Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9301) (jan) válasza CheGhost (#9223) üzenetére


(jan)
őstag

Szia!

Torrentezni próbáltál openwrt-vel ? van sebbeségben előrelépés a gyárihoz képest ?

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#9302) Tonyk válasza (jan) (#9301) üzenetére


Tonyk
veterán

Itt nem oprendszer és sw., hanem CPU limit van! Ezeket a CPU-kat nem erre tervezték, márpedig torrent iszonyatosan CPU igényes dolog (pláne, ha még titkosítási is van az adott kapcsolaton).

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9303) Zwodkassy


Zwodkassy
senior tag

A gyári Transmission-hoz is van settings.json fájl, vagy csak az FFP-s verzióhoz?
Milyen fájlkezelővel tudom ezt elérni, és szerkeszteni?

(#9304) Tonyk válasza Zwodkassy (#9303) üzenetére


Tonyk
veterán

Van valahol. SSH alól bármivel esetleg winscp-vel.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9305) Zwodkassy válasza Tonyk (#9304) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Hát a

find / -name settings.json

parancs segítségével többet is találtam:
/usr/local/apache/htdocs/adv,/pkg/Transmission/transmission/web/settings.json
/usr/local/zy-pkgs/config/Transmission/settings.json
/usr/local/zy-pkgs/gui/Transmission/transmission/web/settings.json
/i-data/d143f0f4/.system/zy-pkgs/config/Transmission/settings.json
/i-data/d143f0f4/.system/zy-pkgs/gui/Transmission/transmission/web/settings.json
/etc/zyxel/zy-pkgs/Transmission/settings.json

A WinScp-t mintha használtam volna hasonló célra, csak éppen Synology NAS-hoz.

(#9306) Zwodkassy válasza Tonyk (#9304) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Melyik protokoll kell nekem SSH esetén?

(#9307) Zwodkassy válasza Zwodkassy (#9306) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Közben kikísérleteztem a csatlakozást, és jó is lett :-)
És a settings.json fájlt is sikerül szerkeszteni :-)
Köszönet a segedelemért!

(#9308) gduck válasza Zwodkassy (#9307) üzenetére


gduck
addikt

Ne felejtse el a settings.json szerkesztése előtt LEÁLLÍTANI a Tarnsmissiont ;)

(#9309) Zwodkassy válasza gduck (#9308) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Jaja, köszi, de azt már tudtam is, olvastam is.
És műxik is, amit módosítottam, pl. a port 9091-ről másra.
Érdekes, hogy itt max 4 számjegyig működött csak, de mondjuk az 12345 értékkel már nem volt jó.

(#9310) Zwodkassy válasza Zwodkassy (#9309) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

A legutolsó, gyári, 2.82-003 TM-nél újabbat csak FFP alatt lehet felrakni?

(#9311) kg.andras


kg.andras
csendes tag

Sziasztok!
Volt egy áramszünet és azóta nem látom a fájlokat windows alatt. Eddig tökéletesen működött... A NAS-t és a PC-t is újraindítottam, a megosztásokat látom az admin felületen, az smb.conf-ban is minden ott van, a windows alatt is megy az smb 1 protokoll, de mégsem. Mit kellene megnéznem?

(#9312) Janoss


Janoss
csendes tag

Szia!
Sajnos a Win10 már nem támogatja az SMBv1 protokollt.

(#9313) vlevi válasza Janoss (#9312) üzenetére


vlevi
nagyúr

De, támogatja, csak, ha, ha újratelepíted a Windowst, akkor már nem kapcsolja be.
Utólag viszont bekapcsolható, a Windows szolgáltatások között.
[link]
Tudom, csúnya dolog, meg nem kellene már használni, de, mivel az NSA325-ben az van, és nincs kedvem NFS-el babrálni (vagy csak lusta vagyok), ezért marad az SMBV1 is.

