Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:55:43

LOGOUT.hu

Üdvözlünk minden (leendő) Oneplus 6 tulajt a fórumon!
Kérdések előtt megkérünk mindenkit, hogy az összefoglalót olvassa el!
Így néhány felesleges kör megelőzhető.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2551) Macika66 válasza hedgehog (#2545) üzenetére


Macika66
addikt

Az az OP3 óta ott van az NFC antenna a kamera körül. És működik tokban is.

(#2552) Macika66 válasza hedgehog (#2550) üzenetére


Macika66
addikt

Az 1.099 Ft-os havi számlavezetési díjból 299 Ft-nyi rész a korlátlan számú utalás "ára".

(#2553) #80439296 válasza Macika66 (#2548) üzenetére


#80439296
törölt tag

Lassan mondom, hogy megértsd:

UGYE, NEM, BAJ, AZ, HOGY, ÉN, NEM, FOGOK, ÁTMENNI, AZÉRT, AZ, ÓTÉPÉ, HEZ, HOGY, NEKED, LEGYEN, IGAZAD?
ELÉG, OLCSÓ, AZ, ÉN, BANKOM, HOGY, NE, KELLJEN, A, FIDESZNYIK, BANKOT, MÉG, JOBBAN, DOTÁLNOM.
CSAK, AZÉRT, HOGY, AZT, HIDD, NEKED, VAN, IGAZAD?

Köszönöm annak, aki felfogta!
Aki meg nem, az így járt!

(#2554) KicsiDawe válasza hedgehog (#2549) üzenetére


KicsiDawe
csendes tag

Azt hittem, hogy Mo-n még nincs Google Pay. Nekem még mindig azt írja hogy nem kompatibilis a készülékemmel. Hogy sikerült letöltened?

(#2555) Macika66 válasza #80439296 (#2553) üzenetére


Macika66
addikt

Ha tapló stílusban kiabálsz, csakazértis politizálsz, akkor sincs igazad.

Az OTP egyrészt 1949-ben alakult, akkor, amikor a Fideszt 1989-ben megalapító emberek szülei is még csak kispajtások voltak.
A kormánypárthoz az OTP-nek SEMMI köze nincs, Csányi Sándor 1992 óta vezérigazgatója a banknak, akkor a mai kormánypárt épp 3 éve létezett és igazán még komolynak sem volt vehető.

Nem árt ám tájékozódni, mielőtt az ember butaságokat irkál elvakultságában.

(#2556) Macika66 válasza KicsiDawe (#2554) üzenetére


Macika66
addikt

Szerintem senkinek sem megy a Google Play még itthon, itthoni bankszámlákkal...

(#2557) betyarr válasza KicsiDawe (#2554) üzenetére


betyarr
veterán

vpn app segítségével megoldható.sokra viszont még nem mész vele,mert hazai bankkártyát nem támogat.

(#2558) betyarr válasza #80439296 (#2547) üzenetére


betyarr
veterán

melyik app ez?és milyen előnyökkel jár?

(#2559) hedgehog válasza Macika66 (#2551) üzenetére


hedgehog
senior tag

Jah azt nem tudtam, OP1ről váltottam, csak tetszett, hogy a dobozban a papíron külön jelezték, hogy az nfc antenna közepe a kamera. Egyébként nekem jóval gyorsabb/érzékenyebbnek is tűnik mint az OP1-é.

-- aka p3d3str1an

(#2560) hedgehog válasza KicsiDawe (#2554) üzenetére


hedgehog
senior tag

Nincs is. VPN-nel átjelentkezve Amerikába töltöttem le.
Magyar számlákkal valóban nem működik, de az itthon is elérhető Revoluttal már igen. A Revolutról bővebben a topikjában olvashattok.

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#2561) Macika66 válasza hedgehog (#2559) üzenetére


Macika66
addikt

Nekem kimaradt az OP3 előtti modellek ismerete.
OP3 viszont most is van a kisebbik fiamnak és a nejemnek, kiválóan megy az NFC.

(#2562) McLaca válasza KicsiDawe (#2517) üzenetére


McLaca
őstag

Sikeres ember lehet az, aki telefonhangszórón hallgat zenét...

