Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:55:43

LOGOUT.hu

Üdvözlünk minden (leendő) Oneplus 6 tulajt a fórumon!
Kérdések előtt megkérünk mindenkit, hogy az összefoglalót olvassa el!
Így néhány felesleges kör megelőzhető.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2651) Macika66 válasza spawn21 (#2650) üzenetére


Macika66
addikt

Semmivel nem szélesebb, mint a Samsung Note4, 7, 8, mint az Oneplus 3, 3T, 5, 5T, és még sorolhatnám...

(#2652) spawn21 válasza Macika66 (#2651) üzenetére


spawn21
veterán

Nekem egy iPhone x és p20 pro van. Azoknál szélesebb.
De gondolom muszáj egyből támadni :)

iPhone 13p

(#2653) ßrainiac válasza spawn21 (#2652) üzenetére


ßrainiac
addikt

Az iphone viszont akkora h nagyitoval kell nezni, jatektelefon.

A P20-at nemvagom, de sztem ugyanez a keparany tehat nem szelesebb hanem inkabb nagyobb minden iranyban, nem?

(#2654) PowerBuldog válasza spawn21 (#2652) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Ja, tök széles :U

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#2655) CHIPman válasza Macika66 (#2651) üzenetére


CHIPman
nagyúr

El kell, hogy keserítselek, a Note 4-et kivéve az összes leírtnál szélesebb, még a Note 8-nál is majd' egy milliméterrel. S8+-ról váltok, többek között ezért is. A Note3 után az S8+ gépelés szempontjából brutális visszalépés volt, sokkal keskenyebb a kijelző.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#2656) oba válasza CHIPman (#2655) üzenetére


oba
addikt

Picit tartok tőle, hogy nehéz lesz megszokni a sima S8 után nekem. De korábban használtam OP3 -at elég sokáig, szóval ez a méret sem lesz annyira ismeretlen... csak hozzá kell újra szokni.

(#2657) ßrainiac


ßrainiac
addikt

Annyira tudtam h miert :DD

(#2658) spawn21 válasza PowerBuldog (#2654) üzenetére


spawn21
veterán

Had döntsem már el én, a jó ég áldjon meg.
Itt fogom a kezemben. Szélesebbnek érzem, és pont.

iPhone 13p

(#2659) ßrainiac válasza spawn21 (#2658) üzenetére


ßrainiac
addikt

Szelesebb is, a jo isten rakjon.. aldjon meg! :DDD

De vmi 1 millimeterrel :))

(#2660) spawn21 válasza ßrainiac (#2659) üzenetére


spawn21
veterán

;]

iPhone 13p

(#2661) -FreaK- válasza spawn21 (#2658) üzenetére


-FreaK-
veterán

Én azért küldtem majdnem vissza, mert túl keskeny a kijelzője. Mate8-ról váltottam, még megvolt miután megvettem az OP6-ot, és nagyon zavart hogy milyen keskeny. Végül maradt ez, megszoktam, de egy kicsit azért vissza sírom a Mate-et :)

(#2662) Macika66 válasza spawn21 (#2658) üzenetére


Macika66
addikt

Jaaaaa, hogy majdnem egy egész milliméterrel???

Én kérnék engedélyt meghunyászkodni... :D

(#2663) hedgehog válasza McLaca (#2632) üzenetére


hedgehog
senior tag

én egyébként azért kapcsoltam vissza a notchot, mert kikapcsolt állapotban rossz a Play Books app felső margója, nem tudom miért

-- aka p3d3str1an

(#2664) spawn21


spawn21
veterán

Látom apple fórumra tévedtem véletlenül :)

Leírtam amit tapasztalok, nem érdekel a véleményed.
Mint a dedóban, betámadnak ha leírást valamit. Lol

iPhone 13p

(#2665) Timer


Timer
veterán

Nézzük a dolog jó oldalát, a készülék annyira jó, hogy nem marad más hátra, mint egymás zrikálása. Mondjuk én már kezdem unni, két napig a bankokon ment a szájkarate, most meg a fizikai méreteken. Nem baj, jön a hidegfront.

