Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9151) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Jól megszivatott ez a rohadék, még vagy 5 symlink kellett és még 3 cuccot külön telepítenem, de most itt tartok. :D

root@NSA325-v2:~# /ffp/start/minidlna.sh start
Starting minidlna...parsing error file /ffp/etc/minidlna.conf line 8 : user=minidlna
parsing error file /ffp/etc/minidlna.conf line 52 : tivo_discovery=bonjour
done! [ OK ]

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#9152) Tonyk válasza Agyzuzo (#9151) üzenetére


Tonyk
veterán

A symlink nem fogja a problémáidat megoldani minden esetben. Ha eseteg újabb csomagot kér mint amint összelinkesz, akkor lehetnek kompatibilitási gondok, mert pl a régebbi nem tartalmazza azt a függvényt, stb, stb.
Szóval inkább csomagot telepíts, mint linkelsz.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9153) Agyzuzo válasza Tonyk (#9152) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Remek. :D Egyelőre most ott tartok, hogy a minidlna fut, de nem akarja látni a file-okat.
Mennyire kell pontosan megadni hogy hol keresse ezeket és mennyire kavarhatnak be az elnevezések? Ékezeteket nem használok, de szóközöket pl. igen (tehát a filmek címe így van írva pl. "Dragonheart (1996)").

media_dir=V,/i-data/md0/
media_dir=V,/i-data/md1/
media_dir=V,/i-data/4fba51e1/
media_dir=V,/i-data/8ad01065/

Így próbáltam beírni a 2 merevlemezt (ezeken belül van egy csomó almappa a filmekkel, rendszerezve), de cseszik bármit is találni a http://192.168.1.170:8200/ oldalon folyamatosan 0 marad a video files szám.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#9154) Tonyk válasza Agyzuzo (#9153) üzenetére


Tonyk
veterán

md0 és md1 nem megosztás, hanem kötet. Ez így nem jó!

media_dir=V,/i-data/4fba51e1/
media_dir=V,/i-data/8ad01065/

ezek meg ugyanúgy az md0 és md1.. felesleges 2x ugyanoda küldeni. 2x tovább tart + duplikálódik a találat. Tehát vagy az első kettő lenne jó vagy a második kettő

tehát ha pl az md0/Filmek alatt vannak , akkor
media_dir=V,/i-data/md0/Filmek

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9155) Agyzuzo válasza Tonyk (#9154) üzenetére


Agyzuzo
addikt

És hogy adom meg ha van szóköz az elnevezésben?
Pl. media_dir=V,/i-data/md0/Magyar Filmek
Mert ez így nagyon nem tetszik neki, errort dob rá...
(Amúgy nem egyszerre adtam meg neki ezt a 2 sort, hanem egyszer egyiket, aztán a másikat, de egyikre se csinált semmi)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#9156) Tonyk válasza Agyzuzo (#9155) üzenetére


Tonyk
veterán

a space elé teszel egy \ jelet

media_dir=V,/i-data/md0/Magyar\ Filmek

Ha ez nem teszik neki, akkor a próba szokásos ' ' jelekkel
media_dir=V,/i-data/md0/'Magyar Filmek'

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9157) Agyzuzo válasza Tonyk (#9156) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Se a \, se a ', se a " nem segített. :( De igazából ha csak olyan mappát hagyok ott ami nem szóközös (pl. media_dir=V,/i-data/md1/Kaland) akkor se csinál semmit... Lehet itt már a symlinkelés miatt bukik a dolog?

