Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:41:00

LOGOUT.hu

Apple iPhone 11 Téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) Juhaszatti válasza janeszgol (#796) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Igen, sajnos sokan elfelejtik, hogy rengeteg IPS telefon is PWM-es.
A Samsung 240Hz-e még egész baráti az IPS, de alig 65Hz-es PWM-el szerelt Nokia 5.1, vagy a 100Hz-es Redmi 7 mellett.

Itt érdemes szemezgetni:
[link]

Szerencsére az iPhone-ba szerelt amoledek is a jobbak közé tartoznak ilyen szempontból.

(#802) janeszgol válasza Juhaszatti (#801) üzenetére


janeszgol
félisten

Köszi! Ismerem a táblázatot és az oldalt is, évek óta olvasom, én is innen veszem az infókat. Őszinte leszek, amikor muteromnak vagy valakinek veszek/vetetek valamit, az első az, amit megnézek, az az NC. Nem tudom, hogy muterom érzékeny lenne rá, de nincs pofám ilyet adni neki.
Az 5.1 telefonra visszatérve: az a pwm csak 10% fényerő alatt jön ki, és mivel alapból nem egy fényerőbajnok a telefon (közép, vagy picivel alatta), ezért ez sosem okozhat gondot.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#803) <Lacy85> válasza kchris78 (#800) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Nyugi. Már az almánál sem lesz sokáig választási lehetőség.
1-2 szériát még talán kiadnak IPS kijelzővel, mert így olcsóbb a gyártás, de idővel tőlük is ki fog kopni.
Eddig sem azért tartották meg, mert jobb, mint az OLED.

(#804) Csigavair válasza w333 (#787) üzenetére


Csigavair
tag

Látom nálad már agyban megjelent a dark mode csak sajnos ott nem kikapcsolható... ha megjelenik facebookon meg instagramon szerinted csak az lesz?? Komolyan mondom röhejes vagy

(#805) lmno válasza Csigavair (#804) üzenetére


lmno
őstag

Meg ha átkapcsolod majd az instát darkra, tönkremegy az IPS kijelző és mehet a szervizbe/kukába :))

(#806) joey04


joey04
titán

Szerintem ketté kell választani: Az tény, hogy egyértelműen azért kerül a simába az IPS, mert olcsóbb. Ez viszont nem zárja ki, hogy sok embernek ez bizony jobb. Ott a pwm, ez engem pl nem zavar, de az után húzás viszont igen. Viszont szebbek a feketéi, cserébe a fehér nem az igazi. Nekem igazából a Samu Note 3 óta mindegy, hogy IPS vagy oled. Csak jó legyen. Mert mindkettőből van szar, gagyi is.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#807) Zjunior válasza puru (#750) üzenetére


Zjunior
veterán

Sima resetnek meg kellene oldania...
dfu meg nem latja az lehetetlen...

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#808) pokmky válasza lmno (#792) üzenetére


pokmky
tag

Oledesből is... :DD :DD

(#809) leslien


leslien
nagyúr

azt tudom h 3 Samsugot adtam el (S10) mert Exynos az clone (legalább is nekem) hiába a Super amoled ha nem tud egy normális képet csinalni.. aláírom h a i11 nem rendelkezik brutális kijelzővel , de amikor a képeket pláne a videókat a 4k hdr tv n visszanéztük az egész család kereste a szavakat....most i11 marad és a P3 is.. aztán nézzük a P4 et mit tud...

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#810) M@cika válasza leslien (#784) üzenetére


M@cika
őstag

Jaja, ippon ingyen se kéne 😁😁😀😂😈

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

(#811) leslien válasza M@cika (#810) üzenetére


leslien
nagyúr

vagyis nem kéne iPhone?

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#812) FistXL


FistXL
aktív tag

Későn olvasom, de mik ezek a siralmas kameraképek?! Majdnem HÁROMSZÁZEZER Forintért? :Y :Y :Y :Y :Y

(#813) spider80 válasza FistXL (#812) üzenetére


spider80
őstag

Mire gondolsz pontosan? Vagy mid van,ami jobb képeket csinál olcsóbban?

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#814) Norbi. válasza FistXL (#812) üzenetére


Norbi.
őstag

Az egyetlen dolog, amit mindenki elismert, hogy oké a telefonnal, az a kamera. :))

(#815) Noukoum válasza FistXL (#812) üzenetére


Noukoum
veterán

Legalább van rajta kamera :C

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#816) nozs23 válasza Noukoum (#815) üzenetére


nozs23
addikt

Nagyon szomoru eleted lehet, hogy ennyi ideig tudod kovetni ezt a topicot. De szerencsere ma is nyugodtan fekudhetsz le, mert ertelmeset nem sikerult ma sem irnod. :)

(#817) FistXL


FistXL
aktív tag

[iPhone 11] vs [Google Pixel 3] RAW kép. Előbbin gyakorlatilag egy éles részlet sincs.

