Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9501) Tonyk válasza [w] (#9500) üzenetére


Tonyk
veterán

? hol? miben?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9502) [w] válasza Tonyk (#9501) üzenetére


[w]
őstag

NSA325v2-ben! (vagy rossz topicba írtam? :DDD)

cmdr PETER W. VOLKOV

(#9503) Tonyk válasza [w] (#9502) üzenetére


Tonyk
veterán

Írd már le, hogy milyen szolgáltatásban akarod kikapcsolni?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9504) [w] válasza Tonyk (#9503) üzenetére


[w]
őstag

azt hittem külön rétegként fut az összes szolgáltatás felett, de konkrétan az FTP-ről akarom lehámozni

(vannak reolink kamerák, amik csatlakoznak az ftp-re, de nem tudják írni a megosztást és már nem tudunk mire gondolni...)

cmdr PETER W. VOLKOV

(#9505) Tonyk válasza [w] (#9504) üzenetére


Tonyk
veterán

Sima FTP? Azon nincs tikosítás. Biztosan nem ez a gond. Logot nézted?
Beépített kliens vagy FFP alól telepített pl Pureftp?
FTP kliens Access Deny-al hajt el vagy valami mással?
A könyvtárat amibe írni akarsz te hoztad létre pl ssh alól vagy a rendszer, amikor az FTP-szolgáltatást létrehoztad? Próbaképp a chmod -R 777 /könyvtárnév/ -el mi a helyzet?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9506) [w] válasza Tonyk (#9505) üzenetére


[w]
őstag

sima, beépített FTP-vel próbálkoztam eddig, de a nas logjából csak annyit látok, hogy a kamera sikeresen bejelentkezik
a kamerának nincs logja, a hibaüzenet általános szarság: 450: unknown error vagy mi...

a megosztást, usereket a beépített módon hoztam létre és a világon mindenhonnan olvasható (ssh-n belépve, totalcommanderből, filezilla akármi), de a kamera nem látja

egy időben azt gondoltam balfasz vagyok és egyszerűen rosszul adom meg a share elérési útját, de hát azt nem lehet elrontani, minden más jól látja

egy helyen írták, hogy a TLS-t nem szereti a kamera és a zyxel routereiben ki is lehet kapcsolni, gondoltam hátha akkor a nas-ban is

cmdr PETER W. VOLKOV

(#9507) Tonyk válasza [w] (#9506) üzenetére


Tonyk
veterán

FTP-n csak riasztási képet akarsz rögzíteni? Vagy miért az FTP? Video sajna 99.999%-ban nem megy FTP-re, a riasztási képnek meg sok értelme nincs.
Ha IP kameráid vannak, akkor célszerűbb egy ~10-15e forintos rögzítőt rendelni Aliexpressről. Ez már 8-16 cstornát tud rögzíteni (TCP/IP vagy NETIP protokollal), nincs vele szívás. Pl.: [link]

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9508) [w] válasza Tonyk (#9507) üzenetére


[w]
őstag

gondoltuk egy levedlett nas még csak jó lesz ilyen célra...

furcsa és röhejes, hogy a közvetlenül routerre kötött usb diszk esetén elsőre pikk-pakk megy a rögzítés, nem hiszem el hogy egy szofisztikáltabb eszközön meg nem :(

ne mondd már, hogy az események rögzítésének nincs értelme! miért, ha nvr van akkor van értelme? :F

cmdr PETER W. VOLKOV

(#9509) Tonyk válasza [w] (#9508) üzenetére


Tonyk
veterán

ne mondd már, hogy az események rögzítésének nincs értelme!
ezt írtam, értelmezd: "riasztási KÉPNEK meg sok értelme nincs"

Írtam miket nézz meg, helyette inkább gyorsan belekötöttél olyanba , amit csak értelmezni kellett volna. Legyen akkor neked igazad. Peace!

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9510) arty válasza [w] (#9508) üzenetére


arty
veterán

a router usb kombo is ftpn megy? tuti nem smb?

