Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9401) R a y válasza Tonyk (#9400) üzenetére


R a y
senior tag

Áh, nem merek, és nem is tudok bűvészkedni.... Összeteszem a kezem, hogy most meg tudtad csinálni. 300+ torrentet kellett helyreállítanom. :(

[ Szerkesztve ]

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#9402) arty válasza R a y (#9397) üzenetére


arty
veterán

más könyvtárakban tárolja az adatait/torrentfájlokat a programcsomagos és az ffp-s, de ez sima másolgatással/file-ok mozgatásával orvosolható :) talán még most se késő!

mondjuk a torrenteket asszem mindenképpen végigcsekkolja, ami 300db mellett nem lesz rövid :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#9403) Gabás


Gabás
addikt

Vajon mi kellhet ahhoz, hogy a TM (2.94+) https-trackerhez tudjon csatlakozni?

(#9404) Tonyk válasza Gabás (#9403) üzenetére


Tonyk
veterán

Valami el lehet cseszve az n*ore-on. Sokan kínlódnak vele. Ezekkel és a korábbi verziókkal is van probléma, sőt már qbittel is jelentették....

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9405) gduck válasza Tonyk (#9404) üzenetére


gduck
addikt

Az a probléma már elhárult, most már tökéletesen működik ;)

[ Szerkesztve ]

(#9406) Tonyk válasza gduck (#9405) üzenetére


Tonyk
veterán

Hogy tökéletesen működik az erős költői túlzás, mert a posztod irásának időpontjában még beleszaladtam én is nem TM klienssel... Most épp megy.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9407) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Sosem használtam RAID-ben a NAS-t, de most úgy gondoltam kipróbálom. Valamiért behalt az egész, elérhetetlen lett, reseteltem (nem volt kedvem itt bosszantani senkit a hülye kérdéseimmel, illetve gondoltam utánaolvasás nélkül menni fog ez... .:().
Aztán szépen egy nap alatt megcsinálta a kötetek szinkronizációját, ezalatt nem volt elérhető az új firmware lekérdezése, pontosabban ezt az üzenetet dobta:

Illetve a programcsomagok sem voltak kilistázva.

És hiába nyomtam rá a lekérdezésre, akkor sem.
Na, ez a szinkronizáció után sem működik. Mármint egyik sem. Mi lehet a probléma? :F

Előre is köszi a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#9408) arty válasza z123456789 (#9407) üzenetére


arty
veterán

ennek a nasnak rég megszűnt a hivatalos támogatása :(

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#9409) z123456789 válasza arty (#9408) üzenetére


z123456789
addikt

Ez mit jelent? Kuka?
Gondolom nem. Csak többet kell vele mókolni, nem?
Tud valaki nekem segíteni a továbbiakban? :R

(#9410) Tonyk válasza z123456789 (#9409) üzenetére


Tonyk
veterán

Csak többet kell vele mókolni

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9411) [w] válasza z123456789 (#9409) üzenetére


[w]
őstag

ha találsz még működő repo-t akkor a web_prefix-et megpatkolva talán még behúzza az elérhető csomagokat...

én legutóbb ezt linkeltem (de melóhelyen nem tudom megnézni)

vaaaagy, ha valaha is foglalkoztál számítástechnikával, akkor mondjuk van egy biztonsági mentésed a csomagjaidról és kézzel berakva őket a helyükre szépen beolvassa a NAS és világbéke :D

cmdr PETER W. VOLKOV

(#9412) z123456789 válasza Tonyk (#9410) üzenetére


z123456789
addikt

#9410Tonyk
Bármilyen tanácsot szívesen fogadok, hogy merre induljak el.
(Korábban te sokat segítettél nekem, többek között a TM json fájl átírásában, hogy a TM jelszavas védelemmel legyen ellátva. Ezt ismét köszönöm.)

#9411[w]
A web prefix megpatkolásán azt érted, ami az összefoglalóban van?
Ezt megcsináltam, de ugyanúgy nem találja a programcsomagokat.


