Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6051) lorcsi válasza stefi68 (#6047) üzenetére


lorcsi
veterán

már vagy 2 éve h frissítettem
akkor újra be kellett mindent állítanom ..ip-től kezdve a letöltési helyig...felhasználókig..jogosultságokon keresztül mindent
imádtam

(#6052) TRob1 válasza lorcsi (#6051) üzenetére


TRob1
veterán

Nem tudom hogy csináltad, de mióta megvan, legalább 3 frissítés volt, soha semmit nem kellett újra beállítanom.

¤ R'n'R ¤

(#6053) stefi68


stefi68
addikt

Frissítettem végül, nem volt gond, megmaradt minden.
Csak azért írom, ha más is hezitálna...

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#6054) Zolee_70


Zolee_70
senior tag

Sziasztok!

Nem NSA, hanem inkább Win10 problémával fordulok hozzátok, hátha már valaki megoldotta.

Egy frissen összerakott Ryzen5 gépre ma felment a Win10, és nem tudok az NSA-n levő fájlokhoz hozzáférni.

Zyxel Utility megy, webes felülethez hozzáférek, tudok állítgatni mindent, viszont a windows nem ismeri fel a hálózatban. Másik wines gép (win7) látja, hozzáfér.

Próbáltam fix IP-t beállítani, és mint hálózati meghajtót csatlakoztatni, sajnos így sem működik. IP pingelés cmd-ből megy.

Firmware a legfrissebb, de nem ez a gond...

Van valami ötletetek?

[ Szerkesztve ]

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#6055) vlevi válasza Zolee_70 (#6054) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én is W10-t használok, de csak egyszer tapasztaltam ilyet. Valamelyik Windows10 insider verzióval hasonlóképpen jártam. Csak akkor működött, ha a zpilotban legalább egy megosztott könyvtárat felcsatoltam meghajtóként. De azán, később egy újabb windows10 insider verzióval ez a hiba eltűnt.
Nem tudom, mi javíttotta meg.

(#6056) solti válasza Zolee_70 (#6054) üzenetére


solti
senior tag

NSA fájljaihoz én se tudok hozzáférni:) :DD
\\nas-ip\ intezőbe írva semmi? Share-ket kéne látnod... Ha nem, akkor tűzfal beállítások..

(#6057) Zolee_70 válasza solti (#6056) üzenetére


Zolee_70
senior tag

Intézőben semmi, pingeles ok... ki érti ezt?
Kikapcsoltam a tuzfalat, igy se.

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#6058) Zolee_70


Zolee_70
senior tag

Az nem lehet a gond, hogy Win10Pro (ami inkább vállalati) és nem Home verziót raktam fel?

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#6059) TRob1 válasza Zolee_70 (#6058) üzenetére


TRob1
veterán

Pro nem vállalati, és nem is az a gond. Nekem is 10 Pro van, de én elérem a fájljaim.

¤ R'n'R ¤

(#6060) Anonymus23 válasza Zolee_70 (#6054) üzenetére


Anonymus23
veterán

Hálózat felderítés be van kapcsolva?

;) - The Power of the Light Side

(#6061) Zolee_70 válasza Anonymus23 (#6060) üzenetére


Zolee_70
senior tag

Igen, másik gépet (win7) látja.

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#6062) m0ski


m0ski
aktív tag

Sziasztok!

Ugyan más típus (NAS520) de talán találkozott már valaki hasonló problémával:
Egyik napról a másikra megszűnt ismerős készülékén az FTP elérés. Ma ránéztem a webes felületre, és ki volt kapcsolva. Hiába kapcsolom vissza, állítok be mindent, a beállítások mentése után visszaáll kikapcsolt állapotra.

Találkozott már valaki hasonlóval? :F

(#6063) Kowax


Kowax
tag

Sziasztok!

Felteszem itt is a kérdést, hátha tud valaki segíteni. :R
Van itt valaki, aki használja a Transmission Remote GUI-t? Segíthetne kicsit, hogyan kell beállítani, milyen lépéseket kell elvégezni a megfelelő működéshez, mert valamiért sehogy nem tudom összehozni, hogy csatlakozzon... :U
Előre is köszönöm, ha Valaki rám áldozza az idejét és segít! :R

Böff!:))

(#6064) m0ski


m0ski
aktív tag

Sziasztok!