(#9314) kg.andras válasza Janoss (#9312) üzenetére


kg.andras
csendes tag

Támogatja az, csak alaphelyzetben ki van kapcsolva.
Nálam megy, nem is ezzel van a gond hanem hogy a nas-ban nem fut. Na mindegy, inkább újra installáltam az egészet, most látom widows alatt a megosztásokat. Már csak mindent újra fel kell másolni a mentésből, meg persze az egész nas-t újra konfigurálni :W
Ez az amit el akartam kerülni, de mivel elképzelésem sincs hogy hol lehet a hiba ezért inkább ez a pár órás meló, mint az akár több napos hibakeresés :D

(#9315) Tonyk válasza vlevi (#9313) üzenetére


Tonyk
veterán

Ha jól rémlik, metarepo segítségével le lehet cserélni smbv2-re.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9316) kg.andras


kg.andras
csendes tag

Újrahúztam a NAS-t, felraktam a mijzelf-féle repo-t, de a gyári repo-ból egyetlen program sem található. Azt olvastam valahol, hogy a zyxel szerverről törölték az egészet, de márhol sem tudom megtalálni és így a transmission-t sem tudom installálni. Ez az egyetlen amire a nas-t használom, szóval e nélkül nem sok értelme van nekem... Tudna segíteni valaki a telepítésben?

(#9317) Tonyk válasza kg.andras (#9316) üzenetére


Tonyk
veterán

Ha mijzelf felé repoval mókolsz, miért a 1x éves gyár Tm-et akarod felrakni teli buggal és biztonsági hibával? FFP alá azért vannak frissebbek. Itt is és a 310 topicjában is le van írva jópárszor.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9318) kg.andras válasza Tonyk (#9317) üzenetére


kg.andras
csendes tag

Őszintén szólva nem sokat értek ehhez a nas-hoz, Kb. 3 éve vettem használtan, akkor összeraktam és azóta ment hiba nélkül. Ezt a fórumot is kb. akkoriban látogattam utoljára.
Az ffp-hez sem értek, gondolom hogy mi az, meg látom a listában is de fogalmam sincs hogy kell használni :)

(#9319) Tonyk válasza kg.andras (#9318) üzenetére


Tonyk
veterán

Parancsolj, itt van akkor egy gyári csomag: [link]

ZYPKGS fájlba ezt kell tenni, miután beillesztetted a fájlba a nas-től vedd el az internetet (átjárót írd át valami fals címre) , majd csomaglista frissítése, aztán telepítés,. Amikor kész, mehet vissza a jó átjáró:

Package: Transmission
Version: 2.83zypkg002
Description: <i>(ZyXEL)</i> This package is another BT download client which supports torrent and magnet.
Depends:
Size: 1772337
Installed-Size: 10000000
Architecture: arm
IsBuiltin: N
Zy-Model:
Filename: Transmission_2.83_arm_002.zpkg
MD5SUM: a86997c08c91291953405ceb26af936f

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9320) Zwodkassy válasza Tonyk (#9319) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Ha előtte fent van a régi, gyári, azt elég eltiltani, vagy "Uninstall" is kell?

(#9321) Tonyk válasza Zwodkassy (#9320) üzenetére


Tonyk
veterán

Akkor valamit nem értek. Ha fenn van a gyári, akkor minek akarod felrakni meg egyszer a gyárit? Fenn van oszt kész.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9322) Zwodkassy válasza Tonyk (#9321) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

A gyári
2.82.zypkg003
az általad linkelt pedig
2.83.zypkg002
Gondoltam egy firsebb verzió jobb lehet :-)

(#9323) Tonyk válasza Zwodkassy (#9322) üzenetére


Tonyk
veterán

Ja, ez nem 12 éves hanem csak 11 éves és x hónapos :D

Ha van root hozzáférésed, még telepíteni sem kellene, gyakorlatilag elég lenne átmásolni a fájlokat a csomagból. PErsze előtte leállítani a tm-et. (megnyitod 7-zippel a csomagot, majd belemész a data.tar.gz-be, és a bin könyvtárból minden a helyére másolsz.)
Ha nincs, install.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9324) Zaji válasza Tonyk (#9315) üzenetére


Zaji
őstag

Azzal egyszerűbb, mint amivel én próbálkoztam itt sikertelenül?

(#9325) Zwodkassy válasza Tonyk (#9323) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

"Ha nincs, install."
Én bemásoltam a ZYPKGS fájlba az általad megadottakat, kicserélve a régit TM (2.82.zypkg003) részt, de nem ajánlja fel a frissítést :-(
Érdekes, így tudtam pedig frissíteni a NSA310s-ben TM-et.

