Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9351) Juzzie71


Juzzie71
tag

Sziasztok!

Kb. 8 évig ezt a NAS-t használtam otthon és nem volt gondom vele. Azonban most gondoltam túladok rajta és elajándékozom a testvéremnek. Csináltam rajta egy gyári reset-et, ami sikeres is volt. Új host név, új jelszó és a két 2 TB-os WD RED winyó is újra particionálva, azaz minden ment a levesbe róla. Azonban két nem kicsi problémába is beleütköztem szinte azonnal:

1. Azt látom, hogy nincs semmilyen szolgáltatás a Package Management-ben és a Retrieve List From Internet gomb sem csinál semmit. Szeretném beüzemelni például az SSH-t. Vagy bizonyos csomagokat telepíteni. De így nagyon nem megy.

2. A másik, hogy létrehoztam rajta már pár mappát a testvéremnek, de csak linux OS alatt látom a samba megosztást: smb://<host>/ Windows 10 alatt az SMB- CIFS 1.0 bekapcsolásával sem jön be a \\<host>\ URL a Windows intézőben.

Köszönöm előre is a segítséget.

Üdv.

(#9352) Juzzie71


Juzzie71
tag

OK, köszi, de nem kell válaszolni. Kis utána olvasás után már látom a problémát... Mondjuk azért ez elég gáz a Zyxel-től, hogy csak úgy lekapcsolnak egy kiszolgáló szervert. A samba kapcsolatot megoldottam.

[ Szerkesztve ]

(#9353) Beni2360 válasza Juzzie71 (#9352) üzenetére


Beni2360
félisten

Szia, szvsz előbb kellet volna a topikot át olvasni es nem kellett volna rezetelni. Csak a HDD-t formazni. De majd biztos jön tanacs eléggé lassú a topik.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9354) kgyuri


kgyuri
tag

Szia,

Erre tudtok valami megoldást, hogy a Plex felmenjen NSA325-re?

/usr/local/zy-pkgs/share/PlexMediaServer/home/Plex Media Server: /lib/libc.so.6: version `GLIBC_2.9' not found (required by /usr/local/zy-pkgs/share/PlexMediaServer/home/Plex Media Server)

Egy Hisense 55E7HQ tv-hez próbálnám a médiatartalom miatt.

Köszi! :R

(#9355) kgyuri


kgyuri
tag

Közben rájöttem, hogy a Plex felejtős armv5-s NSA525-re.
Így felraktam a miniDLNA-t és plusz kapott a Hisense tv firmware frissítés, és a mediák között feljött a miniDLNA megosztás. :R

A filmeket most már kezeli a tv nasról, de feliratokkal még küzdök egy kicsit.

(#9356) Tonyk válasza kgyuri (#9355) üzenetére


Tonyk
veterán

Minidlna viszi a feliratot, de a fájl neve u.a legyen mint a videofájl neve, ha megvan akkor nem árt egy refresh vagy egy rescan.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9357) kgyuri válasza Tonyk (#9356) üzenetére


kgyuri
tag

Ez műküdött a Panasonic tv-n, de az új Hisense nem ismeri fel a feliratot.
De van megoldás:
[Hisense miniDLNA mkv lejátszás felirattal] :DD

(#9358) Suineg


Suineg
senior tag

Sziasztok,

Nsa 325v2 felhasználói menüje ilyen playzone vagy mi, képernyővel jelenik meg. Ezen vannak alkalmazásindítós ikonok, de korábban volt egy videó, vagy fénykép, zene ilyesmi inditóikon is amik késöbb viszont eltűntek innen. ezeket hogyan lehet visszavarázsolni?

(#9359) Ákinard válasza Suineg (#9358) üzenetére


Ákinard
aktív tag

Emlékeim szerint akkor jelennek meg, ha van publikus megosztás abban a témában.

(#9360) Suineg válasza Ákinard (#9359) üzenetére


Suineg
senior tag

Igen, szuper vagy, meg is néztem, a Twonky mediaszerver engedélyezésével válnak elérhetővé.

