Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:41:00

LOGOUT.hu

Apple iPhone 11 Téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) gzbotii válasza syIex (#150) üzenetére


gzbotii
veterán

És ez hogy jön a megválaszolt hsz-hez, vagy ahhoz, ami arra volt válasz?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#152) atike válasza Mr. Deluxe (#144) üzenetére


atike
nagyúr

De legalább megmondtad a tutit... :)

(#153) Zanik válasza #78791680 (#148) üzenetére


Zanik
addikt

Nézd, én épp a minap beszélgettem a sógorommal, akinek OnePlus 7-e van (azért vette, mert én azt ajánlottam neki, sőt én rendeltem meg neki), hogy miért használok még mindig iPhone-t, miért nem veszek egy android-os csúcskategóriás készüléket.

Megmondtam neki, hogy hiába gyönyörű a OnePlus kijelzője, hiába működik flottul az OxygenOS, egész egyszerűen számomra az iOS olyan kényelmes és megszokott rendszer, amiért még a jobb hardverspecifikációk miatt sem váltanék androidra egyelőre(!).
Dobhatnám ki a Watch-om (amit imádok), és az iPad-em sem tudnám használni rendszerben (megvett szoftverek, iMessage). Pláne, hogy a páromnak is iPhone-ja van.

Ugyanakkor én is látom a problémákat az iPhone-okkal. És igen, zavarnak is a hiányosságok. Hogy lehetne jobb ez, lehetne jobb az. De még mindig egy relatív jó és megbízható készüléket kapok így is, ami kiszolgálja az igényeimet.

És közben persze látom a jobbnál jobb android-os telefonokat. Csúcskategóriásokat és belépő modelleket is. Megnézem, megnyomkodom őket, és sokszor elismerően csettintek. És tökre értem ki-miért vette/használja azt, amit. Mert neki valamiért az tetszett. Annak volt akkora aksija, kijelzője, kamerája, tárhelye, árcédulája, stb.-stb. Mert úgy érzem, hogy nincs jogom bárkit is bírálni azért, mert más telefont használ mint én.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#154) Wesder válasza Zanik (#153) üzenetére


Wesder
félisten

Na egy meg megkalapolandò hsz.
Sokan még mindig a szarazalma felfogàson vannak. Nekem csak az àràval van bajom, egyébként mind jò telefon. Persze azért idén elvàrtam volna az Apple-től egy kijelző alatti ujjlenyomatolvasòt, mint anno a 4S-ben volt. Azt hiszem ott volt elöször normàlisan hasznàlható.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#155) #78791680 válasza Zanik (#153) üzenetére


#78791680
törölt tag

Megertem, teljesen korrekt. Azoknal elsosorban akik tobb Apple termeket hasznalnak ez ertheto. Vannak viszont olyanok is akiknek ez a "koltozes" annyiban allna hogy atmasoljon 200 kepet :DD Nem viccelek, van egy jo baratom, aki sporolt az uj telefonra. Kikerte a tanacsom, amire az o szuksegleteinek hiven egy Xiaomi Mi 9T-t ajanlottam. Nagyon tetszett neki, meg azon is meglepodott hogy ilyen olcson milyen szep telefon. Par nappal kesobb jott az uj Iphone-al, megpedig azert mert nem akarja hogy fel ev utan akadozzon a telefon es mert "bonyolult" lett volna valtani. Persze hogy utana olvasott a neten..

[ Szerkesztve ]

(#156) syIex válasza gzbotii (#151) üzenetére


syIex
veterán

Teljesen mindegy, hogy jön hozzá hiszen bármelyik almás fórumba benézel az első pár száz komment ebből áll. :N

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#157) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Nem tudom, hogy volt-e már, de a kijelzőtesztes táblázatba miért 4 OLED-es Androidos készülék került összehasonlításképp az egy szem LCD-s mellé? Ha már OLED-hez hasonlítunk, akkor miért nem került ide egy OLED-es iOS-t futtató eszköz is?
Ez az igazi almát körtével eset. :)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#158) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Mostanában sokat videózok, fényképek főleg gyerek miatt és nem vagyok elégedett.... most nézegettem a csúcsot, S10, Note10, P30.... és szembe jött a Pro.

Én elsőre le vagyok döbbenve, hogy Apple mennyire összerakta, megcsinálta. Még majd pixelt megvárom hátha, de ha nem lehet voltok Applera. Tényleg döbbenet mennyivel jobb.