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#9511) [w] válasza arty (#9510) üzenetére


[w]
őstag

tuti FTP, csak abban opció, hogy kapcsolsz-e TLS-t vagy nem és mivel TLS nélkül működik ezért feltételeztem, hogy ezt a protokolt egy nas-on is lehet kapcsolni

disclaimer: a rendszer nincs interneten, kábelen kívül nincs hozzáférési pontja, mielőtt páros lábbal áll belém valaki a titkosítás hiánya miatt :D

cmdr PETER W. VOLKOV

(#9512) [w] válasza Tonyk (#9509) üzenetére


[w]
őstag

intelligens ember erre inkább nem reagál, de ha első körben elolvastad volna úgy rendesen, hogy mi a probléma, akkor nem viszed magad félre és nem másra kened a félreértést

cmdr PETER W. VOLKOV

(#9513) arty válasza [w] (#9511) üzenetére


arty
veterán

sftp/ftps - ezek a titkosított ftp változatok. sima ftp lényege, hogy 0 titkosítású, még belépéskor a jelszavad is sima szövegként megy..... tehát bárhol/bármi is használt TLS-t a nas-on, annak az ftp szolgáltatáshoz BIZTOSAN nincsen köze, mert az ftp protokoll önmagában erre képes :)

kamera és nas is egyazon router lan portjain ül, azonos hálózatban, vezetéken?
kamerák nem wifisek? (sajna nálam volt olyan telekom router ami a wifit izolálta a vezetékes lanom-tól :( )
kipróbáltál több ftp szerver programot is a nas-on? vagy csak a beépítettet? (érdemes lenne más programot is megnézni ill. a portokkal variálni, anonym ftp-re állítani a szolgáltatást, hátha ugy "bemegy" a kamera, stb) - egyelőre ennyi az ötletem :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#9514) gduck válasza john_trapéz (#9493) üzenetére


gduck
addikt

Bocsi. Kicsit el voltam veszve. :( Viszont most jelent meg a 4.0.5, azt már befordítottam. ;) Megpróbálom a héten összerakni leírással, viszont jövő héten elején nem leszek számítógép közelben, így "támogatás nélkül" lehet csak jövő hét vége felé rakom fel.

Még egyszer bocsi. :R

(#9515) [w] válasza arty (#9513) üzenetére


[w]
őstag

na, ma annyi szerencsém volt, hogy egy firmware frissítés a kamerán átlendített a titkosítás problémán :DD

viszont most az az új hiba, hogy "452: Failed to create folder. Please check: If your FTP server is full. If you have permission to create folder.", tehát olyan, mintha nas-on nem jól osztottam volna jogosultságot, pedig az annyira primitív, hogy nem lehet elszabni... :(((

írtam a reolink-supportnak, de egy ilyen 1000éves cucchoz már nem fognak konyítani

szerk.: azt, hogy az FTP-nek köze van a TLS-hez onnan tudom BIZTOSAN, hogy a logban kiírja: FTP started with TLS

[ Szerkesztve ]

cmdr PETER W. VOLKOV

(#9516) Tonyk


Tonyk
veterán

.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9517) [w] válasza [w] (#9515) üzenetére


[w]
őstag

amikor a share-t public-ra állítom, akkor viszont tudja írni is a kamera, szóval a megosztásoknál van valami gebasz!

nem tudja, a hiba továbbra is fennáll :DDD :O

[ Szerkesztve ]

cmdr PETER W. VOLKOV

(#9518) arty válasza [w] (#9515) üzenetére


arty
veterán

Akkor az nem FTP, hanem FTPS. Az FTP az titkosítatlan protokoll.

Ha van rá lehetőséged, konfigold át a kameráid sima FTP-re, első körben... (és a nas-t konfigold eszerint)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#9519) [w] válasza arty (#9518) üzenetére


[w]
őstag

ezen már túl vagyok, firmware frissítés megoldotta a titkosítás problémáját, egyedüla xyzel-lel nem kompatibilis a dolog, mással működik

cmdr PETER W. VOLKOV

(#9520) arty válasza [w] (#9519) üzenetére


arty
veterán

zyxelen különféle FTPS alkalmazások futhatnak, ha a gyárival/egyikkel nem oké, próbálj másikat...

vagy b.) állítsd át a kamerát! nem tudom elképzelni, hogy FTPS támogatott, a sima FTP/SMB ellenben nem! (és hogy a routereden FTPS fusson, amivel működött a kamera.... nos, nekem az is fura... persze nem ismerek minden routert, de az FTPS nem egy elterjedt megoldás, ritkán használt/támogatott sokminden máshoz képest)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#9521) Tonyk válasza arty (#9518) üzenetére


Tonyk
veterán

Megnéztem ezt a TLS-t

Parancs:    AUTH TLS
Válasz:    234 AUTH TLS OK.
Állapot:    TLS inicializálása...
Hiba:    GnuTLS hiba -8: A packet with illegal or unsupported version was received.

