Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6351) Zaji válasza Mr Dini (#6350) üzenetére


Zaji
őstag

Jól rémlik! :) Köszönöm működik. :R

(#6352) odrif


odrif
MODERÁTOR

Üdv!
Adott egy Zyxel 326 NAS és egy Asus RT-N18U router tomatoval.
Kérdésem, hogyha a NAS MAC címe alapján állítok be neki statikus ip címet akkor a routerben mindenképpen be kell kapcsolni az UPNP-t?
Vagy elég lenne csak itt a portokat megadni?

Illetve ha kívülről szeretném elérni a NAS-t akkor a Routerbe már beállított DDNS maradjon?
Vagy külön a NAS-ba is állítsam be ugyanúgy?

20 éve a Prohardveren

(#6353) the_stig


the_stig
tag

Sziasztok!
NSA325-öm van.
Feltettem a minidlna-t, és konfigolnám be a minidlna.conf file-ban a share-ket.
ÉS a /mnt könytárban nem találok csak hd_a2 meghajtót, pedig két hdd van a NAS-ban. Így a minidlna konfigjába sem tudom beírni az elérést. MAgát a második vinyót is csak a webes felületről látom.
Mit hagytam ki?

(#6354) Mr Dini válasza odrif (#6352) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Nem szükséges UPnP hozzá, pontosan abban a menüpontban tudsz felvenni "perzisztens" port forwardokat a NAS felé, amit a screenshoton is csatoltál.

DDNS pedig elég a routerre. Feltételezem, hogy a külső IP címe a NASnak is ugyanaz, mint a routerednek.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#6355) Mr Dini válasza the_stig (#6353) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

A /mnt/HD_a2 csak egy szimbolikus link, amit az FFp hoz létre, hogy kompatibilisebb legyen a D-Link NASokra portolt csomagokkal. A tényleges elérési út mindkét HDD-hez a /i-data mappában található meg.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#6356) the_stig válasza Mr Dini (#6355) üzenetére


the_stig
tag

Köszi.
Ok, de a mininlna-nak mit adjak meg, hogy be tudja tallózni a 2.hdd-t is?
Vagy egyszerűen megadom az i-data-ból?

[ Szerkesztve ]

(#6357) Mr Dini válasza the_stig (#6356) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Mondjuk ezt:

media_dir=AVP,/i-data/md0/
media_dir=AVP,/i-data/md1/

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#6358) the_stig válasza Mr Dini (#6357) üzenetére


the_stig
tag

Ok, köszi, épp sikerült, már tekeri befelé... aztán meglátom.

(#6359) the_stig


the_stig
tag

Opp, még valami.
Valszleg off a téma, de mivel a NAS-hoz tartozik ide írom:
Szóval laptopot cseréltem, és az "újon" nem tudok belépni a jelszóval védett megosztásokba.
WIN10 van fent, és többi gépről megy, csak erről nem. (hitelesítés után megtagadja, mondván nem elérhető a nas/admin)

[ Szerkesztve ]

(#6360) Zaji


Zaji
őstag

Ebbe hogyan tudom a lenti szöveget beírni? :U

wget http://wolf-u.li/u/441 -O /ffp/bin/uwsiteloader.sh
chmod a+x /ffp/bin/uwsiteloader.sh
uwsiteloader.sh

(#6361) Mr Dini válasza Zaji (#6360) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Vágólapra teszed, amit be szeretnél illeszteni, belekattintasz az ablakba, hogy a helyőrző zöld legyen, majd jobb klikk. ;) PuTTy-ból kimásolni pedig simán a szöveg kijelölésével lehet, mert a Ctrl+C itt mást csinál. :D

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#6362) Zaji válasza Mr Dini (#6361) üzenetére


Zaji
őstag

Köszönöm. :)
Azt hiszem lebuktam, hogy nem programozásból keresem a kenyerem... :DDD

(#6363) odrif


odrif
MODERÁTOR

Üdv!

