Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9201) Zaji


Zaji
őstag

Sziasztok,

Samsung mobilon a fájlkezelőben hozzá lehet adni hálózati tárolót. Megadom a NAS IP címét és minden adatot, de nem csatlakozik. Milyen port számot kell megadni a fájlkezelőben? NAS-on kell ehhez valamit beállítani?

[ Szerkesztve ]

(#9202) arty válasza Zaji (#9201) üzenetére


arty
veterán

solid explorer, smb v1

a samu fajlkezelo valszeg nem tamogatja mar a nas fele megosztast (regi, nem biztonsagos)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#9203) Zaji válasza arty (#9202) üzenetére


Zaji
őstag

Azt hiszem itt az ideje váltani egy synology NAS-ra...

(#9204) Tonyk válasza Zaji (#9203) üzenetére


Tonyk
veterán

https://zyxel.diskstation.eu/forum/viewtopic.php?f=4&t=24

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9205) morfondőr


morfondőr
őstag

Sziasztok!
Van valamilyen korlát ennél a NAS-nál, hogy maximum mekkora merevlemezeket tud kezelni? Vagy lehet bele tenni 6-8tb-ost is?
Előre is köszi a választ!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#9206) nandozo


nandozo
tag

Sziasztok,

NFS csatolással kapcsolatosan szeretnék rákérdezni, hogy milyen beállítással lesz 'írható' a könyvtár Windows 11 alatt? Csatolás megtörtént az exports -ban a beállítás rw...

/i-data/35963783/xxxxx/xxxxx 192.168.1.xxx (rw,async,no_root_squash,no_subtree_check,dwelay,fsid=0,insecure)

illetve nekem még régen ez a beállítás volt meg:
(rw,sync,no_root_squash,no_subtree_check,)

showmounts látja a megosztást:
/i-data/35963783/xxxxx/xxxxx 192.168.1.xxx

(#9207) arty válasza morfondőr (#9205) üzenetére


arty
veterán

ez engem is érdekelne :) 5tb még megy benne, az fix.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#9208) mcwizard válasza arty (#9207) üzenetére


mcwizard
tag

Sziasztok!

Itt van egy lista, ami a zyxel által letesztelt és hitelesített HDD-ket tartalmazza. Ettől függetlenü viszont jó lehet még más is, valamint a lista régebbi mint a legutolsó Firmware. Nekem pl a 310-ben egy WD40EZAZ HDD van, ami nem szerepel a listán.

(#9209) vlevi válasza morfondőr (#9205) üzenetére


vlevi
nagyúr

6TB-os WD RED (WD60EFRX) van benne második meghajtokent, hibátlanul megy.
Az első meghajtó az pedig egy 4TB-os RED

(#9210) morfondőr válasza vlevi (#9209) üzenetére


morfondőr
őstag

Köszönöm a választ! Akkor nyugodtan válogatok a 4-6 tb méretűek között!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#9211) arty válasza mcwizard (#9208) üzenetére


arty
veterán

egen, az semmire nem jó lista :)
valaki egy 8TB-t kipróbálhatna, leginkább elsődleges lemezként :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#9212) morfondőr


morfondőr
őstag

Üdv ismét!
Szeretnék a nas-ban hdd-ket cserélni és abban kérnék segítséget, hogy mi lenne a legegyszerűbb módja, hogy ne kelljen mindent újra konfigurálni?
Jelenleg van benne egy 2Tb-os és egy 750Gb-os hdd, helyükre 2 db 4Tb-os kerülne. Semmi kacifánt nincs, mindkét lemezen mappák vannak, azokra ki vannak osztva jogosultságok, hogy ki mit érhet el (SMB1-el). Nincs raid, se torrent, se ftp, stb. Mivel a nagyobb hdd-k egyikére ráférne a teljes anyag, ezért gondolom azt használhatom puffernek, de a lényeg, hogy a megosztások ha lehet maradjanak meg. (külső usb-s hdd ház rendelkezésre áll)
Előre is köszönöm az ötleteket!