Régi a TLS verzió, vagy az adott verzió nincs implemetálva. Megoldás van a problémára te és én is leírtuk már korábban.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9522) [w] válasza arty (#9520) üzenetére


[w]
őstag

mutatom, ezt tudja a kamera:

és ez tudja a router (nem saját kép, most nem férek hozzá!):

akkor ez nem FTPS? vagy FTP over TLS?

[ Szerkesztve ]

cmdr PETER W. VOLKOV

(#9523) arty válasza [w] (#9522) üzenetére


arty
veterán

ftps, röviden :) de a kamerádon is és a routereden is az ftps kikapcsolható, azaz sima ftp-ként mehet a filecopy. a zyxel nason pedig a gyári ftp app eleve nem ftps képes... hanem sima ftp eleve, alapból.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#9524) [w] válasza arty (#9523) üzenetére


[w]
őstag

ha a gyári ftp azt mondja: "FTP started with TLS.", az mit jelent?

cmdr PETER W. VOLKOV

(#9525) arty válasza [w] (#9524) üzenetére


arty
veterán

nsa 325öd van? :D
hol mond ilyet?????

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#9526) [w] válasza arty (#9525) üzenetére


[w]
őstag

elég szar, hogy napok óta hülyének nézel, először hogy a kamera nem tud FTPS-t, főleg meg a router nem, de még mindig nem volt elég :F

már 2 helyen is leírtam, hogy a logban is látszik, de kipróbáltam filezilla-val és a totalcommanderben is gyönyörűen naplózódik (offsite van a vas, majd ha holnap a közelébe érek azt is befotózom)

senkinek nem esik jól és nem segítség, ha folyamatosan kétségbe vonod az állításait, ez nem vezet sehova :(

cmdr PETER W. VOLKOV

(#9527) arty válasza [w] (#9526) üzenetére


arty
veterán

paranoiás vagy, nem néztelek hülyének, kérdezgettelek, próbáltam feltérképezni a setupod.

emellett furcsálltam az ftps támogatást, a saját eszközeim nem tudják-támogatják.

ez pl a gyári ftp a nason:

nyomát se látom az ftps támogatásnak.

ha erre kapcsolódna a kamerád ftp vel (nem ftps el), 100% h menne.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#9528) [w] válasza arty (#9527) üzenetére


[w]
őstag

de baszki folytatod és akkor én vagyok a paranoiás? te komolyan élvezed ezt? :F

"nyomát se látom az ftps támogatásnak."

tehát neked nincs, akkor másnak sem létezhet? te trollkodsz és én vagyok paranoiás? :C

naplóban mit ír, amikor elindítod az ftp-t?

egyébként már rég feladtam ennek az ftp-nek a gatyába rázását, most már csak arra vagyok kíváncsi meddig vagy hajlandó elmenni! :D én állítok valamit, te megkérdőjelezel, hozok bizonyítékot, de még akkor is cáfolsz :))

cmdr PETER W. VOLKOV

(#9529) Tonyk


Tonyk
veterán

A packet with illegal or unsupported version was received.

Régi a TLS verzió, vagy az adott verzió nincs implemetálva.
Megoldás van a problémára, leírtam már korábban. :W

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9530) arty válasza [w] (#9528) üzenetére


arty
veterán

szerencséd, hogy felröhögtem, mert ez kezd furába átmenni :D

"tehát neked nincs, akkor másnak sem létezhet? te trollkodsz és én vagyok paranoiás?"

... gondolnám a zyxel nsa325 gyári firmware mindenkinél UGYANOLYAN :D tehát ha nálam nincs FTPS, akkor nálad miért lenne?!

egyébként nagyon nemes gondolat más idejét rabolni.... a fórum arról szólna, hogy segítséget kérsz és kapsz. azabaj, hogy nem magaddal baszol ki, hanem a következővel, akinek majd nem lesz emiatt kedvem segíteni :(

hogy mit CÁFOLTAM ?? :D

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#9531) [w] válasza arty (#9530) üzenetére


[w]
őstag

látványosan nem értesz a témához, az eredeti kérdést sem fogtad fel és még azt gondolod te fogsz segíteni bárkinek is? :D az csak az igazi kibaszás, ha te akarsz egy következőnek segíteni :C

azért sikeresen eljutottál odáig, hogy:

"tehát ha nálam nincs FTPS, akkor nálad miért lenne?!"

nem tudom miért van, de ha olvasni sem tudsz rendesen, akkor már végképp nem értem mit keresel itt :(

Connect to: (2023.12.16 10:54:18)
hostname=192.168.1.2
username=admin
startdir=
192.168.1.2=192.168.1.2
USER admin
331 User admin OK. Password required
PASS ***********
230 OK. Current restricted directory is /
SYST
215 UNIX Type: L8
FEAT
211-Extensions supported:
 EPRT
 IDLE
 MDTM
 SIZE
 REST STREAM
 MLST type*;size*;sizd*;modify*;UNIX.mode*;UNIX.uid*;UNIX.gid*;unique*;
 MLSD
 TVFS
 ESTP
 PASV
 EPSV
 SPSV
 ESTA
 AUTH TLS
 PBSZ
 PROT
 UTF8
211 End.

lezártnak tekintem a "lehet-e a TLS-t kikapcsolni" kérdést, mert egyszerű válasz helyett addig terjedt az értelmi képességed, hogy - idézem TŐLED:
"nem tudom elképzelni, hogy FTPS támogatott" - és mégis támogatott volt...
"és hogy a routereden FTPS fusson" - tádááám, láthattad
"tehát ha nálam nincs FTPS, akkor nálad miért lenne" - hát ezzel is besültél

HA értetted a kérdést, akkor a segítség annyi lett volna mindössze, hogy "nem, ne is próbáld!" (vagy igen, így és így), na ehhez képest olvasd vissza magad... :(

cmdr PETER W. VOLKOV

(#9532) arty válasza [w] (#9531) üzenetére


arty
veterán

ahogy gyanítottam, sajnos ez kóros paranoia :( bár hamarabb észrevettem volna.... de mostmár mindegy.

- értettem az eredeti kérdésed, de arra nem tudok választ, ezért gondoltam, hogy alternatív megoldást keresünk inkább

- nálam tökéletesen működik az FTP, képes voltam bekonfigolni szerver és kliens oldalon, te szenvedsz itt napok óta :) akkor ki is ért mihez?

- hogy kinek és mennyit segítettem... nos a topik keresője nem hazudik :) nem tudtam mindenkinek segíteni, de megpróbáltam, a szándék mindíg megvolt. nyilván jobb lett volna, ha mindig mindenkinek első hsz-ére az első hsz-em maga a megoldás, a világ nem így működik.

- hol írja a felület, log, hogy a beépített FTP nem működik FTP szerverként (tls nélkül)? mi utal számodra itt arra, hogy ez egy kizárólagosan FTPS szolgáltatás és semmi más? (oké, támogat FTPS-it is ezekszerint, ezt nem tudtam, hiszen a GUI-n ennek nincs nyoma!)

- az FTP kliensben (esetedben a kamerán futóban) ki kell kapcsolni a titkosítást és woálá! de ezt már a legelején leírta Tonyk (és aztán én is), sajnos utána a screenshotodon látszott, hogy nincs FTPS explicit kikapcs, csak FTPS explicit bekapcs a kamerán...

- hogy pontosan min akad el a kamerád/ftpkliensed, nem tudom, de azt próbáltad, hogy új certet generálsz a nas-on? csak mert ha ezt beállítod, utána az FTPS is ezt használja:

hátha csak régen generáltad, rossz IP-re, lejárt, stb.... (és nem a TLS1.2 a baj)

---

nem tudom elképzelni, hogy FTPS támogatott" - és mégis támogatott volt... -> szuper, tehát mostmár biztosan tudjuk, hogy támogatott, hurrá!
"és hogy a routereden FTPS fusson" - tádááám, láthattad -> szuper, akkor ezt is kizártuk, nem néztél el semmit, hurrá!
"tehát ha nálam nincs FTPS, akkor nálad miért lenne" - hát ezzel is besültél -> ez nem a besülés vagy nem besülés, nem verseny, hogy ki tudja jobban a másiknál... megmutattad nekem, hogy extensionként a gyári FTP támogat FTPS-t is, ez GUI-n nem konfigolható, tehát a szerver mindig felajánlja az opciot, amit sajnos a kamerád mindenképpen használna is, de valami miatt nem megy neki ... újabb dolog tisztázva! így lehet hibát felderíteni, lépésről lépésre. nőjj már fel az isten szerelmére és hanyagold a paranoid hisztid, KÉRLEK! .... :W