(#9326) Zwodkassy


Zwodkassy
senior tag

"Ha van root hozzáférésed, még telepíteni sem kellene, gyakorlatilag elég lenne átmásolni a fájlokat a csomagból. PErsze előtte leállítani a tm-et. (megnyitod 7-zippel a csomagot, majd belemész a data.tar.gz-be, és a bin könyvtárból minden a helyére másolsz.)"
Bemásolnám én, de valamiért megszűnt az SSH hozzáférésem a NAS-hoz :-(
Pedig pár napja vagy hete még használtam.
Egyszerűen be sem tudom kapcsolni :-(

Bepipál, Apply, de a ráfrissítek újra üres a kocka :-(
Mi a franc lett vele?

(#9327) Tonyk válasza Zaji (#9324) üzenetére


Tonyk
veterán

Kinek mi az egyszerű , olvass utána, én nem csináltam, mert otthon van/volt a nas, és itthonra nekem elegendő volt. Nem mondom, hogy nincs értelme, mert hogyne lenne, de otthonra miért olyan kardniális kérdés ez?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9328) lverti válasza lverti (#9293) üzenetére


lverti
csendes tag

Összejött az oprendszer csere:

A legfrissebb OpenWrt és a hozzátartozó friss U-boot. Kicsit játszós, szóval némi előélet és megfelelő felkészülés nélkül nem érdemes nekiugrani.

(#9329) CheGhost válasza lverti (#9328) üzenetére


CheGhost
aktív tag

Gratulálok! :R Jelenleg félreraktam, ha lesz újra időm/erőm, akkor megpróbálom újra.
Te milyen leírás alapján csináltad?

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#9330) gumimaci1235 válasza lverti (#9328) üzenetére


gumimaci1235
tag

Ehhez egy leírást mellékelnél?

(#9331) lorcsi


lorcsi
veterán

van egy NSA 325v2 nasom, ami 1-2 évre parkolópályára tettem
de most újra szeretném használni (routerre van csatlakoztatva, fix ip-vel)
op rendszert a pc-n win 10-re upgradeltem
és hálózati beállítási hibákba ütközöm folyton a beállításait illetően
a hálózati helyeknél így megjelenik [kép], de ezzel nem tudok semmit kezdeni (másolni-megnyitni, törölni) ha meg akarom nyitni valami átmeneti helyre akarja másolni :F

csináltam egy video mappát, ezt szeretném meghajtóként felcsatolni, hogy oda-vissza tudjak másolni a nas-ra

ha megpróbálomhálózatban megtaláűlni és nem látja: [kép]

[ Szerkesztve ]

(#9332) [w] válasza lorcsi (#9331) üzenetére


[w]
őstag

ugye bekapcsoltad win10-ben az SMB v1.0 szolgáltatást?

cmdr PETER W. VOLKOV

(#9333) lorcsi válasza [w] (#9332) üzenetére


lorcsi
veterán

:R
köszi, ez megoldotta (bár jól elrejtette a win 10)

már csak arra kell rájönnöm, h mit és hol kell beállítani, ha azt szeretném h az egy hálózatba lévő samsung tv is lássa a megosztott mappákat :F

(#9334) vlevi válasza lorcsi (#9333) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az nem fogja látni, csak, ha bekapcsolod a média szervert a NAS-on.

(#9335) lorcsi válasza vlevi (#9334) üzenetére


lorcsi
veterán

meg is történt
megy minden mint régen :)

(#9336) Tondi


Tondi
tag

Sikerült nekem is az op. rendszer csere. Az egyetlen szívás volt az usb drive életre keltése de szerencsére volt egy régi tápos usb hub-om amivel az egyik legrégebbi usb drive-om szépen működött.

Az OpenWrt leírása alapján csináltam mindent, [link] mindenből az utolsó stable verziót telepítettem.

[ Szerkesztve ]

(#9337) Suineg


Suineg
senior tag

Sziasztok,
Hogyan lehet meglévő samba megosztásból nfs megosztást csinálni, esetleg ha van rá mód úgy, hogy megmaradjon a samba megosztá elérhetősége is.

(#9338) gotz


gotz
tag

Elég off, de hamarosan eladó lesz egy 520-as, ha valakit érdekel

Régóta követem a fórumot, elég sok csomag van rajta, ami a hétköznapi használathoz kell :R

(#9339) (jan) válasza Tondi (#9336) üzenetére


(jan)
őstag

és mik a tapasztalatok ?