Mik lehetnek ezek az ismeretlen hibák NSA326-on?

20 éve a Prohardveren

(#6364) odrif


odrif
MODERÁTOR

Próbálnám teleípeni az uwsiteloader-t, az összefoglaló összes lépését megcsináltam! mégis mindig ezt kapom, ahhoz hogy minidlna tudjak telepíteni.

20 éve a Prohardveren

(#6365) Tonyk válasza odrif (#6364) üzenetére


Tonyk
veterán

netre kilát a nas?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#6366) odrif válasza Tonyk (#6365) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

hát teljesen összeomlottam így most már fogalmam sincs.
2 napja csak ezt olvasom ér keresgélem a megoldást, de nem megy.
Esetleg újabb portot kéne nyitni a routeren?
Bár már kínomban az UPNP-t is bekapcsoltam.

Csak egy másik példa:
Betettem egy Pendrive-ot a NAS-ba hogy megformázom FAT32-re és nem történt semmi :Y
Minden adat rajta maradt. stb. stb.
Szóval szerintem nem stimmel valami ezzel a készülékkel.

Könyvtár szerkezete is ilyen: /i-data/e165c51

és persze hogy nem olyan mint minden leírásban van: /i-data/md0/admin

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#6367) Zolee_70


Zolee_70
senior tag

Sziasztok!

Ha bővíteni akarom a NAS-t még egy HDD-vel, azon kívül, hogy beszerelem, van még teendő vele?

Jelenleg egy 1 TB Toshiba HDD wan, e mellé szeretnék még egy 1 TB-st.

Köszi

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#6368) Tonyk válasza odrif (#6366) üzenetére


Tonyk
veterán

"és persze hogy nem olyan mint minden leírásban van: /i-data/md0/admin"

Ezt már tegnap megbeszéltük privátban, hogy miért...

Könyvtár szerkezete is ilyen: /i-data/e165c51

Ez a belső kötet, mi baj vele?

Miért a nason akarsz formázni pendrive-ot?

(#6367) Zolee_70

Inicializálni kell majd a kötetet. Lehetőleg ne RAID-et válassz és ha jót akarsz magadnak ne is fűzd össze az első hdd-vel JBOD esetében. Azaz különálló kötetként hozd létre!

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#6369) odrif válasza Tonyk (#6368) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Tonyk fórumtárs segítségével sikerült mindent a helyére tenni!
Nagyon nagy köszönet illeti Őt ezért!
Köszönöm! :R

20 éve a Prohardveren

(#6370) viko válasza Mr Dini (#6331) üzenetére


viko
csendes újonc

Sziasztok!

Engem is érdekelne, hogy lehet új PHP verziót telepíteni a NAS 326-ra.
FFP már fent van.

slapt-getet hogy telepítem fel?

üdv.
Viktor

(#6371) Mr Dini válasza viko (#6370) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Itt egy leírás a slapt-get telepítésről, illletve a repository-m hozzáadásáról. :)

A php és apache csomagok pedig a

slapt-get -u
slapt-get -i apache-httpd php

parancsokkal telepíthetők.

Nyílván ezek után még van jópár teendő, de erről terveztem hamarosan bővebben is írni egy picit komolyabb formában (ahhoz, hogy ki tudjam fejteni a lépéseket, idő kell még).

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#6372) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok, rég jártam erre...kb fél éve nem müködik a miniDLNA.
Elöször is
root@NSA325-v2:~# /ffp/start/minidlna.sh start
Starting minidlna.../ffp/bin/minidlna: can't load library 'libavformat.so.55'
[ Fail!!! ] ERROR WARNING: minidlna can not start!!!
root@NSA325-v2:~# slacker -a avformat.so.55
No packages found (status Iiu, pattern (avformat.so.55))
root@NSA325-v2:~# slacker -a avformat
No packages found (status Iiu, pattern (avformat))

Függőségek elvileg fent vannak, továbbá slacker -aA ffmpeg el feltettem a kiegészítőket. Még is ezt a hibakódot dobja ki.Valakinek valami ötlete?
Illetve azóta van e már valami MÜKÖDŐ VPN, vagy SSH erre a szuper készülékre?
Gondolom nem lehet azóta se rá hackelni a 326 fw-jét ami talán már alapból tudná ezeket a funkciókat.
Talán esetleg...valami pervez nem próbálta már meg valahogy rámókolni a Synology rendszerét?