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#9533) arty válasza arty (#9532) üzenetére


arty
veterán

persze a cert generálásnál van sok opcio es kombó, lehet kísérletezni, hátha lesz amit megeszik a kamera.... (azt nem tudom h a könyvtár írhatóságához lehet e köze ennek... de erre írtam az anonymftpvel kísérletezést, az is egy esély!)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#9534) kg.andras


kg.andras
csendes tag

Üdvözletem!
Hdd csere után szerettem volna felrakni a mijzelf repo-t, de elakadtam. A csomagok listájában felinstalláltam, de ez után ha a frissítésre nyomok, továbbra sem látok egyetlen csomagot sem a repo-n kívül. A transmission-t szerettem volna felrakni.
Régen megjelet a csomaglista, most nem értem hogy miért nem?

[ Szerkesztve ]

(#9535) joydrv


joydrv
tag

NSA325v2-ben használható 8-10-12 Tb-os HDD? :DD
Ha valakinek megy benne megmondaná milyen típus.

[ Szerkesztve ]

(#9536) kgyurma


kgyurma
csendes tag

Sziasztok, a NAS-omban az internal volume "Down" státuszba került, az első vinyó ledje pirosan világít, a második zölden. Mindkettő 2 TB-os és összfűzve vannak (JBOD típusú a kötet). Nem értek a linuxhoz, a NAS-t csak alapfunkcióiban használom: Transmission, Media server, tárhely, bár már kb 10 éve, azóta hozzá se kellett nyúlni. Most kicsit úgy érzem, hogy itt a vég, de hátha mondtok olyan tippeket, amivel esetleg az adatokat leszedhetem a vinyókról, vagy netán a kötetet visszaállítsam healthy-re.

Scan-t futtattam (repair nélkül), annak ez az eredménye:

Firmware:
Package manager megszűnt létezni:

Szóval kérlek, ha van valami ötlet, szívesen fogadnám, köszönöm.

(#9537) gduck válasza kgyurma (#9536) üzenetére


gduck
addikt

Én egy másik tápegységgel kipróbálnám, hátha csak táp gondja van ;) Vinyók felpörögnek?

[ Szerkesztve ]

(#9538) Tonyk válasza kgyurma (#9536) üzenetére


Tonyk
veterán

Lehető legrosszabb verziót választottad a JBOD összefűzést. Sajnos esélyes, hogy mindkét kötet tartalma ugrik, mert hogy említed, hogy nem értesz hozzá. Elméletileg a nem meghibásodott lemez tartalma menthető lehet, de ehhez tornázni kellene.
Soha ne fűzz össze JBOD-ba semmit! Értelmetlen. Inkább legyen két kötet, ha ott megdöglik az egyik a másikkkal semmi gond. A jelenlegi felállás viszont nem ilyen... :(

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9539) CheGhost válasza lverti (#9293) üzenetére


CheGhost
aktív tag

Helló!
Egy (szerk.: egy és egy negyed) év után sikerült elérnem oda, hogy újra foglalkozzak a dologgal...
Igazad volt, a kwboot-os debrickelés után még a memóriába kellett írni a szükséges dolgokat. Azaz bebrick után ugyanúgy végigcsinálni, mintha most kezdeném. :DDD
Emellett a legfrissebb uboot (23.05.2) hiba nélkül felment.
Köszönöm az ötletet és a segítséget! Nagy megkönnyebbülés végre működni. :)

[ Szerkesztve ]

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#9540) Peteed


Peteed
friss újonc

Sziasztok!

Van egy Zyxel NSA325v2-m, immár kb. 10 éve. Régen használtam, de most ismét sor került rá. Meglepődve tapasztaltam, hogy kb. semmilyen gyári támogatás nincs már rá, ill. biztonsági aggályok is felmerülnek az SMBv1 protokoll miatt.
Teljesen hozzá nem értő vagyok, ezért lenne pár kérdésem. Próbáltam visszaolvasni, de nagy része számomra kínai volt, így kénytelen voltam ide írni és hozzáértők segítségét kérni.