[ Szerkesztve ]

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#9213) arty válasza morfondőr (#9212) üzenetére


arty
veterán

sajna csak tipp, de sztem a hdd1 (ahol az "os" is van) csere miatt kell majd újrabeállítgatás.... de majd valaki kijavít, ha baromságot mondok.

lényeg, h mielőtt nekiállsz, ments mindent ki az egyik 4TB-ra (pl usb-re kötve)
a másikat beteszed hdd1-nek, ha kell, ujra beállítgatsz mindent, mehet rá a cucc vissza usb-ről, végül usb hdd mehet a nas-ba hdd2-nek :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#9214) morfondőr válasza arty (#9213) üzenetére


morfondőr
őstag

Az OS is a HDD-n van? :Y
Hasonlóan gondoltam, ahogy írtad, gondoltam hogy majd a megosztott mappákat újra létre kell hozni az új HDD-n, de azt nem, hogy újra kell konfigurálni az egész NAS-t!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#9215) arty válasza morfondőr (#9214) üzenetére


arty
veterán

pillanatok alatt megvan :)
lehet h nem a teljes OS van a hdd-n, sajna nekem ffp-s "hekk" van, annak TUTI kell a hdd :)
lehet a gyári software esetén a belső "flash" tárol dolgokat. lényeg: nincs mitől félni, tényleg csak pár beállításról van szó, ha nem használsz extrákat (torrent, dlna)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#9216) gotz


gotz
tag

Sziasztok,

Transmission 3.00 (bb6b5a062e) rootként definiáltam a watch-dir-t, viszont valami nem oké vele
 transmission-daemon -c /mnt/HD_a2/admin/download/torrent/

Nem dob rá választ, torrentet bemásolva a mappába nem indul el a letöltés, viszont a torrent fájl kiterjesztését megváltoztatja *.ADDED-re, tehát észreveszi, hogy pingelve lett.

Ha a setting.json-be illesztem be a watch-dir és az engedélyezést, akkor meghasal indításkor. mit rontottam el?


root@NAS520:~# /ffp/start/transmission.sh start
Starting transmission-daemon
[2022-10-22 11:45:44.135] JSON parse failed in /ffp/tm/.transmission-daemon/settings.json at pos 2227: STRAY_TOKEN -- remaining text ""watch-dir:"/mnt"

[ Szerkesztve ]

(#9217) Tonyk válasza gotz (#9216) üzenetére


Tonyk
veterán

Hibaüzenetben: STRAY_TOKEN -- remaining text ""watch-dir:"/mnt"

watch-dir után nem kettőspont hanem = jel van. Előtte lévő sor végén is vessző van! Utána, ha van még más konfiguráció a következő sorban, akkor vessző is van. --> Minden sor végén veszző, kivéve az utolsó sor végén, mert ott } van.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9218) gotz


gotz
tag

"watch-dir"= "/mnt/HD_a2/admin/download/torrent/",
"watch-dir-enabled": true,
}

Ez az utolsó sora a settings-nek.

Startra válasz:


root@NAS520:~# /ffp/start/transmission.sh start
Starting transmission-daemon
[2022-10-22 18:22:40.338] JSON parse failed in /ffp/tm/.transmission-daemon/settings.json at pos 2239: SPECIAL_EXPECTED -- remaining text "= "/mnt/HD_a2/ad"

Mi a különbség, amikor itt definiálok utat és egyenlőség jel kell vagy a "download-dir"-nél, ahol szintén elérést adok meg és megeszi kettősponttal?

"download-dir": "/mnt/HD_a2/admin/download",

[ Szerkesztve ]

(#9219) gotz válasza gotz (#9218) üzenetére


gotz
tag

Megtaláltam a hibát.

Utolsó előtti sorba nem kell vessző és jó a kettősponttal definiált elérési út.

