Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:41:00

LOGOUT.hu

Apple iPhone 11 Téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) lmno válasza g4mer (#4000) üzenetére


lmno
őstag

Mondjuk egy használt telefonnál irreális elvárás hogy makulátlan legyen :) Arra ott van a bontatlan a boltban.
Néha azért a vevők is el vannak tájolva, sajnálják a plusz pénzt az újra, de csodálkoznak hogy egy használt telefonon látszik hogy használták. Most ezt nem rád értettem, csak úgy általánosságban mondom; lehet hogy a konkrét esetedben tényleg olyan állapotban volt ami nem indokolja az árát.

(#4002) g4mer válasza lmno (#4001) üzenetére


g4mer
senior tag

Természetesen én se várom el egy használt régi készüléktől, de ez konkrétan újnak volt hirdetve.
Azért is akartam megvenni. Ha úgy van hirdetve, hogy hajszálkarcos, akkor mérlegeli a vevő, hogy belefér-e neki vagy sem ( szerintem) :)

Én ahány dolgot eladtam az életben mindent körülírtam, állapot, mi jár hozzá stb.

Sic Parvis Magna

(#4003) st3v3np3t3r válasza g4mer (#4002) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Sok lesz az off megint fiúk/lányok! Reggel már volt érte lecsecukor!

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#4004) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

Töltsétek,telepítsétek! Kint az iOS 14.2!

https://support.apple.com/hu-hu/HT201222

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#4005) 7Heads Drago válasza g4mer (#4000) üzenetére


7Heads Drago
veterán

És ez jó minősítésű eladóval történt?
Nálam alap hogy ha valamit mondok az úgy is legyen. Rühellem ha átvernek.
A hajszálkarcok meg ne barázdak legyenek.
Az iPhonek festése mennyire strapabíró?

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#4006) Rage47 válasza st3v3np3t3r (#4004) üzenetére


Rage47
veterán

végre új hátterek

(#4007) st3v3np3t3r válasza Rage47 (#4006) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Én majd este telepíten fel. Még 35% :DDD

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#4008) tesz-vesz123


tesz-vesz123
aktív tag

Így pár nap iOS után elővettem kicsit a P20 Prota fiókból, mert kerestem rajta pár fotót. Hát.. Szent ég, mennyire kínzás volt használni i11 után! :Y :DDD Mindenre lassan reagál, összevissza akadozik, gondolkodik... K***a Apple elrontotta az Android élményt. Szerintem maradok iOS-en végleg. :))

(#4009) Rage47 válasza tesz-vesz123 (#4008) üzenetére


Rage47
veterán

:C
én is ezt mondtam, csak kb. 7 éve :D nem gondoltam, hogy manapság is ilyen

(#4011) Navaren válasza tesz-vesz123 (#4008) üzenetére


Navaren
aktív tag

Azért ez még nagyon a 'rózsaszín köd' időszaka a "kapcsolatban", ilyenkor minden szép és jó. ;]
Adj neki azért időt, ameddig teljesen átállsz rá és az életed része lesz és lesz esélye előbukkanni néhány bosszantó dolognak, mielőtt végleg ítéletet hirdetsz :) .
Az iOS sem hibátlan, én 10 éve vagyok fixen rajta saját eszközökön, és továbbra sem jön szóba az átállás - akármilyen ász csúcsdroidok is vannak már -, de azért akartam már én is kitépni a hajam párszor az iOS-től is :).
Aztán meg Android és Android között is van különbség, egy újabb, komolyabb OnePlus, vagy Pixel kezelése pl. szerintem abszolút vállalható bármilyen tekintetben, ugyanakkor a MIUI egy-két éves verzióitól agyf*szt kaptam néha.

