsi0407 (#2364) üzenetére


rankesz
veterán

Dp3 megfelel daily drivernek?
Arnova test gcam fix black level alapértelmezett bekapcs lehet, vagy csak sötétben kell bepacskolni?

(#2367) tibcsi0407 válasza rankesz (#2366) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nekem eddig megfelel. 720p Slo-mo-t hiányolom egyedül, az valamiért nem megy. Stabilitással nincs gond, néha picit megröccen, de egy beta rendszertől ennyi belefér.
Nálam mindig be van kapcsolva.

(#2365) -FreaK-

Semmi nem kell hozzá, csak simán telepíthető.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#2368) marcarc válasza marcarc (#2345) üzenetére


marcarc
senior tag

Végül megoldódott, deep clean oldotta meg vszeg azt hogy mindig ébren volt a telefon. Ezekel az eredményekkel már együtt tudok élni.

[ Szerkesztve ]

(#2369) #80439296 válasza tibcsi0407 (#2356) üzenetére


#80439296
törölt tag

Első dolga volt fagyni.

(#2370) daver88 válasza marcarc (#2368) üzenetére


daver88
aktív tag

ezt a deep clean dolgot hol találom? megpróbálkozom én is, hátha megoldódik nálam is.

(#2371) ßrainiac válasza daver88 (#2370) üzenetére


ßrainiac
addikt

Advanced > recent apps management

De nem hinnem h barkinek ajanlatos lenne hasznalni olvasva a mellekhatasokat:

(nekem pl az OSSZES akksi kimelo baromsag ki van love, megsem ertesit a Calendar, Whatsapp, Gmail..)

[ Szerkesztve ]

(#2372) rankesz válasza ßrainiac (#2371) üzenetére


rankesz
veterán

Szerintem marcarc nem erre gondolt, vagy ha igen akkor vicces, ez ugyanis csak a háttérben futó alkalmazásokat is teljesen kigyomlálja amikor az alkalmazásváltóban a mindent bezáró gombra böksz. Tehát ha ő erre gondol akkor az azt jelenti hogy nála valami app akadt korábban be, és az tartotta ébren a készüléket

(#2373) Ren Hoek válasza marcarc (#2368) üzenetére


Ren Hoek
veterán

4h SOT? Nem túl kevés az? 6-7-8 órákat szokott bírni.

(#2374) #80439296 válasza Ren Hoek (#2373) üzenetére


#80439296
törölt tag

Szerintem, /pillanat örül, hogy lyuk van a s@ggén... ;]

(#2375) Macika66 válasza marcarc (#2368) üzenetére


Macika66
addikt

26%-os képernyőszázaléknál szinte biztos, hogy nem automatán van a képernyőd fényereje, vagy ha úgy van, akkor pedig végig verőfényes napon voltál, azért fogyasztott ennyit. Ennél jóval kevesebb kellene legyen.

(#2376) ßrainiac válasza Macika66 (#2375) üzenetére


ßrainiac
addikt

Nala besz*rt vmi az update ota, 5.1.8, 5.1.9 es DP3-on is rossz, volt FR es ujonnan belakas is.

Irtunk a supportnak, szervizelest ajanlottak.

(#2377) czombos válasza tibcsi0407 (#2356) üzenetére


czombos
tag

Feltettem kipróbálni:
- Sötétben szinte képtelen fókuszálni
- Lassított felvételre kattintva -- alkalmazás leállt
- Álló képre kattintva lefagy a kép :)
- Beállítások között csak 12 megapixel választható, a telefon 16 megapixeles
- Videó beállításnál 4K 60FPS nem választható

Ha a fenntieket megoldanák akkor használnám de így inkább szenvedés.
Nexus 5x-ről jövök ott nagyon szerettem a default kamera appot.

Telepítés után töröltem az alkalmazás adatait.

(#2378) tibcsi0407 válasza czombos (#2377) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Egyelőre a HDR+ fotózásra fókuszál, az összes többit addig ne is nézd.
Nekem nincs baj a low light fókusszal egyáltalán.

https://utdetailing.hu/

(#2379) rankesz válasza tibcsi0407 (#2378) üzenetére


rankesz
veterán

A low light képminőség viszont vicc...
Ez a google cam egyelőre a panoráma miatt éri meg talán hogy fent legyen, de még nem próbáltam ki

(#2380) tibcsi0407 válasza rankesz (#2379) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Attól, hogy a fényt nem húzza fel feleslegesen, nem lesz rosszabb a gyáritól. Én mostanában lövögetek vele fotókat és jobbnak találom. Több a részlet, meg nem is szaturálja túl a színeket. Van az OP-ban még 1 fajta APK, próbáld ki azt is.