Ami számomra fontos lenne, hogy a jövőben tudja:
- Letöltés (most Transmission megy 1000 éves felülettel, kb 0 beállítási lehetőséggel és ki tudja meddig működik)
- Médiaszerverként működjön (jelenleg működik, TV-n tudom nézni róla a tartalmakat (Twonky, dlna), ámbár jobb lenne egy tetszetősebb felület, mert jelenleg a NAS-ra semmi más szervert, pl. Plex-et sem lehet rátenni)
- Biztonsági kamera felvételének mentésére szeretném a jövőben használni, nincs még konkrét típus.
- Egyéb adatmentésre (leginkább fotók, videók, doksik) , de gondolom ezzel nem lenne gond, 1 HDD van csak benne most, erre a célra betennék egy másodikat, nem Raid-ben, teljesen függetlenül használnám a másiktól.

A kérdéseim:

1. Biztonság - Ha már a gyártó nem támogatja tovább, a fent említett SMB1protokoll miatt érdemes lenne-e, vagy lehet-e másik firmware-t tenni rá? Olvastam openWRT-ről, meg OMV6-ról, de csak sejtem, hogy ezek fimware-ek lehetnek. Ha megvan, hogy mit kell ráraknom, leírás alapján nagy valószínűséggel megoldom, nem félek tőle, de ha fogalmam sincs mit kell, úgy nehéz. Ilyen megoldás megoldhatná a biztonsági sebezhetőséget? (nem is feltétlen a tárolt adatokat féltem - ámbár annak sem örülnék, ha elvesznének, vagy lekódolnák - , hanem az egyéb, ugyanarra a hálóra kapcsolódó eszközöket, azokon lévő dolgokat)

2. Ha lenne rajta másik Firmware, nagyobb szabadságom lenne, hogy milyen app-ot futtatok rajta? Pl .Transmission helyett más, Plex stb menne?

3. Ha kivenném belőle a HDD-t, olvastam, hogy jó eséllyel máshol olvashatatlan lenne, adatvesztés szinte 100% . Tényleg így van? Egy külső HDD-re kéne előtte mindent lementenem? (most 1 db HDD, JBOD, belső kötet)

4. Ha azt mondjátok macera az egész, folyamatos szívás vagy nem megvalósítható, tudnátok ajánlani valami eszközt, amivel ki tudnám váltani a fent leírt feladatokra? Olvastam routerre kötött HDD-ről is (openWRT-vel) stb, ámbár ebben sincs tapasztalatom, sőt olyat se láttam még aki ilyet látott működni :). Ha már van NAS-om abból szeretném a legtöbbet kihozni, egy PCt- nem szeretnék erre fenntartani, pedig ismeretségi körömben van akinek ez a tökéletes megoldás. (ő nem akart NAS-ra költeni, PC-je meg volt)

Előre is köszönöm ha valaki veszi a fáradtságot és válaszol a láma kérdéseimre, mint látjátok nem vagyok informatikus, sima user, nulla programozói, Linux tapasztalattal ráadásul fogalmakkal sem vagyok tisztában. Frissítgetni, telepíteni tudok, leírás alapján bármit megoldok. Apró probléma, hogy azt sem tudom mit kéne megoldanom, hogy tudja, a NAS azt, amit szeretnék.

Üdv, Péter

(#9541) arty válasza Peteed (#9540) üzenetére


arty
veterán

amiket írtál, azok korlátozottan megvalósíthatóak. van viszonylag nem régi transmission, minidlna, ill pl ha a kamerád tud FTP-re menteni, akkor arra is jó lehet a cucc

1.) ne tedd ki az internetre ;) minden más fw csak hozzáértőknek ajánlott.

2.) az igazi korlát szerintem mára a CPU... régi, régi ARM utasításkészlet, korlátozott app kínálattal

3.) van megoldás a nas hdd olvasására linux alatt. párszor leírta itt talán Tonyk is a hogyant

4.) szerintem jól használható ma is. nekem ffp van rajta, ill az emlitett frisebb transmission ( 6-8-10MB/s a torrent letöltése, ha nincs sok aktiv torrent... ), minidlna és jól kiszolgálja a tévéim médialejátszóit (lg oled), ill jó SMB szerver a KODI-ra a htpc-n. kamerám nincs, de FTP szervert gondolom van kamera ami támogat, ha jót veszel, ezzel se lesz gond.

ami a buktató: 2024-ben FFP/appok telepítése.... ez idén már jóval nehezebb, mint amikor aktiv közösség segítette a dolgot :) biztosan sokat kell olvasnod itt a topikban is és máshol is. node, mit veszíthetsz? ;)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#9542) junkpod


junkpod
nagyúr

Ma estére valami behalt a nasban. Ha bekapcsolom folyamatosan azt csinálja, hogy elindul, hallom, hogy felpörög a vinyo(k), majd leáll és újraindul. Ezt csinálja ki tudja mióta. Eléggé meleg érintésre a vinyok külseje.
Mi lehet ez? :O

Box's don't touch!