A linkedet én sem érem el.
Foglalkoztam valaha számítástechnikával, de csak sima konfigurációs mentésm van a NAS-ról. Nem tudtam, hogy a csomagokat is lehet külön menteni. Illetve nem gondoltam volna, hogy ez csak így megszűnhet egyszer... :/

(#9413) [w] válasza z123456789 (#9412) üzenetére


[w]
őstag

hát ha nem működő repora hivatkozol, akkor azon tényleg nem fog találni semmit

de ha azt használod, amit délelőtt írtam, az megy, épp most néztem

cmdr PETER W. VOLKOV

(#9414) arty válasza z123456789 (#9412) üzenetére


arty
veterán

Tonyk összeszedett rengeteg mentést: [link]

telepités példa:
funpkg -i /tmp/minidlna-1.3.0-arm-0.txz

... ha van ffp-d és funpkg-d ...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#9415) z123456789 válasza [w] (#9413) üzenetére


z123456789
addikt

#9413[w]
Elnézést, de nekem azért ez itt kicsit magas, amiket írtok. :(
Szóval a web_prefix patkolás azt jelenti, hogy az általad küldött linket - ezt - bemásolom egy, a leírásban szereplő kiterjesztés nélküli wb_prefix fájlba?
Majd rányomok a frissítésre az admin felületen?
Mert ha igen, akkor ez nekem nem működik.

#9414arty
Köszönöm a linket.
Ne haragudj, de fogalmam sincs miről beszélsz. :D

Úgyhogy a fő kérdésem az, hogy van valakinek kedve ezt szájbarágósan elmagyarázni, lépésről-lépésre, vagy inkább adjam el?

Használatm már Linuxot, meg azon belül terminált...ennyi a tudásom ezzel kapcsolatban.

Köszönöm. :R

(#9416) Tonyk válasza z123456789 (#9415) üzenetére


Tonyk
veterán

wb_prefix helyett web_prefix -el próbáld. Tuti nincs kiterjesztése??? SSH alól nézd vagy kapcsold be a kiterjesztés megjelenítését win alatt. Tuti kisbetűs a fájlnév?
Mely csomag hiányzik a gyári csomagok közül. Mind fenn van a google driveos mentésben. Letöltöd ami kell, bemásolod a helyére, a zypkgs fájllal együtt.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9417) z123456789 válasza Tonyk (#9416) üzenetére


z123456789
addikt

Elírtam a hsz-ben.
Nincs kiterjesztés.
Kisbetűs.
Minden csomag hiányzik.

" Letöltöd ami kell, bemásolod a helyére, a zypkgs fájllal együtt."
Hol a helye?
Nas:\admin\ ?

(#9418) arty válasza z123456789 (#9415) üzenetére


arty
veterán

nagyon jó a kereső itt a pehán ;) sokszor le lett irva h kell telepiteni a gdrive mentésben levő pakkokat a funpkgvel.

ez a nemtudom, nemprobalom, segitsetek... nemár...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#9419) z123456789 válasza arty (#9418) üzenetére


z123456789
addikt

Ja, hát persze végülis ismersz. Jól bírtad személyeskedés nélkül 3 hsz-en keresztül.
Kértem egy iránymutatást, elég lett volna leírni, hogy "sokszor le lett irva h kell telepiteni a gdrive mentésben levő pakkokat a funpkgvel".
Aztán azt ugyanúgy megköszöntem volna, mint eddig bármit amiben itt segítettek nekem. Egyszerű felhasználója vagyok a nas-nak, nincs igényem sokkal többre, mint amit tud(ott) gyárilag. Aztán egyik napról a másikra, ez nem működik. Kb 2 éve vacakoltam vele utoljára, azóta ment zökkenőmentesen.
Ha van rá számomra érthető megoldás, akkor szívesen nekiállok, de gondolhatod, hogy ha eddig ebbe annyira sem másztam bele, hogy ssh-n belépkedjek, akkor most ez mennyire egyszerű nekem...