Akinek színproblémái vannak:
If you face tint or performance issues, Clear App Data and reboot.

https://utdetailing.hu/

(#2381) marcarc válasza Macika66 (#2375) üzenetére


marcarc
senior tag

Mindig automatán van, kivéve ha nem latom húzok rajta felfelé. Minek kellene pontosan kevesebbnek lenni? 29 óra alatt az akksi negyedét ette meg a kijelző, nem tűnik irreálisnak.

@ Ren Hoek

Előtte 14 óra alatt másfél óra SOT volt, szval ahoz viszonítva nem rossz. De amúgy szinte soha nem volt 6 óra SOT-om.

[ Szerkesztve ]

(#2382) Ren Hoek válasza marcarc (#2381) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Én mondjuk kb 30% auto fényerőn használtam. 6-8 órás sotnál. Bár kültéren felment simán.
GPS, mobilnet, fotózás.

Mondjuk játékkal hamar le lehet meríteni.

(#2383) Macika66 válasza marcarc (#2381) üzenetére


Macika66
addikt

Tudod, mindenki a sajátjából indul ki, nálam a teljes fogyasztás 13-15%-a szokott lenni a kijelzőé.

(#2384) marcarc


marcarc
senior tag

Nem játszom a telefonon és nem is használom - nézegetem egész nap. Ettől függetlenül a mobilnet megy éjjel nappal vagy a wifi - bár tökmindegy ez must have hogy megkapjam a maileket, tudjak slacken/skypon stb kommunikálni. Ha nem látom a szöveget akkor meg emelek a fényerőn, mert szerintem erre van.

Nekem jó ha a készenléti idő magas függetlenül a SOT-tól, így nem kell hordanom magammal a töltőt. Ha viszont egyik szoftver verzióról a másikra átállás után ezek az idők feleződnek, az nekem gáz.

- az ügyfélszolgálat azt mondja kapcsoljam ki a mobil netet meg a wifit amikor nem használom. Nem turista vagyok, nekem ez részint munkaeszköz. Hogy lehet ilyet mondani? Ha nem tud értelmeset mondani miért nem adja tovább a beszélgetést valakinek akinek nem csak előre megírt javaslatai vannak?

A mostani dolgok után ma mégis vissza tettem az 5.1.9-et - csak hogy hitelesen tudjak majd az ügyfélszolgálattal beszélni, és ha minden beállítás ellenőrzése után is folyamat awake lesz a telefon és nem lesz értékelhető a készenlét akkor vszeg elválnak útjaink. A megjelenéstől kezdve semmi bajom nem volt az 5.1.9 ig, most ott tartok, hogy már az appjaimat is letöröltem és kompromisszumokkal tudom használni a készüléket és túl vagyok 3 factory reseten.

[ Szerkesztve ]

(#2385) marcarc válasza marcarc (#2384) üzenetére


marcarc
senior tag

Ja igen az kimaradt, hogy tegnap este megint 35% ot merült a telefon deep clean + 5.1.8 al (45% al feküdtem 10% al keltem ~ 7 óra alatt amikor hibernálnia kellett volna magát), azután hogy bíztató volt az első 100% ezekkel a beállításokkal (29 óra készenlét 4 óra SOT-al). Így kerek a történet, bár hozzáteszem megint nem lett állítgatva semmi, mert nem éreztem a szükségét.

[ Szerkesztve ]

(#2386) Timer


Timer
veterán

Nálad valami nagyon el van b@szva, és nem azt mondom, hogy Te rontottál el valamit, de ez nem normális. Az 5.1.9 rontott az üzemidőn nálam is, de nem ennyit. Volt már ilyen 3 és 5T esetében is, majd jön a következő, az meg helyrerázza. Ha már úgyis szét van küldve a telefon, én még megpróbálnék egy BL nyitást és rootolást, azután Titaniummal eltakarítanék minden appot, ami a Google-höz kapcsolódik. Radikális, de egy próbát megér. Szerintem valamelyik Google retek akad össze egy 3rd party appoddal.

[ Szerkesztve ]

(#2387) tibcsi0407 válasza marcarc (#2385) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Én még mindig ránéznék arra a routerre, meg ha már itt vagyunk, akkor a SIM kártyára is, ugyanis az is okozhat ilyesmit. :))

https://utdetailing.hu/

(#2388) marcarc válasza tibcsi0407 (#2387) üzenetére


marcarc
senior tag

Az 5.1.9 es teszt ami most fut full 4g-s lesz. Nincs wifi egyáltalán. De amugy mindegy volt hogy az irodában vagy otthon vagyok, nem volt különbség. Mármint bent az irodában is telicsikos volt a wifi használat, meg otthon is. A SIM-et max kivenni betenni tudom, másra hirtelen nem tudok gondolni.