Másik kérdés, két helyen van tm mappa, az egyik a gyári elérhetősége?
root@NAS520:~# find / -name 'settings.json'
/i-data/ab9ff035/.PKG/ffp/ffproot/ffp/tm/.transmission-daemon/settings.json
/root/.config/transmission-daemon/settings.json

(#9220) morfondőr válasza arty (#9215) üzenetére


morfondőr
őstag

Köszi a segítséget, de idő közben okafogyottá vált! Tegnap találtam aprón egy Qnap NAS-t jó áron, úgyhogy az új hdd-k már abba mennek és a két NAS közzöt sima liba lesz a másolás!
:R

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#9221) Tonyk válasza gotz (#9219) üzenetére


Tonyk
veterán

"...--> Minden sor végén veszző, kivéve az utolsó sor végén, mert ott } van." :D

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9222) gotz válasza Tonyk (#9221) üzenetére


gotz
tag

#törölve

[ Szerkesztve ]

(#9223) CheGhost


CheGhost
aktív tag

Sziasztok!

A régebben félrerakott, csak gyári fw-vel használt NSA325v2-met újra elővettem. Néhány infót találtam, hogy a gyári rendszeren kívül más OS-eket is lehet rá rakni, ha kitartó az ember. :D
A debian és az openwrt közül az utóbbit választottam. Az oldalukról többször végig olvasva az infókat ([1], [2]) belekezdtem, de sikerült félremennie a folyamatnak.
Hosszas kutatgatás után a doozan fórumon találtam megoldást ([3]). Linux rendszer alól, soros porton kwboot paranccsal sikerült felmásolnom az u-boot-ot, majd utána felraknom az openwrt-t.
Az örömöm viszont csak az újraindításig tartott, mert nem indul el/újra a rendszer. Az u-boot-ot újra felrakva el tudom indítani, és látom, hogy az openwrt fut rajta, a beállításaimat elmenti. Viszont továbbra csak kwboot-os paranccsal tudok csak életet lehelni bele.

Bárminemű tanácsot szívesen fogadok, amivel rendes indítási folyamatot tudnék elérni. :) Köszönöm előre is!

Plusz infók még: Jelenleg csak az "alaplap" van előttem, nincs rádugva semmi más (azaz hdd). Elvileg minden a nand-ra mentődik, onnan fut. Ezért választottam az openwrt-t. A debiannál a hdd-ről töltené be a rendszert.

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#9224) sziku69


sziku69
senior tag

Sziasztok!
Van egy olyan problémám, hogy valamiért nem tudok torrentezni a transmissionon keresztül.
A nas kommunikál hálózaton keresztül minden eszközzel.
Viszont most költöztünk. Megváltozott aszolgáltató. Vodafon volt, és Telekom lett.
A IP cím kiosztás ugyan az a nasnál.
Ha elindítok pl egy ncore os torrentet a transmissionon kersztül, valamiért nem kezdi el a letöltést.
Minden egyéb működik, ahogy írtam. A Nasnak fix ip címe van. A telekomos router felületére még nem volt időm belépni. Lehet hogy esetleg ott is be kellene állítani fixre a nas címét?

(#9225) morfondőr válasza sziku69 (#9224) üzenetére


morfondőr
őstag

Más eszközzel vagy PC-vel megy a torrent? Nem lehet, hogy a Telekom tiltja a torrentforgalmat?

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#9226) sziku69 válasza morfondőr (#9225) üzenetére


sziku69
senior tag

Tegnap este torrenteztem le pcre. Onnan toltam fel a nasra.

(#9227) Tonyk válasza sziku69 (#9224) üzenetére


Tonyk
veterán

"A IP cím kiosztás ugyan az a nasnál."

