Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:41:00

LOGOUT.hu

Apple iPhone 11 Téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) #16377600 válasza kutga (#6000) üzenetére


#16377600
törölt tag

Jól van,akkor nem szórakozok vele,köszi! :R

(#6002) Tibee86 válasza #16377600 (#5997) üzenetére


Tibee86
veterán

Ezek be vannak kapcsolva?
Beállítások > Adatvédelem > Helymeghatározás > Helymeghatározás.
Beállítások > Adatvédelem > Helymeghatározás > Rendszerszolgáltatások > Rendszer testreszabása.
Beállítások > Adatvédelem > Helymeghatározás > Rendszerszolgáltatások > Jelentős helyek > Jelentős helyek.

(#6003) Tibee86 válasza kutga (#5998) üzenetére


Tibee86
veterán

Ezt miből gondolod?

(#6004) rellif válasza Tibee86 (#6002) üzenetére


rellif
senior tag

Nagyon nehezen tanulja meg az optimalizált töltést. :O
Talán egyszer láttam az elmúlt évben,hogy így töltene.(feldobja értesítésként)
Fontos,hogy lehetőleg azonos időben legyen minden nap töltőre rakva.(nálam ez nem megoldható.)

[ Szerkesztve ]

(#6005) kutga válasza rellif (#6004) üzenetére


kutga
nagyúr

Nekem amióta iPhone van nem sikerült neki.

Let the Zone take me if I am.

(#6006) juve600


juve600
nagyúr

[link] egy jó kis videó tokokról és fóliáról :)

(#6007) lmno válasza kutga (#6000) üzenetére


lmno
őstag

Dehogynem áll meg, az a lényege. Én mindig éjszaka töltöm és így működik. Csak kellett az elején egy kis idő neki mire beállt.
De ha összevissza töltöd, akkor nem fog működni rendesen.

(#6008) Šolaire válasza lmno (#6007) üzenetére


Šolaire
veterán

Én rendszeresen éjszaka töltöm. 1-2 hónap után beállt nekem az előző telefonom.

“Praise The Sun” \[T]/

(#6009) #16377600 válasza Tibee86 (#6002) üzenetére


#16377600
törölt tag

Igen,be & mindig csak itthon töltöm.. igaz,nem este/v éjszaka,hanem amikor 20% körülire csökken a töltöttségi szint..
lehet ez a baj akkor,megpróbálom adott időben tölteni,hátha beáll.. :)

(#6010) gmark86


gmark86
tag

Sziasztok! Tegnap csatlakoztam a klubhoz, egy SE 2020-at váltottam le, céges készülék volt az is, illetve most ez is. Fekete, 128 GB-os verzió. Kaptam hozzá ajándékba iSTYLE 20W PD töltőt, toknak pedig erősített oldal- és hátfalút, plusz Aliexpressről is készültem neki az SE-nél illetve 8-asnál bevált matt szilikontokkal. A cserében asszisztáló technikus mesélte, hogy panaszkodtak neki az iOS 15.4-gyel kapcsolatban, hogy gyorsan merül az akksi tőle. Én eddig nem tapasztaltam ilyet, de cikket találtam a jelenségről. Az első benyomások: a mérete még a talán épp egykezes kategória, a képernyővel az előzőnél is elégedett voltam, ez is tetszik eddig. A notch nem zavaró, ami fura volt az első pár alkalommal az az, hogy a Vezérlőközpont nem alulról, hanem jobb fentről jön le.

iPhone 11 128GB; Huawei Mediapad T1 8.0 Pro, Huawei Mediapad T3 10, Lenovo C340 IML; Lenovo M73 SFF; Mac Mini Late 2014

(#6011) Šolaire válasza gmark86 (#6010) üzenetére


Šolaire
veterán

Üdv nálam is SE telót váltott és nem bántam meg, merülést én se tapasztaltam. Vezérlőközpontot hamar meg lehet szokni. :)

“Praise The Sun” \[T]/

(#6012) sajog159


sajog159
aktív tag

Sziasztok, én 16GB-s 6s-rol fogok váltani 128GB-s 11-re (most csak rendelés van). Az iPhone funkciók nem „feltételes reflexként” működnek nálam, így jó sok kérdésem lesz. (Ezek egy része sokaknak triviális lesz.)
1. Azt írtak az iStylról. hogy aktválás az első bekapcsoláskor kezdődik. Pontosan mi is számit „bekapcsolásnak”? Amikor berakom először a SIM kártyát? Vagy csak feltöltöm és bekapcsolom?
2. Adatok átmentése új telora. A neten/youtube-on azt olvasom, kell egy friss mentést csinálni a régin, mindenről, amit át akarunk menteni (régiben van a SIM). Ez követően a SIM megy az újba és megy az aktiválási folyamat. (És ekkor kezdődik az új telefon 1 vagy 2 év garancia idő?)
3. Ja, FACE ID: nekem csak olvasó szemüvegem van. Szemüvegben csináljam az Face ID-t? És majd felismer engem a nélkül is és avval is?
4. Jelkód. Használhatom a régi jelkódot is az új telefonon?

