Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9451) gduck válasza z123456789 (#9449) üzenetére


gduck
addikt

Hát igazából az volt amit Upo is írt, a disktation link hol ment, hol nem. Valami DNS nyűg lehetett, mert a host fájlba beírva, simán ment. Így meglett a Metarepository és a Mijzelf-es csomaglista is, de abban meg nem volt NFS és DynDNS ami kellett volna. Mivel arra nem gondoltam, hogy az FTP-t is jó a web_prefix-be, így csak simán ki lett csomagolva a ZYPKG_INFO.tgz-ből a ZYPKGS fájl a NAS zy-pkgs mappájába. A csomagok is ide lettek másolva. Tehát igazából offline lett megcsinálva.

[ Szerkesztve ]

(#9452) gduck


gduck
addikt

MiniDLNA 1.3.3+icon patch ;) [link]

[ Szerkesztve ]

(#9453) arty válasza gduck (#9452) üzenetére


arty
veterán

:R

noha... volt kis gondom ezzel a minidlna -val, ez az 1.3.3 régebbi libjpeg-et kért, mint az előző 1.2.1-em ... fura!
root@Centrum:/tmp# /ffp/start/minidlna.sh start
Starting minidlnad.../ffp/sbin/minidlnad: can't load library 'libjpeg.so.8'
[ Fail!!! ] ERROR WARNING: minidlnad can not start!!!
root@Centrum:/tmp# funpkg -r /tmp/libjpeg-9b-arm-1.txz
Removing libjpeg-9b-arm-1
  rm    ffp/bin/cjpeg
  rm    ffp/bin/djpeg
  rm    ffp/bin/jpegtran
  rm    ffp/bin/rdjpgcom
  rm    ffp/bin/wrjpgcom
  rm    ffp/include/jconfig.h
  rm    ffp/include/jerror.h
  rm    ffp/include/jmorecfg.h
  rm    ffp/include/jpeglib.h
  rm    ffp/lib/libjpeg.a
  rm    ffp/lib/libjpeg.la
  rm    ffp/lib/libjpeg.so
  rm    ffp/lib/libjpeg.so.9
  rm    ffp/lib/libjpeg.so.9.2.0
  rm    ffp/share/man/man1/cjpeg.1.gz
  rm    ffp/share/man/man1/djpeg.1.gz
  rm    ffp/share/man/man1/jpegtran.1.gz
  rm    ffp/share/man/man1/rdjpgcom.1.gz
  rm    ffp/share/man/man1/wrjpgcom.1.gz
root@Centrum:/tmp# funpkg -p /tmp/libjpeg-9b-arm-1.txz
Purging /tmp/libjpeg-9b-arm-1.txz
Duplicate entry in filelist
root@Centrum:/tmp# funpkg -i /tmp/libjpeg-8c-arm-1.txz
Scanning /tmp/libjpeg-8c-arm-1.txz ...
# libjpeg - The Independent JPEG Group's JPEG software
#
# This package contains C software to implement JPEG image encoding, decoding,
# and transcoding.  JPEG (pronounced "jay-peg") is a standardized compression
# method for full-color and gray-scale images.
#
# Homepage: http://www.ijg.org/
Installing libjpeg-8c-arm-1
root@Centrum:/tmp# /ffp/start/minidlna.sh start

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#9454) gduck válasza arty (#9453) üzenetére


gduck
addikt

Hmm, gondolom nekem az van és fordításkor azt használta... Ez amúgy érdekes, mert a Transmission 4 fordítása miatt szarrá van frissítve a rendszerem :)

(#9455) arty válasza gduck (#9454) üzenetére


arty
veterán

hát, ha nagyon pró vagy, akkor fordíts egyet a legutolso libjpeggel is :D

mer' ebbe tuti belefutok legközelebb is, ha pl ujra kell tenni a nas-t (mindig mindenből próbálom a legujabbat...)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#9456) gduck


gduck
addikt

Transmission 4.0.3 ;) [link]

(#9457) arty válasza gduck (#9456) üzenetére


arty
veterán

:R
viszont ettől félek egyelőre... a sok függőséggel lehet kinyírok valami mást :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#9458) Tonyk válasza arty (#9457) üzenetére