Mondjuk nehéz szülés lesz mert ökoszisztéma azért nem a nem tetszik ez a felület akkor van 101más... Ez persze késöbb előnye, de elsőre első hét szívás lesz. No meg a 400K.... :Y tényleg ez az ami miatt még nem dőlt el... tzényleg remélem pixel olcso(bb) lezs és foto video vonalon nagyot gurít.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#159) doooo válasza CptAdamica (#6) üzenetére


doooo
veterán

Jogos, így érdemes lenne átértékelni minden másik csúcstelefon értékelését (amik több szempontból csúcsok, mint ez, ugyanennyiért).

(#160) Navaren válasza Zanik (#153) üzenetére


Navaren
aktív tag

+1

Valahogy így.

iBalu :: Ordo Ab Chao

(#161) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Néptelefon? 64 gb rammal? 5W töltővel??? És ez ajánlott 290-ért?
A magyar átlagember nem keres 290-et. Egy 150k Xiaomira lenne ez írva megérteném talán. Az átlagember nem tudja leírni költségként, és nem maxos szolgáltatós csomaggal tolja. Persze lehet hogy a szerző "Gazdag népekre" gondolt, havi 1 millával.
Ilyen zöldségéket bármelyik pletykalap is tud kreálni.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#163) GeryFlash


GeryFlash
veterán

300 ezer Ft-ért egy telefon ami nem tud FUll HD-t? AJÁNLOTT

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#164) 7Heads Drago válasza bLaCkDoGoNe (#157) üzenetére


7Heads Drago
veterán

+1
Ezt sose fogjuk megérteni. Sőt azt se hogy a kijelzős táblázatban lévők egészen mások mint a teljesítmény tesztnél.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#165) #78791680 válasza 7Heads Drago (#161) üzenetére


#78791680
törölt tag

Nem most lesz ez neptelefon. Majd par ev mulva amikor mar csak annyiba kerul mint egy jelenlegi Xiaomi csucskategoria. Mint most egy iphone 7 :DD

(#166) Wesder válasza 7Heads Drago (#161) üzenetére


Wesder
félisten

Bàr 64GB RAM lenne benne.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#167) Wapmester válasza #78791680 (#165) üzenetére


Wapmester
senior tag

ez nem is lesz néptelefon, a pro verziókat fogják venni, mert ez a sima 11 a csóróknak való :D

(#168) #78791680 válasza Wapmester (#167) üzenetére


#78791680
törölt tag

De hat a Pro-nak meg kesobb lesz olyan alacsony ara :Y

(#169) aujjobba válasza 7Heads Drago (#161) üzenetére


aujjobba
addikt

Most mit vársz, adják itthon 100ezerrel olcsóbban, mert a magyar átlagember nem keres annyit?
Vannak szolgáltatások, amik a mi csóró régiónk bérszintje szerint vannak árazva (netflix, youtube, applemusic, stb. drágábbak az USA-ban és pl Németországban, mint nálunk), de a mobiltelefonok árazásánál szerintem nem figyelnek erre annyira a gyártók.

[ Szerkesztve ]

(#171) formula01


formula01
aktív tag

Természetesen egy kijelző minőségét nem csak a felbontás határozza meg, de ez a 828p 2019-ben 300e Ft-ért akkor is szégyen.

Akik pedig itt korábban írták, hogy nem lehet látni a különbséget a 326p meg a 400p, 500p+ között, biztos vagyok benne, hogy vagy rossz a szemük, vagy nem használtak még huzamosabb ideig magasabb felbontású telefont.

Galaxy S7-ről váltottam (577p) 5.1 col Mate 20 Pro-ra (538p) 6.39 col

Még itt is feltűnő volt az első napokban a kijelzők minősége közötti különbség S7 javára, valamint többek között a kijelző miatt nem jöhetett a p30 pro (399p) szóba nálam, egyszerűen szúrta a szemem a minőségbeli különbség az S7 után. És hol van ez még a 326p-től.

Persze lehet csak az én szemem marha jó, de nem hiszem.

Azt, hogy a nagy felbontás jelentősen csökkenti az üzemidőt hagyjuk. Mate 20 pron 3120*1440es kijelzővel fixen 8-9 óra SOT-m van, és egyáltalán nem kímélem, plusz semmit nem kapcsolgatok ki, hogy ezt elérjem.

(#172) Godfather válasza Wesder (#154) üzenetére


Godfather
aktív tag

5S-ben volt először touchid.

A lényeg lényege lényegében lényegtelen,mert a dolgok stilisztikája úgy kopszerválódik,ahogy a tendencia dominál.