Más: néztétek már a kamera különböző videó módjaiban a vonalélességet? Nekem kicsit fura a működése. Elég érdekes belezoomolni az élőképbe nagy kontrasztú ferde vonalak esetén.
Eleve nem világos, hogy mikor melyik stabilizálást használja. Nekem nagyon úgy tűnik, hogy a 30fps-es módoknál egyiket sem, csak a 60fps-nél, így viszont nem értem, miért nagyobb a képkivágás (kisebb a látószög) 30fps-nél, amikor az épp az EIS használatára utalna, de egyáltalán nem úgy tűnik, hogy működne.
1080p60-nál viszont úgy néz ki a kép, mint egy felskálázott 480p-s. Tiszta raszteres. 4K60-nál is látni ilyesmit, de ott a nagyobb felbontás miatt kevésbé észrevehető (az meg mintha felskálázott 1080 lenne). A 30fps módokban sokkal élesebb a kép. Eleve nem világos, miért nem használja minden módhoz az OIS-t, az EIS pedig miért nem választható manuálisan.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#2563) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Erős napfény alatti screen flickering javítva lesz hamarosan: [link]

https://utdetailing.hu/

(#2564) mjani1172 válasza Macika66 (#2548) üzenetére


mjani1172
addikt

És mit tettek értünk a rómaiak? :)

(#2565) Macika66 válasza mjani1172 (#2564) üzenetére


Macika66
addikt

:DDD

(#2566) YAS-dude válasza McLaca (#2562) üzenetére


YAS-dude
őstag

Az élőképen nem látszik az eis, csak az elmentett videon.

(#2567) Waikiki válasza #80439296 (#2547) üzenetére


Waikiki
tag

Csak halkan megjegyzem, hogy az OTP Simple app-ja bármilyen bankkartyaval ingyen használható fizetésre, ha a bankkartyarol a Simple virtuális egyenlegere töltesz fel, és erről az egyenlegrol fizetsz.

Xiaomi, LeEco, ZUK, (Yi M1 Mirrorless, Redmi Pro, 360N4S, Redmi Note 4, Mi5S (plus), Le Pro 3!!!! stb.) SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#2568) rankesz válasza McLaca (#2562) üzenetére


rankesz
veterán

Erica Griffin (the technology nerd likes the film stuff) elég profin kielemezte a YT csatornáján az eis ois dolgot, bár az 1-2 update előtt volt de a lényeg szerintem nem változott

(#2569) ßrainiac válasza McLaca (#2562) üzenetére


ßrainiac
addikt

Azert itt eleg sok tenyezo szabja meg h eppen hol, mikor, miert, kikkel, etc. hallgat az ember zenet.

Az ha a hintaagyon elszivok epp egy cigit, nem fogok semelyik benti eszkozon spotifyt inditani, vagy kihozni a BT hangszorot, vagy fulest, etc.

Boven jo a hangszoroja arra ha epp gyorsban meg akar az ember hallgatni valamit.

Maradjunk ennyiben.

(#2570) Macika66 válasza Waikiki (#2567) üzenetére


Macika66
addikt

Havi összesen 65e Ft-ig.
Valamint a havi zárlati díj 307 Ft, a feltöltési díj 1%, de legalább 205 Ft/feltöltés, a visszavezetési díj ugyanennyi.

Tájékozódj tanácsadás előtt...

[ Szerkesztve ]

(#2571) hedgehog válasza Macika66 (#2570) üzenetére


hedgehog
senior tag

ebből egyelőre csak a 65K helytálló, a többi akciósan el van engedve, nem kell a kioktatás.

-- aka p3d3str1an

(#2572) McLaca válasza ßrainiac (#2569) üzenetére


McLaca
őstag

Pedig ezeket (főleg a fülest) pont annyi odavinni, mint a cigit. Én meg tekintettel lennék a szomszédaimra, és nem kényszeríteném rájuk a zenei ízlésemet. Meg hát hangminőség is van a világon, és azt a telefonhangszórót még nem készítették el, amivel valóban élvezhető lenne a zenehallgatás, ellenben fülesben van néhány ilyen. Persze kinek milyen minőségre van igénye. :)

YAS-dude: és tényleg. :) De ettől még az 1080p60 felbontása gyalázatos.

rankesz: köszi, meglesem.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#2573) ßrainiac válasza McLaca (#2572) üzenetére


ßrainiac
addikt

Nagy megmondo ember vagy.