Tonyk
veterán

Ami fut még FFP alatt nézd meg , hogy van-e átfedés a függőségek között. Olyan sok minden nem megy úgy sem alatta.
Vagy mentsd ki a jelenlegi telepített csomagokat és ha gond van funpkg -i *.txz -vel fél pillanat alatt visszapakolod.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9459) VTom


VTom
veterán

Sziasztok!
Van arra lehetőség, hogy NAS326-ra telepítsek transmission-t?
Kb. 4 évig problémamentesen futott, aztán egyszer csak leakadt, és azóta sem tudtam életet lehelni belé.
Reseteltem a NAS-t, de a gyári csomagok közül nem települ fel, azóta felvilágosítottak, hogy már nincs ott a file.
Feltettem a metarepository-t, a zy-pkgs mappában ott van a transmission zpkg file-ja, de nem tudom, hogyan telepíthetném fel.
Szóval a kérdésem az, hogy helyi zpkgs file-t hogyan tudok telepíteni.

A laptopon van Putty, tudok csatlakozni a NAS-hoz, de ha próbálom a parancsokat a leírásból (pl. slacker -a br2:transmission) akkor csak slacker not found üzenetet kapok.

Alkalmazásvezérlőből meg ugye nem települ, 96%-nál lakad az örökkévalóságig.

Help bitte.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#9460) [w] válasza VTom (#9459) üzenetére


[w]
őstag

visszaolvasol úgy kb. pont 20 hozzászólásnyit és kézzel beírod a ZYPKGS állományba, aminek hatására bekerül a gyári csomaglistába és ott már szokott módon lehet elindítani

cmdr PETER W. VOLKOV

(#9461) VTom válasza [w] (#9460) üzenetére


VTom
veterán

Köszönöm.
Nincs ilyen nevű file a mappában, de holnap csinálok egyet a fenti tartalommal.
Telepítés előtt leválasdzam a netről a NAS-t?

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#9462) [w] válasza VTom (#9461) üzenetére


[w]
őstag

zy-pkgs mappában kell elhelyezni és nem kell leválasztani semmit, a torrentszerver nem szolgál ki semmit, amíg nincs megosztásod

cmdr PETER W. VOLKOV

(#9463) Cxgrav


Cxgrav
senior tag

Sziasztok!

NSA326 - kitöröltem egy megosztott mappát és annak tartalmát GUI-ról, viszont olyan érzésem van, hogy a foglalt tárterület nem szabadult fel. A share menüpont alatt rányomtam többször is, hogy ürítse a kukát. File browser alól nem látszódik semmi már a megosztásból.

Hogyan tudnám ezt ellenőrizni?

Köszönöm

Picture me Rollin' by 2pac

(#9464) Cxgrav válasza Cxgrav (#9463) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Megoldódott.

SSH --» MC --» és az már látta a mappát. Természetesen a teljes tartalom ott volt.

Picture me Rollin' by 2pac

(#9465) Suineg


Suineg
senior tag

Sziasztok,
Egyik hdd-t cserélném NSA325 v2-ben egy nagyobbra. Mit kell tennem a szűz WD 6TB hdd-vel hogy a bentlévő helyett ugyanoda ugyanolyan beállításokkal beüljön a régi helyett? A fájlokat nem kell rátenni, csak minden beállítás maradjon úgy ahogy volt. Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#9466) solti


solti
senior tag

Van egy NSA325-V2 lassan 8 éve benne egy wd red 2tb. Legtöbbször filmet nézek róla smb-n. Mostanság csinálja, hogy több másodpercre is megakad, aztán a lejátszó vagy tudja folytatni vagy nem. Másolás közben is volt akadás (de nagyon ritkán! 2x ugyanott sosem), de mindent tudtam eddig olvasni rajta. Ez lassú diszk halál jele lehet? SMART semmit hibát nem mutat, persze tudom, nem feltétlen jelent semmit.
Van hasonló tapasztalatotok? diszk hiba? nas hal meg lassan?

(#9467) Cxgrav válasza Suineg (#9465) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Szia!

2 lemez RAID1-ben van?

#9466solti

Én kivenném a vinyót, windowos gépre rákötném és HDSentinellel néznék egy kondíciót.