(#2666) nutfile válasza Macika66 (#2649) üzenetére


nutfile
aktív tag

hát, bruttót ritkán utalnak :DD
de te még mindig nem linkelted szuper kondíciós listádat, amilyet otp valszeg csak dolgozóknak csókosoknak ad...

[ Szerkesztve ]

(#2667) marcarc válasza nutfile (#2666) üzenetére


marcarc
senior tag

Amikor bezárattam az számlám náluk - otp- és mondtam hogy miért akkor megsajnáltam az ügyintézőt, mert mondta hogy ő is elmenne szivesen csakhát nem lehet. na köszi, dekirálycég lehet.

(#2668) Petyb00


Petyb00
aktív tag

Srácok mire kell figyelni használt készülék vásárlásnál?

(xiaominal, pl. hogy ki legyen lépve a tulaj, mert az is olyan mint az iphone, hogy lockolja az accountja.)
Ha összetöröm a kijelzőt (nálam rendszeres) a gyártói szerviz az milyen minőségben dolgozik?

[ Szerkesztve ]

(#2669) marcarc válasza Petyb00 (#2668) üzenetére


marcarc
senior tag

nincs ilyen. google fiók azt csókolom. FR kell mielőtt megveszed és kész.

(#2670) PowerBuldog válasza marcarc (#2669) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Ez már rég nem igaz. Az account bizony zárolja.
Az OP3-nál szaladtam bele, hogy FR-el eladtam, és hívtak, hogy nem tudnak bejelentkezni. Oda kellett mennem, belépni a saját google accommal, kijelentkezni, és utána tudta használni az új tulaja.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#2671) pcnet válasza Petyb00 (#2668) üzenetére


pcnet
addikt

Ha szeretnél garanciát is, a Oneplus fiókját írjátok át a Te nevedre. (email cím és jelszó)

Telefonon meg szerintem ugyan azt kell megnézni mint más telefon esetében. Beégés (bár 2.5 hónapja kapható a O6), esetleg pixel hiba, beszédhangszóró, mikrofon, kamera... Meg persze lépjen ki a google fiókjából, távolítsa el az ujjlemyomatokat ahogy írták is, nehogy FRP legyen a vége.

[ Szerkesztve ]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#2672) Timer válasza pcnet (#2671) üzenetére


Timer
veterán

A support nekem nem írta át az OP3-at eladáskor a vevő nevére, de azt írták, elég a rendelés száma és a készülék IMEI száma is a garanciáztatáshoz.

(#2673) pcnet válasza Timer (#2672) üzenetére


pcnet
addikt

Köszi az infót! :R Mi simán átírtuk mikor átvettem az eladótól. Belépett a fiókjába, módosítottuk az email címet majd a jelszót. Nekem nem a support rendezte. :) Mondtam is Neki, csak akkor érdekel a telefon, akkor fizetem, ha a fiókot átírtuk.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#2674) Timer válasza pcnet (#2673) üzenetére


Timer
veterán

Oké, de én például át nem adnám a fiókomat az éppen árult 5T mellé, hiszen "benne van" a jelenlegi telefonom is. Szerintem vagyunk így ezzel néhányan.

[ Szerkesztve ]

(#2675) pcnet válasza Timer (#2674) üzenetére


pcnet
addikt

Ja, hogy Neked több telefon van egy "fiókban"! Így jogos, persze! :R

És, hogy on is legyek:

- Hol lehet megnézni mennyi a szabad memória? Most widgetet használok.

- Milyen időközönként kapunk biztonsági frissítéseket?
- Esetleges bugokat milyen gyorsan javítanak?
-Kijelző csere mennyibe kerül? Nem törtem még telefont, nem szeretném most elkezdeni, csak érdekelne, hogy mennyi.
- Ha nem garanciális javításra küldöm, pl kijelző megsérül, gondolom a futárt is én fizetem. Valaki küldte már saját költségen szervizbe? Mennyi a futár költsége?

Bocs ha butaságot kérdeztem. :R Első O+ telefonom, ezelőtt Samsungjaim voltak.