Újabb kérdés merült fel.
Két lemezes rendszer esetén az elsődleges (entware-t és egyéb finomságokat tartalmazó) merevlemezt hogyan lehet a legkevésbé fájdalom- és szívásmentesen nagyobbra cserélni, az adatok megőrzése mellett?

[ Szerkesztve ]

(#6065) krealon válasza m0ski (#6062) üzenetére


krealon
veterán

"Egyik napról a másikra megszűnt ismerős készülékén az FTP elérés. Ma ránéztem a webes felületre, és ki volt kapcsolva. Hiába kapcsolom vissza, állítok be mindent, a beállítások mentése után visszaáll kikapcsolt állapotra."

A System Log-ban nincs hibauzenet?

(#6066) arty válasza Kowax (#6063) üzenetére


arty
veterán

a transmission webes felületét eléred, tudsz autentikálni?
böngészőben: nas_ip:9091
biztos jó IP-n próbálod, tehát más szolgáltatásokat elérsz a nason?
transmission daemon fut a nason?

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#6067) m0ski válasza krealon (#6065) üzenetére


m0ski
aktív tag

Kiderült, hogy a NAS520-on hibás az 5.21-es firmware. Némi trükközés után visszaraktam az 5.20-at és így most rendben működik.

(#6068) Kowax válasza arty (#6066) üzenetére


Kowax
tag

Köszönöm, hogy próbálsz segíteni! :R
Közben kiderült, hogy mi volt a baj, a Transmission telepítésénél bejelöltem valamit, amit nem kellett volna és így feltette a deamon-t is. Így két Transmission volt egyszerre a gépen.
Félreértés elkerülése végett, NAS helyett miniPC-m van, csak gondoltam hátha itt találkozott már valaki hasonló problémával. De végül megoldódott.
Mégegyszer köszönöm és elnézést, hogy NAStalanul itt rontottam a levegőt! :DDD
Mindenkinek további jó NASsolást! :))

[ Szerkesztve ]

Böff!:))

(#6069) k-dani válasza m0ski (#6067) üzenetére


k-dani
csendes tag

Hibás a firmware? Ezt honnan veszed?
Egyébként valószínűleg segítene az új firmware-en egy visszaállítás a gyári állapotra, utána viszont mindent újra be kell állítani. Legalábbis ez a probléma másoknál is előjött (a hivatalosnak tűnő indoklás, hogy az 5.21-nek új framework-ja van, akármit is jelentsen ez).

(#6070) m0ski válasza k-dani (#6069) üzenetére


m0ski
aktív tag

Youtube-on, illetve a típus saját topicjában is találtam erre a hibajelenségre vonatkozó bejegyzést/videót.
Miután meg szerettem volna úszni a gyári visszaállítást és az újrabeállítást, ezért egy kis mókolás után vissza tudtam rakni az 5.20-at.

Hiba videó 1.
Hiba videó 2.

szerk: egyébként az az érdekes, hogy a saját 326-os Zyxelemen ez a probléma nem jelentkezik.

[ Szerkesztve ]

(#6071) Zolee_70 válasza Anonymus23 (#6060) üzenetére


Zolee_70
senior tag

Win10 fórumból jött a megoldás a win10 NAS elérés megoldáshoz: SMB 1.0-t engedélyezni kell a windows-ban, ami alapból nincs.

Hátha valaki még belefut....

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#6072) TRob1 válasza Zolee_70 (#6071) üzenetére


TRob1
veterán

:Y

Tudtommal alapból engedélyezve van (legalábbis nálam mindhárom win10es gépen így volt)

Aztán lehet hogy vmi újabb frissítés után már nem alap... hisz egy hónap múlva úgyis eltávolítják. :U

¤ R'n'R ¤

(#6073) Anonymus23 válasza Zolee_70 (#6071) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ez mindenesetre furcsa, mivel pl az elmúlt 1 hónapban kb 3-4 gépet telepítettem, és a frissítések miatt rajta voltak a hálózaton, és azonnal felismerték a NAS-t, és a NAS-on lévő mappából (az előre megosztott) simán tudtam másolni rájuk különböző installokat,

;) - The Power of the Light Side

(#6074) cellukx válasza TRob1 (#6072) üzenetére


cellukx
tag

Amikor megjelent Petya, akkor ajánlott volt az smb1-et lekapcsolni a regisztrációs adatbázisban. Azóta meg már lehet beletették valamelyik frissítésbe.