(#9361) Madoc


Madoc
veterán

Srácok ezt a nas-t hogy kell szétszedni ha ventillátort akarnék tisztítani vagy cserélni pl.? Van esetleg valami tutorial erről vagy leírná valaki?! 12 éve megy 0-24be, ideje egy tisztításnak :D

[ Szerkesztve ]

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#9362) Madoc válasza Madoc (#9361) üzenetére


Madoc
veterán

9 nem 12 de ez nem változtat semmin :DDD

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#9363) Tondi válasza Madoc (#9361) üzenetére


Tondi
tag

Én ez alapján csináltam meg [link]

(#9364) [w] válasza Madoc (#9361) üzenetére


[w]
őstag

szét is szedjük neked, vagy azt azért megpróbálod egyedül?

cmdr PETER W. VOLKOV

(#9365) Madoc válasza Tondi (#9363) üzenetére


Madoc
veterán

:R

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#9366) Madoc válasza [w] (#9364) üzenetére


Madoc
veterán

Ezt írtam volna? :U

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#9367) [w] válasza Madoc (#9366) üzenetére


[w]
őstag

egy egyszerű keresésre is képtelen voltál, ehhez te bottal messziről sem fogsz hozzányúlni :K

cmdr PETER W. VOLKOV

(#9368) Madoc válasza [w] (#9367) üzenetére


Madoc
veterán

Na. 325v2 a nas-om ahogy a topic is mutatja. Honnan kellett volna tudnom hogy a 326 ugyanaz? Linkeltél volna 325v2 videót akkor még igazad is lenne. Kerestem, arról nincs videó vagy leírás. Kösz hogy beszólogatsz és jobban tudod nálam hogy én mit fogok tudni. :K
Ezzel elboldogulok, szerintem a venti tisztítás menni fog.
Más után linket küldeni én is tudok :B mint te.

[ Szerkesztve ]

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#9369) [w] válasza Madoc (#9368) üzenetére


[w]
őstag

ketten véletlenül is ugyanazt linkelték neked (arra sem voltál képes, hogy ezt így észrevedd), de azért mindenki más a hülye és egyedül te vagy helikopter, értem...

szívesen máskor is!

cmdr PETER W. VOLKOV

(#9370) Madoc válasza [w] (#9369) üzenetére


Madoc
veterán

:C meg is köszöntem az elsőnek. A bunkónak igaz nem köszöntem meg külön.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#9371) Beni2360 válasza Madoc (#9370) üzenetére


Beni2360
félisten

Nem azett de egy időben 19h53p-kor küldte mindkét forumtárs, meg véletlenül sem látták a másik posztját, ezt is figyelembe vehetnéd.:U

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9372) Madoc válasza Beni2360 (#9371) üzenetére


Madoc
veterán

Nem írtam ellenkezőt csak a bunkó stítusra válaszoltam hasonlóan bunkó módon. (mellesleg először még nem) Megköszöntem (szuper segített is) , 326 videót küldtek ezért megkérdeztem a második kolegától miután felvetette hogy keresni is lusta vagyok hogy: honnan kellett volna tudnom hogy a 326 háza ugyanaz mint a 325v2? Én ugyanis használtam a keresőt de nem a 326ra kerestem. A stílussal, a kioktatással,a lenézéssel van problémám. Amugy a szarrágásra, sértegetésre már annyi fölösleges post jött ide..

Köszönöm neki is, segített a videó. :R

[ Szerkesztve ]

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#9373) Gre@T


Gre@T
tag

Üdv,

Egy a web_prefix bemásolása után és a meta repo installálása után nem jelennek meg a csomagok. Van valamilyen ötletetek?

(#9374) Gre@T válasza [w] (#9296) üzenetére


Gre@T
tag

Sajnos már ez sem működik. Tudsz esetleg működő repot?