[ Szerkesztve ]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#2676) CHIPman válasza pcnet (#2675) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Hivatalos oldalról rendelve (esetleg -5%-ért diákkedvezményt szerezve valahonnan) 70/75€ (1 év) és 130/140€ (2 év) körül van a 6/8GB-os biztosítása. Bármi gáz van, 50€ (5T-nél, de lehet hogy a 6-nál több) önerő, jön a futár, elviszi és ingyen javítják. Mindenképp olcsóbb a 2 év biztosítás+önerő, mint egy teljes új kijelző.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#2677) Macika66 válasza nutfile (#2666) üzenetére


Macika66
addikt

Tetszik a tájékozatlan emberek magabiztossága. De nem, mégsem ez viszi előre a világot...

Hogy én csókos lennék az OTP-nél?

Azért ez nagyon tetszett. De komolyan...

[ Szerkesztve ]

(#2678) Macika66 válasza PowerBuldog (#2670) üzenetére


Macika66
addikt

Ez a Google által már az 5.1-nél bevezetett FRP (FullResetProtection).

ELVILEG a tulajdonosok védelmére lett kitalálva, hogy megnehezítse a lopás után használhatóvá tenni a készüléket.

Sajnos azonban az internet tele van a 'hogyan kerülhető meg az FRP?' segítséggel, azon kívül nem kapott elegendő publicitást sem ez a dolog, így a készülékét eladó ember sem mindig tudja, hogy saját érdekében érdemes lenne kikapcsolni eladás előtt ezt a fajta védelmet.

(#2679) Macika66 válasza pcnet (#2675) üzenetére


Macika66
addikt

- Minek nézegetni, mennyi a szabad memória? Teljesen fölösleges, egy alkalmazással több, ami hótt fölöslegesen fogyasztja az akkut.
Akár 6 akár 8 GB-os modelled lesz, felejtsd el!

- Általában havonta 1x van frissítés. Ha valamit nagyon elkeféltek (1-2x volt már példa), akkor hamarabb is.

- Általában már a felfedezés utáni következőben. KIVÉVE az OP3-asnál az általuk szándékosan elszart némító-kapcsolót. Mert azt átminősítették feature-ré. És még az 5-ösnél is kitartottak a hülyeségük mellett. De hogy, hogy nem, a 6-osban visszaállították, ahogy az jó.

- 100€ körül van, futárpostával együtt.kb. 1 hét.

(#2680) PáSza


PáSza
csendes tag

Sziasztok!

Használ valaki ilyen fóliát?
https://www.mobilasz.hu/nillkin-kepernyovedo-folia-anti-glare-matt-1db-torlokendovel-oneplus-6-gyari/cikk/115912/4558/

(#2681) pcnet válasza Macika66 (#2679) üzenetére


pcnet
addikt

Köszi a válaszokat! :R Memóriát nem nézegetem, nem fontos annyira, csak kíváncsi voltam. 4 giga rammal is elvoltam S7el, A3 (2017) volt a másodtelóm, azzal is elvagyok 2 giga rammal. Tényleg csak kíváncsiság, mert vacilláltam a 6 és a 8 gigás modell közt.

Megint lenne kérdésem. Ma be akartam gépen jelentkezni Oneplus fiókomba, de azt írta az email cím és jelszó páros nem megfelelő. Kértem jelszó resetet, beírtam az új jelszót, de azt írta, hogy az ellenörző kódom nem jó. Nem kaptam ellenörző kódot. Mérgemben vagy 5x rákattintottam a belépésre és beengedett a régi jelszóval. Átírtam a nevet, címet, telefonszámot, majd telefonon fel akartam venni Oneplus fiókot, de megint azt írta, hogy az email és jelszó nem megfelelő. Böngészőből be tudok lépni. Telefonra érdemes felvenni a Oneplus fiókot? Mi pluszt ad?