(#6373) Tonyk válasza Sakab (#6372) üzenetére


Tonyk
veterán

Függőségek elvileg fent vannak, továbbá slacker -aA ffmpeg el feltettem a kiegészítőket. Még is ezt a hibakódot dobja ki.Valakinek valami ötlete?

Itt nincs hibakód. Itt az van, hogy nincs fenn egy függőség : "can't load library 'libavformat.so.55'"

Tedd fel: slacker -a libav

Illetve azóta van e már valami MÜKÖDŐ VPN, vagy SSH erre a szuper készülékre?

FFP-vel alapból ott az ssh, szóval ezt így most nem értem. VPN-ek is már jó pár éve vannak.

Gondolom nem lehet azóta se rá hackelni a 326 fw-jét ami talán már alapból tudná ezeket a funkciókat.
Talán esetleg...valami pervez nem próbálta már meg valahogy rámókolni a Synology rendszerét?

:Y :DDD

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#6374) Mr Dini válasza Sakab (#6372) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

can't load library 'libavformat.so.55'

A probléma világos. Az aktuálisan telepített minidlna-d a régi FFmpeg-hez mellett lett lefordítva, így egy régebbi verziójú DSO lett hozzá linkelve. A frissítéssel viszont ez a DSO törlődött értelemszerűen, így a minidlna nem tudja betölteni.

Ha a legfrissebb barmalej2 féle uClibc-t használod, akkor tudod használni az ldd /ffp/bin/minidlna parancsot a függőségek listázásához, illetve ha a binutils csomagot felteszed, abban a readelf bináris is megfelelő (readelf -a /ffp/bin/minidlna | grep NEEDED), csak az nem mutatja meg az alfüggőségeket, illetve, hogy fent vannak-e a NAS-on.

Egyébként ez a library pont az FFmpeg részét képezi. Ha nem vagy biztos benne, hogy melyik csomag tartalmazza, akkor szedd le az általában majdnem minden repositoryban fellelhető MANIFEST fájlt (gyakran be van tömörítve, pl. MANIFEST.bz2 a neve), s ebben benne van az összes fájl, listája, amit a csomagok tartalmaznak. Például esetünkben leszedtem ezt, rákerestem a libavformat kifejezésre, s máris világos lett, hogy ez az FFmpeg része:

++========================================
||
|| Package: ./ffmpeg3/ffmpeg-3.3.1_git6ee4b20-arm-1.txz
||
++========================================
[...]
lrwxrwxrwx root/root 0 2017-05-24 21:05 ./ffp/lib/libavformat.so -> libavformat.so.57.71.100
lrwxrwxrwx root/root 0 2017-05-24 21:05 ./ffp/lib/libavformat.so.57 -> libavformat.so.57.71.100
[...]
-rwxr-xr-x root/root 2216189 2017-05-24 21:39 ./ffp/lib/libavformat.so.57.71.100

Mivel itt már nem 55, hanem 57 van, ezért a minidlna-nak szüksége van egy frissítésre. Csinálhatod slackerrel is (slacker -UuiA br2:minidlna), de sokkal kényelmesebb a slapt-get segítségével frissíteni. :)

Illetve azóta van e már valami MÜKÖDŐ VPN, vagy SSH erre a szuper készülékre?

