Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:55:43

LOGOUT.hu

Üdvözlünk minden (leendő) Oneplus 6 tulajt a fórumon!
Kérdések előtt megkérünk mindenkit, hogy az összefoglalót olvassa el!
Így néhány felesleges kör megelőzhető.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2601) ßrainiac


ßrainiac
addikt

Android P DP4-rol van vmi hir?

Latom, ma kijott a vegleges P a Pixelekre.

(#2602) KicsiDawe válasza ßrainiac (#2601) üzenetére


KicsiDawe
csendes tag

Néhány helyen azt írták, hogy lehet hogy nem is lesz, és helyette a végleges verziót nyomják majd ki. Remélhetőleg minél hamarabb.

(#2603) hedgehog válasza ßrainiac (#2599) üzenetére


hedgehog
senior tag

Jelenleg épp 2,6 GB van szabadon.

Egyébként én is hosszú távra utaltam a 8 GB mellett érvelve. Most elég lenne a 6, de szerintem 2-3 év múlva már bőven nem. Persze ha valaki csak 1-2 évre tervez a telefonnal, az más. (mondjuk sok szerencsét akkor majd a kicsit eladni)

-- aka p3d3str1an

(#2604) ßrainiac válasza hedgehog (#2603) üzenetére


ßrainiac
addikt

Franc tudja. En viszonylag surun cserelem oket, de ezek a OnePlus telok nagyon faszak. Bar inkabb a 6.. (5T is gyors, szep meg jo, de a kamera gyenge volt).

OnePlus One-om volt meg a szeriabol az emlitett ketton kivul. Azzal pl. en is hosszu tavra terveztem anno, de nagyon durva hibakat produkalt a kamera, meg a kijelzo is, mennie kellett..

5T es 6 eg es fold az elozo tipusokhoz kepest.

Nekem az elmult napra levetitve 1.5GB volt szabad atlagban, elmult 3 oraban 1.3GB (6/64).

[ Szerkesztve ]

(#2605) tibcsi0407 válasza ßrainiac (#2599) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Most 3,5 van szabadon, de nem fut szinte semmi érdekes a háttérben.
Valamelyik fórumon (természetesen egy indiai arc..) siránkoztak, hogy túl sok RAM-ot használ a telefon.
Mindig mosolygok az ilyen user-eken.

https://utdetailing.hu/

(#2606) YAS-dude válasza tibcsi0407 (#2605) üzenetére


YAS-dude
őstag

Annyit használ amennyi van, tök értelmetlen a free ramot nézegetni.
A pixel2-ben is elég a 4gb, szerintem a 6 se lesz kevés egy darabig. A 8 meg főleg :)

(#2607) pcnet


pcnet
addikt

Pénteken szeretném rendelni a telefont, ma én is elkezdtem gondolkozni, hogy 6 vagy 8 gigás modell legyen? Ha nem jön be, 14 napon belül elállok és vissza kapom a pénzem. Ha bejön, akkor nem szeretném 2 éven belül eladni. De noccsot nem tudom mennyire lehet megszokni. Lehet jövőre váltok 7re ha azon nem lesz. Huawei P20 Lite volt a kezemben, élőben nem olyan gáz a noccs mint amilyennek azt elképzeltem. A O6 S7et vált. Igazából S7et is szerettem, csak szürke importos GSM boltos volt és március közepén lejárt a garanciám (1 év) 130-160e ft-ért pedig már nem szeretnék újra S7et venni. 2.5 éves modell, ha 2 év garral 2 évre tervezek vele, 4.5 éves lesz mire leváltom. Biztonsági frissítéseket még kap egy évig, főverziót már nem. Hátlapi ujjlenyomat olvasó nekem jobban bejön, UFS 2.1, több ram, dupla koppos feloldás, 2/4x-es tárhely megéri szerintem a felárat. Csak ugye attól tartok, hogy jövőre megtetszik a O7 ha noccs mentes lesz és ahogy Hardveraprót látom, nem nagyon kapkodnak érte. 2 hete nézegetem a hirdetéseket. Meg kérdés acc nélkül ki venné meg 1 év garral tőlem. Egyébként hajlok a 8 gigás model felé. Ha nem jön be, elállok a vásárlástól, ha meg bejön, akkor 2 évet csak elleszek noccsal. Jól meg kell most gondolnom a dolgot. :) Jó, tudom, world first probelem.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#2608) ßrainiac válasza YAS-dude (#2606) üzenetére


