Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6101) Tonyk válasza tomip81 (#6098) üzenetére


Tonyk
veterán

Egy ip tartományon vannak az eszközök?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#6102) WolfiMusic


WolfiMusic
csendes tag

Sziasztok!

A napokban lettem tulajdonosa egy NSA 325V2-nek. Beüzemeltem, de néhány alap dologban szeretnék segítséget kérni.
Szerettem volna létrehozni felhasználókat, ez sikerült, és kiosztani jogosultságokat, hogy xy user, csak írási, vagy akár olvasási jogosultsággal is bírjon egy-egy megosztásnál, vagy egyáltalán ne lássa azt. Ilyen jellegű konfigurációra viszont nem volt lehetőségem sem a felhasználók, sem a megosztás opciók alatt.
Én hibáztam valahol?
A legújabb fw van fent.

http://soundcloud.com/wolfimusic

(#6103) WolfiMusic


WolfiMusic
csendes tag

Az előző hozzászólásom immáron tárgytalan, másodszori restart után megjelentek az opciók, nem tudom mi volt a probléma!

http://soundcloud.com/wolfimusic

(#6104) Wendelke


Wendelke
senior tag

Sziasztok!

Ha minden jól megy, holnap váltja a Zyxel 210-et a 325 v2 :U. A témaindító cikket elolvastam, illetve az összefoglalót is. Remélem a beüzemelést ezek alapján megoldom, sajnos az egész topicot nem tudom most átolvasni, bár keresgettem, de (lehet, hogy nem jól) vannak kérdéseim.

Szóval az lenne a tervem, hogy a régi NAS-ból kiveszem a HDD-t, amin elég sok film van, a 325-be egy teljesen új WD red HDD megy, mert a régi egy WD Green, amit múltkor megnéztem HD sentinellel, és eléggé le van gyengülve az egészségi állapota (25%) :O , ezt már így nem tenném vissza.

Szóval a torrenteket ezt követően a Red-en futtatnám, viszont ha még menthető a Green, akkor azt a második fiókban használnám tárhelyenek, nem túl lényeges adatok tárolására.

Ez kivitelezhető?

A régi HDD- tárolt fájlok/komplett torrentek átmásolása lehetséges az új HDD-re NAS-on belül, vagy inkább más megoldás a javasolt?

Köszönöm!

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#6105) Anonymus23 válasza Wendelke (#6104) üzenetére


Anonymus23
veterán

Jobban jársz szerintem ha hálózaton keresztül másolod át a 210-esből még ki nem vett vinyón lévő adatokat a 325-ösre.

;) - The Power of the Light Side

(#6106) Wendelke válasza Anonymus23 (#6105) üzenetére


Wendelke
senior tag

Köszi!

Ezzel csak az a probléma, hogy nem gigabites a routerem, amit most majd fejleszteni akarok, hogy a belső háló legalább gigabiten menjen, illetve jelenleg az összes port használatban van :F

E miatt a 210 helyére menne a 325.

Szóval ezért gondolkodtam azon, hogy gépen belül gyorsabb lenne a másolás.

[ Szerkesztve ]

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#6107) Anonymus23 válasza Wendelke (#6106) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nason belül is lehet másolni, az rémlik, hogy fel lehet csatolni a régi vinyót. Mekkora a Green?

;) - The Power of the Light Side

(#6108) arty válasza Wendelke (#6106) üzenetére


arty
veterán

nas->nas a leggyorsabb, ha gigabites a hálód
nason belüli másolás elég lassu tud lenni... (10-30mb/s)
usb->nas pedig 17mb/s körül szokott kimaxolódni, még az usb3 porton át is...

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#6109) Anonymus23 válasza arty (#6108) üzenetére


Anonymus23
veterán

De pont hogy írta, hogy nincs gigabites router, akkor viszont NAS-on belül működik a legjobban.

;) - The Power of the Light Side

(#6110) arty válasza Anonymus23 (#6109) üzenetére


arty
veterán

olvastam
viszont azt is írta, hogy hamarosan bővítene... ha sok az adata, akkor azzal kellene kezdeni ;)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#6111) Wendelke válasza Anonymus23 (#6107) üzenetére


Wendelke
senior tag

A green 2 TB-os, meg a red (az új) is 2 TB-os.