Ez mit jelent? DNS és GW is maradt? (mindekettő a router ip címe?) Bár a lefelé forgalmat nem érinti, de a portforward szabályok is benne vannak a routerben?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9228) sziku69 válasza Tonyk (#9227) üzenetére


sziku69
senior tag

Amatőr vagyok ebben a témakörben.
A nas ip cime ugyanaz. 192.168.0.xxx Ez bele van írva a kezelő oldalába.
A portforward beállításokat megtaláltam a routerben.

Most azt csináltam, hogy a routerben beállítottam a nas ip címet és a Mac-et, fix-re. A vodafonnál is ezt csináltam.

Viszont a vodafontól kértem annó, hogy csak ipv4 címem legyen. (azt hiszem jól írom) Ha ennek van jelentősége. Bár lehet hogy a PS4 miatt kértem ezt

DNS statikusra van állítva a nasban

[ Szerkesztve ]

(#9229) sziku69 válasza sziku69 (#9228) üzenetére


sziku69
senior tag

A nasban az ip és a dns is statikusra van állítva.

(#9230) sziku69 válasza Tonyk (#9227) üzenetére


sziku69
senior tag

"Ez mit jelent? DNS és GW is maradt? (mindekettő a router ip címe?)" Igen

(#9231) Tonyk


Tonyk
veterán

Ha a routereben fix ip-t állítottál a nasnak, akkor a nas ip és dns beállításait automatikusra tedd !
VAGY (Ekkor lényegtelen, hogy állítottál-e fix ip-t a routerben a nasnak)
A nasban kézzel adj ip-t:
IP: 192.168.0.xxx (ilyen ip-t felesleges kitakargatni, mert nem megyünk vele semmire. Ez lan oldali ip, mindenkinek van ilyen.)
maszk: 255.255.255.0
átjáró a router ip címe
dns: a router ip címe

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9232) sziku69 válasza Tonyk (#9231) üzenetére


sziku69
senior tag

Igen, értem. De tulajdonképpen ezek a beállításaim voltak.
Lehet hogy portokat kell engedélyeznem a routerben?

(#9233) Tonyk válasza sziku69 (#9232) üzenetére


Tonyk
veterán

Kilát a netre nas? pl. 8.8.8.8 vagy 1.1.1.1 -et tudod pingelni róla?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9234) sziku69 válasza Tonyk (#9233) üzenetére


sziku69
senior tag

Este megnézem.

(#9235) Ákinard


Ákinard
aktív tag

Nem NAT-olja a Telekom? Mi az IP-d a szolgáltatótól?
Nálunk a Digivel volt ez, NAT-ban voltubk, kivett az Üfsz belőle, éa megindult a torrent.

(#9236) sziku69 válasza Ákinard (#9235) üzenetére


sziku69
senior tag

szia! Pc-ről megy a torrent.

(#9237) sziku69 válasza Tonyk (#9233) üzenetére


sziku69
senior tag

Megoldódott. Most reggel megnéztem, mert tegnap már nem volt időm. Csak a routerben van fix ip-re állítva. A nasban dinamikusra az ip, és a dns.

SSDP Advertise Interval (second): Ez alapból 30 ra volt állítva. Állandóan megszakadt az internet kapcsolat. Ez a beállítás csinálhatta? Most 6000 re állítottam. (szerkesztve) visszaugrik 300-ra

[ Szerkesztve ]

(#9238) Tonyk válasza sziku69 (#9236) üzenetére


Tonyk
veterán

Tuti nem ettől javult meg.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9239) sziku69


sziku69
senior tag

Sziasztok!
Az mitől lehet, hogy ftp-n keresztül (pl total commander) látom a winyók tartalmát, de böngészőből nem érem el a nas kezelőfelületét?
A jelszó beírásáig eljutok, de utána csak homokórázik.

(#9240) gumimaci1235


gumimaci1235
tag

Sziasztok! 2x2TB-os winchestert hogy érdemes cserèlni 2x6 TB-osra amik raidbe vannak és adatok mind átkerüljenek az nagyobbakra.