ßrainiac
addikt

Na jah, azert kerdeztem, mert szinte biztos voltam benne h tobb a free a 8G-s modellben, vagyis a 6G-t valszeg jobban kihasznalja az Android megis csak.

(#2609) hedgehog válasza pcnet (#2607) üzenetére


hedgehog
senior tag

A notch abszolút megszokható, ráadásul ha kikapcsolod fel sem tűnik hogy ott van.
Én is gondolkodtam miatta, hogy várok hátha a 6T-n nem lesz, de egyáltalán nem bántam meg, hogy nem tettem. Sőt már vissza is kapcsoltam azóta, és nem zavar.
(főleg mert okosabban van megoldva mint az iphonex-en, pl. a fullscreen videoba se lóg bele stb.)

-- aka p3d3str1an

(#2610) tibcsi0407 válasza ßrainiac (#2608) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Sikerült már vele 6 GB fölött etetni, még a Oneplus 5-tel is. Nem olyan nehéz az, ha sok minden fut.
Nyilván az már extrém körülmény. :)
Nálam egyébként a szín miatt esett a választás a 8/128-ra, mivel 6/64-ből nincs midnight black.

https://utdetailing.hu/

(#2611) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Ősszel szeretnék készüléket cserélni és ha nem lesz valami értelmes, számomra elfogadható iPhone, akkor ezt a 6-os készüléket veszem és térek át 8 év után Androidra. Ugyanakkor sokan állítják, hogy lesz idén is ráncfelvarrott modell, a 6T. Mit gondoltok, mit tudnak ezen upgradelni?! Szerintem majdhogynem tökéletes a telefon, minden szinten megfelel 2018-as készüléknek (a korábbiaknál a normál verziókra azért valóban ráfért a módosítás). Amiket el tudnék képzelni: nagyobb akku; vezeték nélküli töltés; sztereó hangszóró (eltűnik a jack?), teljes vízállóság; eddig nem látott fícsör. Mit gondoltok? Érdemes lesz majd rá várni, ha egyáltalán jön?! Mikor válik majd biztossá, hogy érkezik upgradelt modell?!

Ezek egyébként nekem annyira nem lennének fontosak, mondom, nekem így baromira egyben van ez a készülék, de ha már veszek, akkor az elérhető legfrissebb modellre gyúrnék. Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#2612) marcarc válasza Macika66 (#2548) üzenetére


marcarc
senior tag

Nekem tök ingyen van minden (korlátlan kp felfvét, nincs kártya használati díjam). Szerintem az OTP nél mindenki csak jobbat ajánl. Én személyszerint rá voltam kényszerítve, a Diákhitel miatt - mertugye más banknál nem lehetett kérni csak az OTP nél.

[ Szerkesztve ]

(#2613) nutfile válasza Macika66 (#2583) üzenetére


nutfile
aktív tag

bár te se linkeltél semmit, csak szövegeltél, de tessék:
[link]
[link]

(#2614) oba


oba
addikt

Valaki megdobna egy voucherrel? :) Köszi! :)

(#2615) oba válasza oba (#2614) üzenetére


oba
addikt

Már nem kell köszi!
Matt fekete berendelve :)

(#2616) oba válasza oba (#2615) üzenetére


oba
addikt

17. -t ír mint várható érkezés... Ez mennyire reális? Sima szállítást kértem. Remélem nem kell rá ilyen sokat várnom.