Telekomos vagyok, a router nem tudja a gigabitet, de vettem egy gigabites swich-et, de még a kábelek nem jöttek meg, cat6 lesz.

Ez a terület is új nekem, próbáltam utánaolvasni router->switch témakörnek. Annyi jött le, hogy optimális esetben a router 1-s lan portját összekötöm a switch-el, majd a switchbe megy a többi kábel, és elvileg a router eredeti beállításival működik minden. Vajon ez így lehet?

Nem életfontosságú azonnal átmásolnom, de mindenképpen le akarom szedni az adatokat róla, mert a kondiciója 25% körül van, rengeteg gyenge(hibás?) szektorral, aztán megpróbálom majd megmenteni, ha lehetséges, de ha nem akkor kuka.

arty! Kösz neked is! :R

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#6112) Anonymus23 válasza Wendelke (#6111) üzenetére


Anonymus23
veterán

Router -> Switch:
Igen, mindegy melyik LAN csatlakozóba dugod, kivéve ha a routeren van valami prioritás a csatlakozók tekintetében, nem hinném egyébként.
De ha van gigabites switch, akkor már nem a router sebessége számít, mert ha mindhárom a switchre van kötve, akkor a switch sebessége számít, azaz PC-NAS210-NAS325v2 között gigabites lesz a kapcsolat, akkor viszont áll az a dolog, hogy hálón keresztül másold a cuccot.
Amit kaptál kábeleket a NAS-hoz azok is mind gigabites kábelek, Cat5e, azaz tudja a gigabitet, nem kell feltétlenül Cat6-os kábel.
De egyébként összedugod és azonnal kiderül, megnézed a hálózatnál, hogy milyen sebességgel kapcsolódik.

;) - The Power of the Light Side

(#6113) arty válasza Wendelke (#6111) üzenetére


arty
veterán

szerintem próbáld ki a gigát a mostani kábeleddel!

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#6114) Wendelke válasza arty (#6113) üzenetére


Wendelke
senior tag

Köszi Srácok! :R

Igazándiból most jutottam el odáig, hogy a NAS-t üzembe helyeztem, már megy rajta a letöltés. "Szerencsére" a 210-el megszenvedtem, így azért egyszerűbb volt a 325-el, de már elég régen volt,így azért pár dolog bevillant, mit és hogy kell csinálni.

Első körben a programcsomagos TM-et raktam fel, mert a NAS használt, így egyáltalán azt akartam kipróbálni, hogy minden oké-e.

Lehet, hogy kipróbálom a gigabites hálót, de a kábelek cat5-ek, csak egy cat5e van. Ezért is rendeltem be acat6-os kábelekből, hogy tutira menjek.

Egyébként ha 2 db NAS van a hálózatban, akkor hogy történik a másolás?

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#6115) Anonymus23 válasza Wendelke (#6114) üzenetére


Anonymus23
veterán

Számítógéppel. Pl Total Commander, az egyik oldalon az egyik NAS megfelelő mappája, a másikon meg a másik, és mehet a másolás.
Ki kell próbálni a Cat5 kábelt is, mert nem biztos, hogy nem megy át rajta a gigabit, a másik meg, hogy pl a 210-es úgysem tud sokkal nagyobb sebességet, semmint a 100 Mbit.
De az azért fontos, hogy mindegyik eszköz (mint már korábban is írtam) a szgép + 2 NAS mind a gigabites switchre legyen kötve direktben, ne a routerre.

;) - The Power of the Light Side

(#6116) Wendelke válasza Anonymus23 (#6115) üzenetére


Wendelke
senior tag

:R

Szerintem még jövök érdeklődni. :D

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#6117) Upo válasza Wendelke (#6114) üzenetére


Upo
addikt

Cat5e kébelen is simán megy a gigabit, cat5-ön is ha jobb minőségű a belső sodrása, pláne ha rövid (1-2m), Arra kell figyelni, hogy láttam már olyan gyárilag valami készülékhez adott kábelt, amiben csak 4 ér volt bekötve a 8 helyett (ez látszik a dugónál), az nem fog menni gigabiten csak 100-on. A rövidebb cat6 kábel ha jól van dugózva akkor simán viszi a 10Gbitet, szerintem otthoni gigás hálóhoz kicsit overkill.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#6118) Wendelke válasza Upo (#6117) üzenetére


Wendelke
senior tag

Megvettem már a kábeleket, már össze is raktam délután, csak tesztelni nem volt időm. Igazándiból nekem csak a készülékekhez kapott "ilyen-olyan" cat5 kábeleim voltak, ezért is akartam őket lecserélni.