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#9340) Tondi válasza (jan) (#9339) üzenetére


Tondi
tag

Teljes mértékben megvagyok elégedve, ami kellett azt teljes mértékben sikerült megcsinálni up-to-date támogatás, raid1 ext4, SMBv2, rsync ami nekem fontos volt a többi csili-vili user
felület számomra feleslegs volt. A sebesség érzetre jobb let de sajnos nem tudok számokkat mondani. Megérte az op. rendszer csere.

(#9341) arty válasza Tondi (#9340) üzenetére


arty
veterán

torrent, minidlna? :)
egyébként egy simán "rámásolás" teszt sokat mondana a sebességről (bár én raid nélkülit tudok csak: 50-60MB/s az írásom, nagy fájlokkal)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#9342) Tondi válasza arty (#9341) üzenetére


Tondi
tag

torrent,minidlna nincs rá egyenlőre szükségem de biztosan van openwrt támogatás. Amint lesz több időm csinálok egy-két mérést is.

(#9343) Beni2360


Beni2360
félisten

Sziasztok, pár hete csak úgy indul el a lezoltesem ha az erőltetett indítás választom, mi lehet a gond? Jo volna nalam is egy rendszer csere mivel a több mint 7 eve megvett es az akkor egy forumtag által beuzemelt allapot van. Igen döcögős mar minden. Mivel en több próbálkozás után meg a torrentet sem tudtam frissiteni maradna az első akkori opció a táv elérésseli lehetőség. Esetleg volna valaki aki beválalná? Köszönöm a válaszokat. Egy aranylag uj telepitett win10 pro van a laptopon.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9344) (jan) válasza Tondi (#9342) üzenetére


(jan)
őstag

a torrent engem is érdekelne :), van valami hiányosság amúgy az openwrt ben ?

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#9345) Beni2360


Beni2360
félisten

Kissé lassú és nem értek sok mindent. A leírás
Csomagok telepítése:
Töltsd le a csomagot, helyezd el a NAS egyik mappájába, majd add ki az alábbi parancsot:
funpkg -i /csomag/elérési/útja.txz
ezt a így próbáltam beírni a putyba de nem jó
funpkg -i /minidlna-1.3.0-arm-0.txz/admin/download/.txz

Ez engedélyezve van: ffp 0.7zypkg006

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9346) arty válasza Beni2360 (#9345) üzenetére


arty
veterán

szerintem nem jó :)

ha a /tmp az elérési ut, ahova a csomagot tetted, akkor:

funpkg -i /tmp/minidlna-1.3.0-arm-0.txz

hogy hova tetted, azt te tudod :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#9347) Beni2360 válasza arty (#9346) üzenetére


Beni2360
félisten

Bocs el voltam
admin/download

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9348) Beni2360 válasza arty (#9346) üzenetére


Beni2360
félisten

Nem is jó ez nem csomag hanem egy minidlna telepítés lenne. :U

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9349) Beni2360 válasza Beni2360 (#9348) üzenetére


Beni2360
félisten

A projekt törölve nem lényeges.

Ez viszont érdekelne.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9350) lverti válasza Tondi (#9336) üzenetére


lverti
csendes tag

Én nem találtam megfelelő pendrive-ot, de ez alapján [link] hdd-ről is megoldható. Egy SATA vinyón létrehoztam egy kis méretű partíciót, majd megformáztam FAT16-ra. Erre másoltam a uboot fájlokat. Majd "ide reset" és "fatload ide 0 0x1000000 uboot.kwb", innen pedig a 325-ös leírása alapján kell folytatni. A friss uboot pedig kezeli az új usb driveokat is.

Hátrányok: az OpenWRT nem eszi meg az eredeti rendszer alatt formázott belső vinyókat. Talán meg lehet valahogy hekkelni, de én nem kínlódtam vele. Előzetesen lementettem a fontos dolgokat, majd Openwrt alól újra partícionáltam és formáztam. Másik, hogy az időzített ki és bekapcsolásra nincs grafikus felület. A kikapcsolás megoldható a crontabba beírt poweroff paranccsal, a bekapcsolás pedig routerről wol ébresztéssel, bár az utóbbival még küzdök.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.