(#9420) Tonyk válasza z123456789 (#9417) üzenetére


Tonyk
veterán

"Hol a helye?
Nas:\admin\ ?"

Az általad írt és idézett hozzászólásban benne van!

"Mely csomag hiányzik a gyári csomagok közül. "

Úgy értem melyik az a csomag, ami nagyon hiányzik neked a gyári csomagok közül?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9421) z123456789 válasza Tonyk (#9420) üzenetére


z123456789
addikt

OK, délután valamelyik hsz linkjéből elértem a Google Drive-ot, de most azt írja hozzáférést kell kérnem.

Csomagok, amiket használtam
-TM
-NFS (nem tudom, hogy ez is csomag-e, de ha jól emlékszem a programcsogaok között lehetett aktiválni)
Azt hiszem ennyi igazából. :F

(#9422) gduck válasza z123456789 (#9421) üzenetére


gduck
addikt

Ez hasznos lehet ;) [link]

(#9423) Tonyk válasza z123456789 (#9421) üzenetére


Tonyk
veterán

Ezt a linket használd: https://drive.google.com/drive/u/3/folders/1-qD9GCLPidixaSP4ulqR5v4g6KWLn7Am

Így nem kell engedély.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9424) z123456789 válasza gduck (#9422) üzenetére


z123456789
addikt

Tényleg ne haragudjatok, végtelenül hálás vagyok a segítseégetekért, de valószínű annyira nem értem miről van szó, hogy azt sem tudom mit kellene kérdezni.
De próbáljuk meg folytatni, kérdezek, és hátha világossá válik, mit is kellene konkrétan csinálnom.
Szóval igyekszem részletesen leírni, hogy pontosan mit csinálok, mert gondolom valahol elcsúszik nekem valami. Mert amúgy tényleg nem tűnik bonyolultnak.

web_prefix fájl kész. Nincs kiterjesztés, ellenőriztem fenti módszerekkel is.

A belemásolt linkek stimmelnek. (Mármint többféle linket mutattatok, mindegyikkel próbáltam már.)

Ezt a fájlt fogom, és Windows felületen, egy Total Commander segítségével bemásolom a NAS:\admin:\zy-pkgs:\ alá.

Nas admin felületén Rendszer beállítás - Firmware/csomagok alatt nyomok egy Lista lekérdezése az Internetről a Programcsomag fül alatt.

Kell bármit ezelőtt beállítani a NAS-on? Mármint úgy értem, SSH-n keresztül, vagy bárhogy máshogy?

Még arra gondolok, hogy a routeren van valami hálózati beállításom, vagy akár a NAS-on belül, ami nem engedi a hálózatra. :F Átnéztem minden általam ismert menüpontot, nem találtam hibát. Erre tipp esetleg, vagy hogy hogy tudnám ellenőrizni? :R

#9423Tonyk
Köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#9425) Tonyk válasza z123456789 (#9424) üzenetére


Tonyk
veterán

Nas kilát a netre?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9426) z123456789 válasza Tonyk (#9425) üzenetére


z123456789
addikt

Ezt hogy tudnám ellenőrizni a leggyorsabban?
Csak mert van pár menüpont, ami hálózati beállításokkal foglalkozik, de nem nyomkodnék el mindent.

Hálózat menüpont
-TCP/IP-nél az IP-statikus. Azt én állítottam be, mindid ugyanaz szokott lenni, mivel a routeren a portfordításnál is arra hivatkozom.
-Hálózati diagnosztikai eszköz menünél a Ping sikeres.

-UPnP Port Mappingnál érzésre talán lehetne valamit finomítani, de korábban itt én sosem állítgattam semmit, nem tudom hogy kellene lennie itt a pipáknak. :F
-Telnet szolgáltaást engedélyezni kell?

Alkalmazások menüpont
-Alkalmazások - Webes közzétételnél a webes közzététel ki van kapcsolva.