Picture me Rollin' by 2pac

(#9468) solti válasza Cxgrav (#9467) üzenetére


solti
senior tag

jó ötlet :R , megnézem hétvégén!

[ Szerkesztve ]

(#9469) [w] válasza solti (#9468) üzenetére


[w]
őstag

vedd figyelembe, hogy ext4-es partíción nem fogsz windows-os gépen nézni semmit, de még ha olvasná is, jobb ha linux filerendszert nem piszkálsz nemlinux környezetben!

ha értesz hozzá, akkor nas-ra is létezik portolt hdsentinel, inkább azzal kellene megvizsgálni a partíciókat

cmdr PETER W. VOLKOV

(#9470) Tonyk válasza [w] (#9469) üzenetére


Tonyk
veterán

smart adatok olvasása nem oprendszer függő

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9471) [w] válasza Tonyk (#9470) üzenetére


[w]
őstag

nem mondtam hogy az

cmdr PETER W. VOLKOV

(#9472) Tonyk válasza [w] (#9471) üzenetére


Tonyk
veterán

"HDSentinellel néznék egy kondíciót." --> "jó ötlet :R , megnézem hétvégén!" --> "vedd figyelembe, hogy ext4-es partíción nem fogsz windows-os gépen nézni semmit....létezik portolt hdsentinel"

értem....

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9473) [w] válasza Tonyk (#9472) üzenetére


[w]
őstag

kiragadva bármibe bele lehet kötni, de én nem ezt mondtam

legyen igazad, akkor megnyugszik a kis lelked:C

(még ha egy centit sem segítettél is a kérdezőnek, de hát kötekedtél egy kellemeset)

[ Szerkesztve ]

cmdr PETER W. VOLKOV

(#9474) arty válasza Tonyk (#9472) üzenetére


arty
veterán

ebből szerintem nem következik, hogy bárki is smart adatokat akarna nézni - értelme se volna, mert a smart önmagában elégtelen (ráadásul az látszik a nas-ban is)

a hdsentinel a felület tesztje miatt jó, bár egy sima végigOLVASTATÁS szvsz elég korlátozott diagnosztika...

---

nálam is volt egy időben, hogy akadt a kodi (nas-ról smb-n a film), aztán egyszer csak elmult... én néznék cpu/hálózat terhelést lejátszás közben a nason is és a lejátszó eszközön is (ha az pécé, nyilván!). nas-on a top parancs mutat korrekt statot, a gyári szoftver webes cpu terhelő top10-et egy vicc.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#9475) Tonyk válasza [w] (#9473) üzenetére


Tonyk
veterán

Én nem kötekedtem, de ha így gondolod, akkor legyen így. Kötekedés nagyon máshogy néz ki. De tényleg hagyjuk.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9476) arty


arty
veterán

hogy lehet az 1.3.3 minidlna-val rescanneltetni?

/ffp/sbin/minidlnad -R
ez volt a tippem, de nem megy :(

régebben a /ffp/bin/minidlna -R ment, de most olyan executable már nincs (?)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#9477) gduck válasza arty (#9476) üzenetére


gduck
addikt

/ffp/start/minidlna.sh rescan

a bináris amúgy itt van:
/ffp/sbin/minidlnad

[ Szerkesztve ]

(#9478) arty válasza gduck (#9477) üzenetére


arty
veterán

root@Centrum:~# /ffp/start/minidlna.sh rescan
Stopping minidlnad...done! [ OK ]
Starting minidlnad.../ffp/start/minidlna.sh: line 97: /ffp/bin/minidlnad: No suc                                                     h file or directory
[ Fail!!! ] ERROR WARNING: minidlnad can not start!!!

korrigáltam a path-t a scriptben ill. a -R az valójában a rebuild parancs (ott is korrigáltam a path-t) :) MEGY!

