Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:55:43

LOGOUT.hu

Üdvözlünk minden (leendő) Oneplus 6 tulajt a fórumon!
Kérdések előtt megkérünk mindenkit, hogy az összefoglalót olvassa el!
Így néhány felesleges kör megelőzhető.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2451) Gaborz1


Gaborz1
senior tag

Ha már fotózás.
Virágot milyen beállításokkal érdemes fotózni? Van egy gyönyörű vérvirágunk és szívesen tesztelgetném az optikát.

iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 6 + iPad Air 2020

(#2452) Macika66 válasza McLaca (#2450) üzenetére


Macika66
addikt

Mennyire iszonyatosan egyetértek Veled, minden szavaddal!!!!

(#2453) betyarr válasza McLaca (#2450) üzenetére


betyarr
veterán

nagy segítség a válaszod :R

(#2454) marcarc


marcarc
senior tag

Valószínűleg az utolsó posztom a témában, de mivel mindent megpróbáltam így azért megosztom veletek. Az alábbi akksi idők két egymást követő töltés eredményei, ugyanazzal a beállítással, ugyanazokkal az appokkal. Wifi scan ki kapcsolva, automata fényerővel, normál clean-el, nem deep clean-el. MInd a két eredmény friss factory reset után és cache törlés után.

1. Töltés:

2. töltés:

25% környékéig láthatóak az eredmények, töltenem kellett, de a lényeg és a legfőbb problémám látható.

(#2455) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Ezt ismeri valaki?

https://utdetailing.hu/

(#2456) Macika66 válasza marcarc (#2454) üzenetére


Macika66
addikt

Tehát FULL gyári alapállapotban (nincs root, nincs a BL nyitva), egyetlen – a FR után – feltelepített APP sincs rajta, jól értem?

(#2457) Timer válasza marcarc (#2454) üzenetére


Timer
veterán

Itt valami mocskosul hajtja a processzort, ez nem ébren maradt WLAN miatt van, az biztos.

(#2458) #80439296 válasza marcarc (#2454) üzenetére


#80439296
törölt tag

Hol vagy helyileg?

(#2459) Macika66 válasza Timer (#2457) üzenetére


Macika66
addikt

A WLAN nem tartja ébren a procit, HACSAK nem indít be egy olyan programot a net jelenléte, ami viszont már ébren tartja a procit...

(#2460) v1kt0hr


v1kt0hr
tag

Sziasztok! A google térkép autós navigációnál mindig lerakja magát kicsibe. Ez valamilyen beállítás vagy bug?

Lenovo y510p, OnePlus 6

(#2461) daver88


daver88
aktív tag

én megoldottam a merülést, bár nálam egy TP-link router okozta a gondot....Előzmény - az okát most sem tudom, de csak ennél van/volt gond

Kicseréltük a routert, azóta nincs indokolatlan merülés..

#marcarc: bár ha jól látom nálad nincs Wi-Fi fogyasztás..

[ Szerkesztve ]

(#2462) hedgehog válasza v1kt0hr (#2460) üzenetére


hedgehog
senior tag

Mármint rögtön amint indítod, vagy arra gondolsz, amikor átváltasz róla, akkor nem eltűnik, hanem kis kép lesz? Az első valami bug lehet, a második viszont feature.

-- aka p3d3str1an

(#2463) Timer válasza Macika66 (#2459) üzenetére


Timer
veterán

Lehet, félreérthető voltam, de nem írtam, hogy a WLAN hajtja a processzort. Épp ellenkezőleg, azt írtam, hogy ilyen merülés nincs WLAN miatt, itt a processzort hajtja valami egyfolytában, amiatt fogy a delej.