Csak jobban akarod tudni mas emberek eletet iranyitani, ott buksz el :D

Azt kell megertened amit korabban is irtam, hogy a korulmenyek hozhatjak ugy h az ember a beepitett hangszorot hasznalja, amikor sokadrendu a minoseg (szomszedok nem para, de pl. hadd hallhassam mar a ket gyereket h epp mit csinalnak a haz korul, hol esik el, mit rant le es honnan).

Az egyik legnagyobb baromsagnak tartom a speaker minoseget targyalgatni, mert csak egy celeszkozon lehet ertelme ezt nezni (ertsd: telefon, amit direkt komoly cuccal hoznak ki, egy konkret kozonseget megcelozva akik egy kis resze az okostelefon piac fogyasztoinak), tovabba azt h leirod, ez fosul szol - thx cpt. obvious, mindenki tudta eddig. Ahogy azt is h egy olcso fulessel jobb zenei elmenyt kapsz.

Egyedul te hiszed itt hogy megvaltottad a vilagot azzal h raebredtel, mennyivel faszabb modokon lehet zenet hallgatni (gratulalok hozza).

Ha mar a minosegen rugozunk, ki az aki az elmult 3 evben nem 4K-ban videozott, hanem 1080p-ben? ;]

[ Szerkesztve ]

(#2574) mjani1172 válasza ßrainiac (#2573) üzenetére


mjani1172
addikt

Én.
Tudom, hogy ezzel egyedül vagyok, mert a 4k is kevés, meg hát az már múlt,,, nekem tökéletesen elég.
Van ismerősöm aki csak 4k ban néz filmet. Én meg rajta röhögtem.

[ Szerkesztve ]

(#2575) nutfile válasza Macika66 (#2548) üzenetére


nutfile
aktív tag

szvsz több bank is tudja ezt - akár havidíj nélkül -, ha megfelelő összeget utalnak rendszeresen a számládra...
(legfeljebb nem simple-t használsz, hanem az adott bank appját)

(#2576) nutfile válasza hedgehog (#2549) üzenetére


nutfile
aktív tag

ezt hogyan sikerült? nekem a revolut kártyát sem lehetett a GPay-hez rendelni...

(#2577) nutfile válasza betyarr (#2508) üzenetére


nutfile
aktív tag

https://www.aliexpress.com/store/product/Oneplus-6-Case-Cover-MOFI-One-plus-6-Hard-PC-Back-Cover-Case-for-1-6/3008010_32875703252.html?spm=2114.12010612.8148356.2.7263784aatXYJS
nekem fekete van ezzel a tokkal. szvsz baromi jól néz ki.
bár szvsz olyan a tok anyaga, hogy ha valamivel (kulccsal) érintkezik, akkor megkarcolódhat a (fém) tok

[ Szerkesztve ]

(#2578) nutfile válasza Macika66 (#2555) üzenetére


nutfile
aktív tag

:N

(#2579) nutfile válasza nutfile (#2576) üzenetére


nutfile
aktív tag

bocsi, most értem oda, hogy vpn-nel.
kipróbálom.

(#2580) hedgehog válasza nutfile (#2576) üzenetére


hedgehog
senior tag

mastercardod van vagy visa? sajna csak az előbbivel megy

-- aka p3d3str1an

(#2581) nutfile válasza hedgehog (#2580) üzenetére


nutfile
aktív tag

akkor bukta.
emlékeim szerint - amikor én igényeltem kártyát, akkor - nem lehetett választani. VISA-t kaptam és kész, amit egyáltalán nem bántam, mert az összes többi kártyám Mastercard.
most sem látom a mastercard lehetőséget. te hogyan intézted?

(#2582) ßrainiac válasza mjani1172 (#2574) üzenetére


ßrainiac
addikt

En sem 4k-zom TV-ben, gepen is 1080p-ben jatszom.

Ez egyelore szerintem is tarthato allapot.

Azonban a mobilos videozas temaban - amiota kijott a 4K - nagyon kigyo a fullhd.. es nem csak ezen a telon. Ezert is csodalkozom, hogy meg van emlitve az OP6 hianyakent.

(#2583) Macika66 válasza nutfile (#2575) üzenetére


Macika66
addikt

Példát kaphatok?
Mert a "szerintem" – ne haragudj – az kevés...