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#9158) Tonyk válasza Agyzuzo (#9157) üzenetére


Tonyk
veterán

Most csak beírtad az útvonalat a .conf-ba, elmentetted és várod a csodát vagy nyomtál neki egy: /ffp/start/minidlna.sh rescan -t is?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9159) Agyzuzo válasza Tonyk (#9158) üzenetére


Agyzuzo
addikt

/ffp/start/minidlna.sh stop, config átírás, /ffp/start/minidlna.sh start, utána /ffp/start/minidlna.sh rescan - semmi... Tényleg nem értem, pedig ott vannak a file-ok:

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#9160) Tonyk válasza Agyzuzo (#9159) üzenetére


Tonyk
veterán

Vagy tedd újra (symlinket töröld) és telepítsd rendesen vagy logolást debugra és logot elemezz, hátha ott van valami.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9161) Agyzuzo válasza Tonyk (#9160) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Hát ebből semmi nem derül ki...

És ez debug módban...

Symlinkek törlése elég simán MC-ből? Lehet az 1.3.0-ás minidlna verziót nem kéne erőltetnem?

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#9162) Tonyk válasza Agyzuzo (#9161) üzenetére


Tonyk
veterán

1.3.0 teljesen jó, de a logban 1.0.24 van :F

/ffp/bin/minidlna -V

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9163) arty válasza Agyzuzo (#9161) üzenetére


arty
veterán

#8309-ben összeszedtem mi kell a minidlnahoz, ezeket tonyktol szedheted le (első hsz ben a link a tárhelyéhez)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#9164) Agyzuzo válasza Tonyk (#9162) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Bakker, tényleg... Valamiért a minidlna-1.3.0-arm-0.txz telepítésénél folyamatosan ebbe futok bele. Leszedtem a funpkg -r-el ezt a csomagot és felraktam a minidlna-1.2.1-arm-2.txz-et, az meg valamiért normális verziót írt és most valami mintha történne:

Bár itt áll 13-on jó ideje, ami megint gyanús... :D

arty: köszi a tippet, lehet végigmegyek az egész listán, csak előtte gondolom le kéne nyesnem mindent(?) - van erre valami jó megoldás, mert úgy vettem észre nem igen szereti feltenni ugyanabból az új verziót ha egy régi már fel van rakva.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#9165) junkpod


junkpod
nagyúr

Nagy mennyiségű adatot akarok kimasolni külső usb HDD -re, majd azt rendszeres időközönként frissíteni.
Ha terminálban MC -vel elinditok egy másolást és közben a pc elalszik akkor leáll a másolás is.
Ha rsync parancsot inditok terminálban az is leáll ha kilépek vagy végig csinálja?

Box's don't touch!

(#9166) krealon válasza junkpod (#9165) üzenetére


krealon
veterán

A linuxos
screen
parancsnak nézz utána.

(#9167) junkpod válasza krealon (#9166) üzenetére


junkpod
nagyúr

command not found :(
Amúgy ha a mobilos appban indítok egy másolást az addig csinálja míg le nem fut, attól függetlenül, hogy kilépek-e belőle vagy sem.

Box's don't touch!

(#9168) junkpod válasza junkpod (#9165) üzenetére


junkpod
nagyúr

most látom, a backup planner tud rsync módot is. futok vele egy kört, kipróbálom...

Box's don't touch!

(#9169) Stevexx77


Stevexx77
újonc

Sziasztok!
Volt egy kis időm, megnéztem a leírásban lévő infokat. Letöltöttem az ffp-t. Tonyk csomagjaiból a 2.93 -as Transmissiont, amit telepítettem funpkg-al. De változást nem látok, mit rontottam el vagy hagytam ki? Csak a torrentet akarom életre lehelni, hogy működjön.

(#9170) arty válasza Stevexx77 (#9169) üzenetére


arty
veterán

gyári transt leszedted? (GUI-n látszik a packages alatt?)
fut is a trans293?
/ffp/start/transmission.sh status
verzió?
/ffp/bin/transmission-show -V

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#9171) nandozo


nandozo
tag

Sziasztok,
Az lenne a problémám, hogy reset (1 beep, 2 beep -es is megtörtént) után sem tudom átállítani az admin jelszót, illetve nem tudok felvenni új felhasználót sem.
ffp van fenn, ssh-n csatlakozva passwd -vel tudok változtatni a jelszavakon, de azt a NAS webes felülete nem 'fogadja' el.
Gyanúm az, hogy megváltozott a háttérben a felhasználókat/jelszavakat tartalmazó file hozzáférhetősége (gondolom akkor amikor root-ként ssh-ból módosítottam azt) és emiatt nem tudja a webes felület módosítani.