(#6075) Zolee_70 válasza cellukx (#6074) üzenetére


Zolee_70
senior tag

Pontosan ez történhetett. MS honlapról töltöttem le a Win10-et, a legutóbbi frissítésekkel.

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#6076) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Félig meddig off lesz az amit kérdezni fogok de mivel Transmission klienshez is kapcsolódik és nem találtam kifejezetten Transmission -ös topikot, illetve Raspberry Pi és Telekom topikban sem tudtak igazán segíteni ezért itt is megkérdezem.

Portnyitással kapcsolatban lenne némi problémám.
Ha minden igaz, akkor a router kezelőfelületén már kinyitottam a szükséges portot

Ezt ellenőriztem több oldallal is, pl. canyouseeme.

Viszont Transmission továbbra is azt mondja, hogy a szóban forgó port zárva van, annak ellenére, hogy
a "Use port forwarding from my router" doboz be van pipálva.

Ha felmegyek a whatismyipaddress.com oldalra, akkor az IPv6 -os címemet jeleníti meg, ami eltér a router Status/Gateway oldalon levőtől.
Viszont ezen az oldalon meg az IPv4 -es címemet jeleníti meg ami pedig már szerepel a router Status/Gateway oldalon.

Elképzelhető, hogy tiltani kellene az IPv6 -os konfigurációt szolgáltatói oldalon és visszaállni vhogy az IPv4 -re? Lehet ilyet egyáltalán?

Vkinek esetleg vmi ötlete van erre :F

Költözés előtt az előző szolgáltatóm UPC volt, ennél simán ment minden a megfelelő portok nyitása után.
Jelenleg Telekom a szolgáltatóm. Sajna a Telekom -os topikban sem tudtunk a végére járni ennek a problémának.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#6077) mezeimaco


mezeimaco
újonc

Sziasztok!

Kb 2 éve használom a nast egy 2TB WD Red vinyóval, eddig semmi gondom nem volt, de most a legutóbbi firmware frissítés óta nem tudok életet lehelni a rendszerbe:
Újraindítás nem segít, reset nem segít.
Ha kiveszem a vinyót, elindul, rá tudok csatlakozni minden hibamentes (de persze vinyó nélkül sok értelme nincs), visszateszem a vinyót, rámegyek, látom a fájlokat kb 2 percig, majd megszűnik a kapcsolat. Innentől a router szerint rá van csatlakozva a hálózatra, a helyzetjelző led zöld, a vinyó led zölden villog, viszont se admin felület, se nas seeker, semmi nem látja.

Van valakinek ötlete erre a problémára? Kb egy hete szenvedek vele és lassan megőrülök. :W

(#6078) Tonyk válasza pvt.peter (#6076) üzenetére


Tonyk
veterán

innen vedd ki a pipát:

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#6079) pvt.peter válasza Tonyk (#6078) üzenetére


pvt.peter
őstag

Köszi a választ, de a helyzet ua. :(

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#6080) cellukx válasza pvt.peter (#6079) üzenetére


cellukx
tag

Szia!

Dobd fel ide is a problémádat. Külön topik az epc3925-höz. Nincs még egy aktív eszköz a cisco után? Saját router?

(#6081) pvt.peter válasza cellukx (#6080) üzenetére


pvt.peter
őstag

Szia,
Köszi a választ.
Nincs, közvetlenül kábelen kapcsolódik a Raspberry Pi hozzá.
Nincs semmilyen más router.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#6082) Tonyk válasza pvt.peter (#6079) üzenetére


Tonyk
veterán

Ugye publikus címed van, nem pedig NAT-olt?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#6083) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

A mai nap folyamán kedvem támadt tesztelni a Win10 és NSA320S kompatibilítását, mert a Microsoft érthető okokra hivatkozva a hírek szerint már tiltja az SMBv1 protokollt. Mindenek előtt természetesen lefrissítettem az fw-t (a jó öreg 4.75(AANV.0)C0 fw csücsült rajta, amit egyébként már sok ideje nem is használok).