(#9241) gumimaci1235 válasza gumimaci1235 (#9240) üzenetére


gumimaci1235
tag

?

(#9242) Tonyk válasza gumimaci1235 (#9241) üzenetére


Tonyk
veterán

Szerzel egy másik ilyen zyxel nas-t, belerakod az új winyókat, beállítgatod a megosztásokat és mehet a copy-party.
Vagy a mostani nasból kiveszed a mostani hdd-ket, inicializálod a RAID-tömböt, létrehozod a megosztásokat, kiveszed őket, visszarakod a régieket. Az újakat gépbe teszed, valamilyen live linux rendszerbe bebootolva, mdadm-mel feléleszted a tömböt, és hálózaton másolsz a nasról a gépre. Ha kész, régi hdd-k ki a nasból az újak meg be a gépből.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9243) Beni2360


Beni2360
félisten

Sziasztok az utóbbi időben kikapcsolom a NAS-t nincs forgalom ne menjen éjjel is. Belépni is alig tudok homokórázik.
Na de ha vissza kapcsolom vagy 4 perc mire elpislogja magát a fő HDD. A második mar régen felállt és a letöltő HDD pislog meg. Maholnap 6 eves a WD Reed.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9244) Tonyk válasza Beni2360 (#9243) üzenetére


Tonyk
veterán

Kérdezni szerettél volna? Na mert nem sikerült.
WD Red, nem Reed.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9245) Beni2360 válasza Tonyk (#9244) üzenetére


Beni2360
félisten

Elosdzor6Red-t irtam es én láma kijavitlttam.
Igen, hogy mitől bootol olyan lasssn be. Nagy nehezen beléptem es volt egy NFS megosztas ami rosdz volt. Kitoroltem es mar nem akadozott a menün belüli lépkedes sem.
Akkor kikapcsoltam és most be. Most is több mint 3 percig villogot. Az suto ki-be kapcsolás sem működik 00h05p kikapcs, 08h00p bekapcs de nem mindig kapcsol be. Volt amikor kikapcsolás nal csak villogot es 20p utan kihuztam a dugot mert a gombra nem reagált. Ez van.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9246) Tonyk válasza Beni2360 (#9245) üzenetére


Tonyk
veterán

Első körben próbáld meg másik táppal. Második körben reset (adatok a hdd-n megmaradnak)
(Kérdezni most sem sikerült. :)))

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9247) Beni2360 válasza Tonyk (#9246) üzenetére


Beni2360
félisten

A resettol felek mivel 6 éve innen egy forumlako allitotta be az egészet neten keresztül. Gondolom, hogy mindent kellene elölről kezdeni.
Ez a droid átka. Most látom miket irt. :U

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9248) Fausztó


Fausztó
újonc

Sziasztok!

Nem vagyok új a fórumon, rengeteget olvastam már Tőletek, és megoldottam sokmindent ezek alapján a NAS-on, de most elakadtam.
320S-re szeretnék Plex-et telepíteni, de a letölthető txz-k csak a telepítő keretet tartalmazzák, a csomagot nem.
A bin fájl hiányzik, és az utolsó armv5-re való verziót sehonnan sem tudom letölteni. Valaki tud esetleg egy elérhetőséget a bin-hez?
Előre is nagyon köszönöm!
L

(#9249) Tonyk válasza Fausztó (#9248) üzenetére


Tonyk
veterán

Megoldható, de felejtsd el. Irgalmatlan lassú lesz már a felülete is. + TV-től is függ ami szeretnéd nézni pl LG TV-ken a Plex kliens cak transzódolva hajlandó lejátszani tartalmat. (A nassal szeretné transzkódoltatni -> kb 0.3fps az eredmény)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9250) Fausztó válasza Tonyk (#9249) üzenetére


Fausztó
újonc

Szeretném kipróbálni. Meg tudod osztani velem a bin fájlt? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.