és igen, ott a bináris, amit írtál, csak a -R esetén nem csinál rescant (korábbi verzió esetén működött), de ezekszerint ez a funkció átkerült a shell scriptbe (noha szerintem az is csak a -R -el futtatja a binárist.... nomindegy, nem értem miért megy onnan, lényeg h megy!)

köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#9479) Suineg


Suineg
senior tag

Van két hdd egy ilyen NAS-ban, mindkettő JBOD-ban volt. Véletlenül rányomtam az egyik tele lévő hdd-nél a migrálás gombra. Elkezdte migrálni, de persze egy idő múlva leállt hibával, hisz nem volt rajta hely. Azóta pirosan jelzi a status részt, elérhetetlen lett. Nincs migrálás előtt valami automatikus backup mentés amivel vissza lehetne állítani a migrálás előtti eredeti állapotot? Kuka lett a HDD a fontos családi képekkel, videókkal?

(#9480) gduck válasza arty (#9478) üzenetére


gduck
addikt

Basszus, bocsi, hibás maradt a minidlna.sh fájl.

Ki kell benne cserélni ezeket
/ffp/bin/$name
erre
/ffp/sbin/$name

Majd frissítem a csomagot!

(#9481) Balinov


Balinov
félisten

Sziasztok Sracok, orulok, hogy megtalaltam a topikot, igy nem en leszek a napiregesz :)

4.81 stock FW van, letezik ettol frissebb? Ill. ugy is kerdezhetnem, mi volt az utolso hivatalos FW verzio, mielott megszunt a tipus supportja?

Ha 4.81-nel van frissebb, nincs meg valakinek, ha igen, feltoltene valahova? Nagyon szepen megkoszonnem

az openwrt-modhoz mindenkeppen kell hw buhera?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#9482) gduck válasza Balinov (#9481) üzenetére


gduck
addikt

Igen, 4.81 a legújabb [link]

Ha openwrt-t szeretnél, nagyon figyelmesen olvassad el a leírást!!! [link]

(#9483) Balinov válasza gduck (#9482) üzenetére


Balinov
félisten

:R
Viszont kar volt ide beneznem, betettek a hangyat a fulembe

Atolvastam a leirast, megfelelo hw megletevel nem is tunik nagyon veszesnek.
Ilyen USB2serial adapter pl megfelelne a muveletre?

Nyilvan az adatokat elobb lementenem a cuccrol

Egyedul a "Don't connect the 3.3v pin when using the serial port." resz a hardware fejezetben, ami nem tiszta.

Amugy jol ertem, ha nem b**om el, es "reset" utan bebootol az openwrt akkor miket lehet kezdeni? Nyilvan NAS funkcio, torrent kliens, DLNA megmarad, de milyen extrakat nyujt?

gyari Twonky-t mire cserelhetnem, Transmission/qbittorent gondolom itt is van. Esetleg TPLINK TAPO IP cameraval lehetne valamit mokolni? SZoval ilyen user case scenariokat keresnek

Ill. az openwrt a nand flashbol, usb stickrol (ala FFP) vagy a storage disk-rol fut?

Koszi megegyszer sracok, szerintem jovok meg ide :R :DDD

B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#9484) lverti válasza Balinov (#9483) üzenetére


lverti
csendes tag

Az a leírás kicsit szűkszavú, és nem tér ki minden buktatóra. Olvasd mellé ezt is: [link]. Ez pl. leírja, hogy hogyan ellenőrizd a NAND blokkokat flashelés előtt. Vagy mivel a gyári bootloader nagyon régi, ezért csak ezer éves, kis kapacitású pendrive-okat tud kezelni. Én nem találtam megfelelőt, ezért hdd-ről frissítettem a bootloadert, ami simán ment, csak utána jókor kell visszatérni a saját leírására, amit majdnem benéztem. De ha a bootloadert sikerül lecserélni, akkor már sínen vagy.

Adapternek inkább ilyet ajánlanék: [link] . Ebből a piros vezetéket nem szabad rádugni a tüskesorra, mert akkor összekötöd a NAS és a PC tápját, amit nem fognak tolerálni. Csak a GND, RX és TX kell. Erre utal a "Don't connect the 3.3v pin".

Az image csak egy alap Oenwrt-t tartalmaz, mindent neked kell utána feltenned, de ez ekkor már csak pár kattintás. MiniDLNA, Transmission, Samba, van minden, ami szem-szájnak ingere.

Ja, alapból a nand flashból fut minden, de ha kifogynál a helyből, ami azért nem valószínű, be lehet fogni a hdd-t is.