[ Szerkesztve ]

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#4012) tesz-vesz123 válasza Navaren (#4011) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Vannak dolgok, amik bosszantúak iOS-ben is, tény. A hangokat szerintem katasztrófálisan kezeli. iMessage összevissza pittyeg, bluttyog, vinnyog. Viszont ez az SMS app is. :DDD Vagy némítás van (akkor semmilyen hangja nincs iMessage-nek, SMS-t sem jelzi), vagy minden hang marad... Inkább előbbinél maradtam. A tárcsázó és a kamera app hangját egyáltalán nem tudom kikapcsolni. Facebook Messengert is némítottam, de a jobb alsó sarokban, ha nyomva tartom a matricát ugyanúgy adja azt a fura lufi hangot. Eddig ezek zavaróak számomra (Androidon minden egyes hangot külön-külön lehet állítani minden appnál) és ugye nem lehet tenni semmit ellene, maximum átkapcsolom mute-ra a telefont, azt meg nem szeretném.

De ez csak egy kis apróság. Kárpótol, hogy vajsima a rendszer, az appok gyönyörűek és szintén vajsimán fut minden... Görgetek egyet a Facebookon, vagy Twitteren és szépen, folyékonyan "mennek" a posztok, majd lassan megáll a görgetés. A külalak is ott van! Tetszik, hogy minden ilyen tejüveges, áttetsző, még a billentyűzet is. Minden szinkronizál mindennel és még az appokat is felmenti iCloudba, a beállításaikkal együtt! Ilyen mai napig nincs Androidon. Nagyon szép az egész rendszer és működése.

#4010Zsolt_72 : Persze az Android is egy szuper rendszer, nem is degradálni kezdtem, csupán feltűntek ezek a dolgok. :D

Rage47: Hát, látod... :D

(#4013) Rage47 válasza tesz-vesz123 (#4012) üzenetére


Rage47
veterán

fuh nem teljesen értem a hang-dolgot, de lehet azért, mert watchom van és a telóm néma teljesen
imessage-t testre lehet szabni egész jól a beállításokban, ki lehet venni hangokat, cserélni is.
messenger meg azért szar, mert a fb-ot nem érdekli
érdekes, a Telegram teljesen testreszabható, mert ott foglalkoznak ilyenekkel, tehát nem ios korlátozás, hogy a messenger szar

(#4014) Navaren válasza tesz-vesz123 (#4012) üzenetére


Navaren
aktív tag

Ezek a 'megszokható' furcsaságok, amik részei az iOS normális működésnek - előny, ha nem androidról jössz, ami a testreszabhatóság - különösen hangok kapcsán - nagyon az iOS előtt van.
Ez valakinek bejön, valakinek nem.
És ez szerintem teljesen jól van így - más kérdés, hogy szerintem belátható időn belül nagyon sok extra testreszabhatóság fog most az iOS-re vándorolni így a widget-ek és egyes default app-ok választhatósága után.

De én nem ezekre gondoltam, hanem a 'rendetlenkedésekre'.
Amikor csakazértsem tudsz megosztani/tovább küldeni egy frissen lőtt felvételt, mert valamiért leakad a szoftver; vagy amikor a Google Drive-ról streamelsz galériát/képeket vetítőre prezentációhoz és negyed óra alatt háromszor lehal az app, mert 'csak'; amikor órákig nem vagy elérhető másoknak, holott a telefon max térerőt jelez - csak a nem fogadott hívásos értesítéseket kapod meg utólag; amikor egyes gyári autós kihangosítók minden egyes hívás közben valamiért szétkapcsolnak BT-n a telefonnal; amikor nem tudsz fizetni parkolásnál Barion-nal, mert az app az istennek sem hajlandó 'internetet' találni, pedig full 4G-s térerőt jelez a telefon és minden más működik, stb.
Volt olyan is pár éve, hogy a telefont töltőre dugva nem indult el a töltés - és itt most nem a csatiba szorult kosz esete van, ez egy ismert szoftveres malőr volt -, és ha peched volt, csak reggel vetted észre, hogy egy egyetlen extra százalékot sem kapott az akku egész éjjel töltés után (telefonon és iPad-en is), stb - hogy csak párat mondjak, ami eszembe jut és amit vagy én, vagy a környezetemben valaki más megélt.