(#2584) hedgehog válasza nutfile (#2581) üzenetére


hedgehog
senior tag

Google Pay app, Payment fül, + Payment method, és ott csak beírtam a mastercardos számot.
(az app letöltéséhez/aktiválásához kellett a vpn)
(nekem két Revolut kártyám van, egy mastercard és egy visa, de én sem választottam, hanem még két éve amikor regisztráltam, default mastercardot küldtek, és tavaly ősszel a korai regisztrációért ajándékba adtak egy visa-t is)

-- aka p3d3str1an

(#2585) Macika66 válasza ßrainiac (#2573) üzenetére


Macika66
addikt

A mai napig FHD-ben (ha lehet, 60fps) videozok.

Egyrészt nincs UltraHD TV-m (nem is tervezek venni, mert értelmetlennek tartom), az itthoni számítógépek közül csak 2 laptop képes lejátszani akadásmentesen a 4k-s tartalmat (de azoknak is csak FHD a kijelzője).

Szóval nem igazán van értelme számomra még jóóó ideig a 4k-s tartalmaknak...

Kicsit olyan lesz ez a 4k is, mint a 3D TV-zés, a hatalmas adatmennyiség miatt nem igazán fog elterjedni, és mivel még mindig nincs a BR-nél nagyobb kapacitású optikai hordozó, emiatt a kereskedelmi forgalmazás sem megoldott.
Csak torrentekből szerezhető be ultrafelbontású filmanyag, mert a Youtube képminősége az érthetően szükséges tömörítés miatt nem igazán élvezhető.

Aztán ha egyszer megjelennek a BR-hez fogható ár-arányú optikai lemez mondjuk layerenként 1 TB-tal vagy még többel, akkor egészen biztosan be fog indulni a terjedés...

(#2586) YAS-dude válasza Macika66 (#2585) üzenetére


YAS-dude
őstag

A kutya nem vesződik már lemezekkel. Streaming megy: netflix, amazon prime, stb. Azért nem fejlesztenek új optikai adathordozót, mert minek. Tv-ből, ha nem teljesen fapados kell, nem is kapsz, csak uhd-t. Ettől eltekintve én is a 1080p60fps-t preferálom, mert csak ott nincs az eis miatti szűkebb képkivágás.

(#2587) ßrainiac válasza Macika66 (#2585) üzenetére


ßrainiac
addikt

Ha eltekintunk attol hogy a 1080p-nel jobban nez ki a 4K tartalom fullhd megjeleniton is, meg mindig ott van a felvetelek idotallosaga. Egy ido utan (lehet, hogy a nem tul tavoli jovoben - nekem pl. hajszal hijan nem UHD TV-m lett) mindenki at fog allni a magasabb felbontasra es akkor jo lesz ha nem 1080p-s videokat kell rajta nezegetni. De ez csak 1 erv, ugye.

YAS: 4k60fps-nel OIS-t hasznal

Nexus 6P, LG G6, stb. eszkozokon is inkabb tobbszor hasznaltam a 4k-s videozast, ha simabb is volt a 1080p, mert ezerszer elesebb volt. De itt OP6-on en mar egyaltalan nem latom semmi hatulutojet.

Oke, csak 5 percet lehet felvenni, de mobillal en nem igazan szoktam ennel tobbet videozni egy slukkra.

(#2588) Macika66 válasza ßrainiac (#2587) üzenetére


Macika66
addikt

...a nem tul tavoli jovoben ....... mindenki at fog allni a magasabb felbontasra es akkor jo lesz ha nem 1080p-s videokat kell rajta nezegetni.....

Igen, de – ezt írtam – az a baj, hogy a FHD-hoz képest durva méretnövekedés miatt nincs optikai tárolási lehetőség. Nem megfizethető sincs.
Ha lesz, akkor először nem lesz megfizethető, mire elterjed, hogy mi is meg tudjuk fizetni (a BR-t véve alapul, ami még mindig nem elfogadott, a laptopok kevesebb, mint 5%-ban van BR-olvasó, író meg még kevesebben), addigra már bőven a 8k lesz a trendi... ;)

Pendrive-okkal már nem lehet győzni, na meg abból is brutálisan drága egy-egy 256-512 GB-os modell.