(#818) batai15


batai15
félisten

Elég sok tesztet meg néztem ,és bizony durva lett a kamera összességében .
A fillér bsz*S a tartozékok kapcsán főleg hogy ilyen drága ,külön vicc ahogy a tárhely is ,illene már 128nak lennie főleg ennyiért .
Személyesen elég sok rossz tapasztalat van a szifon meghibásodásokkal kapcsolatban,de összességében elég durva kompakt telefon lett

(#819) leslien


leslien
nagyúr

nem is gondoltam volna h ilyen sok a ruppotlan irigy ember.. most először van iPhone mert ez most tényleg oda b@sz..

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#820) joey04 válasza batai15 (#818) üzenetére


joey04
titán

Most írták, hogy szar a kamera... :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#821) batai15 válasza joey04 (#820) üzenetére


batai15
félisten

Engem pont nem érdekel az egész . Ha tetszik amit látok akkor jó számomra a kamera , ezért S szeretem például a Huawei ai rendszerét . Itt is ez a helyzet,point amd shot teljesen jól .

(#822) #16514048 válasza FistXL (#817) üzenetére


#16514048
törölt tag

Ezek kidolgozott képek, nem tudod milyen élesítési beállításokat használtak a két fotón, így nem is érdemes összehasonlítani.

Ha neked ez nem elég éles, akkor egy kicsit feljebb húzod a csúszkát és ugyanolyan lesz, mint a másik kép, nehogy már raw-nál ez probléma legyen.

(#823) Wapmester válasza FistXL (#817) üzenetére


Wapmester
senior tag

a normál, nem raw képeken a széleknél eléggé torzít az iphone és lilás dolgok is vannak aminek nem kellene lennie, összességében a nappali képek jók amit a készülék csinál csak, az ultrawide az nagyon gyenge, csúnya a zaj rajta és még jobban torzít a széleinél mint a normál lencse. Kihozták belőle amit tudtak,de ebből a képérzékelő szenzorból már ennél többet lehetetlen kihozni, ezt jobban csak a Pixel tudja megoldani. Ezért baromira nem is értem miért nem válogattak be egy nagyobb képérzékelőt iphone-ba, azzal tényleg meg tudták volna fektetni a Pixel-t.

(#824) llama.adam válasza Wapmester (#823) üzenetére


llama.adam
csendes tag

Az a lilás kékes dolog a kromatikus aberráció, a lencsék anyagának és elkészítésének minőségétől függ leginkább. Nagyon drága rendes objektíveken amiket valódi fényképezőgépekre teszel fel sem minden esetben mentesek ettől, ez sajnos a fizika, nem lehet megerőszakolni, tipikusan a széleslátószögű objektíveken erősödik fel a jelenség, mint ahogy az élesség is elvész a kép széleken. Ezt maximum utómunkával lehet eltüntetni, ha szükség van rá (ált. ha nagy méretben nyomtatsz)

megj. Ennyire kis méretben ami a mobilokra jellemző, valószínűleg lehetetlen igazán jó minőségű lencséket készíteni, az sem segít sokat ha pár mm-el nagyobb vagy kisebb a szenzor, mert annyival nem lesznek a lencsetagok nagyobbak, hogy érdemben jobbak legyenek az optikai tulajdonságai

[ Szerkesztve ]

(#825) Wesder


Wesder
félisten

Lyészus faxa... Még mindig etetitek a fikahuszàrokat?:F Ha nem vàlaszolnàtok màr rég elhagytàk volna a topikot...

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#826) válasza puru (#750) üzenetére



őstag

iTunes -al próbálj csinálni egy visszaállítást ha felismeri.

Valamiért sérült az ios és recovery módban ragadt. Állandóan újra akar indulni. Ezt olvasd el. [link]

(#827) llama.adam válasza Wesder (#825) üzenetére


llama.adam
csendes tag

Ezt nem az iPhone védelmében írtam, hiszen ők is csak veszik az alkatrészeket valamelyik gyártótól (Sony?) aztán, hogy utána még mennyit tudnak ezen szoftveresen korrigálni..

[ Szerkesztve ]

(#828) joey04 válasza (#826) üzenetére


joey04
titán

Pont ezt?! :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#829) Wesder válasza joey04 (#828) üzenetére


Wesder
félisten

Kihívàs.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#830) doooo válasza leslien (#809) üzenetére


doooo
veterán

Clone? :F

(#831) <Lacy85> válasza janeszgol (#799) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Üzemidőben azért nagyon nem.
Xs Max 3174mAh 79h Endurance rating
11 Pro Max 3969mAh 102h Endurance rating.