[ Szerkesztve ]

(#9375) [w] válasza Gre@T (#9374) üzenetére


[w]
őstag

ebben még látszik néhány dolog, nem tudom benne van-e minden: [link]

egyébként ha lemented magadnak valahova a teljes zy-pkgs mappát, akkor onnan kézzel visszapakolgatva is beolvassa és telepíti a csomagokat

cmdr PETER W. VOLKOV

(#9376) Gre@T válasza [w] (#9375) üzenetére


Gre@T
tag

Köszi, innen raktam fel a ffp-t, amely települt és működik is.
A ZYPKGS-hez hozzáadtam a transmission-t (Transmission_2.83_arm_002.zpkg), Fel is települt, de a service nem fut, pedig a telepítés hiba nélkül végigmegy.

[ Szerkesztve ]

(#9377) [w] válasza Gre@T (#9376) üzenetére


[w]
őstag

terminal-lal (pl. putty) jelentkezz be és indítsd el kézzel

a parancsa le van írva itt a topicban valahol

cmdr PETER W. VOLKOV

(#9378) Gre@T


Gre@T
tag

Vagyis a daemon nem indul el. Az init.d-ben sem látok transmission-ra utaló scriptet.
Megtaláltam. Itt található: /usr/local/zy-pkgs/etc/init.d

[ Szerkesztve ]

(#9379) gduck válasza Gre@T (#9378) üzenetére


gduck
addikt

/ffp/start/transmission.sh start

(#9380) Gre@T válasza gduck (#9379) üzenetére


Gre@T
tag

Nem az ffp-vel raktam fel, hanem a saját csomag telepítőjével, így nincs az ffp-ben shell-je.
De ha indítom, akkor is libevent-2.0.so.5 függősége van, de ezt nem tudom, hogy honnan lehetne beszerezni.

[ Szerkesztve ]

(#9381) gduck válasza Gre@T (#9380) üzenetére


gduck
addikt

Itt van repo mentés: [link]

Ezt telepítsed: libevent-2.0.21-arm-1.txz

[ Szerkesztve ]

(#9382) lorcsi


lorcsi
veterán

van egy iylen nas-om
viszonylag ritkán használom, de amikor bekapcsolom nagyon sokáig kerreg
majdnem tele a 3 Tb wd red winyó...nem tudom ennek lehet e köze hozzá (4-500 G azért van még üresen)

Mi lehet az oka a percekig tartó beolvasásnak ?
lehet e ezen valahogy állítani ?

(#9383) Tonyk válasza lorcsi (#9382) üzenetére


Tonyk
veterán

twonky?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9384) R a y


R a y
senior tag

Sziasztok!

Nálam a transmission indításhoz a "/ffp/start/minidlna.sh start" command kell már nagyon régóta. Eleinte idegesített, de már hozzászoktam, úgyhogy rutinná vált, ha esetleg egy áramszünet miatt restartolna a NAS.
Most történt egy újraindulás, viszont ha kiadom a fenti parancsot akkor azt írja, hogy hiányzik a libavformat.so.57. Ha kiadom a "sudo apt-get install libavformat57" parancsot akkor meg ezt kapom: "-sh: sudo: command not found". Ha meg kiadom a "apt-get install sudo" parancsot akkor meg ezt kapom: "-sh: apt-get: command not found".

Agyrém!
Valaki erre tud valamit? Köszi! :R :R :R


Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#9385) Tonyk válasza R a y (#9384) üzenetére


Tonyk
veterán

Naszóval:

1. Ha root-tal vagy benn nem kell sudo.
2. FFP alatt nincs apt ( ha lenne is -get sem kell már nagyon régen). slacker, funpkg ( esetleg slap-get ) van.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9386) R a y válasza Tonyk (#9385) üzenetére


R a y
senior tag

Igen rájöttem, hogy rossz commandot adok ki. Frissítettem az ffmpeget, meg reinstalláltam is, de csak azt írja hogy nem találja a libavformat.so.57 et. :(

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#9387) Tonyk válasza R a y (#9386) üzenetére


Tonyk
veterán

Ha van libavformat.so.valami, akkor csinálj rá egy symlinket és próbáld. Ha nem megy, a google driveos repo mentésben találsz ffmpeg-et. És ha van frissebb, azt telepítsd