[ Szerkesztve ]

(#2464) tibcsi0407 válasza Timer (#2463) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ha hajtaná, mint a delej, akkor pár óra alatt lemerülne és melegedne kikapcsolt képernyőnél is. Itt szimplán ébren tartja valami a rendszert, ami nem mindegy.
Én még mindig a SIM-re gyanakszom.

https://utdetailing.hu/

(#2465) Timer válasza tibcsi0407 (#2464) üzenetére


Timer
veterán

Nekem pont a Mihome app volt, ami folyamatosan hajtotta, de semmi nyoma nem volt a statisztikában. Ha egyszerre több programot raktam volna fel, nem biztos, hogy rájövök. Azóta már többször is rápróbáltam, és tuti ette a program az erőforokat a háttérben, de érdekes módon sehol nem az Android, nem is ugrott rá, hogy nagyon fogyasztana.

Csak azért írom le ezt, mert készenlétben nem érződött a melegedés, de amint elkezdem használni bármi mást a telefonon, tűzforró lett néhány perc után. A kollégánál is valami ilyesmi lesz szerintem, valami nem engedi, hogy magok kapcsoljanak le a SoC-ban, vagy vissza vegye a rendszer az órajeleket, ezért van egy állandó emelt fogyasztása.

Lehet hardverhiba is, nyomnék egy FR-t, nem raknék fel semmi, csak a frissítéseket, és megnézném így. Ha itt is merül, akkor nyitnék egy hibajegyet...

[ Szerkesztve ]

(#2466) #33164544 válasza Timer (#2463) üzenetére


#33164544
törölt tag

Szia,szerintem cseréltessed ki a SIM-et. :Y

(#2467) tibcsi0407 válasza Timer (#2465) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ezért írtam a SIM-et. Ha gyenge a jel, vagy az érintkezés a hibás/elhasználódott SIM miatt, akkor folyamatosan térerőt keres és nem megy deep sleep-be a telefon.

https://utdetailing.hu/

(#2468) pcnet


pcnet
addikt

Erre valaki? :R [link]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#2469) ßrainiac válasza pcnet (#2468) üzenetére


ßrainiac
addikt

Ha a navigation bart eltüntetem, mennyire kényelmetlen a billentyűzet? Egy tesztben azt momdta a srác, furcsa, mert lejjebb kerül az egész és könnyű elgépelni. Gondolom akkor eléggé a készülék aljánál kellene támasztanom, nem fordul így ki könnyen a kezemből?

Meg lehet szokni h ne usd felre, en legmagasabbra allitottam a Gboardot, igy konnyebb gepelni vele.

Nem kell az aljanal fogni, csak egy ~fel centivel lejjebb nyomkodsz ilyeneket h space.

(#2470) Timer válasza #33164544 (#2466) üzenetére


Timer
veterán

Emberek, nem nekem van gondom az üzemidővel, másnak adtam választ én is. Leszedtem a Mihome appot, és nálam rendbe jött azonnal minden.

(#2471) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Na ezt talán én is láttam már vagy 2x. :) [link]

https://utdetailing.hu/

(#2472) marcarc válasza Macika66 (#2456) üzenetére


marcarc
senior tag

De vannak fent appok, de olyanok amit milliók használnak. Nem állhat meg az életem napokra. nincs root, nincs a BL nyitva.

@daver88: A wifi fogyasztás az a folyamatos scannelés miatt volt, nem kell csak 4g-n üzemelek azóta.

@Timer: A Mihome nekem is fent volt egy darabig, atán az elso FR után leszedtem mindent ami nem must have.

(#2473) Timer válasza marcarc (#2472) üzenetére


Timer
veterán

Nézd, én nem f@szolnák vele itt tovább, megkeresném a supportot. Csomó oka lehet, és ha más nem, Vánplásszék bejelentkeznek rá távolról, és unbrick toollal feltolnak rá egy régebbi szoftot, ez elvileg tényleg mindent újraír a telefonon. Ha ez sem oldja meg, mehet vissza gariba.