A külső HDD-s filmhurcolás meg körülményes (több terás HDD-k esetén), nem minden TV tud meghajtani USB 3.0-t, leadni USB-n ~1A áramot.

Egyelőre nem is igazán van tényleges 4k-s film (legalábbis én nem láttam), de lehet, hogy csak a tömörítés miatt nem tűnt fel. Mert hát torrenttel letölteni egy ~100 GB-os filmet.....hááát, fene tudja...

(#2589) ßrainiac válasza Macika66 (#2588) üzenetére


ßrainiac
addikt

Nemtom. Annyira meg nem izgat a kerdes.

Amugy en mar toltottem le sorozatot 4K-ban, tavaly volt meg, kivancsi voltam h milyen a fullhd kepernyon.

Ha jol emlekszem, olyan 15GB korul volt 1 resz.

Optikai cuccok meg: a gephazamban slot sincs ilyennek :DD

Utaltam mindig lemezt irni, olvasni, stb. es mar jopar eve nem is teszem.

Ami ilyen kezzel foghato es izgat, az a bakelit, van mar nehany lemezem, lemezjatszom is, csak jelenlegi erositore nem lehet radugni, ez meg a jovo zeneje ;P

[ Szerkesztve ]

(#2590) spawn21


spawn21
veterán

Nagyon kiváncsi vagyok. Most rendeltem egy 8-128-ás darabot. Pár kiegészítővel. Plusz egy hátizsák :DDD
Természetesen a oneplus oldalról :)

iPhone 13p

(#2591) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Szubjektív véleményeket kérnék a 64/128GB kérdésben.
A "neked kell tudni", "felhasználástól függ" stb válaszok kíméljenek, ugyanis véleményeket szeretnék, nem tanácsot.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#2592) spawn21 válasza CHIPman (#2591) üzenetére


spawn21
veterán

Ez minden telefonnál téma. Neked elég van vagy nem. Nekem nem lenne az.

iPhone 13p

(#2593) oba válasza CHIPman (#2591) üzenetére


oba
addikt

50 euro van közöttük. Nem értem a vacilálást. +2 gb ramot is kapsz. Ha el akarod majd adni, könnyebb lesz mint a kisebb tárhelyeset. Amúgy is, inkább legyen több tárhely ha szükséged van rá mint, hogy ne legyen amikor szükséged lenne rá.

(#2594) Timer válasza oba (#2593) üzenetére


Timer
veterán

Erős +1! Mindig a nagyobbat veszem.

(#2595) hedgehog válasza CHIPman (#2591) üzenetére


hedgehog
senior tag

A tárhely másodlagos, a +2 GB RAM sokkal fontosabb.

Anno amikor az OP1-et vettem, nagyon túlzásnak tűnt a 3 GB, ma már kevés a normális működéshez.

-- aka p3d3str1an

(#2596) ßrainiac válasza hedgehog (#2595) üzenetére


ßrainiac
addikt

Legutobb meg az volt h az Android 6GB-ig tudja kezelni, nem hallottam h ez a P-nel valtozna (bar hatha ugy lesz), szoval egyelore pont hogy a tarhelyet fogja tudni kihasznalni, nem a ramot.

(#2597) betyarr válasza ßrainiac (#2596) üzenetére


betyarr
veterán

jól értem,hogy a droid csak 6 gigáig tudja a ramot kezelni?vagyis ebből a 8 giga ramból 2 lényegében csak úgy van dísznek a telóban :F :Y

(#2598) tibcsi0407 válasza ßrainiac (#2596) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Dehogy. Nagyon szépen kezeli a 8-at is. Linux kernel nagyon ügyes ilyen téren.

https://utdetailing.hu/

(#2599) ßrainiac válasza tibcsi0407 (#2598) üzenetére


ßrainiac
addikt

Lehet h felre lettem tajekoztatva :/

Amugy a 8GB ramosoknak mennyi a szabad memoriaja?

[ Szerkesztve ]

(#2600) YAS-dude válasza CHIPman (#2591) üzenetére


YAS-dude
őstag

Nagy felbontású kamerák, 4k video stb. eszi a tárhelyet. Mellé valami offline navigáció eu térképpel és már tele is a 64g. Szerintem ezen nem érdemes spórolni. A 6GB ram elég lenne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.