Tud abban valaki segíteni, hogy hol lehet elérni a NAS-on ez(eke)t a file(oka)-t? Mert akkor ezt a hibalehetőséget ellenőrizni tudnám...

Másik problémám a syncthing - eddig szépen működött, de valamelyik frissítés olyan módosítást tartalmazott ami miatt nálam elérhetetlenné vált a webes felület.
Odáig eljutottam, hogy lecseréltem egy régebbi verzióra ami úgy tűnik mintha menne, de mégsem... Próbálkoztam megőrizni a régi ID-t de már ezt is elengedtem és az indexen kívül törtöltem már az azonosítót is.
(backup van)

Előre is köszönöm a segítséget, és ha pontosabb információk szükségesek akkor igyekszem azokat kiszedni a NAS-ból.

(#9172) nandozo válasza Agyzuzo (#9164) üzenetére


nandozo
tag

Szia,
Nekem symlink működik, viszont csak a 'video' könyvtár alá szoktam bepakolni dolgokat. Csak sejtés, hogy eredendően a nas beállításaiban történő 'megosztás' onnan indul - és ez okozhat problémát...

(#9173) Stevexx77 válasza arty (#9170) üzenetére


Stevexx77
újonc

Érdekes. Elsőre azt írta, hogy fut, ki is írt utána még valamit 3507? A verzióra viszont hibát dob - can't load library 'libevent 2.0.so.5'
újra indítás után viszont már azt írja, hogy nem fut a transmission.

(#9174) arty válasza Stevexx77 (#9173) üzenetére


arty
veterán

#8309 es hszt nezd meg ;) nekem is hianyzott a fuggoseg....

topik nyito hozzaszolasabol lekapod, felrakod nasra es installod a parancsal amit irok az emlitett hsz ben

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#9175) Stevexx77 válasza arty (#9174) üzenetére


Stevexx77
újonc

Köszönöm. Este az 1122hsz-ből indulva (Tonyk) sikerült mindent felpakolnom amit hiányolt. Tm elindítva, fut. Eddig pipa. :) Viszont úgy néz ki nem ezzel volt a gond :(( Ugyanis Port closed , és áll. Azóta a routert, modemet állítottam, semmit nem értem el.... Viszont beugrott valami. Nem lehet, hogy szolgáltatónál (Vodafone) történt valami?? Júliusban volt valami átállás náluk, nagyjából klappol az idő amikor megállt a torrent...

(#9176) Tonyk válasza Stevexx77 (#9175) üzenetére


Tonyk
veterán

Publikus ip-d van vagy natolt? (Routerben WAN-nál lévő szám egyezik-e a whatismyip.com-on kijelzettel?
Portforwardok jól vannak beállítva? Jó port jó helyre?
Upnp ki van kapcsolva ugye a routerben?
Transmissionben kikapcsoltad ugye a portforward engedélyezését?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9177) Stevexx77 válasza Tonyk (#9176) üzenetére


Stevexx77
újonc

IP egyezik ( Voda modem üzemmódban fut, Zyxel routeren van a külső IP)
Eddig így működött a pF: link
Upnp - kikapcsolva (de próbáltam bekapcsolva is már..)
- Ezt kellett kikapcsolni? Korábban be volt, most kikapcsoltam, de nyugaton a helyzet válozatlan...