(#9427) Tonyk válasza z123456789 (#9426) üzenetére


Tonyk
veterán

Ha a ping sikeres akkor kilát.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9428) z123456789 válasza Tonyk (#9427) üzenetére


z123456789
addikt

A kép, amit az előbbi hsz-ben közzétettem, az valós idejű, tehát a ping működik.
Így tényleg nem tudom mi lehet a probléma. :F
A lépések jók, ahogy leírtam? Volt alkalmad elolvasni? (Tudom, hosszú hsz, van hogy az embernek nincs ideje elolvasni.)

(#9429) arty válasza z123456789 (#9419) üzenetére


arty
veterán

nem hiszem, hogy nálam bénább lennél linuxban :D de mindegy...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#9430) Tonyk válasza z123456789 (#9424) üzenetére


Tonyk
veterán

Megnézted, hogy amit link beírsz, az elérhető-e?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9431) [w] válasza z123456789 (#9428) üzenetére


[w]
őstag

próbáld meg és töltsd le ezt a web_prefix-et, majd ezt tedd be a szükséges helyre

cmdr PETER W. VOLKOV

(#9432) Tonyk válasza [w] (#9431) üzenetére


Tonyk
veterán

Próbáltam Digi madzagos, Digi mobilnet, Vodafone mobilnettel elérni, de nálam nem megy.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9433) [w] válasza Tonyk (#9432) üzenetére


[w]
őstag

érdekes, mert néha nálam sem, de általában viszont jó, nem tudom mi okozza

azért írtam előbb is, mert akkor (éppen) tuti jó volt

lehet a panda is akkor próbálkozik, mikor nem működik... :U

szerk.: megnéztem, most is bejön nálam

[ Szerkesztve ]

cmdr PETER W. VOLKOV

(#9434) z123456789


z123456789
addikt

Köszi, hogy foglalkoztok vele, estefele tudok újra majd ránézni csak. :R
A linket hogy tudom ellenőrizni? Csak simán csinálom a fenti módszert, és ha befrissül a programcsoag, akkor ok, ha nem, akkor nem? Vagy van esetleg erre más módszer is?

[ Szerkesztve ]

(#9435) Tonyk válasza z123456789 (#9434) üzenetére


Tonyk
veterán

Uhh, ne legyél már ennyire ... fogod a linet és bemásolod böngészőbe és megnézed megnyílik-e.....

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9436) z123456789 válasza Tonyk (#9435) üzenetére


z123456789
addikt

Ha nem kérdezném meg, és 10 hsz múlva kiderülne, hogy nem így kellett volna, akkor meg az lenne a baj. Inkább megkérdezem. :D
Az eddig kapott összes linkkel megpróbáltam ezt egyébként, semmit sem adott be.
http://zyxel.diskstation.eu/Users/Mijzelf/zypkg-repo/fw4/
http://zyxel.diskstation.eu/Users/Mijzelf/zypkg-repo/
https://www.downloads.zyxel.nas-central.org/Users/Mijzelf/zypkg-repo/
http://zyxel.diskstation.eu/Users/Mijzelf/zypkg-repo/web_prefix

Azt hiszem eddig ezek a lehetőségek voltak.
Viszont most az utolsó link dobott valamit. Ilyesmit kéne látnom?

Aha, egészen addig, amíg ezt a hsz-t le nem zártam. :) Most megint nem elérhető semmi.

Vagy a céges hálózat műve, hogy másodszorra már nem volt elérhető, mert telefonomra beírva meg ismét ezt a fekete hátterű irományt látom.

[ Szerkesztve ]

(#9437) Tonyk válasza z123456789 (#9436) üzenetére


Tonyk
veterán

Jó, engedjük ezt el.
TM és az NFS nem véletlenül FFP alatt ment neked?

Gyári csomagok: [link] , töltsd le másold a helyükre.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9438) z123456789 válasza Tonyk (#9437) üzenetére


z123456789
addikt

Voltak még az elején (kb 10 éve) ilyen FFP-s ambícióim, aztán akkor is abban maradtunk, szerintem hogy jó lesz nekem a gyári felület, és az ott beállítható dolgok.
Őszinte leszek, most is újra kellett olvasnom egyáltalán, hogy mi is az az FFP, szóval biztos hogy nem használtam.
Ok, köszi a linket. Este tudom folytatni innen.