Ezt a kérdésedet nem teljesen értem... Ahogy @Tonyk kolléga is említette, SSH van a NAS-ra, az FFp-vel, illetve az Entware-ng-vel lehet működésre bírni (az FFp alapból tartalmaz openSSH szervert). Faék egyszerű a mutatvány! :)

VPN szerverből pedig valami userspace verzión érdemes gondolkozni, mivel ZyXEL gyártónk készségesen letiltott minden kernelösszetevőt, ami szükséges hozzájuk. Két userspace VPN szerverről hallottam, az egyik az openVPN, a másik a softethervpn. Előbbi a tun modullal szépen működésre bírható, viszont szintén egy gyártói korlátozás miatt magát a szervert (ebben az esetben a NAS-t) nem lehet elérni, csak manuális kliensoldali ARP cache módosítással. Barmalej2 talált egy trükkös workaroundot, amiről írt is egy leírást itt.

Az SEVpn pedig egy nagyon kényelmes alternatíva lehetne, hiszen GUI-n keresztül, pár kattintással konfigurálható. Viszont itt is megjelenik a gyártói korlátozás, hogy nem lehet elérni pont a NAS-t róla. Itt kezdődik a diskurzus róla. Korábban írtam róla egy leírást, csupán azzal nem számoltam, hogy barmalej2 buildje nem tartalmaz módosítást. Akkor pedig még messze voltam attól a szinttől, hogy a saját verzióm megosszam. De pont a napokban vettem elő újra a projektet, és hoztam majdnem teljesen megosztható állapotba. Ha érdekel valakit, felteszem majd a repómba! Az a nagy erőssége, hogy használható L2TP-n és openVPN klienssel is például.

Gondolom nem lehet azóta se rá hackelni a 326 fw-jét ami talán már alapból tudná ezeket a funkciókat.

Érdekes felvetés, ami talán lehetséges is lenne a gyakorlatban. Viszont a forrás licencelt, így jogot sértene vele a portoló...

Talán esetleg...valami pervez nem próbálta már meg valahogy rámókolni a Synology rendszerét?

Kikérem magamnak a perverz kifejezést! :DDD A vicc az, hogy pont múlt héten kezdtem bele a portolásba, de itt is jogi problémákba ütköznénk, még ha nagy nehezen a gyakorlatban föl is lehetne hekkelni. Akinek nem tetszik a gyári rendszer, bármikor tud telepíteni Debian-t a vasra, amire van például OMV...

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#6375) ssid3956


ssid3956
tag

Sziasztok

Gyors kérdés: Ez alapján próbálom a MiniDLNA-t telepíteni. Melyiket csillagozzam meg?

(#6376) Mr Dini válasza ssid3956 (#6375) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Érdemes a mrdini:minidlna-1.2.1-et feltenni, ugyanis ez a legfrissebb. Illetve ha barmalej2 buildjei szimpatikusabbak, akkor az 1.2.0-s verzió is remekül működik.

Viszont slacker helyett érdemes slapt-gettel telepíteni. Sokkal kényelmesebb, mert feloldja a függőségeket. A slacker már a múlté, csak az uli, a fonz, a Mijzelf (és a többi már nem karbantartott) repó elérése miatt érdemes használni. Ugyanis ezek nem rendelkeznek slapt-get képes leírófájlokkal, csak az én, illetve barmalej2 repositoryja tudja jelenleg.

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#6377) newbee


newbee
újonc

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon de ha megengeditek lenne egy kérdésem felétek amire nem találtam választ sem itt sem máshol!

Van egy ilyen nas-om amit használtan vásároltam, és sehogy sem tudom elindítani, bekapcsolom a vebtillátor pörög a vinyó halhatóan elindul és pörög! de a system led nem világít csak az első vinyó bay led-je az is pirosan meg az usb ledje fehéren, és se kikapcsolni se resetelni nem tudom csak akkor ál le ha kihúzom!
A nas seeker nem találja, a routerem admin paneljén sem látni a kapcsolódott mac címek-nél!

Mi lehet a gond szerintetek?
Ha tudtok tanácsot adni azt megköszönöm!