Ahogy elnéztem cat5e-cat6 között minimális árban az eltérés. Ráadásul nálam 1 és 2 m-s kábelek kellenek, mert minden egy sarokba van "behányva" :D

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#6119) Upo válasza Wendelke (#6118) üzenetére


Upo
addikt

Nekem egyetlen cat6 kábelem sincs (az majd a 10gigára kell), sima készülékekhez kapott kábelekkel és falba húzott saját készítésű többtíz méteres kábelekkel megy itthon a gigabites háló egy nyekkenés nélkül. Nyugodtan próbálhatod az "ilyen-olyan" kábelekkel is, menni fog, ha a dugókban mind a 8 ér be van kötve, gigabiten is. Aztán ha kicseréled a cat6-ra, akkor is, bár változást nem fogsz tapasztalni.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#6120) Wendelke válasza Upo (#6119) üzenetére


Wendelke
senior tag

Biztosra akartam menni, ezért cseréltem a kábeleket, illetve nem volt nagy összeg. :U

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#6121) Wendelke válasza Anonymus23 (#6115) üzenetére


Wendelke
senior tag

Hát..... nem volt egy sebességbajnok a hálózatos másolás NAS-NAS között, ha minden igaz max 18 MB/s volt a maximum. Bár ebbe valószínűleg belejátszott az is, hogy a 210-ben lévő HDD már elég leromlott állapotú.

Most másolom a 325-ről USB3-s külső vinyóra a filmeket, a számítógép USB3-s portján, azon most olyan 60 MB/s-al megy a másolás.

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#6122) arty válasza Wendelke (#6121) üzenetére


arty
veterán

ha sok kis fájl is volt, akkor tökéletes hdd mellett sem rossz eredmény :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#6123) gyulazsolti


gyulazsolti
senior tag

Sziasztok!

Ha felcsatolok egy G2 portablét NAS-ra, hogy célszerűbb másolni/áthelyezni.

MC-vel, vagy a NAS fájlböngészőjével? Hogy szaporább?

(#6124) Beni2360


Beni2360
félisten

Sziasztok!
Anonymus23 volt annak idején aki létre hozta az alapokat.

Mivel nem vagyok a szakszavak mestere úgy megkérdem, hogy egy új 2Tb vincsit raknék a másik mellé és azt szeretném elérni, hogy letöltés után oda helyezze át a filmeket és onnan sedelje. Sajnos bogarásásom után sem jöttem rá miképpen tudom megadni az új útvonalat.
A régi: /i-data/md0/video/ - itt tárolja a befejezetlen fájlokat és ezen belül még tudom irányítani másik (sorozatok) mappába. De hogyan kellene a másik vinyóra küldeni? Még nincs benne, csak megformáztam és mappákat hoztam létre. :R

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#6125) Anonymus23 válasza Beni2360 (#6124) üzenetére


Anonymus23
veterán

De miért nem oda töltöd le azonnal?
Mi értelme van annak, hogy az egyik vinyóra letöltöd, majd áthelyezed a kész cuccot a másikra (ezzel is lefoglalva az erőforrást a NAS-ban).
Egyébként ha jól rémlik benne van, a kész fájlok áthelyezése funkció, csak semmi értelmét nem látom.

Simán csak töltsd le az új vinyóra, a transmission GUI-ban a beállításoknál átállítod a mappát az új mappa nevére és útvonalára, és ennyi.
De ha külön szeretnéd rakni féleségenként, akkor amikor berakod a torrentet, akkor is kérdezi, hogy hova töltse le, de ez meg minden egyes torrentnél plusz munka akkor beállítani a letöltési helyet.