L.

(#9485) R a y


R a y
senior tag

Sziasztok! :(
Lehet nagy balszerencse ért. Úgy nézki kizártak a saját nasomból. Tehát nem tudok besshzni puttyból. Megváltoztatták a passt. Mit tudok tenni adatvesztés nélkül?
Köszi a segítséget! :(

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#9486) Tonyk válasza R a y (#9485) üzenetére


Tonyk
veterán

manualt előveszed megnézed a password reset részt. Semmilyen esetben sincs adatvesztés.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9487) john_trapéz


john_trapéz
tag

Szevasztok!

Van egy 325 v2-esem amin jelenleg minidlna 1.2.1 és Transmission 3 működik. Van ezektől már stabil frissebb és érdemes is frissíteni?
Továbbá nem találok hozzá merevlemez kompatibilitási listát. Mekkora kapacitású merevlemezeket képes megbízhatóan kezelni a 325 v2?

(#9488) Tonyk válasza john_trapéz (#9487) üzenetére


Tonyk
veterán

Kompatibilitási lista gyakorlatilag annyit ér, hogy letesztlete vele a gyártó a HDD-t (kb annyi, hogy belerakta és elindult ;) )
Nyilván nem tette bele az összes gyártó összes hdd-jét. Így ez nem is jelenti, hogy ami nem volt benne, az nem is megy benne. = Menni fog.
És mivel már elég öregecske ez a nas, a mai hdd-k tuti nincsenek benne a kompatibilitási listában.
Leírás alapján 12TB-ig mehet bele. [link]
Személy szerint Toshiba/Hitachi vagy a WD RED ( DT01ACA illetve EFRX sorozat, ha még találsz valahol belőlük) sorozatát használom NAS-okban, nincs velük gondom eddig.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9489) john_trapéz


john_trapéz
tag

Látom, hogy közben már van Transmission 4.0.3, bár a letöltési linkje már nem él... Én jelenleg a 3.0.0-át használom.
Minidlna-ból pedig látom, hogy van már 1.3.3. Nekem jelenleg az 1.2.1 fut.
Ahogy a hozzászólásokban olvasgattam elég kínlódós ezeket frissíteni.
Érdemes ezekkel kínlódnom egyáltalán?

(#9490) [w] válasza john_trapéz (#9489) üzenetére


[w]
őstag

én úgy gondolkodom, hogy ha kimegy netre, akkor kellenek a legfrissebb foltozások és még úgy sem lesz 100%-os biztonságban

ha csak helyi hálón karistol, akkor meg mindegy

VPN-t érdemes még megfontolni, az talán a legbiztosabb

cmdr PETER W. VOLKOV

(#9491) john_trapéz válasza [w] (#9490) üzenetére


john_trapéz
tag

Egy az egyben nem megy ki a netre. VPN az van, a routeren fut a Wireguard, azzal bármikor elérem távolról is.

(#9492) gduck válasza john_trapéz (#9489) üzenetére


gduck
addikt

Szia!

Én fordítgatom a Transmissiont és a MiniDLNA-t is. 4.0.4 és 1.3.3 az új verziók. Mivel frissebb uClibc loader kell neki, emiatt sok ffp-s összetevőt is frissíteni kell miatta. Amit észrevettünk hibát, hogy utána pl. at NFS nem működik. Ezt ez kis trükkel megoldottam, de lehet még más teszteletlen progi is, aminek problémája akadhat.

ssh elérés kell a frissítéshez/telepítéshez. Hétvégén remélem ráérek, összerakok egy alap ffp telepítéshez igazodó frissítő "csomagot" és megosztom, ha valakit érdekel.

(#9493) john_trapéz válasza gduck (#9492) üzenetére


john_trapéz
tag

Ezt megköszönném. Évente egy-két alkalommal veszem rá magam a frissítésre (vagy ha valami baj van), de most jelenleg bokatöréssel figyelek itthon, szóval lenne kedvem és időm ezzel mókolni. :)

(#9494) Bambuszpro


Bambuszpro
tag

Sziasztok!