(#9178) Tonyk válasza Stevexx77 (#9177) üzenetére


Tonyk
veterán

igen, ezt

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9179) Stevexx77 válasza Tonyk (#9178) üzenetére


Stevexx77
újonc

Most látom, hogy a kép nem ment át. betettem, bár más opció nincs is.
Most kikapcsoltam a random portot is. Továbbra is Off.
A szolgáltatót kizárnám... Letöltöttem a laptopra egy TM 3.0-t. Azon ilyen beállítások vannak, és mégis megy seed/leech link

[ Szerkesztve ]

(#9180) Beni2360 válasza Tonyk (#9178) üzenetére


Beni2360
félisten

Bocs, hogy ide válaszolva írok de nem kaptam múltkor választ.
Beallitottam az időzítő ki-be kapcsolast.
00-08 h minden nap. Most kikapcsol de rabszodikusan kapcsol be. Van mikor 2 napig bekapcsol, ma pl nem. Hol lehet a hiba? :R
Mit kell a minden hányadik napon? kockaba írni?

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9181) Tonyk válasza Stevexx77 (#9179) üzenetére


Tonyk
veterán

Ha az UPNP be van a routeren bekapcsolva, akkor én azt sürgősen kikapcsolnám. Ha ez megvan, akkor TM-ben a Use portforward from my router (UPMP vagy NAT-PMP portátirányítás a routertől) elől vedd ki a pipát! UPNP nem okos dolog, átjáróházat csinálhat a gépedből.
Random port elől is vedd ki a pipát. Adj meg a TM-ben egy portot pl.: 51413. Ezt a portot a routerben a portforwardhoz vedd fel és továbbítsd a NAS-od belső ip címére, ami fix ip címnek kell, hogy legyen (vagy kézzel beállítva a nasban, vagy a router DHCP-jébe felvenni a nas MAC címét és hozzárendelni egy állandó ip-címet (ekkor a nason az ip (és dns) beállítások automatikus beállításon kell, hogy legyenek). Ez azért fontos, mert minden induláskor más ip-t kaphat a nas, a router meg nem a jó címre küldi a csomagokat.
Ezért kérdeztem már először is, hogy a portforward és ip beállítások jók-e.

#9180Beni2360
Valószínűleg azért nem kaptál választ, mert senki nem tudja "Hol lehet a hiba?"

"Mit kell a minden hányadik napon? kockaba írni?"

Manualt nézted már? Kikerestem neked:
https://www.manualslib.com/manual/852711/Zyxel-Communications-Nsa325-V2.html?page=329#manual
1

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9182) Beni2360 válasza Tonyk (#9181) üzenetére


Beni2360
félisten

Igen néztem én oda 1-s írtam.
És van, hogy 2-3 napig bekapcsol és aztán nem. :(
Kikapcsolással nincs gond.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9183) Tonyk válasza Beni2360 (#9182) üzenetére


Tonyk
veterán

közben esetleg nincs valami power loss? Csak ötletelek.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9184) Beni2360 válasza Tonyk (#9183) üzenetére