Nos, a NAS szépen lefrissült (ahogyan a korábbi frissítések során is történt), majd a rebootot követően be is töltött a login felület. Viszont bejelentkezést követően csupán homokórázott a rendszer... Kezdett gyanús lenni a dolog, s a dev konzolban egy 440-es hiba jelezte a weblogin.cgi fájl hiányát (ami a bejelentkezésért lenne felelős).[kép] Gondoltam, bizonyára változott az fw SVN szám a weblogin linkjében, s egy gyorsítótár törlés majd megold mindent... Hát, nem így történt. Érdekes módon mintha pár lényeges fájl nem került volna a helyére. Az FFp sem indult el... :Y Gondoltam, hogy akkor ebből ősz eleji NAS szétkapás és persze soros konzol lesz, de előtte kísérleteztem picit a belépéssel. Kibontottam az fw fájlt (ami a gyártó oldaláról bárki számára elérhető) és kb. negyed óra alatt találtam is egy kiskaput, melynek segítségével bármilyen parancsot le lehet futtatni a root/admin jelszó tudta nélkül is. Sőt akár az aktuális admin jelszót is ki lehet vele hámozni egy apró trükkel... :U Innen gyerekjáték volt elindítani az FFp-s openSSH-t, amivel sikerült a végére járni a hibajelenségnek. Kellett volna a NAS-nak egy reset, mert a régi konfigurációból egy véletlenül visszamaradott változó okozta a dolgot. Reset helyett inkább beleégettem kézzel a NAS NAND memóriájába az új fw-t, s ismét minden működni látszik! :)

Friss telepítésű Win10 Pro esetén pedig azt tapasztalom, hogy a nyilvános megosztások tökéletesen működnek, csupán a user/pass kötelesek elérhetetlenek. Ez azért van, mert a ZyXEL nem frissített SMB-t, csupán egy patchet alkalmazott a régi forrásra. Azaz a régi konstrukció az NSA320S-en nem lett lecserélve, csupán a sebezhetőség lett elméletileg kiküszöbölve:

root@NSA320S:~# /usr/sbin/smbd -V
Version 3.5.6

Egyébként érdemes megfontolni az smb frissítést mindenképp... [link]

Egyébként az is lehetséges (OFF)(ez még könnyebb is)(/OFF), hogy egy általános jogosultságokkal rendelkező webGUI felhasználó megkaparintsa az admin jelszavát...

Ui.: Nincs bajom egyébként a ZyXEL NAS-okkal, hiszen eleve nem a sw/támogatás miatt vásároltam anno. De azért meglep, hogy ilyen hibák is vannak egy éles termékben. Jeleznék én szívesen a magyar ügyfélszolgálaton, de hát az eszköz már nem támogatott... :o
Szvsz: Javaslom a stock fw helyett a Debian telepítését ([link]), vagy az smb FFp-n keresztüli lecserélését egy frissebb verzióra. Illetve a gyári webGUI helyett érdemes webmin-t használni.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#6084) FNZ


FNZ
őstag

sziasztok!

azt meg lehet valahogy oldani, hogy a nas adott könyvtárát csak az egyik tv lássa?
hogy tallóznak a tv-k, hogy lehetne őket lekorlátozni, megkülönböztetni? gyereknek nem kellene mindent látnia.

(#6085) Nono0000 válasza Mr Dini (#6083) üzenetére


Nono0000
tag

Szia Dini!

De jó hogy kivártam ezzel az fw. frissítéssel.
Akkor ezek szerint a gyári fw-t most már hagyjuk a francba és az általad belinkelt Debiant tegyük fel?

:R

Csak akkor kérdezz, ha tudom is rá a választ!

(#6086) Tonyk válasza Nono0000 (#6085) üzenetére


Tonyk
veterán

Már ha otthonosan mozogsz linuxban, mert ha nem nagyon meg fogsz majd lepődni. itt már csak a terminal fog létezni, másod nem lesz.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#6087) Mr Dini válasza Nono0000 (#6085) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Ha nincs szükséged az új fw verzió adta frissítésekre (nincs sok érdekes újdonság, csak az SMB sebezhetőség javítása), akkor szerintem nincs sok értelme frissíteni. Amúgy is meg lehet próbálni, legfeljebb hasonló jelenséget fogsz tapasztalni, mint amit én is tapasztaltam. Ezen egy NAS reset segít.... A HDD-n tárolt adatok viszont ilyenkor sem vesznek el, csupán a konfiguráció.

