Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:55:43

LOGOUT.hu

Üdvözlünk minden (leendő) Oneplus 6 tulajt a fórumon!
Kérdések előtt megkérünk mindenkit, hogy az összefoglalót olvassa el!
Így néhány felesleges kör megelőzhető.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2401) AuraSync


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Hát amióta meg van nekem sem történt ilyen csak most. Remélem csak valami bug volt.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2402) pcnet


pcnet
addikt

Játszik esetleg közületek valaki Ingresszel? Érdekelne, hogy néz ki 19:9es képarányon és noccsal. :R

Esetleg valaki nincs itt Kaposvár-Marcali-Nagykanizsa vonalról? Egy sörrel vagy csokival tudnám honorálni ha élőben megnézhetném a telefont. :)

[ Szerkesztve ]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#2403) marcarc válasza tibcsi0407 (#2389) üzenetére


marcarc
senior tag

Pár hónapos. Kiszedtem, megtisztogattam.

(#2404) tibcsi0407 válasza marcarc (#2403) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ha így sem lesz jó azért egy olyan próbát tehetsz majd, ha nem fontos, hogy hívjanak, hogy repülőmódban használod a telót úgy, hogy Wifi-t, BT-t, stb-t visszakapcsolsz. Így kiderül, hogy a radiomodul meríti-e le.

https://utdetailing.hu/

(#2405) betyarr


betyarr
veterán

jól tudom,hogy ha a hivatalos helyről veszem a telót,akkor itt is van 14 napom elállni a vásárlástól?
ha igen,akkor saját zsebre megy a visszafelé posta,vagy akkor is küldenek futárt?

(#2406) marcarc válasza tibcsi0407 (#2404) üzenetére


marcarc
senior tag

Ma este kiderül, köszi a tippet.

(#2407) rankesz válasza betyarr (#2399) üzenetére


rankesz
veterán

Thaiföldön használtam a mobilevoipot freevoipdeal acc-al, úgy hogy a második sim thai adat kártya volt, nem volt gond, ment minden simán.
Jaa bocs, most kapcsolok hogy az még nem 6 volt, az csak miután hazajöttem lett meg 5 volt az, de nem hiszem hogy nagy különbség van

[ Szerkesztve ]

(#2408) gilfoyle


gilfoyle
őstag

Ma megérkezett az O6. Úgy néz ki az autós BT jól működik - legalábbis amit az S9+-szal tud, azt ezzel is tudja.

(#2409) marcarc válasza betyarr (#2405) üzenetére


marcarc
senior tag

Igen elállási jogod van. Miutan megrendeled ott is van a gomb, hogy elalhatsz a vásárlástól. A futár költséget nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#2410) hedgehog válasza #80439296 (#2393) üzenetére


hedgehog
senior tag

"Te valutás vagy, mert természetes személy vagy, és nem jogi."

Ez nem így van, a deviza vs valuta csak azt jelenti, hogy készpénzt akarsz vagy nem. Azaz ahogy csako mondja, a terhelés deviza I eladásin fog menni, a könyvelés napján (jellemzően 2-3 nappal a tranzakció után). A K&H elég vacak árfolyammal dolgozik, nekem van Gránitos Digitális számlám is, szóval inkább oda áttoltam a pénzt, és onnan ment a vásárlás, kb. 3000 Ft-ot takarítottam meg így. (gránitnál 325,1, kh-nál 330,2 volt az árfolyam).

A deviza II nézegetését én viszont nem javaslom, jellemzően 5 Ft-tal olcsóbbat ír, mint a deviza I (akár aznap, akár másnap), a terhelés meg úgyis deviza I.

-- aka p3d3str1an

(#2411) daver88


daver88
aktív tag

Kezdek én is rájönni, hogy miért merül gyorsan az akkumulátorom napközben, most volt időm tesztelgetni 2 napig. Az otthoni Wi-Fire kapcsolódva semmilyen gondom nincs, mondhatni, hogy normál tartományban fogyaszt a készülék, viszont a munkahelyen lévő routerre kapcsolódva, a tétlen telefon is merül óránként 6-7 %-ot. Az előző 2 órában kikapcsolt Wi-Fi mellett, 0 %-ot csökkent a töltöttség...

Van olyan beállítás a routeren, amivel ezen lehetne javítani?

(#2412) Timer válasza daver88 (#2411) üzenetére


Timer
veterán

Rejtett SSID, band steering okozhat ilyesmit, főképp az első.

(#2413) daver88 válasza Timer (#2412) üzenetére


daver88
aktív tag

elvileg egyik sem opció, nincs ilyen beállítva a routeren

[ Szerkesztve ]

(#2414) Macika66 válasza Timer (#2386) üzenetére


Macika66
addikt

Hja, az 5.1.9...