(#173) 7Heads Drago válasza 7Heads Drago (#161) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Usb 2.0??? Ez tényleg innováció.
195 gr? Mitől ilyen nehéz ha csak 6,1 coll? Betonacél erősítés van benne? A tavalyi mate 20 pro 6,47 collon nagyobb akkuval is könnyebb. Ebben hol az innováció?
Kis méretre meg az s10e hez hasonlítják ami jóval kisebb: 150 gr 142x70mm Nagy notch miatt meg a látható képernyője a 11nek kisebb mint az S10enek. És abban még jack is van, nagyobb rammal, és még bővíthető is.
Nekem ez egy rakás túró. Ha gyúrni akarok kondi terembe megyek, mert ezzel a teloval féloldalas leszek csak. :)

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#174) Wesder válasza Godfather (#172) üzenetére


Wesder
félisten

Akkor meg plàne.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#175) Wapmester válasza #78791680 (#168) üzenetére


Wapmester
senior tag

nem azért írtam, hanem azért, mert a pro verziókat fogják jobban kedvelni az emberek főleg, hogy abból van max is :D

(#176) 7Heads Drago válasza 7Heads Drago (#173) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Persze lehet hogy tranzisztoros a kijelző. Az megdobja a súlyt, meg a méretet is. :DDD

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#177) S e t h


S e t h
nagyúr

Évek óta használok vezetékmentes töltést.
Ezek szerint nekem nem néptelefonom van.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#178) Bass


Bass
addikt

Népalma? 😁 Vicces,droidos vonalon ezekért a tulajdonságokért menne a fika,lcd kijelző,alacsony felbontás ez a noccs 😝,kis akku méret,nincs gyorstöltés. Semmi extra amiért megéri ezt a borsos árat. Egyedüli pozitívum a soc de az meg nem ér ennyit. A kinézetéről nem érdemes vitázni mert ugye egyéni megitélés de ez nudli ,látszik hogy a fáradságot se vették hogy valami egyedit,szépet,elegánsat alkossanak. Ez már tényleg az elvakult fanoknak való,leépítik talán a telefonos üzletágat? :)

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#179) Drp81 válasza 7Heads Drago (#176) üzenetére


Drp81
aktív tag

Jól elbeszélgetsz itt magadban :)

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#180) nozs23 válasza Bass (#178) üzenetére


nozs23
addikt

"Vicces,droidos vonalon ezekért a tulajdonságokért menne a fika,lcd kijelző,alacsony felbontás ez a noccs 😝,kis akku méret,nincs gyorstöltés"

Miért, itt mi megy?

[ Szerkesztve ]

(#181) pepe792 válasza general (#23) üzenetére


pepe792
tag

Nem a magyar fizetéshez képest drága, hanem mondjuk egy csúcskategóriás androidos telefonhoz képest.

(#182) Wesder


Wesder
félisten

11 Pro Max szét lett kapva. Nagyon szép rendezett a belseje.:K

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#183) Solten


Solten
addikt

Ezzel a kulsovel idoutazas (nem, nem a jovobe).

Saor Alba

(#184) Wapmester válasza Wesder (#182) üzenetére


Wapmester
senior tag

tetszik belülről? na ilyet se olvastam még :D

(#185) lmno válasza Bass (#178) üzenetére


lmno
őstag

Leépítik, persze.
Kár hogy az Xr az egyik legnépszerűbb telefon volt, és ez is az lesz. Még ha ez az 500+ ppi-s emberkéket az őrületbe is kergeti.

(#186) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

Évek óta OLED párti vagyok, mellette ezt a felbontást is kicsit karcsúnak érzem így 2019-ben, a 64GB-ért meg vonuljon a sarokba az Apple.

Viszont elnézve az A13-at, meg ezt a durva kamerát, ami benne van...
Az első olyan iPhone az utóbbi 5 évből, amire azt mondtam, hogy elfogadnám. :DDD

Elnézve, hogy mit tud most az alma, 400 környékén gondolkodás nélkül 11 Pro-t vennék mondjuk a Note 10 helyett.
Idén nagyon összeszedték magukat. :R

(#187) Drp81 válasza <Lacy85> (#186) üzenetére


Drp81
aktív tag

:Y :Y

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#188) DS39 válasza <Lacy85> (#186) üzenetére


DS39
nagyúr

az lenne jó, ha a 11 Pro-t annyiért árulnák, mint ezt a népalmát. de bilibe lóg a kezem.