(#6378) Mr Dini válasza newbee (#6377) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Üdv a fórumon! :)

Ha piros a HDD LED-je, az nem jelent jót. Ettől még viszont a NASnak mennie kellene. HDD nélkül indítva használható?

Hogy érted, hogy fehéren világít az USB LED? Tudtommal csak pirosan, zölden, meg narancssárgán tudnak világítani a LEDek. Sőt, van amelyik csak zölden.

A reset gomb hosszan nyomására csippan? Ha igen, akkor várd ki a második csippanást is, aztán engedd fel a gombot.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#6379) newbee válasza Mr Dini (#6378) üzenetére


newbee
újonc

Szia!
Köszi!

Sajnos HDD nélkül is pontosan ugyan úgy viselkedik!

Ennek a bekapcsoló gombja is fehéren világít, akkor az sem normális?
Próbáltam a reset gombot többször is volt hogy másfél percig nyomtam de nem csippant egyet sem! :/

(#6380) viko válasza Mr Dini (#6371) üzenetére


viko
csendes újonc

Installing slapt-get-0.10.2t-arm-2
ffp/funpkg/installed/slapt-get-0.10.2t-arm-2: Permission denied
admin@NAS326:~$ slapt-get -u
-sh: slapt-get: command not found
admin@NAS326:~$ slapt-get --upgrade
-sh: slapt-get: command not found

(#6381) viko válasza viko (#6380) üzenetére


viko
csendes újonc

közben rájöttem, root-tal kell bejelentkezni. :)

(#6382) stefi68


stefi68
addikt

A MiniDLNA parancssori paramétereinél mit takar a Rebuild/Reload/Rescan?

Nem a szavak angol jelentése érdekel (Újraépít/Újratölt/Újrakeres), hanem a funkció amit eredményez.

Igazából az a gondom, hogy a video mappába másolt új fájl-t nem látja.
Nem volt vele még ilyen gondom, de most mát többszöri NAS újraindítás és MiniDLNA Restart után kezd idegesíteni. :W

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#6383) spgabor válasza stefi68 (#6382) üzenetére


spgabor
aktív tag

Sziasztok,

beleszaladtam a nasommal egy olyan anomáliába, hogy néhány hete vagy talán egy, max két hónapja az NSA 325v2ön esdig gond nélkül futó miniDLNA leszakad a hálózatról. A tv filmnézés közben véletlenszerűen kiírja, hogy megszkadt a kapcsolat, mintha eltünne a nas a hálóról. Laptoppal filmnézés kitallózva a fájlt megy gond nélkül, ezért nem gondolom, hogy hálózati probléma lenne.
Mitől fordulhat elő ilyen?

Köszi és üdv.
spgabor

(#6384) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Sziasztok!

Slacker-el raktam fel a Metarepo és ffp után mindent, így a transmissiont is és egyszerűen nem találom a shell fájlját és beállításait.
/ffp/start alatt semmi hasonló nincs. Hol keressem?

(#6385) arty válasza stefi68 (#6382) üzenetére


arty
veterán

az pont az a funkció, ami neked kell - ráerőszakolod a minidlna-t, hogy ujra átnézze a configjában megadott elérési utakon a médiafájlokat és betegye az adatbázisába (ergo a lejátszóid immár látni fogják az esetleg hiányzó fájlokat)

/ffp/etc/minidlna.conf -ban ott a video mappád?
/i-data/md0/video (gondolom)

tehát ez a sor látszik:
media_dir=V,/i-data/md0/video
?

ill. van a conf-ban:
inotify=yes
notify_interval=180
sor? (180 lehet nálad más)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#6386) Mr Dini válasza newbee (#6379) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nem írtad konkrétan a NASod típusát, de a 335v2 nem fehér LEDekkel van ellátva. Az valószínűleg az 5** széria egyik darabja lesz.

Egyébként a boot folyamat meddig jut el? Elkezd a sys LED intenzíven villogni?