A Debian frissítést pedig nem bántam meg. Hiszen így egy folyamatosan frissülő rendszer fut rajta, biztonsági frissítésekkel. Illetve egy csomó felesleges ZyXEL szkripttől kiméli meg az embert, cserébe viszont az apt csomagkezelővel ezer, meg ezer csomag telepíthető rá. :)

Egyébként a Debian futtatható HDD-ről, pendriveról (ennek sebességbeli hátrányai lehetnek lassú pendrive esetén, s hosszútávon nem ajánlott), vagy akár TFTP-ről is, így nem szükséges a gyári rendszert felülírni.

@Tonyk úrnak pedig igaza van, ez egy teljesen alap CLI Debian, bebootolás után csak az SSH-n lesz elérhető. De pár parancs segítségével telepíthető rá az OpenMediaVault (OMV) pl., ami egy funkciódús NAS webGUI alternatíva lehet. :))

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#6088) Nono0000 válasza Mr Dini (#6087) üzenetére


Nono0000
tag

Szevasztok!

Na nekem, mint mezei felhasználónak ez már kínai, de köszönöm a kimerítő magyarázatot.
Ha majd esetleg a közeljövőben készül róla egy leírás, akkor biztos belefogok, már csak a kihívás miatt is.
Addig meg tökéletesen jó a régi fw.

Üdv.

Csak akkor kérdezz, ha tudom is rá a választ!

(#6089) Csigger


Csigger
őstag

Sziasztok,

adott egy Zyxel NAS326, most tettem bele a második HDD-t is, mindkét lemezt megformáztam újra a rendszerrel 2 külön kötetként.
Az első nagy HDD-t szeretném használni, filmek, sorozatok, zenék, képek tárolására, illetve lenne a második vinyó egy backup. Fontosabb doksik, képek, adatok tárolására.
Hogy tudom egyszerűen megoldani, hogy laptopról is elérjem hálózati helyként a második vinyót és egyszerűen húzzak rá adatokat gépről, telefonról?

Köszi előre is!

Apple and Android user

(#6090) Csigger válasza Csigger (#6089) üzenetére


Csigger
őstag

Időközben megoldottam, az új felületen elég egyszerű volt, csak a Control panel megosztott mappa beállításainál kell megadni az elérési utat illetve hogy ki milyen joggal léphessen bele. Szuper :C

Apple and Android user

(#6091) taip válasza Mr Dini (#6083) üzenetére


taip
senior tag

Szia!

Jó, hogy tudtál ezekkel foglalkozni, ez segítség lehet... mondjuk olyanoknak, akik értik, amiket írtál, mert nekem kínai. :)
De azt érzem, hogy valahol ott lehet a gond nálam is, amiről írsz.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#6092) Mr Dini válasza taip (#6091) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Idézd nyugodtan azokat a részeket, amik "kínainak" tűnnek, szívesen megmagyarázom "magyarosabban" a jelentésüket. Hiszen többek közt ezért van a topik! ;)

Sajnos a magyar nem az erősségem... :DDD

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#6093) FranktheBoss


FranktheBoss
csendes tag

Sziasztok!
Nemrégiben kezdtem az ismerkedést a NAS-világgal, s bele is futottam egy anomáliába.

Transmission OK, peerek megvannak, azonban teljesen random időközönként (pár mp-pár perc) drasztikusan lecsökken a számuk, és ezáltal a letöltési sebesség is, 0-ra. Ha leállítom a feladatokat és újra nekilendül, akkor megint megtalálja a peereket, de ugyanúgy eldobja őket egy idő után, ezáltal nem hatékony a működése.

Kérlek, segítsetek, hogy mit szúrhattam el/hol lehet a hiba.
Gyári letöltés felület hasonlóképp viselkedik.

A háttérről annyit, hogy van egy Huawei Cube mobilnet router (csak 1 LAN port van rajta, ezért kellett egy 2.), mögötte egy TP Link WR642G, és ezután a NAS. Port nyitva Transmission szerint.

Előre is köszi a tippeket!