Beni2360
félisten

Áram ellátásnál ez van bejelölve: Tartsa meg a korábbi állapotot
Ha a rendszer be volt kapcsolva az áramkimaradás idején, akkor az áramkimaradás után, automatikusan újra bekapcsol. Ha ki volt kapcsolva, akkor kikapcsolva marad.
Ezt látom a naplóban: 9h03p után kapcsoltam be
2022-09-03 11:23:01felhasználóinfoFelhasználói adminisztrátor bejelentkezett a Webről!22022-09-03 09:30:25felhasználóinfoA Web felhasználói adminisztrátora kijelentkezett (bérleti időtúllépés)!32022-09-03 09:20:15felhasználóinfoFelhasználói adminisztrátor bejelentkezett a Webről!42022-09-03 09:13:03rendszerinfoAz NTP sikeresen frissült a europe.pool.ntp.org webhelyről52022-09-03 09:13:03beépített szolgáltatásinfoAutomatikus nyári időszámítás beállítás: SIKER62022-09-03 09:12:04beépített szolgáltatásinfoA letöltési szolgáltatás inicializálva72022-09-03 09:11:53rendszerinfoAz automatikus bekapcsolási beállítás módosítása: SIKER82022-09-03 09:11:51rendszerinfoA legújabb firmware automatikus ellenőrzése elindul.92022-09-03 09:11:51rendszerértesítésEgy külső USB-elosztó eszköz csatlakoztatva van.102022-09-03 09:11:32beépített szolgáltatásértesítésAz FTP-kiszolgáló TLS móddal indul112022-09-03 09:11:32rendszerinfoAz NTP sikeresen frissült a europe.pool.ntp.org webhelyről122022-09-03 09:03:46beépített szolgáltatásinfoAz FTP port 21-re változott132022-09-03 09:03:46beépített szolgáltatásinfoAutomatikus nyári időszámítás beállítás: SIKER142022-09-03 09:03:46beépített szolgáltatásértesítésAz NTP szolgáltatás engedélyezve van152022-09-03 09:03:46beépített szolgáltatásinfoAz óra időzónája GMT+0100162022-09-03 09:03:46beépített szolgáltatásértesítésAz NTP-kiszolgáló beállítása „europe.pool.ntp.org”172022-09-03 09:03:46felületértesítésA hálózati port le van tiltva182022-09-03 09:03:44felületértesítésA Network Config beállítása megváltozott192022-09-03 09:03:41rendszerértesítésA DNS-kiszolgáló beállítása megváltozott202022-09-03 09:03:40rendszerértesítésA gazdagépnév beállítása NSA325-V2.212022-09-03 09:03:32beépített szolgáltatásértesítés Az FTP szerver leáll. Ennek nem inkább indulásnak kellene lennie?

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9185) Stevexx77 válasza Tonyk (#9181) üzenetére


Stevexx77
újonc

Köszi. Ezek mind meg voltak... Nem ez volt a baj... bagatell.. süllyedek el szégyenemben. Még írtam is, hogy volt átállás a szolgáltatónál... Beugrott hogy ffp telepítéskor át kellett írni a DNS-t, majd vissza. DNS! Nem változott átálláskor? Nézem a routert, nézem a NAS-t. Dehogynem :W átírom az újra, apply és pörög a TM ezerrel...
Így ez a mappás dolog maradt: link , ezt csak úgy tudtam megoldani, ha a megosztások védelmét ki-be kapcsolgatom, ami nem túl kényelmes. Ha meg leveszem a jelszavas védelmet bárki hozzáfér aki csatlakozik a hálózatomhoz..

(#9186) junkpod válasza Beni2360 (#9184) üzenetére


junkpod
nagyúr

Én ezt azonnal atallitottam "maradjon kikapcsolva" módra.
Áramszünet után általában több kis szünettel indul az áramszolgáltatás, szerintem nem jó dolog boot közben meg 2-3 alkalommal áramszünetbe futni.
Persze ez nem megoldás a problémádra.

Box's don't touch!

(#9187) Beni2360 válasza junkpod (#9186) üzenetére


Beni2360
félisten

:RMeg próbálom, gondoltam a 00h00p-ki, zavar be de ki kikapcsol csak be nem. :W

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9188) nandozo


nandozo
tag

Sziasztok,
Visszatérve a syncthing problémára - egy része a problémának abból adódik, hogy https-hez szeretne kapcsolódni a nas és az elévült/ismeretlen hitelesítő.
Ebben esetleg tud valaki segíteni?
Addig ráguglizok...

(#9189) [w] válasza nandozo (#9188) üzenetére


[w]
őstag

mármint lejárt a tanúsítvány? :F

lehet ez segít

cmdr PETER W. VOLKOV

(#9190) Ákinard


Ákinard
aktív tag

Sziasztok!