;) - The Power of the Light Side

(#6126) Mr Dini válasza Anonymus23 (#6125) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

De ha külön szeretnéd rakni féleségenként, akkor amikor berakod a torrentet, akkor is kérdezi, hogy hova töltse le, de ez meg minden egyes torrentnél plusz munka akkor beállítani a letöltési helyet.

Vagy, ha megvannak a konkrét sorozat nevek, s a tracker támogat RSS csatornákat, akkor lehet használni automaticot, ami automatikusan a megadott regex pattern alapján elhelyezi a "linux disztrókat" az adott helyekre. :)

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#6127) Anonymus23 válasza Mr Dini (#6126) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ennyire már nem bonyolítanám ;) (vagy egyszerűsíteném)

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#6128) Beni2360 válasza Anonymus23 (#6125) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszönöm a válaszokat - Mr Dini -nek is.
Akkor pontosítom a kérdést.
Lehet úgy beállítani, hogy pl sorozatokat ide filmeket oda vagyis 2 tárhelyre?
Mostani állapot egy lehetőség, hogyan tudok még egy utat hozzá adni?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#6129) Anonymus23 válasza Beni2360 (#6128) üzenetére


Anonymus23
veterán

Amit Mr Dini írt, de ezt Ő tudja elmagyarázni, ez már inkább mélyvíz.
Nem tudom mennyi választási lehetőséget akarsz, de ha az elég, hogy ugyanolyan nevű mappába, de másik meghajtóra, akkor a két meghajtó között az md0 és md1 lesz a különbség.

;) - The Power of the Light Side

(#6130) Beni2360 válasza Anonymus23 (#6129) üzenetére


Beni2360
félisten

md0 és md1 lesz a különbség. - ok ez így elég is lenne. Akkor ahova a nyíl mutat ott kell átírni a 0-t 1-re.
A sedelés marad mindkét helyről? Gondolom igen.
Lesz lenyíló ablak választani? md0 és md1 ? - igen lesz lenyíló csak akkor az ideglenes mappából ki kell venni a pipát?
Tudom egyszerű piti kérdések de nem szeretném elrontani.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#6131) Mr Dini válasza Beni2360 (#6130) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

A korábban letöltött torrentjeidre ez a beállításmódosítás nem lesz hatással, hacsak nem helyezed át őket is kézzel. Ez csak az új letöltésekre fog vonatkozni. Tehát a seed menni fog mindkét esetben. :)

Még egy elérési utat pedig nem tudsz hozzáadni ilyen módon sajnos, viszont amikor betallózol a Remote GUI-nak egy új anyagot, akkor kézzel meg lehet adni, hogy azt az egy adott torrentet hova töltse. A befejezetlen (incomplete) mappát pedig érdemes bekapcsolva hagyni, s egy erre a célra elkülönített mappára irányítani (mondjuk /i-data/md1/video/incomplete/ - de a mappa legyen létrehozva kézzel, mielőtt betallóznád!). Ezt a HDD-d hosszútávon meghálálja! ;)

Amire pedig én utaltam, az egy hasznos tool, melyet KyLEK kolléga írt anno. FFp alá telepíthető, s amennyiben a tracker képes RSS hírcsatornákba rendezni a "kedvenceidet". Be lehet konfigolni ezt a tool-t, hogy ezt a feed-et scannelgesse megadott időközönként, s ha talál benne új "anyagot", akkor megnézi, hogy mi a teendő vele. Ha pedig megegyezik a neve az általad definiált mintával, akkor letölti oda, ami meg van neki adva elérési útnak. Lehet, hogy picit túlbonyolítottam a magyarázatot, de a lényeg annyi, hogy a oldalon Neked csak csillagoznod kell a sorozatot/letölteni valót, s az máris tölti a megadott mappába a Transmission-nel.

Pl beállíthatod, hogy az AkarmiSorozat.* mintára illő neveket a /i-data/md1/video/sorozatok/AkarmiSorozat/ mappába töltse. :)

Azzal egyetértek @Anonymus23 kollégával, hogy a konfigolása/telepítése nem két kattintás, viszont elég csupán egyszer végrehajtani a műveletsort. :))

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#6132) Beni2360 válasza Mr Dini (#6131) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszi a részletes leírásokat.
Egyelőre maradok a 2. kötet beüzemelésénél és ha ez megvan akkor visszatérek a sorozatok automatizálásához.
A fentebb linkelt képen a legalsó sor az ideglenes mappa.
De akkor a másik kötetnél hogyan hozzam létre az ideglenes mappát?