(#9439) Tonyk válasza z123456789 (#9438) üzenetére


Tonyk
veterán

Hát ja, csak a pl a TM benne már lassan tizensok éves és a 2.83-ban vannak azért izgalmas hibák.
Nyilván nem kell minden ami a 7z-ben van, a ZYPKGS nevű fájl viszont igen. Abba is úgy látom, hogy kézzel fel kell felvenni a tm-et. (Példként ott van a többi)
Pl:

Package: Transmission
Version: 2.83zpkg002
Description: Bittorrent Client
Depends:
Size: 1772337
Installed-Size: 1000000
Architecture: arm
Zy-Model: NSA325v2, NSA320, NSA325, NSA310
IsBuiltin: Y
Filename: Transmission_2.83_arm_002.zpkg

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9440) Tonyk válasza Tonyk (#9437) üzenetére


Tonyk
veterán

NFS-t meg itt találsz: [link]
Kézzel ezt is vedd fel a ZYPKGS-be

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9441) z123456789 válasza Tonyk (#9439) üzenetére


z123456789
addikt

Na, én végig azt a verziót használtam, ami gyárilag járt hozzá. Emlékszem amikor problémám volt a feltötléssel még itt valamelyik Zyxel topicban kérdezte is valaki, hogy miért a 2.80-assal töltök, mikor már van 2.82. Vagy valami ilyesmi volt, nem emlékszem pontosan.

A zip amit küldtél, abban 2.83-as a legújabb Transmission. Szóval most nem értem, hogy miért írod, hogy abban vannak izgalmas hibák. Nincs is annál újabb. Ettől függetlenül hibás? Ettől függetlenül azt telepítsem fel?

"Nyilván nem kell minden ami a 7z-ben van, a ZYPKGS nevű fájl viszont igen. Abba is úgy látom, hogy kézzel fel kell felvenni a tm-et. (Példként ott van a többi)
Pl:"

Ezt nem értem. A zypkgs fájlt ha megnyitom szövegszerkesztővel, nincs benne semmi. Másoljam be azt amit leírtál programkóddal? Milyen többi?

NFS link nem működik.

[ Szerkesztve ]

(#9442) Tonyk válasza z123456789 (#9441) üzenetére


Tonyk
veterán

A zip amit küldtél, abban 2.83-as a legújabb Transmission. Szóval most nem értem, hogy miért írod, hogy abban vannak izgalmas hibák. Nincs is annál újabb. Ettől függetlenül hibás? Ettől függetlenül azt telepítsem fel?

Mit nem lehet ezen érteni? 2.83-as a "legfrissebb", amit kiadtak az nsa3xx szériához Zyxelék. De már ez is 13 év felett van. A TM jelenleg 4.xy verzió felett jár.

Ettől függetlenül azt telepítsem fel?
Van/lenne más választásod? Van igen. FFP vagy Entware. De mivel ezzel nem akarsz foglakozni, ezért marad ez a 13 éves, gyári csomagos verzió.

Ezt nem értem. A zypkgs fájlt ha megnyitom szövegszerkesztővel, nincs benne semmi.

Ebben nem tudok segíteni. User error. Nekem minden benne van ami kell. De most itthon is letöltöttem, megnéztem. Benne van minden, aminek ott kell lennie.

Bocsi, de szerintem célszerűbb lenne keresni valakit, akit át is látja mit csinál és tudna segíteni az ilyen egyszerű feladatokban is, mint egy szöveges dokumentum megnyitása szerkesztése.

Másoljam be azt amit leírtál programkóddal?

Nincs ott semmi programkód. Az(ok) egy sima szöveges bejegyzés egy-egy csomaghoz.

Milyen többi?