(#2617) #80439296


#80439296
törölt tag

Nevetem mindig, amikor valaki egy kifutó modellt vásárol... :))

;)

(#2618) spawn21 válasza #80439296 (#2617) üzenetére


spawn21
veterán

Akkor te biztosan nagyon okos fiú vagy :))

iPhone 13p

(#2619) #80439296 válasza spawn21 (#2618) üzenetére


#80439296
törölt tag

Ha te olyan okos fiú lennél, kedves Emese, akkor tudhatnád, hogy a lehetőségekhez képest az elsők közt vettem meg, és ha olyan okos fiú lennél, kedves Emese, akkor tudhatnád, hogy vicc volt... :C

(#2620) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Szuper, hogy akkor raknak ki ilyen akciókat, amikor 6 órája adtam le a rendelést. :DDD Ha akarok egy ingyen tokot, akkor mondjam le, várjak amíg visszaadják a kupont, mondjam le a biztosítást és adjam le a rendelést újra... Asszem marad.
[link]
64 mirror black: ingyen töltő+kábel+bullets v2
128 mirror black: ingyen protective case (karbon/sandstone)

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#2621) oba válasza #80439296 (#2617) üzenetére


oba
addikt

Nem érdekel, hogy a oneplus undorító módon fél évente dob ki új mobilt. Egy 3 hónapos készülék nálam nem kifutó termék... akármennyire pénzéhes a gyártó. Jó lesz nekem az OP7 is következő telefonként. Vagy a 7T akár.

(#2622) #80439296 válasza CHIPman (#2620) üzenetére


#80439296
törölt tag

Szerintem lanyhult a kereslet, vagy nagyobb készletet halmoztak fel, mint kellett volna.
Ez még mindig amolyan kocka-telefon; a nagytöbbség a márkáról sem hallott (a 3-as konzorciumról sem).
Ájfón, szamszung, eldzsí, szoni, huavei, esetleg ezek. A többi meg xar kínai. Mintha ezek valahol nem azok lennének. Csak ugye jobban nyomatják, a reklámokat meg kifizettetik.

(#2623) #80439296 válasza oba (#2621) üzenetére


#80439296
törölt tag

Hm, jobb lenne, ha úgy felhigulna, mint a szamszung vagy a huavei?
Azt sem tudja már lassan az ember, melyik A betű, melyik évből, mit jelent (szamszung 'A').

(#2624) spawn21 válasza #80439296 (#2619) üzenetére


spawn21
veterán

Nem vagy vicces.

iPhone 13p

(#2625) oba válasza #80439296 (#2623) üzenetére


oba
addikt

Jobb lenne évente egy mobil, vagy max kettő de az egy időben. Egy kisebb és egy nagyobb modell.

(#2626) ßrainiac válasza oba (#2625) üzenetére


ßrainiac
addikt

Hogy adhassak dragabban a nagyobbat ;]

(#2627) oba


oba
addikt

Inkább a #2616-ra válaszoljatok pls :)

(#2628) spawn21 válasza oba (#2616) üzenetére


spawn21
veterán

Ha visszaolvasol láthatod viszonylag gyorsan megjön.
Expresszt kértem , kíváncsi leszek mennyire gyorsan fog jönni. Tegnap este rendeltem meg

[ Szerkesztve ]

iPhone 13p

(#2629) oba válasza spawn21 (#2628) üzenetére


oba
addikt

Remélem ugyanazzal a teherautóval jön az enyém mint a tiéd:)

(#2630) #80439296 válasza spawn21 (#2624) üzenetére


#80439296
törölt tag

De azért be kell szólni, kedves vicces Emese... :C

(#2631) spawn21 válasza #80439296 (#2630) üzenetére


spawn21
veterán

:)

iPhone 13p

(#2632) McLaca válasza ßrainiac (#2573) üzenetére


McLaca
őstag

Szerintem nálad valami nagyon félrement abban, amit írtam, de meghagylak abban a tudatban.