(#6013) Šolaire válasza sajog159 (#6012) üzenetére


Šolaire
veterán

Szia átrakod a simet és simán át tudsz költözni egyik telefonról a másikra úgy, hogy semmit nem kell beállítanod utána. Feldobja hogy felhőből vagy telefonról költözöl át. Én az utóbbit választottam és semmi dolgom nem volt mindent átmentett csengőhang ne zavarjanak mód stb. Friss mentés nekem arra nem volt szükség rendszeresen ment magától a teló. Face id meg 1 nap alatt megszokod a gesztusvezérléssel együtt, nekem sokkal kényelmesebb mint a touch id. Én is a régi jelkódot állítottam be az új telefonon. Aktiválás meg gondolom az számít annak amikor az apple id-vel bejelentkezel de majd kijavítanak ha nem így van. Szemüvegre nem tudok válaszolni neked, 6s után nagy ugrás lesz az a telefon szeretni fogod. :)

[ Szerkesztve ]

“Praise The Sun” \[T]/

(#6014) sajog159 válasza Šolaire (#6013) üzenetére


sajog159
aktív tag

Kösz.
Elég optimista kicsengésű írás. A SIM áthelyezéssel minden applikáció is átkerül 11-re, amit vagy ingyen vagy fizetősen töltöttem le App Store-ból?
Kb . mennyi ideig tart az egész?

[ Szerkesztve ]

(#6015) Šolaire válasza sajog159 (#6014) üzenetére


Šolaire
veterán

Szívesen, ID-vel bejelentkezel és kell neki idő de nekem még a wi-fit is átmentette nem kellett csatlakozni újra, tényleg semmi dolgom nem volt nagyon kényelemes házon belül költözni. Megvásárolt zenék, játékok, csengőhangok minden a helyén volt lementett mindent és csak használni kellett az új telefont. SE 2020-ról költöztem. :)

[ Szerkesztve ]

“Praise The Sun” \[T]/

(#6016) Norbi. válasza sajog159 (#6014) üzenetére


Norbi.
őstag

Dehogy is, semmi köze a sim kártyához, nem kell a költözéshez, maradhat akármelyikbe.
Amikor a 11-et bekapcsolod és elkezded nyomogatni a kezdőbeállításokat, nyelv, stb. akkor legyen a régi készülék közvetlen mellette és fel fogja ajánlani, hogy átköltöztet. Adni fogja magát, kérni fog egy Apple ID jelszót és ennyi.

(#6017) moordavid válasza sajog159 (#6012) üzenetére


moordavid
aktív tag

A szemüveges részhez: én is szemüveges vagyok, és csináld nyugodtan szemüvegben az arcod regisztrálását. Utána felismer szemüveg nélkül is. A többit pedig ahogy fentebb írták.
SIM-et az új telóba és mehet az iphoneról iphonera költözés. Én is úgy csináltam i8-ról. Közben még az új le is frissítette az IOS-t. Talán egy óra is volt amíg átment minden. De vitte magával a wifi kódokat, jelszavakat... szóval mindent :)

"Like tears in rain."

(#6018) sajog159


sajog159
aktív tag

Köszönöm Mindenkinek a hasznos tanácsokat és megjegyzéseket. Maga a 11 szerdán jön ígéret szerint.
A régivel mi csináltatok? Marad "tartaléknak"? Eszembe jutott az eladás, de úgy látok 20eFt körül lehet eladni a használt 6S-t.
(Némi túlzással azt lehet mondani, hogy ezért már le se hajol az ember. Amikor megjelent ez a bankjegy, micsoda érték volt...)

(#6019) sajog159


sajog159
aktív tag

Ja, még 2 kérdés.
Össze van párosítva Apple watchal és a kocsi audió rendszerrel. A régi párosítást meg kell szüntetni és majd a 11-el úja létrehozni? vagy ez is megy át „magátol?