:W Példaként ott a fájlban a többi bejegyzés... Ne csak Write only legyél már hanem olvass is és próbálj értelmezni. Ott láthatod, hogy épül fel egy csomag bejegyzése. Annak mintájára építsd fel az esetlegesen hiányzó , neked szükséges csomagot. Ne haragudj, de senki nem fogja helyetted megcsinálni, amit neked kell.

NFS link nem működik.

Akkor így jártál. Keress rá a neten. Linkből látod mi a fájlnév.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9443) z123456789


z123456789
addikt

Ezt az előtt írtam, mielőtt láttam volna a 18:00-ás hsz-ed.

OK.
Bemásoltam az általad linkelt helyről letöltött ZYPKGS-t, a beleírt programocsomagokkal, és meg is jelentek a listában.
De mintha egyik sem működne.
Mondjuk a legtöbbről nem is tudom mik azok, és a TM is csak úgy került bele, hogy beleírtam azt mit ebben a hsz-ben írtál.
Fel is települt, de nincs mögötte link, hogy hol érném el.

DyDNS feltelepült, beállítom, és azt írja külső cím nincs. Ott kelene látnom az IP címem, nem?

Az Nfs-t próbáltam beírni a ZYPKGS-be

Package: NFS
Version: NFS_1.1.4_arm_004.zpkg
Description: This gives your NFS.
Depends:
Size: 280088
Installed-Size: 660608
Architecture: arm
Zy-Model: NSA-220, NSA-220 PLUS
IsBuiltin: Y
TreeLocation: Network:NFS
ZyURL: NFS/net_nfs.html
Filename: NFS_1.1.4_arm_004.zpkg

Így néz ki. Ganyítom nem jó, mert ezt meg sem jeleníti, és el sem érem a mögötte írt linken. Csak megy a homokóra.

[ Szerkesztve ]

(#9444) Tonyk válasza z123456789 (#9443) üzenetére


Tonyk
veterán

de nincs mögötte link, hogy hol érném el.

http://nasip:9091 a tm admin oldala, mint eddig is

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9445) z123456789 válasza Tonyk (#9442) üzenetére


z123456789
addikt

Honnan kellene tudnom, hogy az a verzió, amit használtam mindig is, épp mikori kiadás?
Működött...pont nem érdekelt sose, hogy épp melyik verzió van fent a NAS-on.

Most már tudom, hogy nincs más választásom, de azzal összezavartál, hogy hibás...akkor mégis minek telepítsem?
Ha nem muszáj, akkor nem foglalkoznék FFP vagy Entware-val. Így is nehezen megy.
Nekem teljesen jó a 13 éves verzió.

ZYPKGS:
miután reseteltem a NAS-t, létrehozott egy ZYPKGS-t, ha azt megnyitom, teljesen üres. Arra gondoltam. Ezért nem volt egyértelmű számomra, hogy abban bárminek is kell lennie.
De miután letöltöttem az általad linkeltet, és lettek programcsomagok, majd megnyitottam, láttam, hogy ott vannak benne azok amiket az admin felületen megjelenített. Így már értem. Honnan kellett volna ezt is tudnom?

Én nem keresek senkit. Akkor inkább kibaszom ezt a szart a picsába. Ezért is kérdeztem, hogy valaki segít-e, vagy adjam el inkább? A PH-ban bíztam hátha valaki szívesen segít.
Gondolhatod hogy nekem nem áll szándékomban, hogy bárki is idegbe vágja magát miattam. Azt hiszem a tiszteletet mindig megadom mindenkinek, és próbálok előrelátóan kérdezni. Ennél többet nem tudok tenni. Továbbra sem ez a szakmám, és nem vagyok up to date.

"Nincs ott semmi programkód."

Én csak valahogy utalni akartam arra a szövegre. Ez van odaírva: programkód.

":W Példaként ott a fájlban a többi bejegyzés... Ne csak Write only legyél már hanem olvass is és próbálj értelmezni. Ott láthatod, hogy épül fel egy csomag bejegyzése. Annak mintájára építsd fel az esetlegesen hiányzó , neked szükséges csomagot. Ne haragudj, de senki nem fogja helyetted megcsinálni, amit neked kell."