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#6133) Mr Dini válasza Beni2360 (#6132) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Na látod, ez egy jó kérdés! Viszont ha jól értelmezem, mostantól csak a második HDD-re fogsz tölteni (vagy nem?). Akkor tedd arra az incomplete mappát. Vagy akkor szedd ki a pipát előle, viszont azt majd meg kell néznem, hogy a TM-ben alapból be van-e kapcsolva, hogy a fájlokat előre foglalja le.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#6134) Beni2360 válasza Mr Dini (#6133) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát nem csak arra, mivel a másodikra inkább a megőrzésre szánt filmeket menteném és az első meg cserés lenne. Akkor a pipa kijön marad, mivel már lefuttattam a lehetőséget és csak egy lehetőség maradt.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#6135) dekac


dekac
tag

Sziasztok,

Ilyen típusú NASt szeretnék venni (NSA325-v2) egyszerű file megosztáshoz (windows alá file share).
2x 2TB lemezzel használnám, szerverszobában lenne a helye (azaz, a hang nem számít, a benne lévő ventilátor teljesítménye sem releváns).

4 dolog érdekelne ezzel kapcsolatban:
--------------------------------------------------
- mennyire stabil a NAS? (volt-e olyan, hogy újra kell indítgatni?)
- szétesik-e magától a RAID tömb? (tapasztaltatok-e már ilyet?)
- milyen filerendszert használ? (ha kihullik a lemezek alól a vas, akkor az adatok visszahozhatók-e egy linuxos vagy windows-os PC-n?)
- milyen írási sebességet bír kb.? (tudom, hogy ez lemez függő, de azért reménykedem az 50MB/sec-ben - gigás hálón lenne)

Előre is köszönöm az észrevételeket.
:R :R :R

(#6136) vlevi válasza dekac (#6135) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az utolsóra tudom a választ, a többire csak tippem van.
Optimális esetben, vagyis, ha nincs leterhelve más folyamatokkal (pl. torrent, vagy más felhasználók), akkor a 90-100-al másolás sem gond neki.
Nekem stabilan megy, nem szoktam újraindítani. Igaz, néhány hetente, amikror nincs rá szükség, akkor kikapcsolom. De megy hónapokig, ha szükséges.
A filerendszere linux alapú, JBOD köteteket használ, még akkor is, ha nincs RAID-ben a két lemez.
Linux alól van lehetőség belenézni, de erről nem mondanék semmit, mert még nem próbáltam.

(#6137) arty válasza dekac (#6135) üzenetére


arty
veterán

sima smb megosztásra szerintem évekig elmenne, stabilan

ha ffpzed, keményen küldöd torrentel, minidlnaval, egyéb appokkal, akkor azért néha rájön az ötperc, de még így is van, h hónapokig elmegy (szünetmentes tápon)

bár nálam nincs raid, 2x3tb hddvel használom (és csinálok mentést külső hdd-re, időnként)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#6138) dekac válasza arty (#6137) üzenetére


dekac
tag

@arty
@vlevi

Nagyon köszönöm Nektek az infókat!

:R

(#6139) Freezee válasza dekac (#6138) üzenetére


Freezee
senior tag

Nekem 4 hónapja nem volt újraindítva például. Torrent megy rajta 0-24 ben meg filmnézés, zene.

(#6140) Zolee_70


Zolee_70
senior tag

Sziasztok,

Hangos a venti a NAS-omban, milyen méretű megy bele? 80x80mm, de normál (20mm) vagy keskeny (10mm) kivitel?

Csatija 3 v 4 pólusú?

Köszönöm!

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#6141) mezeimaco válasza dekac (#6135) üzenetére


mezeimaco
újonc

Szia!