(#2474) v1kt0hr válasza hedgehog (#2462) üzenetére


v1kt0hr
tag

sima navigálás közben, 3 percenként leugrik kicsibe holott hozzá sem érek a telefonhoz

Lenovo y510p, OnePlus 6

(#2475) hedgehog válasza v1kt0hr (#2474) üzenetére


hedgehog
senior tag

az egy bug lehet, nálam semmi hasonló nem történik

-- aka p3d3str1an

(#2476) rankesz


rankesz
veterán

Akartam kicsit a színeken állítani egy fotónál, meg is csináltam az oneplus galéria szerkesztőjével, de a végeredményt mintha nem mentené el, legalábbis én nem találom. Megnéznétek nálatok hogy van?

(#2477) Macika66 válasza Timer (#2463) üzenetére


Macika66
addikt

Csak megerősítettem, amit írtál.

(#2478) Macika66 válasza tibcsi0407 (#2471) üzenetére


Macika66
addikt

Na, csak sikerül kikezdeni az OP6-ot is a kijelző miatt. Nem volt egyszerű, de menni fog... :(

(#2479) hedgehog válasza Macika66 (#2478) üzenetére


hedgehog
senior tag

egyébként nálam is előjött, de szerintem egyáltalán nem zavaró

-- aka p3d3str1an

(#2480) tibcsi0407 válasza Macika66 (#2478) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Néha nekem is valóban volt vibrálás, de csak ritkán észlelhető. Ez egyszerű szoftveres probléma, simán megoldják.

https://utdetailing.hu/

(#2481) PáSza válasza pcnet (#2449) üzenetére


PáSza
csendes tag

Szia!

Amennyiben még nem rendelted meg a telefont és a jövőben szeretnéd megvenni, akkor rendelném nekem egy OnePlus Bullets Wireless Black fülest. A részletekről privátban egyeztessünk. Előre is köszönöm. :R

(#2482) ßrainiac


ßrainiac
addikt

DP3 userek: nektek is undorito modon bevillannak az appok full screenben amikor home gesture-t nyomtok?

(#2483) tibcsi0407 válasza ßrainiac (#2482) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Full screen módban?

https://utdetailing.hu/

(#2484) ßrainiac válasza tibcsi0407 (#2483) üzenetére


ßrainiac
addikt

Ezt hogy erted?

Gesture-oket bekapcsolva hogy lehet nem fullscreen?

Mondjuk en lehet, nem is tudom mi ez a full screen pontosan.

szerk. most neztem h fullscreen vagy default modban is ugyanazt csinalja ha pl. Chrome-bol tolok egy home gesture-t.

[ Szerkesztve ]

(#2485) tibcsi0407 válasza ßrainiac (#2484) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ok, azt hittem, hogy az alkalmazás van full screen módban.
Néha valóban bevillan. Ennek egyszerű az oka, a gyári Google-féle gesztusvezérlést nem irtották ki teljesen a rendszerből és az akar bejönni.
A recents screen is a launcher piszkálásával visszaállítható az Oreo-nál használtra például. Kicsit hibrid átmenet a rendszer az O és a P között, de egy beta-nál ez okés.
Egyébként kijött az új és egyben utolsó DP a Google-től, így valószínű mi is kapunk hamarosan.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#2486) ßrainiac válasza tibcsi0407 (#2485) üzenetére


ßrainiac
addikt

En ugy tudom, a latest and last a beta 4, aminek a OnePlusos megfeleloje a DP3.

Hogy tudod atallitani a recents-t? (nekem nincs root meg semmi, nem is lesz ;])

En amugy egyaltalan nem odzkodtam tole, tetszett, de a gyakorlatban nagyon rossz lapozgatni oldalra es nem lehet ugy felfogni h mi hol van, elolvasni stb. mint fuggolegesen. Bar ha lenne Google-fele csuszka es azzal huznam oldalra, az meg tetszene..