(#2415) Macika66 válasza marcarc (#2385) üzenetére


Macika66
addikt

Azt fogják mondani, amit én (és igazuk is lesz).

Gyári alapállapotra resetelve (ahogy kivetted a dobozból) kell letesztelni, hogy akkor is jelentkezik-e a durva merülés.

Ha igen, akkor garanciális esemény.

Ha nem, akkor user error (tehát valami összeakad valamivel)...

(#2416) ßrainiac válasza Macika66 (#2415) üzenetére


ßrainiac
addikt

Azt milyen korulmenyek kozott nevezik user errornak, hogyha egy a user altal hasznalt alkalmazas hibas?

Komolyan erdekel, mert en ugy gondolom, ha a rendszer uvoltene magabol villodzo felkialtojelekkel h ez az app szopja az akksidat vagy 0-24ben megy a torrent es a user mondjuk csak egy jo nagy adag kabelt fektet a dologra, akkor azt lehet user errornak hivni. De bizton allithatom h nem errol van szo :K

(#2417) AuraSync válasza ßrainiac (#2416) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Én mindig is úgy voltam ezzel a “user error” szöveggel, hogy ilyet csak az mond akinek fingja nincsen arról, hogy mi lehet a hiba és egyből az esetlegesen ártatlan felhasználót hibáztatja.
Ha nem tud valaki érdemben segíteni sztem akkor inkább meg se szólaljon.

Mért az én vagy más hibája az ha valami ezen a hulladék android rendszeren behal vagy bebugzódik?

Attól, hogy ez egy OnePlus telefon ugyan úgy lehet nyűgje mint egy másik márkának. Jó lenne ha most már befejeznék itt a telefon Istenítését az emberek.. ez is ugyan olyan félkész műanyag kacat mint az összes többi.

A sebessége jó, de a kamerája egy fos. A samunak pedig jó a kamerája viszont sebességben szar.

Nem létezik olyan telefon ami tökéletes lenne.

Amúgy nálam is van olyan hiba, hogy néha csak akkor jönnek értesítésk mikor a nap folyamán először bekapcsolom a 4G-t. Amikor már aktív egyszer jön egyszer nem. Nincs akku optimalizálás meg kímélés meg semmi külső progi felrakva ami ezt meggátolná.
Az LG V30-amnál ilyen gond soha nem volt, de talán még az S8+-ál sem.

Biztos nálam is júzer error van véletlen sem a telefon a hulladék. :W

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2418) hnyagboy


hnyagboy
tag

Sziasztok
Miért van az hogy az OP 3 telefonomat látja a számítógépem
Az OP6-ot meg nem .És sehogy sem tudom rábírni. A Total Commanderben lát egy CD meghajtót., ami a telefon.
Illetve ha átkapcsolom képek átvitelére, akkor látom a kamera könyvtárat de semmi több

Samsung Note 20 Ultra 5G

(#2419) somnia válasza hnyagboy (#2418) üzenetére


somnia
őstag

...intézőben láthatod...

(#2420) Macika66 válasza AuraSync (#2417) üzenetére


Macika66
addikt

Hulladék.... Ez tetszik...

Nekem meg az csípi a szememet, hogy a korrektséget hírből sem ismerik egyesek.

Én akkor mondom rá egy telefonra, hogy szar, hulladék, ha KORREKT MÓDON megcsináltam a kötelező tesztet, gyári alapállapotba reseteltem, és úgy kipróbáltam, hogy jelentkezik-e a durva merülés, a gyári alap-szoftverrel.

Ha igen, akkor az a készülék (nem az a márka, csak az az egy készék hibás, erre való a garancia.

Ha nem, akkor a felhasználóban van a hiba. Vagy olyan programo(ka)t telepít fel, amelyek összeakadnak a szutyok androidon, vagy olyan beállításokat tesznek, amik előidézik a szuper-merülést.

Abban a pillanatban olvasható lesz itt, hogy ki lett próbálva, gyári alapállapotban is merülés van, ugyanúgy, máris visszatartom magam az ilyen megnyilvánulásoktól.

Addig nem érzem jogalapját.

(#2421) Macika66 válasza hnyagboy (#2418) üzenetére


Macika66
addikt

Én úgy gondolom, hogy pont ugyanúgy nem látod az OP3-at sem, mint a 6-ost.

Nem lehet meghajtóként látni TC-ben, csak egy pluginnel (Media Audio 2), hálózati meghajtóként.