(#189) dozsabalint


dozsabalint
senior tag

Na, ezek kifejezetten jól sikerült modellek lettek most idén. Élőben tök jól néznek ki, szépek a képek, amiket lőnek velük (abszolút a legjobb). Féltem, hogy elmennek a huawei-féle, valóságot nyomokban tartalmazó színvilágába, mivel az összes fizetett újságíró és influenszer ettől van hanyattesve (jól ment a huawei marketing-bulldózer), de szerencsére maradtak a természetes színeknél. Android vonalon kb csak a Pixel lehet vetélytársuk majd ebből a szempontból.
Az iOS meg jó úgy ahogy van. Hosszú idő után kb 2 éve váltottam Droidról, és bár sok (gyakran amúgy felesleges) dologban többet tud egy Android, de az iOS mindent folyékonyabban, integráltabban, és megbízhatóbban tesz. Bétatesztelőnek éreztem magamat Android vonalon. Bár persze ez valahol érhető is, hiszen a gyártók Android vonalon egymással is versengenek, és mindegyik ki akar tűnni valamivel (ami nem mindig sikerül éppen jól). A nagyobbak a szolgáltatásokkal, a közepesek azzal, hogy minden félkész cuccot beleraknak a készülékeikbe, a kicsik meg az árukkal.

(#190) general


general
addikt

Nem értem azokat, akik azért fanyalognak, hogy “csak” 64gb tárhely. Most komolyan, mit akarsz tárolni a telodon?? :D Nekem 32-es 7plus van, soha nem telt be még.

(#191) QwErTy42 válasza general (#190) üzenetére


QwErTy42
addikt

Azért majd 300 pénzért vicc. Konkurencia 128-256-ot ad ennyiért. Sőt van hogy bővíthető is.
Másrészt ott van a 4k 60 fps ami csak úgy zabálja a tárhelyet.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#192) #78791680 válasza dozsabalint (#189) üzenetére


#78791680
törölt tag

En manapsag inkabb pont iOS-en erzem ezt :)

(#193) b.rics válasza formula01 (#171) üzenetére


b.rics
csendes tag

Majd ellenőrizd magad is :)
9 percnél kezd el nézni [link]

(#194) dozsabalint válasza #78791680 (#192) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Mivel kapcsolatban? Az iOS 11 bukdácsolása óta (mondjuk az sem nagyon érintett) nekem semmi bajom nem volt a telefonjaimmal (A 7-esem a mai napig megvan, iOS 13 is szépen megy rajta, pedig a telefon kiadása óta már eltelt 3 év, és használva van, nem csak a fiókban lapul. Öcsém gondolkozik, hogy a pár hónapos, 150ezres Xiaomi akármijét lecseréli rá, mert nincs vele megelégedve szoftveresen (ami én ajánlottam neki... :W )).

[ Szerkesztve ]

(#195) #78791680 válasza dozsabalint (#194) üzenetére


#78791680
törölt tag

Miui-nal egyertelmuen fenyevekkel jobb :DD
Viszont az OOS szamomra sokkal simabb, szebb es kenyelmesebb. Ezzel erdemes otthagyni az Applet.

(#196) Fryskitt


Fryskitt
addikt

A telefon árán való vekengést nem nagyin értem. Premium márka, annak megfelelő árazással. Pont mint a Mercedes meg a Dacia. Az előbbi 8-9 millióért fapad, a másik meg fele annyiért fullos. De más szint. Ki ki eldönti, melyiket választja.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#197) <Lacy85> válasza general (#190) üzenetére


<Lacy85>
addikt

A 4K 60FPS még hiperszuper tömörítés mellett is nagyjából 3 percenként megeszik 1GB-ot.
Szóval nem árt, ha van tárhelyed. :K

(#198) dozsabalint válasza #78791680 (#195) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Mondjuk én Nexus/Pixel vonalról hagytam ott a droidot. Oneplus is hasonló gondolom. Nem gondolom, hogy erre a vonalra visszamegyek, a szoftverfrissítések minősége eléggé nagy szórást mutatott, hiába jött közvetlenül a Google-től. Mindig volt valami a palacsintában. Hol maga az update, hol a play services, valami mindig problémás volt. Igazából azt untam meg, hogy ezeket nyomozgassam.

[ Szerkesztve ]

(#199) lolal


lolal
senior tag

Igazából korrekt telefon lett. Szolgáltatói keretek között, emberi csomagban még vállalható ára is lesz. A felbontást már tényleg nyugdíjazni kellene, de gyakorlatban nem igazán észre vehető. Én jelenleg már 9 hónapja Sony XZ3-t nyúzok és mégsem szidom az Apple -t sem az iPhonét. Nekem is sokáig volt. Akik meg a leghangosabban szidják általában a fél veséjüket eladnák egy apple termékért. :U

Nil novi sub sole!

(#200) Szári


Szári
tag

Így lesz a plecsni nélküli XR ből "Amikor az olcsó is drága" 1 év, 1 kamera és 1 Gb rammal később Ajánlott "Népalma". Gratulálok. :Y ja mert nem emeltek idén árat értem oké jogos :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.