(#2487) tibcsi0407 válasza ßrainiac (#2486) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Én úgy tudom, hogy kijött egy újabb a DP3 után. Nem létezik, hogy a Oneplus ezt hamarabb kiadta volna. Vagy igen?
A régi recents screen-hez ADB-n keresztül debloater-rel tiltani kell a gyári launcher-t.
Van itt még egy trükk, amit nem próbáltam: [link]
Ez elvileg a gyári Google-féle gesztusvezérlést aktiválja.

https://utdetailing.hu/

(#2488) tibcsi0407 válasza tibcsi0407 (#2487) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Júli 25-én jött ki az utolsó Google-féle beta. A DP3 OOS pedig Júli 19-én.
Szerintem még kapunk egyet a végleges előtt.

https://utdetailing.hu/

(#2489) ßrainiac válasza tibcsi0407 (#2487) üzenetére


ßrainiac
addikt

jol hangzik ;P

(#2490) ßrainiac válasza tibcsi0407 (#2485) üzenetére


ßrainiac
addikt

Ha felhuzod a kepernyo felenel tovabb, akkor nem villan be ..

(#2491) tibcsi0407 válasza ßrainiac (#2490) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Aham, akkor nem tudja eldönteni, hogy home, vagy recents a parancs.

https://utdetailing.hu/

(#2492) Macika66


Macika66
addikt

Urak, biztos vagyok benne, hogy én vagyok a hibás, de nem tudom az okát.

Tehát minden alkalmazás, aminek vannak értesítési hangjai, de nincs külön állítási lehetőség, milyen hanggal értesítsen (Messenger Lite, Skype, Whatsapp) mind azonos hangon értesítenek, az értesítések alapértelmezett csengőhangjában megadott jelzőhanggal.

Úgy gondolom, hogy a Skype-na is és a Messenger Lite-nak is kellene saját hangja legyen.

Hogyan tudnám visszaállítani őket a saját hangra?

A másik kérdés.

Híváskor nekem a legalacsonyabb hangerő elegendő a hangszórónál, jó a fülem, a hangosabb már sok lenne.
Ennek ellenére minden hívásnál max. hangerőn kezd a készülék, ráadásul a hangerőszabályzót tiltja a közelségérzékelő, tehát el kell tartsam a készüléket a fejemtől, míg lehalkítom.

Erre nincs megoldás, hogy úgy maradjon leghalkabban 2 nap múlva is?
Más gyártó modelljei és emlékeim szerint a korábbi OP-k is úgy maradtak a legutolsó beállított értéken...

[ Szerkesztve ]

(#2493) Timer válasza Macika66 (#2492) üzenetére


Timer
veterán

Nálam mintha megmaradna a korábbi értéken, de esküdni nem merek rá. Megfigyelem majd a napokban!

(#2494) gilfoyle válasza tibcsi0407 (#2491) üzenetére


gilfoyle
őstag

Mennyire stabil és jó mindennapi használatra a DP3?

(#2495) tibcsi0407 válasza gilfoyle (#2494) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Mióta megjelent, azóta használom. Nem rosszabb, mint bármilyen beta build-től elvárható lenne.

https://utdetailing.hu/

(#2496) Macika66 válasza Timer (#2493) üzenetére


Macika66
addikt

Köszi!

(#2497) gilfoyle válasza tibcsi0407 (#2495) üzenetére


gilfoyle
őstag

És a stabilhoz hasonlítva?

(#2498) ßrainiac válasza gilfoyle (#2494) üzenetére


ßrainiac
addikt

A home-ra kivezeto animacio idegesito, nincs EQ, nekem nagyjabol ennyi tunt fel, szoval hasznalhato.

Mondjuk a hivas kozbeni feluletnek nem vagyok nagy fanja..

szerk. a face unlock is lassabbnak tunik

[ Szerkesztve ]

(#2499) tibcsi0407 válasza gilfoyle (#2497) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ahogy írtam, már a megjelenés óta használom, tehát számomra napi használatra alkalmas. Sokat telefonálok, nem volt vele még problémám.

https://utdetailing.hu/

(#2500) pcnet


pcnet
addikt

OnePlus 6T

Hmmm, vajon tényleg meglépnek ennyi újítást? Miarad a OnePlus 7-re? ;] Lehet érdemes várni a vásárlással a 6T-ig. Nekem bejövős! Hivatalos IP védelem, qi töltés, jack csati, noccstalanítás...

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.