Xs 2658mAh 72h
11 Pro 3048mAh 86h

Xr 2942mAh 78h
i11 3110mAh 94h

Szóval az idei széria elég nagy ugrás volt ebben is.

(#832) janeszgol válasza <Lacy85> (#831) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez rendben van, elfogadom. (A sima 8ra gondoltam, mint leőző, pedig ott a 8 Plus és a X.)
De miért van ekkora különbség a Xr és 11 között? 20%. Biztosan nem a +170 mah akku többlet miatt.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#833) Gergőke88 válasza janeszgol (#832) üzenetére


Gergőke88
addikt

Processzor energiahatékonyság.

(#834) leslien


leslien
nagyúr

vki vett már a Telenortól i11 fivérekből?

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#835) janeszgol válasza Gergőke88 (#833) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez szépen hangzik, de ugyan az az SoC van benne, csak magasabb órajelen. Érdekes, hogy a notebookcheck pár százalékot mért ki, talán videó lejátszásnál volt 12%, azt lehet hozni hardverből és szoftverből is.
A GSMArenaban már egy jó ideje nem bízom meg üzemidő mérésben. Ez a több órás többlet a Xr és 11 között nonszensz még akkor is, ha átlag (főleg akkor).

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#836) Skorpio.59


Skorpio.59
aktív tag

Jó telefonok .Nálam váltani fogja valamelyik a8+-t. :)

Adj szárnyakat a kisgyereknek,de hagyd,hogy magától tanuljon meg repülni!

(#837) <Lacy85> válasza janeszgol (#832) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Sok oka lehet. Kicsit nagyobb aksi, takarékosabb SoC, meg egy kis szoftveres optimalizálás.
GSMArena mérései szerintem most is megállják a helyüket, mert a Pro-nál kb. mindenhol az jött ki használat során, mint náluk.
Eddig minden vodeóban azt mondták, hogy jelentősen nőtt az üzemidő.
Gondolom a sima 11-nél sem hasraütésre írták, amit.

(#838) kali válasza janeszgol (#835) üzenetére


kali
legenda

A GSM Arena pedig az egyik legjobb viszonyítási alap, mert azonos feltételek mellett tesztelnek, de a leírt módszerük fényében kell kezelni is az értékeket - amik viszont egyedi használat szerint módosíthatók is.

(#839) llama.adam


llama.adam
csendes tag

Ami nekem nem egyértelmű, hogy a deep fusion csak a Pro modellekre lesz elérhető, vagy az iPhone 11re is?

(#840) nozs23 válasza llama.adam (#839) üzenetére


nozs23
addikt

Nem mondtak ki konkretan. Szerintem mindegyikre. Legalábbis bizom benne.

(#841) #43877120


#43877120
törölt tag

nekem nem tetszik,de a kamera elég jó lett.A notch miatt nálam felejtős a telefon.

(#842) Gergőke88 válasza janeszgol (#835) üzenetére


Gergőke88
addikt


https://www.notebookcheck.net/Apple-A13-Bionic-GPU.434833.0.html

[ Szerkesztve ]

(#844) Gergőke88 válasza Penguin_ (#843) üzenetére


Gergőke88
addikt

(#845) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Nagyon tetszik a videó. [link]
Főleg az elején. Ezt még Apple reklámnak is beillene. Nekem bejönne. :)
HDR videónál tényleg nincs opció rá youtuben?
Illetve a 13.1 engedi-e a kamerák közti váltást 4k 60-on? A videó szerint nincs rá mód hogy mind a 3 kamera legyen.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#846) Fryskitt válasza puru (#750) üzenetére


Fryskitt
addikt

Számítógépre kötni és úgy? Huh, akkor most ezt nem teszem fel még. :Y

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#847) janeszgol válasza Fryskitt (#846) üzenetére


janeszgol
félisten

Én sem egyik iPademre sem. 13.1.1, még várok inkább. (Jó tudom az már iPad OS, de mivel új, meg mégis csak szoftver, így inkább várok.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#848) #40359168 válasza Fryskitt (#846) üzenetére


#40359168
törölt tag

Nálam fent van (SE), semmi gond nem volt.

(#849) nuke7 válasza #40359168 (#848) üzenetére


nuke7
veterán

jaja, az SE-n nagyon király a 13 :K (bárcsak jönne 4,7-5" alatti telefon az apple-től :U )

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#850) Noukoum válasza nuke7 (#849) üzenetére


Noukoum
veterán

Vagy 4,7-5inch kávamentesítve.:)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.