Persze sok mindent javítanak a szoftverfrissítések szerencsére, support tekintetében iOS-en tényleg elég jó a helyzet, de azért fogsz Te is még őszülni néha iOS miatt :).
Nagyon klassz, hogy bejön a rendszer és szereted, én sem váltanék vissza droidra a saját kütyüimen, ameddig megtehetem, de azért amikor az olyan posztok születnek, hogy 'na most iOS-en végre kisimultak a ráncok és minden üde és lenge és szép', akkor azért elmosolyodik az ember egy évtized tapasztalatainak árnyékában.
Hozzáteszem ugyanez igaz fordított irányba is.

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#4015) tesz-vesz123 válasza Rage47 (#4013) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Akkor ezek szerint én vagyok béna... :D Hol lehet az iMessage hangjait állítani? Nekem csak az üzenetjelző kéne (OTP, ünnepek, stb. miatt), többit jó lenne kikapcsolni.

iBalu: szerintem belátható időn belül nagyon sok extra testreszabhatóság fog most az iOS-re vándorolni

Hát, ha így halad a rendszer, akkor valóban egyre jobban testre lehet majd szabni. :) Nálam a widgetek megjelenése volt az a pont, amikor eldöntöttem, hogy ki szeretném próbálni az iOS-t. Szerintem nincsen azzal semmi baj, ha kapnak a felhasználók egy kis szabadságot. Most nem arra értem, hogy az ikonokat lecseréled rajzfilmre, vagy comic sans betűtípust állítasz be. Azok az abszolút felesleges dolgok és nevetséges, amikor azzal érvelnek az Android mellett. :DD

[ Szerkesztve ]

(#4016) tesz-vesz123 válasza tesz-vesz123 (#4015) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Hát... ez a szerkesztés nem sikerült. :U

(#4017) Rage47 válasza tesz-vesz123 (#4015) üzenetére


Rage47
veterán

nézted a beállítások és a hangebállítások alatt?

Step 1

Tap the "Settings" app.

Step 2

Select the "Sounds" option.

Step 3

Choose the "Text Tone" setting and tap "None."

Ez a megoldás, most teszteltem. Soha nem néztem, és nem is logikus, de tényleg így kapcsolod ki a küldési hangot is :D

[ Szerkesztve ]

(#4018) Navaren válasza tesz-vesz123 (#4016) üzenetére


Navaren
aktív tag

Nem mondjuk el senkinek :DDD

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#4019) tesz-vesz123 válasza Rage47 (#4017) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Igen, ezt már próbáltam. Így fullra elnémul az app. Jelenleg így van. :D

(#4020) szilu7


szilu7
senior tag

Tegnap én is váltottam. 1.6-os droid óta nyomtam a másik oldalt, a legkülönbözőbb gyártók telefonjaival. :)
Első almás telefonom. Mondjuk kb. 1 éve használok egy 6. gen iPadet. Az sokat hozzátett a döntésemhez.
Egyedül az Időkép widgetek hiányoztak volna. Erre tegnap frissült az app és új widgeteket kapott. :D
Eddig barátok vagyunk. Hosszú távra tervezek vele, remélem kitart majd a barátság. :)

(#4021) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

Az iOS 14.2 javítás tartalma

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#4022) tesz-vesz123


tesz-vesz123
aktív tag

Fú, de kegyetlen az üzemideje ennek a telefonnak (iOS 14.2)!!! :Y Péntek este töltöttem és most van 32%-on! Még soha egyetlen telefonom sem tudott ilyet, mind meghalt egy nap alatt (ennyit a 4000 mAh-ról). Szóval sacc/kb. 1.5-2 nap üzemidő garantált. Nagyon tetszik ez a telefon! :C