(#2422) ßrainiac válasza AuraSync (#2417) üzenetére


ßrainiac
addikt

En nagyon csipem a 4k60fps videozast, a low light fotok meg baromi jol neznek ki rajta a patch ota, egy "varazslat" az amit muvel olyan gyorsnak tuno zaridovel, a kereso ablakban full sotet, a kesz kep pedig vilagos, szinnel teli. Semmi baj nincs a kameraval.

Amugy nem muanyag, fem es uveg ;]

Az ertesitesek meg.. hat nagyjabol az egyetlen bajom a teloval. Viszont email az minden eddigi telomon kesett, itt most annyi hogy jott hozza meg 2 app aminel produkalja es a Calendar, ami meg soha nem ertesit :DDD de ha megnezed az optimized appok kozott, nincs is felsorolva, tehat ki sem lehet ugymond kapcsolni annal. Erdekes. Hatha 9.0-ban elmulnak ezek.

Macika66: Az Android mar regota nem az a butykolos OS (legalabbis nem annak kene lennie ha konkurrense akar lenni az ajfonnak), szoval ha az ember nem vegez el (egyes esetekben akar) IT tudast igenylo troubleshooting sorozatot, egyaltalan nem user error ha nem megy vmi..

[ Szerkesztve ]

(#2423) Macika66 válasza ßrainiac (#2422) üzenetére


Macika66
addikt

OK, értem.

Akkor is várom a teljesen gyári alapállapotú próbát...

(#2424) -FreaK- válasza Macika66 (#2421) üzenetére


-FreaK-
veterán

Nem kell hozzá plugin. A TC beállításoknál be kell kapcsolni, hogy a "szülő mappa" látható legyen, és akkor bármelyik meghajtón a gyökér könyvtárból egyel feljebb lépve látható a telefon.

(#2425) hnyagboy válasza -FreaK- (#2424) üzenetére


hnyagboy
tag

Nagyon gáz ! de sehogy sem, tuti h a telefonban kll valamit még átállítanom pedig minden ugyan úgy van mint az OP3 de ezt mégsem :W

Samsung Note 20 Ultra 5G

(#2426) mjani1172 válasza AuraSync (#2417) üzenetére


mjani1172
addikt

"A sebessége jó, de a kamerája egy fos."

Nekem nincs ilyen telefonom, de a tesztek szerint jó benne a kamera, a tesztfotók is jól néznek ki, az összehasonlításokban nem marad el (nagyon) a csúcsok mögött.
Raknál fel fotót, hogy mit jelent a "fos" ?

(#2427) -FreaK- válasza mjani1172 (#2426) üzenetére


-FreaK-
veterán

Hagyjad, tipikus fika mester. Ha ilyet olvasol arra nem szabad sokat adni szerintem. Ha szétnézel a neten, sok tesztet találni. Azokból kiderül hogy a kamerája is elég jó, nem áll messze az S9-től, hol egyik jobb egy picit, hol a másik. A sebességben jobb az OP6 igen, de nem sokban marad le az S9 sem, a legtöbben nem is tudnák megmondani hogy melyik a gyorsabb.

Szóval a különbségek kicsik, az ilyen "... fos" meg "lealázza" hozzászólások meg pont annyit érnek mint a kolléga kamerára adott jelzője.

(#2428) tibcsi0407 válasza mjani1172 (#2426) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Dehogy marad, sőt! A jelenlegi flagship-ek között a TOP 5-ben benne van.
Ilyen f*szságot is csak az ír, aki még automata módban sem tud normálisan fotózni...

https://utdetailing.hu/

(#2429) -FreaK- válasza hnyagboy (#2425) üzenetére


-FreaK-
veterán

Le kell húzni az értesítő sávot, és ott átváltani fájl átvitelre a csak töltés helyett, ez megvolt? :)

Most direkt kipróbáltam neked egy olyan laptopon, amire még sose volt dugva ez a telefon, és megy simán..
Csináltam is neked képet róla, a másodikon az az opció látszik, amit a TC beállításoknál kell bepipálni.

[ Szerkesztve ]

(#2430) szolocukor94


szolocukor94
csendes tag

Sziasztok, nem rég vettem egy OP6-t ti szoktátok használni a Portal by Pushbullet appot használni? Nekem a QR kódot nem akarja beolvasmi. Látja és értelmezi a kódot csak nem kapcsolódik vele. Van valami ötletetek? 1 hálózaton vagyunk az biztos.

(#2431) YAS-dude válasza mjani1172 (#2426) üzenetére


YAS-dude
őstag

A tesztekben az op5 kamerája is jó volt. Holott...