(#6094) taip válasza Mr Dini (#6092) üzenetére


taip
senior tag

A magyaroddal nincsen semmi gond, az én linux-szerű tudásommal inkább. :)

Pl. az utolsó bekezdés, a javaslatok: halvány segédfogalmam sincs, hogyan kell ffp-n keresztül smb-t cserélni, vagy a gyári webGUI helyett webmin-t használni. Utóbbinál már ott elakadtam, hogy melyik pakkot kell letölteni a sok közül és utána mit kell vele kezdeni. :)

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#6095) Wendelke


Wendelke
senior tag

Sziasztok!

Mekkora minőségi, gyorsasági ugrás egy Zyxel NSA-210-ről az NSA 325 V2-re váltani? Elgondolkodtam rajta, és ha érdemes akkor lehet, hogy egy használtat beszereznék. Csak filmnézésre és torrentre használom.

Köszi!

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#6096) tomip81


tomip81
csendes tag

Üdv!

Van még esély ilyen típusú NAS - ra Plex szervert telepíteni? Mert az installálásnál nem bírja letölteni a megfelelő állományokat. Ahogy olvasgattam a Plex már nem nagyon akarja támogatni ezt a típust. Esetleg ha valakinek van ötlete, hogy lehetne működésre bírni, azt megköszönném!

(#6097) Tonyk válasza Wendelke (#6095) üzenetére


Tonyk
veterán

Mindenféleképpen előrelépés: erősebb cpu, több ram. Torrentet jobban bírja, hálózati sebessége is nagyobb lan-on.

(#6096) tomip81

"Van még esély ilyen típusú NAS - ra Plex szervert telepíteni?"

Igen, több módszer is van. Legyegyszerűbb talán a metarpository telepítse után a gyári csomagok között megjelenő PlexMediaServer segítségével. Vagy FFP alól : slacker -a mz:plexmediaserver
Csodát nem szabad tőle várni, jó lassú lesz.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#6098) tomip81 válasza Tonyk (#6097) üzenetére


tomip81
csendes tag

Köszönöm a választ! a metarpository- n keresztül fel bírtam rakni közben a szervert, ami fut is, viszont se a samsung tv -s app, se az apple tv - s nem ismeri fel a szervert, mert azt is le kellene frissiteni 0.9.16-ra, ve nsa325 - re olyat nem találtam. nem tudom, hogy az lehet - e a probléma, lefrissitettem a plex kezelőfelületét (a webest, amit a nas-ról lehet elérni)

(#6099) Wendelke válasza Tonyk (#6097) üzenetére


Wendelke
senior tag

Köszi a választ ! :)

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#6100) pvt.peter válasza pvt.peter (#6081) üzenetére


pvt.peter
őstag

Sok idő eltelte után végre sikerült megoldani a zárt porttal (torrentes közegben passzív móddal) kapcsolatos problémámat.

Nem tudom pontosan, hogy konkrétan miért volt probléma az, hogy IPv6 -on keresztül akart menni a kommunikáció, de az biztos, hogy az IPv6 -os konfiguráció volt a probléma, még pedig a Pi* oldalán.

Sejtésem szerint a probléma az volt, hogy a Pi -n engedélyezve volt az IPv6 -os konfiguráció is (természetesen az IPv4 mellett), és mivel szolgáltató oldalon is engedve volt, ezért gondolom azt, hogy az IPv6 -on keresztüli kérések ezen az útvonalon akartak menni.
Igen ám de a router kezelőfelületén a portok engedélyezésénél IPv4 -es címet lehet csak megadni és gyanítom, hogy az IPv4 -es címet vmiért nem tudta a Pi összekötni az IPv6 os címével :F
A másik nagy kérdés, miért éppen IPv6 -on akart menni a csomag? Miért nem tudta "okosba", hogy mit kell tennie? :D

A megoldás erre az volt, hogy tettem egy próbát az IPv6 tiltásával Raspberry -n az alábbi oldal leírása alapján:
How to disable IPv6 on Raspberry Raspbian

És láss csodát, most már az adott torrent oldalon is passzív helyett aktívként szerepelek a seed/leech listában :U

Ha esetleg hülyeséget írtam, és vki az elmondottak alapján helyesebben tudja a miérteket és okokat, akkor ne tartsa magában :)

*Raspberry Pi 3 Model B, legfrissebb Raspbian OS -sel, minimális konfigurálással, szinte default állapot

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.