Rászántam magam, hogy a jelenlegi gyári rendszerét a NAS-nak lecseréljem egy openwrt-re. Megtaláltam ezt illetve ezt a leírást. A hibás blokkokra vonatkozó rész számomra nem teljesen egyértelmű. Azt írja hogy az a fontos a NAND első 8 blokjában ne legyen hiba különben téglázódik a NAS. Kiadott dmesg | grep -i 'bad' parancs viszont kiadott 3 hibás blokkot. Jól sejtem ,hogy amit megadott számot az a blokk sorszáma így folytathatom minden gond nélkül a telepítést?

/ # dmesg | grep -i 'bad'
Scanning device for bad blocks
Bad eraseblock 343 at 0x000002ae0000
Bad eraseblock 548 at 0x000004480000
Bad eraseblock 598 at 0x000004ac0000

Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Manapság az okos telefonok és az ostoba emberek korát éljük.

(#9495) Bambuszpro válasza Bambuszpro (#9494) üzenetére


Bambuszpro
tag

Közben megoldottam. Egy kicsit utána olvasva elég egyértelmű a dolog valószínüleg az zavart meg, hogy a leírásban lévő példában 0-tól indexelt és nem 1-től. Fáradtságomban ez meg nem túnt fel nekem.

Leírom a tapasztalatai hátha valakinek még jól jöhet.

Linkelt leírásokkal a telepítés egyszerűen ment. Attól eltekintve, hogy az adapter amit használtam vagy hibás vagy a windows driver amit adtak hozzá nem éppen a legmegfelelőbb mert sokszor hiába állítottam be a baudrate-t menet közben "elfelejtette" és mindenféle krikszkrakszot írt ki konzolba.(USB-STC-ISR sötétzöld/kék nyákos PL2303HX chipes)

Az elöbb jelzett gond pont akkor ütött be amikor formáztam a nand megfelelő részét de nem írtam bele az u-boot-ot. Így sikerült softbrickelni is első körben (UART-n nem adott ki semmit magából, amikor bekapcsolt akkor power led világított kéken, valamelyik LED pislákolt és a ventillátor se pörgött fel). Szerencsére volt itthon egy raspberry pi amivel viszont újra lehetett írni minden gond nélkül a brickelésre vonatkozó leírás alapján. Mivel hiányos volt még ekkor is a telepítés így bebootolni nem bootolt be teljesen de legalább nem sikerült brickelni (venti felpörgött és narancssárgán világított), Utána folytatva a leírást minden rendben ment a telepítéssel.

Manapság az okos telefonok és az ostoba emberek korát éljük.

(#9496) lorcsi


lorcsi
veterán

hosszú idő után újra beizzitrottam a kis 325v2 nast...
feltettem egy új transmissiont
de furcsa mód ez a felület várt: [link] (tudom, h ez mac..de a torrentek és a felület a lényeg)
korábban meg ez, ami sokkal beszédesebb

az utóbbit hogy lehet beállítani ?

mod:
apropó..
qt kliens és a GUI közti külnöbséget látom ?

[ Szerkesztve ]

(#9497) Tonyk válasza lorcsi (#9496) üzenetére


Tonyk
veterán

igen. Az előbbi az alap webes felület, a másik a Transmission Remote GUI program

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9498) lorcsi válasza Tonyk (#9497) üzenetére


lorcsi
veterán

rákerestem és az elst dobta ki, gyors lehúztam...de most feltettem a gui-t is
TX

van egy olyanom a GUI-ban, h bejövő kapcsolatok portja
gondolom itt fogom tovább osztani a dolgokat, ezt érdemes a routeren nyithatóvá tenni
de hogy lesz ez a port és a kommunikáció biztonságos ?

(#9499) Tonyk válasza lorcsi (#9498) üzenetére


Tonyk
veterán

"ezt érdemes a routeren nyithatóvá tenni"

Nem nyithatóvá kell tenni, hanem ki kell nyitni (portforward a nas lan címre). Az upnp-t felejtsd el!

" port és a kommunikáció biztonságos"

Ezen mit értesz?
szerintem ezt: [link] (a kép szól neked)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9500) [w]


[w]
őstag

Tonyk, lehetséges szerinted a TLS-t kikapcsolni? :F

cmdr PETER W. VOLKOV

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.