(#2432) hedgehog válasza szolocukor94 (#2430) üzenetére


hedgehog
senior tag

én most kipróbáltam egy wifire kapcsolódó OP6 és egy ugyanazon a routeren, de kábellel kapcsolódó laptop között, gond nélkül hasítottak a fájlok (és köszi is a tippet, jó lesz az adhoc fájltranszferre, eddig dropboxoltam)

-- aka p3d3str1an

(#2433) #80439296 válasza -FreaK- (#2429) üzenetére


#80439296
törölt tag

Ez érdkel(t) volna engem is, de nekem sem megy.

Win7 + TC 7.55a

(#2431) YAS-dude: A OP 5 kamerája valóban f@s (OP 5T-t nem mondom, nem volt).

OP 6 kamerája, most már, jó.
Kiváló egyiké sem. Jó.

[ Szerkesztve ]

(#2434) hnyagboy válasza -FreaK- (#2429) üzenetére


hnyagboy
tag

Mindenem igy van beállítva .Az OP 3 az ugyan igy látszik csak ez fránya OP 6 nem csinálja Pedig ott is minden ugyan ugy van beállítva.

Samsung Note 20 Ultra 5G

(#2435) daver88 válasza hnyagboy (#2434) üzenetére


daver88
aktív tag

másik kábellel?? :F

(#2436) tibcsi0407 válasza YAS-dude (#2431) üzenetére


tibcsi0407
félisten

OP5-ről jövök. Az sem volt egy rossz kamera, de ez teljesen más kategória.

https://utdetailing.hu/

(#2437) oba


oba
addikt

Valószínűleg még is csak benevezek majd egy OP6ra, amint sikerült eladnom a dolgaimat. A sebességben és a Oneplus életérzésben tuti nem lesz hiány, OP3 óta hiányzik. A kamera meg szerintem vállalható most már. Persze nem a legjobb de nem is kerül 300ezerbe a telefon ugye.

[ Szerkesztve ]

(#2438) hnyagboy válasza daver88 (#2435) üzenetére


hnyagboy
tag

Az OP3 -al jó és ha átállítom fényképek átvitelére akkor látom a DCIM könyvtárat , de mást nem

Samsung Note 20 Ultra 5G

(#2439) tibcsi0407 válasza hnyagboy (#2438) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Drivert felraktad, ami a bemount-olt virtuális CD meghajtón van?

https://utdetailing.hu/

(#2440) hnyagboy válasza tibcsi0407 (#2439) üzenetére


hnyagboy
tag

Igen, mert a z OP 3 megy :W

Samsung Note 20 Ultra 5G

(#2441) WolfLenny


WolfLenny
senior tag

Üdv!
Erősen gondolkodom egy 6os vásárlásán. Hiányzik a stock érzés amit a jó öreg nexus 5 adott. Sajna a pixel nagyon drága..
Hol lehetne kipróbálni? Van valahol bemutató terem?
Esetleg valaki csepel Halásztelek környéken megmutatná? :)

(#2442) marcarc válasza WolfLenny (#2441) üzenetére


marcarc
senior tag

Bemutatóterem nincs. Max ha valaki megmutatja tudod megnézni.

(#2443) #80439296 válasza marcarc (#2442) üzenetére


#80439296
törölt tag

Ha nyomkodni nem is lehet, de a 'fizikai érzésen túl', a OP közösség mindent kiveséz.
Ahogy ez a topic is. Ha van baj, elmondja; ha van jó, elmondja.

(#2444) hnyagboy válasza WolfLenny (#2441) üzenetére


hnyagboy
tag

Szia
Gyereát hozzám
[link]
Ide Itt megmutatom Neked szivesen

Samsung Note 20 Ultra 5G

(#2445) marcarc válasza hnyagboy (#2444) üzenetére


marcarc
senior tag

Éhes lettem :D

(#2446) oba


oba
addikt

Gyerekek! Hangszóró milyen minőségű nálatok? Van aki elégedetlen vele? Nyilván nem arra gondolok hogy audiofil minőségben szóljanak a zenék és bitang basszus legyen. De korábbi telefonjaitakhoz mérve mennyire jó vagy rossz? Redditen olvasgattam, és találtam egy threadet ahol nagyon sokan panaszkodtak rá.

(#2447) marcarc válasza oba (#2446) üzenetére


marcarc
senior tag

rendben van, többi flagshiphez képest is.

(#2448) hnyagboy válasza marcarc (#2445) üzenetére


hnyagboy
tag

:R

Samsung Note 20 Ultra 5G

(#2449) pcnet


pcnet
addikt

Sziasztok!

Ahogy gyűlnek az infók, merülnek fel újabb kérdések.