(#4023) 7Heads Drago válasza 7Heads Drago (#4005) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Kérdésre valaki aki régóta használ iphonet...?
Az iPhonek festése mennyire strapabíró?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#4024) Szabi® válasza 7Heads Drago (#4023) üzenetére


Szabi®
addikt

Attól függ melyik tipusé :) Ugyanis vannak tipusok,amik jobban kopnak/karcolódnak.
De mára,már nem jellemző ez.
Iphone7-nél megszűnt,vagyis ott még a "jet black" elég érzékeny volt.Iphone 8-tól fölfelé már nem jellemző :)

[ Szerkesztve ]

(#4025) g4mer válasza tesz-vesz123 (#4022) üzenetére


g4mer
senior tag

Menny SOT van ebben?

Sic Parvis Magna

(#4026) tesz-vesz123 válasza g4mer (#4025) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

6 óra 8 percet ír. Most van 20%-on. :DDD

(#4028) icecave


icecave
nagyúr

Érdemes megjegyezni, hogy droiddal ellentétben az iOS mindig éjféltől éjfélig nézi az adott napi SOT-opt, nem töltéstől-töltésig. Ebből lehetnek mindig félreértések.

Pl. az ember használja reggel 2 órát, majd feltölti 100-ra, és megint használja egy órát és merül 90%-ra, akkor azt is hihetné elsőre, hogy 3 óra SOT-al merült le 90%-ra.

Persze, ezt biztos tudod, de van aki nem nézi, aztán akkor írnak állat nagy, valótlan SOT-okat.

(#4029) 7Heads Drago válasza #40993792 (#4027) üzenetére


7Heads Drago
veterán

I11 széria érdekel a leginkább. Esetleg majd az I12.
Nálam az üzemidő és a kamera és a kis méret a legfontosabbak. A Max modellek biztos hogy kiesnek az ár és a méret miatt is. A Mini meg azért kevéske akkuban.
Amúgy a teloimat ütésálló szilikon tokban és fóliázva használom csak.
A 12-nek az új üvege már valszeg nem igényli az üveg fóliát, arra már elég lehet egy hajlékony fólia is.

icecave: a Sot-ot külső alkalmazással nem is lehet nézni ios-on?

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#4030) st3v3np3t3r válasza tesz-vesz123 (#4026) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Ki lehet hozni többet is :)) [link]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#4031) tesz-vesz123 válasza icecave (#4028) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Mindenki máshogy használja úgyis. Lehet valaki feltöli reggel, délután meg már könyörög a telefon töltőért. Példaul sokat játszik, annak lehet kevés a 3110mAh. Amúgy az esti merülés is kegyetlen készenlétben. Alig 1-2%. Örülök, hogy végre nem azt kell figyelnem minden nap, hogy éppen mi ragadt be, mi meríti. Nem kell 3 appal monitorozgatni, csak használnom kell. Nagyjából egyenes arányosan merül, nem pedig összevissza mint az eddigi telefonjaim. Tudom még mindig újdonság varázsa. :DDD

(#4032) tesz-vesz123 válasza st3v3np3t3r (#4030) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Az már oszt igen! :C

(#4033) icecave válasza tesz-vesz123 (#4031) üzenetére


icecave
nagyúr

Az én is nagyon szeretem, hogy nen kell aggódni ilyenek miatt. Néha azért van, hogy beakad 1-1 app, amin csak a reboot segít, de ritka, mint a fehér holló.
Bár váltottam 11 pro max-ra, ott még brutálisabb az akku, de már a 11 is nagyon az volt.

7Heads Drago: Nem tudom, lehet, hogy van ilyen.

(#4034) g4mer válasza tesz-vesz123 (#4026) üzenetére


g4mer
senior tag

Napi maximum 3 órára korlátozom magam, szóval akkor röhögve elleszek :DDD

Sic Parvis Magna

(#4035) tesz-vesz123 válasza icecave (#4033) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Hát a Pro Max egy ismerősömnek simán 3 napot elmegy. :) Az aztán tényleg brutális telefon!

g4mer: Nem lesz vele gondod!