Az alábbi gondom adódott:
A 325v2 admin menüjében a packages fülön eltűntek a programcsomagok benne, a "Retrieve list from internet" gombra pedig ezt adja vissza:
"Currently, there are no packages. Please use "Retrieve List From Internet" to update package list."

Az interneten azt írták, hogy az admin mappában a zy-pkgs almappából törölni kell a ZYPKGS fájlt. Majd visszamenni, és a Retrieve gombbal letölteni. Viszont ugyanazt a hibaüzenetet adja vissza...

Tegnapelőtt estig rendben üzemelt, csak kicsit hangos volt, ezért leállítottam. Tegnap kivettem a HDD-ket, gépre dugva megnéztem a HDD-k állapotát HDS-el, (ezt szoktam évi 3-4 alalommal) visszaraktam, és azóta nem megy a Transmission. Akkor láttam ezt, hogy eltűnt a lista.
Viszont nem vagyok nagy bűvész, az admin mappában a megosztások fájlböngészőjével léptem be. Hogyan kellene ezt normálisan? :D

Szerk:
Azóta megosztásként a windowsban felcsatolam az admin mappát és ott törölve is ugyanez lett.

Illetve az alábbi weboldalról letöltöttem egy ZYPKGS fájlt, amivel a lista ugyan megjelent, de a letöltés nem eredményez semmit. Ha ugyancsak erről az oldalról letöltöm a Transmission_2.82_arm_003.zpkg fájlt, akkor sokadjára feltelepül, el is indul, viszont: a torrentek eltűntek (ez ok, új telepítés) viszont a konfigurációs beállításaim megmaradtak. Pl. egyedi sebesség értékek, elérési útvonalak, felcsatolt meghajtók, ismer mindent. Csak az 500 torrent veszett el.

Mit lehetne ezzel kezdeni? Járt már valaki így?
A fenti weboldalról letöltögetett fájlokkal biztonságosan használhatom a NAS-t?

Minden infót szívesen fogadok ebben a témában.
Nagyon köszi!

(#9191) Tonyk válasza Ákinard (#9190) üzenetére


Tonyk
veterán

"Currently, there are no packages. Please use "Retrieve List From Internet" to update package list."

Megszűnt a támogatás...

"Viszont ugyanazt a hibaüzenetet adja vissza..."

Megszűnt a támogatás, ez max addig működött, amíg volt....

"gépre dugva megnéztem a HDD-k állapotát HDS-el"

Felesleges kiszedegetni, van gyári alkalmazás is, de pl ffp alatt is van hozzá alkalmazás. De mivel írod, hogy nem értesz hozzá, ez tornázos mutatvány lenne, de megoldható. Gyári alkalmazást le kell tölteni, be kell másolni a zypkgs könyvtárba a többi mellé, bele kell írni a zypkgs fájlba és telepíthető helyből. Leírások 325, 310 -es topicokban.

"Azóta megosztásként a windowsban felcsatolam az admin mappát és ott törölve is ugyanez lett."

ugyanarról a helyről van szó, tehát tök mindegy hol módosítod.

"A fenti weboldalról letöltögetett fájlokkal biztonságosan használhatom a NAS-t?"

Teljes mértékben.
ugyanakkor a 2.82-es Transmission már lassan 10 éves (ha nem több), azóta kismillió biztonsági hiba lett benne javítva. Szóval a 2.82 esetében, így nem lehet "biztonságos" használatról beszélni. Az utolsó ami errefelé fordítva lett, az a 3.00+ is már vagy két éves. De ehhez megint FFP kellene.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9192) Ákinard válasza Tonyk (#9191) üzenetére


Ákinard
aktív tag

Köszi a választ!

Megszűnt a támogatás, ez max addig működött, amíg volt....