Ismét köszi a válaszokat! :R

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#2682) Goxi


Goxi
tag

Sziasztok!
Talán ez a hivatalos topik. Nagy dilemma: Mate 10 Pro vagy OP6.
A jobb üzemidő és a vételi stabilítás miatt a Huawei a befutó. Rendszersebesség és támogatottság miatt OP. Kijelző és kamera képességek úgy gondolom nagyon hasonlóak.
Két kérdés:
1, gyenge lefedettségű helyeken mennyire talál és mennyire tartja stabilan a 4G hálót (nem az számít hogy mit mutat az ikon az állapotsávon, hanem a tényleges kapcsolat)?
2, ha rendenék akkor ez a GB cucc jó lehet? Kuponnal 480$ EU priority-vel, ami elég csábító ár. A fura az, hogy szintén a GB-n van a 6/64 100$-al többért is. A hivatalos oldalon 519€-ról indul és amennyire tudom itt nem is nagyon várható árcsökkenés.

(#2683) oba válasza Goxi (#2682) üzenetére


oba
addikt

Mi a baj az OP6 vételi stabilitásával? Ha normális garanciát szeretnél akkor csak a hivatalos oldal jöhet szóba.

(#2684) spawn21 válasza Goxi (#2682) üzenetére


spawn21
veterán

Mate jobb telefon , szerintem

iPhone 13p

(#2685) #80439296 válasza Goxi (#2682) üzenetére


#80439296
törölt tag

Taxes may apply for imported goods/services and is regulated by the country law. GearBest is not responsible for any tax invoice charged on its products. Shipping rates are estimates and may depend on different policies and tax rates applied per country. Please contact local customs for clarity and information.

(#2686) oba válasza #80439296 (#2685) üzenetére


oba
addikt

EU prioritynél elvileg nincs vám és áfa. De 2 éves háztól házig garancia sincs. Én tuti nem venném gb -n.

(#2687) #80439296 válasza oba (#2686) üzenetére


#80439296
törölt tag

Tökéletesen értem, de benne van, hogy nem vállalnak érte felelősséget.
Míg (eddig így volt) pl. a SpeMall leírja, hogy felelősséget vállal, hogy nincs adó.
Ha mind ez igaz, akkor a drágább verziónál megéri - még ha nem is az EU szoftver van esetleg rajta.

Akinek meg küldtem vouchert, az legalább megköszönhette volna.

[ Szerkesztve ]

(#2688) Goxi válasza oba (#2683) üzenetére


Goxi
tag

Nem feltétlenül van baj vele. Ami biztos, hogy a Huawei telókon nagyon jó antennák vannak (valszeg amiatt, mert a cégnek nagy tapasztalata van hálózatépítés terén). Fontos szempont nekem, met vidéken hesszelek, messze a torony és a domborzati viszonyok miatt elég gyér a jelerősség.

spawn21 Milyen területen gondolod, hogy a M10 jobb?

[ Szerkesztve ]

(#2689) spawn21 válasza Goxi (#2688) üzenetére


spawn21
veterán

Szerintem :
Ha valakinek nem tetszik nem kell a sírás
Kijelző , aksi, masszívabb, jobb hangszóró, úgy emlékszem bővíthető. Jobb zenei teljesítmény , patent szoftver (nem annyira jó , de nem nevezném gáznak) és szerintem sokkal szebb

iPhone 13p

(#2690) #80439296 válasza spawn21 (#2689) üzenetére


#80439296
törölt tag

1. 'Látom apple fórumra tévedtem véletlenül :)'

2. 2 SIM esetében bővíthető, vagy 2 SIM + (akár) 256GB hely?

[ Szerkesztve ]

(#2691) Macika66 válasza pcnet (#2681) üzenetére


Macika66
addikt

Ez a negyedik OP-m, soha nem vettem még fel a telefonba az OP fiókot. Lehet nélküle élni...

(#2692) Macika66 válasza spawn21 (#2684) üzenetére


Macika66
addikt

Neked van OP6-od?
Használtál már OP6-ot?
Nyomkodtál már 1-2 órát OP6-ot?

Na, lapozzunk...

(#2693) spawn21 válasza Macika66 (#2692) üzenetére


spawn21
veterán

Dehogy. Csak megmondom :)

Mit idegeskedsz.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13p

(#2694) Macika66 válasza spawn21 (#2689) üzenetére


Macika66
addikt

A kijelző pontugyanaz a Mate10 Pro-ban, mint az OP6-ban, csak nincs notch. Amúgy ugyanaz a technológiájú Samsung AMOLED.