(#6020) #16377600 válasza sajog159 (#6018) üzenetére


#16377600
törölt tag

Nekem még a 4S is itt van a szekrényben.. :D a 6s-t mondjuk pont eladtam,de akkor még volt is ára rendesen,most már alig-alig kapsz érte vmit..

(#6021) tboldi


tboldi
nagyúr

Az eladás emlegetésével csak óvatosan, mert mint mindenki tudja, szakmai topikban tilos hirdetni. ;) :R

(#6022) sajog159 válasza tboldi (#6021) üzenetére


sajog159
aktív tag

Értem. Ez nem hirdetés, csak kérdés volt.

(#6023) tboldi válasza sajog159 (#6022) üzenetére


tboldi
nagyúr

Persze, csak emlékeztetőül írtam. :R

(#6024) moordavid válasza sajog159 (#6019) üzenetére


moordavid
aktív tag

watch: Az apple oldalán van részletes leírás arról, hogyha az apple watchod a régi iphonod után az újjal szeretné párosítani. Először a régin megszünteted a párosítást, utána az új telefonnal már párosíthatod. De azért olvasd el a teljes leírást.
Kocsi: az új iphonent újra kell párosítanod a kocsik bt kihangosítójával.
Nekem itt van a régi, karcmentes 87%-os iphone 8-am, de nem adom el, jó lesz az vész esetére, vagy lehet nekiállok bétázni vele.

[ Szerkesztve ]

"Like tears in rain."

(#6025) sajog159 válasza moordavid (#6024) üzenetére


sajog159
aktív tag

Kezdtem olvasni az apple oldalán a teljes lírást és az 1. pontban kissé elakadtam: "A korábbi iPhone frissítése" Már nem tudok frissíteni a régi 6S-t, mert nincs elég memória. Remélem ez nem gond?

(#6026) moordavid válasza sajog159 (#6025) üzenetére


moordavid
aktív tag

Ezt nem tudom.

"Like tears in rain."

(#6027) sajog159 válasza moordavid (#6026) üzenetére


sajog159
aktív tag

Kellet vagy nem. Én letöröltem pár nagyobb alkalmazást, hogy elég helyem legyen16GB-s 6S-en, felraktam 15.4 verziót, majd visszaraktam a letörölt appokat. Gondolom bajt ezzel nem csináltam.

(#6028) sajog159 válasza moordavid (#6024) üzenetére


sajog159
aktív tag

A régi iPhonet én is feltehetően elrakom tartaléknak.
Ha ilyenkor a "szekrényben" kikapcsolt állapotban van, nem merül az akku? Nem fog tönkre menni állás közben?

(#6029) ILLDisPozed válasza sajog159 (#6028) üzenetére


ILLDisPozed
aktív tag

[link]

iPhone 11, Apple Watch SE 44mm, iPad 6th gen., MacBook Air M1

(#6030) sajog159


sajog159
aktív tag

Csak hogy ne kérdezzek ennyit.
Létezik kicsit részletesebb leírás ii-ről

(#6031) sajog159 válasza sajog159 (#6030) üzenetére


sajog159
aktív tag

Angol nyelvüt innen le lehet tölteni. Apple iPhone 11 User Manual Download - MobileGizmo.net

(#6032) Coempi válasza sajog159 (#6031) üzenetére


Coempi
tag

Az iOS kezelési utasítás/kéziköny ingyenesen elérhető magyar nyelven a Könyvek alkalmazásban.

(#6033) moordavid válasza sajog159 (#6028) üzenetére


moordavid
aktív tag

Javasolt 40%-ra meríteni az akkut, úgy kikapcsolva tárolni. Pár havonta pedig feltölteni és újra 40ig meríteni. Vagy félévente.

"Like tears in rain."

(#6034) sajog159 válasza Coempi (#6032) üzenetére


sajog159
aktív tag

Valahogy magamtól nem jöttem rá.
Pl. a IOS 17.7 fizetős (mert kérte a bankszámlámat)? Sok adat van róla, de nem látom mennyi az ára. (Nem akarom nagyom smucignak látszánis.)

(#6035) sajog159 válasza moordavid (#6033) üzenetére


sajog159
aktív tag

Kissé kényelmetlennek tűnik elsőre.
Alapból elég lusta ember vagyok.

(#6036) olahdave válasza sajog159 (#6034) üzenetére


olahdave
tag

Itt van az iOS15:
https://books.apple.com/hu/book/iphone-felhaszn%C3%A1l%C3%B3i-%C3%BAtmutat%C3%B3/id1570682340
Ingyenes!