(#9543) Tonyk válasza junkpod (#9542) üzenetére


Tonyk
veterán

Tápot próbáld meg kicserélni egy teszt erejéig.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9544) junkpod válasza Tonyk (#9543) üzenetére


junkpod
nagyúr

Gondoltam erre én is, 2 vinyo van benne, biztos az indításkor az áram felvétel nagy.
Remélem ez nem tette tönkre a vinyokat.

Box's don't touch!

(#9545) junkpod válasza Tonyk (#9543) üzenetére


junkpod
nagyúr

Vettem új tápot, de nem változott semmi. Szétszedtem. Még lemezek nélkül, terhelés mentesen is folyamatosan újraindul.
Látható hibája nincs, látszólag a kondik is normálisak. A zöld ledek egyike sem világít. Csak a kék power, ami villan egyet és indul is újra.
Létezik esetleg valami rescue image amivel lehetne próbálkozni?

Box's don't touch!

(#9546) junkpod válasza junkpod (#9545) üzenetére


junkpod
nagyúr

hát resetelni nem lehet, hiába tartom nyomva... FW usb-re sem reagál... Asszem venni kellene egy új bármit. Ha bármi más NAS-t veszek, akkor belerakva a hdd-ket, olvasható marad rajta a tartalom?

Box's don't touch!

(#9547) Tonyk válasza junkpod (#9546) üzenetére


Tonyk
veterán

Venni igazán kár volt tápot, valahonnét kérni kellett volna egy próbára egy kompatibiliset.

Ha bármi más NAS-t veszek, ...

Szinte biztosan nem, hacsak az nem valami Zyxel féle 32x széria (ami már nincs forgalomban). Linux alatt életre lehet kelteni a őket, ha láttál már linuxot. Szerencsésebb esetben még win alatt is egy EXT4 readerrel. Mond, hogy nem fűzted őket össze JBOD-ba vagy RAID-0-ba?!
Tuti nem vennek már ilyesmi nast, hanem valami épített megoldásban gondolkodnék x64 alapokon. Kb árban ott vagy csak a támogatottság végtelenre emelkedik. pl: ilyenekből : [link] , aprón is találsz ilyet: [link] pl: [link]

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9548) junkpod válasza Tonyk (#9547) üzenetére


junkpod
nagyúr

Hát szándékosan nem fuztem össze semmit. Raid biztosan nem volt. Jbod nem tudom mi. Valami jbod szöveg volt kiírva de szándékosan biztos nem vontam össze semmit.
2 vinyo, mindegyiken külön mappák amik között masolgattam fájlokat, mc alól simán drive és mappa struktúra volt. Mindkét vinyon volt egy kodszam nevű mappa amin belül voltak a létrehozott mappák.
Később lehet majd fejlesztek, de egyelőre lőttem egy használt 326-ost. Ez a legegyszerűbb, főleg ha adatokat is szeretnék.
Mire figyeljek, hogy csináljam, hogy az új eszköz ne törölje, de olvassa a régi adatokat?

Box's don't touch!

(#9549) Tonyk válasza junkpod (#9548) üzenetére


Tonyk
veterán

A gond az, hogy a rendszer ez első lemezre települ. Tehát ez az új nas azt valószínűleg majd formázni akarja.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9550) junkpod válasza Tonyk (#9549) üzenetére


junkpod
nagyúr

akkor szerezni kell egy kölcsön vinyót, arra telepítem a rendszert, majd berakom a régi elsőt, amiről elkészítem a mentéseket, ezután vissza a régi első az első helyre és újra rendszer install?
Így működhet? Másodiknak berakott lemezen látni fogom a fájlokat?

Vagy inkább szerezzek egy USB-s rack-et, amit rádugok egy linuxos gépre és azon keresztül lementem az adatokat? Van egy amlogic boxom amin linux fut és MC-t is tudok indítani rajta, talán azon keresztül elérem? Vagy inkább USB-ről indítsak egy Linuxot a laptopon? Vagy csak dugjam rá a win11-es laptopra?
Tanácstalan vagyok vagy mégsem?

Box's don't touch!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.