Nekem 2 éve megy 7/24-ben, pár havonta előfordult, hogy nem volt észlelhető a hálózaton és kapott egy újraindítást. Illetve most valamiért a vinyó (1x2TB-s volt benne) és a nas nem szeretik egymást, így muszáj voltam a vinyót kivenni és más eszközzel rámenni: windows alatt nem sikerült sehogy sem, linux alatt pár óra guglizás után siker, minden adat szépen lementhető róla

Üdv,

(#6142) Tonyk válasza dekac (#6135) üzenetére


Tonyk
veterán

Nálam az elődje (NSA320) megy már 5. éve 7/24-ben. Stabil. (nyilván néha az ffp-s hegesztések miatt újra van indítva, de van hogy 6-7hónapig rá sem nézek, mert megy) Filerendszer ext4; RAID (és a JBOD) szoftveres, tehát egyrészről semmi előnyt nem nyújt sebességben. A raid0 ha az egyik hdd kiesése miatt elhal akkor cumi van, Raid1-nek van értelme (de ez is csak biztonsági megfontolásból.) max. JBOD esetén meg linux alól vissza lehet kalapálni a még működő hdd-n tárolt adatokat nyilván. Írás és olvasási sebesség nagyban függ a nas épp aktuális állapotától (torrent és egyéb terheltség). A NSA320 nem mással nem terhelve kb. 85-90MB/s olvasás, és olyan 45-50 MB/írást tud produkálni. Ennél egy picit combosabb a 325v2.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#6143) M_AND_Ms válasza Zolee_70 (#6140) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

20-as
például ez nekem bevált (az első héten cseréltem): [link]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#6144) Zolee_70 válasza M_AND_Ms (#6143) üzenetére


Zolee_70
senior tag

köszi

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#6145) spiky03 válasza dekac (#6135) üzenetére


spiky03
veterán

Nekem is ilyen van.
Egy 2T és egy 4Ts winyó van benne.
A 2T-re megy a töltés, a 4T-n meg tárolom a filmeket/sorozatokat.
Nem szoktam kikapcsolni, újraindítani is csak akkor amikor fw frissítés van.
Nem emlékszem pontosan de szerintem olyan 2 éve van meg. Előtte egy 310-volt.

Egyikkel sincs gond.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#6146) Vigyorka


Vigyorka
senior tag

Nekem 310s-m van..
A HDD-t a Tároló / Kötet formázta és csatolta fel.
Windows 10 alól hibásan másol fel. /A 100%-s torrent állományt ellenőrzésnél hibás!/
Megoldás?

Vigyorka

(#6147) Beni2360


Beni2360
félisten

Most ha kiveszem a második helyről az ott levő 320 Gb vinyót és beteszem a 2 Tb a 320-on levő adatokathoz hogyan tudok hozzá férni?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#6148) stefi68 válasza mezeimaco (#6141) üzenetére


stefi68
addikt

Egy ilyen leírásnak örülnénk páran szerintem...

"Hogyan menthetők/hozzáférhetők az adatok a NAS-ból kivett HDD-ről úgy hogy azt PC-be, esetleg külső merevlemez házba rakjuk"

Mert, itt csak másolgatjuk rá a terabájtokat, de előbb utóbb minden elromlik. :U

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#6149) Zolee_70 válasza stefi68 (#6148) üzenetére


Zolee_70
senior tag

Nagyon hasznos és hiánypótló lenne egy ilyen írás!

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#6150) barcaxavi06


barcaxavi06
csendes tag

Sziasztok!

Pár hete úgy tűnik sikeresen hazavágtam az SSH kapcsolatot a NAS-hoz miközben gépészkedtem. Valószínűleg sikerült valami olyasmit frissítenem/törölnöm, amit nem kellett volna.
A szokásos módszerekkel próbáltam azóta többször is belépni (helyei hálózaton, jó IP címmel és porton...), de nem sikerül.
A Package-eknél egy kis tiltó jel van az SSH mellett, telepíthetőként jelenik meg, nem történik semmi, ha rányomok (elmegy 10%-ig, újratölt az oldal és megint a tiltás jelenik meg mellette).

Arra gondoltam, hogy újratelepítem az FFP-t, de nem tudom, hogy mire lehet ráhatással: megosztások? a lemezel tartalma? NAS beállítások?

Van ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalata?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.