(#6037) Šolaire válasza olahdave (#6036) üzenetére


Šolaire
veterán

Köszi nem is tudtam pedig olvasok könyveket. Ha nem gond így csak kattintani kell : [link]

“Praise The Sun” \[T]/

(#6038) niof válasza Šolaire (#6037) üzenetére


niof
addikt

És ezt hogy a viharba lehet letölteni? Ha már egyszer ingyenes...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#6039) Šolaire válasza niof (#6038) üzenetére


Šolaire
veterán

Gyári könyvek alkalmazás. Ott tudod olvasni.

“Praise The Sun” \[T]/

(#6040) niof válasza Šolaire (#6039) üzenetére


niof
addikt

Ja, azt hittem ez valami "normál" e-book, vagy pdf.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#6041) Šolaire válasza niof (#6040) üzenetére


Šolaire
veterán

Lehet ez is drm védett :DDD

“Praise The Sun” \[T]/

(#6042) sajog159 válasza olahdave (#6036) üzenetére


sajog159
aktív tag

Nem egyből, de rájöttem mi a teendő a letöltéshez. És valóban ingyen a telefonra. :R
(Már én sem emlékszem, hol volt fizetős/kérte a bankkártyámat.)

(#6043) Oldman2


Oldman2
veterán

Hölgyek, urak...

Erősen gondolkodok egy i11 128G használt modell beszerzésén.

Első komolyabb modellként, nem akarok rá "sokat" költeni...

Találtam egyet (számomra elfogadható áron), az aksi elvileg 87%-os.

A gyakorlatban ez mit jelent? Számolhatok egy azonnal aksicserével?

Ha igen, tudtok-e megbízható céget ajánlani, ahol jó aksit és megfelelő munkavégzést kapok?

(#6044) pauliboy23 válasza Oldman2 (#6043) üzenetére


pauliboy23
senior tag

Csere mindenképpen hivatalos szervízben.

A 87% még szerintem nem vészes. Feleségemnek 86% volt eladás elött, és másfél napot elment neki, de egyet biztos. Amúgy meg használat függő is.

(#6045) Tibee86 válasza Oldman2 (#6043) üzenetére


Tibee86
veterán

Ha azonnal nem is, de mindenképp kalkuláld bele a vételárba a csere összegét (26.000ft).
87%-nál már azért észrevehető az üzemidő különbség az újhoz képest.
Kocsiban navira és zenehallgatásra használok egy Xr-t, az is 87%-on van 550 ciklussal.

(#6046) Oldman2 válasza Tibee86 (#6045) üzenetére


Oldman2
veterán

A kalkulációval nincs gond, a kérdés az, hogy azonnal, vagy "ráér"...?

De majd meglátom.

Nem kapkodom el. Akku lesz később is. Legalábbis remélem.

AirPods ügyben, kezdőként miben gondolkozzak?
Az ár szintén kritikus, tehát első körben csak használt jöhet szóba.

(#6047) tboldi válasza Oldman2 (#6046) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mindenképp AirPods kell? A Lidl-ben tegnap óta van akcióban Skullcandy Dime egy 10-esért. Jó, nem tud annyit, mint az Apple fülese, de higiéniai okokból inkább vennék egy olcsó újat, mint egy használt bármilyet. :)

Én 2-t is vettem, hogy össze (vagy vissza?) tudjam cserélni a színeket, mert alapból a sárga tokban kék füles van, a kék tokban meg sárga füles. :D
A sárga amúgy anyumé lett.
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#6048) Tibee86 válasza Oldman2 (#6046) üzenetére


Tibee86
veterán

Ha az üzemideje megfelel akkor ráér bőven amíg a csúcsteljesítményt le tudja adni. Azt nem tudom hány százaléknál dobja fel, van itthon egy 7-esem ami 77%-os, de még az se jelzett.
Airpods-nál az kell mérlegelni, hogy a hagyományos kialakítást vagy az in air-t szereted e. Nekem egy idő után minden gumiharangos kényelmetlen és zavaró, míg a hagyományos kialakításút van hogy el is felejtem hogy bent van a fülemben.
Szerintem az egyik legjobb Apple cucc az airpods, nem cserélném le másra, mondjuk nem is nagyon van választék, mindenhol az in air a divat.

[ Szerkesztve ]

(#6049) Oldman2 válasza tboldi (#6047) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi, ez jó tipp!

Bevállalok egyet...

(#6050) Oldman2 válasza Tibee86 (#6048) üzenetére


Oldman2
veterán

A hagyományos ami bejön, de rendszeresen "bepróbálkozok" In-Ear verziókkal is. Eddig sikertelenül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.