Akkor ez meg kész, ahogy látod, mielőtt leírtad volna, már próbálkoztam. De nem működik.

Végülis az NFS is meglett. Beírtam a ZYPKGS-be, megjelent a programocsomagok között de amúgy meg sehol nem lehet beállítani. Gondolom a Google Drive linken meg is találnám a 005-ös verziót, de ugye nem működik. Nem települ fel pontosabban, mert gondolom rosszul írtam a bejegyzést a ZYPKGS fájlba. :F

#9444Tonyk
Nem tölti be.

Ez rendben van?

[ Szerkesztve ]

(#9446) Tonyk


Tonyk
veterán

Próbáld TM-hez ezt:

ZYPKGS-be:

Package: Transmission
Version: 2.83zypkg002
Description: <i>(ZyXEL)</i> This package is another BT download client which supports torrent and magnet.
Depends:
Size: 1772337 
Installed-Size: 3714061
Architecture: arm
IsBuiltin: N
Zy-Model:
Filename: Transmission_2.83_arm_002.zpkg
MD5SUM: a86997c08c91291953405ceb26af936f

fájl: [link]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9447) Tonyk


Tonyk
veterán

Itt egy FTP tükör: ftp.zyxel.lv
FTP programmal (pl: filezilla) vagy pl total commanderrel éred el (ctrl+f) .

Itt megtalálsz a könyvtárában mindent ami kellhet.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9448) Upo válasza z123456789 (#9445) üzenetére


Upo
addikt

Én is kb. múlt héten szedtem elő a padlásról az öreg 325-öt, a fiamnak dobtam össze. A diskstation-os link pont olyan volt, hogy egyszer ment, egyszer nem, nagyon idegesítő volt, mire rájöttem hogy ez van. Addig azt hittem, hogy valamit én írtam félre, de nem.
Amúgy ha csak gyári csomag kell, akkor a web_prefix-be írd bele a ftp://ftp.zyxel.lv sort. Nekem úgy listázta a gyári csomagokat, és fel is telepítette (nfs, ssh, stb.).
De utána a diskstation linkkel behúztam a mijzelf féle csomagokat is, mert onnan is kellett pár dolog. Az persze akkor trükkösebb volt, mert a böngészőben nyomkodtam az F5-öt a linkre, és amikor épp bejött az oldal, akkor nyomtam a nason is egyet. De olyan is volt, hogy bejött a böngészőn, mire a nason próbáltam már nem ment, és már böngészőben sem. Volt hogy csomag letöltés közben halt le a diskstation oldal. De végül apránként sikerült minden, múlt pénteken vittem a gyereknek a nast.
De a ftp://ftp.zyxel.lv prefix-el stabilan és azonnal ment minden, ha az elég, akkor azzal nem kell kínlódni.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#9449) z123456789 válasza Upo (#9448) üzenetére


z123456789
addikt

Tegnap írni akartam egy hsz-t, csak már késő volt.
Gduck fórumtárs segített privátban, és nagyjából meglett minden. A finomhangolásokat már megpróbálom én. (Igazából a távoli eléréssel szarakodom, de már ennek is örülök, hogy így megy.)
Elég sokat kellett neki is próbálkoznia, egy idő után elvesztettem a fonalat így is, hogy láttam mit csinál.
Ha van kedve majd leírja pontosan mi volt a hiba. A lényeg talán az, hogy nem igazán akarta elérni a csomagokat.
Tonyk által linkelt ftp jól jött, az segítség volt. Végül azt hiszem az ott található anyagból sikerült telepíteni. Bár a Windows host fájlt is meg kellet bűvölni, ha jól emlékszem.

Úgyhogy egyelőre köszi a segítséget mindenkienk. :R

(#9450) arty válasza z123456789 (#9449) üzenetére


arty
veterán

ne tedd ki a hiperelavult nas semmiféle portját/szolgáltatását a netre!! (ha ezt érted távoli elérésen)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.