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#6387) Mr Dini válasza stefi68 (#6382) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Az újraépítés funkció kitörli a minidlna adatbázist, majd újraindítja a folyamatot. Az újratöltés a minidlna teljes újraindítása nélkül olvassa be újra a konfigot (ennek pl. a TM esetében van nagy haszna, ahol alapértelmezetten felülíródna a konfig RAM-ból). A rescan pedig a minidlna-ra bízza a médiatartalmak újbóli felderítését.

Melyik minidlna verziót használod? Mert az 1.1.5 környékén voltak bugok az inotify-ben.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#6388) Tonyk válasza Mr Dini (#6387) üzenetére


Tonyk
veterán

Én mostanában is szívok vele... Nagyon nem volt vele időm foglalkozni, de egyre sűrűbben van az, hogy nincs benne a frissen letöltött film az adatbázisban (log-ban mikkor legutoljára néztem ott volt az inotify bejegyzés az érintett könyvtárhoz, ettől függetlenül semmi). Rescan után persze látszik. Vagy akár egy később letöltött felirat hiányzik. Azért érdekes, mert van hogy pár napig jó, aztán egyszer elbutul. :(

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#6389) stefi68 válasza arty (#6385) üzenetére


stefi68
addikt

A minidlna verziója: 1.2.0

A configban ilyen sorok vannak a media_dir vonatkozásában:

media_dir=A,/mnt/HD_a2/music/
media_dir=P,/mnt/HD_a2/photo/
media_dir=V,/mnt/HD_a2/video/

Más "i-data"-t tartalmazó nincs

inotify=yes van,
notify_interval=60 -ra van állítva

Közben amúgy helyreállt a rend. Ahogy írtam is, nem csinált még ilyet.
Ahogy felmásolom a videót, már tudom is nézni általában...

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#6390) newbee válasza Mr Dini (#6386) üzenetére


newbee
újonc

Az alján lévő matricán NSA325 v2 szerepel! Persze mivel másodkézből származik ki tudja hogy az alaplapja is NSA325 v2 e! :/

A boot ledje egyáltalán nem reagál, valószínűleg el sem indul a boot folyamat! :(

(#6391) Mr Dini válasza newbee (#6390) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Tudsz mutatni egy fotót a NAS-od elejéről?

A 325v2 így néz ki. Mint látod, kéken világít a bekapcsoló gomb, a LEDek közül pedig egyik sem tud fehéren világítani.

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#6392) Fagyi


Fagyi
aktív tag

Fehéren a 326-os világít.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#6393) newbee válasza Mr Dini (#6391) üzenetére


newbee
újonc

Így néz ki!

(#6394) beti


beti
csendes tag

Sziasztok !

Van egy ilyen Zyxel NAS-om ami valószínű az utolsó fw frissítés óta ( tavaly november) nem tölti fel a Flickr-re a képeket. Csak most vettem észre :( Próbálom beállítani a feltöltéseknél de nem tudom, mert kiírja, hogy nincs kötet, pedig amikor vettem, akkor pikk-pakk beállítottam itt.
Ehhez kérnék segítséget.
Tibi

(#6395) Inhouse


Inhouse
őstag

Sziasztok!