O5 topic összefoglalójából:

"5. Használtan vennék/vettem telefont, így már nincs rá garancia?
De, ha az első tulaj a Oneplus.net-ről rendelte, akkor az IMEI és a rendelés száma megadásával intézni tudod a garanciát. A rendelés számát tehát mindig kérd az eladótól!"

Tehát jól értem, hogy az eladó accát nem kell elkérnem, csak a rendelés számot kell tudnom és én is tudom rendezni a garanciás javítást, ha arra kerülne a sor? Gondolom akkor nekem is kell regelnem egy Oneplus fiíkot és ott beregisztrálni a készüléket. Vagy nem is kell regisztrálni csak a hiba bejelentésnél megadni a rendelés számot és IMEI-t?
Érdemes használtan venni? Kb a hivatalos áron vagy 10e-el olcsóbban árulják Hardveraprón.

Másik kérdés: Ha a navigation bart eltüntetem, mennyire kényelmetlen a billentyűzet? Egy tesztben azt momdta a srác, furcsa, mert lejjebb kerül az egész és könnyű elgépelni. Gondolom akkor eléggé a készülék aljánál kellene támasztanom, nem fordul így ki könnyen a kezemből?

Ismét köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#2450) McLaca válasza -FreaK- (#2427) üzenetére


McLaca
őstag

(Nem Neked szól, csak itt reagálok.)
A kamerafosozók kapcsolata kissé elszakadt a valóságtól... Nem csak ennél a telefonnál, hanem úgy általában. Sok embernek nem a saját véleménye ez. Valaki kirakta youtube-ra, mert nem csinál fullframe DSLR-szintű képet, meg amúgy sem az éppen sztárolt kamerás teló, tehát innentől fos, aztán a sok konzumidióta papagáj meg ismételgeti, de ugyan megindokolni nem tudja, egyszerűen tényként kezeli, mert azt mondták. Kezdenek irreális elvárásokat támasztani a telefonkamerák felé, de közben arra nem képesek, hogy tájkép állásba forgatva fotózzanak, urambocsá' videózzanak(!), helyette igazi seggfejként portré állásban videót csinálva rángatják jobbra-balra a gépet, hogy így oldják meg az ultraszűk látószög problémáját.
Aki meg annyira facebook, meg insta fixált, hogy megállás nélkül posztolni kell a tökéletes élete tökéletes fotóit éjjel-nappal, amibe nem fér bele egy nem pengeéles és zajmentes low-light fotó, az forduljon szakemberhez segítségért.
A kamera abszolút vállalható képeket készít mobilos élethelyzetekben. Nálam a panoráma is jól működik (kültérben, de beltérben a MILC-em se feltétlen csinál normálisat a szűkös perspektíva miatt). Ahová ennél több kell, oda állványt visz az ember és valamilyen cserélhető obis masinát. Meg +30 IQ-t.
Kitámasztottam a telefont, lőttem vele manuálisban egy 6mp-es ISO100-as képet, mert ebből látszik, mit tud fizikailag a hardver, az automata mód és szoftveres "javítás" meg más lapra tartozik. Teljesen korrekt lett a kép (persze ebbe is belenyúl a szoftver, de legalább nem ő mondja meg az expó értékeket). Mondjuk nem volt még a kezemben S9+, de SLR és MILC már igen, szóval van elképzelésem a képminőség fogalmáról.
Kíváncsi lennék, ha a fent emlegetett népeknek az S9+ fotóit mutogatnám azzal a felhanggal, hogy ez OP6 fotó, mennyire fikáznák szét... :D

betyarr#2399 - SIP téma: egyelőre a SIP klienst használom, meglepődtem és megörültem, hogy van, így nem telepítettem még külön szoftvert (egyébként a CSIP Simple-t használnám, mert beépül, meg a MobileVoIP-ot, mert így egyszerűbb a kimenő szám cserélgetése). Egyelőre a beépített kliens jól működik. Na nem olyan jól, mint az S60-as Nokiákban, de jobban, mint a G3-on a CSIP Simple. Sajnos elég fapad, nem lehet a kodeket kiválasztani, sávszélességhez rendelni, és nem tudom, milyet használ, de nem PCM-et, ezt hallani. Viszont eddig nem panaszkodott senki a VoIP hívásaimra, hangerő oké, visszhangról nem tudok, gyorsan felépíti a kapcsolatot és tökéletes a híváslista integrációja. Egyelőre marad, de PCM kodek jó lenne. A vonal minősége pedig elsősorban a "szolgáltatótól" függ, de nálam eddig rendben volt wifi-n, 4G-n és publikus wifin is.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.