Ki az, aki nem 4k-ban videózott? Bárki, akinek van egy kis esze. Telefonra felesleges, mert a kijelzője nem tudja. Monitorra szintén, mert PC-n a 4k még mindig speciális felhasználási terület, akinek ez kell, az meg nem telefonnal bohóckodik. TV-re megint csak nincs értelme, kivéve, ha a 60"-est 1,2 méterről nézi valaki. Ergo a felhasználási terület megmaradt a konzumidiótáknak. A vonalélessége egy telefonnak 4k mellett sem jobb, mint akárcsak egy MILC-nek 1080p-ben. Ellenben ha pixelösszevonást használ, vagy akár csak lefelé skáláz, 1080p-ben még elérheti a "futottak még" kategóriát. A 4k tárhelyigényéről értelmes bitráta mellett meg már ne is beszéljünk. Nem nyújt annyival többet, amennyivel több helyet foglal.

RAM téma: nálam már ment 2GB alá a szabad ram, de akkor elég extrém tartalmak voltak a böngészőben is, a háttérben is futott "néhány" app, meg vagy 1 hete nem volt újraindítva a telefon sem.

Pcnet: első dolgom volt kikapcsolni, helyesebben elrejteni a noccccsot :), azóta kb. mintha nem is lenne. Mondjuk értelme sincs, mert csak az alkalmazás színét kapja meg, érdemi tartalom nincs rajta az állapotjelzőkön kívül, azok meg rejtett notch-csal is látszanak, sőt, úgy néznek ki igazán jól.

oba: ha mázlid van, semennyire sem reális a 17 nap. 07.02-án hajnalban rendeltem, 5-én késő délután a kezemben volt normál szállítással, pedig valami 2 hetet írt az oldal.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#2633) oba válasza McLaca (#2632) üzenetére


oba
addikt

Ez biztató, köszi :)

(#2634) pcnet


pcnet
addikt

Köszi mindenkinek aki segített. :R Tegnap este én is beléptem a klubba egy 8/128as Midnightblack modellel. A tulaj Mirrorblackként hirdette, de nem baj, úgyis tokban van és a kijelzőt nézem, nem a hátlapot. :) 1 hetes készülék, 165e ft. Így lényegében a 6/64es árában kaptam a 8/128ast. A méretet szokni kell, neten összehasonlítottam S7tel, alig volt szélesebb, csak ugye hosszabb. A noccs para valóban alaptalan volt részemről, abszolút nem zavaró, kb csak a főképernyőn látom. :) Az egyetlen szívfájdalmam, hogy a gyári óra app időzítője nem épül be az értesítési sávba. 2 óra appot próbáltam gyorsba Playről, de azok sem. Sok időm nem volt még foglalkozni vele, este csak gyorsan belaktam, hogy ma már magammal tudjam vinni. :) Majd benézek Android alkalmazások topicba.

Amúgy aki garancia miatt félne használt vásárlástól, ne tegye! Az eladó Oneplus fiókját lehet migrálni. Az eladó belép a fiókjába, onnan lehet email címet és jelszót módosítani. Egyéb adatokat, (név, cím) még nem próbáltam, mert mint írtam este csak gyorsan belaktam a telefont. Még ismerkedünk. :)

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#2635) tylerddd válasza McLaca (#2632) üzenetére


tylerddd
veterán

A napokban bukkantam rá néhány telefonos videofelvételre, amik még hagyományos készülékkel lettek csinálva, haverokról kocsmázás közben, egyetemi évek alatt (2000-es évek eleje), 128x96-os felbontással. Gyakorlatilag meg kell gebedni, hogy ki tudjam nézni, mi van a felvételen. Ha akkor nagyobb felbontású készülékünk lett volna, akkor ma nem lenne ilyen gondom. Értem az érveidet, de a franc se tudja, hogy ezek a mai 1080-as felvételek 15-20 év múlva hogy fognak kinézni az akkori megjelenítőkön (fullHD a 4k megjelenítőn nem rossz, de nem is valami meggyőző)?! Persze más egy fullHD felbontású videó, mint ezek a régi gagyik, de ha benne van a funkció és jól is működik, akkor miért ne lőjem azzal, pl. időtállóság miatt?! Ne érts félre: a jelenlegi telóm 1080/60fps-re képes, 4K-ban csak 30fps és én előbbit használom, mert sokat dob rajta a 60fps, de ha lenne 4k/60fps képes készülékem, valószínűleg azt használnám.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#2636) ßrainiac válasza McLaca (#2632) üzenetére