A 4000-es akksi valóban tovább bírja, bár nálam 40-50 órát megy az OP6 4-4,5 óra kijelzőidővel.

A beszédhangszóróban nem látok (mit írok, na, hallok) különbséget. A csörgő hangszóróban meg minek különbség, hangos, vonyít, jó.

A Mate 10 pro pont úgy nem bővíthető, mint az OP6. Csak OP6-ból van 256 GB-os modullal, járulékosan 8 GB RAM-mal szerelt változat is.

Fülessel (nem bluetooth-szal) hallgatva....hoppá, a Mate10-en NINCS 3,5-es csati!
Lehet akármennyire is jó minőségű a lejátszója, mivel csak újrasamplezve tudja kiadni az USB Type-C-n sztereo jelet, az már mindenképpen bukó.

A szoftver teljesen az Almára hajaz, minden telepített app megy ki a fő képenrnyőre. Igazad van, ezt lehet szeretni. Meg nem szeretni, de nagyon nem. Értelmetlen dolog összehasonlítani a tiszta androiddal.

A szépség relatív, kétségtelen, hogy nem nagyon van mit szépnek találni egy 7-8 mm vastag egyik oldala fényes, a másik oldala matt lapon.

(#2695) spawn21 válasza Macika66 (#2694) üzenetére


spawn21
veterán

Úgy kezdtem, szerintem.

Tucatnyi telefont használtam idén. Jó lett az op6, ezért az árért többet nem várok el tőle

iPhone 13p

(#2696) oba válasza Macika66 (#2694) üzenetére


oba
addikt

Nem hallottam egyik telefont sem, de azért a "csörgő" hangszóró nem csak arra való amire írod. Picit tartok az OP6 hangszórójától, de nyilván nem lesz nagyon szar. És nem, nem zenét akarok rajta hallgatni :)
Én sem szeretem a Huawei rendszerét de amúgy már régóta lehet választani hagyományos app draweres felhasználást, olyankor nem pakol ki minden app ikont a kezdőoldalra mint az alma. Ettől függetlenül természetesen az OP féle tiszta droid szerintem is sokkal sokkal jobb mint bármilyen más gyártói android.

[ Szerkesztve ]

(#2697) oba


oba
addikt

Ha most este negyed nyolckor indult el a csomagom Myslowicéből (300 km -re van Pesttől) akkor gondolom felejtős a holnapi kézbesítés :F
Holnapi napot ír várható kézbesítésre még így is, de gondolom az egyáltalán nem mérvadó.

(#2698) pcnet válasza oba (#2696) üzenetére


pcnet
addikt

Szerintem/számomra a O6 hangszórója teljesen jó. Én is tartottam tőle. S7 sem volt hangosabb/tisztább. 2 nap O6 használat után, nagyon elégedetten hümmögök. :)

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#2699) spawn21 válasza oba (#2697) üzenetére


spawn21
veterán

Szerintem ott lesz holnap. Nekem is megtett egy nap alatt jó hosszú utat

Pcnet: tudnék örülni egy s9 féle vagy HTC féle megoldásnak. Megszokható amúgy

[ Szerkesztve ]

iPhone 13p

(#2700) oba válasza pcnet (#2698) üzenetére


oba
addikt

Ez megnyugtató :) Nagyon sok negatív véleményt olvastam róla... de nyilván akkor leszek teljesen nyugodt, ha saját füllel hallom. Lehet, hogy már csak hétfőn kerül rá sor :( Szombat és vasárnap gondolom nem kézbesít a UPS.

(#2699) spawn21: az enyém sima szállítás, nem priority... ettől függetlenül a kamion megérkezhet még ma Vecsésre... csak nem biztos, hogy fel is dolgozzák úgy, mint ha elsőbbségivel kértem volna
szerk.: egy sztereó hangszóró tényleg nagyon jó lenne... reméljük ha a 6T -be nem is de a 7 -be már bekerül ez a feature

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.