Vettem tavaly év végén egy Zyxel NSA-320s-t és raktam bele egy új (bár pár hónapot a polcon állt) 1TB-os WD10EZEX-60WN4A0 01.0 HDD-t. Be is üzemeltem, jött egy automatikus firmware frissítés, szépen felment. Hamar 30% körüli lett a szabad terület. Stabil volt, semmi gond. A másolás a Gigabites hálózaton 45-50MByte/s körül volt egyenletesen a NAS-ra.
Januárban vettem hozzá egy 2TB-os Toshiba DT01ACA200 MX40 HDD-t. Beletettem a Disk2 helyre, JBOD-ban összefűztem őket. Kicsit fura volt, hogy a HDD LED piros volt bekapcsoláskor, de már nem emlékeztem, hogy a formázatlan HDD-t így jelezte-e először, betudtam annak. Látta is egyben a 3TB-ot. De a LED piros maradt. Újkraindítottam és zöld lett mindkettő. Közben vettem észre, hogy nem is a Disk2 volt piros, hanem a Disk1.
Mivel zöld lett nem is foglalkoztam vele tovább. Aztán mikor másoltam fel egy nagyobb fájlt azt vettem észre, hogy elindul a szokott sebességgel, aztán megtorpan. Megáll teljesen a TotalCommander folyamatjelzője, egy ideig semmi nem történik, aztán elkezd a sebesség visszafelé lépdelni, közben nő a hátralévő idő, de nem indul. Amikor már 3-4MByte/s körülire ér, akkor elindul és szépen lassan felpörög a megszokott sebességre, aztán vagy megáll megint, vagy nem. Újraindítás, megint piros a Disk1, de ugyanúgy látja a lemezeket és a kötet is elérhető. Két alkalommal már azt is eljátszotta a Samsung okosTV-n, hogy az kiírta, hogy NSA-320 leválasztva. Átvittem a lányom szobájába, rádugtam a nála levő TP-Link TL-WR1043ND routerre (switch módban van a szolgáltató Cisco modemroutere mögött, amin egyébként van). Az ő gépével is kipróbáltam, ugyanaz a megtorpanás. Visszahoztam, a Power LED villog zölden, a HDD LED-ek sötétek. Nem volt elérhető, leállni sem akart, már a reset-en gondolkoztam. Kivettem a HDD-ket, újra visszaraktam, bekapcsoltam. Most ott tartok, hogy fixen piros a Disk1, de működik, csak megtorpan a felmásolás közben. A TV-n elérem és működik a lejátszás.
Mi lehet a baj? Ha a JBOD-nál nem az összefűzést választanám, hanem az első verziót, akkor külön kötetként lenne a második is? Ilyenkor a TV látja mindkettőt? Van a PC-mben egy WDC WD10EARS-00Y5B1, lehet, hogy jobb lenne a másik WD mellé ezt betenni a NAS-ba és a 2TB-ost a PC-be? Van még egy Toshiba DT01ACA100 is. esetleg azt a 2TB Toshibával?

Üdv Inhouse

(#6396) Inhouse válasza Inhouse (#6395) üzenetére


Inhouse
őstag

Közben mire befejeztem az írást mindkét HDD LED zölden villog felváltva...most akkor?

Üdv Inhouse

(#6397) Shokkolo válasza Inhouse (#6396) üzenetére


Shokkolo
addikt

most akkor úgy tűnik, hogy haldoklik az 1. HDD-d... :(

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#6398) Inhouse válasza Shokkolo (#6397) üzenetére


Inhouse
őstag

1 hónapja üzemel (újonnan került bele, egy HDD élettartamához képest gyakorlatilag alig volt rajta művelet) és a NAS szerint is Healthy. Az egész csak azóta van, hogy belekerült a 2TB-os másik. Este lefuttattam egy a NAS menüjéből elérhető tesztet, nem írt ki hibát, csak egy sornyi adatot... Valahogy jobban tetszettek a neten fellelhető régi menü képei, ott sokkal egyértelműbb volt minden.

Üdv Inhouse

(#6399) Madoc válasza Inhouse (#6398) üzenetére


Madoc
veterán

A táp is gyengélkedhet ha 1 winyoval jo volt de 2-vel szaraxik.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#6400) Shokkolo válasza Madoc (#6399) üzenetére


Shokkolo
addikt

azt letesztelheti, hogy az a HDD, amelyik nem rakoncátlankodik, kiveszi,
és csak a gyengéledőt hagyja bent 2-3 napra.
És elkezdi nyúzni. Másolás, film, letöltés...

Ha úgyis, akkor gyanúsan a HDD, ha nem akkor tényleg lehet a táp a ludas.

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.