ßrainiac
addikt

Erdekes, azt hittem a 1080p vs 4K eszmecsere pont abbol indult hogy az 1080p minoseget kerdojeleztek / kritizaltak egyesek. Nekem aztan mindegy, hasznalja mindenki azt amit szeret, de egy 6"-os kijelzon is boven latszik a kulonbseg, TV-n valo lejatszasrol nem is beszelve.

(#2637) Proky


Proky
senior tag

Valakinek nincs egy free voucher kód? Oneplus 3-róla váltanék mivel sikeresen leamortizáltam, első körben kimostam mosógépben, benne maradt a zsebben de azt még túlélte, majd ezt követően egy nap alatt kétszer esett le ugyanarra a sarkára, a második már sok volt neki. Hihetetlen majd két évig semmi gond, majd egy nap alatt kétszer is...

(#2638) oba válasza oba (#2616) üzenetére


oba
addikt

Már ready for UPS és holnapi napot ír mint várható kézbesítés a trackingen. Asszem picit túl optimisták :D

(#2639) spawn21


spawn21
veterán

Le a kalappal előttük , gyorsak.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13p

(#2640) oba válasza spawn21 (#2639) üzenetére


oba
addikt

Grat! Tényleg nagyon gyorsan megkaptad :)

(#2641) CHIPman válasza spawn21 (#2639) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Express vagy standard jött ilyen gyorsan? Feladták még hétfőn?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#2642) spawn21 válasza CHIPman (#2641) üzenetére


spawn21
veterán

Express kértem.
Hétfőn rendeltem este, és ma meg itt is volt.
Nagon jó

Egyenlőre nem kapcsolom be, meg várok vele pár napot.

iPhone 13p

(#2643) oba válasza spawn21 (#2642) üzenetére


oba
addikt

Miért nem kapcsolod be?

(#2644) ßrainiac válasza spawn21 (#2642) üzenetére


ßrainiac
addikt

Egyenlore nem is tudod, csak egyelore.

;]

(#2645) spawn21 válasza oba (#2643) üzenetére


spawn21
veterán

Még nem fogom használni.

iPhone 13p

(#2646) spawn21 válasza ßrainiac (#2644) üzenetére


spawn21
veterán

;]

iPhone 13p

(#2647) oba


oba
addikt

Macika66: Ha jól rémlik korábban te próbáltál ki egy rakás üveget a telefonra. Melyiket tudnád ajánlani és miért? Szerinted melyik a legjobb?

szerk.: persze mástól is jöhet ajánlás :) leginkább olyan kellene ami nem színezett és ami nem csak a szélein tapad

[ Szerkesztve ]

(#2648) Macika66 válasza oba (#2647) üzenetére


Macika66
addikt

Én még csak FullGlue üveget láttam OP6-ra. Jelenleg egy 1,87 USD-s van rajta, tökéletes. Van körben fekete keret, de nem takar ki még annyit sem, mint a gyári üveg.
A teljesen átlátszó nem jött be nekem, de van olyan is.

(#2649) Macika66 válasza nutfile (#2613) üzenetére


Macika66
addikt

„Az igénylési feltételei:

• Olyan vállalkozás munkavállalója, amellyel a Bank megállapodást kötött a szolgáltatáscsomag biztosítására, legalább havi 500 ezer forint bérjóváírással.”

Havi NETTO 500.000 Ft feletti fizetésutalás esetén???

Legalább egy szmájlit tettél volna.... :D

(#2650) spawn21


spawn21
veterán

Nagyon széles a telefon :Y

iPhone 13p

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.