Igen, ez érthető LENNE, viszont 2016-ban szűnt meg a tàmogatás, és 2021-ben is adott még ilyen választ a Zyxel. (Most telón nem tudom előkeresni.) 2020 végén még gond nélkül újratelepítettem. Valami debil oknál fogva 5 évvel később kitörölték a fàjlokat, pedig egy fórumos hsz szerint a szerver megy, más mappák megvannak, sőt ennek a hivatkozott mappàja is, csak már üres.
A HDD állapot ellenőrzésnek utána olvasok. Van valami speciális keresőszó amivel erre a témára rátalálok?
Régen (2014-ben) még gondoltam rá, hogy mókolok vele, de igazából csendben tette a dolgát, engem meg mélységeiben nem érdekelt a lelki világa :-)
Teljes mértékben.
Köszi. Akkor lenyegében vissza tudom mókolni rá, de az 500 torr filet buktam, egyesével fel kell csatolgatni :( Nyilván tudom h egy nem támogatott készülék nem lesz soha teljesen biztonságos, de államtitkokat nem ezen tárolok :D De új eszközbe nem akarok kétévente beruházni, mert amúgy működik, de szándékosan nem támogatják tovább…..

(#9193) Tonyk válasza Ákinard (#9192) üzenetére


Tonyk
veterán

"2021-ben is adott még ilyen választ a Zyxel."

volt, elmúlt...

ftp.zyxel.lv -en ott van az nsa325_v2 könyvtárban minden, ami kellhet.

"Van valami speciális keresőszó amivel erre a témára rátalálok?"

Van: Smart (van ilyen gyári csomag!) vagy smartctl (ffp alatt)

"államtitkokat nem ezen tárolok"

Nem, de a 2.82 TM-je felett át lehet venni az irányítást (emlékeim szerint elég csúnya sérülékenység van benne). Extrém esetben letöltenek neked egy csomó gyermekp*rnót, aztán a TEK meg rádrugja az ajtót. ;)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9194) arfer válasza Ákinard (#9192) üzenetére


arfer
aktív tag

Itt is megtalálható a Zyxel FTP site-jának egy korábbi mentése (itt egy másik, elvileg újabb), talán megtalálod benne, ami kell... Az ftp.zyxel.lv nekem nem elérhető...

[ Szerkesztve ]

(#9195) motrola válasza arfer (#9194) üzenetére


motrola
aktív tag

[link] Régebben ezt az oldalt adta meg nekem az egyik support.

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#9196) Tonyk válasza arfer (#9194) üzenetére


Tonyk
veterán

megy az, lassú, de megy:

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9197) gduck


gduck
addikt

Sziasztok!

Valaki esetleg befordította már a minidlna legújabb 1.3.2-es verzióját? [link] :R

1.3.2 - Released 30-Aug-2022
--------------------------------
- Improved DNS rebinding attack protection.
- Added Samsung Neo QLED series (2021) support.
- Added webm/rm/rmvb support.

1.3.1 - Released 11-Feb-2022
--------------------------------
- Fixed a potential crash in SSDP request parsing.
- Fixed a configure script failure on some platforms.
- Protect against DNS rebinding attacks.
- Fix an socket leakage issue on some platforms.
- Minor bug fixes.

(#9198) arty válasza Ákinard (#9192) üzenetére


arty
veterán

hdsentinel

[link]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#9199) nandozo válasza [w] (#9189) üzenetére


nandozo
tag

Köszönöm a segítséget - ezt elmentem; :DD
openssl req -newkey rsa:2048 -nodes -keyout /etc/zyxel/cert/key/default_key.cer -x509 -days 3650 -out /etc/zyxel/cert/default.cer

(#9200) spiky03


spiky03
veterán

A beépített DDNS-t azt, hogy tudom használni?
Hogy kell beállítani?
Mert lecseréltem az Asus routert egy AX3600-ra és eddig az Asusba épített gyári DDNS-t használtam, de ez ugye nincs a Xioamiban.
Így gondoltam, akkor használnám a NASban találhatót.

Vagy esetleg valaki használ itt ugyan ilyen routert külső DDNS-el?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.