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9388) arty válasza R a y (#9384) üzenetére


arty
veterán

ffmpeg-3.4-arm-1.txz van a google drive-s mentésben ( https://drive.google.com/drive/folders/0B2235vyo_fMMQU5VMXhQZzRZb0k?resourcekey=0-vOxyJ9B_c2UwDrXHGH9lAQ )
ha ezt felrakod így:
funpkg -i ffmpeg-3.4-arm-1.txz
akkor utána lesz libavformat.so.57-ed :)

ha más függőség is hiányzik: https://prohardver.hu/tema/re_ismerkedes_a_zyxel_nsa325_v2-vel/hsz_8309-8309.html

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#9389) arty


arty
veterán

használ valaki 8-10 TB vagy még nagyobb hdd-t a nas-ban?

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#9390) R a y válasza arty (#9388) üzenetére


R a y
senior tag

Köszönöm a választ!!!! :R Annyi kérdésem van, hogy a ffmpeg-3.4-arm-1.txz -et a nason melyik mappába másoljam, hogy parancsra telepítse? Visszakeresve most hirtelen nem találtam semmit erről.
Nekem 2016 óta megy a nas, és nagyon azóta nem mókoltam, illetve időnként PMben nekem nagyon sokat segített Tonyk kolléga, akinek azóta is hálás vagyok minden egyes bill leütéséért!

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#9391) Tonyk válasza R a y (#9390) üzenetére


Tonyk
veterán

Bárhová másolhatod. Telepítéskor elérési úttal együtt add meg a funpkg-nek. (tab-ot nyomogatva)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9392) arty válasza R a y (#9390) üzenetére


arty
veterán

tonyk itt félisten, sokat köszönhetünk neki :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#9393) Tonyk válasza arty (#9392) üzenetére


Tonyk
veterán

Kikérem magamnak! NEM FÉL! Még csak egy ezrelékecske sem.
Sokatok/sokunk közösségi munkája van itt benne tudásilag/tapasztalatilag a zyxeles topicokban.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9394) arty válasza Tonyk (#9393) üzenetére


arty
veterán

más dolog visszakeresni egy hszt és más dolog transmissiont fordítani :) nincs mit szerénykedni, az nsa325 "jósága" és időtállósága az utóbbi években csak a TE érdemed.... és ezért örök hálával tartozunk. :R

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#9395) Tonyk válasza arty (#9394) üzenetére


Tonyk
veterán

Nagyon sokan vannak még ott! Mr. Dini is rengeteget pakolt bele, hogy csak egy nevet említsek.
De az igazi köszönet, akkor is az ffp, entware, Metarepo, karbantartóinak, fejlesztőinek jár. Ott a tudás, nem itt.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9396) R a y


R a y
senior tag

Köszönöm a segítséget, kaptam pmben is tanácsokat. Sikerült felrakrom az ffmpeg-3.4-arm-1.txz -et. Most indul a minidlna, viszont a transmission nem indult. Láttam, hogy a ZYXEL admin alatt a programcsomagok résznél le volt tiltva. Engedélyztem, ezután el is indult. Viszont, egy csomó torrentem eltünt. Ilyenkor mi van? Buktam? :D

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#9397) R a y


R a y
senior tag

Mindegy, manuálisan rakok vissza 300+ torrentet kb. Fincsi lesz :D De legalább most nincs hiba.

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#9398) Tonyk válasza R a y (#9396) üzenetére


Tonyk
veterán

A programcsomagos és ffp-s TM nem u.a!!! Valószínűleg a másikban voltak.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9399) R a y válasza Tonyk (#9398) üzenetére


R a y
senior tag

most a 2016 óta görgetett transmissionos statisztikám is elveszett... :D melyik a legfrisebb transmission kliens? Most a 2.82-es fut a nason.

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#9400) Tonyk válasza R a y (#9399) üzenetére


Tonyk
veterán

ffp alá van csak "friss". 2.94+ -ot ajánlom , de ez már vagy 2-3 éves. Az általad használt 2.82 gyári csomag vagy 10+ éves.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.