@Timer nem tudom akarom-e ezt :D:D

[ Szerkesztve ]

(#2389) tibcsi0407 válasza marcarc (#2388) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ha régi a SIM-ed, akkor előfordulnak ilyen problémák. De még sok embernél akkor is előfordult, ha nem volt régi. Szimplán nem érintkezik tökéletesen, ezért állandóan térerőkereséssel ébrentartja a telefont.
A megoldás a SIM csere, normális szolgáltató ingyen megteszi Neked.
Példa

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#2390) pcnet


pcnet
addikt

Sziasztok!

Végig olvastam mindkét Oneplus 6 topicot, szeretnék rendelni a jövő héten. Láttam írtátok, hogy a 6 gigás verzió is elég, mert az SoC előbb fog elavulni mint kevés lenne a ram. Vacillálok még a 6 és 8 gigás közt. Az az igazság, elég sűrűn váltogatom a telefonokat, így hajlanék a 6 gigás felé, de ha beválna lehet megtartanám (stock android, régen imádtam a Nexusokat) akkor viszont a 8 giga csak időtállóbb lenne.

Azt tudom, hogy euró eladási áron számol a bank, de azt nem tudjátok véletlenül, hogy melyik eladási árat kell néznem? K&H oldalán 3 eladási ár van. Valuta, Deviza I és Deviza II. Köszi szépen a segítséget! :R

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#2391) oba válasza pcnet (#2390) üzenetére


oba
addikt

A 8 gigásat könnyebb lesz majd eladni. De leginkább a tárhely és nem a ram miatt. Szerintem megéri a felárat... más gyártónál ugyanezt aranyárban mérik.

[ Szerkesztve ]

(#2392) csako válasza pcnet (#2390) üzenetére


csako
veterán

A "deviza I" eladási ára lenne a mérvadó, de amúgy a könyvelési napon lévő árfolyam lesz a pontos összeg, amit vásárláskor senki sem tud, szóval a "deviza II" közelebb lehet hozzá, mivel az a későbbi, délutáni árfolyamváltozást tartalmazza.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#2393) #80439296 válasza pcnet (#2390) üzenetére


#80439296
törölt tag

Igen, a 8GB utána jobban 'fizet', szebbnek néz ki, és jobbnak tűnik eladáskor.

Te valutás vagy, mert természetes személy vagy, és nem jogi.

(#2388) marcarc: Igen, (#2389) tibcsi0407-nek igaza van; nekem is segített, amikor SIM nélkül használtam, és merült mint a tájtenik: én sem gondoltam erre, hogy a SIM hiánya miatt teszi, vagyis simán lehet érintkezési gond IS.
De legalább tisztítsd meg finom smirglivel - persze óvatosan.

Enyémet is kicserélnék, vajon? Feltöltőkártyás vogymuk...

(#2394) oba válasza #80439296 (#2393) üzenetére


oba
addikt

Cserélik... csak panaszkodj, hogy dobálgatja a térerőt és már kapsz is újat.

(#2395) #80439296 válasza oba (#2394) üzenetére


#80439296
törölt tag

Az az igazság, hogy ez már kicsi SIM. (Nem normál, mert az ugye bankkártya méretű kb.)
Először microSIM-et csináltam belőle, majd miniSIME-et... Szal 'látszik', hogy nem gyári... :C

(#2396) oba válasza #80439296 (#2395) üzenetére


oba
addikt

Nem fogják elkérni a régit :D Mondd hogy nano simes a telefonod és neked még a régi micro van.

(#2397) AuraSync


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Ma délelőtt társítottam a telóhoz egy blutuszos (igen direkt írom így) hangszórót és előbb használni akartam a blutuszos fülesemmel és szomorúan látom, hogy a teló minden egyes eddigi társított cuccot elfelejtett... -.-‘
Nem tudom mennyire hiba ez csak megemlítettem.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2398) #80439296 válasza oba (#2396) üzenetére


#80439296
törölt tag

:R

(#2399) betyarr


betyarr
veterán

használ valaki sip klienst vagy mobilevoip appot a oneplushaton?érdekelne a véleménye a vonal minőségéről.

(#2400) tibcsi0407 válasza AuraSync (#2397) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nekem nem felejti el.

https://utdetailing.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.