[ Szerkesztve ]

(#4036) tesz-vesz123


tesz-vesz123
aktív tag

Kipróbáltam a Safarit és jobban tetszik mint a Chrome... Reszponzívabb vele még az MA is. Ha már megadtam a Google fiókom, akkor törölhetem a Chrome-ot, ismerni fogja a telefon a jelszavaim?

(#4037) 7Heads Drago válasza icecave (#4033) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Pl Battery life, akku HD+ amiket én találtam.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#4038) st3v3np3t3r válasza tesz-vesz123 (#4036) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Nekem át kellett irogatni

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#4039) tboldi válasza tesz-vesz123 (#4036) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ha meg akarod magadnak spórolni az átírogatást, akkor meg kell hagynod a Chrome-ot, hogy a Safariban is működjön az automatikus kitöltés a Google jelszavakkal.

(#4040) szilu7 válasza tesz-vesz123 (#4036) üzenetére


szilu7
senior tag

Költözz át a LastPassba. Minden platformon szépen működik. A Google jelszavakat egy exportálással ki lehet menteni és be lehet importálni a LastPassba.

[ Szerkesztve ]

(#4041) tesz-vesz123 válasza tboldi (#4039) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Igen, most ezt csináltam jelenleg. Face ID-val belép a Google-lel, aztán átmenti a kulcskarikába. Ötletes!

(#4042) tesz-vesz123 válasza szilu7 (#4040) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Köszönöm szépen a segítséged, de nem szeretnék külön appot erre. :R

(#4043) Rage47 válasza tesz-vesz123 (#4036) üzenetére


Rage47
veterán

1passwordöt ajánlom. Szépen integrálódik a rendszerbe.

(#4044) esbii22 válasza tesz-vesz123 (#4032) üzenetére


esbii22
őstag

Tegnap reggel vettem le a töltőröl, azóta 4ora 10perc kijelzőidő (tegnap 3ora ma 1ora 10p ) és 49 százaléknál vagyok épp. Ebből szinte végig wifin volt. ios 14.2

nyilvan meg új a telefon, de tény az s9em 1 napot is alig bírt ki 3 óra kijelzőidővel.

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#4045) tboldi válasza tesz-vesz123 (#4041) üzenetére


tboldi
nagyúr

:F

Tudtommal nem menti át, továbbra is a Chrome-ban vannak a jelszavak, csak megjeleníti őket a Safariban is.

szerk.: Ugyanúgy, ahogy egy tetszőleges jelszókezelővel is működik.

[ Szerkesztve ]

(#4046) tesz-vesz123 válasza tboldi (#4045) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Amikor Face ID-val belépek egy oldalra a Chrome adatokkal, akkor nekem felajánlja, hogy elmentse-e a kulcskarikába is. 😱

(#4047) tboldi válasza tesz-vesz123 (#4046) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem nem. :D

(#4048) st3v3np3t3r válasza szilu7 (#4040) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

+1 Nekem is az van fent. Google a Blackberry jelszókezelőjét használtam,de az iOS-en nincs

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#4049) tesz-vesz123 válasza tboldi (#4047) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Próbálj beleírni, amikor bejelentkezel. Lehet akkor ajánlja fel. Elég kaotikusan ment a Chrome pár oldalnál és valamikor csak a felhasználónevet tölti ki, valamikor a jelszót. Lehet, akkor így fog működni. A legfontosabb oldalak már iCloudon vannak nekem. :D

(#4050) tboldi válasza tesz-vesz123 (#4049) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mindegy, annyira nem izgat, jó így is, ha csak kitölti a Chrome-ból, illetve a legtöbb jelszavam amúgy is már az iCloudban van a Mac révén. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.